Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) sörösló válasza Lompos48 (#29594) üzenetére


sörösló
aktív tag

"Akkor még nem gondolkoztak a gyártók tervezett élettartamban (és még ma se vagyok meggyőződve teljesen)."

Sokszor én sem akarom elhinni, de a tények makacs dolgok. 120 cm-es 6 éves plazmatévé, intenzív napi használat mellett. Van benne 4 panel meg a plazmaképernyő. Ennyi. Panelszinten nem javítható, panel ha van 30-40 rugó darabja. A javítási szervízútmutató ennyi:Ellenőrizze a tápfeszültségeket. Cserélje ki az 1. számú panelt. Ha nincs eredmény, cserélje ki a 2.számú panelt és így tovább... Magyarul lökd ki és vegyél újat vazze!
.

(#29602) moha21 válasza sörösló (#29601) üzenetére


moha21
addikt

Ez nem feltétlen a tervezett élettartam, lehet a nagyfokú integráltság eredménye is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29603) sörösló válasza moha21 (#29598) üzenetére


sörösló
aktív tag

Dehát ez benne a bót! Volt neked ötévenként szabványosági felülvizsgálatod? Látta a tűzótó a kéményedet? Felülvizsgáltattad a gázhálózatodat? Ellenőriztetted a kerti pottyantó robbanásbiztosságát mielőtt becsókoltad a bablevest? Ugye hogy ugye! :))

(#29604) darvinya válasza Lompos48 (#29600) üzenetére


darvinya
titán

Akárhogy nézem, de a fázis egy dióda és ellenállás után jut el a „varisztor"-hoz.

De akkor ennek semmi értelme, max. egy LED-et ellátó áramkörhőz.

A túlfesz kapcsoló miért nem közvetlenül van összekapcsolva a föld és fázis, ami beindítja…

(#29603) sörösló

Ezen behalok a szövegen. :) :D :DD :DDD :))

Mondhatjuk úgy is, hogy tervezet élettartam.

5 év után nincs ilyen panel gyártás.
Mivel javíthatatlanok és leírás sincs, más nem maradt mint kuka, és venni kell az újat.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29605) Lompos48 válasza darvinya (#29604) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azt fedezd fel te, mert én csak fotókat látok, neked meg a kezedben van.

A túlfesz kapcsoló miért nem közvetlenül van összekapcsolva a föld és fázis, ami beindítja…

Olyan nincs ott, csak túláramkapcsoló. Azon keresztülmegy mindkettő.

(#29606) tigerscorpio válasza Lompos48 (#29605) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Sorry, ez az én kezemben volt :)
de már bevan dugva bele a számítógép újra
:K

a fenti egy kép kimaradt a feltöltésből, ha segít a kitalálásban
:R

[ Szerkesztve ]

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#29607) Lompos48 válasza tigerscorpio (#29606) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Darvinya is utalt egy (pont?) olyanra [link]. Azért gondoltam.

Az új kép nem hoz semmi új információt. :N

A NYÁK képéből ki lehetne sillabizálni, de nem hiszem, hogy megérné az elvesztegetett időt. Pláne nekem! :D

[ Szerkesztve ]

(#29608) darvinya válasza Lompos48 (#29605) üzenetére


darvinya
titán

Csak a fénykép alapján vezettem vissza és rajzoltam meg az áramkört.
(térben elképzelve a alkatrészek elhelyezkedése/lábai és a nyomtatot áramkör kapcsolódások) :)

Pont mint az erősítőnél. :D

(lebuktam szemmértékre mérek,
35m-ig 0.5cm tévedek ezért nem kell mérőszallag és fejből térhálórajzot készítek)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29609) tigerscorpio válasza Lompos48 (#29607) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

Hasonló:)
amit ő mutatott az komolyabb, abban van master-slave vezérlés

így is nagyon köszönöm a segítségeket, és hogy foglalkoztatok a kérdéseimmel, holott magasabb szinteken beszélgettek itt. az én elosztómat leszámítva.

