Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) moha21 válasza darvinya (#30300) üzenetére


moha21
addikt

Semmi köze nincs a MiniDisc-nek a BlueRay-hez.... :W

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30302) Reggie0 válasza sörösló (#30271) üzenetére


Reggie0
félisten

...

[ Szerkesztve ]

(#30304) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Ha 8 ill 12 voltot szeretnék kimérni multiméterrel egy 8 tűs csatlakozón amiről meghajthatok ventilátort azt hogy tegyem? Addig váltogassam a multi tűinek helyzetét amíg 8-12v-t mutat? Sry ha nem fogalmaztam túl világosan de nem sűrűn kell méricskélnem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30305) Reggie0 válasza moha21 (#30301) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem igaz, mert mindketto tanyerja kerek:)

De valoban igazad van, az MD a CD-hez van legkozelebbi viszonyban.

[ Szerkesztve ]

(#30306) Lompos48 válasza Reggie0 (#30305) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És van ennél nagyobb hír is: mindkét lemez IS kerek. :D

(#30307) Lompos48 válasza darvinya (#30303) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Blu-ray, mint neve is jelzi kékfényű lézerrel (405 nm) működik, míg a CDk (infra)vörös(közeli) fénnyel (780 nm). Gondolom elég ok egy alapos különbözőséghez.

(#30308) darvinya válasza Lompos48 (#30307) üzenetére


darvinya
titán

Igen. :R

A méret miatt akartam írni, hogy a minidisc kisebb a miniCD-nél.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30309) moha21 válasza darvinya (#30296) üzenetére


moha21
addikt

Annyi köze van, hogy kerek alakú, mint már írták felettem. Nekem is van kép1moha

Itt meg a leírása nagyjából a MiniDisc-nek

Ez meg a BlueRay..

Az el "hasonló", de totál más a kettő.

Ennyi erővel a CD is ugyanaz, mint a DVD...pedig DVD-ből is van DVD+, DVD- , DVD-RAM....
ha más nem akkor már csak a lézer hullámhossza is különbözik... Most nem igazán van időm erre, a google neked is a barátod.

Megválaszoltam, hiába lett törölve. Az adott állítás az volt a részedről, hogy a MiniDisc ugyanaz, mint a BlueRay.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30310) moha21 válasza Rivaul (#30304) üzenetére


moha21
addikt

Hali !

Ha digitális műszer akkor az egyik merőzsinórt ( feketét ) a COM-ba, a másikat a V jelzésű lukba dugjad. Általában 20V-os méréshatárt találsz digit-en. Azon megnézheted.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30311) Rivaul válasza moha21 (#30310) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen digitális. Ilyen. Az összeállítás meg van inkább az érdekelne hogy pontosan a mérés részét hogyan is. Kiválasztok egy tüskét a 8-ból s addig teszem a másik tűt tovább a többi tüskén míg a kívánt feszt kapom? Ha jól gondolom akkor így van csak nem szívesen zárnám le a boxot mert azt nem tudom javítani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30312) moha21 válasza Rivaul (#30311) üzenetére


moha21
addikt

Így legyen összedugva. Csak ne 200V-ot hanem 20V-on álljon / eggyel balra tekered / V-- jel DC

Fekete kábelt a testre kötöd vagy a 8 pin-es rész fekete része vagy a PC fémháza / elvileg egy potenciál /

a pirossat meg oda dugod amit mérni akarsz.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30313) Rivaul válasza moha21 (#30312) üzenetére


