Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78251) V/ válasza bl4ze (#78250) üzenetére


V/
Topikgazda

Próbáld meg azt hogy az alaphelyzetre állíttatod Restore defaults, majd kilépsz. Törlöd az eBay kezdetű sütiket és a böngésző gyorsítótárat. Majd azután kivenni a pipát onnan és úgy elmenteni.

(#78252) bl4ze válasza V/ (#78251) üzenetére


bl4ze
veterán

Kösz, de ez már túl sok mókolás és idő lenne cookie + cache törlés minden gépen :D

.:. bl4ze .:.

(#78253) petakpa1


petakpa1
őstag

Rendeltem egy kemény 4 CAD összegű cuccot egy kínai eladótól az eBay-ről.
Okt. 12-23 közé prognosztizálta a kiszállítást.
Ma 10.31 van és még sehol.
A trackinkg info szerint 10.16-án beérkezett Budapest 1005-ös postára, azóta semmi bejegyzés.
Neten rákerestem 1005-ös posta a Vecsési/Ferihegyi postaelosztó és vámhelyszín.

Mi a teendő ilyenkor, hol tudok utánna érdeklődni?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#78254) V/ válasza petakpa1 (#78253) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van igazi nyomkövetési számod akkor postán, de ez ilyen szövegű bejegyzés évek óta nem használatos, ez kamu szám és annál írja a logisztikai cég ezt a szöveget. Ha itt látsz információt akkor tévedtem.
Így írják ha megérkezik, több nyomkövetési oldalról idézet:
1- 2019-10-29 10:59 Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Receive item at office of exchange
2- 29 Okt 2019 09:59 Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
3- 29.10.2019 11:59 Receive item at office of exchange Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
4- 2019/10/29 9:59 Arrival Import customs BUDAPEST

November 23-ig reklamálhatsz szerintem jövő hét péntekig várj nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#78255) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Sziasztok!

Vettem egy terméket és az eladónak visszaküldte a posta (még azelőtt nyitottam egy ügyet).
Elvileg elküldi újra, tracking number-rel. A kérdésem az lenne hogy meddig tudom nyitva tartani az ügyet? Nem akarom hogy lezáruljon és valami mást küldjön/mégse küldje el a terméket.

Üdv: László

(#78256) V/ válasza PitkyePadvan (#78255) üzenetére


V/
Topikgazda

30 nap után automatikusan zárul. Miért kellene nyitva hagyni? Mi volt az oka a visszaküldésnek? Mert ez nem az eladó hibája, felesleges szívatni, hiszen ő elküldte meg is érkezett csak nem lett átvéve.

(#78257) PitkyePadvan válasza V/ (#78256) üzenetére


PitkyePadvan
tag

Nem,
elküldte, megvártam az estimated delivery dátumot + 1 hetet de nem érkezett meg,
írtam neki hogy mi a helyzet, 3 napig nem válaszolt (nyaralt), nyitottam egy case-t, 2 nap múlva írt hogy visszaküldték neki, mert a címzett adatai eltűnt (leszakadt, letépődött vagy csak valami megkarcolta annyira hogy olvashatatlan lett).

kérdezte hogy elküldje-e újra vagy fizesse vissza a pénzt, és én írtam neki hogy küldje el újra.
és most itt tartunk.

Üdv: László

(#78258) V/ válasza PitkyePadvan (#78257) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt valami nyomkövetési száma hogy ezt az állítását ellenőrizd?
Most akkor az a helyzet hogy az "ügyedet" le kell zárnod.
Indítottál egyet hogy nem érkezett meg, két lehetőség volt a megoldásra, abból ha választod valamelyiket akkor a probléma megoldva, így zárandó.
Az újraküldéssel mindig ez a gond, mivel lezárult, ezért arra nem lehet újat indítani és nem is tarthatod nyitva, mert született megoldás.
Ha PayPal-on keresztül fizettél akkor ott még lesz lehetőséged ha nem érkezne meg, de az eBay-en csak ha pénz vissza és újból megveszed akkor indul egy új védelmi lehetőség.

(#78259) petakpa1 válasza V/ (#78254) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez az utolsó bejegyzés tracking linken:
Oct 16, 201911:08am RESDES | Mail has been processed at a destination exchange officeBUDAPEST 1005

Azóta semmi további.

A MP általad is linket oldalába beírva a tracking ID-t nincs találat.

