Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) [CS]Blade2 válasza terapeuta007 (#64994) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Úgy viszont nem olyan jó az arány, hogy 210.000Ft volt a bringa:
akkor 2013-ban 80.000Ft-ot mondott a boltos az akkura, de, hogy 5-7 évet kibír. A tornado-k csak 3-at, de abból 3db 40.000.
Erre úgy szétment a li-ion-os akku, hogy csak márciustól novemberig használtam 3 évet, szóval kb 8000km-t bírt.
Kb 2 éve a boltos mondott 105.000Ft-ot az újra, szerintem ma már még több.

Szóval, ha nem alakítod át, meg készítesz egyedi cuccokat, hogy lifepo-s legyen vagy valami, meg nem játszik a külföldi rendelés, akkor:

8000km=105.000Ft + a töltésekre az áram, ami azért még egy 10-15.000Ft.
Ennyiből bármilyen motorral is ellehet járni, de van pár autó is, ami elmegy ennyiből, és akkor nem 28km/h a végsebesség.

(#65002) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kérte, hogy nézzék rá a mosógépére mert nem mindig érzékeli a gombokat, de arról nem szólt, hogy érintős a panel. Az előtte lévő üveglap eléggé víz köves volt belül, de ha előlap nélkül nyomkodom se mindig érzékel pár gombot. Jobban nem lehet szétszedni mert műgyantával ki van öntve. Mit lehetne vele kezdeni?

(#65003) [CS]Blade2 válasza terapeuta007 (#64994) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Egy kérdés:
a hegesztettet mivel érdemes bontani, hogy az akku és a lemez is megmaradjon épségben?

Az a 9ah-s ritar épp, hogy nem fér bele, mert annó kereskedő is ezen a vonalon indult el, hogy ő úgyis árul ilyeneket, biztos jó bele valamelyik. Maga az alu doboz egyébként azon a részen nagyobb is picivel, de így sem fér bele a saruval együtt.
Egyébként maga a kerékpár szerintem nem lenne rossz a +tömeggel együtt sem, mert ez lényegében egy 26"-os MTB és középen van az akku. A li-ion kb 2kg, az olom meg 5kg.
Másik töltő is kell hozzá, így durván 10+10+10 meg egy műanyag új doboz és a csatlakozók, egyebek. Max 40K.
Onnan pedig kb. 2 évente 20K-ból meglenne az akku csomag.
Még lehet, hogy ezek a f*s olom akkuk jobb megoldások, mert, ha így elszaródik idő előtt, akkor nem akkora veszteség.

LiFePO-ból néztem egy packot az 128.000Ft lett volna töltő nélkül. Ott azért nagyon megszámolja az ember, hogy akkor tényleg bírjon ki 2000 töltést,
de a tapasztalatom az, hogy eddig minden ilyen fölé volt lőve. Akár 2000 töltést is... hát a tornádo-s is 1 évvel hamarabb szokott halni, ez a 500 is inkább 350.
Ha nem megy szét így, akkor is mára mára 10km alatt lenne a hatótávja, úgy meg hiába bír ki több töltést, ha a célnak nem felel meg.

285x95x71-be kellene elférni a lifepo-val BMS-el együtt. Elég sz*r, mert régebben voltak csavaros megoldások, de 18650-es vagy 26650-es, de a csavarral már nem fért volna be a 71-be.
Ráadásul azt hiszem az itteni 7x3,7V helyett abból 8x3,2 vagy 8x3,3V kellene. Kisebb a feszültség. Ettől függően pedig más kapacitással lehetne. Vagy kisebb vagy nagyobb, de a nagyobb valszeg nem fér be.

