Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) #68216320 válasza CPT.Pirk (#52983) üzenetére


#68216320
törölt tag

Találtam itthon pár C536 tranyót. Ény úgy néztem gyakorlatilag az is jó lehetne cserélni, igaz?

Lábkiosztás más, de majd odafigyelek.

[ Szerkesztve ]

(#53002) CPT.Pirk válasza #68216320 (#53001) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, még egy picit többet is tud, mint az előző.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53003) didyman


didyman
őstag

Javítottam egy tápegységet, házi gyártású, rezonáns táp, kísértetiesen hasonlít Skoriéra, pár apró eltérés van csak. Miután az elrepült dolgokat kicseréltem (érdekes: Mindkét FET jó volt, a táp mégis zárlattal indult, de azért kapott újakat, meg a híd kondijait, diódáit, az indító diakot és a primer puffert is), nem akart indulni-a híd kimenetén stabil 30Vdc volt. Kivettem, majd cseréltem az alsó FET-et, védelem tirisztorát, akkor is. Kivettem a diakot, aztán a rezonáns tank alsó kondiját, majd lekötöttem a hidat is a meghajtó tekercsről és még mindig..12-szer néztem át a panelt töviről hegyire, mértem DC ellenállást, meg szakadást mindenfelé, meg átforrasztottam ide és oda, semmi változás, ugyanúgy 30 V. Estére már épp feladtam volna, erre ráraktam bekapcsolt állapotban a mérőcsúcsokat a felső FET D-S lábára, és ettől azonnal megindult és azóta is megindul minden indításkor. :D Bár az ott lévő ellenállást többször kimértem, azért kicseréltem, mondjuk a diak köre akkor is kellett volna érje legalább a nyitási küszöböt. Azóta is működik. De én ilyet még nem láttam.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53004) mezis válasza didyman (#52994) üzenetére


mezis
nagyúr

Én kompresszor motorjában találkoztam egy 80 - 100 MKF felíratú indító kondenzátorral. Annak a motornak a bekötéseknél volt elhelyezve egy behúzó relé, amit a nagy induló áramnak egy pillanatra kellett volna rákapcsolni a kondenzátort a motor tekercsére. Ez a relé mechanikai okokból állandóan bekapcsolt állapotban volt, minek következtében az indító kondenzátor ledobta a tetejét és a továbbiakban már nem indult a motor.
Relét rendbe hoztam, indító kondenzátornak össze szedtem kb 40 mikroF-nyi kondenzátort és azzal már stabilan indul a közel 1kW-os motor. (Három fázisú van kondenzátorral egy fázisú bekötésben.)

Utólag megmértem a teljesen épnek látszó, lerúgott fedelű kondenzátort és 99 mikroF-nak mutatja a műszerem, ami csak 9V-al mér. A kondenzátor felirata 80 - 100MKF. Arra most nics lehetőségem, hogy kipróbáljam motorindítónak.

A kompresszorra az indító kondenzátorral párhuzamosan szereltem egy 230V/15W-os izzót, azzal az útmutatóval, hogy annak folyamatosan nem szabad világítani, csupán indításkor rövid ideig. (Leállításkor is fel szokott villanni.)

mezis

(#53005) pjen válasza mezis (#53004) üzenetére


pjen
félisten

Ez az izzó jó ötlet,sok segéd fázis azért ég le mert a myháb nem enged el. :C :R

(#53006) mezis válasza pjen (#53005) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem tudom meddig fogja bírni a rázkódást. Az indító fázist nem rontja el az Ohmos ellenállásával.

mezis

(#53007) pjen válasza mezis (#53006) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni reziszta égőt,megerősített szerkezete van.Sőt mostmár szinte csak azt lehet kapni a tiltás miatt.Rajta van a piktogram:lakásban nem használható.Azért ugyanúgy használható csak nem 40Ft hanem 200.Kivan ez találva.

(#53008) didyman válasza pjen (#53007) üzenetére


didyman
őstag

Jaja, csak ezek fényhasznosítása is gyengébb-míg egy régi, 60-as körte a normál duplaspirál töltelékével 680 lm-t tudott, addig egy rough service Tungsram meg alig 560-at. Ez azért jelentős eltérés.
Jó, ez a taglalt alkalmazás esetében mondjuk nem lesz gond. :D

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53009) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok
C+F Biro árlistája nincs valakinek véletlen weller tcp 24/50 páka végett?
Vagy milyenek az árai? érdemes bemenni oda, felhívni őket, vagy azt tudja, mint a gömb utca, soroksári út?

