Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30251) CPT.Pirk válasza darvinya (#30250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kb. ugyanilyen PWM szabályzó szerepel G4ula84 képén, ezek szerint valszeg a tiedben is ott lesz, ha belenézel a nyomógombjába.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30252) darvinya válasza CPT.Pirk (#30251) üzenetére


darvinya
titán

Csak a kérdés, hogy mivel tudnám növelni a fordulatszámot.
Ellenállással vagy kondi cserével, mert a potméter adott.
Vagy a mosfet cserével.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30253) Lompos48 válasza darvinya (#30252) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Olvasd el egy párszor ismét ezt.

Nagyobb fordulatszámú motort szerelni bele!

[ Szerkesztve ]

(#30254) darvinya válasza Lompos48 (#30253) üzenetére


darvinya
titán

Biztos, hogy ebben a motor csak max. 550/perc fordulatos?
Nem az elektronikával van lekorlátozva?

PWM elektronika a kapcsolóban?(előző hsz-ek)

De rámérek, hogy mekkora a valódi fesz a motoron.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30255) CPT.Pirk válasza darvinya (#30254) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A PWM miatt kérdéses, hogy mit fogsz mérni, oda szkóp kellene.

Amúgy ha direktbe kötöd az aksit a motorra, akkor megtudod, mi a maximum, amit tud. Nem korlátoztak le semmit a pwm-el, nem lenne semmi értelme.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30256) atesss válasza Lompos48 (#29851) üzenetére


atesss
addikt

És emellett az írt kb. 30m-es hatótávolság sem valami túl nagy. 2db vastag (60cm) téglafalon kellene átmennie, légvonalban kb. 12-14m lehet.
Van ötleted, hogy hogyan növeljem meg egy kicsit a kimeneti teljesítményt ?

A másik gond az alkatrészek beszerzése.
MPSH 10-et még találtam (pontosabban MPS-H 10): [link]
Pl. van a RET-nél [link] - ahonnan szoktam néha rendelni.
De az MV104-et [link] honnan szerezzem be ?
Vagy ötlet helyettesítőre ?

Dual Voltage Variable Capacitance Diode
Ez amúgy pontosan hogyan is működik elektronikailag (mármint hogy félvezető szempontból) ?
MOD: Ez lenne az ? [link] (és ebből 2db egy tokban) ?
Az hogy ez voltage variable capacitance diode, az jól sejtem hogy nem extra feature, hanem mindegyik varicap esetében a rá kapcsolt feszültséggel változtatható a kapacitása ?

[ Szerkesztve ]

(#30257) moha21 válasza darvinya (#30254) üzenetére


moha21
addikt

Növeled a feszt adott tekercsen, akkor nő az áram is, a vezető keresztmetszete meg nem. Az áramsűrűség meg igen, a hőmérséklet is, előbb menetzárlat, utána totál zárlat. Problem? _:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30258) atesss válasza mezis (#29868) üzenetére


atesss
addikt

Az ötlet nem rossz !
A vonalba bevivendő egyenfesz 48V lenne, nem ?

De akkor én már inkább egy 2db kézibeszélős veznélk. telefon szettet használnék.
Az adott helyen használnak amúgy már egy ilyet (a játékosoknak azon keresztül adnak segítséget, ha kell).
Baromi olcsóért vannak már ilyenek, 10e ft-ért vettek egy Panasonic szettet (boltban, számlával, garanciával) !

Az a kérdés, hogyan lehetne elérni, hogy a tápfesz ráadásakor automatikusan kapcsolódjon a mikrofonként használt kézibeszélő (kvázi "hívja fel" a másik - belső - egységet).
Vagy fordítva, ha a fejhallgatónak használtról felhívom a "mikrofont", akkor automatikusan "vegye fel".
Ha folyamatosan "nyomva van" a felvesz gomb, az nem biztos hogy jó lesz.

Meg az is kérdés milyen tápfesz kell a kézibeszélőnek. De ezt végül is meg tudom oldani (ha más nem, lineáris stabbal 2*NiMH = 2,4-2,9V-ra).
Elvileg lehetne a töltőfesz is, csak olyankor nem biztos hogy aktív marad a belső hívás. Nekünk egy régebbi Panasonic van, és arról biztosan tudom, hogy a külső hívást bontja, ha behelyezed a töltőbe.

