Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Lompos48 válasza moha21 (#37000) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ellenkezőleg, ez a Normally Open, ami meghúzáskor zár.

(#37002) moha21 válasza Lompos48 (#37001) üzenetére


moha21
addikt

Igazad van, elnézést az NC a nyitó. Hiába mindig csipogással vizsgálom és nem a feliratot lesem . :B

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37003) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Szevasztok

Kéne egy kis segítség ...
Van egy aksi hibás tabletem aminek a kijelzőjét szeretném felhasználni majd a későbbiek során mint megjelenítő ...

Kérdéseim a következők :
-Van rá lehetőség/mód hogy a kijelző szalagkábeléhez valamilyenfajta szabvány csatolót forrasszak (D-SUB , DVI-...)
-Mennyire megvalósítható dolog ez az ötlet ?

:R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#37004) Lompos48 válasza Tibor_560sec (#37003) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Válasz a másik topikban van. Egyébként :(

(#37005) #22145024 válasza Gyula84 (#36996) üzenetére


#22145024
törölt tag

A linkelt QDSO-n (márha az) van AC-coupling?

(#37006) Tibor_560sec válasza Lompos48 (#37004) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Már felvilágosítottál róla , hogy halott dolog :R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#37007) Peter789 válasza Tibor_560sec (#37003) üzenetére


Peter789
senior tag

nem olyan egyszerű az, hogy csak forrasztani kellene... ha megvan az LCD panel típusa és ismert a felbontása, csatlakozó kiosztása (a paneltípuson belül még a rev. szám is számít, azonos néven eltérő rev. számmal akár totál más felbontásúak is lehetnek, illetve eltérő csatlakozójuk lehet!) akkor lehet vadászni ebay-en pl "hdmi lcd controller" és hasonló címszavakkal - a leírásokat kell nézni, a támogatott paneltípusokat, meg azt hogy van e hozzá megfelelő összekötőkábel

ha az érintőfelületet is használni szeretnéd, akkor ha rezisztív akkor pár $-ért szintén ebay-ről lehet szerezni USB-s vezérlőt hozzá, ha kapacitív akkor nem nagyon fogsz hozzá találni semmit...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#37008) Tibor_560sec válasza Peter789 (#37007) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Az alany
Véleményed szerint van rá bármilyen mód hogy a PC-vel kommunikáljon ... usb , d-sub ?

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#37009) Gyula84 válasza #22145024 (#37005) üzenetére


Gyula84
veterán

leírás szerint van

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#37010) Peter789 válasza Tibor_560sec (#37008) üzenetére


Peter789
senior tag

ebből a linkből semmit nem lehet megtudni azon túl hogy 7 colos... magán az LCD panelen kell lennie egy típuscímkének...

de nem vagyok benne biztos hogy megéri a kockázatot és szenvedést: [link] - ez az összeállítás biztosan működik együtt...

egyébként milyen célra kellene? ha véletlenül carpc-zésről lenne szó, akkor arra a 7" és a 800x480-as felbontás kicsit karcsú, felbontásban mindenképpen az 1024x600-as az ajánlott - nyakig benne vagyok a témában, lassan 10 éve foglalkozok vele és jópár rendszert fel / átépítettem már... most éppen megint autóvásárlás, és ezáltal egy újabb rendszer építése előtt állok... :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#37011) #22145024 válasza Gyula84 (#37009) üzenetére


#22145024
törölt tag

Ha a beltartalmat tekintve még ehhez a másfél évvel ezelőtti tipushoz hasonlít, akkor eléggé értelmetlen. Még akkor is, ha kivonod a tesztelő zsigeri averzióit eme márka felé :) Én is rengeteget szemeztem, egy ilyen pocket DSO-val, de ez teljesen kiábrándított; már az 1kHz kezelése sem volt problémamentes, az 1MHz meg a katasztrofális szintet sem érte el.
A Tektronix viszont nagyon ott van ennyi pénzért. Sőt, ha nem kell a 100MHz, akkor a 20-as verzióban inkább a postaköltség a meghatározó. Ha az asztalon lesz, akkor inkább kerüld ezt a pocket dolgot. (de vannak még a Tektronixnál is olcsóbban asztaliak az ebayen)

[ Szerkesztve ]

