Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30051) darvinya válasza PHM (#30049) üzenetére


darvinya
titán

Ah igazad van lemaradt a h. :R

Romlott 5 év után a teljesítménye érezhetően.

Lenne 12V 1Ah Li-Ion aksi 1500Ft-ért ami pont befér.

Viszont a NiCd töltőt használhatom töltésre?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30052) moha21 válasza darvinya (#30051) üzenetére


moha21
addikt

"Viszont a NiCd töltőt használhatom töltésre?"

Nem. Totál más a cellafeszültség is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30053) darvinya válasza moha21 (#30052) üzenetére


darvinya
titán

Én is ez volt az első gondolatom.

Köszönöm a megerősítést.

Akkor marad két lehetőségem.
1. 12V-os Li-Ion aksihoz veszek 12V-os töltőt
2. 12V-os NiCd aksit, vagy 1.5V-os cellákból veszek 8db-ot ami most is benne van.

(#30050) Zsianett

Kérdés ott van, ami az írásodból lejött.
Hogy 15Hz-es felül áteresztő van és 80Hz-es alul áteresztő.

Akárhogy is nézem, a két filter alul áteresztő.

A felül áteresztő dolga az lenne, hogy a mély hangokat vágja le és csak a magast engedje tovább.
Ezt 15Hz-en nem valósul meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30054) Reggie0 válasza darvinya (#30053) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell tulzasba vinni, egy labortaprol is toltheted, ha figyeled es kikapcsolod, ha a toltoaram lecsokken a nevleges toltoaram 1..3 szazalekara.

(#30055) darvinya válasza Reggie0 (#30054) üzenetére


darvinya
titán

Evvel egy a baj.
Nincs labortápom. :(

Így max. készítek vagy veszek.
Annyit meg nem ér meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30056) vodkaboy22 válasza darvinya (#30043) üzenetére


vodkaboy22
addikt

USB 5v/500mA
HA 2 3.7 es cella van akkor simán lehet 5V-al tölteni (Soros- üzem terhelés alatt párhuzam üzem töltés alatt.) 14g könnyen lehet elírás.
37V-os akksit is lehet 4.4V-al tölteni dc-dc nélkül :) (soros- párhuzamos kapcsolás)
És 9V NimH 230mAh-es akksik vannak piacon dögivel ! Tehát lehet ilyen több cellás akksi van bent.

LÉGYSZI AMIHEZ ALÍG ÉRTESZ AHHOZ NE ÍRJ ENNYIRE MAGABIZTOS NEM SZAKIRODALOMBAN BIZONYÍTOTT/LEÍRT DOLGOT!

Honnan tudod milyen akksi van benne? (Nekem van hasonló ezért tudok tippelni! )
Illetve ennek a nagyobb testvérét fiio e17 fogtam kezemben ismerem hallottam.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30057) vodkaboy22 válasza darvinya (#30053) üzenetére


vodkaboy22
addikt

12V-os LI-ION cella csomaghoz nem 12V-os tápfesz kell töltésre!
Normál Li-ion cella 3.6-3.7V Ennek 4.2V töltő fesz kell kb 500-650mA töltő árammal.
12V-os cella pakk az 3 ilyen cellát tartalmaz tehát 3*4.2V = 12.6V kell neki töltésre! Ha soroson töltöd akkor 650mA (De persze cella és gyártó függő az áram mennyiség.)

Fontos ha olyan ügyes vagy és túlmelegíted a li-ion cellát és kigyullad nehogy vízzel oltsd! Homokkal! :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30058) didyman válasza vodkaboy22 (#30057) üzenetére


didyman
őstag

Én ajánlanék neki védelemmel egybeépített cellát, ha már kapni és nem sokkal drágább. A Li-ionnal vigyázni kell, könnyen büntet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#30059) szoke12


szoke12
őstag

köszönöm a válaszokat! :R
látom jó témát adtam... a visszajelzéseken már nem tudok kiigazodni. lehet hagyom az egészet. majd nézek jobb fülest. gondolhattam volna, hogy nem egy 500 ft-os füles fog majd jól szólni...