(#30259) Lompos48 válasza darvinya (#30254) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem az elektronikával van lekorlátozva?

Nem, mert nem egy Ferrari vagy Lamborghini. :)

(#30260) Phvhun


Phvhun
őstag

Valahogy ki lehet hozni pc tápból egyszerűen 230W-ot 28V-on?

(#30261) vodkaboy22 válasza Phvhun (#30260) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mit nevezünk egyszerűen? :) Én raknék bele egy kicsi de jó erre a célra tekercselt kapcstrafót azt kész :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30262) atesss


atesss
addikt

Egy akkumulátor védő komparátoros kapcsolást keresnék.

4db NiMH akksihoz kellene egyfajta "formázó" megoldás.
Tehát amire gondoltam:
4db NiMH akksit feltöltenék egy éjszaka alatt (illetve első töltésre inkább 16 óra).
Utána ezt kellene 6-8 óra alatt lemeríteni; úgy hogy közben figyelem a feszültség csökkenés menetét (A soros porton át kapcsolódó multimmal).
Mivel egy fix terhelő ellenállás lenne, úgy kellene ennek értékét + hűtését kitalálni, hogy ne változzon meg jelentősen az ellenállása a teszt során.

Körülbelüli számítás: 2500mAh; 6 óra alatt: 416mA
Az ellenállás Max. cellafesszel: (4*1,43)/0,416=13,75 Ohm; P=2,38W
Min. cellafesszel (OK az 1,15V? - itt 0,9V-ot írnak: [link]) : (4*1,15)/0,416=11,05 Ohm; P=1,91W

Vagyis mivel tudok egy 2,5W-os ellenállást úgy lehűteni, hogy az ellenállásában ne legyen mondjuk 5%-nál nagyobb változás (nem akarok olyan nagyon pontos mérést; de 5%-nál nagyobb változás már nagyon nagy hibát okozna) ?

A következő kérdés a komparátor; mit ajánlotok a 4*1,15V = 4,6V figyelésére ?
Amit nem igazán értek, hogy hogyan működik a hiszterézises komparátor ? Léteznek olyan műv. erősítők, amik ezt "tudják", vagy nekem kell valamilyen megfelelő külső alkatrészekkel ezt beállítani ?
A terhelés nem olyan kicsi, tehát emiatt elég nagy kellene hogy legyen a hiszterézis (és ha 1,15V-ot akarok a végén üresjárási fesznek, akkor lehet ennek jócskán alá kell mennem majd a komparálási szintben).

MOD:
a GP akksi adatlapjából:
Capacity:
Nominal: 2400mAh
Minimum: 2400mAh
Typical: 2450mAh
When discharged at 480mA to 1.0V at 20°C
Már csak azt nem írják, hogy pontosan milyen feszültségről merítve.
Ami nem grafikonról származó info, csak ennyi van:
Max. Charging Voltage: 1.5V at 240mA charging

[ Szerkesztve ]

(#30263) Lompos48 válasza atesss (#30256) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És emellett az írt kb. 30m-es hatótávolság sem valami túl nagy. 2db vastag (60cm) téglafalon kellene átmennie, légvonalban kb. 12-14m lehet.
Van ötleted, hogy hogyan növeljem meg egy kicsit a kimeneti teljesítményt ?

Kapásból most nincs. A múltkori linkelt rajzban a táp növelése meg a Q2 emitterellenállásának (R11) a növelése esetleg növelheti azt

A másik gond az alkatrészek beszerzése.

Sajnos gőzöm nincs az ottani piac ellátásáról, elosztásáról.

MPSH 10-et még találtam (pontosabban MPS-H 10): [link]

Ide nyugodtan tehető (most régi típusok jutnak eszembe): BF180, BF181, BF182, BF200, BFY90, BFY91...

De az MV104-et [link] honnan szerezzem be ? Vagy ötlet helyettesítőre ?

Ha nincs egybetokozott dupla, akkor simán lehet 2 szimplával is megoldani, de azok párbaválogatottak kellene legyenek. Legtöbbször triplettekként árulták, mert a TV készülékekben 3 kellett együtt (fusson). Ilyenek a BB125, BB126, BB139 vagy megfelelőik.

