Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) atesss válasza Lompos48 (#29180) üzenetére


atesss
addikt

Nos megnéztem, és tényleg ez a fő probléma. :W
Az UV-filchez [link] szükséges hullámhosszú fénynek min. 2/3, de inkább jó 3/4 részét elnyeli a plexi lap.
Amikor megrendeltem ezt a plexilapot akkor tényleg nem jutott eszembe hogy ebből probléma lehet (egy másik, sokkal nagyobb, közel 1nm-es lappal együtt rendeltem még hónapokkal ezelőtt, a műszerdoboz már akkor ki volt választva, és így meg volt a méret).
De csütörtökön felmerült bennem, ezért megkértem az épp bent lévő kollégát hogy nézze meg hogy a benti nagy plexilap (ami szinte biztos hogy ugyanilyen anyagú, lévén egyszerre vágattam, és azonos a vastagságuk) hogyan reagál az UV-re, vagyis hogy mögötte hogyan látható az ezzel az UV-filccel írt felirat.
Megnézte, és visszaírt, hogy szerinte "nem volt különbség". Tegnap megnéztem én is, és ég és föld, alig lehet látni a plexilap mögött... :W

Sajnos konkrét információt nem találtam arról, hogy milyen hullámhosszúságú fényre reagál ez az UV-filc.
De jó esélye van hogy a közép UV-C tartományra (kb. 365nm +-10nm), amivel a bankjegyvizsgáló BlackLight Blue (BLC) cső világít.
Vagyis olyan plexit kell találnom, ami ezt a tartományt min. 60-70%-ban átengedi.

Az egyik plexit méretre vágó cég honlapján találtam egy direkt UV-áteresztő plexit (de hogy melyik UV tartomány, arról konkrétum ott sem volt...).
Szoláriumhoz ajánlott típus; de a katalógus szerint sajnos csak max. 3mm vastagságban létezik (nekem min. 4mm, de inkább 5mm kellene).
De holnap felhívom őket, és kiderül hogy mi van nekik pontosan.
Vagy van ötletetek, hol kaphatok ilyet ?

De plexi helyett polikarbonáton is gondolkoztam, arról ti mit tudtok ?

(#29252) mezis válasza moha21 (#29241) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem teljesen. A szögletesebb feszültség lefutások felfutások kevesebb hűlést hagynak az izzószálnak a szinuszhoz képest.

mezis

(#29253) moha21 válasza tornas (#29243) üzenetére


moha21
addikt

"Én azt tapasztaltam hogy az egyenfeszültséggel (48 x 0,9 V) hajtott porszívómotor jóval gyorsabban forog, mint váltófeszültségnél (48 V)."

Gondolom azért, mert egyenáram esetén a tekercsnek megszűnik a reaktanciája így sokkal nagyobb áramot képes felvenni, ami nem megfelelő méretezésnél káros is lehet!

"A kvázi-szinusos UPS által szolgáltatott négyszögjel "úgy néz ki", hogy a két pólusváltás között "hosszabb" idő telik el, így lényegében fix feszültségű egyenfeszültséget ad, csak ütemesen és szaggatva változtatja a polaritását. Nincs fel- és lefutás, csak polaritásváltás. -"

Ez részben igaz, de azért nem négyszögjelet adnak le ( legalábis ami nálam van az semmiképp, hanem ilyet. :

Ha négyszögjel lenne, akkor a csúcsérték megegyezne az effektív értékkel, tehát ha én 230V-ot mérek rajta Trms mérővel, akkor valószínűleg oszcilloszkóppal is a Up = 230 V lenne. Tehát 325 V közelébe sem érhetne.

"Négyszögjelnél a csúcsérték hosszabb ideig tart és ez okozhatja a túlterhelődést. "

Erre gondoltam, hogy ott a csúcsérték viszont nem 230 V nem?

(#29252) mezis: Persze ebben van igazság, de én gyakorlatban használok több eszközt szünetmentesről és működik remekül. Persze lehet nem bírja a ráírt 10k órát, de szerintem nem is ez a kérdés :-)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29254) darvinya válasza Lompos48 (#29250) üzenetére


darvinya
titán

Akkor mit javasolsz, mert az előző nem kapható.
Azt hogyan kellene bekötni, hogy ha nincs fesz rajta legyen zárt állapotban, ha van fesz rajta akkor legyen 100Ω.

