Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) moha21 válasza Lompos48 (#29350) üzenetére


moha21
addikt

Nem tudom, de igazából picit gyanús, hogy nagyságrendekkel jobb vezetőképességű anyagokkal együtt árulják.. :/

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29352) Lompos48 válasza sörösló (#29348) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A hangkeltő micsoda? Kimenő trafó nélkül?

(#29353) PHM válasza moha21 (#29347) üzenetére


PHM
addikt

Bacsis óta tudjuk, hogy az egyik legjobb hővezető paszta a lekvár. ;)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#29354) CPT.Pirk válasza totya694 (#29349) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Jújj az a hangszóró nagyon kemény, nekem is van, a 0.5W-s erősítő IC-m már túlvezérelte. :DDD

PHM: Bacsis előtt is használtuk ami kéznél volt, csal ő írt róla cikket...

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29355) sörösló válasza atesss (#29331) üzenetére


sörösló
aktív tag

Nem vagyok félvezetőguru mint pl.Lompos mester, de szerintem az 1N4008 vagy valami hasonló 800-1000V 1-2 A-es dióda elegendő. Persze ha a kapcsolóelem bírja, akkor ez sem kell. Ilyen teljesítményre tényleg luxus az IGBT. Egy 10-20 W-os trafó meg nem is olyan "nehéz" vas. Régi tranzisztoros rádiókban előfordult egészen pici hálózati trafó is. A tekercselést nem valószínű hogy megúszhatod, ha adott kimenőfeszt akarsz. Bár ha a kisfeszültségű táppal játszol, esetleg a kapcsolási frekvenciával... Még jobb lenne ha változtatható lenne a meghajtókör impulzusszélessége. Járatlan út, bár az ötlet nem rossz! :C

(#29356) sörösló válasza Lompos48 (#29352) üzenetére


sörösló
aktív tag

Bocsi de valamit félreolvashattál. Még mindig az egyszerre táplált kétszálas reflektorizzóról volt szó.

(#29357) Lompos48 válasza sörösló (#29356) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Teljesen! :W @totya694-nak szólt (volna).

[ Szerkesztve ]

(#29358) totya694 válasza CPT.Pirk (#29354) üzenetére


totya694
őstag

Arra tökéletes,hogy beüzemeljek egy füles erősítőt
Ha gond van akkor egy olcsó cucc szálljon el ne egy drága fejhallgató.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#29359) Reggie0 válasza sörösló (#29303) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, arrol irtam.

(#29360) Reggie0 válasza atesss (#29306) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen mukodhet. Ezeket az invertereket hivjak trapezinverternek(vagy negyszoginverternek). Arra kell vigyazni, hogy az 50Hz-es trafo szinuszra van meretezve, igy vissza kell venned a negyszogjel amplitudojat, kulonben telit.

(#29361) darvinya válasza totya694 (#29349) üzenetére


darvinya
titán

Grat. :C

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29362) darvinya válasza totya694 (#29349) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem ugyanaz?[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29363) didyman válasza sörösló (#29348) üzenetére


didyman
őstag

Semmilyen átalakítást nem tehetsz a világításon, minden ilyen móka engedélyköteles.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29364) didyman válasza moha21 (#29347) üzenetére


didyman
őstag

Mindennapi felhasználásban, semmi.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29365) didyman válasza Lompos48 (#29350) üzenetére


didyman
őstag

Ez is érdekes, én a kiszáradással is azóta foglalkozok, amióta PC-kben kell kenegetni. Az ezelőtt mondjuk 20 évvel összerakott végfokokban már úgy kásásodik a paszta kitoluló része, de az sem gond addig, amíg nincs hozzányúlva. Amit 98-ban összeraktam végfokomat, azalatt a paszta most is pont olyan állagú, mint volt. Egy PC-ben meg elhervad egy-három év alatt. Fura ez nekem. Oszt a végfok megy minden nap szinte, és a nyugalmi árama miatt olyan 60 fok körül van csak maga a borda. Úgyhogy ahol pasztázni kell, megy a fehér, Lomexben vett, és azzal nincsen gond. Rétegvastagság megint érdekes, szintén régen valahogy mintha vastagabb lett volna a fehérrel is a réteg, legalábbis látható anyagmennyiség van a levett félvezető alatt, de amivel pasztázok régóta, azalatt egy filmszerű réteg marad csak.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29366) moha21 válasza didyman (#29364) üzenetére


moha21
addikt

Ergo normálisan nyomok a CPU alá és tökéletes ez is? /nyilván próbánál kiderülne, de nem akarom az legyen pasztázni kell egy gépet ésnincs itthon paszta/

