Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) MasterMark


MasterMark
titán

CASIO SA-11 -hez kellene, nincs ráírva, csak hogy 7,5 Volt.

Switch Tax

(#29152) darvinya válasza Lompos48 (#29150) üzenetére


darvinya
titán

Ha leírja mit rakna rá, akkor már lehetne javasolni ellenállást is.
Ezért nem írtam ilyet.

(#29149) Desmond74

Ebben igazad van, de még skop sem kell, csak egy mezei voltmérő.
Párszor rámérni félpercen alatt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29153) MasterMark válasza darvinya (#29152) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt még találtam, hátha segít.

Switch Tax

(#29154) Desmond74


Desmond74
tag

Látom ez egy szinti.

Dunsztom nincs mennyit kajál egy ilyen szerkentyű, de minnél több áramot vesz fel, annál nagyobb teljesítményű ellenállat kellene a 12 voltos táphoz..., mivel egyre többet kellene elfűtenie.

A javaslatom az, nézz szét híradástechnikai boltokban, van bőven választék, mindenféle használt, vagy bontott dugasztápból, ha nem megy, adok konkrét címeket! ;)

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#29155) Lompos48 válasza darvinya (#29152) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a fogyasztód nem egy ellenállás vagy fix ellenállásértékkel rendelkező valami (izé), hanem bármi, ami szól, világít, táncol stb, akkor a fogyasztott árama nem állandó. És ahogy ez az áram változik úgy változna a kimeneti feszültség is az ajánlott megoldásoddal.
Ha egy 4.5V-os Zener diódát ajánlgattál volna, az már közelebb járt volna a helyes(ebb) megoldáshoz, nyitott kérdés csak a teljesítménye meg hűtőbordája maradna.

[ Szerkesztve ]

(#29156) MasterMark válasza Desmond74 (#29154) üzenetére


MasterMark
titán

1.6 W

De van 9 Voltos adapterem is. :) Pénz viszont nincs. :D

Switch Tax

(#29157) Lompos48 válasza MasterMark (#29156) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a 9V-os adaptered tud 2-300mA-t, köss sorba 2 darab 1N4007-es diódát, azok megesznek 1.5V-ot.

(#29158) Desmond74 válasza Lompos48 (#29157) üzenetére


Desmond74
tag

Megelőztél, csak husi diódák legyenek, nem drágák, úgyhogy jóval túlméretezheti őket, az sosem baj :K

[ Szerkesztve ]

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#29159) Lompos48 válasza Desmond74 (#29158) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A kütyü max. 1.6W tápot kér. Számolj utána!

(#29160) PHM válasza MasterMark (#29156) üzenetére


PHM
addikt

LM317, kis hűtőborda, + pár alkatrész és meg van oldva a problem.
Akár egy kis próbanyákon is kivitelezhető.
Megáll a kezedben a forrasztó páka?
Mert ha igen, kis pénzből magad is megoldhatod.
De ha a 9V-os adapterrel sorba kötsz 2 Si egyenirányító diódát,
az is megteszi. Ha jól sejtem, ez a szinti elemről is megy, azok pedig
nem olyan érzékenyek a tápfeszültség pontos értékére.

(#29157) Lompos48: Már megint megelőztél. :B
Mit szedsz? Én is kérek! :)

(#29161) MasterMark: Jaja, ahogy mondod. Ügyelj a polaritásra.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29161) MasterMark


MasterMark
titán

Köszi szépen, akkor simán az adapter kábelére a pozitívra forrasszam rá sorba?

szerk.: Köszönöm mindenki. :R

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#29162) Desmond74 válasza MasterMark (#29161) üzenetére


Desmond74
tag

Mondjuk ezek a dugasztápok, hamar lehorpadnak terhelés hatására, elég lenne egy dejódát kötnöd a kábelbe, de azt kissé méretezd túl, attól még a nyíitóirányú feszültsége marad a szabvány.

[ Szerkesztve ]

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#29163) Lompos48 válasza Desmond74 (#29162) üzenetére


Lompos48
nagyúr

a nyíitóirányú feszültsége marad a szabvány.

Az nem szabvány, hanem FIZIKA. :D

(#29169) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm fórumtársaknak a sok segítséget és jó fórumozó légkört.

