Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) #32277248 válasza csmat (#88000) üzenetére


#32277248
törölt tag

Igen, ott van megtápolva ez a kütyü. Azt kellene kideríteni, hogy miért nincs ott feszültség? Ha kikötöd a csavaros szorítóból a levegőben sem mérsz semmit a vezetékeken?

(#88002) mezis válasza csmat (#87997) üzenetére


mezis
nagyúr

A kis dobozkának mi a funkciója?
Mozgásérzékelő? Füst, tűzérzékelő? Szirénázó? :F

mezis

(#88003) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!

Segítséget kérek, mert egy kicsit tanácstalan vagyok.
Jelzőfényes váltókapcsoló esetében a jelzőfény mindig csak az egyik kapcsolónál lesz látható (amelyik éppen "le" van kapcsolva)? Kéne vagy tíz, és egységesre szeretném, de ha ugyanezen elven működik, mint a normál 1-2 pólusu, vagy csillár, akkor inkább maradnék a jelzőfény nélküli verziónál.
Illetve, eddig nem találtam olyat, vagy csak nem tudom, mit keressek, ami váltó kapcsoló, de fixen csak lefele állásban marad, még akkor is, ha éppen "fel" van kapcsolva. Vagy olyan, aminél ha az egyik végén felkapcsolom, majd a másikon le, akkor az első végén visszaáll le állásba a kapcsoló? Ilyen lenne az N101 váltó kapcsoló, az előző pedig a sima 106 váltókapcsoló?
Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#88004) Dr. Szilikát válasza Richvargas (#88003) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Kezdésként talán ez ajánlott:

https://legrand.hu/termekek/tippek-hasznos-megoldasok-villanyszereloknek/jelzofenyes-kapcsolok-es-led-vilagitas-problemaja

Szükséges esetben használhatunk impulzusrelét (412408) és jelzőfényes nyomót.

(#88005) Richvargas válasza Dr. Szilikát (#88004) üzenetére


Richvargas
tag

Köszönöm a gyors választ!
Az egyszerűnek tűnő "Ide is kell egy kapcsoló" feladat miatt visszaállunk a startvonalra.

(#88006) csmat válasza mezis (#88002) üzenetére


csmat
senior tag

nem tudom, arrol készültek a képek

(#88007) csmat válasza #32277248 (#88001) üzenetére


csmat
senior tag

Igazad volt, a kilógo kis csonkok a betáp végei, de el voltak törve.
Most 13,8 v van, de csak zajokra villan fel valamelyik led.

[ Szerkesztve ]

(#88008) demars válasza mezis (#87964) üzenetére


demars
addikt

A trafó és a páka közé érdemes (ill kellene) védelmet beépíteni? (Túlfeszültség, rövidzár, stb).
Weller TCP S pákáról van szó.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88009) #32277248 válasza csmat (#88007) üzenetére


#32277248
törölt tag

Annak úgy is kell, jelenlétérzékelő vagy mi a szösz. :K
A barna vezetéket tedd vissza az ellenálláshoz és jó lesz az.

[ Szerkesztve ]

(#88010) DonThomasino válasza demars (#88008) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tudtommal nem nagyon szoktak, egy olvadó biztosítékot berakhatsz
ha biztosra akarsz menni. Mindkét trafó körbe.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#88011) csmat válasza #32277248 (#88009) üzenetére


csmat
senior tag

Bekötöttem a barnát is.
Bár eddig folyamatosan világított a zöld és sárga led, most meg nem. De ha most van jól akkor oké. :R
Bár a vezérlőpanelen világít egy sárga háromszög

(#88012) demars válasza DonThomasino (#88010) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm! :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88013) #32277248 válasza csmat (#88011) üzenetére


#32277248
törölt tag

Ha van rá mód ki kell próbálni, beélesített riasztó melett elsétálsz az érzékelő előtt, és ha riaszt minden ok. A sárga háromszög nem csak a tárolt hibára emlékeztet? Nem lehet újraindítást eszközölni valahogy a riasztón?