[ Szerkesztve ]

(#65004) terapeuta007 válasza [CS]Blade2 (#65003) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

az aludoboz egyik oldalat kivagod és kész. fogsz vmi lemezt u alakba hajlitod és rácsvarozod az aludoboz új oldalaként.
bár ez nemtudom menyire kivitelezhető. oldalra is növelheted a meretet de akkor szimetrikusan mindkét oldalt el kell ezt jatszani.

milyen 100ezrek rol beszelsz.[link]
ez vedelemmel toltovel egyutt 48k.
(230x95x80mm itt a mérete. ezt még ügyesen bele is erőszakolod
csak 24v 10Ah kell nem?

nmc ből ez biztos belefér[link]

7 cellás védelem ehhez max 5k

tőltő meg miafsznak ha komplett vedelmet veszel az akkuhoz. sőt nincs olyan védelem ami tultoltés ellen nem ved.
a töltő meg nem fogja balancolni se a cellakat szoval nem ertem.miert kell. minimum 30v kell akármiből azt szevasz. tokeletes a mostani toltod.

lifepoval meg nmc-vel 5évet el fog menni.

ezek az akku fajták kibriják. a hőtől szokott a sima lithium meghalni.
kinnhagyod szobahomersekleten 5év és megdoglik.magasabb hőmersekletu alkalmazasnal még gyorsabban degradálodik. nem elég stabil a kémiája. de viszont pont ezért a legnagyobb az energiasurusege.
nmc nek aszem 10% al kisebb lifeponak meg 30% al kisebb az enegiasurusege.

ezek időtol hőtől nem baszodnak el csak használattól. és amit a gyarto ad meg specifikácionak az tuti megvan.

a ponthegesztest ne bontsad mert kilyukaszthatod a cellát.
bár ez ritkán fodul elő. általában nem hegseztik úgy rá mint az állat.

vágd el a vezeto csikot a leheto legrovidebbre és kész.

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65005) terapeuta007 válasza [CS]Blade2 (#65001) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

külföld miert nem játszik? legyen vélemény +az elado legyen regota fenn + legyen 95%folott a vasarloinak az elegedettsege. ez a legtobb eladora illik. a magyar boltok rárakják a saját 20-50%ukat meg a jo kis magyar állam is 27%ot rápakol az árra. hol éri ez meg neked?
másfél honap nem sok varakozasi idő

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65006) [CS]Blade2 válasza terapeuta007 (#65004) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Itt helyben, ahol a kerékpárt vettem. MO-i kisker ár ÁFA-val BFA-val mindennel, de idén már biztos több, mert a 105.000-et 2015-ben mondta. 80.000 volt 2012-ben. (persze ezt én nem vettem meg, nem is fogom, és senkinek nem ajánlom.)
Annyi, hogy ebben benne van az alu doboz, amiben benne van a BMS, két üvegbiztosíték, a töltöttségre visszajelző és a töltő csatlakozó.
Ez a binga:

Ha ma fotóznám, akkor is ugyanígy nézne ki, nincs rajta egy karcolás sem. Ezért nem vágnám szét az akku alu dobozát.
A doboz elején van egy U alaku bemélyedés a váz csövének, a hátulján meg egy sínbe fut bele, így 95mm. A 71mm szélesség is adott, úgy vannak benne a 22650-es cellák. A 285 pedig az alu rész. Ha nagyon megerőszakolnám a dobozt, akkor 298mm férne be magasságra.
Ezért nem fér be két olyan ólom zselés, mert az 151, de nem az a nagy gond, hanem a 95mm-s felén a saruk miatt 100-101mm kell.
Két ilyen ólom zselés 12V-oshoz kellene másik töltő, mert az enyém li-ion-hoz való.

[ Szerkesztve ]

(#65007) terapeuta007 válasza flegga92 (#65002) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

volt már hasonló. kémiailag meglehet probalni oldani a mugyantát.(indexes kémia forum) meg fellehet melegiteni hátha szetlehet szedni.
egyebként az uveglap is segithet az erzekelesben. ugy van megtervezve hogy azon keresztul erintsen ugyebár.

pucold le és rakd össze maybe

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65008) terapeuta007 válasza [CS]Blade2 (#65006) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

látom tényleg nem játszik külföld szoval feladom. nem a racionalitás vezérel téged.

töltőről annyit hogy olomosakkuhoz tényleg nem árt egy toltő ami desulfator funkcioval elvan látva mert akkor tovább lesz jo egy picivel az akku.

100ezerből kapsz már olyan kitet (kulfoldon xd) nehogy örulj. ami ugy alle zusammen faszább egy fokkal. csak egy olcso bicikli kell és kész.xddd[link]
ennyit a magyarosrzagi vasarlasrol.

