Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) sketchifun válasza darvinya (#29050) üzenetére


sketchifun
senior tag

Jóötlet, viszont ugyan úgy beég az egész.

Egyből a ciklus végére kerül.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29052) fero02 válasza darvinya (#29045) üzenetére


fero02
veterán

(#29053) diamondface válasza sketchifun (#29051) üzenetére


diamondface
tag

4 MHz-en van a procid, az nem lehet, hogy olyan gyors hogy nem látod? Ha igaz, akkor 1000 ciklus 250 us alatt megy végig.

(#29054) didyman válasza fero02 (#29052) üzenetére


didyman
őstag

Nem merek hozzászólni, pedig tudnék mit... Azt nem értem, hogy Pakstól házig amin jön a kakaó, az smafu? Pedig ott hiába vastag, rengeteg fogyasztó osztozik rajta, zajt rak rá, meg fázist tol, mégis, az óra után, vagy a konnektortól kezd érdekes lenni a dolog, mintha az óra, meg a kismegszakítók levágnának mindent (ebben aze setben azok tökéletes szűrők, tehát aranykábel helyett villanyórát kéne szerelni minden audiofil erősítő dobozára-A kalibrálatlan, ősi Ganz előnyben :D ). Még mindig nem voltam vakteszten, ahol két tápkábel közti hallható eltérést valaki megmondott volna, de esküszöm, benevezek egy ilyenre és meglátjuk, ha így lesz, utána hinni fog mindenben. :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29055) sketchifun válasza diamondface (#29053) üzenetére


sketchifun
senior tag

Miliszekundumban van megadva a késleltetés. :)

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29056) moha21 válasza fero02 (#29044) üzenetére


moha21
addikt

Volt már említve, képek szintén beszúrva, semmi reakció.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29057) tsu válasza sketchifun (#29055) üzenetére


tsu
tag

A szubrutint nem kell valahogy definiálni?
Próbáld ki hogy csak néhány ki be kapcsolás legyen ciklus és szubrutin nélkül a főágban.

×××

(#29058) Lompos48 válasza darvinya (#29045) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Májcirózisra, gyomorfekélyre nem, de a perui balzsamos babakrém tényleg hihetetlenül sokmindenre jó. :)

(#29059) sketchifun válasza tsu (#29057) üzenetére


sketchifun
senior tag

Úgy lefut, és villog is. De ez így nempálya.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#29060) fero02 válasza didyman (#29054) üzenetére


fero02
veterán

Az én tudásom a témában eltörpül a tied mellett, de én is ezt kérdeztem tőlük anno. Ha szeretnél jókat mosolyogni, akkor ajánlom figyelmedbe a topikból a #31295-31363 postok elolvasását. Garantált a szórakozás. ;]

(#29061) diamondface válasza sketchifun (#29055) üzenetére


diamondface
tag

Valóban, bocs! :)

(#29062) artiny


artiny
őstag

valaki keszitett mar mágneses toltol telefonhoz...?

(#29063) vodkaboy22 válasza moha21 (#29056) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fogalmazzunk úgy semmi értelmes reakció!... De aki azt mondja, hogy ezüst és réz kábelnek is más a hangja nekem már az is fura...
De élőben láttam legutóbbi hifis találkozón 20k 2 méteres csuda tápkábelt mer az számít! :W Ha rossz a DC-rész és beszűrődik zaj akkor lehet a hálozati oldalon bármilyen kábel... De ezt úgyse fogják fel mert azt hangoztatják, hogy az emberi fül precízebb műszer mint egy modern drága 12bit-es digit scope... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29064) darvinya válasza sketchifun (#29051) üzenetére


darvinya
titán

main:
let b2 = 15 ; set b2 value
gosub flsh ; call sub-procedure
let b2 = 5 ; set b2 value
gosub flsh ; call sub-procedure
end ; stop accidentally falling into sub

flsh:
for b0 = 1 to b2 ; define loop for b2 time
high B.1 ; switch on output 1
pause 500 ; wait 0.5 seconds
low B.1 ; switch off output 1
pause 500 ; wait 0.5 seconds
next b0 ; end of loop
return ; return from sub-procedure

Eredeti Picaxe Flash an LED multiple times using a gosub subroutine.[link]

Maga szubrutin hívások után kell a meghívandó különben nem jön létre az egész szubrutin.

