Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70001) Lauda válasza Samus (#69998) üzenetére


Lauda
félisten

Épp ez az, hogy milyen áramkör szakad meg? :D Annyi, hogy az akku nem lesz a rendszerben. Azonban az összes elektromos alkatrész testelve van, tehát a hegesztéskor esetlegesen fellépő csúcsokat megkaphatja akku nélkül is, ezért ajánlott a testet minél közelebb helyezni a hegesztési ponthoz. :) Erre írták, hogy ha az akku bent van a rendszerben, az is egyfajta elnyelőként működik, tehát az esetleges kiugrásokat csökkenti a rendszerben. Szóval érdekes egy téma ez. ;)

Ilyesmi volt, gondolom van egy csomó fajta belőle: https://www.szerszamok-webaruhaz.hu/telwin_auto_akku_tulfeszultseg_vedo_hegeszteshez_arc_protector_802840

Barret001 :R

[ Szerkesztve ]

(#70002) rednifegnar válasza And (#70000) üzenetére


rednifegnar
senior tag

csak megemlitem hogy az eredeti kerdes (meg amire en is reagaltam) az leginkabb az lpt portrol es annak a bitjeirol szolt. en azt device driverrel direktbe bazeraltam win alol mert ugy ki lehetett hasznalni minden funkciojat. egy ilyen usbs virtualis port nem tom mit szolna hozza, vagy mikent lehet azt manapsag birizgalni.

en ha most kene es nem letkerdes a realtime akkor valami usb-mproci megoldasban gondolkodnek. nyilvan szoftot magunknak kell irni ra, de tutter van az eleresre forras kod pelda meg libek.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#70003) robohw válasza And (#70000) üzenetére


robohw
aktív tag

Neked tökéletesen igazad van, de csak bizonyos körön belül, szóval, ez az igazság nem univerzális. Gondolok itt olyasmire, hogy ha az embernek valóban USB-rs232 átalakítóra van szüksége, akkor például ez nyilván nem fog megfelelni:

http://www.elektrobot.hu/termek.php?filename=usb_to_rs232_ttl_metal_case.html

[link]

Még akkor sem, ha azt írja a weboldal, hogy de igen, ez jó lesz. Téged, engem nem tudnának ilyesmivel palira venni, de egy lelkes amatőrt, aki csak annyit tud, hogy neki rs232 kell, hát őt már könnyedén.

[ Szerkesztve ]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#70004) mezis válasza robohw (#70003) üzenetére


mezis
nagyúr

"Az összes Windows-sal működőképes,...."
Aztán kicsit lejjebb:
"Supports Windows 98SE, 2003, XP, Vista, Window7, Mac OSX , Linux 2.6.x and 2.4.36" :Y

Nekem Win7 alatt is driver gondjaim voltak az "ócó" CP2102-es chip-el szerelt USB - RS232-es átalakítóval.
Az eredeti CP2102-es driver nem volt teljesen jó a klónozott IC-hez, mást meg nem találtam (ebay).

Viszont a szerkezetem tökéletesen működik a CH340/CH341-es chip-el szerelt USB - RS232-es átalakító.
Legalábbis Win7 - Win10 alatt. (Lejjebb nem teszteltem. :D )

mezis

(#70005) pjen válasza mezis (#70004) üzenetére


pjen
félisten

3.1;95;milenium...stb.ezek?

(#70006) robohw válasza mezis (#70004) üzenetére


robohw
aktív tag

Világít a terméklapon található szövegről, hogy google translatorral fordította, a valahonnan lelopott angol eredetit. Ez van.. :(

A ch340G azért is jobb választás, mert az arduino klónokon is rendszerint ez van, így nem kell még egy driver.

[ Szerkesztve ]

My own programming language: http://www.robomax.online

(#70007) z2solti


z2solti
tag

Szasztok !

Egy kis segítséget kérnék!
A napokban vettem egy olcsó(450 ft) type c 3.5 jack átalakítót. Meglepetésemre az UAPP külső hangkártyakét ismerte
fel, és kifejezetten jó hangja volt. Természetesen szétkaptam megnézni, hogy milyen dac-cal van szerelve.
Nos, nem jutottam sokra: JL ck9nos.1 a csip neve. 5x5 mm úgyhogy a betűk lehetnek mások is, amik erre hasonlítanak,Sajnos a gugli nem tud semmit mondani.
Ha valaki többet tud mondani róla, vagy ad egy olyan linket ahol megnézhetném annak nagyon örülnék.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#70008) MasterMark válasza z2solti (#70007) üzenetére


MasterMark
titán

Minden ilyen átalakító egy külső hangkártya gyakorlatilag.