Érdemes ennek ellenére bemennem a legközelebbi postára, ahova a csomagokat is szoktam menni átvenni és rákérdezni, vagy csak az időmet pazarolom vele, mert ez a csomag elsüllyedt Ferihegyen?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#78260) V/ válasza petakpa1 (#78259) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy kamu bejegyzés, nem Magyarországon írták be, ha nem látsz olyanokat amit írtam, akkor ez egy nem könyvelt küldemény, információ a helyi postán sincs róla, majd valamikor kézbesítik vagy ha nem fér bele a postaládába akkor értesítőt visznek ki. A valós megérkezés akár november 16 is lehet.

(#78261) GAbre


GAbre
veterán

Kezdek elveszni ebben,hogy folyamat kóstolgat(nak) a csaló(k).
És mivel ha paypal ügy úgy van megnyitva,hogy nem ő volt,akkor vissza se tudom törölni megrendelést ebayen(nem mellesleg ez minden alkalommal 0.3 usd-be fáj).
Így külön kell supportolnom,és ott adnak hozzá kredit egyenlegemhez.De ezt nem látom invoice-ban.
A múlt havi 39.99 volt.Amiből 33.65-öt vontak le paypalról.
De 1 hét alatt volt 9 megrendelés abból mind ilyen volt,vagy vszeg lesz.És már nem tudom,hol tudom ezt nyomon követni így,hogy csak - x összeg lesz havi fee-m, + x összeggel kevesebb lesz ezen credit hozzáadásokkal.
Ezeket hol tudom megnézni?Lehet,hogy csak agyilag vagyok lefáradva,és ezért nem találom

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#78262) V/ válasza GAbre (#78261) üzenetére


V/
Topikgazda

15-től a követő hónap 15-ig tart a számlázási ciklus, így lehet hogy átcsúszott a következő ciklusra.
Az Account settings, My eBay és ott a Selling részben a Seller Account-nál kellene látnod.
A View sor opciók: All account activity, Fees, Credits, Payments and refunds

(#78263) Thoty


Thoty
senior tag

Sziasztok,
egy kis segítséget kérnék.
ebay-en vásárolnék 3 nagyobb értékű terméket egy eladótól, megkértem, hogy adjon egyedi árat a háromra. Adott is, annyiért meg is érné nekem, de csak egy paypal linket küldött, amin keresztül fizethetek. ebay-en nem tudok olyan folyamatot végigvinni, hogy ezen az áron megrendeljem a termékeket, mert ha "Request total"-ra kattintok azt írja, hogy "You can't request a total for items that require immediate payment." Gondolom, ha paypalon kifizetem neki az általa adott linken, az ebay profilomba nem fog bekerülni mint rendelés.
Meg lehet oldani valahogy, hogy az ebay fiókomban is látszódjon, illetve paypalon a kedvezményes árat fizessem neki?
Paypal esetében ilyenkor is működik a védelem? Mert első ránézésre olyan a folyamat, mintha csak küldenék neki 500$-t...
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#78264) V/ válasza Thoty (#78263) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal.me linket küldött? Annál te sajnos nem tudod hogy baráti fizetésre vagy vásárlási fizetésre van beállítva. Az első esetben nincs vásárlói védelem.
És ez eBay-en kívüli eladás, spórolja 10% jutalékot. Német eladó?
Kérhetsz tőle olyat hogy küldjön inkább egy PayPal pénzbekérőt, számlát amelyen feltünteti hogy mit is adott el neked tételesen és ezt csak vásárlói védelmes lesz. Mondjuk szükséged van a beszerzést igazolni.

(#78265) Thoty válasza V/ (#78264) üzenetére


Thoty
senior tag

Igen, paypal.me link, német eladó.
A PayPal pénzbekérő az a PayPal invoice?
Köszönöm :)

(#78266) V/ válasza Thoty (#78265) üzenetére


V/
Topikgazda

Az lenne.

(#78267) Thoty válasza V/ (#78266) üzenetére


Thoty
senior tag

Ok, köszönöm a segítséget.

(#78268) Ekocsi


Ekocsi
csendes tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem.
Aukción vettem egy terméket az ebay-ról.Meg is kaptam az árút de nem pont azt amit akartam.Átverős volt a hirdetés.írtam az eladónak de tojt rám.Aztány nyitottam egy case-t és képekkel illusztráltam az ebay-nek hogy mi történt.
Másnap kaptam egy hosszú levelet hogy a javamra döntöttek és visszakapom a teljes vételárat 24-48 órán belül a számlámra.Ez volt másfél hete és azóta se pénz se üzenet nem jött.
Kérlet titeket segítsetek hogy mit csináljak?Van egyáltalán teendőm?
Csatolom a mailt amit kaptam.
"
Good day!