(#88014) rednifegnar válasza PROTRON (#87922) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en arra gondolok, hogy ha naluk 1 oraval de tobb fazis van bekotve akkor kvazi nem 16A a limit hanem 32A (nyilvan fazisonkent 16A, de ha kihajtjak a ket fazist akkor 32A-ig fel tudnak menni 1 oraval fizetve). ugye az alapproblema is onnan eredt hogy csak egy resze nem mukodott a haztartasi eszkozoknek (konkretan a kv fozo) es akkor derult ki szamukra hogy tobb fazison vannak. szoval kb ennyire konyitanak az egeszhez (es sztem a 16A se 16 hanem mar tobb, talan 25A?).

tudom, hogy ma mar 1x16A eleg karcsu, de peldul nalunk meg mindig ennyi van.
van vezerelt 3 fazis is de az csak a bojlert hajtja (meg anno a hotarolost amig ki nem dobtam).
sokaig szerettem volna felemeltetni, de valahogy sosem kerult ra sor. a 16A-et ugy kell nezni hogy nincs mas mellette, nincs gaz se es egy normal 70nm-es lakas + 1 csalad.
regen eleg soxor csapkodta a megszakitot de aztan szepen megszokta a csalad, hogy ezt kell beosztani, ne menjen egyszerre a mikro, tuzhely, futes, stb. beosztassal kell elni ez egy kvazi onkorlatozas volt, ma mar teljesn jol elvagyunk vele. idei telen sztem meg egyszer nem csapta le. no meg sok mindenen nyaron/osszel valtoztattam visszaszoritottam a fogyasztast. ha nem is ferunk bele a rezsis limitbe de nem csapott oda annyira mint masoknal latom hogy tripla gaz/aram szamlajuk lett.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#88015) Donki Hóte válasza rednifegnar (#88014) üzenetére


Donki Hóte
veterán

en arra gondolok, hogy ha naluk 1 oraval de tobb fazis van bekotve

Nálunk 3 fázis van egy órába kötve, tehát simán lehetséges, hogy ott is 2 fázis megy be.

Kérdezték már, hogy az órához hány kismegszakító tartozik. Ha kettő, akkor igen valószínű a 2 fázis, le is tudod tesztelni, mert hol az egyik, hol a másik kismegszakítót lekapcsolva láthatod, hogy melyik fogyasztó melyik fázisra van kötve.

Ha csak egy kismegszakító van, akkor csak 1 fázis van bevezetve.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#88016) mezis válasza csmat (#88011) üzenetére


mezis
nagyúr

A régi DSC-n riasztás után van sárga LED meg pittyegés.
Pittyegés megszűnik amikor "kiolvasom" melyik körön volt riasztás. (Meg elkaptam a betörőt. :DDD )
A sárga jelzés még akkor sem szűnik meg amikor ismét élesítem a riasztót, csak akkor amikor ismét kikódolom.

mezis

(#88017) mezis válasza demars (#88008) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég egy kombinált füst és tűzjelző! ;] :D

mezis

(#88018) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Sikerült elejtenem, s ezzel tönkre tennem LSC400FN05-803 LCD panel-t.
De venni lehetetlen, vagy cégként min.100db-ot.
Legalább helyettesítő lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#88019) demars válasza mezis (#88017) üzenetére


demars
addikt

Akkor inkább egy sprinkler az asztal fölé, vagy ami nekem nagyon tetszik a tűzoltó labda!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88020) aujjobba válasza demars (#88019) üzenetére


aujjobba
addikt

Segít valaki ezt értelmezni, hogy mi a különbség az input impedancia, és a becsatoló kondi által látott impedancia között?

Első esetben az emitter ellenállás nincs bypass-olva, itt azt mondja az input impedancia párhuzamban a 110k || 10k || beta*1k.

Második esetben a becsatoló kondi amit lát, az a 10k || beta*25 Ohm@650Hz.
Itt a 110k miért nem játszik szerepet?


(#88021) frescho válasza aujjobba (#88020) üzenetére


frescho
addikt

A második esetben az emitterellenállás hidegítve van. Annak az impedanciája szorzódik a Betával. A kérdésed jogos, ott van még a 82k is párhuzamosan, az lenne a korrekt, ha azt is megadná. De a 2.5k-hoz amit a példában számolt gyakorlatilag elhanyagolható, így elhagyható. Nem írja ezt a könyvben?

https://frescho.hu

(#88022) aujjobba válasza frescho (#88021) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem emlékezik meg a 82k-ról egyáltalán.

Azért is fura, mert például korábban az emitterkövető számolási példában is úgy választott becsatoló kondit, hogy az a befelé néző impedanciaval felulatereszto szűrőt alkotva a kívánt frekvenciánál vágjon. Ez az impedancia pedig ott is a bázisosztó két ellenállása és a béta*emitterellenállás párhuzamos kombinációja.

