Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) highand válasza vodkaboy22 (#30800) üzenetére


highand
tag

Én is csak a kup-ra emlékeztem, az ox-ot már googleztam...

(#30802) diamondface válasza PHM (#30796) üzenetére


diamondface
tag

Úgy tűnik, igazad van. :R
Alfa Centauri EB010
Ezt leltem most: arukereso.hu/kerekpar-c104/alfa-centauri/eb010-p41735620/termek-leiras.html
"...Az akkumulátor: A kerékpárhoz 3db cella (12V14Ah) ólomsavas elnyeletett akkumlátor tartozik (36V14Ah)..."

(#30803) bkercso válasza diamondface (#30790) üzenetére


bkercso
nagyúr

Venni nemigen akarnék, mert egy gyári töltő igen borsos.
Építve sem lesz olcsóbb, inkább drágább. De nem szeretném letörni a lelkesedésed, csak a képhez ez is hozzátartozik. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30804) sörösló válasza diamondface (#30802) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ha esetleg szétválasztod a csatlakozókat és külön töltöd mindhármat egy-egy áramgenerátorral, elég egy közönséges akkutöltő is. Az akkuk is jobban járnak. Az a baj az ilyen soros töltéssel, hogy csúnyán "el tudnak menni" egymástól az akkuk. Szerszámgépaksik tipikus hibája, amikor egy két cella miatt az egész megdöglik. Javasolni is szoktam az ilyen bringatulajoknak, hogy évente legalább kétszer külön-külön töltsék fel az akkucsomagot. Jelentősen növelhető az élettartam, ugyanúgy mint a télen havi redszerességgel feltöltött autóaksiknál!

(#30805) Magnat válasza Lompos48 (#30787) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi még egyszer!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#30806) bkercso válasza kjani18 (#30774) üzenetére


bkercso
nagyúr

Mi volt a hiba? :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30807) diamondface válasza sörösló (#30804) üzenetére


diamondface
tag

Köszönöm a tippeket Neked és mindenkinek!
Megfogadom a tanácsod, külön töltöm majd az akkumulátorokat.
Van 12 V-os "intelligens" akkutöltőm, ami jó lehet hozzá. Esetleg a töltés első szakaszára, ahol viszonylag nagy áram kell, elkelhet egy áramkorlátozó ellenállás (illetve a töltő kimenete előtt a soros teljesítményellenállás nagyobb értékűre cserélése), mert 40 Ah-s akkuhoz tervezték a töltőt.

(#30808) mate0120


mate0120
csendes tag

Hello

Valaki tudna segiteni egy telefonhibrid vagy hasonlót szeretnék építeni de nincs hozzá kapcsolás rajzom

(#30809) mezis válasza kjani18 (#30774) üzenetére


mezis
nagyúr

Rasszista volt a házőrző kutya és fémből volt a kapu ?

mezis

(#30810) sörösló válasza mate0120 (#30808) üzenetére


sörösló
aktív tag

Most valami GMO Nokiára gondolsz, vagy egy HTC-t szeretnél összehozni egy LG-vel? Esetleg a régi vezetékest összeoperálnád egy okostelóval? Sokféle lehetőség van ám, jó lenne ha kicsit részleteznéd. :))

(#30811) mate0120


mate0120
csendes tag

Az kellene hogy bemegy a vezetékes telefon és kijön egy kimenet ami a keverőpultba megy meg bele lehet egy mikrofon bementet dugni. valami ilyet szeretenék:http://www.agota.hu/telefon_hybrid.html?gclid=CO31mam9hrcCFabLtAodNHIAiw

(#30812) darvinya válasza mate0120 (#30811) üzenetére


darvinya
titán

De ehhez még kell egy vonal kezelő is.

Ugyanezt egy mobil/kihangosítható telefon-nal megcsinálható.
Csak a Headset/kihangosító részét vezetem a keverőbe.
Azaz a hívó fél hangja külön csatornán megy a hívott fél hangja.
Erre keverővel annyifelé bontod amennyire akarod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30813) mate0120


mate0120
csendes tag

de nekem vezetékeshez kéne mert a kihangosítós megoldást ismerem de vezetékes telefonra kéne

(#30814) darvinya


darvinya
titán

Létezik olyan ragasztó elektronikához ami víz hatására jobban ragad?
Persze 1mm széles és 0.1-0.2 vastagságban kellene.
Magyarán doboz perem szigetelésre szánom, úgy hogy egy nyák darab kilóg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30815) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Anódtápba tervezek egy LC szűrőt és úgy akarom megcsinálni, hogy az 4*12mH + 4*390uF .
Na most a 2 * 12mH 1 torroidon van fent. Na most mivel két galvanikusan is különlévő anód tápom van, ezért jön a kérdés hogyan érdemes megoldani a szűrést?
Így?