de még egy kérdés:
csináltam egy usb-s akksit, mivel a telóm gyorsan merül. viszont szeretném megoldani, hogy pont 5 voltot adjon le. ezt ugye stabilizátorral meg lehetne oldani, viszont ahhoz ha jól tudom 7-35 V kell. plusz akarok bele biztosítékot is még.
bővebb írás az akksiról a blogomban. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30060) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Valaki ért innen a régi magnó mechanikákhoz? :B

Van egy ilyenem: KÉP

A kis leszorító gumi hengert én vettem most le kitisztítani már, tehát nem hiányos. (Bele volt csípve némi szalag maradék), ám nem tudok mit kezdeni az egyik "kóbor" rugóval, amit leugorva találtam meg a készülék házában... :F

Nem tudom ennek a típusnak volt-e valami konkrét szerelési rajza, vagy neve. Tudom, hogy nagyon "közkedvelt" volt. Még anno én is sokat szereltem őket, de már elfelejtettem az utóbbi ~12 év alatt.

Az az alap probléma, hogy a fej mellett látható kis fehér tüske, ami arra való, hogy ha megfeszül a szalag, akkor magától kikapcsolja a mechanika magát, nem marad fent. Az alatta lévő nagy fém konzolt feszítette valahol szerintem a rugó, de nem találom a helyét....

(#30061) darvinya válasza vodkaboy22 (#30056) üzenetére


darvinya
titán

Nézd itt van a magyar honlap [link] az adatok ugyanaz.
Egy kivétellel nincs megadva az aksi mérete.

Sőt még ki is emelik.
A FiiO E6 beépített Li-Ion akkumulátora számítógépről (vagy egy USB adapterről) USB kábelen keresztül tölthető.

A másik nagy különbség, hogy a FiiO E17 Alpen DAC+AMP (Kategória: D/A konverter (DAC)) az nem FiiO E6/E3 fejhallgató erősítő.
Így ezeket hasonlítgatni össze nem igazán lehet.

Írok még egy példát és ez a E3-omnál írják.
- 1 db AAA elemmel működik, mely kb. 20 óra üzemidőt biztosít.
Ez hihető.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30062) darvinya válasza vodkaboy22 (#30056) üzenetére


darvinya
titán

Ezért kezdtem nem elhinni amit írtak.

Ezt használom Panasonic RP-HS6 fülhallgatót és akárhogy nézem ennek 50mW-os teljesítménye 16Ω-on.
Nem mondom, hogy csúcs fülhallgató a 2eFt-os áron.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30063) moha21 válasza darvinya (#30061) üzenetére


moha21
addikt

Gyakorlatilag az összes mp3/ telefon tölthető usb-ről, de ezekben is van elektronika.

"Írok még egy példát és ez a E3-omnál írják.
- 1 db AAA elemmel működik, mely kb. 20 óra üzemidőt biztosít.
Ez hihető."

Ha nem tudod a fogyasztását, illetve az őt tápláló elem/akku kapacitását, akkor mi alapján lesz hihető?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30064) darvinya válasza Keeperv85 (#30060) üzenetére


darvinya
titán

Hátul van a rugó nem elöl.

Ha lesz időm megnézem az itteni kis készüléken.

Jól látom, hogy ez egy Mono magnó?

(#30063) moha21

Azért egy mezei 1 AAA 200-300mAh(nem kevesebb, pl: Somy féle 40mAh-ás) és az nem túl sok.

Aksiba már van Kraft 850-1000mAh-ás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30065) Keeperv85 válasza darvinya (#30064) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Jól látod, ez egy igen régi darab. :K

Hátul van két rugó, több tüskét meg nem találok, ahová illene... :B

(#30066) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy akkumulátoros villanyborotva ami úgy működött hogy ha megnyomtam a bekapcsológombot akkor bekapcsolt ha ismét megnyomtam akkor ki, nincs is ebben semmi furcsa :C csak azért írtam le mert ismét ez lenne a cél...