Rivaul
addikt

Értem. Köszönöm. :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#30314) vodkaboy22 válasza lono981 (#30299) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Egyetemi mércével :) Muhahaha...
Éretségiii--ig ami köll elektronika tananyag az 3 előadásba odavissza kényelmesen elfér úgy hogy van idő viccet vetíteni a hallgatóknak :DD
Najó ez kicsit durva volt...
A lényeg elektronika kb ezen a szinten a diákoknak 2szer 6-10 hét kb és kifujt.
Ez alatt megismerkednek Ohm bácsi-val Kirchoff-al talán még többet is számolnak és Thompson bácsi is előkerül no meg a rémálmuk az R-L-C :) és a legvégén egy kis Wattosat is számolnak talán azt kifujt...
(Unokatesom pont suliban ezt tanulja és tudom mi van a 11-12-edikes fizika könyvben.) :R
Ha ennél több szint kell akkor már hogyne van értelme a tanárnak vagy komolyabb tankönyvnek. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30315) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Kérdés ?
Ha van 2db 12Vac-s trafom és cső mellé csinálok erősítőt akkor az nagyon örült megoldás, hogy a 12Vac 1szer egyenirányítom a fűtésnek aztán rárakom a másik 12Vac-s trafót és annak a primerét egyenirányítom anódfesznek?
Elméleti szinten van értelme gyakorlati szinten? Fűtésnek 300mA kell Anódnak 20mA (230Vac-n) Elég erre a célra 2db 50VA-s trafó?

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30316) darvinya válasza vodkaboy22 (#30314) üzenetére


darvinya
titán

Gondolom, nem fizika tankönyvet keres, hanem műszerészt.
Vagy tanárt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30317) vodkaboy22 válasza darvinya (#30316) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az ok csak nem tudom mire a nagy felhajtás? Összvissz 80-100 oldalnyi nagyon1szerű anyag... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30318) mezis válasza vodkaboy22 (#30315) üzenetére


mezis
nagyúr

12 x 0.3 = 3.6 W, 230 x 0.02 = 4.6 W Talán nem fog füstölni egyik sem. :DDD

mezis

(#30319) vodkaboy22 válasza mezis (#30318) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Bekapcs tranziensekkel se lesz gond? :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30320) mezis válasza vodkaboy22 (#30319) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem, nem lesz. Mert az igazi tranziensek kikapcsoláskor jönnek. Akkor meg már úgyis ki van kapcsolva nemdebár ? :DDD

mezis

(#30321) moha21 válasza vodkaboy22 (#30314) üzenetére


moha21
addikt

Hát nem tudom, nekem a gimis könyvemben rendesen volt cos FI számítás, igaz még valós számokkal meg trigonometrikus függvényekkel és/vagy Pitagoras tétellel. Sőt többfázisú rendszer is volt, azt hiszem 11.-ben.
Induktív, kapacitív reaktancia stb..

"Thompson bácsi": Nem tudom, a Thomson híd eléggé spec már, Wheatstone még lehet középsuliban

" legvégén egy kis Wattosat is számolnak talán azt kifujt...".

Inkább hatásos teljesítményt, hogy legyünk igényesek a nyelvezetre. :_)

A másik, hogy nem mindenki csípőből születik fizikusnak, szóval nem mindenkinek egyforma az egész.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30322) CPT.Pirk válasza moha21 (#30321) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Wheatstone-t tanítják és még mértünk is vele, de azon kívül se 1, se 3 fázist nem számoltunk (nem is tanították), pedig szakirányú szakközépben tanultam és még technikusnak is maradtam ott.

Tranzisztor, meg dióda felépítéseket viszont alaposan tanultunk, meg az erősítés folyamatát is levezetették rendesen, de persze leginkább csak elméleti rajzokon. Volt még egy adag tápegység elmélet, ellenállás hálók, stb. számolgatása, de ezzel kifújt, pedig igen sok "elektró" óránk volt.

1 és 3 fázis csak villmérnökin jött elő, de ott azért alaposan ment. Én mondjuk másik szakirányra mentem, mert nem nagyon érdekelt a "durungáram". ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30323) vodkaboy22 válasza moha21 (#30321) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hát cosfi? 11edik fizika? :) 11dikben már hivatalosan nincs fizika :)
Thompson rezgőköri frekire gondoltam.
Cos fi meg nem egy vészes dolog.
De sorry igazad van nem mindenki tudja egyből :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30324) moha21 válasza CPT.Pirk (#30322) üzenetére


moha21
addikt

Majd küldök képet vmikor gimis tankönyvből. :-) 1 fázis tuti van benne.

