Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) darvinya válasza #68216320 (#61000) üzenetére


darvinya
titán

Helyettesítők: [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61002) #68216320 válasza darvinya (#61001) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nem ismertem ezt az oldalt. Nagyon koszonom :R

(#61003) terapeuta007


terapeuta007
aktív tag

hello.
ugye antenna számitás 300/freq. én helyzetembe bluetooth receiverrel akkor ez 2400/300 osztva néggyel mert negyed hullám kell (azt nem értem hogy miért/hogyan) és akkor ez 30mm antenna hosszt jelent.
az lenne a kerdesem hogy ennek a darab vezetéknek miből kell lennie(alu,réz,vas)(számít-e) és hogy a vastagsága is számít-e ? jah és szigetelés számit e hogy rajta van vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#61004) And válasza terapeuta007 (#61003) üzenetére


And
veterán

"ugye antenna számitás 300/freq. [..]"
Eddig ez nem antenna számítás, hanem a hullámhosszé méterben, ha a frekvenciát MHz-ben adjuk meg.
"[..] osztva néggyel mert negyed hullám kell (azt nem értem hogy miért/hogyan)"
Nem feltétlenül kell negyedhullámú (monopólus) antenna, az ugyanebben a sávban működő b/g- és részben az n-szabványú wifi-eszközök például előszeretettel használják a félhullámú dipólust. Egyik kivitel sem illeszkedik tökéletesen a rádiómodulok szokásosan 50Ω-os kimenetéhez, illetve a λ/4 monopólus talpponti impedanciáját erősen befolyásolja a kialakítása (elvileg jól vezető 'földfelületre' kellene telepíteni).
Az anyag nem számít különösebben, csak jó vezető legyen. A rajta lévő szigetelés érdektelen, egy átlag wifi-router dobozon kívüli antennája sem szokott csupasz fém lenni. A vastagság - pontosabban a sugárzó és a hullámhossz aránya - viszont érdekes lehet, de ennek (rövidülési tényező) a hatása is csupán néhány százalékos, illetve amúgy sem tized milliméteres pontossággal szokták ezeket kivitelezni, a működési sáv sem olyan keskeny.

(#61005) terapeuta007 válasza And (#61004) üzenetére


terapeuta007
aktív tag

kösz a választ!
csak érdeklődés (mert ha 1-2%ot számít a vastagság akkor tök m1) de a sugárzó alatt mit értessz az mi?

[ Szerkesztve ]

Jimi Hendrix-Purple Haze

(#61006) darvinya


darvinya
titán

Nem gondoltam volna, hogy Hipermarketben(Auchan) kapható olyan elosztó, ami gyárilag hibás.
Erről van szó:

1-es kábelen 6-os főkapcsolós elosztó 3m-en, pillanat alatt túlterheltő.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61007) xxxjjjkkk válasza darvinya (#61006) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Ez melyik szabványt sérti?

kernel: "Létezik ilyen hozzáállás, hogy ami kínai és hálózatról működik, annál félni kell a tűztől."

Ezt én is szoktam mondani kedvenc setét boszorkányüldöző csoportunkban, azoknak próbáld már meg elmagyarázni. ( ja igen, próbáltad :) )
Azoknak még sok is ennyi info, azon felül, hogy van e rá kupon.

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61008) Kernel válasza darvinya (#60999) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mi jelzi a 90 %-ot, van rajta valami jelzőáramkör? Az is visszameríti.

Egyébként nem tudom, mekkora a kapacitás, de ilyen kis akkuhoz a TP4056 töltőáramát (ami alapból 1 A) valószínűleg csökkenteni kellene.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61009) Lompos48 válasza #68216320 (#61000) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A rajz szerintem hibás. Egyszerűen kiszámítható, hogy akár jel nélkül is az "üresjárati" kollektoráram 800mA körül van: IE=(5*R2/(R1+R2)-VBE)/R3. Ez pedig még a 2N2222 számára is határérték. A BC547 peig csak 100mA-re képes. Most azt nem részletezem, hogy a HFE paramétert (IC/IB) is figyelembe kell venni.

