Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Keeperv85 válasza CPT.Pirk (#29750) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Hupsz. Hát ezt csúnyán mellé néztem. Tényleg, a Wine ki is ment a fejemből. A Java-s cucc is elég jól néz ki. Azt hiszem hamarosan szükségem lehet rá. :R

[ Szerkesztve ]

(#29752) tornas válasza tornas (#29749) üzenetére


tornas
őstag

...meg ezt is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29753) moha21 válasza tornas (#29749) üzenetére


moha21
addikt

Ez ilyen asztrológia kategória.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29754) tornas válasza moha21 (#29753) üzenetére


tornas
őstag

Az biztos, hogy a leírt kísérletek eredményeit illetően lehet is jóslatokba bocsátkozni. :K

Mindig is óvatosan kezelem az ilyen a "semmiből is energiát állítok elő" embereket. Tisztán a "semmi" és a "nem kézzel és ésszel fel nem fogható valami" között is van némi különbség.

De azért érdemes néha pillantásokat rájuk vetni, mert végül az ember nem tudhatja, hogy mi az amivel érdemes lehet(ne) foglalkozni, próbálkozni!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29755) moha21


moha21
addikt

3 f vezeték méretezésnél hatásos vagy látszólagos árammal számolnuk? Tehát kell -e cos fi-vel szorozni a nevezőbe?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29756) Lompos48 válasza moha21 (#29755) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tudtommal a hatásossal.

(#29757) CPT.Pirk válasza tornas (#29754) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezért kértem, hogy valaki adjon magyarázatot, vagy legalább csinálja utánam, kondenzátor meg led minden családban akad dögivel. :)

Csak pár oldalt olvastam Egely egyik könyvéből, igazából az egyetlen úgymond "ingyen energia" gép ami felkeltette az érdeklődésemet, az a Tesla switch, szóval nem számítok egy ingyen energia emberkének. Egyszerűen csak nem tudom, honnan jön az extra teljesítmény.

Most azon gondolkodok, hogy valami áram korlátos tápon keresztül kellene a kondit feltölteni, amivel mérhetővé válna az időállandó, számíthatóvá a kapacitás, meg egyebek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#29758) moha21 válasza Lompos48 (#29756) üzenetére


moha21
addikt

Szerintem is csak fura volt, hogy egy 5kW-os motorra cos f 0,85 30m távolságra 3% fesz eltéréshez elég egy 0,55 mm^2 Cu. Illetve fázisonként.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29759) darvinya válasza Keeperv85 (#29739) üzenetére


darvinya
titán

Az én Toshiba Tv is érdekes volt.
Kb. az agya a mai lapos tv-é, mind ezt '83/84-ben.

Olyan hifi cucc volt benne, hogy öröm volt hallani.
Külön nagy hangfall volt hozzá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29760) Keeperv85 válasza darvinya (#29759) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nekem volt ITT-Nokiám. Azt soha sem szedtem szét, de a GNR üvöltött rajta anno ezerrel. :C

(#29761) tigerscorpio válasza tornas (#29745) üzenetére


tigerscorpio
aktív tag

elektrodroid

" A Pokol Üres, mert Minden Ördög a Felszinen Van" ****Eladó cuccaim a az adatlapom/honlap link alatt****

(#29762) darvinya válasza moha21 (#29758) üzenetére


darvinya
titán

Ott valami nem stimmel 5kW-os motor 30m-es vezezékhosznál 0.55mm^2.

Kicsit sok lenne a feszültség esés.

Talán ez jobb lenne.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29763) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Na reggel jelenik meg a cikkem a csöves előerősítőről itt a logout-on. Teli van jó képekkel :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29764) totya694 válasza vodkaboy22 (#29763) üzenetére


totya694
őstag

Várjuk :))

Üdv:Attila

(#29765) Lompos48 válasza darvinya (#29762) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha jól számolom ez utóbbi háromeres kábel esetén olyan 25-30 kg réz, eltekintve a szigetelés súlyától. Mindez 30 méteren, ami nem is olyan sok. :Y

[ Szerkesztve ]

(#29766) darvinya válasza Lompos48 (#29765) üzenetére


darvinya
titán

Én a 0.55mm^2 vezetékre lennék kíváncsi, hogy jött ki.