most ha megnyomom a bekapcsoló gombot akkor nem kapcsol be, szétszedtem hogy megnézzem belülről is és azt figyeltem meg hogy ha megnyomom a gombot akkor a kis motor elindulna, ugyanis megmoccan egy picit, de nem "kapja el" ezért direktre kötöttem és akkor simán ment, majd ismét megpróbáltam az elektronikán át bekapcsolni és továbbra sem reagált, de legalább kiderült hogy a kis motor működik, majd arra jöttem rá hogy ha direktre kötöm és beindul a motor és ekkor nyomom meg a bekapcsoló gombot, majd a motor direkt áramellátását megszakítom akkor is megy tovább immáron az elektronikán át és ha megnyomom másodjára is a gombot akkor természetesen le is áll viszont újból már nem indul el csak akkor, ha ismét kap egy kis direkt tápot az induláshoz. Valakinek valami ötlet :F
Képek

[ Szerkesztve ]

(#30067) And válasza rambo4ésfél (#30066) üzenetére


And
veterán

Talán azért nem kapcsol be, mert túlságosan nagy terhelést vagy feszültségesést érzékel az elektronika az indítás pillanatában. Nekem is van ilyen borotvám, azon még egy terhelést jelző ledsor is van, és látni rajta, hogy induláskor szépen kiakad. Nem is szokott elsőre indulni, csak második vagy harmadik gombnyomásra, mert elsőre ugyanazt teszi, mint a tiéd: megmoccan, de azonnal le is áll. Az oka többféle lehet: elkoszolódott mechanika (néha nem árt szétszedni és kitakarítani a kést mozgató részeket), vagy elöregedett, megnövekedett belső ellenállású, esetleg memóriaeffektustól szenvedő (főleg, ha állandóan töltőre van dugva) akkumulátor.

[ Szerkesztve ]

(#30068) Zsianett válasza darvinya (#30053) üzenetére


Zsianett
tag

Nem, a 15Hz-es valóban felüláteresztő, az subsonic filterként üzemel, és ez után van egy következő fokozat kötve, ami pedig 80Hz-es -6dB-es ponttal aluláűtereszt. Ez a mély szekció, és ezekkel párhuzamosan van két csatorna, mindkettő felüláteresztő szűrő, szintén 80Hz-el. Áramkör szimulátorban elvileg tökéletesen működik, a valóságban nem. Itt egy kép a kapcsolásról, és az átviteléről.

[ Szerkesztve ]

(#30069) rambo4ésfél válasza And (#30067) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

ezen is van ledsor viszont ez nem akad ki csak a power led világít mikor bekapcsolom, sajnos ez sokadik gombnyomásra se indul be, az elkoszolódott mechanika pedig nem hiszem, mivel üresen van a motor tehát perpill semmit sem hajt így csak el kellene indulnia, még van a motor kivezetéseire egy kondi ráforrasztva én arra gondoltam hogy esetleg az lehet a bűnös, bár nem tudom hogy az eredetileg ott mit szolgál :F

(#30070) Keeperv85 válasza rambo4ésfél (#30069) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Akartam írni azt a kondit, de nem akartalak félrevezetni, mert nem voltam biztos benne. Szerintem szedd le róla és mérd meg, hogy jó-e. Nem kizárt, hogy frankón átereszt és az elektronika érzi, ellenben azzal ha direktben próbálkozol.

(#30071) darvinya válasza Zsianett (#30068) üzenetére


darvinya
titán

Nem tudnád valami egyszerű képmegosztóra feltenni (pl: imgur.com), mert ez a Picassa rakás sz… és mindenféle felesleges dolgokat hozzá csap, és maga kép veszik el.

A leírás alapján így tudom elképzelni.
Sztereó jobb-bal ezek külön.
Utána mély és magas külön.
Mély kör 15Hz felül és 80Hz alul áteresztő, eredő 65Hz tartomány.
Magas 80Hz-től ami inkább széles tartomány, mintsem magas.
Magasnak inkább 800Hz-től lenne értelme.
Mély meg 800Hz-ig.