(#30323) vodkaboy22: Nem tudom, de nekem volt fizikám 11.-ben is van róla papírom is, abból si érettségiztem.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30325) vodkaboy22 válasza moha21 (#30324) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Fakultáción persze :) Ha abból éretségiztél de alapképzésben nem része. :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30326) darvinya válasza vodkaboy22 (#30317) üzenetére


darvinya
titán

Hát nem tudom, de nekem 4 év alatt 6 szak könyvem volt és jóval több 100 oldalnál.
Ezen felül volt a fizika.

Volt benne alap fizikától indulva az elektronikáig.
Ebben volt fajlagos vezetőképesség számítástól kezdve a vezetékméretezésig, induktívitástól transzformátor/motor-ig menetszámítás/típusig, villamos élettani hatástól érintésvédelemig, elektromos töltéstől a kondenzátorig, stb.
Mérések és számítások, előtét ellenállástól a méréshatár kiterjesztésig, 1 és 3 fázis.

Igaz azután éles fordulattal egy másik irány lett, és rettentő sokat felejtettem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30327) PHM válasza moha21 (#30309) üzenetére


PHM
addikt

Ezek alapján nekem a legközelebbi rokonnak a magneto-optical disk tűnik.
Nem tűnt rossznak, csak a CD térhódításával eltűnt a süllyesztőben,
sok más társával egyetemben.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30328) sörösló válasza vodkaboy22 (#30315) üzenetére


sörösló
aktív tag

Teljesen rendben van a dolog. A második trafó galvanikus leválasztást biztosít a hálózattól az anódfesznek, nem kell a régi univerzális néprádiók rettegett betegségétől tartani. Azokat autotrafóval etették, ha valahol megfogtad a testet akkor rúgott mint egy begőzölt csődör! Egyedi megoldás, de ha nincs egy olyan trafód ami fűtőfeszt és anódot is ad, akkor ez marad. Egy-két csövet biztosan elbír.

(#30329) Lompos48 válasza darvinya (#30326) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Megint nem olvastad vissza a leírtakat!

Ebben volt fajlagos vezetőképesség számítástól...

Azt soha nem kell számigálni. Az csak van, mint... Milne Mici mackója. Egy fizikai állandó. :)

(#30330) moha21 válasza PHM (#30327) üzenetére


moha21
addikt

Akkor ezért rémlett valami mágnesesség is. Én nagyon imádtam ezt a kütyümet csak ellopták, de most ismét lehet szerzeke egyet. :_)

(#30329) Lompos48 : Ha minden más adott, akkor azt is ki lehet számolni. Nem? Van ellenállásod, hosszúságod, keresztmetszeted, abból lehet rót számolni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30331) szoke12 válasza Lompos48 (#30282) üzenetére


szoke12
őstag

jól van na... tudod mire gondoltam. szóval a rákötött hangrendszerre nem ad jelet időközönként.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#30332) darvinya válasza Lompos48 (#30329) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30333) sörösló válasza moha21 (#30330) üzenetére


sörösló
aktív tag

Fajlagos vezetőképesség! Ugyanúgy nem számítgatjuk, mint ahogy a víz forráspontját sem. Annyi amennyi és kész.

(#30334) sörösló válasza darvinya (#30332) üzenetére


sörösló
aktív tag

Ha elolvastad a linkedet akkor láthatod hogy mérik és nem számolgatják. Maga a mérés is bonyolult labormunka. Ezért szokták az ilyesmit táblázatba szerkeszteni, aztán ha érdekel akkor kikeresed ami kell.
Lehet persze agyaskodni ha valaki nagyon ráér, de szerintem tök felesleges újra és újra felfedezni a spanyolviaszt.

(#30335) darvinya válasza sörösló (#30334) üzenetére


darvinya
titán

A mérés egyrész, a másik mikor olyan helységbe kell vezetéket, elektromos berendezést rakni, ahol gőz, oldatok veszik körül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#30336) lono981


lono981
csendes tag

Sziasztok!