Switch Tax

(#70009) rednifegnar válasza z2solti (#70007) üzenetére


rednifegnar
senior tag

en ugyanigy jartam, vettem egy 2e ftos csiptetos egyledes mp3 lejatszot, egyszer feldugtam tolteni a gepre usb-n, erre elkezdett szolni a fülhallgatója ment rajta az epp lejatszott yt video hangja, elegge racsodalkoztunk a kollegammal :)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#70010) z2solti válasza rednifegnar (#70009) üzenetére


z2solti
tag

Ja, most néztem, a win UC02 audio eszköznek ismeri fel (16bit/48kHz). De valami nagyon hatékony dac lehet, mert még csak nem is melegszik.Ellentétben a realtek alc4042 csippel ami azért ilyenkor már forró.

(#70011) darvinya válasza MasterMark (#70008) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem igaz.

z2solti

Linkelnéd, kíváncsi vagyok melyik chip-et kaptad, mert van USB töltő mellé gyártott egység, amit külön is felköthető.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70012) Aryes


Aryes
nagyúr

Sziasztok! Egy ilyen [link] projektbe vágtam bele (aki nem akarja végignézni a videót: egy HDD olvasófejéből csinált vki lézershow-ba való galvanométert), és valamit nem értek, légyszi segítsetek. :)
A leírás szerint 12V-ról hajtják meg a tekercset, egy 12 Ohm-os áramkorlátozó előtét ellenálláson keresztül. Az én tekercsem ellenállása 10 Ohm körül van (multiméterrel mérve), és 10 Ohm-os ellenállás volt itthon. Működik is rendesen a kapcsolás, de az ellenállás nagyon forró. A teljesítmény fele fűtésre megy el, miközben (ha jól számolom) maximum 500mA áram folyik a tekercsen keresztül (a pwm meghajtás miatt ez a gyakorlatban jóval kevesebb, különben az 1W-os ellenállás is eldurrant volna már). Gondolom az övék is hasonló lehet, a kérdésem a következő: miért 12V-ról hajtják meg a tekercset, nem ugyanaz lenne az eredmény, ha ~6V-ot kapcsolnának rá, áramkorlátozó ellenállás nélkül, mivel így is kb 6V jut a tekercsre? Ha a fenti konfiguráció működik nálam, működhet a dolog úgy is, ha mondjuk 5V-ról hajtom a tekercset előtét ellenállás nélkül (eltekintve attól, hogy 400mA körül lesz a max áram)? Ha nincs igazam, hol tévedek, mit nem veszek figyelembe? Köszi a segítséget!

(#70013) z2solti válasza darvinya (#70011) üzenetére


z2solti
tag

Melyiket linkeljem: a realteket vagy a jl ck9nos-t?

[ Szerkesztve ]

(#70014) darvinya válasza z2solti (#70013) üzenetére


darvinya
titán

Jl ck9nos-et.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70015) z2solti válasza darvinya (#70014) üzenetére


z2solti
tag

Megtévesztő mert realtek csippet ír az eladó. de az a csipp van benne amit írtam:
Link

(#70016) darvinya válasza z2solti (#70015) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm.
Kíváncsi leszek ugyanolyat küld, vagy tényleg realtek lesz benne.
Vagy egyéni chip-et is meg tudom nézni.

Vagy, anno vettem ilyet olcsón, aztán semmi nem volt benne.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70017) z2solti válasza darvinya (#70016) üzenetére


z2solti
tag

Na ja, ez mindíg lutri. Mire gondolsz, ez a Jl ck9nos milyen ic lehet?

(#70018) darvinya válasza z2solti (#70017) üzenetére


darvinya
titán

Egyes telok USB porthoz kötnek egy jobb dac-ot, ami külön is működtedhető.
Valószínű ez lesz.
Legtöbb telokban csak analógra erőltetett modulátor van, aminek semmilyen hangja nincs, se ereje.
Headset-re jó, azt passz.

Bár van egy USB-C-vel működő Zeal Edge [link].

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70019) MasterMark válasza darvinya (#70011) üzenetére


MasterMark
titán

Hát? Muszáj benne lennie egy DAC-nak, a mikrofonnak pedig egy ADC-nek. Innentől már hívhatjuk hangkártyának.

Switch Tax

(#70020) z2solti válasza darvinya (#70018) üzenetére


z2solti
tag

Nekem is van ilyen, átszerelve usb-c-re. De szerintem a dodocool da134 jobban szól.
Viszont ahoz amit most csinálok, ilyen kisméretű dac szükséges mert adott helyre be kell férnie.

