Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#89001) _NCT válasza Dr. Szilikát (#89000) üzenetére


_NCT
őstag

Na most a story teljes egészében az, hogy van egy 70mai hardwire kit-em, ami 11.4V-nál kapcsolja le a kamerát, ez az autó akkuja szempontjából nem a legideálisabb. Arra gondoltam, a pozitív ághoz bekötök egy 1N5408-as diódát, ami ejt ~0.7-0.8V-ot a feszültségen 1A áramerősség mellett 10A-nál pedig 1V-ot., tehát hamarabb lekapcsol majd a hardwire kit, ezzel is kímélve az autót a teljes lemerüléstől. Viszont ha jól láttam, a dióda 3A-t visel el max.

[ Szerkesztve ]

(#89002) Dr. Szilikát válasza _NCT (#89001) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A kamera és a kit nyilván nem terhel 3 A árammal, hiszen azt az akku sem bírná sokáig.

(#89003) _NCT válasza Dr. Szilikát (#89002) üzenetére


_NCT
őstag

Igazad van, ezt rendesen túlagyaltam (facepalm), köszi! :)

(#89004) Donki Hóte válasza _NCT (#89003) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem egy hasonló kis akciókamerában 1050 mAh-s akku van. Ez nyilván nem tud 0,5-0,8 ampernél többet 1 perc ideig sem leadni.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89005) Ablakos


Ablakos
őstag

Mennyezeti lámpában (2db foglalat. E27, pármuzamosan kötve) cseréltem LED izzókra. Sehogyan sem akar egyszerre mind a kettő világítani. Van ennek valamilyen elektronikai magyarázata?

(#89006) Donki Hóte válasza Ablakos (#89005) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem ennek semmilyen logikus magyarázata sincs.

Kicseréltem a nappaliban a korábbi hagyományos izzót LED-es lámpára, de a párom kevésnek tartotta a fényerőt. Ezért egy Y elosztót raktam be, egy ilyet:

Hála istennek, tökéletesen működik mindkét foglalatban a LED fényforrás :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89007) tordaitibi válasza _NCT (#88999) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Fenyszoroizzot a bizti helyere, az 5A korul vesz fel vagyis 2A korul kezd el izzani.
Tompitott-hosszu parhuzamosan, az 1?0A es 3.5-4 A korul izgik fel halvanyan.
Saccolni tokeletes, sot ha bennthagyod es a motor zarlatos akkor nem kell biztiket csereberelni, addig gepeszkedsz amig az izzo elelszik, akkor megszunt a zarlat.
Amit 10 amperrel biztositanak gyarilag az max. a felet veszi fel uzemallapotba. Egy nokedli hatso motor nem tobb 40-50 wattosnal.

(#89008) hcl válasza hcl (#88977) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na, kiderült. Azaz a jelenség derült ki.

Még egy gépen megnézve, azon az egyik hosszabbítóval fel-le csatlakozik az SSD, a másikkal nem, hanem simán működik. Amivel nem ment, azzal a gép felőli csati mozgatására változott a jelenség. Jó minőségű kontaktokra tippelek a csatikban akkor én is... :D
Esetleg arra, hogy pont a táp kotaktja nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#89009) mezis válasza Donki Hóte (#89006) üzenetére


mezis
nagyúr

4000lm nem volt elég? :F :D

mezis

(#89010) tordaitibi válasza hcl (#89008) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ugyeugye, én szóltam... :)

(#89011) Aryes válasza Donki Hóte (#89006) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lyally, mi ez a szörnyeteg? :DDD