Néhány szakközépiskolás könyvemet megtaláltam:

Kovács Csongor: Elektronikus áramkörök
Elektrotechnikai alapismeretek (német könyv)

Nos, csak ez a kettő több mint 600 oldal. Az utolsó könyvet kiemelném, mert sokkal jobb mint a Csongor féle könyv. Sokkal jobban magyaráz, sok szemléltető ábra és levezetett feladatok vannak benne.
Sajnos, még nem találtam meg minden könyvemet, de az lesz összesen több mint 1000 oldal.
Hát azért ezeket nem lehet szerintem néhány egyetemi előadáson elintézni, mert akkor a hallgatók nagy része nem fogja érteni a tananyagot. :D

Mivel tanárt eddig nem találtam, ezért lehet, hogy elektronikai műszerész OKJ tanfolyamra jelentkezek.
Bár semmi se biztos még, lehet hogy az se jön össze.
Ennyi. :)

(#30337) vodkaboy22 válasza lono981 (#30336) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szakközépiskola nem egyenlő középiskola! És te az utóbbit kérdezted :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30338) vodkaboy22 válasza sörösló (#30328) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Köszönöm én is így gondoltam csak nem láttam még ilyet ezért kérdeztem :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30339) CPT.Pirk válasza lono981 (#30336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig de, néhány előadással elintézik a teljes szakközepes anyagot!

Villmérnökin a hallgatók harmada gimiből, vagy egyéb olyan helyről jött, ahol nem tanítanak elektronikát, így az oktatás ott kezdődik, hogy mi az a feszültség, az áram, hogyan jelöljük, mit csinál az ellenálláson a feszültség, számolgatunk SI mértékegység átváltásokat és 1. félév végére már odáig jut az anyag, hogy "több ablakos" ellenállás hálóban kell forrásokat szuperponálni, meg kiszámolni x ellenálláson az áramot, felírva pár, egyenként is kilométer hosszú paraméteres egyenletet.

Második félév már tömény egy és 3 fázis, mindent komplex számokkal, ott fejeződik be, hogy meg kell oldani egy elég kemény 1 és 3f példát, mindent kiszámolva bennük.

No és ez még csak a Pollack, nem is BME szint, ott kb. a két félév anyagát rakják egybe. ;]

(Am. 90 perces órák, heti több alkalom, így simán lehet haladni. A Csongor könyv elég lájtos, nézd meg pl. az Art of electronics 2nd kiadás tartalmát, na az már valami)

De hogy mondjak egy másik példát, a fizika tanítás is ott kezdődik, hogy hova kell felrajzolni az erő "nyilat" a testen (mert többen még nem láttak ilyet, ennek szemtanúja voltam!!!), és az első félév ott végződik valahol a harmónikus rezgő mozgások után.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#30340) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Sziasztok!

DIP-8 tokozásű műveleti erősítők alzatba helyezésénél van vmi trükk? Van egy diy fejeserősítőm, és opamp csere után pár héttel nem szól az egyik csatorna, a másik viszont teljesen hangos. Csere után jó. Gondolom a kontaktja nem az igazi a lábaknál.

Amit kiötöltem, hogy az eddigi 90 fok helyett, inkább 100-110 fokot zárjanak be az opamp lábai, hogy passzentosabban illeszkedjen.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#30341) vodkaboy22 válasza CPT.Pirk (#30339) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hogy ez mennyire igaz :DD
Bmes tapasztalataim totál alatamasztjak de a legjobb amikor egy éjszaka alatt kellett egy programozási nyelvet megtanulni!

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#30342) Lompos48 válasza szaszayanou (#30340) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tökéletlenebb foglalatokban nincsen rugós kontaktus. Ott egy kis terpesztés azért hasznos, mert nekifeszülnek a lábak a csövecskék (függőleges) falának.

(#30343) PHM válasza Lompos48 (#30342) üzenetére


PHM
addikt

Furcsa mód én azt tapasztaltam, hogy a csöves lábú DIL foglalatok
jobban megfogták az IC-ket, mint a lemezesek.
Bár az is igaz, hogy nem csereberéltem benne az IC-ket.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#30344) moha21 válasza sörösló (#30333) üzenetére


moha21
addikt

Ok, most ennyi erővel semmit nem számolunk hanem mérünk... Érdekes módon, ha behelyettesítem a képletbe ugyanazt megkapom... ennyi egyszerű fizika. A mérése pedig megint fizikán alapszik.
A nap hőmérsékletét vagy anyagait sem tudod mérni közvetlen, mégis pontosan meg tudják mondani, hogy miből mennyi van benne.