(#37012) Peter789 válasza #22145024 (#37011) üzenetére


Peter789
senior tag

a bohóc előadás során még pár hasznos megállapítás is elhangzik róla... :))

a lényeg hogy helyén kell kezelni az ilyeneket, de arra amire én használom pl hajódízelek fordulatszámjelénél meghatározni a hullámforma típusát, feszültségtartományát, frekvenciájának arányát a valós fordulathoz képest, valamint különböző soros és ahhoz hasonló nem túl magas órajelű digit adatfolyamok jelenlétének ellenőrzésére, analóg feszmérésre, stb stb teljesen alkalmas, és a tizedébe kerül egy ennél tényleg jobbnak nevezhető akkus mobil eszköznek...

bár garantáltan tisztának tekinthető jelgenerátorom nincsen, de pl pic-el adtam már neki különböző frekvenciájú négyszögjeleket, és a videóban is látott torzulásból itt ott valóban tapasztaltam

viszont ez a "tesztelt" verzió tényleg erősen butított és szoftverbugos a sokéves dso201-emhez képest... az enyémnek sokkal kezelhetőbb és átláthatóbb a felülete mert nincsen menürendszer, minden egyből ott van az ablak szélén, de a gombokkal néha tényleg zongorázni kell hogy beállítsam amit szeretnék...

a ~60$-t abszolút megérte, de természetesen ha valakinek van több pénze profibb eszközre és nem hiányzik a könnyű hordozhatóság, akkor érdemes a Tektronix és hasonlók kategóriájában gondolkodni...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#37013) sörösló válasza moha21 (#37002) üzenetére


sörösló
aktív tag

"csipogással vizsgálom és nem a feliratot lesem"

Helytelen. A kapcsolási rajzot is csipogóval olvasod? :F Az NO NC jelölés nemzetközi, egy szakembernek álmából felköltve is tudnia kell. Ami a lényeg benne, az a Normal. Vagyis hogy nyugalmi alaphelyzetet jelent. Volt már gondom ilyennel, amikor maszek NY-Z feliratozásnál az illető az NC kontaktust jelölte NY-nek. Márminthogy majd NY-it ha behúz a tekercs, és úgy is rajzolta! :W

Bocsi, nem kötekedni akartam, csak a pontosság kedvéért.

(#37014) darvinya


darvinya
titán

Sziasztok

Szertettem egy Philips HQ130-as borotvára, ahhoz adtak AA LR6 1.5V-os ceruza elemet.
Gondolva a későbbre a 10 éves HAMA AA KR15/51 NiMH 1.2V/1850mAh-es ceruza elem használnám.

Ám belerakva teljesen más lett a hangja a borotvának.

Ez mitől lehet?
Hiszen anno azért vettem, hogy a ceruza elemet ne kelljen vennem.
Vajon tönkre teheti?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37015) Lompos48 válasza darvinya (#37014) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem teszi tönkre, nem árt neki. A hangja pedig termszetesen megváltozik, hiszen 20-25%-kal kisebb feszültség táplálja a motort.

(#37016) darvinya válasza Lompos48 (#37015) üzenetére


darvinya
titán

Köszi.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37017) Tibor_560sec válasza Peter789 (#37010) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Köszönöm a linket !! :R
Ilyesmire vadásztam tegnap egész este ...

Jól gondoltad autóban kapna helyet ha esetleg megvalósul ...

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#37018) darvinya válasza Lompos48 (#37015) üzenetére


darvinya
titán

Ami lemaradt, hogy feltöltve az aksi gyári töltőjével 1.48-1.5V.
Most használat előtt megmértem a gyári elemet és az akkut.
Gyári: 1.33V
Akku: 1.33V

Ekkor volt hang különbség.
Lehet az aksi 1850mAh kapacitása a befolyásoló?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37019) Peter789 válasza Tibor_560sec (#37017) üzenetére


Peter789
senior tag

colban sem ártana 1-2-3-al nagyobb (ezt nyilván a lehetséges beépítési hely korlátozza) de felbontásban sem árt ha nem csak 800x480-as, mert az 1024x600-at sokkal jobban ki lehet használni szoftveres oldalról (frontend, navi, stb), és bemenet terén sem érdemes HDMI / DVI alá adni, ha szép zajmentes képet szeretnél

ha még nem találtál rá, akkor ajánlom figyelmedbe a pc2car.hu fórumot, kicsi de lelkes közösség!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#37020) Lompos48 válasza darvinya (#37018) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ami lemaradt, hogy feltöltve az aksi gyári töltőjével 1.48-1.5V.

Terhelés alatt mindenképp visszaesik az 1.25V környékére, míg a friss elem tartja az 1.5x V feszültséget (egy ideig). Csak próbaképp tegyél bele friss elemeket és hallgasd meg úgy is.