Vagy ilyen kapcsolót nem is lehet létrehozni.
R(on) 1Ω
R(off) 100Ω

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29255) atesss válasza atesss (#29251) üzenetére


atesss
addikt

Találtam egy másik plexis cégnél egy minimális információt az UV áteresztő képességről [link] :

Az összehasonlító adatok hagyományos víztiszta üveg (ablaküveg, 3 mm vastag) és PMMA (plexi, víztiszta, 3 mm vastag) fényáteresztésére vonatkozóan százalékokban kifejezve
hullámhossz (nm) üveg PMMA
600 90 90
500 92 90
400 93 89
375 90 69
350 78 9
325 20 0
300 0 0

(#29256) atesss válasza darvinya (#29254) üzenetére


atesss
addikt

ha van fesz rajta akkor legyen 100Ω.
Ugyan nem olvastam el az előzőeket, de erre a konkrét kérdésre szerintem a megoldás:
Sorba kötsz a <kapcsolandó> áramkörrel egy 100Ohm-os ellenállást. :)

Amúgy a relé miért lett elvetve ?

[ Szerkesztve ]

(#29257) atesss válasza didyman (#29235) üzenetére


atesss
addikt

Egy kicsikét kapcsolódó kérdés - ha már méréstechnikáról van szó:

A fénycső által kapott feszültséget mivel tudnám - házilag - mérni ?
Magyarul milyen műszerrel szoktak 30-40Khz-es frekvenciájú, 50-100(-200)V-os szinusz/négyszög (nem tudom mit adnak ki pl. ezek az egyszerű fénycsőkapcsolások) mérni ?
Nekem nem kéne nagy pontosság, de a multim, hiába TrueRMS (Uni-T UT-60E; úgy rémlik moha21-nek is pont ilyen van), csak 40-400Hz-ig mér váltót...

Szkóppal, tudom; de mi lenne a gyorsabb megoldás ?

(#29258) darvinya válasza atesss (#29256) üzenetére


darvinya
titán

Pontosabban hogyan nézne ki

Ebben az állásban kellene a 100Ω.
Azaz látszik, hogy ezt a GND és a ID között van.
OTG esetén a GND-ID össze van kötve.
Y-OTG esetén a GND-100Ω-ID van összekötve.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29259) moha21 válasza mezis (#29236) üzenetére


moha21
addikt

"Teljesen bizonytalan a nem szinuszos kimenő feszültség értéke, mivel nincs a mérésére alkalmas műszer."

Miért ne lenne rá alkalmas műszer?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29260) Lompos48 válasza darvinya (#29258) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Párhuzamosan kötöd a FET S-D lábaival a 100Ω-os ellenállást. Zárt FET esetén csak az ellenállás vezet, nyitott esetén pedig a FET mindenképp söntöli az ellenállást.

Kereskedelemben nálatok kapható típust ne kérj tőlem, mert gőzöm nincs mit lehet ott kapni.

(#29261) darvinya válasza Lompos48 (#29260) üzenetére


darvinya
titán

Bp-en HQ és HR elektronika, Árwill, Lomex.

Akkor így kellene bekötnöm.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29262) Lompos48 válasza darvinya (#29261) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Bp-en HQ és HR elektronika, Árwill, Lomex.

Ott már böngéssz te! :)

Akkor így kellene bekötnöm.

Mondjuk. Csak a LEDdel sorba "illik" MINDIG egy előtétellenállást biggyeszteni.

(#29263) darvinya válasza Lompos48 (#29262) üzenetére


darvinya
titán

A LED csak szemléltetés cáljából maradt ott, amúgy nem az van rajta.

Oké kösz.

Akkor majd végig próbálom az összest.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29264) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Van egy régi Tesla bakelit lemezlejátszó. Teljesen jó állapotban van, csupán a "karja" ment tönkre. Illetve az se ment tönkre csak eltörött a műanyag. Szóval a kérdés az lenne, hogy ilyen baromi régi Tesla "kart" olvasó fejet, tűt, vagy az egészet egyben tudok még venni valahol? Illetve ebből van többféle is gondolom... Ahogy néztem 3 kábel megy egy DIN csatlakozóba és arról van rákötve a gépezeten belül egy equalizerre, amiből pedig a 2W-s hangfalkimenetre megy rá. Ez a 3 kábel mi pontosan? Left-Right és a kapcsoló, vagy mi? Pontos nevet,adatokat még nem tudok adni, de később tudnék.

Ez nagyon hasonló, de nem teljesen ilyen.