Szóval tényleg nem értem most miért maradt le a 82k. Vagyis azt értem, hogy elhanyagolható, de ha valamit elhanyagolnak azt ebben a könyvben eddig mindig jelezték.
(Art of Electronics, harmadik javított kiadás)

[ Szerkesztve ]

(#88023) frescho válasza aujjobba (#88022) üzenetére


frescho
addikt

Én 2 hete egy ránézésre saccolható osztót számoltam majdnem fél órát, majd elnéztem egy diódát az áramkörben. Mindjuk ezt kb. éjfél körül csináltam, de akkor is amatőr hiba. Szóval van amikor az embernek olyan napja van és kimarad/lemarad/benézi.

https://frescho.hu

(#88024) aujjobba válasza frescho (#88023) üzenetére


aujjobba
addikt

Értem, magyarul azt mondod valószínűleg hiba, vagy nem számoltak vele mert jelentéktelen csak elfelejtették említeni ezt, de nem azért maradt ki, mert nem kell vele számolni.

Köszi!

(#88025) frescho válasza aujjobba (#88024) üzenetére


frescho
addikt

Ha dolgozatban kihagynád a számításból, akkor azért pontlevonás járna. A gyakorlatban a 2.5kX10k miatt a 2k mellett már tök mindegy. Mondjuk már a paramétereknél is hfe van nem beta van a katalógusban, de ha tanárként kötözködni akar mindig lehet kötözködni. :)

A lényeg a hivatalos megoldás:

Rbemeneti= Rbázisosztó1 X Rbázisosztó2 X beta*Remitter

https://frescho.hu

(#88026) aujjobba válasza frescho (#88025) üzenetére


aujjobba
addikt

A jelölést (hFE, hfe, béta) tisztázza korábban a könyv.
Köszi, mindenesetre beküldtem egy jelentést nekik erről, hátha felkerülök az errata listára :)
Habár nem tudom mennyire tartják ezt naprakészen, legalábbis az ott felsorolt néhány hibát szúrópróbaszerűen megnéztem az én példányomban, és úgy tűnik ebben már javítva vannak (3. kiadás).

[ Szerkesztve ]

(#88027) #70211840


#70211840
törölt tag

Ismertek olyan kapcsolást, amivel audio bal-jobb csatornát lehetne "monósítani" úgy, hogy egy potival állítható legyen 0-100% között?
Fontos lenne, hogy ne kelljen szimmetrikus tápegység hozzá. Csak +5V vagy +12V forrás áll rendelkezésre.

(#88028) mzso válasza Dr. Szilikát (#87980) üzenetére


mzso
veterán

Ahhoz már igen sok ellenállás kéne, meg fűtene is mint az állat.

Vagy 10 6V-os ledet kéne helyettesíteni. Szerintem feladom ezt fényforrást. Sok vessződség van vele. (amúgy három csip-et láttam ha jól emlékszem.)

A PIR-esben is már a fele ellenállás. Már azzal is csak a baj van. Ezért kár mert jól érzékelt és jó fénye volt. Csak gyengék benne LED-ek.

[ Szerkesztve ]

(#88029) fatpingvin válasza ekkold (#87923) üzenetére


fatpingvin
őstag

baszki, ideje spájzolnom nekem is... remélem a bejáratott szaküzletemnek vagyok annyira releváns vevő hogy ne foglalkoztassa őket különösebben ez a téma ha személyesen odamegyek

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88030) ViZion válasza fatpingvin (#88029) üzenetére


ViZion
félisten

Ez már vicces, de fáj. Átlag user évente hány kg-ot használ el? Nem az ipari fogyasztókat kellene inkább szabályozni, kontrollálni?
Tényleg igaz a mondás, h nem baj, h qva lassan haladunk, mert amúgy is rossz irányba megyünk...
Kollégámnak meséltem, azt mondta, h inkább begyűjti a régi panelokat 'oszt jól leolvasztja és önt magának ónhuzalt... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#88031) fatpingvin válasza ViZion (#88030) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem véletlenül gyűjtöm én se a lehulló óncseppeket...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#88032) tordaitibi válasza ViZion (#88030) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Az ipari fogyasztóknak van kiskapu.
Példa, nagyfiam nemzetközi elektronikai és járműelektronikai cégnél szervizes. Tőle szoktam 10-20 dekákat kunyerálni mert a cégnek megvan az engedélye a hagyományos ólmos mázsaszámra vásárlására.
Indok, egyébként jogos, kinnt terepen vagy bárhol, forrasztásos gyorsjavításnál a lehetetlenség határát súrolja az ólommentessel normálisan dolgozni. Ami igaz is.