Hibáinkból tanulunk és ez igaz rám, mert rettentő sok hibát csináltam, de bevallani nem szégyen. :R

Örömmel jövök fel ide nap, mint nap.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29170) sörösló válasza Desmond74 (#29162) üzenetére


sörösló
aktív tag

Jómagam József lennék, magam sem tudom hogy hol a túróban hagytam el a zsákot a meleggel. Keresem ezerrel, ha megtalálom majd kiöntöm rögtön aztán lesz majd azonnal nyár. :))

(#29171) sörösló válasza Lompos48 (#29163) üzenetére


sörösló
aktív tag

Fizika, fizika! Volt főnököm mindig azt mondta ha kételkedtem a módszereiben: " Nekem még a fizika is letérdepel!" Persze az a hülye fizika nem tudta hogy neki le kellene térdepelnie, biztosan nem mondták meg neki. :W

(#29172) mezis válasza MasterMark (#29161) üzenetére


mezis
nagyúr

A polaritásra figyelj ! :Y

(Egyszer már találkoztam valami hasonló szerkezettel, nem volt jó neki a "szokásos" polaritással bekötött dugó. Szerencsére nem ment tönkre, csak nem szólt, amíg meg nem fordítottuk. :o )

mezis

(#29173) biker


biker
nagyúr

Ti lattatok mar olyat, hogy elhalkul egy tv?
Van egy samsung 2032mw lapostv, a hangszabalyzo 0-100 kozt allithato
Kb fel eve kuzdok vele, egyre halkabb
Konkretan 0-15 koztig hangosodik, mint korabban, onnantol 100-ig szinte semmit nem hangosodik
Minden forrasrol igaz, hdmi, antenna, digibox scartja, tokmindegy

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29174) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Egy hordozható, UV(-C) fényt kibocsájtó lámpát szeretnék átépíteni.
Ezidáig ilyet [link] használtunk, de ez mechanikailag nem elég stabil, ütődik, dobálják, leesik; így eléggé hamar tönkremegy mechanikailag.
Ezért megcsináltam egyet saját ütésálló házba, egy fém műszerdobozba, plexi előlappal, saját kapcsolóval, egy besüllyeszthető elemtartóval, normális T5 foglalattal, stb.
Ez baromi jó is lett, de az egyik probléma, hogy kevés a fényerő. Reflektorként azt használtam, ami gyárilag van ezekben (kb. alufólia szerű; egy méretre vágott fehér/tejszínű műanyag lapra ráragasztva), szóval az elvileg ok lenne. Bár mondjuk nem teljes irányú a reflektor, hanem csak hátul van.
Ezt igazából képről lehetne látni, majd csinálok róla; és úgy egyértelmű lesz mire gondolok.

De az elektronika és fénycső maradt az eredeti - és - sajnos utólag gondolkozva - lehet hogy pont ez a probléma.
A tönkrement lámpákat megnézve (össz. van vagy 20-25db, változóan romos állapotban...) úgy tűnik, hogy az UV-csövek is elég szar állapotban vannak. Persze lehet hogy a tönkremenetel határán a rossz érintkezés miatti gyakori ki-bekapcsolás miatt; de azt kétlem hogy az a kb. 15 amit eddig kipróbáltam mind így ment volna tönkre.
Inkább 2 dolog lehet:
- hulladék minőségű az UV-cső. Bár hogy olyan kb. 10-15 üzemóra alatt a fejeléseknél 1-2 centis feketedés - és ezzel együtt az össz fényerőben min. 50-60%-os csökkenés legyen, az még akkor is túlzás.
- szar az elektronika, és gyakorlatilag túlhajtja a fénycsövet.
Utóbbit hogyan lehetne mérni ?
Sajnos az elektronikus előtét miatt a ~30kHz-et nem tudom multiméterrel mérni...

Az UV-cső ilyen (nem mértem le a mérteket pontosan, de 99,9%): [link]
(Mármint minden bizonnyal nem márkás kivitelben...)
Mint kiderült, ezeket a bankjegyvizsgálókban lévő fénycsöveket Blacklight Blue-nak hívják (BLB), itt egy katalógusban: [link] (4. oldal)

Gondolkoztam egy UV-ledes megoldáson is, de az távlatabbi dolog; először ha már nem kevés munkával megcsináltuk ezt az UV-csövest, ebből kellene valami "tartósan gondozásmentes" megoldást kihozni.