5kW-os motor indításkori mit művelne evvel a vezetékkel.

(#29763) vodkaboy22

Várjuk. :C

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29767) Reggie0 válasza darvinya (#29762) üzenetére


Reggie0
félisten

4mm^2 boven eleg, de meg 2.5mm^2 is elmegy.

De rosszul toltotted ki a progit, mert 3F-on mar 400V van, valamint nem szamoltal a cosfivel.

[ Szerkesztve ]

(#29768) Reggie0 válasza moha21 (#29755) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, kell a cosfi, mert a "latszolagos" aram folyik at a vezeteken. Pont ezert okoz nagy problemat a halozaton a meddoaram. (illetve feszultseg visszaesest is okoz).

[ Szerkesztve ]

(#29769) darvinya válasza Reggie0 (#29767) üzenetére


darvinya
titán

Én csak túlméreteztem és mivel a program nem számol a motor típusával(asszinkron, szinkron), és motor felépítményével(csúszógyűrű, kalickás, stb.), és a tekercselés bekötéssel(delta, csillag, zegzug), és a cos φ-vel, és fázis javító kondenzátorral, vezeték tipusával(MBCU, MTK, stb.)

Min. 2.5mm^2, de gyakori indítású motor esetén azért nem árt a túlméretezés.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29770) Lompos48 válasza Reggie0 (#29768) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Igen. Hibáztam. :B

(#29771) moha21 válasza darvinya (#29766) üzenetére


moha21
addikt

[link]

Az első feladat az. Régen nem csináltam ilyet, úgyhogy jöhet a segítség.

(#29768) Reggie0: Ja a meddő áram is terheli "fűti a vezetéket". Ez eddig ok. Viszont akkor miért találom úgy a képleteket, hogy a keresztmetszet számításnál nem szoroznak cos fi-vel? Több oldalon is néztem.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29772) moha21 válasza darvinya (#29762) üzenetére


moha21
addikt

3%-os fesz eséssel számoltam annyi még belefér.

(#29770) Lompos48: Én is? :C

(#29769) darvinya: Mivel az egész pusztán elméleti dolog, ezért írtam csak ennyit az egészről.

Ja és ámbár papíron kerekítettem 7V-ra, de 6,9-el számoltam, máshol 2 db tizedesjegy.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#29773) darvinya válasza moha21 (#29771) üzenetére


darvinya
titán

Cos φ az a motor teljesítménykor kell, fázis eltolás miatt kell.

Betáp vezeték függ motor típusától és az indításkor felvett áramától.

(#29772) moha21

Nem baj, de legalább ismételtem egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#29774) Reggie0 válasza moha21 (#29771) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet, hogy azert mert, nem szoroznak vele, hanem osztanak ;]

Amugy ennek az is lehet az oka, hogy altalaban nem a motor teljesitmenyevel meretezunk, hanem a maximalis aramaval es a nevleges feszultsegevel. Ugyanis egyaltalan nem garantalt, hogy a nevleges feszultsegnel fogja felvenni a maximalis aramot. (Inditoarammal csak akkor kell foglalkozni, ha nem VFD-vel vagy lagyinditoval tortenik az inditas. Ez gyakorlatilag csak aszinkron motornal szamit, szinkron motort nem lehet csak ugy ravagni a halora, egyenaramunal pedig nincs ilyen gond.)