(#61010) darvinya válasza xxxjjjkkk (#61007) üzenetére


darvinya
titán

Szabványt nem sért elvileg(papír mindent elbír), de 6db konnektorral mennyire is lehet terhelni?
Egy laikus honnét fogja tudni, mit dughat rá?
Pl: mindegyik konnektorba 1kW-os fogyasztót dug, az már ≈6kW
Más hipermarketben(InterSpar) 6-os főkapcsolós elosztó 3m-es 1.5-en van, és 3-as is.

(#61008) Kernel

Külön csatlakoztattam rá mérőt, ez első töltés-teli váltás után.
80-120mAh aksi.

Korlátozást mivel oldanád meg?
Töltő körbe volt beiktatva USB fesz./áram/tölteség/eltelt idő mérő.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61011) fero02 válasza darvinya (#61006) üzenetére


fero02
veterán

És akkor most azt is nézd meg, hogy a dugvillára mi van írva...és azután próbálj meg eligazodni. ;) :(

(#61012) darvinya válasza fero02 (#61011) üzenetére


darvinya
titán

Mi lenne ráírva? -Semmi, fröccsöntött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61013) fero02 válasza darvinya (#61012) üzenetére


fero02
veterán

No csak nézd meg. ;)

(#61014) Kernel válasza darvinya (#61010) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy már volt róla szó, csak egy ellenállást kell ledobni róla. A kapható modulok 1 A-re vannak állítva, de ez módosítható.

A cseréhez nem fontos SMD, apróbb fajta huzalost is rá lehet akasztani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61015) darvinya válasza Kernel (#61014) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, ez kimaradt, de mentem képet.

(#61013) fero02

De miköze van dugvillának a kábelhez?
Ez csak dugvillára vonatkozik, nem az egész hosszabbítóra.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61016) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#60965) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Na mértem amit csak lehetett és követtem a nyomokat és végül arra a következtetésre jutottam hogy ez a transzformátor adta meg magát, de sem datasheetet nem találok rólav-de ami a fontosabb- azt sem hogy hol lehet ilyet venni, pedig rákerestem az összes rajta lévő számra.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61017) tordaitibi válasza darvinya (#61015) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elvi és filozófiai síkra tévedtünk,
tehát a hosszabbító aminek a LEGELSŐ eleme 10-16 amperral terhelhető, a többi része akár 100amperral is,
megoldható, le kell vágni a dugaszt, mert az a korlátozó tényező.
De így meg megszűnik működni.

Már asszem volt róla szó nemrég, hogy konnektorokat, dacára a bejövő pl. 3x125 ampernak, 16 amperes kismegszakítóval illik és kell is biztosítani, így az általad említett
mind a 6 lukba 1kW máris életszerűtlen. a negyedik 1kW fogyasztó bedugásakor a kismegszakító leold, folyamatos terhelésnél még hamarabb.

(#61018) Kernel válasza Dr. Romano (#61016) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt miből vontad le? Nem nagyon szokott tönkremenni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61019) Dr. Romano válasza Kernel (#61018) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nem 100% nem vagyok szaki de nekem ennek tűnik. Már alapból gyanús volt a transzformátor alatt/körul a pcb enyhén feketés elszíneződése (a mellette lévő diódák mind jók) és a pufferkondi 320V-ja bemegy a transz. egyik lábán azonban a maradék 3 lábon semmi sem jön ki mondjuk ezért is kéne egy datasheet higy melyik mi, de az svd13n50f drain lábánál is 0 van pedig ez közvetlenül csatlakozik a transzf. egyik lábához gondolom ezért nincs készenléti 5v sem. De majd ha hazamegyek még ránézek csak jó lenne tudni hol lehet ilyet venni :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61020) xxxjjjkkk válasza darvinya (#61010) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Elméletileg 16A a konyhán kívül max a garázsba kell, szoba 10, világítás 4-6, fürdő igényfüggő.
Egy 10A-es bőven elég a szobába. 6kWal meg úgy sem tudod terhelni, de ahhoz nem kell 6os elosztó sem feltétlen.
Az elektromosság nem játék, hegesztőtrafót, betonkeverőt, meg amúgy sem a tv dugaljról üzemeltetünk.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61021) Kernel válasza Dr. Romano (#61019) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez már valami, primerszakadásra utal. Egyébként annyiból elnéztem, hogy a nagyobbik trafóra gondoltam, ami kisebb eséllyel hibásodik meg, robosztussága miatt.