:R :R :R :R

további jóéjt ;)

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#29610) x1port


x1port
addikt

Talàn ez a legjobb , legintelligensebb fòrum ahol jártam. Maradjatok ilyenek! :)

(#29611) tigerscorpio válasza x1port (#29610) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

:R :R

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#29612) sörösló válasza darvinya (#29608) üzenetére


sörösló
aktív tag

"lebuktam szemmértékre mérek,
35m-ig 0.5cm tévedek ezért nem kell mérőszallag és fejből térhálórajzot készítek"

Van ilyen, miért is ne lenne. Volt főnököm csak megdörzsölt egy darab lemezt az ujjai közt, és közölte: 0.14 mm. Ha mégsem annyi volt akkor biztosan poros lehetett a lemez vagy nem jó a színe. :K

(#29613) artiny


artiny
őstag

Helotok

olyan kerdesem lenne,hogy szerintetek mi lehet a baj a tablettal amit most vettem (concorde tab speed)

10-12 orat kell toltenem ahhoz hogy 10-rol 100% ra toltodjon.
Az tolto 2A ros ha jol tudom.

motorhaz teto alatt fulre kattintva lathato belulrol

[ Szerkesztve ]

(#29614) CPT.Pirk válasza artiny (#29613) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

3,7V, 3200mAh Li-Ion

Ebből az következik, hogy a 3.2Ah-s aksit egy 2A-s töltő minimum 1.6 óra alatt töltené fel, ha a gép ki lenne kapcsolva és nem lenne veszteség, ami melegedés formájában jelentkezik. Ha a veszteséget is rádobjuk, akkor számolhatsz 2 órával kikapcsolt állapotban.

A gép fogyasztása saccra pár száz mA körül lehet ha visszaszámolsz az üzemidőből, de a töltési idő ezek szerint sem lehet több, mint 3-4 óra bekapcsolt állapotban. Ez összevág a kínai, de ugyanilyen belsejű saját tabletünk töltési idejével is.
Nálad valószínűleg a 2A-s töltő nem tudja, amit ráírtak, vagy nem 2A-s.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29615) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy alapműszeren összehozni egy kapcsolást amivel feszültséget
és áramot is tudok mérni, mennyire nehéz ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29616) totya694 válasza DonThomasino (#29615) üzenetére


totya694
őstag

Nem nehéz de kell 1 kapcsoló is bele

Üdv:Attila

(#29617) DonThomasino válasza totya694 (#29616) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt gondoltam, mutatsz egy rajzot?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29618) totya694 válasza DonThomasino (#29617) üzenetére


totya694
őstag

1-2 alap fogalom

Üdv:Attila

(#29619) moha21 válasza DonThomasino (#29615) üzenetére


moha21
addikt

Árammérés sorosan, feszültségmérés párhuzamosan a mérendő körrel.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29620) pyron25


pyron25
aktív tag

Úgy látom megtaláltam én is a helyem, ugyan is engem is nagyon érdekel az elektronika, igaz még tanulok de mindig "barkácsolok" valamit.

A kíváncsiságtól vezérelve meg is néztem, hogy hogyan néz ki a kompakt fénycső azaz az energiatakarékos izzó gyújtója.

Ami a leginkább meglepett hogy az E27-es foglalatú izzóknál 400V-os gyújtókondi van.
Egy kicsit elgondolkodtam, hogy valljon milyen áramköri elemmel határozhatják meg az izzó élettartamát?
Állítólag a tranzisztor felelős azért hogy "hamar" tönkremennek ezek.

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen!!!

(#29621) Lompos48 válasza DonThomasino (#29615) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ismerni kell a műszer végkitérésének megfelelő áramot. Ennek tudatában számolható az előtétellenállás feszültségméréshez vagy a sönt áramméréshez a "kitűzött" új skálavég-célhoz.

(#29622) totya694 válasza pyron25 (#29620) üzenetére


totya694
őstag

Sajnos a gyártók által gyártott silány minőség miatt mennek tönkre.Nem szoktam rossz e.takarékos fényforrásokat szét szedni de merem állítani,hogy az elektronika ami inkább túl éli a komplett egységet.Majd kijavítotok ha tévedek.

Üdv:Attila

(#29623) Lompos48 válasza pyron25 (#29620) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A 400V-ban semmi csoda nincs. 230V~ egyenirányítva a csúcsfeszültségig növekedhet:

230V x 1.41 (gyök 2) = 324.3V

Ha pedig a szolgáltató a megengedett 10%-kal nagyobb értéket szolgáltat, akkor már mindjárt 357V lesz. Ehhez hozzátehető az esetleges tranziens csúcsok "érkezése", tartalékot is illik ráhagyni és akkor mindjárt ott vagyunk.