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29367) darvinya válasza moha21 (#29366) üzenetére


darvinya
titán

Én úgy tudom, hogy a paszta csak azért kell.
Hogy a két felület egyenletlenségét kiegyenlítsék.

Paszta pedig minnél több hővezető szemcsét tartalmaz annál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29368) moha21 válasza darvinya (#29367) üzenetére


moha21
addikt

ezzel én is tisztábanvagyok azert?:)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29369) fero02 válasza moha21 (#29366) üzenetére


fero02
veterán

Socket 775-től újabb tokozású Intel prociknál azért vigyázz ezzel "nyomok a CPU alá" ;] :DDD

(#29370) didyman válasza moha21 (#29368) üzenetére


didyman
őstag

A szükséges mennyiség egy minél vékonyabb, inkább filmszerű bevonat. Egy paszta sem jobb hővezető a natúr réz/alu anyagnál, ezért a jelenléte csak a szükséges mennyiségben kívánatos, ahogy a kolléga írja, a felületi egyenetlenségeket feltölteni. Erre akár a legvackabb zsír is nagyságrenddel jobb, mint a levegő.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#29371) DonThomasino válasza totya694 (#29349) üzenetére


DonThomasino
veterán

Az milyen ketyere ott az asztalon?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29372) totya694 válasza DonThomasino (#29371) üzenetére


totya694
őstag

Lompos:Hangkeltőnek az Mp3 lejátszót kereszteltem el.Mivel OTL a kapcsolás így nincs benne kimenő trafó.

Az asztalon nagyon sok minden van(rend a lelke mindennek) :B
A füles erősítő próbájához használtam egy 6,3V-os toroid trafó,Egy gyári 140V~310V-ig szabályozható tápot,Mp3 lejátszót és a kis hangszórókat.Ő lenne a tápegység
Csak 1-2 módosítást nem ártana megcsinálnom.A 220V-ra tervezett műszer és 245V mérhető a konnektorba gondolom nem kell ecsetelnem...

Üdv:Attila

(#29373) darvinya válasza moha21 (#29368) üzenetére


darvinya
titán

Csak azért írtam, mert én évek óta nem nem használom sehol.
Azért 2-3% ad pluszba, azaz 33°-ról 30°-ra.
A sok macera meg nem ér annyit.

Extrém hőmérsékletnél meg nem ér semmit attól még tönkre meg a hőtől az eszköz.

Egy jó borda, és aminek a felületét ahol érintkezik, 2000 papirral megsikálva többet ér hőelvezetésben.

(#29372) totya694

Én is csinálnék ilyen csővest a gitárhoz, de nem olcsó mulatság.

Így marad álom.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29374) vodkaboy22 válasza darvinya (#29373) üzenetére


vodkaboy22
addikt

2000 papirral még bőven maradhat 10 perc sikálás után 10mikronos karc rengeteg ami úgy ahogy van ront a helyzeten... 1-3mikronos gyémánt vagy AlO2 polir meg nincs és az is, hogy jó legyen végig kell játszani a 120-320-600-1200-2500 papir játékot aminél már 1000szer kisebb macera egy paszta...
És 65 fokon egy paszta hőellenállása nem annyi mint 80 fokon és pont a paszta fogja ezért az esetleges hőmegfutást meggátolni... Nem véletlen használja az ipar mindenhol kegyetlenül! És ha jól letudod szorítani a bordát akkor rakhatsz bőven pasztát úgyis finom film réteg lesz és így kapod a legjobb eredményt!