Dual Voltage Variable Capacitance Diode
Ez amúgy pontosan hogyan is működik elektronikailag (mármint hogy félvezető szempontból) ?
MOD: Ez lenne az ? [link] (és ebből 2db egy tokban) ?
Az hogy ez voltage variable capacitance diode, az jól sejtem hogy nem extra feature, hanem mindegyik varicap esetében a rá kapcsolt feszültséggel változtatható a kapacitása ?

A varicap diódák azzal a tulajdonsággal rendelkeznek, hogy záró irányban polarizálva pF nagyságrendű, a feszültségtől függő kapacitást mutatnak. Tehát mint egy forgókondenzátor, amit egyenfeszültséggel vezérelsz. A jelleggörbe egy fordított hiperboloid: kis fesz - nagy kapacitás, nagy fesz - kis kapacitás, de a változása nem lineáris, hanem - mint már írtam - hiperbolikus.

(#30264) darvinya válasza Lompos48 (#30259) üzenetére


darvinya
titán

Akku 12.36V, max. 11.36V a motoron.

Itt az elektronikám.

De meg van a fordulatszám korlátozó.

Maga a csavar behajtó/fúró mechanika ami korlátozza.

Így marad annak az átnézése.

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30265) totya694 válasza Phvhun (#30260) üzenetére


totya694
őstag

A PowerPC G4 Macintosh gépekbe a táp tudott 25V 5A környékét mivel a gyári monitoruk a VGA-n keresztül kapott tápfeszültséget is.ilyesmi(még nekem is akad 1-2 ilyesmi tápom....

Üdv:Attila

(#30266) atesss válasza atesss (#30262) üzenetére


atesss
addikt

Úgy látom az ellenállásváltozással nem igazán kell foglalkoznom.
Egy példa: [link]
±300ppm/ºC
Ha feltesszük, hogy 15ºC-ról a max. üzemi hőmérsékletre (155ºC-ra) felmelegedne, akkor is max. 140ºC lenne a változás.
Vagyis ±300ppm/ºC * 140ºC = 0,042 = 4,2%.
De ha tényleg ilyen komoly a hőingadozás, akkor ez amúgy nem kevés !

A Temperature Rise (ºC) vs. Rated Load görbéből, egy 5W-os ellenállásra:
40%-os terheltség esetén kb. 100ºC a hőm. változás.
Ami az én esetemben 3%-ot jelent ellenállásban.
De ez egy üzemen kívüli (hideg) állapotból a max. terhelésre értendő.

Az én esetemben (kb. számítás): 31% --> 48% , azaz kb. 75ºC-115ºC
Vagyis 1,2% ellenállás változás.
(Persze a "bemelegedést" nem számolva, de az kb. 1-2 perc lehet szerintem; ami a 6 órához képest elenyésző.)

Az simán belefér nekem.
De amúgy mit használnak ilyenkor kompenzálásra ha komolyabb stabilitási igények vannak ?

(#30267) sörösló válasza darvinya (#30264) üzenetére


sörösló
aktív tag

Bravo sőt bravissimo! A fordulatszámot tényleg a mechanika korlátozza, mégpedig a hajtómű áttétele. Jó is az ha átnézed, legalább látsz valami valóságosat is, nemcsak azt amit a számítógépes programok generálnak! Egyáltalán elgondolkodsz néha azon amit válaszképpen írogatunk? Vagy csak az megy át ami beleillik a világképedbe? Lehetsz te majdan "jómunkásember" is, hozzászólások mennyiségének kérdése csupán. De Te barátom, soha nem leszel egy "LOMPOS"!

[ Szerkesztve ]

(#30268) CPT.Pirk válasza darvinya (#30264) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az a mechanika egy áttétel lesz, mivel a csavar behajtásához nagyobb nyomaték kell, nem nagyobb fordulatszám.

Szóval a kézi cségépével nem fúrunk komolyabb dolgot mert oda lassú, a kézi fúróval meg nem csavarozunk, mert ledarálja a csavar hornyát, ha belendül.

Ha neked fúró gép kell, akkor be kell szerezni egy aksis fúrót, amit fúrásra találtak ki.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30269) Lompos48 válasza atesss (#30262) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Komparátor & hiszterézis:

[ Szerkesztve ]

(#30270) darvinya válasza sörösló (#30267) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm a kimerítő választ.