(#70021) z2solti válasza MasterMark (#70019) üzenetére


z2solti
tag

Most néztem át egy halom leírást és darvinyának igaza van. Az új szabvány szerit az usbc digitális kimenetén analóg jeleket is továbbít, ha azt érzékeli hogy fülhalgatót kapcsolnak hozzá. Működik minden, még a gombok is a headset-en. Csak hát ez zenehellgatásra borzalmasan gyenge a hang, ezért kell valami dedikált külső dac.

[ Szerkesztve ]

(#70022) MasterMark válasza z2solti (#70021) üzenetére


MasterMark
titán

Hmm, hát ez új, köszi a javítást akkor. :R

Switch Tax

(#70023) z2solti válasza MasterMark (#70022) üzenetére


z2solti
tag

Szívesen :B

(#70024) darvinya válasza z2solti (#70020) üzenetére


darvinya
titán

Dodocool -t néztem, de Zeal-re eset választás.
Miben jobb dodo.
Projekt mi lenne, hogy ilyen kis hely kell?
Gondolom nem forrasztod le chip-et, hanem egy az egyben rakod be.

Viszont Zeal-nél nem jöttem rá, hogy telo hibás vagy Zeal C OTG okozza torzítást.
Mert telo újraindítás után már nincs.
Következőnek veszek új telo USB elektronikát.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70025) z2solti válasza darvinya (#70024) üzenetére


z2solti
tag

Nekem az edge- ben sok volt a magas. Kicsit mindenhol túl fényes volt, már-már zavaróan. A da134 kiegyensúlyozottabb. Dehát ebben az árkategóriában nagyon kis különbségek vannak, lehet te pont fordítva hallanád. Az edge nekem ráadásul hibásan is érkezett. Úra kelett forrasztanom a jack ajzatot.
A projekt röviden : vettem egy új telefont usbc-vel, kis akkuval, jack és rádió nélkül. Ezeket a hiányosságokat akarom kiküszöbölni úgy hogy egy power case-be szrelem be az eszközöket. Gyakorlatilag egy "legó", csak sokat kell utána olvasni.

(#70026) darvinya válasza z2solti (#70025) üzenetére


darvinya
titán

Akkor egy jó kis feladat lesz egységbe passzírozni.
De ne feled, hogy fixre kötve hívás csak azon fog működni.
Vagy külön app kell kapcsolásra, vagy fizikai leválasztás.

FM rádióhoz egy teljesen más chip kell, és app és rendszer támogatás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70027) z2solti válasza darvinya (#70026) üzenetére


z2solti
tag

Na nem is mostanában lesz kész. Igen, pl. a rádió nekem is okozott némi gondot és úgy döntöttem , hogy az egy teljesen külöálló áramkör lesz, csak a delejt kapja az akkuról.A többi rész már eleve egybe van, csak a csatlakozókat kell máshova tenni. Egy ilyen eszköz az egésznek az alapja, ebben viszont tényleg nagyon gyenge dac van, azt akarom kicserélni vagy megkerülni.( inkább megkerülni)

[ Szerkesztve ]

(#70028) darvinya válasza z2solti (#70027) üzenetére


darvinya
titán

Az a gond, hogy FM rádió nagyon be tud zavarni.
Ha közös jack aljzaton lesz, akkor telo meghülyül tőle.
Lehet mire megcsinálod, kijönn a rádiós chip is.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70029) z2solti válasza darvinya (#70028) üzenetére


z2solti
tag

Még nem jött meg minden alkatrész, azt sem tudom el fog-e férni minden amit kigondoltam. Ha a rádió meg ilyeneket fog csinálni akkor muszáj lesz kihagynom. Megnéztem a linkelt adaptert és az usb hub vetózérlőjén még egy eszköznek van hely, arra akár az általad említet rádió modult is ráköthetem :Y

(#70030) #90088192 válasza Lauda (#70001) üzenetére


#90088192
törölt tag

Hello :)

Az akkumulátor lekötés eredeti oka, az hogy heggesztes közben nem feltétlenül csak ott húz ívet ahol te latod, az akkumulátor meg ugye pont úgy van kitalálva hogy nagyon jól van testelve, vagyis a kóboráramnak csúfolt jelenség pont hogy az akkumulátoron keresztül haladhat.
A fogyasztókra ez nem jelent veszélyt, és nem is jelentett, de az akkumulátorra igen.
A heggesztes ionizációs folyamatokat indíthat be az a belsejében, és akar extra hidrogén gaz is fejlődhet ami a szikrával párosítva nem biztos, hogy jó ötlet.
A mai akkumulátorok viszont nagyrészt VRLA típusúak, úgyhogy mar ez a probléma sem áll fenn normál körülmények között.