Ez a kisebbik a készenléti trafó, ahol a primer vékonyabb huzal és több menet, nagyobb a hibalehetőség is. Ki kell forrasztani, meg kell nézni a bekötés tövénél a tekercshuzal folytonosságát. Ellenállásmérővel egyértelműsíthető a szakadás is. Ehhez nem kell adatlap, hogy minden tekercsnek legalább két vége van.

Szóba jöhet a helyettesítés is, másfajta tápegységből bontott trafóval.

Viszont a tápegység fotóján IC-s megoldású készenléti tápot látok, tehát amiben benne van a FET is:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61022) Dr. Romano válasza Kernel (#61021) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kösz az infókat csak lelkes casual vagyok de így tanul az ember :R
Igen bocsi nem voltam valami pontos csak telóról próbálom rövidebbre fogni rühellek üvegen gépelni :D
Rendben köszi akkor kiszedem és rámérek a transzformátor lábaira. Ha cserélni kell akkor bármilyen más tápból bonthatok ilyet vagy valami értékre azért figyelni kell?
Szóval akkor ezen az ic-n is mérjek a megfelelő lábakon v droppot?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61023) Kernel válasza Dr. Romano (#61022) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt a FET-dolgot tisztázni kellene, hogy akkor mit mértél, mert esetleg a trafót sem kell kivenni.

Az IC jellegzetessége, ahol a különálló lába van (a szigetelési távolság miatt) ott van a Drain, ami megy a trafóra.

Trafót csak a feltételek pontos azonosítása után lehet átemelni egy másik tápból. Bekötés is lehet eltérő, feszültségek is. Az 5 V kimenet persze adott, de szokott lenni még egy segédtáp is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61024) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Ha a falból ki áll három darab egyforma fekete kábel, hogyan tudom kideríteni hogy melyik a föld és melyik a nulla?

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#61025) Kernel válasza Gyb001 (#61024) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha van FI-relé, annak le kellene oldani, ha fázis-védőföld közé teszel egy próbalámpát.

Ha nincs, akkor valamilyen nagyobb fogyasztóval lehetne próbálkozni (rezsó, fűtőtest), ami feszültségesést hoz létre a vezetéken. Ezzel együtt egy közelben lévő, védőföldes konnektorban mérni a feszültség változását.

De eleve gyanús már az ilyen munka szerintem, ha össze van keverve itt-ott, akkor nincs mihez viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61026) darvinya válasza xxxjjjkkk (#61020) üzenetére


darvinya
titán

Ja…3db 2A-es telefon töltő, vagy 2db 2A töltő és porszívó 1.5A-es, és már is ≈6A-nál járunk.
Konyhában inkább jobb 25A, mint lecsapja mindig a biztit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61027) JóGéza válasza darvinya (#61026) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ezt azért számold át még egyszer....

(#61028) Kernel válasza darvinya (#61026) üzenetére


Kernel
nagyúr

2A x 5V = 10 W és a veszteség, amit elfűt.