(#89012) hcl válasza tordaitibi (#89010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Háddeháddehádde
Egyáltalán a jelenség is teljesen érthetetlen, mert majdnem mindehogyan működik, csak... :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#89013) demars


demars
addikt

Led témában kérnék kis tájékoztatást. Led szalagot már többször beépítettem, kalkulátorral számolható a szükséges tápegység, 5-6 m felett kétoldalú táplálást alkalmazok, eddig mind hiba -nékül üzemel.
Viszont itt a fórumon többször olvastam, hogy "áramgenerátoros " tápegység kell a ledhez.
Picit utána olvastam, és a boltban kapható tápok feszültség generátorosak, kapni áramgenerátoros tápokat is de horror áron.
Áramgenerátor kapcsolásokat néztem, több változat is van, egyszerű és komplikáltabb is. De mikor kell ilyen tápegység? Ha jobb akkor miért nem ilyet készítenek, árulnak a gyártók és a boltok?
Köszönöm ha valaki útba igazít! :)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89014) Dr. Szilikát válasza Ablakos (#89005) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Olyat tapasztaltam, hogy a vékony anyagból készült menetes rész deformálódott és amiatt nem érintkezett rendesen, a foglalat belső érintkezőjével.

Egyébként fizikailag képtelenség, a párhuzamos lámpák (nem izzó, nincs benne izzószál), nincsenek hatással egymásra.

De az eszembe jut néha, több fórumon tapasztaltam: valakik (laikusok) szerint, amikor a lámpák sorban sorakoznak a plafonon, akkor sorba vannak kötve. Ez meg szakmailag röhejes.

[ Szerkesztve ]

(#89015) hcl válasza Dr. Szilikát (#89014) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Olyat tapasztaltam, hogy a vékony anyagból készült menetes rész deformálódott és amiatt nem érintkezett rendesen, a foglalat belső érintkezőjével."
Mennyit szívtam ilyennel :O :W

Mutogatni való hater díszpinty

(#89016) fatpingvin válasza Donki Hóte (#89006) üzenetére


fatpingvin
őstag

ilyet hol lehet venni?

azt tudom hogy Béka megcsinálta magának házilag hármasban, az nekem is menne de a forrás érdekelne :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#89017) mezis válasza fatpingvin (#89016) üzenetére


mezis
nagyúr

Há' Google-ná'! [link]

mezis

(#89018) Dr. Szilikát válasza fatpingvin (#89016) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Régóta látok ilyeneket a kínai oldalakon is, meg ennek különféle variációit (foglalat átalakítása másfajtára, többes elágazások).

(#89019) razorbenke92 válasza demars (#89013) üzenetére

A többiek majd kijavítanak, ha butaságot mondok, de...

A LED szalag, vegyük példának a 12V-os szalagot, általában 3db LED és egy áramkorlátozó ellenállás sorát használja sokszor egymás mellett párhuzamban.

Ebben az esetben nem értelmezhető az áramgenerátoros tápegység, mert az áram annak a függvénye, hogy hány ilyen sor van párhuzamosan. Ugyanakkor a fix feszültség jól használható bármilyen szalaghossz esetén, mert ezek a 3 ledes sorok a korlátozó ellenállásokkal fix feszültségen jól mennek.

LED meghajtót, vagy áramgenerátoros tápot abban az esetben kell használni, amikor a LED fényforrás nagyobb teljesítményű LED-eket használ, és egy sorban több darab dióda van.
Ilyenkor megvan az, hogy a dióda mekkora árammal üzemeltethető, és mivel mind sorban vannak, az áramgenerátoros tápnak köszönhetően fixen ez az áram fog folyni mindegyiken.

Ennek a verziónak az az előnye, hogy a LED-ek melegedés-hűlés folyamán megváltozó karakterisztikáját képes követni. Fix feszültség esetén ugyanis ilyenkor előfordul, hogy nagyobb áram folyik a diódákon.
Hátránya, hogy kevésbé rugalmas egy ollóval szabható LED szalaggal szemben pl. Illetve a soros kötés miatt 1 LED halála a teljes string halálát okozza (előbb vagy utóbb, attól függően, hogy zárlatba megy vagy szakadásba)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#89020) tordaitibi válasza razorbenke92 (#89019) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Uram Ön teljesen jól írta le.
Nem kis hátránya a fix ledszalagoknak hogy tényleg 12 voltot vár, pl. autóba, vagy nem 12V stabil (smps féle) táppal 14-15V környékén napok-hetek alatt elhaláloznak a ledek a szalagon.