DEVICE = 16F84
XTAL = 4
DIM I AS BYTE
SYMBOL LED = PORTB
DIM szam AS BYTE
Low led

main:
let b2 = 15
gosub flsh
let b2 = 5
gosub flsh1
end

flsh:
for b0 = 1 to b2
LED=%11111111
pause 500
LED=%00000000
pause 500
next b0
return

flsh1:
for b0 = 1 to b2
LED=%11111111
pause 250
LED=%00000000
pause 250
next b0
return

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29065) Phvhun válasza darvinya (#29022) üzenetére


Phvhun
őstag

NE5534AP DIP-8

(#29066) totya694 válasza vodkaboy22 (#29063) üzenetére


totya694
őstag

A "speciális" hallású emberkék is szerintem meglepődnének ha egy hanggenerátorral lenne kötve egy füles és 20 Hz-től 20kHz-ig végig fülelnék a tartományt.Ezt én is megjátszottam a csöves hang generátorommal amit fejhallgatóra kötöttem és scopera.Volt amikor nem hittem a fülemnek mennyire nem is hallok bizonyos frekvenciákat de a scope meg mutatta,hogy biz ott van az csak csak nem hallom :K :B

Üdv:Attila

(#29067) darvinya válasza Phvhun (#29065) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem az alapbekötés amit linkeltél az lehet a ludas és felesleges az R2-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29068) Lompos48 válasza darvinya (#29067) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha valahonnan beemelsz egy rajzot, akkor ne csak a címét vedd figyelembe/ajánlgass, hanem tedd oda az alatta található szöveget is. Nem lenne félreérthető a tanácsod
Ott ezt írja: Frequency Compensation and Offset-Voltage Nulling Circuit, azaz frekvencia kompenzáció és offszet-eszültség nullázás. Ezek szükségesek az opamp kiegyensúlyozott működéséhez, de így az erősítő nyitott hurokban dolgozik egy 100V/mV, azaz 100000 (leírva százezres) erősítéssel! :(((
A Phvhun által betett rajzon pedig az R2 és a visszacsatoló 100k-s ellenállás határozzák meg az erősítő zárthurkú erősítését.

@Phvhun

Az NE5534 a határon van a 9-10V-os táplálással (nézd meg az adatlapját). Ennél még az LM301 is SOKKAL jobban viselkedik kis feszültségen és az ósdiságát félretéve egy nagyon jól sikerült opamp.

[ Szerkesztve ]

(#29069) artiny


artiny
őstag

Egy cikket lattam amiben az irtak hogy lehetseges egyszeruen elektromagneses indukciot kihasznalva egyszeruen szerekszteni egy telefon toltot...valaki csinalt ilyet?

http://www.itnews.sk/2012-12-17/c153098-bezdrotove-nabijanie-telefonov

leforditottam magyarra translettel...ha nem menne akkor tranlate page a chromban leforditja

(#29070) darvinya válasza Lompos48 (#29068) üzenetére


darvinya
titán

Igaz igaz igaz :R

Siettem, mert az erősítőt csináltam.

Már :W tőle.

Kipróbáltam amit javasoltál.(BC212-est fordítsam meg K-B-E-re az E-B-K-ról)
Eredmény búgás.
A szenesedő ellenállás 10Ω-os, de még jó volt.
Kicseréltem 100Ω-ra és mintha csönkkent volna a zaj.(még próbálom nővelni az értéket, hátha még jobban zajmentesebb lesz)
48.6V feszültséggel megy.
És változtattam a vég tranyó bekőtésen.

Ahogy most működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29071) vodkaboy22 válasza totya694 (#29066) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ezt én minden erősítőmmel eljátszottam eddig vannak jó kis programok erre és 24bit/96kHz-es profi DA converterrel el is hiszem, hogy az jön ki a csőből :) És sajna nekem is nagyon halkul már 17kHz felett 20kHz-et is nagyon nagyon hangosan de meghallom míg 7kHz.et ugyanazon a hangerőn kifutnék a világból... :W De persze kell a 40kHz-es hangszóró mert azt érezni lehet!
No meg a másik kedvencem amikor azt mondják, hogy hallkan kevés a mélye ... Ők se hallottak Fletcher-Munson görbékről és ha belinekelem nekik akkor meg egyből ez már régi most már nem így van.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29072) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29071) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azért a hang és a fizikai érzet kapcsolatát ne tagadd le. Az infra hangokat se hallod, mégis reagál rá a tested rossz közérzettel. Ugyanez a helyzet a magasabb frekvenciákkal is, nem hallod, de rossz közérzetet, ingerültséget tud okozni egy állandó nagy frekis hang forrás.