[ Szerkesztve ]

(#29775) mezis válasza tornas (#29749) üzenetére


mezis
nagyúr

A professzorodat (Fran De Aquino professzor) meg küld vissza a középiskolába a szinusz görbével kapcsolatos ismereteinek frissítésére, mivel szerinte így néz ki egy szinusz görbe: :W

Néha bele szoktam nézni ilyen leírásokba, főként az érdekel, hogy mekkora marhaságokat tudnak egyesek össze handabandázni. Ha ilyenből vallást csinál, tegye, hinni bármiben lehet. De tudománynak ilyet eladni ? :F

(Van egy olyan sejtésem, hogy egyes szerzők röhögnek azon, hogy vannak akik komolyan veszik azt a zagyvalékot, amit leírtak.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#29776) Keeperv85 válasza mezis (#29775) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Pffff.. :(((

El kéne neki küldeni ezt:

(#29777) kjani18 válasza tornas (#29749) üzenetére


kjani18
őstag

Nem melyik filmben volt, így az idézet sem szó szerinti:

"-Ha a mikroszkópba nézve táncoló fehér egereket látnék, hiába látom, nem hinném el..."

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#29778) tornas válasza tigerscorpio (#29761) üzenetére


tornas
őstag

Köszi szépen és közben én is nézegettem és az Elektrodroid mellett döntöttem. Talán ez az egyik legjobb app Androidra.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#29779) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

CIKKEM ÍME VÉGRE FRISS és röpögös nem úgy mint a reggeli pizzaszeletem... :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29780) totya694 válasza vodkaboy22 (#29779) üzenetére


totya694
őstag

Én már olvastam... :)

Üdv:Attila

(#29781) Keeperv85 válasza vodkaboy22 (#29779) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

:C

Én csak egy dolgot csinálnák másképp: a nyákot. Ki nem állom ezt az előre fúrt verziót. Inkább mérek, rajzolok, fúrok, lakkozok, mint egy asztalos, de a végeredmény a fontos.

Ám ez egy nagyon szép munka. Kedvet kaptam megépíteni. :Y

(#29782) totya694 válasza Keeperv85 (#29781) üzenetére


totya694
őstag

Én meg azért nem szeretem a próba panelt mert "eltévedek" rajta :B
Ha úgy áll a dolog akkor megrajzolom köröm lakkal és kimaratom.Ha meg minőségi NYÁK kell akkor 5 km-re lakik egy barátom aki bérbe gyárt NYÁK-ot és megcsináltatom vele...

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#29783) Keeperv85 válasza totya694 (#29782) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Én akkor utáltam meg, mikor egy Quad 405 beültetésének felénél jöttem rá, hogy a két új tranzisztorom lába biztos nem megy bele, bárhogy is szeretném átnyomni. :Y

Persze én marha: minek raktam volna előre bele őket ugye, hogy megnézzem. Áhh... hát ez úgyis szabványos... akkor jött a: "Jó, akkor most vagy fúrom, vagy lebontjuk az egészet...:U"

(#29784) vodkaboy22 válasza Keeperv85 (#29783) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nagy lábaknak én is fúrok.
De én alapvetőleg szeretem mert gyorsan tudok vele dolgozni és amikor 5.-6. prototípus lesz megfelelő nem kell folyton új nyákot terveznem... Igaz az utsót rakhatnám értelmes nyákra, de mivel ezek egyedi darabok nem hiszem, hogy másikat fogok gyártani és marad így az uninyák egyszeri prototípusnak.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29785) Keeperv85 válasza vodkaboy22 (#29784) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

A megrendelő úgysem a belsejét nézegeti szerencsére. :)

(#29786) Lompos48 válasza Keeperv85 (#29785) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért az megrendelőtől függ. :D

(#29787) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#29786) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A kedves megrendelőnek van 2db Apple laptopja össz értékben 5000$< van iphone typhone myphone anyémphone + nagy LCDtv + 27-es lcd monitor + apple tv + upc tv + bakelit + 300k pioneer AV erősítő és sok csili vili dolog .
Szerinted jól gondltam, hogy a "megrendelőm" (egyébként nagyon kedves barátom) örülni fog egy kis optikai tunningnak? :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29788) Lompos48 válasza vodkaboy22 (#29787) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem az anyagi háttér függvénye, hanem a személy beállítottságáé. A tuningról kérdezd meg a célszemélyt.