Nem is értem, miért nem írják ki.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#53010) GZoli7 válasza xxxjjjkkk (#53009) üzenetére


GZoli7
senior tag

Én a Conradtól rendeltem, 1-2 ezer Ft/db.

(#53011) shaggy


shaggy
aktív tag

Autóvillamossággal fordulnék hozzátok.

Egy vízhőfok adót szeretnék bekötni szerintem mindent jól csinálok de mégsem jó.

Szóval 12V rákötöm amit az ablakmosó 12V szálról vittem oda a másik lábáraa testet rakom és a harmadikra a jeladót. de amikor ráteszem a gyújtást a mutató kiugrik 120C-ra szóval nem jó megpróbáltam h összekötm a 12Vés a jeladó kábelt és a másik végén próbálkozom szóval, de akkor meg nem történik semmi ki sem tér a mutató.

Minden új az óra és a jeladó is.

Lehet valamelyik vezetéknek a végén nem jó a csatlakozó vagy van egy vezeték ami megy a jeladóhoz abba van egy toldat azt ki kellene cserélni egy egész vezetékre?

Sűrgős lenne a dolog mert vízóra nélkül nem szívesen járkálok vele.

(#53012) mezis válasza shaggy (#53011) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég türelmes voltál ? Az analóg műszerek lassan szoktak felkúszni az aktuális értékig. (Kivéve, ha kapnak egy lórugást.)

mezis

(#53013) shaggy válasza mezis (#53012) üzenetére


shaggy
aktív tag

Igen mivel ez ahogy áramot adtam neki kiakat

(#53014) Ribi


Ribi
nagyúr

Egy keresztkérdés.
Csöves erősítőnél a fűtésbe váltó vagy egyenáramot szokás kötni?
Lehet hogy annak a váltóárama belebrummog a hangba?

(#53015) darvinya válasza shaggy (#53011) üzenetére


darvinya
titán

Óra jeladón keresztül záródik analóg esetében.
Azaz órára test megy, jeladóra megy a 12V.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#53016) xxxjjjkkk válasza GZoli7 (#53010) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

páka végett, nem páka véget :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#53017) GZoli7 válasza xxxjjjkkk (#53016) üzenetére


GZoli7
senior tag

Értem. :D Azt meg ebayről legutóbb. :DD

(#53018) tordaitibi válasza shaggy (#53011) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem illeszkedik a jelado a muszerhez az ellenallastartomanyban.
Pl. a jelado100 fokon 50 ohm, a muszer meg 500 ohmot var, vagy forditva.
Testproblema, kontakthiba,
az ablakmoson allando pozitiv van? A test allando test, nem valami kapcsolt?
Jelado halott is lehet.
Probald ki kiepitve mindent, 12v taprol, akkurol, es a jeladot forro vizbe martva.
Ha tudod az ertekeket, akkor a muszert potirol ki lehet probalni,
jellemzoen 0-100ohm kornyeken meleget mutat, 100ohm-1Kohm a hideg.

(#53019) tordaitibi válasza Ribi (#53014) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen lehet, kulonosen kisjelu fokozatnal, mikrofon preamp, riaa korrektor.
De nem jellemzo, a brummot mashonnan szokta osszeszedni inkabb.

Talalkoztam ilyenne extra igenyes kivitelnel egyenaramu futessel, habar annak is van nemi hatranya.

[ Szerkesztve ]

(#53020) shaggy válasza tordaitibi (#53018) üzenetére


shaggy
aktív tag

Minden új ehhez a műszerhez lett vége az adó.
Nincs műszerem hogy ki tudjam próbálni hiába is szeretném.

Állandó test mert a traktor fülkére kötöttem rá. És a 12V is állandó.

Nem tudom mi lehet a hiba.