Mennyit vesz fel a hálózatból?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61029) darvinya válasza Kernel (#61028) üzenetére


darvinya
titán

Hova fűt el QuickCharger 3-as?
Azt a 2A-t felveszi, hiába ott 230V van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61030) xxxjjjkkk válasza darvinya (#61029) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Dehogy veszi fel, de ha fel is venné, akkor is akár mennyit dugsz rá, akkor a bizti lekapcsol 10A nál, 25A ra meg nem biztosítunk háztartási dugaljat.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61031) xxxjjjkkk válasza Gyb001 (#61024) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Én kikötném az elosztódobozba mindkettőt, és kicsipogtatnám onnan(már ha lehet). Ugye azzal elvileg elválasztod a P-t és az N-t. Persze biztik le.
De ilyenkor gyanus, hogy nem szakszerű a szerelés, tehát ők sem tudták, hogy melyik melyik.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61032) Lompos48 válasza darvinya (#61026) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igaz. 24V-os kamionakkutöltőkre. :)

(#61033) Kernel válasza darvinya (#61029) üzenetére


Kernel
nagyúr

230V x 2A = 460 W

Ennyivel tekeri a villanyórát, szerinted ez reális?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61034) xxxjjjkkk válasza darvinya (#61029) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

na kedvedért megnéztem input 230V 0,6A, output 5V 2A
sima nillkin usb töltő

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61035) Kernel válasza xxxjjjkkk (#61034) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ráadásul még az sem az üzemi áramfelvétel (hiszen az 138 W teljesítményre jönne ki, ami szintén képtelenség), hanem csak a lehetséges csúcsáram, ami bedugáskor előállhat.

Meg amit írtam (5V x 2A) is csak max. terhelésnél állna elő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61036) moha21 válasza darvinya (#61006) üzenetére


moha21
addikt

1-es vezetéken 12A simán folydogálhat. Erre max 10A van megadva. Hol a probléma?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#61037) tordaitibi válasza Gyb001 (#61024) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Korrekten csak úgy hogy lekapcsolsz minden kismegszakítót, kihúzol MINDEN fogyasztót a lakásba, (mert a bedugott nagyobb állandó fogyasztókon keresztül fázis-nulla átvezetéseket fogsz mérni), elbontod a nulla-védőföld átkötést (ha nincs firelé) és hosszú vezetékkel meg egy személy közreműködésével kicsöngeted. Vagy csipogtatod.
Ekkor már nem árt az össszes konnektort leellenőrizni.
Nagyobb lakásba egy szép egész délutáni elfoglaltság, de amúgy is esik az eső, jó bennt molyolni. :)

(#61038) xxxjjjkkk válasza Kernel (#61035) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Valóban, nekem is soknak tűnt, viszont mivel gyári felirat, így vitán felül áll, hogy nem vesz fel 2A-t a 2Amperes töltő.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61039) darvinya válasza xxxjjjkkk (#61034) üzenetére


darvinya
titán

QC 3-as töltő 12V 2A, 5V 2.5A-t ad le.

Nilkin gagyit meg hadjuk, mert túlárazot vacak.

Vezeték keresztmetszetét átfolyó áramra métezzük, nem feszültségre.
10000V 0.001A-rel 0.1-es vezeték is elbír, max. a vékony szigetelés miatt megcsapkod, pont mint a sokkoló pisztoly.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#61040) moha21 válasza darvinya (#61039) üzenetére


moha21
addikt

Igen, de a 12V * 2A =24W míg a másik 30 W DC.

Ez 1 fázison cos fi 1-hez közeli érték mellett. Az első esetben 0,104 A effektív értéket jelent míg másodikban 0,13 ampert. A kettő együtt 0,234 A. Persze ez ideális eset a cos fi nem 1 és a feszültség sem 230V.

(#61039) darvinya: "Vezeték keresztmetszetét átfolyó áramra métezzük, nem feszültségre."