(#29789) vodkaboy22 válasza Lompos48 (#29788) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Megint nem érthetően akartam valamit kihangsúlyozni :W A lényeg, hogy oda van a csillogó villogó kütyükért :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29790) Keeperv85 válasza vodkaboy22 (#29789) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Építs be neki pár dekatront. :DD

(#29791) vodkaboy22 válasza Keeperv85 (#29790) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Kapható még olyan ? :F

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#29792) Phvhun


Phvhun
őstag

Van suliban egy Technics SU-V2X erőlködőnk, és csak akkor szól, ha hátul összekötjük az ext in és ext out-ot.
Amik egy nagy fém csatlakozóval kivül is külön össze vannak kötve a bal és jobb csatornák.
Teljesen logikátlan a dolog, de ha azt a két fém csatlakozást akár a saját ujjunkkal összeérintjük, már akkor megy, különben meg kb 1% hangerőn megy.
Ez mi?

(#29793) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

@vodkaboy22:

Attól tartok nagyon nehéz lenne szerezni. Egyetlen darabot volt szerencsém gyűjtőnél látni egy működő dekatron órából. Sajnos az is rejtély hová lett vajon. A gyűjtő a megboldogult nagyapám volt, aki sírba vitte a titkot idő előtt, még mielőtt elkezdett volna eléggé érdekelni. Kis tacskó koromban csak annyi maradt meg, hogy érdekes kattogó hangja volt és eszelősen hangulatos volt a sötét szobában ahogy vibrált. :)

@Phvhun:

Ez így bármi mérés nekem elsőre úgy tűnik, hogy szakadt a jelföld a kimenetnél. Mikor az ki lett "pótolva" akkor szól. Vagy van benne eredetileg visszacsatoló ág és ott ment valami a túlvilágra. Mivel te visszacsatolod "kézzel" így szól a szerencsétlen még...

(#29794) Phvhun válasza Keeperv85 (#29793) üzenetére


Phvhun
őstag

Tyűű ez user error volt.
A bal hangfal kábele rossz volt, és a balance balra volt tekerve teljesen.
Amikor a kettő fém biszbasz össze volt kötve, akkor a jel átment a jobb csatornába is..

(#29795) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Egy lemezjátszót akarok kalibrálni, viszont szuper érzékeny a potmétere amit csavarhúzóval kell tekerni a kalibráláshoz. Gyakorlatilag ha már odaérintem a stroboszkóp fényében szaladnak a pontok, és a legkisebb tekeréstől is sokat változik a dolog.
Ki kellene cserélni a potmétert, vagy ezzel együtt kell élnem?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#29796) Keeperv85 válasza Phvhun (#29794) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Uh... na az tényleg az. :Y Jó hogy nem lett komolyabb baja szerencsétlen cuccnak belőle. :K

(#29797) totya694 válasza daninet (#29795) üzenetére


totya694
őstag

Üdv
Cseréld ki egy helikális potira/trimmerre ilyesmire vagy esetleg keresni kell egy Dual 701-est(direct drive)nem kicsi a motor és nagyon stabil
Még 1 kép

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#29798) Lompos48 válasza daninet (#29795) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kell tenni egy ugyanolyan ellenállásértékű, de mondjuk 10 fordulatos trimmert.

Vagy méréssel majd 2 ellenállással és kisebb potméterrel finomítani a szabályozást.

[ Szerkesztve ]

(#29799) Desmond74 válasza daninet (#29795) üzenetére


Desmond74
tag

Faragj esztergált fogpiszkálóból egy "csavarhúzót" , azzal lehet sikerül.

[ Szerkesztve ]

A "Nem Hiába Született" strigót megkérdik: - Tudja, hogy a maja naptár szerint december 21.-én itt a világvége? - Há dikmá, ezt még nem hállottáám, de hogy a Maja 22.-én is itt áll majd a sárkon, há esik, há fújj, az bisztosss...!

(#29800) totya694 válasza Desmond74 (#29799) üzenetére


totya694
őstag

Vagy a Kojak nyalóka műanyag nyeléből...

Üdv:Attila

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.