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65009) flegga92 válasza terapeuta007 (#65007) üzenetére


flegga92
senior tag

Az megvolt, csak nem lett 100-as. Ha üveglap nélkül ujjal nyomkodom, a többi simán veszi, 1-2 gomb nem mindig. Sőt azt sem tudom, hogy ilyen érintős gombot lehet külön kapni? Gondolom ez valamikor réz színű volt, csak keletkezett rajta egy oxid réteg.

(#65010) darvinya válasza [CS]Blade2 (#65006) üzenetére


darvinya
titán

Pedig külföldröl ≈80-ból kijönne az új akku [link].

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65011) terapeuta007 válasza darvinya (#65010) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

50-60bol kijon pakkba is meg epitve is 24v 10Ah

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65012) darvinya válasza terapeuta007 (#65011) üzenetére


darvinya
titán

Persze, tudom.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65013) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nem tudja vki véletlenül hogy vannak bekötve a 6 lábas 5050 rgb ledek a szalagokon? Az istenért se találok nyák tervet egy ilyen szalagról sem. WS2813-at szeretnék készíteni, de sehogy se találok megoldást. Se én, se az autorouter nem tudja megoldani 1 rétegen. :(

[ Szerkesztve ]

(#65014) Teasüti válasza Teasüti (#64990) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát ez a csatlakozó mégse lesz jó. Túl nagy. Akkor megint nyitott a kérdés: 3 pin wire-to-board csatlakozót ismer-e vki? Lehetőleg kompakt méretben, a 3.96 mm pitch túl nagy a Molex-en. Ha létezik akkor olyan kellene, ami szélességre elfér 10 mm körül max.

[ Szerkesztve ]

(#65015) darvinya válasza Teasüti (#65014) üzenetére


darvinya
titán

JST

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65016) terapeuta007 válasza Teasüti (#65014) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

usbt biztos megtudod oldani.
ha nem akkor még ps2 csati vagy vmi pines csatlakozo

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65017) [CS]Blade2 válasza Lompos48 (#64999) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Kb egy ilyen rész van a hátoldalán: [link] középen a fekete trutyival bevont rész.

A 7 sor akkuból 1 sor csak 1V-os. Már csak az a kérdés, hogy mi volt előbb. Lehet, hogy ez miatt nem használta azt a sort, és azért ment tönkre? Valszeg nem töltötte most már évek óta, így azok csak 1V-osak.

(#65018) Attix70 válasza [CS]Blade2 (#64983) üzenetére


Attix70
aktív tag

A BMS-en az elégett fóliát hidald át majd próbáld meg BMS nélkül a hibás cellacsoportot feltölteni külső tápról (4.2V 2A). Ha a feszültség emelkedik és eléri a 4.2V-ot akkor hiba egy szál se, vissza BMS és jó lesz (jó lehet). Ha az előbbiekhez hasonló a BMS bele akkor van rajta balance.

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#65019) Teasüti válasza terapeuta007 (#65016) üzenetére


Teasüti
nagyúr

USB portot nyákra kell ültetni, meg abban sem vagyok biztos, hogy abba be lehet dugni 1,6 mm vastag nyákot. Amúgy méretben pont jó lenne. Nekem olyan kell, ahol a vezeték csatlakozik a nyák szélére: vezeték -> kártya.
Éppen olyan, mint az a Molex EdgeMate. Csak annál kompaktabb méretben.

(#65015) darvinya
Köszi, de ezzel nem lettem okosabb. :)
Tegnap este elég sokat keresgéltem wire-to-board és card edge connector címszavakkal, de JST az sehol nem jött fel. Sőt, nekem olybá tűnik a Molex-en kívül senki nem gyárt ilyet. :(

[ Szerkesztve ]

(#65020) [CS]Blade2 válasza Attix70 (#65018) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Olyan töltőm van, hogy 4,2V-os 18650-es akkuhoz. Kb 0,5A vagy max 1A. Azzal fel lehet vajon az egész sort?
Nem kukás ez már így? Csak 1V-osak, elvileg ilyenkor már megváltozik a belső szerkezete.

