Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78151) trouble válasza V/ (#78150) üzenetére


trouble
senior tag

Hát nem ,akkor igazából nincs mire várnom..
Sztem sem fog megjönni.
Lehet már most használni az ebay-es gombot
Vagy mindenképpen várni kell 24-ig?

(#78152) V/ válasza trouble (#78151) üzenetére


V/
Topikgazda

Most még csak két menüpontod van szerintem.

(#78153) trouble válasza V/ (#78152) üzenetére


trouble
senior tag

Haza értem nézem !

(#78154) trouble válasza trouble (#78153) üzenetére


trouble
senior tag

Igen pontosan így van !

Ha válaszolok az eladónak, hogy semmi várás, kérem a pénzem!
Válaszként a levelére ezt a megoldást szeretném!
Akkor elfogadja, vagy lapít 24.-ig ?

(#78155) V/ válasza trouble (#78154) üzenetére


V/
Topikgazda

Várd már meg a folyamatban ezt a pár napot. Még lehet hogy megérkezik. Ha akarja, erre a requestre minden külön üzenetváltás nélkül indíthatja a pénzt vissza. Hétvége van, lehet hogy hétfő reagálna egyébként is.

(#78156) trouble válasza V/ (#78155) üzenetére


trouble
senior tag

Ezek lehetőségek, kiváncsi voltam, hogy szted hogy !?

Amit bemásoltam, ma írta !

De mondjuk azért az sok mindenre rávilágit,hogy vajon mire nézhetett rá az eladó(ahogy írja)
ha ez az azonosító semmire nem jó! Hát kb. próbál bele nyomni majd egy hónap passzív időhúzásba!
Nyílván nem oszt/nem szoroz,ha várok 24.-ig !
Meg el is engedhetném az egészet, 1500 ft. nem a világ!
De régóta rendelek Kínából és eddig még minden OK volt !
Most épp élem, hogy mi történik ha nem jön meg a csomag ! :((
Akkor mennyire vesznek komolyan!? :K

[ Szerkesztve ]

(#78157) anadroid


anadroid
senior tag

Más is kapott ilyet? Ma reggel 8:08-kor küldték, de már napokkal ezelőtt lejárt. :((

Cool down with
a special couponGet $5 off* when you spend $6 and
save on the best deals of the weekUse coupon →*See T&CsYGBRE1HHD685???Coupon is valid up to 17.10.2019

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#78158) fulton


fulton
addikt

Sziasztok.

Tapasztalt valaki rossz dolgokat rendeléskor eBayen? Rendeltem egy 4000 Ft értékű terméket amire 1000 Ft volt a sztender postaköltség Viszont kaptam nyomkövetési számot ami nem létezik nem mutat rá semmit az eBay sem sem más oldal. Okt 20. Volt a max mikor megjöhet ebay szerint. Holnap még megvárom de érdekes hogy ismét ugyanabba futottam bele amiben az előző rendelésem alkalmából Tudniillik azt se kaptam meg. Mind a kettő EUn belülről jön és más eladótól.

(#78159) V/ válasza fulton (#78158) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eBay tehet róla, de vannak nem korrekt eladók. Milyen nyomkövetési számot kaptál egyébként?
Holnaptól van 30 napod reklamálni, még a jövő héten belefér a késés. Gondolom írtál már az eladónak hogy nem lehet követni a pakkot?

[ Szerkesztve ]

(#78160) sinci01


sinci01
aktív tag

Üdv. Tudja valaki, hogy miért lassultak be ebben az évben a kínai csomagok? Szinte minden csomagom 2 hónap alatt érkezett meg, holott korábban ezek a rendelések 3-4 hét alatt megjöttek. Kis értékű csomagok, nem hiszem, hogy elakadna a NAV-nál. Másnál is ilyen lassú a megérkezés? Vajon mi lehet az oka?

(#78161) V/ válasza sinci01 (#78160) üzenetére


V/
Topikgazda

Érdeklődj a Magyar Postánál. Már az EU-ban feladott küldeményeket is átadják a vámosoknak megnézésre, vagy csak több nap (4-5) amíg kinyitják a megérkezett szállító konténert és még azután is akár 1 hétig nem történik semmi, majd a helyi posta sem kézbesíti a megérkezést követő napon , ők is dobnak rá 2-3 napot. Ez így összehozhat 2 hét vagy több magyarországi "kézbesítési időt".
Persze a kínai szállító is tesz rá, mert van hogy Pekingből valamiért Hong Kongból indítják ide, ott meg még a mai napig a zavargások miatt nem megy minden normálisan, vagy a kazahsztáni vagy török útvonalon vacakolnak. A futár céges szállítás az a megadott időkben kézbesíti a küldeményeket, ott csak rendkívüli helyzet miatt lenne késedelem, de ne hónapokban számolandó.