Áttérve hangtechnikára, azt tudom mondani, amit tanítottak nekünk. A 20kHz feletti frekvenciák ugyan normális úton nem hallhatóak, de megváltoztatják bennünk a zenéről kialakult képet, ezért terveznek egy rendes erősítőt 100kHz-re.
Ezt nem kell túlzásba vinni, de ha szánt szándékkal lekorlátozod az átviteli láncot mert hogy "úgy se hallom", akkor maximum a placebo hatás fog érvényesülni.

Egyébként ne érts félre, nem vagyok hifi buzi, meg ilyen drága vezeték, stb. mániás sem és zenei hallásom sincs. Plusz lusta vagyok befejezni a csövest, pedig már csak a 6. csatornát kellene, aztán végre bedobozolhatnám. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29073) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#29072) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Uh úgy lehet rosszul fogalmaztam nem azt akarom letagadni, hogy nem érzékelhető, hanem azt, akarom kiemelni, hogy mennyire tud befolyásolni valakit egy puszta szám adat, hogy 38 helyett 40kHz.et tud az a valami...

Az erősítő 100kHz-et nem értem semmi értelme, mivel egy profi elektrosztatikus hangfal se tud 50k-nál többet kiadni. Ilyen magas frekis tulajdonságokat meg nem feltétlen jó betervezni mert gerjedés miatt kossuth rádió fog jönni a csőből :) szerintem és eddigi tapasztalatom szerint is nyugodtan le lehet korlátozni a felső vágófrekvenciát 20-30kHz-re legalább gerjedni nem fog és az elég fontos. És különben a 100kHz-es erősítőt se értem mert 50k felett már van bőven RF zaj amit felszed szegény és azt is kiadja a kimenetére ami viszont rontja a harmonikus tulajdonságokat és az intermodulációsokat még alsó frekvenciákon is így csak veszítünk ezzel a feature-rel. SZerintem

Nem értelek félre jól tudom, hogy nem vagy az! Én se pedig néha engem nem ismerők gondolhatnák pár elböfögött hozzászólásomból :DD

De pl példa a nagyfrekis hangok zavaró mivoltára. Anno árultak 28-32 kHz-en sugárzó hangszórókat amik
hangos szirénák voltak az egereknek nekünk meg nem, na most pár éve nem kapni ilyen, mer sokan nem a garázsba vagy a fészerbe tették (ahova tervezték őket) hanem az ágyuk alá :DD

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29074) darvinya válasza vodkaboy22 (#29073) üzenetére


darvinya
titán

Összeszed frekvenciát már a gitárerősítő, pedig az nem 100kHz-es.
FuzzFace-el a pickup miatt befogott valamit 68nF-es földhurokkal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29075) vodkaboy22 válasza darvinya (#29074) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát igen na ilyenkor van a k...va sok játék, hogy hova tegyek még 10nF kerámia kondit és hova ne :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29076) Lompos48 válasza darvinya (#29070) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kipróbáltam amit javasoltál.(BC212-est fordítsam meg K-B-E-re az E-B-K-ról)
Eredmény búgás.

Pedig PNP létére másképp nem "tranzisztorkodik". Ott egy áramgenerátor kell!

A szenesedő ellenállás 10Ω-os, de még jó volt.

Esetleg, annak az értéke, ami még megmaradt belőle plusz a szén. Szerintem továbbra is párszáz Ohm.

És változtattam a vég tranyó bekőtésen.

Ez eddig a legrosszabb lépésed. A Q5 emittere, mivel PNP, nincs mit keressen a plusz tápon. Így maximum az erősítő alsó végtranzisztora működik. Úgy is szól (valamennyire).

R12, R13 nem lehet 1mΩ, hanem esetleg 100mΩ.