A nem olcsó mulatság pedig nem feltétlen igaz. Egy normális SE 10W-os csőves végfok 1szerű dobozban alkatrész áron meg van 40 000 pénzből főlé számolva, használtan ilyen minőseget nem kapsz ennyi pénzen de még 2szeresén se akkor megéri? :DD

Egy otl kis fejes erősítő alkatrész ára pedig sokkal occóbb mint egy se végfoké :R

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29375) zsolt19900 válasza didyman (#29363) üzenetére


zsolt19900
őstag

tudom, hogy nem engedélyezett, de ezt találtam a "leg" legálisabb formának a jobban láthatóság és látásom érdekében

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#29376) diamondface


diamondface
tag

Hála Totya694 önzetlen segítségének, lett a (jóval)fentebb említett csöves rádiónak ferritantennája. Remekül szuperál a ketyere a gyári antennával.
Kösz mindenkinek, aki hozzászólásával segített megoldani a dolgot! :)

(#29377) darvinya válasza vodkaboy22 (#29374) üzenetére


darvinya
titán

Ebben igazad van, hogy marad mikronok.

De mikor extrém hőmérséklet keletkezik, akkor a paszta nem fogja kitölteni a hézagot.
Mivel a két fém hőtágulása más, és először leszorításkor kiszorított paszta nem fog visszafolyni.

Igen néztem már mi mennyi, de itt a csövek és trafó a legdrágábbak.

Itt van ami nagyon tetszik.

Búgó blues hangzást néha kellemes hallgatni.

Ezt tranyóval soha nem lehet produkálni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29378) vodkaboy22 válasza darvinya (#29377) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Csövek átlagban darabja 2-3k pénz trafót tekercselni kell úgy olcsó 1 trafó méretes maggal is 3-4k. A kondikat lefejtetted azok még drágák tudnak lenni.
Extrém eset nem következik be 100- 120 fok alatt tehát elvben nem jó amit mondasz :R
És nem visszafolyás kell, viszont magasabb hőmérsékleten más a viszkozitás és mint egy puha gyurma alakul felülethez.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29379) darvinya válasza vodkaboy22 (#29378) üzenetére


darvinya
titán

Oké belátom kell a paszta.

Bár ennek hiánya miatt nálam még ebből nem tönkre semmi.

Igen már végig számoltam mi mennyi és a trafó és cső jött ki a legtöbbe.

Trafó készítetnem kell, mert nincs itthon semmi hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29380) vodkaboy22 válasza darvinya (#29379) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Igen sajna azért nem olcsó móka a diy, de megéri.
Én is most csak egy dupla csőves kis előerősítőt csinálok és onnantól, hogy minőségi szép kinézetet akarok neki máris 30-35k lesz az anyag költség. (Plexi lap, szép doboz stb.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29381) darvinya válasza vodkaboy22 (#29378) üzenetére


darvinya
titán

Sajna nem tudtam szerkeszteni valami gond van oldallal.

40uF/450V 1300Ft/db
39uF/450V 1000Ft/db

Trafó 9000Ft
Cső 3000Ft.

(#29380) vodkaboy22

Igen, már játszottam ilyesmin.

Ég és föld a hangzása.

Valódi életet adott a húroknak.

Tranyós is meg van a hangzása pl: heavy-hez csak olyan jó.
Csövest ilyenre nem is ajánlok és nevetek mikor ilyennel feszítenek.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29382) totya694 válasza darvinya (#29381) üzenetére


totya694
őstag

Szép lassan is össze lehet azt pakolászni.Nekem pl az OT-100 SE erősítőm több mint 1 éve készül és még "csak" a 2 kimenő van kész+a 2db OT-100 és 2db foglalat van meg :U
Na jó van még 2db 4Q025 + 2db 30uF 4kV-os olajpapír kondim+ egy 700V+200V~ 1A körüli tudású trafó :B

Le sem merem írni,hogy hány db 10.000-est költöttem a közel más fél év alatt.El sem kezdtem volna az erősítőt ha nem iszonyat olcsón tudom megvenni a 2db OT-100-at és nem ingyen kapom a 700+200V-os nagy trafót. :U

Ez meg pár 1000-ből megvolt(táptrafóját én tekertem,ZK140 szalagos magnó kimenőt 1000-ért vettem a másikat kaptam stb-stb