My name is Francis from eBay and I received for review and resolution the case you have filed for the “Fatshark Dominator HD FPV Goggles" (274034406163). I understand how it feels to receive an item that is not as described in the seller’s listing as you received arrived damaged. Good thing you have asked eBay to step in for further assistance. Don’t worry now; rest assured that you have the right person to resolve your concern. I'm glad to inform you that I have reached a decision on your case and it was found in your favor. Please allow me to explain the basis for our decision.

After thorough review on the matter, I found out that the claim you have filed was declared valid and a communication from eBay has been sent to your seller to facilitate a return resolution to you. However, after the given timeframe, I can see that your seller failed to either send you a return label or funds to return the item. With this, I'm happy to inform you that I have closed the case on your favor as part of your eBay Money Back Guarantee protection

Please allow your full payment to be refunded back to your original funding source (credit card, debit card, or PayPal balance) within the next 24-48 hours. In some cases, this may take a few days depending on your card issuer but rest assured that you will be notified through your Resolution Center and eBay Messages once the funds have been credited.

I’d also like to apologize if you have to wait, only to find out that you have to open a return request and eventually receive a refund instead of a replacement. We like to highlight and I know that you’ll understand that we don’t have the exact items you purchased on hand. What we can give you is an assurance that you’ll receive your refund which you can use in purchasing other items on the site.

With this refund, I recommend you search and purchase same item from our website. With your good buying record, our sellers will surely love to do business with you. I know you are a responsible buyer and I hope that despite the inconvenience you experienced for this transaction, you will continue to buy here on eBay.

Furthermore, even though the case is already closed on your favor, your seller may still get in touch and ask you to return the item. Whether you agree to do so, it is now on your discretion. If this happens, I strongly encourage you to discuss the cost of the return postage with the seller as this will no longer be under our coverage.

As a reminder, feel free to review the seller's profile that captures their credibility on eBay before placing any bids. I have provided the links below on how you can know your seller and the protections we have in place for you: http://pages.ebay.com/help/buy/know-seller..html

Krisztián, I trust the action taken is to your satisfaction. To summarize it, the case is now closed in your favor and you do not need to do anything else from here.

Thank you for choosing eBay as your online marketplace and I wish you all the best in your future transactions.

Sincerely,"

A fiókomban a case-nél azt írják hogy az ügy még folyamatban van és várjak mert még felülvizsgálják.
Hol tudok kérdezni tőlük hogy hogy és miért áll a kifizetés?
Köszönöm előre is a segítséget.

(#78269) V/ válasza Ekocsi (#78268) üzenetére


V/
Topikgazda

A lényeget kihagytad, mivel fizettél? Mert attól függ hogy hol várd a pénzt és munkanapokban kell gondolkodni.
De magánlevelet nem muszáj megosztani.

[ Szerkesztve ]

(#78270) Ekocsi válasza V/ (#78269) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

Szia.
Paypal számlámról utaltam a pénzt. És oda is várnám vissza. De nem érkezett meg azóta sem.
Azért tettem föl a levelet mert csúnyán hiányos az angolom és nehezen értelmezem.
Én azt vettem ki belőle hogy mindenképp megkapom az összeget de ettöl függetlenül az eladó kérheti vissza a cuccot de ekkor egyeztessek vele mert a visszaküldés összege nincs a benne a kártérítésben. Vagy valami ilyesmi.
Hol tudok most írni nekik? nem találok rá lehetőséget a fiókomban.