Keeperv85

Itt vannak a magnó mechanika képek.
Az automata semmilyen rugó nem feszíti.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30072) rambo4ésfél válasza Keeperv85 (#30070) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Sajnos megmérni nem tudom mert csak egy forrasztóm van, így max le tudom szedni csak nem merem mert nem tudom hogy miért van az ott, van másik kondim csak az nem 220u-s hanem csak 10u-s

(#30073) Zsianett válasza darvinya (#30071) üzenetére


Zsianett
tag

Ez egy 3 csatornás szűrő, gyakorlatilag 2.1-es rendszer megvalósítása érdekében. 1-1 csatorna a szélessávú hangfalaknak, amik tartalmaznak mélyközepet és magasat, amik passzívan vannak váltva, az aktív váltó csak a subtartományt szűri. 1 csatorna pedig a subládának, aluláteresztő, plusz a felesleges mélyek leszűrésére felüláteresztő. Itt a kép még egyszer, most imguros, remélem ezt meg tudod nézni.

(#30074) darvinya válasza Zsianett (#30068) üzenetére


darvinya
titán

Most nézve a képet.
Azon is az szerepel 15Hz-től 80Hz-ig van csak hang.

Egymásután van kötve a szűrők így a mély szűrő levágja maga szűrőt.
Azaz értelmetlen.

Két külön ágon kell lennie a mély és a magas szűrőnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30075) Keeperv85 válasza darvinya (#30071) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kösz, megvan. Ám attól tartok nem sokáig fog a helyén maradni, ugyanis az a kis műanyag láb, amin felült nálam már a múlté... Az az a rugó, ami a második képeden van és alulról középről felfelé elindulva egy rövidebb és egy hosszabb szárral feszíti felfelé a középső konzolt.

(#30076) Zsianett válasza darvinya (#30074) üzenetére


Zsianett
tag

Ez csak a subláda szűrőköre, a két másik csatornát, ami a két hangfal alját vágja le, az nincs berajzolva. Ez így tökéletesen az, amit szeretnék, csak sajna a megépítés után valahogy nem működik.

(#30077) darvinya válasza Zsianett (#30073) üzenetére


darvinya
titán

Nem így kellene?


Ez csak vázlat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30078) vodkaboy22 válasza darvinya (#30064) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Úgy látom értelmetlen vitatkozni veled :DD, mert úgyis jobban tudod!
50mW -ot bír el nem egyenlő ennyin is fogod hallgatnival! Ha egy átlagos fülest veszünk ami 102dB/mW-os érzékenységű és azt te 10mW-al fogod hallgatni akkor megtapsollak csak azt nem fogod hallani :C

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30079) vodkaboy22 válasza darvinya (#30077) üzenetére


vodkaboy22
addikt

10uF + műverősítő bemeneti impje szerinted hol van a zártköri vágási freki? :)
Megsugom olyan 1Hz körül (vagy alatta) Akkor hol is fog a mély magas stb lenni? :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30080) Lompos48 válasza darvinya (#30074) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egymásután van kötve a szűrők így a mély szűrő levágja maga szűrőt.
Azaz értelmetlen.

Utolsó 2 szavas mondatod tökéletes!

(#30081) darvinya válasza Lompos48 (#30080) üzenetére


darvinya
titán

:C :C

Az a "s”.

:DDD

(#30079) vodkaboy22

Szerintem van a kép alatt, hogy vázlat.
Azaz nem valós értékek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30082) vodkaboy22 válasza darvinya (#30081) üzenetére


vodkaboy22
addikt

De ha ennyire nem vagy biztos egy vázlatban ne rakd be mert:
1. Megtévesztesz vele embereket
2. Fölösleges hülyeség
:R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30083) darvinya válasza vodkaboy22 (#30082) üzenetére


darvinya
titán

Csak emiatt raktam be a képet.

Ezen az szerepel, hogy egymás után vannak a szűrők.