A kapacitás inkább az üzemidőt befolyásolja.

(#37021) darvinya válasza Lompos48 (#37020) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37022) Kernel válasza darvinya (#37018) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem részletezted, hogy a hangkülönbség gyorsabb vagy lassabb pörgésben nyilvánult meg, de szárazelemnél a 1,3 V üresjárási feszültség már félig-meddig lemerült állapotnak felel meg. Új korában ezek 1,5 V felett vannak. Szén-cink 1,65 V, alkáli valamivel kevesebb szokott lenni.

Akkuval alacsonyabb üresjárási feszültség esetén is képes jobban pörögni, a cella kisebb belső ellenállása miatt.

Motorikus fogyasztóknál érdemes Ni-Cd akkut is felhasználni, ha van valakinek, annak valamivel kisebb a belső ellenállása, mint a Ni-MH-nek, így jobban halad vele a motor, még kisebb kapacitás esetén is.

De ha Ni-MH van kéznél és megy vele, természetesen az is alkalmas.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37023) #22145024 válasza Peter789 (#37012) üzenetére


#22145024
törölt tag

Én nem nevezném bohócnak. Egy olyantól aki műszerek közt szocializálódott, nem várhatod el, hogy nagy boci szemekkel rácsodálkozzon erre a bughalmazra. :)
Ha a tiédben (vagy a jelenlegi legfrissebben) már legalább alapszinten ki vannak ezek javítva, és az analóg front end is minimum használható szintet eléri, akkor van/lesz miről tárgyalni.
BTW egy hajódízel mennyit pörög, ha ráhúzod még a szivatót is? 10Hz? :D
Nem szeretnék látatlanban ítélkezni, de megkockáztatom, hogy 1kHz-en a legtöbb hangkártya is különb minőséget ad, mint a videóban tesztelt példány.

De persze az is kétségtelen, hogy hordozható szkópok ennek a soxorosáért érhetőek csak el. Bár azok legalább nagyjából teljesítik a speckóban megadott értékeket...

[ Szerkesztve ]

(#37024) darvinya válasza Kernel (#37022) üzenetére


darvinya
titán

Hang különbség inkább motorikusra értem, nem a fordulat számra.
De lehet, hogy gyorsabban pörögött és emiatt volt különbség az akku javára.
Mert ott magasabb volt, mint az elemé.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#37025) Kernel válasza darvinya (#37024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Biztos, hogy gyorsabban pörgött, ezeknél más oka nem lehet.

A fül pedig egyébként is igen érzékeny az ilyen dolgokra, mint amikor a számítógép 12 V-os ventilátorán is jól hallható egy kis feszültségváltozás. De az egy finomabb változás, míg egy borotvánál arányaiban nagyobb változások vannak, ahogy merül lefelé, majd meglátod / hallod.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37026) peter9228


peter9228
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy power bank-ot, de sajnos csak 4V-ot ad le az 5V helyett. Szétszereltem, és egy égésnyom fogadott a burkolat belsején. Lehet, hogy ez az oka? Képek: [link]
Az égésnyom pontosan a nagy fekete valami fölött volt.
Bocsi a "nagy fekete valami" miatt, egyáltalán nem értek hozzá :)

(#37027) Lompos48 válasza peter9228 (#37026) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Egy DC/DC konvertert tartalmaz. A nagy fekete "izé" (valam) egy induktivitás, azaz tekercs. Nagyjából hasonlít ehhez:

Igen, lehet az az oka a kisebb feszültségnek. Lehet túl nagy terhelés produkálta a bajt. Csak tipp: esetleg egy 4.7mH-s tekercset kellene kipróbálni helyette, de akkorát, hogy bírja a specifikáció által garantált maximális áramot. Ez akkor vezethet eredményre (esetleg), ha nincs más sérült alkatrész is.

(#37028) peter9228 válasza Lompos48 (#37027) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszönöm!
Közben rájöttem, hogy nem is a tekercs a hibás. Véletlenül a rossz oldalát néztem. Tehát ezt sikerült elrontani: [link]
Gondolom, pont ilyet nem kapok a boltban, szóval felejtős. Azért van rá remény, hogy még használhassam?