(#65021) terapeuta007 válasza [CS]Blade2 (#65020) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

ha régota 2,5v alatt van akkor kukas.
ha pár nap akkor még jo.
de remény mindig van.

felrakod arra a toltore ejszakara es reggelre lesz benne elég hogy viszarakhasd.
bár ha okos tolto lehet nem akarja majd tolteni.

szerintem usb 5vra kosd ra azt szevasz.5cella siman kibirja. arrol is tolthet vagy 6orát mire feltoltodnek.

de vigyázz mert ha regota levan merulve akkor szokott olyat csinalni hogy eljatsza hogy mukodik.
felvesz egy kis aramot de rohadt gyorsan feltolt.
de a kapacitasa lofasz . rámérsz 3,7v de raraksz egy kék kis ledet lemerul 5perc alatt

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65022) darvinya válasza Teasüti (#65019) üzenetére


darvinya
titán

Pl: eBay-re beírva JST keresőbe elég sok találatot ad, de [link]

Nekem JST 1.25-ös kellett kis akkuhoz.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65023) Teasüti válasza darvinya (#65022) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Értem. Teljesen félreértelmezted a kérdésem. :)
Nekem ilyenre volna szükségem, csak ennél kisebb méretben.

(#65024) darvinya válasza Teasüti (#65023) üzenetére


darvinya
titán

Ez [link], vagy [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65025) smithsys válasza Teasüti (#65023) üzenetére


smithsys
aktív tag

Csak egy ötlet amit kíváncsiságból kipróbáltam a kedvedért. :D

Természetesen a bevágások pontosságára ügyelni kell, illetve így 4 pined lenne, amiből vagy kihagysz egyet vagy közösíted.

(#65026) [CS]Blade2 válasza terapeuta007 (#65021) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Rátettem a 4,2V-ost két dróttal, és így 1V-ról felfutott elég gyorsan... már 2,8V, de, ha leveszem, akkor elég hamar magától lemegy 1,00-ra. Igaz csak pár percig volt a töltőn.
Megpróbálom kicsit tovább tölteni,

aztán, ha nem jó, akkor szétbontom az egészet, megnézzük, hogy mi sül ki belőle.

(#65027) PHM válasza Attix70 (#65018) üzenetére


PHM
addikt

Ha azért égett le a fólia, mert zárlatos a balancer egyik tranzisztora,
akkor a feltöltött akkupakk csatlakoztatásánál újra tűzijáték lesz.
Lehet persze más is az ok, de mindenképp zárlatgyanús a dolog.
Először ki kéne deríteni a leégés okát. Ott jó pár amper folyt korábban.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#65028) terapeuta007 válasza [CS]Blade2 (#65026) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

nem lehet levonni kovetkeztetes par perc toltestol.
kosd mind az 5akkut parhuzamba es kosd usb 5vra és kész.
igy egy hétmulva se végzel.

phm igazat beszél.
nezzed meg azon a 2kabelen az ellenallast ami a lemeritett akuk elott és után van/volt

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#65029) Teasüti válasza darvinya (#65024) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem egészen látom ezeken, hogy hogy kerülnek rá vezetékre vagy lapra. Azok a tüskék a végén arra engednek következtetni, hogy a csatlakozót kell ráültetni a lapra. Ez esetben még mindig elbeszélünk egymás mellett. :) Javaslom tekintsd át miről szól a Molex EdgeMate. Ne haragudj, de úgy látom addig nem tudsz érdemben segíteni amíg nem érted mit szeretnék, bár a szándékot értékelem! :R

(#65025) smithsys
Köszi! De ezzel az a gond, hogy egy ilyen nagy dugót nem tudok beépíteni. Nem tudom létezik-e ebből vmi "kicsontozott" verzió amit vezetékre lehet kötni, nem nyákra beültetni. USB kábeleket hogy szerelik? Meg kérdéses, hogy az 1,6mm-es nyák vastagság elég lenne-e ide. Van két kis micro usb led lámpám, ezek viszont 2,1mm-es panelek. Jó mondjuk épp rendelhetek vastagabb panelt is némi felárért... :D

szerk:
Hóhó mit találtam! Ez ugyan szalagra megy elvileg, de megnézem bele fér-e egy vastagabb panel.
Hát nem nyert. Ebbe nem fér bele panel és még rá is csíp a szalagra.