[ Szerkesztve ]

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29265) PHM válasza McSzaby (#29264) üzenetére


PHM
addikt

A 3 vezeték: bal, jobb és közös, vagy test.
Kart próbálj meg a helyi bolhapiacon vadászni.
Az "equalizer" valószínűleg RIAA korrektor, ennek a kimenete pedig
egy végerősítőre, onnan a hangfalkimenetre mehet.
Régebben voltak olyan boltok, ahol bakelit lemezjátszóhoz forgalmaztak
pótalkatrészt, de ma már nem tudok egyről sem.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29266) McSzaby válasza PHM (#29265) üzenetére


McSzaby
őstag

Közben megvan a pontos típus: Tesla Supraphone ge 071

Igazából nekem az is tökéletesen jó lenne, ha kicsit tudnám "modernizálni", mert teljesen jó állapotban van. 37 éves lemezlejátszó, de se karc se semmi, csak ez a műanyag rész pattant le, ami pont ahhoz kell, hogy jól fellehessen csavarozni.. Akkor a kövi kérdés az lenne, hogy esetleg hangszedőt,tűstől nem lehet rárakni valahogy? Valamilyen modernebb hangszedőt, amihez könnyebben kapok tűt is manapság? Esetleg karral együtt..

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29267) darvinya válasza Lompos48 (#29262) üzenetére


darvinya
titán

Találtam ezt IRLML2502TRPBF[link].
Ez talán megfelel nekem?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29268) totya694 válasza McSzaby (#29266) üzenetére


totya694
őstag

Üdv

Lehet trükközgetni de azt is vedd figyelembe,hogy "elméletileg" a tűnek a nyomása 3g körül lehet.Ha most valami 2 komponensű ragasztóval felragasztod a hangszedőt akkor túl nagy lesz a súly és akkor már nem lemezt hallgatsz ha nem újat írsz ;]
Modernebb hangszedők léteznek de 5-7.000Ft környékén.Nekem is pihen a padláson jól becsomagolva néhány Dual lemezjátszóm pont ilyen okok miatt.

Üdv:Attila

(#29269) Doki16


Doki16
addikt

Mire jó a Weller fórásztóállomás alján lévő 3.5-ős jack csatlakozó? Sejtem, hogy nem egy mono rádió van benne :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29270) darvinya válasza Doki16 (#29269) üzenetére


darvinya
titán

Adapter, akku?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29271) DonThomasino válasza Doki16 (#29269) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem vmi elszívóhoz tartozik?
Ha mutatnál képet könnyebben menne....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29272) McSzaby válasza totya694 (#29268) üzenetére


McSzaby
őstag

5-7000 ft.-t még megérne nekem a dolog. :U :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#29273) Doki16 válasza DonThomasino (#29271) üzenetére


Doki16
addikt

Ott látszik jobbra az a kis kerek fém csatlakozó. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29274) Lompos48 válasza darvinya (#29267) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Úgy tűnik, hogy igen.

(#29275) moha21 válasza Doki16 (#29269) üzenetére


moha21
addikt

esd védelem?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29276) PHM válasza moha21 (#29275) üzenetére


PHM
addikt

Valószínű. Talán csuklópánt csatlakozó.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29277) DonThomasino válasza PHM (#29276) üzenetére


DonThomasino
veterán

Micsoda? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29278) darvinya válasza Lompos48 (#29274) üzenetére


darvinya
titán

Köszi.

Héten, ha lesz időm összerakom.

(#29271) DonThomasino

Adapter.

Ott van a képen.

220V/24V

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29279) kjani18 válasza DonThomasino (#29277) üzenetére


kjani18
őstag

[link]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#29280) DonThomasino válasza kjani18 (#29279) üzenetére


DonThomasino
veterán

:R
És van itt olyan aki használ speckó hacukát? :)

ESD karpánt
ESD munkaruha
ESD sarokpánt
ESD cipő
ESD kesztyű
ESD munkaasztal

darvinya ? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29281) darvinya


darvinya
titán

Akkor tévedtem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29282) moha21 válasza DonThomasino (#29280) üzenetére


moha21
addikt

Akad. :-) be van duva

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29283) kjani18 válasza DonThomasino (#29280) üzenetére


kjani18
őstag

Van ESD papucsom. Az általában elég, ja és nincsenek műszálas ruháim.
Normál üzemben ( általában PC-ket javítok) nem kell más speckó cucc, de a gyártásban ezeket mindet használják.
Ja, és elfeledkeztél egy fontos dologról, ha kényesebb cuccokat postázol, érdemes ESD zacsekba tenni!