[ Szerkesztve ]

(#88033) Dr. Szilikát válasza mzso (#88028) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha olyan a lámpa, hogy megéri, nem nagy kaland felújítani, mint én is a PIR-lámpám.

Előbb leolvasztani az összes LED-et, ónt leszedni simára. A kihűlt panelre ónpasztával felrakni az újakat, megsütni, ráolvad és kész.

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-PTC-Heater-smd.html

A PTC fűtőbetét önmagának stabilizálja a hőmérsékletet, miután melegedésre nő az ellenállása, csökken az áram, így végül beáll egy szintre. Ezek a forgalmazott platnik pont olyan fokra fűtenek, ami szükséges.

Kapacitív előtétes lámpánál a kondenzátor értékének csökkentésével szoktam variálni, így tovább tart. Meg a PWM-áramgenerátor is korrigálható.

Gyakorlatilag érdemes a kelleténél nagyobb teljesítményű lámpát venni és annak áramát visszább venni. Így kiszúrunk a gyártóval, aki spórolt a hűtésen és alulméretezte az egészet. Színhőmérséklet is kicsit csökken ugyan, ezzel nem árt kalkulálni, ha valakit zavar, hogy melegebb lesz a lámpa fénye. Vagy pont úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#88034) mzso válasza Dr. Szilikát (#88033) üzenetére


mzso
veterán

Hát... :DDD
Nekem még az is újdonság, hogy létezik olyan, hogy ón paszta. Nem hogy ez az SMD rezsó.

"Kapacitív előtétes lámpánál a kondenzátor értékének csökkentésével szoktam variálni, így tovább tart. Meg a PWM-áramgenerátor is korrigálható."

Csak ahhoz le kéne bontani. Az áramgenerátoros az jó volt. Talán pont a te javaslatodra vettem is lejjebb kettőnek a fényerejét.

(#88035) DonThomasino válasza tordaitibi (#88032) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez EU s szabályozás vagy magyar talalmany?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#88036) tordaitibi válasza DonThomasino (#88035) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt nem tudom.

(#88037) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy közlekedőnek van három bejárata, benne egy magas szekrény.
Ennek a tetejére szeretnék rakni egy olyan lámpavezérlő eszközt, ami tudja a következőket:
- mozgásérzékelés 3 irányból, vagy minden irányból, ha létezik ilyen.
- fénymérés; csak sötétben kapcsoljon be
- ne egyből kapcsoljon be, hanem fokozatosan nőjön a fényerő, mondjuk 1 mp alatt legyen meg a max. fényerő és lekapcsoláskor is ugyanígy halványuljon el.
(nyilván dimmelhető izzót veszek)

5W-nál biztos nem kell nagyobb izzót elbírnia.

Nem ragaszkodom feltétlenül bolti kész termékhez, szívesen összelegózom magam is, csak némi útmutatás jól jönne, mert nem akarok nekiállni mindent megtervezni, jó lenne kész megbízható panelekből dolgozni.

Előre is köszi a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#88038) Dr. Szilikát válasza Bici (#88037) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ilyen és ehhez hasonló PIR eszközök tudják a fényérzékelést és a körülményektől függően beállítható lehet az érzékelés látószöge, de ez próba kérdése.

Vagy vannak Doppler-elven működő mozgásérzékelők, ezek nagyon érzékenyek és aránylag tág teret belátnak.

https://www.aliexpress.com/item/4000215779819.html
https://www.aliexpress.com/item/4000544901634.html
https://www.aliexpress.com/item/1005004709776733.html

Az átmenetes kapcsolás már nehezebb ügy, nem láttam erre kész modult. Egyedileg lehetne tervezni ezt-azt, gondolkodtam rajta én is, de végül annyiban hagytam.

Egyszerűbb utat választva, egy kapacitív előtétes LED-lámpába építettem nagyobb pufferkapacitást, meg egy soros ellenállást, de utóbbit már gányolás jelleggel, vagyis a lámpából kivezetve és az üvegbúra takarja, mivel ez egy nagyobb méretű / teljesítményű ellenállás. Némileg lágyítja a felfutást, kicsit késleltet is, illetve még egy ideig halványan "parázslik" is utána a lámpa. De tényleg csak némileg lassít, nem egy komoly effekt.