(#89021) szabifotos válasza Dr. Szilikát (#88993) üzenetére


szabifotos
senior tag

Lehet, hogy tárgytalan. Most épp nem csinálja, csak kikapcsolásnál van egy minimális pattanás, de az is random. Lehet, az előző albiba a szar földelés okozta... :U

(#89022) Dr. Szilikát válasza demars (#89013) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Előbb nem is láttam a kérdést, de ahogy szoktam emlegetni más témában is, a LED-szalagon az ellenállások biztosítják az áramgenerátoros jellegű meghajtást, így külön áramgenerátor már nem kell.

Volt régebben, más fórumon olyan TV-szerelő jellegű valaki, monitorba LED-szalagot építve, áramgenerátorosan akarta meghajtani (sőt, meg is tette pár esetben), ami elég szomorú törekvés, mert neki illett volna ismerni ilyen alapfogalmakat, illetve a LED-hálózatot átlátni, hogy mivel jár egy ilyen baklövés. Mi történik, amikor melegedésre elmászik a 12 V, vagy amikor megszakad egy ág például.

Áramgenerátoros drivert alkalmaznak LED-panelokhoz, olyan lámpatestekhez, amiben TV-háttérvilágításhoz hasonló LED-sorok vannak, spirálisan stb. variációk léteznek.

https://www.google.com/images?q=led+panel

COB LED 10B10C (10 chip sorosan, 10 ág párhuzamosan) 33 V névleges feszültség, áramgenerátorosan kell táplálni:

[ Szerkesztve ]

(#89023) demars válasza Dr. Szilikát (#89022) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm. :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#89024) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

UV 365nm fényforrást keresek üvegházi "grow light" lámparendszerhez. Ezen a hullámhosszon/környékén melyik a hatékonyabb? LED vagy fluoreszcens cső?

nemigazán találok lumen értékeket, h mennyi fény lesz x watt áramból. Tény, normális LED körtét ezen a hullámhosszon lehetetlen találni, lehet építeni kell.

Itt elég gyenge hatásfokúnak írják a 365-ös LED-et, de a cfl-ekkel meg óvatosnak kell lenni: "Unfortunately, the majority of CFL 'black lights' are actually regular white CFL bulbs dipped into a coating that filters all non-violet light."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89025) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mikor anno diszkóztam lehetett kapni UV fénycsövet.
Mai napig megvan valahol 1 darab, ha kell előtúrom neked oszt' gyere érte, elviheted tesztelni.
Mai napig kaphatóak, ha még beletúrok a hanyatló agyam emlékeibe, neked az UV-B kell, az a 365nm. De erre nem vennék mérget.
Hogy mennyi fény lesz x wattból nos ez rejtély.

(#89026) t72killer válasza tordaitibi (#89025) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle drága teszt lenne, kb 3k km retúr :DDD :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89027) tordaitibi válasza t72killer (#89026) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Oks leesett, asszem Te nem MO-on vagy.
Hát sajnálom.

(#89028) biker válasza t72killer (#89024) üzenetére


biker
nagyúr

elég furcsának hangzik, hogy üvegházba ennyi UV-t be akarsz tolni.
Mire kell, ha nem titok?

Amúgy jobb ledes lámpákban van külön UV, 395nm, de egy 250W lámpában kb 6 smd chip elég belőle.