(#78162) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Indítottam egy case-t, mert nem jött meg időben a termék. Az ebay azt írja, ha 25ig nem jelentkezik az eladó, szóljak nekik. Jelentkezett az eladó, hogy várjak meg 4-5 napot. Ez egy trükk, hogy leteljen a case, és utána bukom a cuccot mert nem tudok újra reklamálni? Vagy utána is tudok refundot indítani?

(#78163) Spet válasza RAiN91 (#78162) üzenetére


Spet
addikt

Várhatsz, utána is tudod folytatni a refund kérést, de arra figyelj, hogy ezt le ne zárd!.

Ha régen rendelted a terméket (példának okáért 30-40 nappal ezelőtt), és/vagy nincs tracking, nyugodtan írd meg neki, hogy szeretnéd visszakérni a termék árát, mert nagy eséllyel ez már nem fog megérkezni, ha eddig nem tette.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78164) V/ válasza RAiN91 (#78162) üzenetére


V/
Topikgazda

25.-től van 21 napod az eBay segítségét kérni, ha 30 napot írna az lenne trükk. Akár november 1 -ig várhatsz nyugodtan.

(#78165) merqree válasza RAiN91 (#78162) üzenetére


merqree
őstag

Ebay azért írt 25.-ét mert mindenkinek 4 napon velül válaszolnia kell.

Jártam már úgy, hogy az eBay által becsült szállítási határidő vége előtt 1-2 nappal esett be a cucc.
Ha letelt a szállítási határidő, akkor az eBay automatikusan figyelmeztet, hogy nem értékelted az ügyletet. Ezért jó csak akkor megcsinálni az ügylet visszajelzését (feedback), ha valóban megjött a cucc, mert addig nyitva van a rendszerben.

(#78166) RAiN91


RAiN91
őstag

Rendben köszönöm a segítségeteket!

(#78167) Immy


Immy
őstag

Sziasztok, ha kifizettem egy eszköz rendelést ebayen előre debit card-al akkor azt az összeget már sehogy sem tudom visszakapni, ha lemondom a rendelést?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#78168) V/ válasza Immy (#78167) üzenetére


V/
Topikgazda

De, lehetséges. 1 órán belül kéred a vásárlás törlését, ez akkor lényegében automatikus, ezután addig amíg az eladó nem adja postára kérheted a vásárlás törlését tőle megfelelő indokkal. Ezt vagy elfogadja vagy nem.
A vásárlásnál jobb oldalt a More Actions, ha listában nincs a Cancel order, akkor ott a Contac Seller részen belül lesz a Request to cancel....

[ Szerkesztve ]

(#78169) Immy válasza V/ (#78168) üzenetére


Immy
őstag

Sajnos már kicsúsztam az 1 órából. Ilyenkor mi történik?
Azt látom több helyen is ha paypal-al fizettem volna vagy moneyback garantálás lenne, akkor egyszerűbb lenne a helyzet.
Elvileg még nem adta fel.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#78170) goku888


goku888
tag

] Sziasztok egy olyan gondom lenne hogy szeretnék licitálni ebay de mindig mikor be írom az összeget ezt a szöveget írja próbáltam más termékre is licitálni ott is ugyan ezt írta ki eddig semmi gond nem volt mindig engedte


[ Szerkesztve ]

(#78172) Spet válasza goku888 (#78170) üzenetére


Spet
addikt

- Túl sokat vásároltál az elmúlt időben.
- Túl sok dologra licitáltál amit végül vagy nem fizettél ki és/vagy visszavonattad a nyertes licitedet.
- Túl sok dologra licitálsz egy időben.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78173) V/ válasza Immy (#78169) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam, mire vársz?
míg az eladó nem adja postára kérheted a vásárlás törlését tőle megfelelő indokkal. Ezt vagy elfogadja vagy nem.
A vásárlásnál jobb oldalt a More Actions, ha listában nincs a Cancel order, akkor ott a Contac Seller részen belül lesz a Request to cancel....

A PayPal témának ehhez semmi köze, itt is visszakapod a pénzed, ugyanúgy mint a PayPal-nál, ha nem érkezik meg, vagy probléma van a termékkel, az hogy elállsz a vásárlástól az nem vásárlói védelem kategória.