Vagy így?

köszi :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30816) PHM válasza vodkaboy22 (#30815) üzenetére


PHM
addikt

Személy szerint inkább az alsó megoldást preferálnám.
Azzal a különbséggel, hogy a kondik egy részét a toroidok közé raknám,
létraszűrőt létrehozva így.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30817) darvinya válasza vodkaboy22 (#30815) üzenetére


darvinya
titán

2-es.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30818) vodkaboy22 válasza PHM (#30816) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Létraszűrőt? Akkor nem ott lesz a vágási freki? (~20Hz)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30819) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30815) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hol itt a galvanikus elválasztás? :F :D

(#30820) mezis válasza darvinya (#30814) üzenetére


mezis
nagyúr

És ennek a ragasztónak még áramot is kellene vezetnie ?

mezis

(#30821) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30819) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Két külön trafóról jön utána 2 külön graetz utána 2 db 390uF kondi. Tehát teljesen 2 külön monoblock táp van ami után egyenként jönne a fenti 2db tag. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30822) darvinya válasza mezis (#30820) üzenetére


darvinya
titán

Nem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30823) mezis válasza darvinya (#30822) üzenetére


mezis
nagyúr

A szilikonok kötéséhez jól jön a nedvesség, de inkább pára formájában....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#30824) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30819) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor melyiket ajánlod? :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30825) darvinya válasza mezis (#30823) üzenetére


darvinya
titán

Akkor valami szilikonost keresek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30826) kjani18 válasza mezis (#30809) üzenetére


kjani18
őstag

Hát erre meg honnan jöttél rá? ( majdnem ) a kapu oszlopához rögzítették az antenna árbócát...

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30827) sörösló válasza kjani18 (#30826) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ezt most nem egészen vágom! A kutya negatív kisugárzása rontotta le a vételt? Vagy csak az ugrálástól libegett az antenna oszlopa? Marhára humoros ez a rasszista kutya, bár Ő nemigen tehet róla. Lehettek éppen szomorú tapasztalatai. Mindenesetre szerintem nem itt kéne ezt boncolgatni, elég messzire vezethet ez a téma. Maradjunk a szakmánál, a fizika legalább biztos pont. Bár a fene tudja manapság :)) ...

(#30828) op9


op9
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy Dell ADP-150BB B adaptert, melynek ilyen a csatlakozója.
Ebből az egyik lyuk a remote, ami arra szolgál, hogy csak akkor kapcsoljon be, ha csatlakoztatva van. Ezt elvileg egy földhöz kell kötni, és állandóan bekapcsol. Ezt szeretném elérni, valamint a csatlakozót átszereltetni egy ilyen-re. Van egy rossz tápom, amiről a csatlakozó levágható, így azt tudom szolgáltatni.

Valaki ezt meg tudná nekem csinálni Budapesten? (valamint jól gondolom, hogy ez így jól fog működni?)

Köszi!
op9

How Bad Do You Want It?

(#30829) mezis válasza kjani18 (#30826) üzenetére


mezis
nagyúr

Tapasztalat és logika. :)

mezis

(#30830) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Hurrááá Megy a morgan jones :) Igaz nem kapta még meg a rendes tápszűrést csak 1db 390uF + graetz volt a tápba, de ment a zene is! dt770pro 250 Ohmos fejessel + a 40uF wima kicsat kondival olyan basszus volt majd elszált a fejem egészen sinus generátorral 10Hz iga remegett alatt már vagy nem hallottam vagy nem leszűrt.