[ Szerkesztve ]

(#29175) mezis válasza biker (#29173) üzenetére


mezis
nagyúr

Valahol lehet egy elkó a hangvonalban és az lassan de biztosan szárad ?

(Esetleg nagyon gyakran porszívóztok,és a hangszóró membránjánál megszorul a sok szösz ? kis rádiónál találkoztam már ilyen esettel.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29176) didyman válasza atesss (#29174) üzenetére


didyman
őstag

Az a 10-15 óra nagyon kevés. Egy ilyen cső fizikai élettartama 8000 óra körül van, az UV-t szűrő fénypor az ilyen speciális UV-csövekbven pedig kb. 1000 órát biztosan tud, az újabb csövekben pedig a teljes élettartamot kiszolgálja. Persze márkás csövekről beszélünk, nem a legalja FSL meg nevenincs termékekről, de párszáz órát azoknak is illik menniük hibátlanul. Ha a cső egyik vége feketedik, akkor szinte biztosan a meghajtó elektronika ludas. A csőről tudni érdemes, hogy a katódok aszimmetriája miatt némileg egyenirányítani hajlamos (azaz egyik irányban jobban vezet), ez a katódmassza eróziójával (ez a feketedés, amit látsz rajta) fokozódik, míg végül az érintett katód szinte teljesen megszűnik emittálni elektront (hagyományos előtéteknél ekkor vibrál a cső, illetve pislákol, vagyis állandóan újragyújt, mivel ebben a periódusban a cső feszültsége már akkora lesz, hogy a gyújtó égési feszültségét meghaladja, és ezt csinálja addig, amíg el nem ég a katód, vagy be nem sül a gyújtó). Ezt az egyenirányítási hajlamot az előtétnek kell kompenzálnia kellően áramgenerátoros meghajtással (így mindkét félperiódusban közel azonos áram folyik a csövön). A feketedés azt jelzi, hogy a csőre vagy DC feszültség kerül (amitől rohamosan öregszik, hiszen csak az egyik katód kap időben nagyobb terhelést, kvázi túlhajtott lesz), vagy a szinuszos kimenet inkább feszültséggenerátoros jellegű, ami miatt a csövön megjelenő jel aszimmetrikus. Sajnos az olcsó előtéteknél ezekkel nem lehet mit kezdeni, egyszerű kapcsolások, nem alkalmasak megfelelő táplálásra. Elemről kellene táplálni? A plexi lap mennyire ereszt át UV-t (a BLB cső UVA-t enged át, az UVC a germicid lámpák, a porozatlan higanygőz sugárzók területe)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29177) didyman válasza biker (#29173) üzenetére


didyman
őstag

Ha szerencséd van, a digitális hangerőszabályozó külön IC lesz és csak az van megdögölve.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29178) atesss válasza didyman (#29176) üzenetére


atesss
addikt

Hát hogy egyszerű a kapcsolás az nem kifejezés...
Csodálkoztam is hogy hogyan tudja ellátni a feladatát.
Ezek szerint lehet hogy így... :W
Félvezetőként egy darab tranzisztor van benne, ezen kívül pár ellenállás, két nem pol. kondi, egy el-ko, meg a porvasmagos nagyfrekv trafó.
De mindjárt csinálok egy képet róla.

Táplálás: 4db ceruzaakksiról. Amik ráadásul sokszor elég szar állapotúak (legtöbbször fél órás gyorstöltőben töltik, teljesen rendeszertelenül; fóliája leválik - így néha rövidrezáródik, stb...).

A helyzet az, hogy igazából nem maga a 360nm-es UVA középtartomány kellene.
Sajnos a plexi ezt a tartományt elég erősen szűri (próbám: bankjegy - pl. 500Ft-os).
Amire igazából kellene, az néhány UV-filccel írt felirat.
Sajnos mérőeszközöm nincsen rá, de sejtésem szerint ez olyan 400nm körül lehet, és ezt már nem szűri észrevehető mértékben a plexi.
Érdekes, hogy hogyhogy ennyire "csúcsos" a plexinek a hullámhossz karakterisztikája, de ez a tapasztalat.