Állítólag a tranzisztor felelős azért hogy "hamar" tönkremennek ezek.

Nem állítható, megtörténik. Eddig a legtöbb szétszedett égőben maga a fénycső hibásodott meg. De mivel semmi hűtés/szellőzés nincs és valamennyi melegedés mégiscsak vak, amiatt száradhatnak az elkók is. Arról nem is beszélve, hogy az öregedő fénycső egyre inkább "kínozza" a tranzisztorokat, amik a nyomott(abb) árak miatt már csak a TO-92 tokozású pici tranzisztorok a nagyobb tokok helyett.

(#29624) biker válasza Lompos48 (#29623) üzenetére


biker
nagyúr

pufferben akár 370V is lehet :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#29625) Lompos48 válasza biker (#29624) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha a szolgáltató betartja a 230V+10% felső határt, akkor nehezen. Honnan?

(#29626) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

[Elkészült még nem lektorált cikkem]
Csöves előerősítő cikkem bármilyen építőjellegű hozzászólásnak örülök! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29627) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29626) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt az első:

Amíg nem fogadják el a cikket, addig csak te látod. ;]

Tedd be egy személyes bejegyzésbe, azt meg tudod osztani, amikor kikerült a cikk, akkor meg törölni. Valszeg egy-két nap úgy is el fog telni, mire kirakják a cikked.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29628) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#29627) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Oh lol :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29629) vodkaboy22 válasza vodkaboy22 (#29628) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor megvárom míg elfogadják ma már nem vacakolok vele... ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29630) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29629) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Milyen cuccról írtál? Nekem most pcl/ecl86 SE erősítőm és e88cc OTL füles erősítőm van. Ez utóbbihoz majd teszek egy DAC-ot, csak lusta vagyok, először be kellene burkolnom őket végre.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29631) Reggie0 válasza moha21 (#29575) üzenetére


Reggie0
félisten

Arra gondoltam, hogy regebbi hazban vagy videken nem nehez a szabvanyoktol eltero foldelest talalni, gyakorlatilag barmi elofordulhat. Meg olyat is lattam, hogy a nagyokos szerelo nem volt tisztaban azza, hogy regen piros szinnel jeloltek a vedofoldet, igy batran be is kotott ra egy fazist. Persze egy masik szobaban az volt a foldeles, igy egy szoba a fazison lebeget... Szoval jobb a kalyhatol indulni, mert barmi elofordulhat.

(#29632) totya694 válasza vodkaboy22 (#29629) üzenetére


totya694
őstag

Ez a cikk címe? :B
"404 - Not Found"

Üdv:Attila

(#29633) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#29630) üzenetére


vodkaboy22
addikt

ECC88 -as otl előerősítő

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29634) vodkaboy22 válasza totya694 (#29632) üzenetére


vodkaboy22
addikt

El kell fogadnia a moderátoroknak és csak utána látható! Elkapkodtam a gyors beadást.

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29635) totya694 válasza vodkaboy22 (#29634) üzenetére


totya694
őstag

Csak viccnek szántam a hsz-omat :B

Üdv:Attila

(#29636) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29633) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lehet már linkeltem, így néz ki az enyém: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29637) artiny válasza CPT.Pirk (#29614) üzenetére


artiny
őstag

:R

szerinted baj lehet abbol,ha van egy 2.1 es hangfalat rakotok a tabletre?
A fulhallgato reszbe bemegy a 3,5" jack vegzodes ami az alaplapi hangkartyaba szokok szurni,azt atdugnam a tabletre ? :U

(#29638) Lompos48 válasza artiny (#29637) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem. Bocsánat, nem láttam a címzettet. :R

[ Szerkesztve ]

(#29639) CPT.Pirk válasza artiny (#29637) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nyugodtan bedughatod, mert az erősítő bemenete nagy ellenállást képvisel, így annyi terhelést sem jelent a tablet végfokára, mint egy fejhallgató.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29640) artiny válasza CPT.Pirk (#29639) üzenetére


artiny
őstag

koszonom a valaszokat!