Viszont a fűtés táp kevés volt az alapjáratban 8.2Vdc tápból terhelten már csak 7.2Vdc maradt... csövenként kb 270-80mA ment fűtésnek ~5.6-7V-ról. Így már sok az a 5.1 Ohm amit beraktam (Csövenként egy.) MIt rakjak be kisebbet? 2 + 1 Ohm?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30831) sörösló válasza vodkaboy22 (#30830) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ne áramra menj hanem feszültségre! Az E jelzésű csövek 6.3 V fűtőfeszt igényelnek, aztán annyi. A legendákkal ellentétben szerintem AC fűtőfeszről is ugyanúgy szólnak mint DC-ről ha egyébként minden rendben van. Közvetett fűtésű csövekről van szó, vagyis a fűtőszál a katódtól gondosan el van szigetelve (elméletileg). Élesztettem már csöves telepes rádiót, na ott van jelentősége a tápszűrésnek! Igaz, a csövek közvetlen fűtésűek, az egész kütyü meg eleve telepes tápra tervezett kivitel

(#30832) kjani18 válasza sörösló (#30827) üzenetére


kjani18
őstag

Az ugrálástól remegett az antenna oszlopa, és a félig kirohadt antennevezeték az antannán... ( réz - alu )
Van ebben fizika bőven. A kuzya gondolom tapasztalhatott már valamit, ha csak akkor rohant neki a kapunak, ha sötétbőrűek mentek el a ház előtt...

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#30833) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#30830) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mennyi volt egy ilyen wima ára?

Kisebb ellenállású fülest meg tud hajtani?

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30834) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#30815) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jah elfelejtettem mondani. Én C-L-C szűrést használtam a fülesben is, két 390uF/400V elkó és egy 11W-s fénycső trafóval. Ugyanez van a csöves 5.1-ben is.

Fűtésre meg simán AC fűtés feszt használtam, erősen összesodrott UTP erekkel (mindent utp erekkel kábeleztem a két csövesben, ami nem jelvezeték), így semmi búgás nincs benne.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30835) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Miért van 3 vezeték a szünetmentes akkun?
A negatív közös ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30836) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Ez mennyire jó gitárerősítőnek?

EF86 helyett lehet használni EF80-ast?
EZ80 kihagyható, vagy helyettesíthető?
pl: így

:R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30837) bkercso válasza kjani18 (#30832) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kutya nagyon rá tud hangolódni a gazdájára érzelmileg, ez bizonyított.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30838) moha21 válasza DonThomasino (#30835) üzenetére


moha21
addikt

Mit értesz azon, hogy a negatív közös?

Szerintem az akku hőmérsékletét lehet figyelni a 3. szálon.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30839) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30821) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Csak azért kötöttem bele, mert "filozófiailag" hibás a kijelentés. Hogy lehetne galvanikusan elválasztott 2 olyan áramkör, amiknek a testét összekötöd? Az lenne, ha nem találkoznának sehol, a bemeneti jeleket is optikán kereszül vagy leválasztótrafókkal kötnéd a csatornákra. Ez csak a pontosság kedvéért. :)

Én a lépcsős megoldást válastzanám, ha valaki kötelezne, hogy minden eltervezett alkarészt belepakoljak. Ugyanakkor nem tudom egy 20-30-40mA fogyasztással "kínozott" tápba minek kell egy egész rakétakilövő rámpát építeni. :D

MIt rakjak be kisebbet? 2 + 1 Ohm?

Számold újra! Ohm segít! :)

[ Szerkesztve ]

(#30840) DonThomasino válasza moha21 (#30838) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azért gondoltam mert hogy két akku van egybe.
De most hogy végig gondoltam butaság.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#30841) Lompos48 válasza darvinya (#30836) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meredekség: EF80 - EF86 S = 7mA/V - 1.85mA/V
Anódfesz: EF80 - EF86 Uamax = 170 - 250V
Rácselőfeszítőellenállás: EF80 - EF86 Rb = 0.4M - 2.5M

Használható ha nem túl magas az anódfesz értéke és ha az ebből a kapcsolásból kisrófolható teljesítmény (néhány W) elég neked. Előbbi gyorsabb a nagyobb meredeksége (S) miatt.

EZ80 kihagyható, de nélküle nem fog működni a cucc mert az a kétutas egyenirányító. :))

Helyettesíthető 2 félvezetődiódával vagy híddal, de ennek megvannak/-lehetnek a veszélyei. 2-3 napja tárgyaltunk itt róla, ezek szerint nem figyeltél. Visszakereshetsz az EZ80 kulcsszóval, mert meg volt említve az is.

(#30842) darvinya válasza Lompos48 (#30841) üzenetére


darvinya
titán

Köszi

Nekem max. 30W elég lenne, egy orosz 30W-os 2 utas hangfalat hajtana meg (később egy szélessávú gitár hangszóró).
De ha csak fülhallgatóval használható az sem lenne baj.

Igazad van ez a késleltetéses indítás volt.

Amúgy ezeket pár száz Ft-ból megtudom venni, csak trafó a kérdéses.
Ennyi elég vagy kell a trafóhoz nagy kondi szűrésnek?