(#37029) Lompos48 válasza peter9228 (#37028) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az - ha minden igaz - egy dupla MOSFET. A nagy áram miatta keletkezett, nem ölte meg, de meggyötörte a tekercset. Cserélhető, ha találsz hozzá alkatrészt. (Fairchild FDW9926A, SI6966DQ vagy Philips PMWD26UN, de biztos van más is)

[ Szerkesztve ]

(#37030) moha21 válasza sörösló (#37013) üzenetére


moha21
addikt

A teljesség kedvéért. Nyilván egy kapcsolási rajzot nem csipogóval olvasok. Ám egy mezei kontaktronak a segédtekercsén meg az erőátviteli kontaktusain kívül általában "mezei" nyitó illetve bontó érintkezői vannak.

Nyilván lehet az NO és NC feliratokra hagyatkozni, de ennek is van hátránya. Pl. Lr van kopva a felirat. Helytelen a felirat ( sajnos ilyen is volt már igaz nem kontaktor volt ), illetve a csipogtatás nagy előnye, hogy közben ellenőrzöd, hogy valóban működik -e a kontaktor adott érintkezője.

Én nem szoktam össze vissza jelölgetni, ha kell jelölni természetesen a szabványoknak megfelelően jelölök. Az, hogy hirtelen fejből elhibáztam szerintem emberi dolog, te is párhuzamos kötve próbáltad a feszültséget növelni ( nem személyeskedésnek szánom cska arra akarok rávilágítani mindannyian tévedhetünk ), nyilván a való életben 3-szor is ellenőrzöm amit írok.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#37031) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

PC tápomba a kondik cseréje lassan aktuális. Melyik márkák a legjobbak?? Nem akarok gagyit bele.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#37032) gyenesmartin válasza rostiron (#37031) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szerintem Nippon Chemi Con, ELNA, Rubycon lenne a legjobb tápba.

(#37033) Doki16


Doki16
addikt

Kellene egy kis segítség. Ha ezt a kapcsolást úgy szeretném üzemeltetni, hogy sötétre kapcsoljon be, akkor hova lenne célszerű berakni egy fotoellenállást? Tranzisztornak jó a BC547?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37034) Lompos48 válasza Doki16 (#37033) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez egy pislogónak néz ki. A 4-es reset lábat használhatod. Fényre le fog állni. Egyetlen tranzisztorral kell vezérelni:

A 4.es lábat le kell választani a +12V-ról.

Tranzisztornak jó a BC547?

Az attól függ, hogy mennyi LEDet akarsz meghajtani vele. Nem derül ki a rajzból.

[ Szerkesztve ]

(#37035) Doki16 válasza Lompos48 (#37034) üzenetére


Doki16
addikt

Köszi!

Ez elvileg egy PWM fényerőszabályzó. Max. 6 fehér ledet akarok használni hozzá.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37036) tornas válasza gyenesmartin (#37032) üzenetére


tornas
őstag

A Hitachi meg a Matshita/Panasonic is a legjobbak között van.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#37037) gyenesmartin válasza tornas (#37036) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nekem a Nippon jobb tápegységekhez. Panasonic-ot még nem próbáltam.
Csináltam egy tpa6120-as erősítőt, még régebben. A baj az volna vele, hogyha a poti nincs teljesen letekerve, akkor a nem invertáló lábán lesz vagy 0.5-1V. A kimeneten meg ilyenkor 1-2. Hangilag nincs vele gond, de nem hinném, hogy nagyon egészséges lenne a fejesnek.
Gerjed vagy mi lehet a baja? Tegyek egy pár száz pF-os kondit a bemenetre vagy pár száz nF-st a kimenetre?
[Ez] van megépítve.

(#37038) Lompos48 válasza Doki16 (#37035) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Akkor gyorsan pislogó.

Max. 6 fehér ledet akarok használni hozzá.

Kérdés hogy akarod kötni őket? Adatlapjuk szerint 100mA áramot igényelnek, tehát egyetlen egy ág már a BC547 maximálisan megengedett kollektoráram értékénél van. Ilyen alapon robosztusabb tranzisztor fog kelleni oda.

(#37039) repvez válasza Doki16 (#37033) üzenetére


repvez
addikt

Ezeket mivel rajzoljátok ?

(#37040) peter9228 válasza Lompos48 (#37029) üzenetére


peter9228
aktív tag

Köszönöm!
Szerintem ilyet nem fogok tudni szerezni, és kicserélni se tudnám kézzel forrasztva.
Ha így hagyom, és elé teszek egy új DC/DC konvertert, amivel átalakítom 5V-ra, akkor működni fog?

[ Szerkesztve ]

(#37041) gyenesmartin válasza repvez (#37039) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Például a TINA és EAGLE.