(#53021) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Akik nagyon profik eagle tervezővel azoktól kérdezném, hogy hogyan lehetne kiszedni az smd pad-ek alól a vezetéket? Ott fordul elő, ahol az egyik láb a gnd-re van kötve. Valami miatt az smd alatt is elhúzza ilyenkor.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#53022) Lompos48 válasza Ribi (#53014) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A közvetett fűtést azért találták ki, hogy a katódot csak melegítse a fűtőszál. Évtizedeken keresztül a hálózati trafó külön szekunderével fűtöttek minden csövet minden rádióban és TVben (TVkben az U és P szériájú csövek sorbakötött fűtőszállal működtek direkt a hálózatról.. És nem brummogtak. Az ok a fűtőszál termikus tehetetlensége (hehe . termikus szűrés :) ). Nagyon hajszálhasogató audiofilek egyedül, akik (esetleg) esküsznek a DC fűtésre.

(#53023) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#53021) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez így normális, más tervező program is így csinálja a GND-t a padeknél.

Lompos48: Így van. AC fűtésnél szorosan összesodort fűtő vezeték egyik ágát lekötöttem a földre az ECL/PCL86 csöveknél, és totál brumm mentes lett a cucc.

Viszont bizonyos csövek igényelnek kiközepezést, mikor egy trimert kell kötni a két fűtő vezeték közé, a leágazást meg le kell kötni a földre, aztán be kell lőni a brumm mentes állapotot a trimerrel.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53024) Batman2 válasza CPT.Pirk (#53023) üzenetére


Batman2
őstag

Szombaton vettem egy 12V-1,5A-es kapcs üzemű dugaszt tápot, erről szándékszom majd üzemeltetni az automata öntöző rendszeremet.
Rákötöttem az 555-ös alapú vízszint érzékelő-szivattyú vezérlő kapcsolásomat, ment róla hiba nélkül.
Aztán mellé kötőttem még a motoris golyóscsapot is váltogtva működtetve és erre sajnos már hibás működést produkált az 555-ös érzékelő kapcsolás, triggerelődött az áramkör akkor is, mikor nem kell! :U

Próbálkoztam védelmet beépíteni.
Az 555-ösön eleve van az 5-ös lábta kötve egy 100nF-os kondi, de ez nem volt elég.
Gondoltam, hogy puffer kondi jól jöhet az áramkörnek, bár a kapcsoló üzemű tápok már eleve simitott, stabilizált egyenáramot kellene szolgáltassanak.
Betettem egy 100mikro 16V-os kondit. Ezzel sem szünt meg a fals kapcsolás ugyanúgy kiprodukálható.
Gondoltam a golyóscsap motorja rántja meg az áramot bekapcsoláskor és az erre fellépő feszültség esésre kapcsol a trigger.
Betettem egy diódát is a kondi elé, hogy csak az 555-öst táplálja az árama, a motor felé vissza ne follyon.
Ez sem jött be, semmi változás.
A diódát kicserélhetem még egy, pár ohmos előtét ellenállásra, akkor a kondival egy RC szűrőt alkotnak, de nem vagyok róla meggyőződve, hogy hatásosabb lenne.
Van e még valami tipp a stabilizálásra, szűrésre?? :F

Ha nincs, akkor marad az, hogy szerzek egy másik kis tápot is és a két szerkezez külön tápról, függetlenül fog menni.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#53025) Kernel válasza Batman2 (#53024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pár ohm kevés ilyenkor, több viszont instabilitást okoz.

Ezt úgy szokták megoldani, hogy van egy következő stabilizátor, ami a 12V-ot tovább csökkenti valamilyen szintre. Általában legalább 3 V-tal lejjebb.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53026) Batman2 válasza Kernel (#53025) üzenetére


Batman2
őstag

Akkor marad a külön táp a hálózatból,
a feszültség nem csökkenthető.

Köszi.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#53027) soldi3r


soldi3r
veterán

Megkerdezem megegyszer, hatha... :)
Valaki hasznal ilyen kinai Hantek 6022BE oszcilloszkopot? Mennyire erdemes egy ilyet megvenni egy hobbystanak?
Van egy kb 30 kilos orosz csoves szkop otthon, de az nem annyira helytakarekos.