Az, hogy van erről egy táblázat ok, de ez számítható adat teljes pontossággal. És az, hogy én fajlagos ellenállást írtam, relatíve mindegy az a reciproka a vezetésnek.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30345) moha21 válasza sörösló (#30333) üzenetére


moha21
addikt

Annyit írtam ki lehet számolni, mások is számolással határozták meg. Ennyi. Nekem is kellett izzóban wolfram hőmérsékletet meghatároznom úgy, hogy az rákapcsolt feszültséget, az átfolyom áramot, meg ezekből ellenállást tudtam/mértem. Ebből meg tudtam határozni a hőmérsékletét.

Ha a hőmérsékletét mértem volna, akkor másik hiányzó paramétert tudnám meghatározni.

Szóval az, hogy van egy táblázat az jó dolog, mondjuk 20 C-on meg ha ideális minden. Aztán a valóságban meg, ha több vezeték megy egymás mellett, vagy akár nézem az 50Hz-en is létező skin hatást belátható, hogy az áramsűrűség sem egyenletesen oszlik el a vezető keresztmetszetén és nem csak 50 Hz létezik.

Persze tökéletesen igazatok van abban, hogy van táblázat, ami azért nagyrészt jó mindenre, de azért egy villamos szakembernek szerintem illik tudni számolni is.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30346) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Elektromos kapásjelzőhöz szeretnék csinálni egy távjelzőt. A kapásjezőknek van egy jack kimenete, ami kapáskor áramot ad le.. Ezt szeretném felhasználni. Arra gondoltam, hogy kellene egy herkentyű, ami amikor áram érkezik bele (kapás), akkor rádiójelet ad le a jelzőrészének. Hogy az csipog nyekereg, csörög stb... relative mindegy. 10-20 méter távolság elég is lenne bőven. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#30347) Lompos48 válasza moha21 (#30345) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem is kellett izzóban wolfram hőmérsékletet meghatároznom úgy, hogy az rákapcsolt feszültséget, az átfolyom áramot, meg ezekből ellenállást tudtam/mértem. Ebből meg tudtam határozni a hőmérsékletét.

Hinnye! Ezt azért kíváncsiságból megismételtetném veled... :) Majd összevetném egy optikai pirométer mérésével.

...de azért egy villamos szakembernek szerintem illik tudni számolni is.

Ez így elméletben nagyon szép. De annyi mindent jobb/kellene tudni számolni. Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon sok év alatt se vitt rá a szükség vagy kényszer, hogy fajlagos vezetőképességet számoljak. :)

(#30348) moha21 válasza Lompos48 (#30347) üzenetére


moha21
addikt

Ok. össze lehet vetni, niylván nem tökéletes, majd utána nézek, hogy az milyen elven mér.

Az alap tézis az volt, hogy suliba szeretne gyakorolni valaki számolásokat. Nekünk kellett ilyet számolni, meg kellett mondju Borsodnádasdi mágneslemezes permeabilitását pedig az is meg van táblázatban.

Nem írtam, hogy ez mindenkinek kellene az életben, sőt valószínűleg 99%-ban nem is kell, nekem se kell sose, de attól még csináltatnak ilyet a suliban.

Amúgy még mindig nem értem, hogy ha a feladatban a többi érték meg van adva ( nyilván az alapján, hogy a fajlagos ellenállás/vezetés-el számoltak adatokat ), akkor miért ne lehetne az az ismeretlen?

Matek átrendezés, a középsuli meg leginkább erről szól. Meg ok nyilván nem ezred pontosan kapom meg a wolframszál hőmérsékletét is, de jó megközelítéssel a gyári adat kijött... Sőt kis feszültséggel kezdve 0,5V-tól 12V-ig kb. 40 lépésben mértem és ábrázolva függvényként, lehet látni, mi hogyan változik.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#30349) Lompos48 válasza moha21 (#30348) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Számtanpéldának rendben is volna, de fizikapéldának nyögvenyelős, természet)fizika)ellenes.

[ Szerkesztve ]

(#30350) Lompos48 válasza vilmaboy (#30346) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az úszókában van elem, ami segíti a dolgot vagy csak egy kontaktus?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.