De ez a plexilap majd cserélve lesz, egyrészt vékonyabbra (a műszerdoboz kialakítása miatt a 8mm vastagságának a felét egy kis darabon be kellett süllyesztenem. Brutális munka volt, és még így sem tökéletes.).
Másrészt pedig olyanra, ami teljesen átengedi az UVA-t.
De lehet inkább polikarbonát lesz, az állítólag UV-álló és UV-transzparens; ezen kívül karcállóbb és erősebb (bár ridegebb), mint a plexi. De jó lenne az UV-áteresztésre inkább valami konkrétum is (spektrális eloszlás görbének hívják ezt? )
Csak olyan boltot próbálok épp keresni, ahol ilyen ~156*38mm-es (meg van a pontos méret a múltkori rendelésből, ezt csak kb.-re mondom most) darabot "anyagárban" kivágnak nekem.
Mivel amilyen plexist eddig találtam ott mind úgy van hogy minimális vágási/rendelési érték: 1300Ft; vagy 1500Ft. Pedig az anyagköltség + a cm-alapú vágási költség ennek harmada se lenne.

[ Szerkesztve ]

(#29179) Lompos48 válasza biker (#29173) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Füleskimeneten is (ha van neki)?

(#29180) Lompos48 válasza atesss (#29174) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...Ez baromi jó is lett, de az egyik probléma, hogy kevés a fényerő....

Utána kellene nézned, hogy a plexi milyen spektrumot ereszt át. Csak azért mert - ugye - ablak mögött nem lehet napozni (nem engedi át az UV-t) ugyanakkor ha IR mozgásérzékelő elé üveglapot teszel a legtöbb nem fogja észlelni a mozgást (tehát az IR spektrumnak se engedi át valamelyik részét).

[ Szerkesztve ]

(#29181) darvinya válasza biker (#29173) üzenetére


darvinya
titán

Lejárt a szavatossági ideje.
Azaz ezek a tv-monitorok 5 évre vannak tervezve.

Az meg rosszabb benne monitor-tv-kben, hogy a hangszóró és elektronika tré.
Hangszóró membránja magától elporlad.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29182) didyman válasza atesss (#29178) üzenetére


didyman
őstag

Az szokott lenni, valami egyszerű kis önrezgő cucc. Az a baj, hogy lehet bonyolítani, ami a csöveknek nagyon jót fog tenni, tehát hosszabb távon megéri. :-) Előtétnek ECG: http://www.cp-lighting.co.uk/Osram-QT-ECO-1X4-16-220-240-L_2 Ezt remélhetőleg lehet kapni a Lehel tér mögötti Osram boltban is. Ezek az előtétek hajthatóak akár DC-ről is, egyszerű konstrukciók, és jók. Nincs bennük aktív PFC, és nem használják a hálózati frekit semmire sem. Ehhez kell gyártanod egy faék egyszerűségű stepup konvertert, ami alkot 320V körüli (290-350V) DC-t neki. Nem tűnik ésszerűnek, de: vagy veszel egy normális előtétet készen, ami tuti jó a csövekhez, ezzel vastagon spórolva a csövek cseréjén, vagy nézel egy egyszerű, de még mindig visszacsatolás nélkül, ki tudja, milyen munkapontban üzemelő, de precízebb kapcsolást, amivel ugyanúgy nem lesz előfűtés (ami a gondolom, állandó kapcsolgatások miatt kiemelten fontos az élettartam tekintetében), de talán a csöveket jobban kezeli, mint a gyári. A legtöbb ilyen kapcsolást úgy szokták reklámozni, hogy életre kelti az elhalt (szakadt katódú) csöveket, de hidd el: Ezek ugyanúgy nem jók a csöveknek, a legtöbb elemes fénycsöves lámpában látható kapcsolásnak pont ez a jellegzetessége, mint azoknak, amikkel most is kénytelen vagy nyűglődni. Egy tisztességes, fénycsövet jól kezelő kapcsolás sajnos nem ilyen egyszerű, ezért merném ajánlani a kész megoldást, egyszerű lelki világú inverterrel megfejelve, ha ennyire ipari az alkalmazás és a dobozba is ennyi energiát fektettek, akkor szerintem érdemes elgondolkozni rajta.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29183) atesss válasza didyman (#29182) üzenetére


atesss
addikt

Jónak tűnik az ötlet amit mondasz, de szerintem kicsit túlzás már.
Csak sajnos a köztes állapot meg lehet nem létezik.
Igazából ha olyat sikerülne összehozni, ami mondjuk 60-80 órán át tudja üzemeltetni úgy a fénycsövet, hogy a fényerejének a 60%-a megmarad, az már elegendő lenne nekem.