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#29284) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Az oroszok sosem voltak normálisak, de ez a videó kivágta nálam a biztosítékot. :Y

⭐ Stella

(#29285) vodkaboy22 válasza radi8tor (#29284) üzenetére


vodkaboy22
addikt

EZ beteg! ... Ez nagyon durva asszimetrikus terhelést nyom a fő trafókra amik ilyenkor lerántják a hálozatról magukat... ami túlterheléses láncreakcióban leránthat még pár gerinc elosztót.... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29286) CPT.Pirk válasza CPT.Pirk (#29248) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Volt egy kis időm méricskélni. Nagyobb, 2200uF-es kondival normál esetben 50 másodpercig világít a led, de ha először a fedélhez van érintve, majd pedig rendesen a lábakra, akkor összesen ~2 perc 20 másodpercig tart a led világítása. Szóval a második esemény erősen függ a kondi kapacitásától.

Lompos48: nincs valami ötleted ennek a magyarázatára?

radi8tor1: állat volt!

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29287) Doki16 válasza moha21 (#29275) üzenetére


Doki16
addikt

Megnéztem máshol is. Azt írják rá, hogy potenciál kiegyenlítésre való. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29288) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#29286) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Néztem amit írtál és szerintem itt a valahol ott kell keresni a választ, hogy a kondi fém burkolata mint egy a folyékony elektrolittal együtt egy másodlagos kondenzátort képez, így amikor a led-et a fedélhez érinted és feltöltöd a fedélt akkor a lábakon lassan fog kisülni mivel van egy nem leföldelt elektromos tér ami közvetlen kapcsolatban van a primer elektromostérrel ami maga a kondi, így a kisütés során a külső elektromos tér ellentart a nagy sebességű feszültség változásnak ergo virtuális nagy soros ellenállást produkál a primer kondin. Én erre gondolok. De utána nézhetek Zombory féle elektromágneses erőterek könyvben! :DD Vagy esetleg a Bilicz féle példatárban még van is hasonló feladat :DD

Remélem érthető volt :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29289) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29288) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy kicsit sok így elsőre, nem lenne rossz bővebben. :N

Ebben az ellentart dologban az a furcsa, hogy itt a nagyobb, low esr-es kondinál a második állásban is normális ideig világított a led, így gyakorlatilag olyan, mintha nem egy, hanem legalább két kondira való töltés mennyiségem lenne. Az viszont ellent mond a kondi feltöltéséről tanultaknak, de azzal meg nem magyarázható az extra töltés mibenléte.

Vagy nem tudom. ásóztam, söröztem, ma már sok ez így. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29290) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#29286) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem mentem bele részletesen. Csak arra spekulálok, hogy míg anno MINDIG a tok volt a negatív pólus és legtöbbször egy tokra szorított kengyellel volt a negatív bekötve az áramkörbe, most a negatív pólus lehet nincs kötve a tokhoz. Aztán a tok és a negatív fegyverzet közé is juthat elektrolit. Így elképzelhető egy parazita kapacitás.
Marad ellenben 2 nyitott kérdés: 1. nem hiszek az elektromos tér által okozott redisztribúcióban, főleg ha a töltési feszültség alacsony (elenyésző az elektromos térerő), 2. Mi törénhet hasonló esetben egy szilárd dielektrikumú kondenzátorban?
Az hogy kétszer is felvillan a LED talán azzal magyarázható, hogy miután a feszültség LED a nyitási fesz. alá esik, onnan kezdve már kevés áramot tud vezetni. Utána mégis valami újrarendeződés történhet ( :F ).
Vagy: a hirtelen nagyobb áram okozhat valami töltésátrendeződést a nominális és parazita kapacitás között. :F
Lehet rajta még gondolkozni. :K

[ Szerkesztve ]

(#29291) mezis válasza moha21 (#29259) üzenetére


mezis
nagyúr

Úgy értettem, hogy neki nincs.

mezis

(#29292) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#29290) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Csináltam én is egy videót erről. Csaknem 3 percig folyt az áram, a normál üzem 40 másodpercéhez képest.

Hamarosan végez a Yt az átkódolással: [link]

Keresek majd valami izzót, hogy ne zavarjon be a led nyitó feszültsége.

Az első eset amit írsz az egyébként valószínű, mert némi vezetést mutat a szakadásvizsgáló a kupak és a negatív láb között, szóval a nagy ellenállás adott, de még mindig ott a kérdés, hogy a kezdeti töltés mennyiség hogyan tud 2.5x annyi munkát végezni.
A parazita kapacitás meg a kondi töltésekor nem vesz fel többlet töltést, mert az meg jelentkezne mérhető feszültség formájában a kupakon, illetve a gyártás során is jelentkezne a plusz áram mikor tesztelik, már pedig jóval több áramot kellene hogy felvegyen, mint normál töltés esetén.