"nemigazán találok lumen értékeket, h mennyi fény lesz x watt áramból. Tény, normális LED körtét ezen a hullámhosszon lehetetlen találni, lehet építeni kell."

mert ezeknél nem a lm a mérvadó mértékegység
eleve a lm-nt a látható fénytartomány átlagában mérik, ezért is baromság mikor növényes lámpánál lm-re gondolnak, mert ezek full spectrumnak nevezettek, de mégis hiányosak, a növénynek felesleges sávok ki vannak szedve

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89029) t72killer válasza biker (#89028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

közben haladok a házi feladattal :R . Szóval LED kontra higany: 385nm-en már határozottan a LED tűnik nyerőnek, beérem ilyennel akkor - a higany által tudott UV-B/majdnem uv-b-nek nincs sok haszna. Itt egy leírás amúgy melyik hullámhosszon mit esznek a növények, röviden: az uv ellen mindenféle védekező fehérjét, embernek is hasznos antioxidánst, stb termelnek, amitől a szabad ég alatt termett cuccok "napfényízűek" lesznek.

lumen: éértem, akkor valami kibocsátott fénymennyiségre gondoltam, de az első cikk amit linkeltem, plusz ez kb elég iránymutatás lesz:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89030) ekkold válasza t72killer (#89024) üzenetére


ekkold
Topikgazda

A hullámhossz nagyon nem mindegy led esetében. Minél rövidebb hullámhossz annál drágább lesz. Esetleg szolárium csövek körül nézz szét, ezek jelentős UV tartományt is sugároznak (és nem véletlen, hogy egy szoláriumban sem led a fényforrás).

(#89031) t72killer válasza ekkold (#89030) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

teljesen jogos, még ma is csöveket használnak erre :R . utánanézek, vannak-e kisebb méretű/teljesítményű modellek, mert embernagyságú monstrum nem kell :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89032) biker válasza t72killer (#89029) üzenetére


biker
nagyúr

"Itt egy leírás amúgy melyik hullámhosszon mit esznek a növények"

Értem, és itt meg az aláírásomban a webshopom, ami elkerülte a figyelmed :D https://agrar-vilagitas.hu
Szerinted miért reagáltam a kérdésedre?

Mi külön UV-t nem árulunk, de gomoán van: [link]
Nem kell olyan sok a növényeknek, nem véletlen hogy tényleg egy 250W lámpából kb 5-10W az UV, 20-25W a FR/IR sáv, és a vörös fehér a sok

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89033) t72killer válasza biker (#89032) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R . Igen, az én rendszeremben is <10% lesz az uv+ir. ~10 felnőtt cseresznyepaprikához-koktélparihoz lesz majd. 2 alternatíva közt döntök:
1: 3000K, cri80+ lámpák kb 10x10W, 660nm-es vagy 660+720nm-es alis körték: 5x24W és valami UV, első ötletnek 10db 3W-os 365nm LED merült fel, csak nehézkes+drágának tűnik

2: komplett fehér+vörös+uvir kombó körték aliról, 10db. Sok egység kell, mert 2 kb 1,5m-es polcon lesznek a növények.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89034) Donki Hóte válasza t72killer (#89024) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Manapság ilyen célra már inkább LED-eket alkalmaznak. Innen választhatsz [link]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#89035) biker válasza t72killer (#89033) üzenetére


biker
nagyúr

aliról ledet inkább ne, láttunk már 600W LED lámpát ami 50W-ot vett fel :D
egy jó led megoldja a gondod. nem tudom merre vagy 3000km-re, de biztos van ott is egy jó forgalmazó.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89036) mezis válasza biker (#89035) üzenetére


mezis
nagyúr

"... láttunk már 600W LED lámpát ami 50W-ot vett fel..."
Ez aztán az igazán energia takarékos! :D

mezis

(#89037) tordaitibi válasza mezis (#89036) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak az nem mindegy higy 600 wattbol 300 vagy 25 w jon le feny formajaban.
A hatasfok amitol ertekezunk. Annak meg mindegy hogy 1w ledrol vagy 600W ledes fenyforrasrol van szo.

(#89038) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Egy, az alkalmazásomhoz szereplő IC megtalálásában szeretnék segítséget kérni.