De amúgy tetszik az ötleted, csak ez az előtét már valószínűleg nem fér el a dobozban...
Na meg azért az 5V --> 320V step-up konverter sem tűnik annyira egyszerűnek.
Tudsz egy példakapcsolást mutatni ?
Másik hogy 320V-os feszültséget sem szívesen használok. Mondjuk itt az áramerősség nem nagy, de azért akkor sem szerencsés.

(#29184) didyman válasza atesss (#29183) üzenetére


didyman
őstag

A cső gyújtásához többszáz V szükséges, van most is akkora feszültség ott. A 60-70 óra is jókora pazarlás. De ha tényleg csak ennyi a cél, akkor azt bármelyik ilyen fénycsövet pár V-ról hajtó kapcsolás tudja.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29185) Lompos48 válasza darvinya (#29181) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez, így, tervezést, általánosítást mérlegelve... egy marhaság. :((( Majd, ha felfedezik a PAERROM-okat (Programmable AntiElektron Release Read Only Memory), akkor azok majd időzítve eleresztik a tárolt antielektronokat, amik mindent megsemmisítenek. :D Ezt holnap kellett volna írnom.

(#29186) kjani18 válasza Lompos48 (#29185) üzenetére


kjani18
őstag

Most fedezted föl, a többi már csak a tervezők dolga...

Nyuszi ül a hóban
Lefagyott, de jól van.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#29187) darvinya válasza Lompos48 (#29185) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem is tudom hmm.

Azért elég érdekes, hogy reklám szatyor módon bomlott le a hangszóró membrán az én Samu tv-mben.
2008-as gyártmányú.
Az is érdekes, hogy egy smd ellenállás és kondi magától leesik magától, színeződés sincs.

De azért elég durva lenne, ha tényleg feltatálták volna amit mondasz. :D

(#29186) kjani18

:C

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29188) Lompos48 válasza darvinya (#29187) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Előbb gondolkozz, aztán írj!
Ha jól tudom a reklámszatyrokkal az a legnagyobb gond, hogy legalább kétSZÁZ év kell a lebomlásukhoz.
SMD: van olyan, hogy gyártási hiba vagy hanyagság. Ilyenre 5 évre betervezetten nincs megoldás. :D

[ Szerkesztve ]

(#29189) atesss válasza didyman (#29184) üzenetére


atesss
addikt

Itt a kép mostani elektronikáról:

Többi kép: [link]

Tudom hogy pazarlás hosszú távon, de ha nem hajlandóak előre egy kb. fél-egy éves várható költséget kiadni egy hosszú távon költség nélkül működő megoldásra, akkor marad ez a megoldás.
Az a gond, hogy egy ilyen komolyabb kapcsolással járó munkámat nem fizetik meg...
És itt nem csak a tervezésről van szó (azt ha van időm, még akár ingyen is megcsinálom, mert érdekel), hanem a kivitelezésről (nyák gyártás/próbanyákra összerakás) + mechanikai beépítés.
De ha tudsz egy fizikai méretében valamivel kisebb előtétet ajánlani, és egy kapcsolást a Step-Up konverterre, akkor lehet róla szó.

De abban biztos vagy hogy min. ezt a 60-70 órát kibírja ezzel a kapcsolással a fénycső ?
És a kapcsolgatások száma ? Az milyen mértékben csökkentheti ennél a kapcsolásnál a cső élettartamát ?

Ha vesznek, akkor kérek kipróbálásra egy teljesen új darabot, rárakom egy 5V-os tápra, és megnézem naponta hogyan áll a fénycső. Pár nap alatt kiderül hogy milyen is ez az elektronika.
A kapcsolgatásokat meg nem tudom hogyan szimuláljam, nincs kedvem egy idővezérlést írni hozzá.
Meg mi lenne a reális (hány kapcsolás/óra; és milyen eloszlásban), azt is nehéz kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#29190) atesss válasza atesss (#29189) üzenetére


atesss
addikt

A képek linkje nem igazán megy (regisztrációs ablakot hoz be), ez a jó: [link]