(#37042) Lompos48 válasza peter9228 (#37040) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ezt vagy nem tudom vagy nem értem. A hibás szerkezetet nem hagyhatod bekapcsolva. Ki tudja milyen új galibát okozhat még?

(#37043) peter9228 válasza Lompos48 (#37042) üzenetére


peter9228
aktív tag

Igen, azt akartam kérdezni, hogy ha így használom, okozhat-e még több bajt. Szóval igen:)
Akkor mit tudok ezzel kezdeni, a mosfet cseréjén kívül?

(#37044) Lompos48 válasza peter9228 (#37043) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Félreteszed, amíg szerzel egy olyan alkatrészt, aztán megkérsz valakit, hogy cserélje ki neked, he nem tudod/mered.

(#37045) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Egyik ismerősnek a laptopjában (Acer Aspire 5315) ?megfőtt? a kijelző.
Illetve nem tudjuk mi történt vele, mert kb. 1.5 évvel ezelőtt elszállt a háttérvilágítása és csak most vett bele egy másik invertert, mert valaki azt mondta neki, hogy az szállt el.
Annyi történt miután kicserélte az invertert, hogy most, ha hajtogatja a fedelet akkor néha valamelyik ponton felvillan a kijelző és zizgő hangot ad.
Szerintetek mi lehet a baja? Feleslegesen nem akar most megint 3E-t kiadni szalagkábelre.

Előre is köszi. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37046) Doki16 válasza Lompos48 (#37038) üzenetére


Doki16
addikt

Igen elég gyorsan fog pislogni :) Nem pont ilyen led. Tucat ebay-ről származó fehér víztiszta fehér. Vagy hármasával sorba vagy kettesével sorba, nem tudom melyik az ideális. Melyik tranzisztor akkor szerinted a megfelelő?

Fotoellenállásnak mekkora érték kell kb? Ha betennék egy trimmert akkor elvileg belehetne lőni, hogy milyen fényerőnél kapcsoljon be?

(#37039) repvez : Nem én rajzoltam. Ezt a kapcsolást innen lestem. :)

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37047) Lompos48 válasza PH-User (#37045) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Inverter, fénycső, szalagkábel, nagyfeszültségű kábel, érintkezések, kontaktushibák...

(#37048) PH-User válasza Lompos48 (#37047) üzenetére


PH-User
addikt

:R

Akkor van lehetőség bőven, az inverter az most lett cserélve.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#37049) Lompos48 válasza Doki16 (#37046) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A legrosszabb esetben is kell akkor 300mA-rel számolni. Akkor pedig BC337, vagy valami hasonló.

(#37050) Batman2


Batman2
őstag

Üdv. mindenkinek !

Ismét kapcsoló űzemű tápegységgel kapcsolatban van kérdésem !

Készítettem egy step-up tápegységet LM2588-as ICvel.
12V-os akkuról táplálok vele egy 32-34V-os fesz igényű, 100W-os LED chipet.

Egyelőre csak 30V-ig csavartam fel próbaképpen.
Ezt tartja a táp, erről 1,6At vesz fel a LED chip és 5,4A-t vesz fel a táp az akkuból.

A kérdésem az, hogy vajon mekkora teljesítményre képes az LM2588-as IC ?
Az adatlapjában csak annyi van írva, hogy "internally limited", és nincsen megadva semmi konkrét érték ! :U

Az IC integrált, kapcsoló tranzisztora max. 5A-t bír.
Nem vagyok teljesen tisztában, hogy az 5A-t hol kell érteni ! :U
Max. 5A-t vehet fel, a bemeneten, vagy max. 5A-t adhat le a kimeneten ? :F

Mivel, ha a bemeneten nézem, akkor az IC teljesítmény maximuma olyan 50W körül van.
De ha a kimeneten nézem, akkor a maximum 60V-ával az 5A már 300W-ot eredményez, ami ilreálisnak tűnik egy ekkora kis IC-től ! :U

Vagy úgy kell érteni a maximum teljesítményt, hogyha akkora hűtést teszek rá, ami biztosítjas, hogy mindíg az IC maximum üzemi hőmérséklete alatt maradjon a hőmérséklete (ami szintén belsőleg korlátozott), akkor akár a 300W-ot is teljesítheti ? :F

Ennél a 30V-1,6A kimenő áramnál és 11,5V-5,4A bemenő áramnál az IC hűtője és az alkalmazott tekercs is már intenzíven melegszik, nem tudom mennyit várjak ettől a táptól ! :U

Üdv.

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.