(#29077) hNp88


hNp88
aktív tag

üdv népek,

sikerült hozzájutnom egy 125W HgLI lámpához, sajnos fojtó nélkül :( ez utóbbi kiváltható valamivel? ugyanis nincs "kedvem" 4000Ft-ért venni... favágó megoldás, de ha elépakolok párhuzamosan 6db 20W-os sima fénycsőhöz való fojtót, vajon működni fog? :D nyák levilágításra lenne egyébként használva a lelkem, levágott búrával, "ahogy illik" :D

:R

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#29078) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29073) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig 100kHz-re terveznek, érdemes elolvasni az RT évkönyvében a népszerű Quad405 tervezésének több oldalas leírását. A deszka modell összedrótozva hozza a 100kHz-et pedig egy alkatrész temető, a nyákra szerelt modell is hoz még mindig 60kHz-et. Nekem is van Quad405 itthon, egyedül csak a kapcsolók prelljét szedi össze, de azt sok minden más is.

A többiben egyébként egyetértünk.

Nálam most úgy néz ki a rendszer, hogy 5 csöves csatorna van kész (Pcl / Ecl 86 single ended csatornák), még jönni fog egy push-pull a sub csatornának, aztán ennyi. Mikor szól a zene, akkor minden hangszóró szól és itt ülök a zene közepében. A visszacsatolással szépen egyformára be van állítva minden hangszóró hangereje, így egyformán szólnak.
EQ nincs a rendszerben, se valós, se programon belüli, egyszerűen annyira természetesen szólnak a csövek az általam eddig használt kb. 5 másik tranyós erősítőhöz képest, hogy szükségtelen.
Ha meg pl. cd lejátszóról megy a zene, akkor egy átkapcsolóval dupla sztereó módban szól a cucc, vagyis quadroban.
Sok különlegességet nem használtam, a vezetékek UTP erek, a nyák vasalt, egyedül ami tényleg nagyon sokat számít, az a jelutakban lévő csatornánként összesen két kondi, oda megvettem a majd 5 centi széles Wima MKP4 4.7uF 300V kondikat, na azok iszonyat sokat számítottak.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29079) sörösló válasza Lompos48 (#29043) üzenetére


sörösló
aktív tag

Hozzám a 20kV elég közelre érkezik föld alatt a trafóhoz, onnan a 230 is ugyancsak ott. Mégis rossz a formája.

Megnéztem a céges hálózatot, kb. 500 m-re van a nagyfesz elosztó a kerítés másik oldalán, saját trafónk van. A teljesítménye 1 MW, használunk belőle cirka 60-70%-ot. A jelalak csodásan vágott trapéz még hétvégén is amikor szinte üresen jár. Vagyis már a nagyfesz oldalon lehet árulás. Ez viszont titkosabb mint Csernobil volt anno! Rosseb tudja mi van a nagyfeszültségű teherelosztón, szerintük minden abszolúte rendben van. Akkor már csak az UFO-k maradnak. Valamiért nem tetszik nekik a szinusz! :N

(#29080) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#29078) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha meg pl. cd lejátszóról megy a zene, akkor egy átkapcsolóval dupla sztereó módban szól a cucc, vagyis quadroban.

Az a vagyis nem igaz. :N

(#29081) tornas válasza sörösló (#29079) üzenetére


tornas
őstag

Ezek szerint akkor már csak az erőművi generátor közvetlen közelében van csak szinusz. Vagy még ott sem?! :U Gondolok itt a nem megfelelő gerjesztésre pl.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29082) CPT.Pirk válasza Lompos48 (#29080) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Végül is nem, mert nem négy eltérő csatorna van, hanem 2x 2 egyforma. Maga a quadro azt hiszem egy rövid ideig a koncert hangosításban volt jelen, még a sokcsatornás megoldások előtt.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29083) Lompos48 válasza CPT.Pirk (#29082) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így tökéletes. :K

(#29084) sörösló válasza didyman (#29054) üzenetére


sörösló
aktív tag

Hitvitát ne nyiss és ne szállj bele! Ez is egyfajta vallásos őrület, észérvekkel nem hathatsz rá. Volt egy barátom, az anyukája bigottan vallásos volt. Amikor valamilyen logikával sarokba szorítottam, akkor a menekülőútvonal csak ennyi volt: hiszek, hiszek, ámen ámen... Ez elég, nem? Ha a vastag kábel torzít a hangon akkor igenis torzít! Egyébként még én sem olvastam olyasmiről hogy egy ilyen audiofil leült volna hallgatózni, és véleményt mond olyan hangzásról aminek a fizikai hátterét nem ismerheti. Beégne a bejáratott hangszórókábelével mint a Reichstag annakidején. Van egy régi barátom, büszke rá hogy számítógépes digitális szemetet nem hallgat csak minőségi "eredeti" zenét. A betárolt anyaga meg jórészt MP3 formátum! No Comment!