(#29641) darvinya válasza Reggie0 (#29631) üzenetére


darvinya
titán

Nálunk a föld a gázcső.
1957-es épület.
A falban Bergmann cső benne textil szigeteléses vezeték néhol.
Egyik részén még nulla megszakítású, házfalon még a kerámia betáp szerelvény, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29642) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#29639) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem linkelted ezt éppen :P
De, ha már ezt linkelted egy kapcsolást nem tudsz véletlen linkelni? :)
Különben nem túloztad el egy kicsit a trafó méretezésénél ? ;]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29643) moha21 válasza darvinya (#29641) üzenetére


moha21
addikt

"Nálunk a föld a gázcső."

Ott akkor nagy baj lehet. Gázcsövet EPH-ba szokás kötni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29644) CPT.Pirk válasza vodkaboy22 (#29642) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az "optimalizált Morgan Jones" erősítőt csináltam meg, a visszacsatolás miatt erre kis impedanciás fejhallgatót is rá lehet kötni, nem csak 120ohm és fölötte, jól fog szólni 16-32 ohmon is.

A fórum most nem jön be, ott voltak mérések, de a kapcsolás maga megvan szerencsére:

Annyi eltérés van az enyémben, hogy a kicsatoló kondik 330uF-es példányok, mert ezek nem olcsók és előzőleg olyanból rendeltem 10-et.

A trafót meg nem lehet túlméretezni szerencsére, csak alul :D Egyébként a 86 SE-m trafója volt eredetileg, de 2 csatornánál ha több van rajta, akkor már eléggé komolyan melegszik, így az végül kapott egy bika toroidot, a régi trafót meg felhasználtam az OTL-ben. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29645) darvinya válasza moha21 (#29643) üzenetére


darvinya
titán

Sajnos ez van.

3 lépcsőház van de csak az egyiknél van kiépítve rendesen a föld.

Lépcsőházak nincsenek kapcsolatban, csak gázcsővel.
Vízcső ólmos vagy mi, ami nem vezet semmi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29646) atesss válasza Lompos48 (#29546) üzenetére


atesss
addikt

Egy gyors mérés, sajnos nem volt új elemem.
Elem feszültség: 1,43V (4db) --> Utáp=5,72V
Led árama: 23,8mA.
MOD: Uled=2.92V

Az előtéten lévő feszt kicsit nehezebb megmérni (nehéz hozzáférni), de megnézem azt is holnap.

mekkora a tápfeszültség az előtétellenálláson és a feszültségesést is ugyanazon
Ezt nem igazán értem. A kettő ugyanaz. Mondhatnánk, hogy a hozzávezetéseket ne nézzük, de akkor ilyen alapon már nem tudom megmérni az előbbit sem teljesen pontosan.
De mivel 50mA alatt vagyunk, és min. 4V felett, azt hiszem ezzel tényleg nem kell foglalkozni (0,5-ös és 0,75-ös vezetékeket használtam belül kis tartalékokkal, de azért elég jól méretre vágva; és nem egy több m-es méretű eszközről van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#29647) Lompos48 válasza atesss (#29646) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem írtam a legérthetőbben. Először az ellenállás "felső" végére gondoltam, ami a táp, meg a tényleges feszültségesésre az ellenálláson. Az utóbbi helyett megfelelt volna a LEDen eső feszültség is, mert abból is számítható különbség. És ez kell, hogy lehessen tudni mekkora feszültséget kell "megegyen" az ellenállás, hogy a diódát rendesen hajtsuk meg (harmadik oszlop a táblázatban). Drótkeresztmetszetek érdektelenek ilyen áramoknál.

[ Szerkesztve ]

(#29648) PHM válasza atesss (#29646) üzenetére


PHM
addikt

Egyszerű áramgenerátor:

A tranzisztorok lehetnek például BC182-esek.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29649) totya694 válasza CPT.Pirk (#29644) üzenetére


totya694
őstag

Olyan desavu érzésem van amikor a kapcsolásra nézek :)
az első a második és a ráadás.

Üdv:Attila

(#29650) DonThomasino válasza Lompos48 (#29621) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen ezek meg is vannak, még régebben együtt csináltuk. :D
Engem konkrétan a kapcsolási rajz érdekelne.

Más: PC tápban a narancssárga vezeték micsoda?
Az lenne 3.3V?
Mi az ami cicereghet egy pc tában....? tarfó és kondi?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.