Hasonló tranzisztormező IC-re volna szükségem, mint az ULN2003, de azt szeretném, hogy a képen szereplő LED-eknél ne a pozitív tápfeszültség legyen a közös, hanem a GND (piros-sárgával bekeretezve). Azaz (remélem jól írom) a kimenet ne pull-down, hanem pull-up legyen.

Az teljesen mindegy, hogy a bemenetre 0-t, vagy 1-et kell adni.
Kisáramú relét szeretnék vele meghajtani, összesen 7 darabot.

Köszi!

(#89039) Dr. Szilikát válasza biker (#89035) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezt inkább úgy szokták reklámozni, hogy 50 W LED tud annyi fényerőt, mint egy 600 W-os izzó, ha igaz lenne, de így sem stimmelnek az arányok.

Ha azt nézzük, hogy 50 W-ból ki lehet hozni 640 lm (izzó) vagy 3700 lm (LED) fényerőt, az egyik kalkulátor alapján, noha ebből is van többféle, meg azért a lámpák sem egyformák, de nagyjából ilyenek lehetnek az arányok.

100 W izzó például 1600-1800 lm.

(#89040) Sliderxy


Sliderxy
senior tag

Sziasztok,

Robotporszívót szeretnék megjavítani.
Meguntam, a szervízzel való hercehurcát és a tehetetlenségüket.
Egy kis kutatás után úgy néz ki már megtaláltam mit kellene tennem.

Sosem csináltam még hasonlót sem, de nem tűnik egy agyműtétnek így megpróbálkoznék vele. A készülék a beavatkozás sikeressége nélkül kb. használhatatlan így nagy problémát nem jelent ha nem sikerül a műtét.

Első körben viszont az alapvető eszközöket kellene beszereznem.
A videóban látható forrasztópákához hasonlót honnan tudnék beszerezni?:
[link]
Mekkora teljesítményűt keressek?
Esetleg egy ilyen megfelelhet erre a célra?:
[60W-os precíziós dugattyús forrasztópáka]

Az alkatrész amit be kellene szereznem ez lenne:
[JK60-250 Datasheet, Equivalent, Fuse PTC.]
Ezt az alternatívát találtam, ami rendelhető is:
[Öngyógyuló biztosíték (multifuse) 30R500UF 5A 30V]
Esetleg tudtok ajánlani más forrást?

[ Szerkesztve ]

(#89041) razorbenke92 válasza Sliderxy (#89040) üzenetére

Forrasztópáka egy oldallal korábban pont téma volt. Amit linkeltél, annyira nem ajánlott, mert nem földelt a hegye, és tuti leválasztva sincs.

Az alkatrésszel kapcsolatban: a cserélendő alkatrész 60V-os, a talált helyettesítő alkatrész 30V. Kapcsolás ismerete nélkül azt mondom, inkább keress jobbat. (Bár a megszokott helyeken én is csak 2.5A-ig találtam 60V-osat)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#89042) hcl válasza Sliderxy (#89040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mi baja? Durrantja a biztit? Mert azt ok nélkül nem szokta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89043) And válasza Atos23 (#89038) üzenetére


And
veterán

Létezik, de ilyen sokcsatornás kivitelben nem túl gyakori, pl.: UDN2981. High-side kapcsolóként bonyolultabb a belső felépítésük, mint az ULN-eknek, és nem igazán tiszta, hogy neked relémeghajtásra miért nem megfelelőek az utóbbiak.

(#89044) t72killer válasza biker (#89035) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Amazonon akadnak jók, párszáz feletti visszajelzéssel +az ebay se feltétlen megvetendő.

Kínából nem fogom áthozatni, csak egy technikai kérdés: amikor egy ilyen 120LED-es, alubordás kompozícióhoz 80W-ot írnak, az az ekvivalens kibocsátása lesz, vagy ennyit zabál( :Y)?