(#29191) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#29188) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Barátom lebomló polimerekkel foglalkozik és pont tudom, hogy a tesco-s szatyornak már csak 20-30 év kell :P katalizátorral 15 év is sok neki :) De más helyeken is használnak már ilyen alapanyagot fogyóárú termékek polimer anyagaként. :R
Az smd- hiba meg gyártástechnológiai hiba és megsporolták az AOI a gyártósorról (automated optical inspection) és így selet kerülhet ki... Ez bevan kallkulálva a gariba :P Tudod a nagyon sok és megbízható élettartamú eszköz gyártása sok a nagyon sok hibás ezért sok garis termék ára is sok és a kettőnek van középen egy minimum pontja ahol a 2 görbe metszi egymást, na erre törekednek a cégek!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29192) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#29191) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...pont tudom, hogy a tesco-s szatyornak már csak 20-30 év kell ...

És azt tudod-e, hogy 20-30 év múlva lesz-e Tesco, amin számon lehetne kérni ezt a becslést? :))

Az smd- hiba meg gyártástechnológiai hiba...

Én se mondtam/írtam mást.

...sok és megbízható élettartamú eszköz gyártása sok a nagyon sok hibás ezért sok garis termék ára is sok...

A gyártás esetleg sokba kerül, az ára pedig mondjuk legyen magas, vagy kerüljön sokba. :D

(#29193) biker válasza mezis (#29175) üzenetére


biker
nagyúr

Konkrétan nincs is porszívónk :)

Elkó száradás... Hát fene tudja, lehet szét kell már megint kapni, az inverter tápban már kellett cserélnem kondikat, 5 év után, nem semmi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29194) biker válasza Lompos48 (#29179) üzenetére


biker
nagyúr

igen, fülesen sem épp üvöltő hangerő ami van

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29195) fero02 válasza biker (#29193) üzenetére


fero02
veterán

5 év után? :U

Akkor az jól bírta! :K ;)

(#29196) biker válasza fero02 (#29195) üzenetére


biker
nagyúr

a kisnagyfa..omat bírta jól :)
A gyereknél az az erősítő üzemel most, amit én kaptam fatertól ,mikor 14 éves voltam (ennek 22 éve), és azt fater a szekrény mélyéről vette elő, mert megépítette 10 évvel azelőtt, lemezjátszóhoz, de lett új helyette, akkor az ma kb 35 éves cucc, eredeti felállásban szól.
Na az kondi volt, ami benne van, nem ilyen kerek szarkupac :)

Az én nagy erősítőm végfoka új, de az előerősítője konkrétan 94-ben épült, hibátlan, és gyönyörűen szól.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29197) fero02 válasza biker (#29196) üzenetére


fero02
veterán

Igen, de azok még a tartósság jegyében készültek. Ellenben a mostani készülékek zöménél számított élettartam van és erősen arra hajtanak, hogy még a gari időt kibírja, de utána mihamarabb hulljon be -> fogyasztói társadalom. Arról nem is beszélve, hogy mondjuk pl 1 millió legyártott monitor tápjaihoz vásárolt kondik ára esetén súlyos összegekről beszélhetünk a hitvány minőségű és korrekt minőségű példányok esetén...

(#29198) Lompos48 válasza biker (#29194) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha ott is halkulást észlelsz, akkor valami gond van a TV hangfrekvenciás részében. Nem hiszem, hogy komoly felkészülés/szerszámozottság nélkül otthon javítható lenne. Gondolom szervíz lesz belőle.

(#29199) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Szünetmentes tápegységeknél van ez bizonyos olcsóbb kvázi sinuszos
és drágább valódi sinuszos változat. Tudom hogy aktív PFC PC tápok csak
valódi sinuszossal hajlandóak működni.
Ha bármilyen más háztartási eszköszt próbálok róla üzemeltetni
annak elég a kvázi sinusz?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29200) moha21 válasza DonThomasino (#29199) üzenetére


moha21
addikt

"Tudom hogy aktív PFC PC tápok csak
valódi sinuszossal hajlandóak működni."

Ez így ebben a formában nem teljesen igaz, APFC-s tápok közt is van amelyik megy kvázi sin-el.

"Ha bármilyen más háztartási eszköszt próbálok róla üzemeltetni
annak elég a kvázi sinusz?"

Ez a kérdés megint összetettebb ,mert pl. egy izzónak, LED-nek stb gyakorlatilag mindegy jó a négyszögjel is, szinuszra terezett induktív fogyasztóknál ( nagyobb Tr., motor ) már gondot okozhat.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.