Legközelebb előbb mechanikát nézem meg, aztán az elektronikát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30271) sörösló válasza CPT.Pirk (#30268) üzenetére


sörösló
aktív tag

" be kell szerezni egy aksis fúrót, amit fúrásra találtak ki."

Sajna ilyen nemigen létezik. A kétsebességes akkusgépek is csak 1500 körüli tokmányfordulatot produkálnak. A befogható fúróátmérő max. 10 mm általában. Egy 3 mm-es fúrónak a kellő forgácsolási sebességhez (ahhoz hogy egyáltalán fúrni kezdjen) legalább 2500 fordulat kell. Lehet persze kínozni, néha muszáj is, de nem ez az ideális állapot.

(#30272) Phvhun válasza totya694 (#30265) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez pont 235W. Ennél egyszerűbbet nem is találhattam volna, köszi.

(#30273) atesss válasza Lompos48 (#30269) üzenetére


atesss
addikt

Köszönöm :R
És műv. erősítőre egy ajánlás ?
(Ötletem nekem is van, de azt mondjuk inkább hangfrekvenciás célra szokták.)

Megcsinálható olyan megoldás, amivel nem kellene az IC-nek külön tápfesz ?
Vagyis a figyelendő feszről működne.
Ha lekapcsolna, akkor persze fogyasztana az IC (+ a kapcsoláshoz használt alkatrész - szerintem leginkább MosFET), de ez olyan kevés, hogy ha nem hagynám rajta hetekig, nem számítana.
(Sőt, speciális IC-vel gondolom olyan alacsony áramfelvétel is megoldható, hogy az önkisülésnél sokkal kisebb lehetne.)

(#30274) Lompos48 válasza atesss (#30273) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Itt a dupla mezei: [link] 800uA-t "eszik".

De ha csak a quad van kéznél (LM339), ugyanazokkal a paraméterekkel dicsekszik.

[ Szerkesztve ]

(#30275) darvinya


darvinya
titán

Lenne egy vinyóm aminek a motorja megy 7200RPM-en.

Ebből már érdemesebb lenne nyákfúrót készíteni?
Itt lehet elektronikai módon szabályozni a sebességét, mint a beillesztet kapcsolás példaként?

Valamikor láttam tokmány toldót, vagy mi, amibe max. 3-ig lehetet beletenni fúrószárat.
De most nem találom. :F

Ismer ilyet valaki? :R

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30276) atesss válasza Lompos48 (#30274) üzenetére


atesss
addikt

Én is pont az LM339-et találtam meg: [link]
VCC Supply Voltage: 2 to 32 / ±1 to ±16V
Ez nem rossz ! Még nem néztem át, de gondolom elsősorban a sebességet limitálja a kis tápfesz; ami meg nekem úgysem kell.

A kapcsolásban az a 10k-s ellenállás miért van a VCC és a Vout közt ?

(#30277) Gyula84 válasza darvinya (#30275) üzenetére


Gyula84
veterán

szerintem az gyönge

erre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#30278) totya694 válasza darvinya (#30275) üzenetére


totya694
őstag

A panel fúrónál nem "csak" a fordulat a lényeg.
-Ne üssön a tokmány mert ha üt egy picit is sokkal könnyebben töröd a fúrókat.
-Mivel az üvegszálas panel "eszi" a fúrókat(hamar kimegy az élük) nem árt először utána járni,hogy milyen fúrót veszel bele és mennyiért.

Üdv:Attila

(#30279) szoke12


szoke12
őstag

srácok! rádió-mikrofon témában otthon van valaki?
van egy mikrofon, ami szól-szól, de egyszercsak megszakad a hang, és egy mp múlva megint szól. aztán újrakezdi...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30280) CPT.Pirk válasza totya694 (#30278) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam a törött fúrószár sokkal könyebben fúrja át az üvegszálas nyákot, mint mikor még volt hegye. ;]

sörösló: akkor fúróból marad a vezetékes kivitel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30281) Desmond74 válasza CPT.Pirk (#30280) üzenetére


Desmond74
tag

Szerencsésen törhetett el a fúrószárad. Mellesleg van egy nyugdíjas, 80 -hoz közeli ismerősöm, aki hemüveggel simán megköszörüli az 1 mm-es fúrókat.

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#30282) Lompos48 válasza szoke12 (#30279) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A mikrofonnak nem szokása szólni. Inkább hallgatózik. :D Valamit tévedsz!