Ebay kínai eladótól amúgy van már több LED-es háztartási égőm, semmivel se rosszabbak, mint amiket a helyi neves boltok árulnak. Aliról tleg nem rendeltem még ilyesmit.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89045) biker válasza t72killer (#89044) üzenetére


biker
nagyúr

Van kettő ilyenem, anyámnál, 50W=21W és 25W=17W
De a hütőborda is árulkodik, kicsi nudli
100W ekkora lenne: https://agrar-vilagitas.hu/uzlet/led-lampak/parfactworks/parfactworks-hb1000-samsung-lm301h-quantum-led-grow-board-light/
120W: https://agrar-vilagitas.hu/uzlet/led-lampak/parfactworks/parfactworks-par1200-led-grow-board/

Ha az 80W lenne akkor egy combos procihűtő pörögne rajta
Ilyen sürün ültetve max 0.1W/chip, akkor 800 led kellene :), ha magasabb teljesítmény akkor megsül

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89046) biker válasza t72killer (#89044) üzenetére


biker
nagyúr

No meg ezek a klasszikus soros minden led kötéssel mennek, egy dzsunka előtéttel csapolva. Nézz mér meg bárhol egy 80W led táp mekkora, az oda hova férne el a búra alá? Ergo nem lehet 80W dc tápja. Azt is hüteni kellene, az a borda erre együtt képtelen.
120pcs Leds(78Red+24Blue+6White+6IR+6UV).
78 piros 190V sorban 2,4V 0.15W darabja nagyon max 11,7W
42 kék fehér ir uv amiknek inkább 3,5V kell már 0.15W 147V 6,3W
Ez még előtéttel fojtva mehet is 230V-ra, nem kell táp
Szerintem így adja ki, és nem lesz hőmegfutás
Már ez is 62,5mA a piros lednek és 42,5mA a többinek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89047) hcl válasza biker (#89046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Azt is hüteni kellene, az a borda erre együtt képtelen."
Nem is az a cél... :D Még a kicsit értelmesebb LED izzók is a hűtéssel vannak elkefélve, azaz annak hiányával. Mondjuk szavam nincs, kapom a tönkrement izzókat, nagy része LED csere után megy tovább...

Mutogatni való hater díszpinty

(#89048) t72killer válasza biker (#89046) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Naigen, ezt a soros bekötés = egy hibás led lepusztítja az egész égőt a német baumarktban 80€-ért vett lámpámhoz kapott díszpéldányok is tudták :((( .

Kérdés persze az árazás és h mennyire vannak jól összeválogatva a LED-ek, mert ha 3 évig eléldegél így is, akkor semmi értelme 5x annyiba kerülő csilivilit venni.

"Ha az 80W lenne akkor egy combos procihűtő pörögne rajta" - teljesen jogos :R . Akkor nem félek megvenni 80ledes darabokat, nem csinálnak lecsót idő előtt a növényből :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#89049) biker válasza t72killer (#89048) üzenetére


biker
nagyúr

a mi lámpánkban 48-60V közti tápok vannak, ritkán 24V, és csoportokban vannak a ledek, ha egy ki is ég, kb 10% csökkenést okoz

"Akkor nem félek megvenni 80ledes darabokat, nem csinálnak lecsót idő előtt a növényből"

khm... ha totál mesterséges világítás, akkor LED esetén 150-250W/m2 kellene
egy ilyen izzó egy kis cserép szobanövényre jó

ezekből kellene 9-12db/m2

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#89050) Atos23 válasza And (#89043) üzenetére


Atos23
senior tag

Azért nem megfelelő az ULN, mert van egy nagyon speckó reléket tartamazó rádiófrekis dobozom, aminek negatív a földelése, és a relék egyik lábát beforrasztották a GND-re. A gyári doboz földelőpontjait a nyákon emiatt nem fogom szétbarmolni.

Akkor nem vacakolok a speckó IC-kkel, simán megcsinálom a relék kapcsolását BC182-kkel. :) Szerencsére csak kisméretű, 15mA-es relék.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.