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#29383) atesss válasza Reggie0 (#29360) üzenetére


atesss
addikt

A telítés az csak egy bizonyos áramerősség fölött van, tehát ha jelentősen kihasználom a trafó teljesítményét (pl. 70% felett) ?
Vagy feszültségre, tehát ha meghaladom a trafó névleges feszültségét a primer oldalon - pl. 5V Eff (ami amúgy eredetileg a szekunder oldal volt, mert a szokásos használattal ellentétben én fordítva kötném be a trafót); vagy a szekunder oldalon - pl. 230V Eff ?

És mi történik ilyenkor telítéskor ?
Veszteség, tehát alacsonyabb lesz a kimenő fesz a vártnál ?
Ha veszteség, akkor az hő formájában manifesztálódik a trafón ? Mert abból akár komolyabb baj is lehet...
Vagy csak a feszültség és áram fázisa tolódik el, vagyis romlik a teljesítménytényező ?
Utóbbi igazából fogalmam sincs mit is jelentene a megelőző (kapcsolóüzemben működtetett...) hálózat számára.

(#29384) atesss válasza sörösló (#29355) üzenetére


atesss
addikt

A tekercselést nem valószínű hogy megúszhatod, ha adott kimenőfeszt akarsz.
Pedig jó lenne. :F

Bár ha a kisfeszültségű táppal játszol
A bemenő táp feszültségét kellene csökkenteni.
Ez annál is inkább igaz, mert egy elemes / akkumulátoros táplálás esetén a bemenő fesz nem fix.
És nem is csak 20% a változása (a 230V-os kimeneten a +-10% eltérés simán oké lenne).
Lehetne a feszt csökkenteni nagyon egyszerűen 1-2 diódát berakva a nyitófeszével.
De az igazi az lenne, hogy valami ultra low drop stabbal <4,4V> - <a stab. dropfesze, ami lehetőleg max. 0,4-0,6V körüli)> = 3,9V-ra fixálni a bemenő feszültséget.
És akkor ezt a fix DC feszültséget kapcsolnám a mosfetekkel, majd menne a trafóra.
Ez persze növelné a veszteséget (10-15-20%-al), de még mindig jobb lehet mintha mással kellene ezt megoldani.

esetleg a kapcsolási frekvenciával...
Mivel a trafóm 50Hz-re tervezett (ettől mennyire lehetne amúgy eltérni ?) + a kimeneten 50Hz-es váltakozó áramot akarok, ez így nem ok.
Ez nem egy kapcsolóüzemű táp...

Még jobb lenne ha változtatható lenne a meghajtókör impulzusszélessége.
Szerintem ez nem olyan bonyolult egy megfelelő cél IC-vel, ami meghajtaná a Mosfeteket.
De megint csak ott tartunk, hogy nem kapcsolóüzemű tápot csinálnék, hanem egy 50Hz-es transzformátort használó, a nagyfesz oldalon közvetlenül váltakozó áramot (ami amúgy nem igazi szinusz, de ez nagyon sok készüléknél nem probléma) előállító áramkört.

(#29385) sörösló válasza atesss (#29384) üzenetére


sörösló
aktív tag

"Arra gondoltam hogy 230 V váltó vagy a neki megfelelő egyenfesz"
"Az annyira nem nagy baj ha négyszög lesz a kimeneten."

Bocsi de ezeket Te írtad. Most meg már 230 V szinusz kellene 50 Hz-en? Lehetőleg ideális vagy nem túlságosan torzított?

"a kimeneten 50Hz-es váltakozó áramot akarok"

"nem kapcsolóüzemű tápot csinálnék, hanem egy 50Hz-es transzformátort használó, a nagyfesz oldalon közvetlenül váltakozó áramot (ami amúgy nem igazi szinusz, de ez nagyon sok készüléknél nem probléma) előállító áramkört."