Vezeték keresztmetszetet vagy teljesítményveszteségre vagy feszültségesésre méretezünk.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#61041) xxxjjjkkk válasza darvinya (#61039) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Te most csak trollkodsz, ugye?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#61042) Dr. Romano válasza Kernel (#61023) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Volt egy kis időm így folytattam a dolgot, végül is kiforrasztottam a transzformátor és a színeződés alatta még durvább :)
Ahogy írtad mértem rajta folytonosságot és valóban; e két láb között nincs semmi, a többi oké.
A kettő közül a szélsőbe megy a 320V a puffertől, míg a mellette lévő menne az IC drain lábához (tegnap rosszul írtam a típusát valójában ez egy TNY176PN.

Úgyhogy ha csak az IC-vel nincs gond, akkor ez a probléma és itt van szálszakadás (+ még némi korom :) )

Hát még mindig meg vagyok lőve hogy hogyan szerezheték ehhez helyettesítőt. Ezen nem tudok tesztelni hogy milyen feszkók szaladgálnak rajta mert ugye nem megy és nincs schematic sem a táphoz, lehet bemegyek egy elektronikai boltba leteszem az asztalra és mondom hogy kérek egy ilyet (a rajta lévő számok csak jelenteknek valamit, ha már a kereső semmit nem dob egyikre sem) :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61043) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hallott már valaki az ólom-kristály akksikról? Itt van pl egy adatlap, csillagászati számú mély ciklust, komoly hőmérséklettartományt igérve.

Nomád üzemmódba, lakókocsihoz keresek akksit (hol napelemes, hol hálózati töltés, hosszú inaktív periódusok). Lenne ennek előnye pl egy géles vagy AGM akksihoz képest?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#61044) Kernel válasza Dr. Romano (#61042) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ilyen csapkodásokat nehezen él túl egy ilyen IC, inkább azon csodálkozom, hogy nincs eldurranva, ahogy szokott. Lehet, hogy Drain-zárlat, vagy kapcsolódó kondenzátor (ha van) zárlata miatt égett ki a tekercs. Utóbbi esetben elképzelhető, hogy a zárlati áram nem az IC felé haladt. De rá kell mérni.

Villámlás is szokott ilyen égéseket okozni. Lehet, hogy belül a tekercs jó is, csak a kivezetésnél szakadt meg, nem látszik a fotón.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61045) Gyula84 válasza xxxjjjkkk (#61041) üzenetére


Gyula84
veterán

egyszerűen csak nem ért hozzá és meg van győződve az ellenkezőjéről

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#61046) Dr. Romano válasza Kernel (#61044) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Sajna a táp előéletéről nem sokat tudok (kollégám sózta rám "ajándék" gyanánt :) ) így nem kizárt akár a villám is.
Köszi, rámérek majd akkor még az IC-re és megnézem transzformátor kivezetéseit is.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#61047) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Lenne egy autós kérdésem, foglaljatok állást, legyetek szívesek.
A lényegen ugyan nem változtat, csak a tisztán látás érdekében írom, hogy egy Opel Astra F-ről van szó, 1.7-es Isuzu dízel, turbós. Az ékszíj néha csúszik, ezt a héten orvosolni fogjuk, addigis leírom a jelenséget, amit tapasztaltam. Tegnap mentem vele esőben, lehet hogy vizet vert fel a szíjra, mindegy is, kb 15 másodpercig világított a töltésjelző menet közben. Levettem a tompítottat, ezt követően elaluldt, és azóta nem produkálta a jelenséget.