(#30283) vodkaboy22 válasza sörösló (#30271) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azér de létezik :) Bosch sunyi sds+ tokmánnyal 36V-os akksival olyan durva ütvefuró hogy csak nohh...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30284) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Létezik dremmel jó akksis is 14k fordulattal :) Az is Li akksis 10.4V. Volt ilyen a kezemben remek darab.
De van ismerösnek 18V-os Makita nagy furója 3 sebességgel 600 1200 2400 -as fordulatokkal büszkélkedik és a 14mm-s 400mm hosszú favuróval csakúgy ette az akácot... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30285) moha21 válasza vodkaboy22 (#30284) üzenetére


moha21
addikt

"Az is Li akksis 10.4V."

LiCoO2 3,7 V 140 mAh/g
LiMnO2 4,0 V 100 mAh/g
LiFePO4 3,3 V 170 mAh/g
Li2FePO4F 3,6 V 115 mAh/g

Akármelyiket is nézem sorba kötve nem adja ki a 10,4V-ot :>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30286) vodkaboy22 válasza moha21 (#30285) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nehh akkor tévedtem :Dremmel
Elnéztem sorry 10.8V

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30287) totya694 válasza Lompos48 (#30282) üzenetére


totya694
őstag

Ma vettem egy ilyen Minidisc játékost és keresnék bele egy használható lemezt. :))

Üdv:Attila

(#30288) CPT.Pirk válasza totya694 (#30287) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Már nem is gyártanak bele lemezt! :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30289) Lompos48 válasza totya694 (#30287) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valahol hever nekem 3 darab újraírható minidisc-em. Nem sejtem hol vannak és messze is vagyok sajnos. :)

(#30290) sörösló válasza Desmond74 (#30281) üzenetére


sörösló
aktív tag

Már bocsi, de szerintem ez az "urban legends" kategória. Nem látás, hanem köszörűkő szemcsenagyság és nagyon stabil fogás kérdése. Géppel is nagy feladat, kézben tartva meg szinte lehetetlen 3 mm alatt.

(#30291) moha21 válasza Lompos48 (#30289) üzenetére


moha21
addikt

Nagyjából hasonló a helyzet, nekem is van pár db, de lövésem sincs merre :( sőt még a sony lejátszómat se találom :(

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30292) vodkaboy22 válasza sörösló (#30290) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én azért 2-3mm-est gyakran köszörültem anno gyárban inox 1mm tartályt fúrtunk vele 1000rel és nem volt gép hozzá :P Nem lehetetlen csak ügyes kéz kell hozzá meg igaz jó köszörű! :)

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30293) lono981


lono981
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Győrben van valamelyikőtöknek elektronikát tanító ismerőse?
Nekem kellene a középiskolás anyag átismétlésére.
Privátban küldhettek üzenetet!
Köszönöm!
Nonó

(#30294) vodkaboy22 válasza lono981 (#30293) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az nem olyan vészes anyag van csomó jó könyv és internetes leírás nézz utána pikpak meglesz ami kell

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30295) totya694 válasza Lompos48 (#30289) üzenetére


totya694
őstag

Rábízod a vándor madarakra majd elhozzák azok.Amúgy csak 1 kellene kipróbálni/meghallgatni stb.

Üdv:Attila

(#30296) darvinya válasza totya694 (#30287) üzenetére


darvinya
titán

Ezen az oldalon van miniDisc eladó a 11 ker.-ben. 400Ft/db [link]

Vagy itt.[link]

Kicsivel rosszabb minőségű CD-nél.

Inkább DAT kazetta, vagy DCC.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30297) totya694 válasza darvinya (#30296) üzenetére


totya694
őstag

Köszi.

A CD-nél is a minőség inkább a "lejátszón" múlik ha egy gyári lemezt adsz neki.

Üdv:Attila

(#30298) Lompos48 válasza totya694 (#30295) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megtaláltam, de ez Mini CD, úgy tűnik, hogy valamicskét nagyobb átmérőjű. Pedig június 15.-én athúzok majd Szegeden... :)

(#30299) lono981 válasza vodkaboy22 (#30294) üzenetére


lono981
csendes tag

Hát azért 12 év nekem sok idő. Még így is pik-pak meg lesz?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.