[ Szerkesztve ]

(#88039) ViZion válasza Bici (#88037) üzenetére


ViZion
félisten

Talán ez van legközelebb az elvárásokhoz. Építeni lehet, Wemos D1 mini (2000 Ft), PIR (700 Ft), táp és led az a másikhoz is kell.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#88040) Dr. Szilikát válasza Dr. Szilikát (#88038) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Később láttam, az első linken szereplőnek egyik újabb változata, ami elvileg jobban lát körbe:

https://www.aliexpress.com/item/1005004694569758.html

(#88041) demars


demars
addikt

Kaptam egy kaposvári biztonsági transzformátort. 63 VA a teljesítménye ami elegendő a TCP S pákához. Védőföldet a trafó fém szerkezetéhez beköthetem ugye? A páka két vezetékes, nyilván azt nem kell és nem is szabad. Teszt céljából ideiglenesen az asztalon lesz a trafó.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88042) weiss válasza weiss (#87939) üzenetére


weiss
addikt

Én is kifogyok lassan, bár nem forrasztok sokat. Rendeltem ilyet, majd beszámolok, problémáztak-e.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#88043) Aryes válasza weiss (#88042) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hány milliméterest?

(#88044) weiss válasza Aryes (#88043) üzenetére


weiss
addikt

0,8

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#88045) Dr. Szilikát válasza demars (#88041) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Lehetne éppen, de ha megfigyeled, a kettős szigetelésű készülékeknél (rádió-magnók stb.) nem szokták földelni a trafó vasmagját, eleve nincs is mihez (szekunder GND-re esetleg, zavarvédelmi okból), egyébként a készülék nem igényel védővezetőt és a trafót belül ember érinteni nem tudja.

Fémházas erősítők esetében a vasmag testhez rögzített ugyan, de nincs védővezető.

Ezeknél a toroid trafó, ami határeset, mert ebből voltak olyan típusok (erősítők), ami védővezetőt igényelt. Más esetben megoldották, hogy a toroid trafó is lehet kettős biztonsági szigetelésű és akkor nem kell védővezető a készülékre.

Esetedben is, eleve biztonsági trafóról beszélünk.

#88042 weiss

A jellegzetes címke ismerős, azt én is kipróbáltam, állítólag egy bevált kínai márka, nekem sem volt vele gondom.

[ Szerkesztve ]

(#88046) demars válasza Dr. Szilikát (#88045) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm.
Nem volt még dolgom ilyen eszközökkel (rádió, magnó), még egyet sem szedtem szét. Van egy nem mai Onkyo AVR -em, ha lesz időm bele nézek.
Kipróbáltam a pákát, nagyon jó, szépen tudtam vele forrasztani (nem futott le az ón, nem lett gombóc), sodrott vezetéket, néhány alkatrész lábat forrasztottam össze. Nyilván kell még gyakorlás, de a korábbi (parkside, Fahrenheit) állomások ehhez képest gyerek játékok.
A trafó viszont elég méretes, ha ezt bedobozolom egy batár lesz az egész. A gyári weller tápegység hogy lehet ennyire kompakt? Abban is csak trafó van ugye?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#88047) aujjobba válasza demars (#88046) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt hiszem a kapcsolóüzemű konverter jóval kisebb induktívitast és kapacitást igényel, mert magas frekvencián üzemel.
Lehet a weller kapcsitáp?

(#88048) rednifegnar válasza DonThomasino (#88035) üzenetére


rednifegnar
senior tag

marmint az olommentes forraszanyag?

Bans on lead solder came to the electronics industry in 2006, when a European Union (EU) directive banned its use in most consumer electronics devices, with a few limited exceptions.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#88049) Gyula84 válasza DonThomasino (#88035) üzenetére


Gyula84
veterán

Én épp most rendeltem hollandban hát elméletileg hozzák :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#88050) demars válasza aujjobba (#88047) üzenetére


demars
addikt

Ezt nem tudom (mondjuk nem is értem :D )
Laikusként úgy gondolom, hogy 50W os készülékhez, illik legalább 50, de inkább nagyobb trafó (pl 63), szemezek egy új 100W-ossal, ez kisebb mint ami itthon van.
A naggyal teszteltem, ha még kap dobozt, kapcsolót, banán aljzatot...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.