[ Szerkesztve ]

(#78174) goku888 válasza Spet (#78172) üzenetére


goku888
tag

Ez érdekes mert kb 2 hónapja nem vettem semmit
licitálni Május vége Június eleje óta nem licitáltam de akkor is kifizetem mindent
Egy idő után fog engedni licitálni ?

(#78175) V/ válasza goku888 (#78174) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg egy másik böngészővel vagy töröld a a böngészőben az eBay sütiket, a gyorsító tárat és újraindítás után belépve licitálni, vagy az eBay mobil app-ot használva licitálj. Ha nincs Spet által az előzőleg felsoroltak közül egyik sem.

(#78176) goku888 válasza V/ (#78175) üzenetére


goku888
tag

Tegnap este próbáltam mobil-app de ott is ugyan ez volt megnézem másik böngészőben

(#78177) goku888


goku888
tag

Kipróbáltam másik böngészőben meg sütiket is töröltem de ugyan úgy írja szóval nem értem mi lehet a gond :(

(#78178) Immy válasza V/ (#78173) üzenetére


Immy
őstag

Hmm, tudsz javasolni indokot ami be szokott jönni? Nekem sürgősen kell az eszköz és találtam gyorsabb opciót.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#78179) V/ válasza Immy (#78178) üzenetére


V/
Topikgazda

Pénzügyi nehézség lépett fel.

(#78180) djsunny


djsunny
aktív tag

Sziasztok! Régóta használom az eBay-t de most belefutottam egy problémába és nem tudom mi lehet a gond + a megoldás. A lényeg, hogy vásároltam egy terméket a német eBay-en melyről az eladó megküldte a számlát részemre. Én itt szokás szerint ráklikkeltem a "Fizetés" gombra de persze előtte a webkártyámon elhelyeztem a szükséges fedezetet. Szóval fizetés -> paypal belépés majd ezután jött a zöld pipa az eBay-től, hogy minden OK, elfogadva! Ez két napja történt viszont az összeg azóta is ott figyel a webszámlámon és a paypal-tól nem jött visszaigazolás a tranzakcióról. Tehát az eladó nem kapta meg a pénzt. Viszont mivel az eBay okéra jelezte a kifizetést ezért nincs már meg a "Fizetés most" gomb, tehát újra próbálkozni sem tudok. Szerintetek mi lehet a gond és mit lehet csinálni ilyen esetben?

(#78181) V/ válasza djsunny (#78180) üzenetére


V/
Topikgazda

És az eladó mit írt válaszul arra hogy akkor ő kapott-e valamit arról hogy ki van fizetve?
A PayPal vásárlási történetben sem látszik? Az a lényeg, nem az igazolás megkapása.
A bankodban nem kérdeztél rá hogy miért nem történt az összeg zárolása? Miután beléptél a PayPal-ra visszajött az eBay ablaka ahol a fizetésre kattintottál és ez a tétel a kifizetett tételek listájában van? a More actions-résznél van két hely amit meg kellene nézned. Felette a View order details ellenőrzése. Vagy benne a menüben a View PayPal transaction, ezt az előzőnél is meg lehet nézni.

[ Szerkesztve ]

(#78182) djsunny válasza V/ (#78181) üzenetére


djsunny
aktív tag

Az eladónak jeleztem, hogy valami nem stimmel de sajnos nem reagált rá semmit. A Paypal vásárlási történetben továbbra sem látszik. Az ebay-en a Purchase History menüben a terméknél lévő kis info ikon után ez van kiírva: "Your payment is pending". A View Oder Details-nél mondjuk a fizetési módnál átutalás van megjelölve és látok még itt IBAN és SWIFT Kódokat. Elképzelhető, hogy az eladónak nem lehet Paypal-on keresztül fizetni hanem közvetlen utalást várna?

(#78183) anadroid válasza djsunny (#78182) üzenetére


anadroid
senior tag

Bingo.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#78184) V/ válasza djsunny (#78182) üzenetére


V/
Topikgazda

Most komolyan? Azt tudjuk hogy a német eladók nem kedvelik a PayPal fizetési módot, eleve látszik és írják.
Ha utalás a fizetési lehetőség, akkor miután a pénzt elutaltad, neked kell bejelölni azt hogy kifizetted, az eBay ezt nem tudja megtenni.
Még nem fizetted ki.
Ha bankodból utalsz és €-os deviza számlád van akkor mehet a pénz az IBAN számlaszámra.
Ha forintos bankszámlád van, akkor regisztrálj a Transferweise-re és tőlük kedvező árfolyammal és költséggel akár a forintos kártyádról szedve a pénzt el tudod utalni az IBAN bankszámlára. A saját bankod sok pénzt kér a forintos számláról más országi számlára való utalásnál és a deviza árfolyam is rossz. Ha megadod a fizetendő összeget, a konkrét információt megadom, hogy TW-n keresztül mennyi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#78185) djsunny válasza V/ (#78184) üzenetére