(#29085) sörösló válasza hNp88 (#29077) üzenetére


sörösló
aktív tag

Elméletileg működhet, de kérdés hogy mekkora a szórása a 6 db 20 W-os fojtónak. Ha nagy akkor a kisebb induktivitásún nagyobb áram folyik, esetleg leéghet bár nem valószínű.Egyenként is "rövidzárlatra" vannak méretezve, mert a cső melegen, begyújtva rövidzár. Nem nagy veszély kipróbálni, ha egy alomból valók akkor nemigen lehet nagy gond. Pláne hogy nem napokon keresztül használod egyfolytában. Azért egy 4-6 A-es kismegszakítót javasolnék előtétnek legalább a próbaüzemre.

(#29086) hNp88 válasza sörösló (#29085) üzenetére


hNp88
aktív tag

ez nagyon jó hír :K holnap neki is esek. kap majd egy elosztódobozt, hogy ki is nézzen valahogy :)

:R

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#29087) vodkaboy22 válasza sörösló (#29084) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Mondok jobbat a nagy bakelit fun-ok is ezt mormogják és most, hogy a CD-t lassan túléli a bakelit gyártás nagyon el-úsznakaz-zeegoojukban :) és amikor azt mondod nekik, hogy okok tényleg jobb a bakelit mer 10 évig is hallgatható míg egy vacak CD nálam megadta magát átlag 5 év alatt, DE a bakeliteket is most már 99%-ban digitális masterfelvételről lesznek kiírva és ők is keresztül futnak pár AD / DA áramkörön meg digitális EQ-n akkor ha ezt mondod hazudsz nincs is diplomád, utolsó senki ördög vagy mert nem így van! :DD
De a kedvencem a bakelit fun-ok 90% még azt se tudja, hogy a RIAA EQ és váltig állítják, hogy EQ nem nem nem és az az ördög kutyája... :W

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29088) darvinya válasza Lompos48 (#29076) üzenetére


darvinya
titán

R11 és R13-asok azok a drótok most.
Ezt cserélni 100MΩ-ra?

Mivel nincs itthon BD239A így nem tudom cserélni, ha elszáll.
De jól értem, akkor 2N2219-es E lábról vegyem le a + -t és ezt kössem össze BD239A K-val.
De a + -t BD239A B-lábán maradjon.

A BC212-nél viszont, ha visszafordítom K-B-E-re, akkor 100Ω-oson keresztül megint + -t kap.?
„ mivel PNP, nincs mit keressen a plusz tápon"

(#29087) vodkaboy22

Azért valljuk be, hogy Attila Örök Kín slágereit másként nem is lehet felvenni.

Egy komolyabb együttes/zenekar azért még mindig analógon harcolnak.

Abban igazad van, hogy, a mostan gyártott bakelit többségét a tömeg gyártás hevében Cnc-zik digitekből.
Olcsóbb mint mester nyomatott újra gyártatni minden 500db után.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29089) Tomaaasz válasza darvinya (#29088) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Mint zenekarbeli: azért egy normális analóg lánccal rendelkező stúdióba kb. 5-6x az ár!
Ahol mi veszünk most fel, digitálisba megy minden, csak a mikrofonoknak van egy csöves előfoka.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#29090) darvinya válasza Tomaaasz (#29089) üzenetére


darvinya
titán

Ezt én tudom.
De azért az analóg anyag sokkal teljesebb, mint a digitális bit-re vágott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29091) Phvhun válasza Lompos48 (#29068) üzenetére


Phvhun
őstag

És ha bekötök egy másik 9v-ot elemet negatív tápként, akkor működhet a dolog?