A mai fogyasztok nagy impedanciás bemenetei pedig érzékenyek lennének a feszültség csúcsokra, de van bennük vedelem minden irányból, úgyhogy úgyhogy az sem gond mar.

ami maradt pl a lopásgátló ami azt gondolja, hogy tápfesz megszűnt akkor valószínű elloptak(Bar ez kicsit értelmetlen számomra főleg a teli hidegindítások miatt), a betanult gyújtás és befecskendezési térkép, a befecskendező kalibrálási adatok és így tovább :R

(#70031) Samus


Samus
addikt

Lenne egy kérdésem a szakértőkhöz. Szétkaptam két mikrót, eredetileg a trafó miatt, de akkor már kitermeltem minden hasznosat belőlük. Többek között a hűtőventilátort is. A felirat szerint 220/240V@50Hz. Ehhez képest ahogy hálózatra kapcsoltam, már éreztem a szagát (de elindult szépen), három másodperc múlva pukkant egyet, és jött az amperszag. A tekercs több ponton elégett.

Hogy üzemelnek ezek a mikrókban?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70032) mezis válasza Samus (#70031) üzenetére


mezis
nagyúr

Ugyanígy.
- Csapágy kiszáradás miatt lehetett megnövekedett áram.
- Szereléskor megsértetted a tekercselését.
- Véletlen, hogy pont most.

És a másik ventilátor ? ;]

mezis

(#70033) Samus válasza mezis (#70032) üzenetére


Samus
addikt

Nem próbáltam ki, nem akartam megsütni, szeretném használni :D

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70034) darvinya válasza z2solti (#70029) üzenetére


darvinya
titán

Utána olvasva, c-n nincs rádió, az dedikált dac-amp 3.5 jack kimenettel rendelkezők kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70035) mezis válasza Samus (#70033) üzenetére


mezis
nagyúr

És Te fogod pörgetni ? :DDD

mezis

(#70036) z2solti válasza darvinya (#70034) üzenetére


z2solti
tag

Köszönöm ! Én ilyen mélységekbe nem mentem bele, bár ugy tudom az összes mobil prociban( sd, mediatek) van radio mudul, csak a gyártók valamiért szoftveresen kihagyják.( ez nem biztos info)
Más: utánna mértem, és azt hiszem a rádiós egység kimarad, egyszerűen nincs elég hely a tokban. Igy is
valahogy meg kell oldanom a jack és az usb ajzat elhelyezését.Most az adapter lelki világával ismerkedem.
Nem vagyok szakmabeli, úgyhogy lassan megy, meg időm sincs sok rá.

(#70037) Aryes válasza Aryes (#70012) üzenetére


Aryes
nagyúr

Erre valaki?

(#70038) sztanozs


sztanozs
veterán

Sziasztok! Szegmenses LCD lapkábelét (eredetileg felületre ragasztott) hogy lehetne visszarakni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#70039) rednifegnar válasza sztanozs (#70038) üzenetére


rednifegnar
senior tag

letezik egy 3m ezustgyongyos ketoldalas ragaszto ilyen celra, eleg draga.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#70040) darvinya válasza z2solti (#70036) üzenetére


darvinya
titán

BT, WiFi, GSM rádió modull van benne.
FM modul az másik egység DAC-AMP-nak.

sztanozs

Ilyen tape átlagban 3000Ft-ért van. [link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#70041) #68216320 válasza #68216320 (#69980) üzenetére


#68216320
törölt tag

Megtaláltam a Q32 helyre való alkatrészt.
Ebből esetleg már lehet tudni pontosan, hogy milyen lehetett?

(#70042) mezis válasza #68216320 (#70041) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#70043) sztanozs válasza rednifegnar (#70039) üzenetére


sztanozs
veterán

Ahogy néztem ez heat-sealed connector, nem biztos, hogy neki tudok állni megjavítani :(

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#70044) tordaitibi válasza sztanozs (#70038) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Szerintem sehogy, melegen laminaljak ossze.

Szek, kozbe latom Te is rajottel :)

[ Szerkesztve ]

(#70045) Samus


Samus
addikt

Megint elakadtam az elektromágnessel. Működik, de. Tápból elég kevés van itthon. Van egy sima trafós dugasztápom, egy régi Energizer NiMh gyorstöltőé volt, névlegesen 12V@1.8A. Ezt rákapcsolva az üresjárati 12.26V leesik 6.8-ra, közben 2.4A átfolyó áramot mérek. És lüktetést, ha le akarom venni a fémet a mágnesről működés közben (de az értékek stabilak maradnak).