A magas szűrőnek ilyenkor nincs értelme, ha mély a vége, ami úgy is levágja magas tartományt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30084) vodkaboy22 válasza darvinya (#30083) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ez már más tészta :DD

De ennek is van pár érdekessége...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30085) darvinya válasza vodkaboy22 (#30084) üzenetére


darvinya
titán

Azért jó lett volna tudni, hogy az a 2.1-es hangszet mit is tartalmaz.
pl:
szubláda szembenéző 2db mélynyomós
jobb-bal hangfal közép és magas hangszórós

Vagy

szubláda 1db mélynyomó rezgővel
jobb-bal hangfal alsó-közép és magas hangszórós

stb…

Ezeknél mind különböző szűrést kell alkalmazni, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30086) Zsianett válasza darvinya (#30085) üzenetére


Zsianett
tag

A két szélessávú hangdoboz tartalmaz két darab mélyközepet és egy darab dóm magasat D'Appolito elrendezésben. Ezek 3kHz-es keresztezési frekvenciával vannak váltva passzívan, figyelembe véve a hangszórók akusztikus szűrési jellemzőit.

A szub egy darab 18"-os hangszórót tartalmaz reflex ládában.

A 2.1 itt azt takarja, hogy a két hangdoboz alsó tartományát 80hz-től felfelé engedjük csak rá, ez működik is rendesen. A szub pedig ettől lefelé van aluleresztve, és még a nagyon alsó frekvenciák le vannak vágva, elkerülve a felesleges xMax feletti lebegést. A linkelt képen a szub szekció látható csak, a két szélessávú áramkörét nem rajzoltam be, az működik rendesen.

(#30087) diamondface


diamondface
tag

(#30050) Zsianett
Az ebben a kérdésben elhangzottakkal kapcsolatban nekem hiányosak az ismereteim.

A 24 dB/oktáv ugyanaz a vágási meredekség, mint a 80 dB/dekád?? (így nekünk nem tanították...)

(#30088) darvinya válasza Zsianett (#30086) üzenetére


darvinya
titán

Ha mély-közép akkor azt 20Hz-től 700Hz-ig szokás vágni és külön a magast.

A szubláda 1 db hangszórós, de jobb vagy bal használva, vagy monosítva szűrt, vagy szűrt monosítva?

Kérdésed azért még nem tiszta, hogy pontosan melyik nem megy rendesen.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30089) Zsianett válasza diamondface (#30087) üzenetére


Zsianett
tag

Így van, a kettő ugyanaz, a 24dB/oktáv az ugye a törésponti frekvencia 2x-énél éri el a -24dB-t, és annak 10x-énél a -80dB-t.

(#30090) Zsianett válasza darvinya (#30088) üzenetére


Zsianett
tag

A szélessávú hangfalban levő dóm sugárzó nem igazán lenne képes kiadni 700Hz-et, legalább 1,5kHz-en kell szűrni. A mélyközepek meg 16 cm-esek, bőven elszólnak 4-5kHz-ig is. De mondom, ezeknél a mélyközép és a magas közti váltást passzív szűrő végzi, így egy bemenet van csak a hangfalnak.

A gond csak a subnál van, ugye ez lenne hivatott 80Hz-ig szólni, és onnan pedig a hangfalak. A sub szekció monósítva van, még a szűrés előtt. Ha csak a subszekció aluláteresztő szűrőjét használom, akkor semmi gond, és a 15Hz-es felüláteresztő is működik magában, csak sorba kötve nem, pedig a tankönyvek és a szimulátor szerint is működnie kellene.

(#30091) szoke12


szoke12
őstag

Megint rákérdek, hátha:
csináltam egy usb-s akksit, mivel a telóm gyorsan merül. viszont szeretném megoldani, hogy pont 5 voltot adjon le. ezt ugye stabilizátorral meg lehetne oldani, viszont ahhoz ha jól tudom 7-35 V kell. plusz akarok bele biztosítékot is még.
bővebb írás az akksiról a blogomban. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30092) darvinya válasza Zsianett (#30090) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nem mély-közép, hanem közép-magas.

Ha monosítasz akkor már eleve jobb-bal frekvencia kioltás miatt veszít hangokat.
Passzívan korlátozod 15Hz alattiakat és berakod 80Hz mély szűrőt.
Mind ezt külön párhuzamosan a hangfalakkal.