(#29092) vodkaboy22 válasza darvinya (#29090) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát nem tudom szerintem nincs sok értelme az analog-nak 24bit / 96kHz-es master felvétel mellett. Semmi értelme sajnos így az analoggal vacakolni. És végülis rosszabb eredményt is kapsz vele, mert amit bűvészkedni lehet PC-n a zenével azt analoggal nem tudsz és így sokkal nehezebb jó albumot összerakni. :R
Gondolj bele 6 külön süket szóba 5 hangszer + vokál és csak a fadeing-et old meg analog felszereléssel profin. Szerintem sokkal jobban megéri a digitális világ hátrányait beleemelni a képletbe és ezáltal az előnyeit is mint megmaradni analognál.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29093) Lompos48 válasza darvinya (#29088) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Én miliohmról és nem megomhról beszéltem/írtam-

Ne módosíts a kapcsolásban! Én a rajról beszéltem. A rajz készítésénél nem láttad jól lapon található összelöttetéseket.

(#29094) Lompos48 válasza Phvhun (#29091) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valószínű! Ha nincs más valami elbogozva/elhibázva.

(#29095) darvinya válasza Lompos48 (#29093) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos kevertem M-et m-emmel. :W

Rajzot azért modósítottam, mert így van most bekötve.

De nemsokára újra szétkapon és végig csipogtatom, mi mivel van összekötésben a lábaiknák.

Az is érdekes, hogy C6 és R10 között van egy leágazás ami az előerősítőbe megy.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29096) Lompos48 válasza darvinya (#29095) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az valami hangszín/fizilógiai hangerő (loudness) szabályozásnak tűnik.

(#29097) didyman válasza hNp88 (#29077) üzenetére


didyman
őstag

Nem ideális. Attól meg a kisülőcső élettartama drasztikusan romlik. Nem kell négyezerért venni, keress bontottat, vagy vaterán. Bagóért van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29098) darvinya válasza Lompos48 (#29096) üzenetére


darvinya
titán

Kicsipogattam melyik láb hova.

Ez a végeredmény.

A leágazást jeleztem, mert az előerősítő tápja 35.7V-os.

Rámértem BD239A végfok hűttőbordákra.
Felső (Q6) 45.6V
Alsó (Q8) 25.8V
Ez mitől lehet.
A 10Ω cseréje okozhat gerjedést Gain (10/8 állásnál) és Master (10/8 állásnál), szép sípolás.
Ezek alatt van rendesen brumm.

A másik ez a töltő jelző egység.

Ennek úgy kellene működni.
Ha kevés a szulfa az akkuban akkor piros LED világít.
Ha meg feltöltőtte akkor zöld LED világít.
Ehelyett mindkettő.
D1=1N4007 gyárilag

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29099) Lompos48 válasza darvinya (#29098) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Q2 továbbra sem tetszik. Arról volt szó, hogy az BC212, ami PNP. :F

A Q7, Q8 ismét rosszul van rajzolva. Egyiknek sincs hova "folyjon" a kollektorárama. Az pedig (lásd egyenáramú munkapont) nagyon kell a működéshez.

Ilyen kapcsolási hibákkal ne csodálkozz, hogy a kimenet nem áll be a táp közepére.

A brumm lehet nagy fogyasztás miatt, amit pl. a rossz munkapont beállítás is okozhat.

A 10Ω (ami szerintem nagyon nem jó), ha igazam van a Q2 áramgenerátorszerepével, ugyancsak közrejátszhat a nagyobb fogyasztáshoz, rossz egyenáramú állapothoz.
A szűrést is megnézheted, nem-e onnan van a brumm.

Nem tudom mi a Gain és mi a master.

***

Ezen a kapcsoláson nem sok gondolkodni való van. Ha egy feszültségszintet mutató áramkörben nincs legalább egy Zener dióda, vagy valami aktív alkatrész, addig nem lehet vele küszöbértékeket figyelni. Szerintem kár akár perceket is foglalkozni vele.

D1=1N4007 gyárilag

Az nem lehet. A D1 egy LED, az N4007 pedig gyárilag egy egyenirányítódióda.

***

Ugyanakkor megállapítom, hogy sietsz és gyakran nagyon figyelmetlen vagy. :K

[ Szerkesztve ]

(#29100) darvinya válasza Lompos48 (#29099) üzenetére


darvinya
titán

Közben ráleltem mi ez az erősítő.
Vermona Regent 222(R222).
Itt van róla minden, de…[link]

Itt van az eredeti.

Kép beillesztve. - crey

[ Módosította: crey ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.