E30 (oo=[][]=oo)

(#53028) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Adott egy AIWA HiFi, egyetlen kimenettel, erre voltak rákötve a gyári hangfalai. 8Ohm - 16Ohm szerepel a burkolaton, gondolom ilyen hangfalakkal lehet terhelni, de már itt jön az első kérdésem, hogy ezt úgy kell érteni, hogy a két hangfal eredő impedanciája kell, hogy ezen értékek közé essen, vagy egyenként, tehát rátehetek 2 darab 8Ohm-osat is, amikor az eredő impedancia 4Ohm?

A másik kérdés, hogy a gyári 2 darab hangfal helyett 4 darab hangfallal szeretném használni, a 4 darab hangfalból 2-2 egyforma: az egyik páros 8Ohm 10W, a másik páros 3Ohm "valahány" W. Párban kötném rá, tehát az L és az R oldalra is a 8Ohm × 3Ohm kerülne, tehát az eredő így ~2,2Ohm lenne. Nem akarom hazavágni a HiFi-t inkább kérdezek.

Szerintetek? Ez így működne tartósan is?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53029) pjen válasza csabyka666 (#53028) üzenetére


pjen
félisten

Az a 2,2 Ohm lehet,hogy agyonvágja a végfokot,hiszen sokkal nagyobb áram tud fólyni.Esetleg lehet benne nagyon jó védelem,én nem próbálnám ki.

(#53030) Barret001 válasza csabyka666 (#53028) üzenetére


Barret001
addikt

A csatlakozó végére mérj rá,amit bedugsz az erősítőbe! Annak az ellenállásnak kell az előírt tartományban lennie!

(#53031) PHM válasza csabyka666 (#53028) üzenetére


PHM
addikt

Kimenetenként tud meghajtani 1-1 db 8...16 ohmos hangfalat.
(Mert gondolom 2 kimenete van.)
A hangfalak párhuzamos kötését felejtsd el, így nagyon könnyű
hazavágni a fégfoko(ka)t.
A soros kötés viszont lehetséges, s bár így nem fog egyenletesen
megoszlani a hangfalakra jutó teljesítmény, összességében
nagyobb hangerő lesz az eredmény.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#53032) tordaitibi válasza shaggy (#53020) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

A muszer kap egy testet, egy gyujtas pozitivot.
Ha ez megvan, a muszeren a 3. csatlakozot letestelve a muszer kiakad, a testrol a kabelt leveve visszaugrik nullara.
Vagy forditva, de a lenyeg a mutato tejes kiakadasa,'es'alapra visszaesese a kabel testre erintgetesenel.
Ha a jeladonal ezt nem csinalja, csak a muszerre kozvetlenul kotott kabellel, akkor a kotegben szakadt a vezetek.
12V-24V nem jatszik, esetleg 24voltos a jarmu, a muszer meg12?

[ Szerkesztve ]

(#53033) Speeedfire válasza CPT.Pirk (#53023) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Gondolom nem is lehet ezt kikapcsolni. :U
Köszi az infót. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#53034) CPT.Pirk válasza Speeedfire (#53033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

De miért akarod kikapcsolni? Ez okkal van így, mert így jut a legkevesebb áram a vékony bevezető sávokra. Azok meg a forraszthatóság miatt vannak úgy kialakítva. Ez így jó, ahogy van.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#53035) Batman2


Batman2
őstag

A BC182,A,B, illetve az L-es változata között mi a különbség?? :F

Egyik adalapban minden azonos, másik szerint az L 100 helyett 500mA-es.

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#53036) Lompos48 válasza Batman2 (#53035) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az 500mA hiba lehet. Nem nagyon talál egy TO92-es tokozással.A többi betű (A,B) hFE szerinti 'szűkebb' osztályozást jelent.

(#53037) csabyka666


csabyka666
addikt

@ (#53029) pjen: Igen, pont erre gondoltam, hogy minél kisebb az impedancia, annál nagyobb áram indul meg, ezért is kérdeztem.

@ (#53030) Barret001: Lehet én komplikáltam túl, de ezek szerint az L és az R oldalt külön-külön kell nézni, egyenként 8-16Ohm-ig terhelhetők.
Tehát gyakorlatilag nem is kell egyforma impedanciájú hangfalaknak a két oldalon, igaz? Persze ennek sok értelme nem lenne, de így ez a végfok meg tud hajtani egyidőben pl. egy 8Ohm-osat R, illetve egy 4Ohm-osat L oldalon?