djsunny
aktív tag

Köszönöm a segítséget, holnap intézem tovább az ügyet.
Egyébként az a helyzet, hogy már nagyon sokszor vásároltam a németektől és ez az első eset amikor nem fogadja el az eladó a paypal fizetést. Nem is tudtam, hogy sokan nem szeretik. Lehet eddig mákom volt és mindig paypal párti eladót fogtam ki. :)

(#78186) trouble válasza V/ (#78155) üzenetére


trouble
senior tag

Képzeld tegnap megérkezett !
Sztem csigák hozták és egy lajhár irányított :Y
De minden jó ha a vége jó !
Írtam is az eladónak, és lezártam request-t !
Köszönöm a segítséget és a bíztatást :C

(#78187) V/ válasza djsunny (#78185) üzenetére


V/
Topikgazda

Az engem érdeklő dolgoknál meg pont az ellenkezője a tapasztalat, nem gond az utalás így hogy évek óta a Transferwisét használom, lényegesen kevesebbe kerül az utalás és biztonságos, gyorsan megkapja a pénzét az eladó. Ha ma utalnám a mondjuk 100 €-nak megfelelő összeget és bankkártya a pénzforrásom még ma meg is kapja és 451 Ft-ba kerül 329,16 Ft/ 1 €-os árfolyammal, a bankom árfolyama 339,82 Ft+ még a minimum utalási díj 2550 Ft és a 0,3 % illeték.
Nem mindegy hogy 33364 Ft-ba kerül vagy 36634 Ft-ba (3270 Ft-ot spórolok meg.)

[ Szerkesztve ]

(#78188) anadroid válasza V/ (#78187) üzenetére


anadroid
senior tag

Ha meg Revoluttal utalnád, akkor a költség 0 Ft lenne. Viszont 3 óra alatt megkapná a címzett. Rendszeresen utalok néhány száz eurót, tehát tapasztalat. Az árfolyam nagyjából ugyanannyi (kivéve a hétvégéket), de ma nincs hétvége.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#78190) V/ válasza anadroid (#78188) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem használom a Revolutot, de ismerem. A problémás használat eleve gond, de ezt te is tudod.
De neki ajánlottam, mert most neki az lenne a gyorsabb megoldása a problémának.
Te meg ezt ajánlod, így van választási lehetősége.
Itt nekem van egy USA, egy angol, egy német, egy ausztrál bankszámlám, amelyek önálloak, amiről az adott devizában ingyen utalok a másik TW számlára és pl. más €-os számlára 1 millió €-ot is 0,63 €-ért utalok.
Hamarabb tudtam itt a forintos alapokkal intézni a devizás dolgaimat mint a Revoluton és megfelelően biztonságos, korrekt ügyintézésre számíthatok ha ez esetleg a 63 eurocentbe kerül is, hogy ezt megspóroljam annyiért nem borítom fel a bilit.
De van egy összehasonlítás is.

[ Szerkesztve ]

(#78191) Cyrin


Cyrin
addikt

Ebay-ről vennék egy káblet, és a checkout-nál kiválasztva a paypal-t bejön egy kis ablak a paypal bejelentkezésről, ott bejelentkezve viszont azt írja, adjak hozzá kártyát. A paypal-on hozzá van adva a kártya, nemrég kb 2 hónapja vásároltam ebayról paypallal ugyanígy akkor nem kérte a kártyaadatokat, azóta semmi nem változott. Mi lehet a gond? Miért kéri a paypal ablak a kártyaadatokat, amikor hozzá van adva a kártya a paypal profilhoz?

(#78192) V/ válasza Cyrin (#78191) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyenkor ellenőrizd le hogy van-e rajta elegendő pénz és működik-e a bankod kártyás fizetése.
Az okot nem írta ki hogy miért adj hozzá másikat?
Az eBay és PayPal össze van még rendelve?

[ Szerkesztve ]

(#78193) Cyrin válasza V/ (#78192) üzenetére


Cyrin
addikt

Ezaz, hogy semmit nem lehet mást csinálni a bejeltkezés után az ablakban, mint megadni a kártyaadatokat. Tehát nem történik semmiféle tranzakciólekérdezés, hogy működik-e a kártya vagy van-e rajta pénz, semmi. Bejelentkezés után egyből csak ez. És mást nem lehet választani. Érdekes. Legfeljebb megadom neki újra, csak nem értem minek, amikor külön bejelentkezve a PP-ba meg minden rendben van.