[ Szerkesztve ]

(#65030) Teasüti válasza smithsys (#65025) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kíváncsi volnék mi van ennek a dugónak a belsejében. Gondolom nem breadboard. :))

Ohh, meg is van:

Hmm, ezzel már talán tudok kezdeni vmit. :K

[ Szerkesztve ]

(#65031) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Hirtelen nem találok olyanra megoldást, hogy a Nokia 3310 kijelzőnek csak egy része működik Arduinoval, alul és jobb oldalt van egy szemetes sáv. Egy másikkal ment az egész.
Gondolom nem ugyanolyan a kettő. AdafruitGFX könyvtárral van használva. Valaki tud rá hirtelen valami okosságit...? Egy ideje gúglizom, de senmi :S

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#65032) darvinya válasza Teasüti (#65029) üzenetére


darvinya
titán

Itt nézd ki melyik kell.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65033) Teasüti válasza darvinya (#65032) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Természetesen. Főleg ez a kép ejt zavarba:

Ez nekem egy közönséges 90 fokos nyákra ültethető foglalatnak tűnik smd lábakkal, amibe külön jön még egy csatlakozó gondolom a vezeték felőli oldalon. Ezért mondom, hogy szerintem nem érted mit szeretnék.
Megpróbálom illusztrálni megint:

Ha ez a kép nem elég beszédes, akkor én itt feladom. :B

(#65034) darvinya
Igen, ez már hasonló megoldás. :K Pont 10 perce találtam rá én is. Viszont sajnos ezek a csatlakozók nem fogadnak semmi vastagabbat, mint a led szalag. Látod a fém tüskéket a lehajtható fedlapon? Azok még bele is csípnek a szalagba kicsúszás ellen. Esélytelen, hogy ebbe egy nyák-ot beletuszkoljak. :(

Megpróbálom az USB aljazatos megoldást, talán beválik. Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Ha esetleg menet közben vkinek eszébe jut vmi elegánsabb megoldás, akkor szívesen fogadom! :R

[ Szerkesztve ]

(#65034) darvinya válasza Teasüti (#65033) üzenetére


darvinya
titán

Előző hsz javítottam. :R

Itt nézd meg melyik kell [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65035) smithsys válasza Teasüti (#65030) üzenetére


smithsys
aktív tag

Valóban ahogy korábban írtad a panel vastagság gondot okozhat mert az 1.6mm-es lötyöghet kicsit.
Mindenesetre én bízom a kreativitásodban, bizonyára kitalálsz valami ügyes megoldást. Ha van jobb ötletem jövök...

(#65036) Upo válasza smithsys (#65035) üzenetére


Upo
addikt

Használaton kívüli hercegnős matricából lehet egy darabkát méretre vágni a panel alsó oldalára, azzal lehet még hézagolni. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#65037) Teasüti válasza Upo (#65036) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jobbnak látom inkább 2.1 mm-es panelt gyártatni. De megoldható akár az usb porton lévő két kis lemez rugó behajlítása is, hogy feszesebb legyen. De ha semmi nem használ, akkor jöhet a hello kittys matrica. :C
Mondjuk az vicces lenne, mert átfordítható panelt tervezek "izzó csere" esetére. :D

[ Szerkesztve ]

(#65038) smithsys válasza Teasüti (#65037) üzenetére


smithsys
aktív tag

& #65036 Upo

Nos, nem véletlenül voltam bizakodó! 🤣

(#65039) darvinya válasza Teasüti (#65033) üzenetére


darvinya
titán

Ez is clip-es, csak ez panelt szóritja be, vagy panel végén két szélén kell a bevágás, hogy rögzüljön.
IP68-as csatlakozónak már tartania is kell, különben nem teljesül IP68.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65040) Attix70 válasza PHM (#65027) üzenetére


Attix70
aktív tag

A balance áramkörbe kis fetek kapcsolnak (sot 23, FET) és ezek nem tudnák a fóliát elégetni.