@ (#53031) PHM: Hát úgy 2 kimenet, hogy L és R, de nyilván a két csatornát két különálló végfok hajtja meg. Vagyis csak gondolom.
Hm, sorba kötni, nekem eszembe se jutott! Azt mondod, kössem sorba a 3Ohm + 8Ohm hangfalakat, és így összességében 11Ohm-mal terhelem L és R oldalt, szóval ezzel örökké el lehet hajtani? Az ok, hogy nem lehet így kihajtani mindegyiket, de itt most nem is annyira fontos a minőség, csak ne menjen füstbe a végfok.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53038) Barret001 válasza csabyka666 (#53037) üzenetére


Barret001
addikt

Igen meg tud egyszerre két különböző inpedanciájú hangszórót is hajtani!
Cserébe nem lesz egyforma a hangerő a két oldalon a balance 0 állásában,és teljes hangerőn sem :)

(#53039) pjen válasza csabyka666 (#53037) üzenetére


pjen
félisten

A két 8 Ohm 10W hangszóró milyen,ha esetleg széles sávú akkor először csak azokat kötném rá,1 et 1 et és meghalgatnám.Néha a kevesebb több.

(#53040) csabyka666 válasza Barret001 (#53038) üzenetére


csabyka666
addikt

Na csak elméletben gondoltam. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53041) csabyka666 válasza pjen (#53039) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát itt kikötés volt, hogy mind a 4 szóljon.
Meghallgatjuk sorba kötve, aztán kiderül.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53042) tordaitibi válasza csabyka666 (#53028) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben az egyszeru primitiv 2X3-5 Wattos kis minihifi,
arra a villanyrezsot is raakaszthatod, ha a TBA-TDA sorozat valamelyik tagja a vegfok ic.
Ezelott 30 evvel a tba810 rendelkezett tularam, homegfutas vedelemmel,'gyakorlatilag agyonuthetetlenek.
A forditott tap, es a feltapfeszes kimenet testre erintese kepes tonkretenni egy vegfok ic-t, megfelelo meretu hutessel orok elet.
Amennyiben valami tranzisztoros a vegfok, akkor be kene tartani a 8ohmot, egyebkent meg nem hinnem hogy napi 10 oraba tokhangeron uvolteted 2ohmra dolgoztatva.

(#53043) csabyka666 válasza tordaitibi (#53042) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem fog 2Ohm-on menni, sorba lesz kötve a 2-2 hanggal.
Nem minihifi, olyan standard CD-s hifitorony. :)

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53044) Speeedfire válasza CPT.Pirk (#53034) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Hogy forrasztáskor ne legyen belőle gond. :)
De ha ez így standard, akkor marad.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#53045) didyman válasza Lompos48 (#53036) üzenetére


didyman
őstag

De, akad azért, még 1 A-es is: BC63x, 640, fél A-esből pedig az MPSA42/92 például.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53046) didyman válasza tordaitibi (#53042) üzenetére


didyman
őstag

A hangjára sincs pozitív hatással, és csak feleslegesen melegíti-nem jellemző a túlméretes hűtés ezeken, a diffúzió meg nem áll meg, csak lelassul. A védelmek meg nem tartós, állandósult állapotokat hivatottak kezelni, hanem rövid idejűeket.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53047) Kernel válasza tordaitibi (#53042) üzenetére


Kernel
nagyúr

a tba810 rendelkezett tularam, homegfutas vedelemmel,'gyakorlatilag agyonuthetetlenek.

Ahhoz képest kilószámra cseréltük, amikor audio-szervizben dolgoztam. Napi fogyóeszköznek számított. Legyen az Videoton termék, asztali rádiók, magnók, vagy Tesla, RFT, bármi.

A hozzá hasonló TCA940 sem volt sokkal jobb (RA5320).

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#53048) didyman válasza Kernel (#53047) üzenetére


didyman
őstag

Nálam is van egy kicsi doboznyi és nem azért, mert a hangját szerettem. :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#53049) csabyka666


csabyka666
addikt

Na akkor hogy is van? Sorosan ráköthetem a 8+3Ohm-ot egyik-egyik oldalra?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#53050) Lompos48 válasza didyman (#53045) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Persze hogy. De a BC6XX már egy sokkal újabb generáció/technológia. Irodalmian fogalmazva: a BC 182 név köt(elez).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.