A nagyobb gond, hogy van sok cső csak felirat nincs rajta és nem tudom beazonosítani.
Ha csinálnék róla képet, ide felakva beazonosítható ?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30843) Lompos48 válasza darvinya (#30842) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Hálózati és kimenőtrafó sem olcsó. Szűrésnek elég lehet egy párszáz uF. Szerintem azonban legalább hasonló eredmény érhető el egy félvezetős konstrukcióval.

Ha csinálnék róla képet, ide felakva beazonosítható ?

Majdnem biztosan NEM.

[ Szerkesztve ]

(#30844) #22145024 válasza op9 (#30828) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ebben a topikban többször is feljött a dell kocka, kérdezz be nyugodtan:
PH mini-ITX

(#30845) darvinya válasza Lompos48 (#30843) üzenetére


darvinya
titán

Selytettem azért nem készítettem képet.

Van ott egy kosárnyi trafó és mindent összeadva kb. 1000Ft-tból megusznám, talán. :D

Ennyit megér az ilyen próbálkozás, és így tanul legjobban az ember. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30846) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#30833) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Lomex kb 550 Ft per darab mks4 250V 10uF.
Elméletileg megtudna, de mivel nagy a kimenő ellenállása ezért valszeg nem lenne az igazi, de mivel nem raktam kimenetre elkot ezért a 40uF kimeneten kevés kis impedanciás fülesnek.
32Ohm + 40uF kb 120Hz-es vágási freki alatta 20db/dekáddal le lenne szűrve minden.
250+ 40uF 15Hz
600 + 40uF 6.6Hz

Na most erre szerencsére rásegít, hogy a dinamikus fejesek többsége 200 Hz alatt nagyon megugranak impedanciában. Pl a dt770pro ami nekem van 200Hztől lefele ~400 Ohm Ennek a csúcsza olyan 80Hznél van.
és 20Hz körül kb 350 Ohm >> 11Hz

Az erősítő kimeneti ellenállása 50- 100kHz-ig elméletileg elég egyenletes 120 Ohm körül (kimenő kondit leszámítva) 40uF kimenő kondi 20Hz-en 194 Ohm ,200Hz 19 Ohm, 2kHz1.9 Ohm, 20kHz 0.19 Ohm.
Ezért ajánlatos a visszacsatolás. Így bode-je kb 50-100kHz-ig egyenes 1dB sávon belül. :R

Lompos Ha a földek összevannak érve akkor az resistív- hibajel kapcsolat. (Így tanultam nem galvanikus)
De még nincs a 2 anódtáp földje se összekötve.
A közös csillagpont a csöveknél lesz közel ahova a jel-in és jel-out földje is fog közvetlen csatlakozni.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30847) vodkaboy22 válasza darvinya (#30836) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akár még jó is lehetne csak sokba van ám egy ilyen ... Félvezetőkkel olcsón megjárnád ehhez képest.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30848) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Az e88cc-khez közel van 105fokos teapo kondi (előbbi képeken látszik mennyire közel) kb 0.5-1Centire
bírni fogja a meleget? :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30849) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#30846) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a földek összevannak érve akkor az resistív- hibajel kapcsolat...

Na aztán! Földiek az ilyesmit zárlatnak vagy kötésnek hívják. :D Galvanikus elválasztás esetén az egyik valamit "tologathatod" a másik valamihez képest bármilyen potenciálkülönbséggel, nem történik semmi. Lásd trafó vagy optocsatoló két oldala.

A csillagpont (mezei nevén lúdláb :) ) kapcsolás az OK.

...bírni fogja a meleget?

Egy ideig. Azért egy cső elég meleg szokott lenni huzamosabb működés után.

[ Szerkesztve ]

(#30850) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#30849) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az ideíg alatt azt érted, hogy pár év után cserélhetem őket, mert kiszáradnak? :R
Elfogadom a magyarázatod, lehet már én nem emlékszem jól de 1 elektronikán belül 3 hibajel kapcsolatról tanultunk:
Kapacitív , induktív, rezisztív kapcsolat (grounding kapcsolat). Lehet megint lemaradt valami mint a dupla bázisú tranyó ... egyre jobban úgy érzem, hogy úgy volt szar a vik-es képzésem ahogy volt... ku..va impropius 3. tényezős integrált tudok számítani, de rohadtul nem kell mert ott a matlab/maple/számológép, de szakmai szinte semmi sem az óráról van... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.