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#65041) [CS]Blade2 válasza Attix70 (#65040) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Töltöttem egy darabig, aztán átraktam a sima töltőre, hogy tölti-e, de nem. A többi sorba ment egy kicsi.

Így, hogy áthidaltam azt a részt, és, hogy 3,9V-os a hibás sor, így 2 másodperc alatt letiltja az akku magát.

Kíváncsi vagyok, hogy magától merül-e a hibás sor.

El kellene vágnom a pont hegesztett lemezeket. Azt mivel lehetne?

(#65042) kuyarashi válasza Attix70 (#64965) üzenetére


kuyarashi
őstag

Ha mégis túlmerülés és túltöltés ellen védelmet nyújtó áramkör mellett döntök, akkor az általad ajánlott LG HE 4 elemekből 3 összekötve, milyen teljesítményű elektronikát igényel?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#65043) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Alfawise s100 elektromos fogkefemet egy pillanatra egy nokia dt900 qi tolto tolotte (ra lett rakva, hiaba mondtam h ne, felvillant a fogjefe toltest jelzo ledje). Este meg lehetett vele fogatmosni, reggel mar nem kapcsolt be.
Bekapcsolaskor egy pillanatra megrezzen, es ennyi, mintha valami vedelem letiltana.
Mi lehet vele a gond? Egy egy aksi csere megoldhatja, vagy kula? Szetszedni szetszedtem, multimetertctudok kolcson kerni. Mit, es hogy kellene letesztelnem?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#65044) darvinya válasza anorche1 (#65043) üzenetére


darvinya
titán

Nem csak lemerült?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#65045) Attix70 válasza kuyarashi (#65042) üzenetére


Attix70
aktív tag

3S BMS 25A

hx-3s-fl25a-a

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#65046) ratkaics válasza Attix70 (#65045) üzenetére


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Egy ilyen kapcsolóra lennem szükségem (mert ennek szétment a belseje:( ).
Tudtok segíteni abban, hogy hol érdemes beszerezni? Akár helyettesítő kapcsoló is jó, nem muszáj pont ilyet.
Az uk.farnell.com-on találtam, de nem pont olyan (bár szerintem jó lenne) és elég húzós az ára, plusz a posta sem lenne olcsó.

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#65047) kuyarashi válasza Attix70 (#65045) üzenetére


kuyarashi
őstag

Tehát a 25A tutira jó. Köszi szépen!

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#65048) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Urak!
Adott egy kicsibeálló a háztól nem épp 2 lépésre. Valaki régen kivitt oda 3*0.75-ös MTK-t, de ez kevés lesz a porszívóhoz stb, vagyis nem ideális. Ásni nem akarok. Arra gondoltam, hogy a kék-fekete lenne a fázis össz 1.5-ös keresztmetszetet eredményezve. A zöldsárga ki lenne nevezve nullának, át is színezem, de kint telepítenék helyi földet, leverem ahogy kell és benullázom.
Kint már minden 1.5-el lenne kötve, egyetlen 0.75 a kijövő nulla lenne, de a helyi föld és a nullázás segit rajta. Működhet?

[ Szerkesztve ]

(#65049) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi 775-ös gépem, találtam most egyik fiókban egy lentebb látható ventilátort. Felcsavaroztam a gépházba, majd rádugtam a tápra az IDE csatit. Megy is rendesen, csak ugye mindig max. fordulaton, ami hangos már. Valahogy meg lehet oldani egyszerűen, olcsón, hogy vezérelni tudjam a fordulatot, mondjuk egy potival vagy valahogy?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#65050) darvinya válasza Kolondrum (#65048) üzenetére


darvinya
titán

Hálózati föld, valójában összekötésben áll nullával, emiatt vágja le a biztosítékot.
Amit te építenél ki inkább csak villámhárításnál lenne szerepe, ha porszívóban nincs összekötve föld-nulla.
Tehát helyiföld esetén levezetödő fesz miatt nem szakad meg táplálás vezetéken, emiatt az áramütés fenn áll tovább.

hentes555

Közvetlenül húzalpotméterrel lehetne feszt szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.