Nem hagyott nyugodni, ma rámértem az akksira - üzemmeleg, járó motornál. Világítás nélkül 14,2V körül töltött, ez eddig rendben van. Ráadtam a világítást (helyzetjelző + tompított + hátsó világítás), ekkor leesett 13,6V-ra, de azt tartotta. Ezután ráadtam ehhez még a ködlámpát is elöl és hátul, ekkor lassan elkezdett esni század voltonként lefelé. Egészen 13V-ig figyeltem, de még mindig csökkent, így nem mértem tovább.
A motor alapjáraton járt, menet közben nem is tudom megmérni a pontos töltést ebben a formában, szóval elképzelhető, hogy fordulaton (kb 2000RPM-en forog 5-ösben 100 körül) már felépül a töltés, mindenesetre az érdekelne, hogy a mért értékek rendben vannak szerintetek így alapjáraton? A generátort azért eléggé megterheli ez a fogyasztómennyiség, gyors számolással a tompított 2x55W, a hátsó helyzetjelző 2x4W, a ködlámpa elöl 2x55W, hátul 21W, szóval ~250W-ot minimum utána kellene töltenie, plusz a veszteség, illetve az elektronika amit felvesz. Az akksi pár hónapos, 78Ah-s. A generátor elvileg 70A-t tud névlegesen, ez legyen mondjuk a gyakorlatban az elhasználódást figyelembe véve 55A, a fenti fogyasztók 20A körül esznek, szóval elvileg maradna még tartalék, és ez a kérdés nekem, hogy ez hova lett?
Ahogy írtam is, a szíj biztosan csúszik kicsit, szóval lehet, hogy emiatt is van ez a jelenség, de jobban örülnék, ha kapnék konkrét értékeket. A legjobb lenne, ha ezeket az értékeket egy hasonló kaliberű autóról kapnám, mert ez egy elég régi gép, a maiak lehet teljesen máshogy töltenek.

Bocsi, hogy hosszúra nyúlt, köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#61048) nxswitch


nxswitch
senior tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem még a fentebb taglalt ledszalagos témámhoz.

Van 10*1 méter ledszalagom, ami 5Vról működik és maximum 3.6A-t vesz fel egy méter szalag. Méterenként szeretném bekötni egy tápegységbe, ami 40A-t képes ellátni és van 3 GND és 3 +5Vos kimenete.

Hogyan érdemes összekötni a konnektort, tápegységet és a ledszalagot? Melyik kettő közt milyen hosszúságú vezeték legyen? Úgy szeretném, hogy a ledszalagokat(kijelzőket) a tápegységtől kényelmes távolságra el lehessen helyezni. A tápegység nem igazán rögzíthető falra, így gondolom úgy érdemes, hogy a tápegység és ledkijelző között legyen annyi távolság, hogy ha falra teszik, akkor a földre le lehessen tenni a tápegységet. A tápegység és konnektor között pedig használnak majd hosszabbítót.

Azt már írtátok, hogy 36V esetén nem lehet nagy távolságra elvinni, mert nagy lenne a feszültségesés. Akkor gondolom úgy érdemes, hogy 20 kábellel(10gnd 10 +5v) összekötöm a tápegységet és a ledszalagokat.

A tápegység és ledszalag között lehet 5 méter távolság, ha 3.6V megy a kábelen, vagy túl nagy lesz a feszültség esés?

A 20db kábelt mivel lehetne rögzíteni egy felülethez(még nem tudom mire ragasztom rá őket, szerintem egy vékonyabb fekete deszkára) a ledszalagok mellett?

Előre is köszönöm a válaszokat. :)

(#61049) Kernel válasza csabyka666 (#61047) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mi gátolt meg abban, hogy feljebb pörgesd a motort? Bár nem tudom, annál a motorházban hol lehet kézzel tekergetni (ha ott mérted), de lehet mérni feszültséget a szivargyújtóaljzatban is.

Alapjáraton ez teljesen normális, hogy alig van töltés. A nagyobb terhelést nem kompenzálja, ezért ilyenkor merül az akku.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#61050) csabyka666 válasza Kernel (#61049) üzenetére


csabyka666
addikt

Hát leginkább az, hogy nem tudom, hova kell nyúlni. :)

Szóval azt mondod, ez így akár jó is lehet. Szivargyújtó jó, de oda nem biztos, hogy az akksi direkbe van bekötve, ezért akartam közvetlen azon mérni.
Magyarán a fordulat kompenzálja a nagyobb terhelést?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.