Hangfalhoz külön szűrő kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30093) diamondface válasza Zsianett (#30089) üzenetére


diamondface
tag

:R

(#30094) Zsianett válasza szoke12 (#30091) üzenetére


Zsianett
tag

Mindenképpen ragaszkodsz a NiMH akkukhoz? Miért nem csináltad Li-Ion cellával? Abból kettőt sorbakötsz, azzal már tudsz stabil 5V-ot adni egy mezei L7805-el.

(#30095) Zsianett válasza darvinya (#30092) üzenetére


Zsianett
tag

A két hangfalnak külön szűrői vannak, ezzel a linkelt képpel párhuzamosan. 15Hz-es passzív szűrést még nem láttam ilyen kis impedanciáknál (4ohm), egyik végfok sem tolerálná a sorba kötött 26 és 120 mH-is tekercseket. Meg a pénztárcám sem a több kiló rézhuzalt.

A monosítás külön műveleti erősítőkkel elválasztott szekcióban zajlik, két darab 39 kohm-os ellenállásokon keresztül (egyik ellenállás jobb oldalra, másik bal oldalra kötve, és a másik végük közösítve), ezáltal stereo áthallás jelentéktelen, meg amúgy is két subbal sokkal rosszabbul járnék a durva kioltások és kiemelések miatt, valamint hiába stereo a sub, úgyis egy összekeveredett jel jut el a fülig, a stereo képet az efölötti tartományok iránya határozza meg.

(#30096) vodkaboy22 válasza Zsianett (#30094) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Pontosan ! És nem is olyan vészes már a li-ion akksi.
Ha tudsz egy kicsit többet akkor érdemes egy olyan kapcsolást csinálni amivel tudod tölteni és használni a dupla cellát.
Tölteni usb-ről 5V-al. Ilyenkor a 2 cella párhuzamosan van kapcsolva és valamilyen feszültség stabilizálással adsz az akksiknak 4.2V-ot (Csak akkor töltésfigyelős cellákat vegyél)
Használatnál pedig sorosra vannak kapcsolva a cellák és 7805-ön keresztül adnak le 5V-ot.
Nem egy vasz isz dasz muahaha ;]

Ha Nikkeles akksival akarod megoldani akkor rakjál 1.2V-osból sorosan 6-ot és mehet utána a 7805 :) A döntés a tiéd.
7805-nek 2V kell.
De ha 5.0 - 6V között akarsz csak regulálni akkor érdemes még gondolkodni a tl431-el is. Bár oda már sokat kell számolgatni és bonyolultabb lenne.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30097) kjani18 válasza vodkaboy22 (#30096) üzenetére


kjani18
őstag

Általában felesleges bonyolítás amiket írtok. 4 db occsó AA ceruzaaksi sorba kötve 4,8V, ami 5% tűrésen belül van. Kiszedve, töltőben tölthetők. Mindenki ezt használja, még nem láttam olyan mobilt, ami az USB csati felől érkező 4,8V -ot kevesellte volna.
Még véletlenül se próbáld ki elemekkel!

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30098) darvinya válasza Zsianett (#30095) üzenetére


darvinya
titán

De mindent összekötsz (külön a szubládát, külön a jobb hangfalat külön közepet-külön a magasat , külön a bal) szűrűkkel, ekkor mi nem működik?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30099) vodkaboy22 válasza kjani18 (#30097) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Erről volt szó :C
Csak keveselte a táplálást ezért mondtam, hogy meg lehet oldani Li-Ion cellákkal is. AA elem 1.5V tudjuk :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30100) And válasza kjani18 (#30097) üzenetére


And
veterán

(Ez nagyon szép, de csak addig, amíg jó minőségű, alacsony belső ellenállású - általában: jobbfajta LSD - NiMH-akkukat használunk, mert azok sokáig tartják fél amperes áram körül is azt a névleges feszültséget. A többi viszont nem. De akármelyikről legyen szó, a teljes tárolt energiamennyiségüket 1V/cella feszültségig értve tudják leadni, márpedig 4V-ról nem fog menni a Li-ion töltése ez belátható. Szóval ez a 4x NiMH sem az a nagyon korrekt megoldás. Létezik olyan is, kapcsolóüzemű buck/boost konverter formájában.)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.