Van egy 21-27V@10A kapcsolóüzemű tápom 24 voltra állítva (ez komoly cucc, CNC gépben volt, néha leesik a fesz pár voltot, ezért cserélték), ez azonnal lekapcsol, ahogy rákötöm a tekercset, ha lehúzom, visszakapcsol, ha rádugom, megint le.

Az autóakkum behalt a tél alatt (9 volt és a digitális töltő nem tölti), szóval azt sem tudtam kipróbálni. Van egy PC tápom (650es single rail Corsair TX650, tekintélyes, 54A főággal), ezt még nem bontottam szét, hogy közösítsem a 12 voltos ágakat.

YouTubeot nézve laptoptőltő formáju tápokkal (és 6 voltos akkukat láttam még sorban) láttam működik, a többi videóban nem beszélnek az áramforrásról. A LED tápegységek, amik laptop töltő formájuak, jók lehetnek erre? Vagy azok is letiltanak? Combos cucc kellene, de fogalmam sincs, mit vegyek.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70046) mezis válasza Samus (#70045) üzenetére


mezis
nagyúr

Mérd meg a tekercs egyenáramú ellenállását és köss vele sorba akkor ellenállást, amivel együtt nem tekinti rövid zárnak a tápegység. (Vagyis nem a tápegységed állítja be az áram korlátozását (van amelyik túláram esetén egyszerűen lekapcsol), hanem a tekercsed vezetékének ellenállása és a vele sorba kötött refi izzók.

(Az izzók meleg ellenállása sokkal nagyobb annál, mint amit hideg állapotában mérsz. Kell egy kis fejszámolás, pl 12V/55W : az csaknem 6A. Egy gyors tápfesz. védelem méh így is hamarabb lekapcsolhat, mintsem az izzó fölmelegedne.)

mezis

(#70047) Samus válasza mezis (#70046) üzenetére


Samus
addikt

Csak épp nincs kéznél nagyobb teljesítményű 12 voltos táp. Két izzót sorba kötve működhet a 24 voltos rendszerről a sztori, anélkül, hogy elhaláloznának az izzók? Két H4 izzóm szerintem van itthon. Az izzós megoldással gyakorlatilag bármilyen táp megteszi?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70048) mezis válasza Samus (#70047) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Azok a 12V-os izzók 14V körüli feszültséggel szoktak világítani, pár száz óráig.
Bármilyen táp ? Legalább 4A-t le tudjon adni.

mezis

(#70049) Samus válasza mezis (#70048) üzenetére


Samus
addikt

Kiszedtem a régi gépemből a régi Vargáné tápot, izzóval gyatra volt, 8V/2.8A. Izzó nélkül 11.5V/3.3A,és nem kapcsol le a táp. Az elektromágnes meg megtáltosodott, semmi búgás, de bitang erős lett. Kicsit melegszik a tekercs, de nagy a vasmag, elviszi a hőt. Kézzel fogható. A tekercs ellenállása egyébként pont 4Ohm.

Nem tudok több áramot áttuszkolni rajta, de van még egy tekercsem, azt párhuzamosan kötve gyanítom dupla ennyi áram kell majd. Sorosan vagy párhuzamosan lenne jobb kötni? Vagy van különbség az elektromágnes szempontjából?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70050) tordaitibi válasza Samus (#70049) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Meg ne haragudj, írtad hogy:
"Van egy 21-27V@10A kapcsolóüzemű tápom"
Akkor min is meditálsz most...? Ott van, készen, a két tekercs sorba és 24V-3,3A lesz.
Ha teljesen egyformák a tekercsek.
2x4ohm az=8,
I=U/R azaz 24V/3A.
Teljeítmény,
P=U*I azaz 24*3=72W, ennek a fele jut 1 tekercsre.
Ha kevés a mágneses erő, feltekerheted 27voltra, ekkor 3,37A lesz, akkor trafónként 45,5W lesz a disszipáció, ezt egy kW trafó el fogja viselni.

Valószínűleg nem pontosan 4 ohmosak hanem 3,7ohm körüliek csak a multid nem tud ennyire kicsit mérni, így jön ki az áltakad mért 3,3A, ha így van az előző számításomt át kell számolni , tedd meg légyszi.
De drasztikus eltérés nem lesz, 50W lesz kb. mágnesenként.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.