(#78194) V/ válasza Cyrin (#78193) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod hogy miként működik a kapcsolat a PayPal és a bankod közt, ezt amit írtál azt nem is kell, nem is lehet látni, de megtörténik. Század másodpercnyi idő, maximum 1 mp.
Bolti fizetésnél a lassú terminál és pénztár számítógépek esetén mennyit szoktál várni hogy teljesüljön a vásárlás? Ha nincs fedezet rögtön jön a válasz.
Az a képernyő ahol kéri a kártyát felül ír valamit. Akkor kér másik fizetőeszközt, ha nem érzékel fedezetet a fizetéshez. Melyik bank és milyen kártyája? Mert például előfordult már olyan hogy a Maestro kártya kikattant, egy adott helyen nem lehetett vele fizetni, máshol meg igen.
De akkor tisztázzuk, kiválasztod a baloldalon PayPal fizetést, rányomsz a fizetés gombra jobb oldalt, jön a PayPal belépő ablak, azonosító jelszó megadás, belépsz oda és azután adja fel azt hogy kell egy másik kártya?

[ Szerkesztve ]

(#78195) Cyrin válasza V/ (#78194) üzenetére


Cyrin
addikt

A kártya erste visa webkártya, előtte szokás szeint engedélyezem a fedezeti összeget rajta. Sokszor csináltam már, nem szokott gond lenni.
Checkout-nál kiválasztom baloldalt a Paypal lehetőséget, egyből jön a felugró ablak (tehát nem is jutok el a jobb oldali gombig, mert az még szürke), ott bejelentkezve, jön egy emlékezz rám képernyő, majd a "A vásárlás befejezéséhez adjon hozzá egy bank- vagy hitelkártyát.." ablak. És ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#78196) V/ válasza Cyrin (#78195) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem akkor működött így, amikor hamarabb akartam fizetni mint a beállított 5 perc késleltetés és így nem volt fedezet. De egyébként most nem tudok belépni az Erstére, így banki móka lesz szerintem, csak biztonság kedvérét nézz rá hogy a elfogadta-e a beállításokat a kártyánál.
De a PayPal-nál nincs belépési védelmed? Az nem ártana.
Megpróbálhatod kifizetni a PayPal kihagyásával, a kártyás fizetéssel, az eBay vásárlói védelme is elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#78197) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Egy olyan hipotetikus kérdésem lenne, ha egy ebayen rendelt csomag a TN szerint megérkezett a célországba de az estimated delivery idő után egy plusz hét eltelte után se érkezik meg (és senki se vette át a csomagot) olyan esetben mennyire esélyes megnyerni dispute-ot meg nem érkezett csomag címszóval? vagy ilyenkor szinte borítékolhatóan elzavarnak "oldd meg magadnak hülyegyerek" címszóval?

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#78198) V/ válasza Corleone33 (#78197) üzenetére


V/
Topikgazda

A helyzet az hogy valódi postai vagy futáros nyomkövetési számok esetén látható hogy megkísérelték kézbesíteni, ha azt nem veszed át a te hibád.
A hangsúly a kézbesítésen van, nem a megérkezésen.
Gondolom van egy nem nyomkövető számod, amihez beírta a logisztikai cég a megérkezést. Az ilyenek esetén 12-20 nap is lehet a valódi megérkezés ez utáni dátum után.
Ha letelt a várható érkezés intervallum végső időpontja akkor van 30 napod reklamálni, ha erre adsz még két hetet akkor esetleg befuthat, ha nem akkor meg request, mert itt annak hívják.
De nyugodtan megadhatod a nyomkövetési számot hogy biztos legyen az amit írtam.
Egyébként ha postai szállítás akkor Rx999999999CN, Lx999999999CN ha Kínából jön forma a "valódi" nyomkövetési szám, a többi nem könyvelt küldemény a Magyar Posta szempontjából így nem is írhatnak megérkezést, mert csak a fogadó ország postájának a bejegyzése számít.

(#78199) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok!
Rendeltem agy farmert ami szűkebb mint vártam.
A méretcímke ki volt vágva belőle, így nem tudom azt a méretet kaptam-e amekkorát rendeltem. Gyanítom, hogy nem. De ezek után nem merném cseréltetni, mert a nem vagyok biztos abban, hogy azt kapnám amit szeretnék. Az értéke szállítással együtt közel 10e Ft volt.
Mit tudok tenni?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.