Messzire vezet a téma, de kicsit olyan, mint mikor a Tesla switchet magyarázzák, hogy egyik aksi feltölti a másikat miközben munkát végez, aztán csere...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29293) didyman válasza mezis (#29236) üzenetére


didyman
őstag

Dehonnincs, a trueRMS mérők minden gond nélkül megmérik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29294) didyman válasza mezis (#29252) üzenetére


didyman
őstag

Azt 50Hz periódusnál nem veszed észre. Az effektív érték fog itt egyértelműen izzót fényezni. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29295) didyman válasza atesss (#29251) üzenetére


didyman
őstag

Ez még mindig nem UVC. teljesen félreviszed a magad dolgát is, ha a C-hez ragaszkodsz! Az UVC 290nm alatt van, amiről egyfolytában beszélsz, és ahol az UV-filc és a BLB cső aktív, az az UVA tartománya.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29296) didyman válasza atesss (#29257) üzenetére


didyman
őstag

Oszcilloszkóppal lehet feszt mérni a már begyújtott(!) csövön, egyúttal látni, hogy mennyire szimmetrikus az a szinusz rajta. Az elfolyó áramot egy soros ellenálláson lehet megejteni, 100mA nagyságrendhez az 1Ohm elegendő és nem szól bele a cső életébe. Az ezen mért feszültségből számolható az áram. Mivel a fénycső tisztán ohmos fogyasztó, ezért a teljesítmény számolása egyértelmű lesz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29297) Reggie0 válasza sörösló (#29232) üzenetére


Reggie0
félisten

Tevedesben vagy.
AD 1: A PWM-mel szinuszt allitanak elo. Az, hogy egy >=2kHz vivot siman leszur, mert van akkora induktivitasa, az nem azt jelenti, hogy a 100Hz es 150 Hz-es komponenst kello mertekben tudja csillapitani.
AD 2: A trapez inverter csucsfeszultsege egyezik meg a halozati szinusz csucsfeszultsegevel. De ebbol eredoen a teljes frekvenciatartomanyra vett true RMS nagyobb, csak az alapharmonikus effektiv erteke egyezik meg.

Amugy invertereket tervezek, szoval beszelgethetunk rola.

[ Szerkesztve ]

(#29298) atesss válasza didyman (#29295) üzenetére


atesss
addikt

Elnézést, ezt elírtam.
Természetesen az UV-A tartományra gondoltam !

Amúgy megnéztem (rákerestem a korábbi hsz-eimre), és szerintem máshol nem írtam még el korábban.
Ezért szerintem valamit félreérthettél azzal, amit írtál, hogy "Az UVC 290nm alatt van, amiről egyfolytában beszélsz"
Vagy lehet szimplán ezzel az egyel már téged is megkavartalak. :B

(#29299) didyman válasza atesss (#29298) üzenetére


didyman
őstag

amiről egyfolytában beszélsz, és ahol az UV-filc és a BLB cső aktív, az az UVA tartománya. :)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29300) atesss válasza didyman (#29296) üzenetére


atesss
addikt

Köszi a tippet.
A szimmetrikusság mérése teljesen egyértelmű, hogy jó lenne a fénycsőnél.
De sok esetben elég lenne csak a feszültség (most lehet végül nem jó példa a fénycső, lehet más dolog is aminél mondjuk nem annyira lényeges a jelalak és az offset).
Tulajdonképp arra akartam rákérdezni, hogy milyen típusú feszültségmérőt szoktak használni ilyen célokra; Illetve milyen típusú egyenirányító van bennük.

Mivel a fénycső tisztán ohmos fogyasztó
Hmm, ezt jó tudni !

egyúttal látni, hogy mennyire szimmetrikus az a szinusz rajta
Egyáltalán az biztos hogy szinusz ? :F

De a fénycsőnek megpróbálok akkor nekiállni szkóppal majd.

Csak a szkópom nagy rossz állapotban van még mindig. :(
Kontaktos elég durván.
Elvittem pár hónapja az Urbán elektronikához (egy ismerős ajánlotta, amúgy vele is mentem el), de végül kiderült hogy kontakt javítást nem vállal...
Én is meg tudnám valamelyest csinálni, de ha esetleg némelyik poti annyira rossz hogy már csak cserélni lehet, akkor azt én végképp nehezen tudom megoldani.
Na meg be kéne szereznem (jelenleg úgy néz ki, hogy kb. csak ehhez) lehetőleg két (vagy akár 3) féle kontakt spray-t, ami azért valamennyi pénz is (jó, persze a javíttatási költségnél még így is jóval kevesebb; de azért nem biztos hogy összevethetetlenül).
De a legfőbb gond, hogy mostanában nincs annyi időm, hogy nekiálljak komolyabban.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.