Na most akkor mit is? Az általad eredetileg linkelt kapcsolás egy kettős kapcsoló, ami durva négyszögjellel löki a trafót. Gondolom ez a négyszögjel 50 Hz lenne hol pozitív hol negatív irányú árammal. Ennek a kimeneti jelalakja az induktivitás tulajdonságai alapján egy nagyjából trapéz alakú kimenőfesz lenne (kvázi szinusz). Ha majdnem szinuszt akarsz akkor egy 50 Hz-el modulált 5-10 kHz-es jelet kell generálnod (PWM). Ebből a trafód csinál majd egy kishíján tökéletes szinuszt. Kicsit szőrös ugyan (kicsit sárga, kicsit savanyú, de a miénk) viszont majdnem szinusz és 50 Hz. Hangfrekis alkalmazásokhoz nemigen lehet jó mert a kapcsolási frekvencia mindenképpen befütyülne. Az 50 Hz-es trafó miatt a modulálandó vivőfrekvenciát nemigen viheted 20 kHz fölé. Ha meg úgyis egyenirányítani akarnád akkor majdnem mindegy a jelalak. Az 50 Hz-es trafót meg simán használhatod ugyanúgy mint a frekiváltók az ugyanilyen motorokat. Csökkenő frekvencia, csökkenő induktív ellenállás. Ergo csökkenteni kell a feszültséget. Növekvő frekvencia esetén fordítva. Ha elérted a betápláló feszültséget, akkor is növelheted ugyan a frekvenciát, de az áram folyamatosan csökken és így a teljesítmény sem növelhető tovább. Pár éve használtam egy kb. 40 éve tekert motort frekiváltóról 100 Hz frekvenciával ami azóta is megy. Ami a már eleve erre az üzemre tervezett mai motorokat illeti azok 50 Hz-re tervezettek de például a SEW motorok ajánlásában az szerepel hogy lehetőleg 200 Hz fölé ne vigyük a táplálást. Na nem a tekercselés miatt aggódik, hanem esetleg a csapágyak nem bírják a négyszeres fordulatszámot!

Szóval szerintem gondold át hogy mit is akarsz aztán térjünk vissza rá.

(#29386) darvinya válasza totya694 (#29382) üzenetére


darvinya
titán

Hát nálam is ez várható.

De most, hogy jobban megnézem a trafót és mit adna le.
Igazából 230V, 250V, 270V amit használ.
Ezt közvetlenül a konektorból is kinyerhető egy normális egyenirányitással és felfelé nővelt fesz-el.
Kondiból sem kellene annyi.
Bár 1:1 trafó azért kellene, hogy ne vágja le a hálózatot. :DDD
De egy kismegszakító is megteszi a védelmet, csak sűrűn kell kapcsolgatni.

Viszont a 6.3VAC is kellene 1:1-es trafóra?
Vagy PC táp-ból kivett 5V trafója is elég lenne?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29387) moha21 válasza darvinya (#29386) üzenetére


moha21
addikt

"Ezt közvetlenül a konektorból is kinyerhető egy normális egyenirányitással és felfelé nővelt fesz-el."

Sin-nak 325V a csucsa. Nem tudom milyen a normalis egyeniranyitas.
"
Bár 1:1 trafó azért kellene, hogy ne vágja le a hálózatot."

Nem csak amiatt kell.

"De egy kismegszakító is megteszi a védelmet, csak sűrűn kell kapcsolgatni."

Negativ. Ebben a formaban a kismegszakito nem latja el a vedelmet.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29388) carr


carr
őstag

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok e, de "elektronika" akkor gondolom itt hozzáértőkre találok... :)
A kérdésem az ASUS WL-500g Premium routerem tápjával kapcsolatos, illetve annak kondenzátoraiaval.
Az első: tönkrement az eredeti 5V, 2.5A adaptere. Vettem hozzá csinghua gyártmányú utángyártottat. Az ment két évig. Majd elfüstölt.
Kérdés1: Javítható-e az eredeti táp, (villámlás után nem akart működni) és ha igen akkor ki tud vele foglalkozni.
Kondenzátorok.
Kérdés2: Van az alaplapon 3 kondi. Kettőn már látni, h púposodik, a 3. még nagjából O.K. Ezeket ki tudja kicserélni, és hol lehet kapni ilyen kondenzátorokat. Egyáltalán azok-e azok? :F
Válaszokat, útbaigaziítás nagyon megköszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29389) darvinya válasza moha21 (#29387) üzenetére


darvinya
titán

Csak poén volt az egész,ezért a smile. :DDD

Tudom, hogy kell a trafó.

Igaz nem 120V-os, hanem 230V-os.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29390) carr válasza carr (#29388) üzenetére


carr
őstag

Még annyit, h jelenleg egy 5v, 2A adapterről üzemel. Tehet-e benne tartós kárt, ha nem a gyári 5v, 2.5A-el megy? Köszönöm. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29391) vodkaboy22 válasza darvinya (#29389) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem csak azért kell egy trafó és nem hogy kevesebb hanem több kondi kellene :P 5V kevés cső fűtésre.
Subminiature csővek fűtése is 6.3V-os . Nagyon ritkán van 5.4V os cső is de azok meg 500mA< nél nagyobb áramot vesznek fel ... Egyenírányító csövek direkt verziói esetleg 1.2 -2V-ról futnak. :R
Nem mindenki csinálja, de cső fűtésére is szerintem nagyon ajánlott regulált DC feszültség, ha tényleg precíz alkalmazáshoz kell.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29392) vodkaboy22 válasza carr (#29390) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem, ha az amit használsz 5V-os és tud legalább 2Ampert ha többet tud nem lesz baj mert a router nem fog 2-nél többet kérni! :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29393) x1port


x1port
addikt

Üdv.!

Lenne egy nagyon "buta" kérdésem. Teljesen Mekk Mester vagyok.
Egy erősítő főbekapcsolójáról lenne szó... illetve ennek a bekötéséről.

Az létezik hogy a tápkábel egyik szálát direktbe kötöm a trafóra és a másik szakítom meg a kapcsolóval ?

Köszi előre is a türelmet.

(#29394) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Akksit nyugodtan tölthetek a fok-gyem tápommal?
Olvastam hogy a régi tranzisztorok nem szeretik...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#29395) darvinya válasza x1port (#29393) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem igazán.

Mindkettő szálat kell szakítani.

Csak az egyszerű PC hangszórós erősítőt szokták ily módon bekötni.

(#29394) DonThomasino

Csak akkor, ha nincs benne olyan stabilizáló elektronika.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29396) x1port válasza darvinya (#29395) üzenetére


x1port
addikt

Pedig az a billenőkapcsoló amit be szeretnék kötni az is egy erősítőben volt.
És azon csak két forrasztási pont van.

Akkor így az esélytelen ?

(#29397) totya694 válasza x1port (#29396) üzenetére


totya694
őstag

Vannak szabványok és vannak szabályok persze nem minden gyártó tartja be ezeket.Egy szóval ha "csak" az egyik szálat szakítod meg a készüléked kikapcsol de attól még a belsejében ott lehet a fázis ami ugye simán le tud teríteni egy embert.

Üdv:Attila

(#29398) carr válasza vodkaboy22 (#29392) üzenetére


carr
őstag

Köszönöm. :R
Esetleg kondi forrasztassal foglalkozik vki? ;)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#29399) x1port válasza totya694 (#29397) üzenetére


x1port
addikt

Ilyesmire gondoltam én is.
Köszönöm szépen a segítséget !

Akkor beszerzek egy hasonló méretű billenőkapcsolót ami mindkét szálat megszakítja.

Még egy olyan kérdésem is lenne hogy szeretnék betenni egy ledet ami a bekapcsolt állapotot jelzi.
Ez egy régi erősítő amiben még a hagyományos zseblámpa izzó látta el ezt a feladatot. 24 voltos.

Erre a szálra szeretném kötni a ledet. Azt lehet tudni,hogy mekkora ellenállás kell a led elé a 24 voltos feszhez?

(#29400) darvinya válasza totya694 (#29397) üzenetére


darvinya
titán

Ez rosszabbik része.

Másik, hogy így szép lassan elfüstölődik bent lévő elektronika.

(#29399) x1port

Ime ennyi és minden adat ott van, hogy milyen ellenállás és milyen LED.
De azért jó lenne tudni mekkora az áram is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.