(#78271) V/ válasza Ekocsi (#78270) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal számla az a PayPal egyenleg vagy a hozzárendelt bankkártya?
Az első esetben egy zöld színű eBay-től származó visszatérítés jelenik meg és a PayPal egyenleged megnő azzal a z összeggel, a másik esetben lesz egy bejegyzés az érkező pénzről, ami továbbítva lesz a bankkártyád mögötti bankszámlára, a pénz ott fog megjelenni a PayPal egyenlegen nem lesz pénz növekedés.
Írni az adott case-nél lehet.
De az hogy a "rossz dolgot" is megtartod és pénzed is visszakapod tényleg nem igazán tetszene az eladónak.
De a felső menüsorban a Help & Contact az működik, a megjelenő képernyőn kiválasztható hogy melyik termék ügyében írsz vagy alul a Need more help? Email us

[ Szerkesztve ]

(#78272) Ekocsi válasza V/ (#78271) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

A paypal egyenlegemről utaltam. Nincs összekötve a bankkártyámmal.
Az eladónak nem kellett volna átverős hirdetést föltenni. Majdnem ríííttam mikor megkaptam és rájöttem hogy csak megtévesztésig hasonlít a meghirdetett termékre. Hatszámjegyű összegről van szó,úgyhogy kezdek nagyon aggódni hogy bukom a pénzt!
Persze nem kell a cucc és vissza is küldeném de egyenlőre erre senki nem kért föl. Sem az ebay,sem az eladó nem jelezte hogy hová küldjem.
A case-n nem találok kapcsolatfelvételi linket. Csak annyit ír hogy feldolgozás alatt és hogy várjak. Meg megtudom nézni az ügy részleteit de semmi több.

Mostk kérjem meg az ebay-t hogy ismét lépjen be az ügybe? Dehát egyszer már belépett és döntött.

[ Szerkesztve ]

(#78273) V/ válasza Ekocsi (#78272) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor kénytelen vagy várni. Van amikor ők fizetik "saját zsebből" annak jóváhagyása miatt is késhet a dolog. Viszont így a pénz egyértelműen látszódni fog ha megérkezik.
Ha működik a segítségkérés gomb, akkor használd.

[ Szerkesztve ]

(#78274) Ekocsi válasza V/ (#78273) üzenetére


Ekocsi
csendes tag

Én már teljesen elvesztem.
Akár milyen helpre nyomok mindenhol kérdések jönnek és bármit válaszolok írni nem tudok sehol nekik.
Még a need mor help el sem bírok.
Teljesen kivagyok!

(#78275) modflow


modflow
veterán

Ebay-en vettem valamit, de nem jó. Eladóval megegyezem, hogy refundolja.

De nincs ilyen gomb.
Hogy lehet refundolni?

A hirdetésben jelezte, hogy nincs. De mondom üzenetben megbeszéltük, hogy visszaadja a pénzt, csak refundoljam.

Írtam supportnak is, de 1 nap után semmi válasz....

(#78276) V/ válasza modflow (#78275) üzenetére


V/
Topikgazda

Ő tudja, neki van ilyen gomb ha mondjuk PayPal fiókjára küldted a pénzt., illetve neki van lehetősége a beérkezett vásárlásnál visszaküldeni pénzt.
Te azt csinálhatod amit az Összefoglalóban a 4. Az eBay-en probléma rendezés (Request, Case) indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék, vagy ha a vásárolt termékkel gond van. résznél írva van.
Vagy visszaküldöd, ami nem refund, hanem return.

[ Szerkesztve ]

(#78277) modflow válasza V/ (#78276) üzenetére


modflow
veterán

Köszi.

Akkor lehet hülyít engem....

(#78278) somnia válasza modflow (#78275) üzenetére


somnia
őstag

...szerintem fuss neki mégegyszer, mert ez így elég zavaros!...de előtte esetleg olvasd el az összefoglalót!....

(#78279) petakpa1 válasza V/ (#78264) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi. Közben jeleztem az eladónak az esetet, és felkínált egy refund-ot, amit elfogadtam. Remélem pár napon belül visszakerül kártyámra.

Abban is megegyeztünk, hogy ha netán mégis megkapom a lóvét, akkor PayPal-on átküldöm visszaküldömi a lóvét, mert ő is korrekt volt.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#78280) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Tudtok jelenleg aktív kuponrol? Holnap vásárolnék kb 25 ezer Ft értékben.
:R

(#78282) PitkyePadvan


PitkyePadvan
tag

Ha ukrajnából vennék valamit lenne +vám?

Üdv: László

(#78283) V/ válasza PitkyePadvan (#78282) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem EU tag. Az árától függően lenne áfa és a terméktől függően esetleg vám.

(#78284) bl4ze válasza PitkyePadvan (#78282) üzenetére


bl4ze
veterán

És kiemelten kezelt ország, szóval tüzetes vámellenőrzésre lehet számítani.

.:. bl4ze .:.

(#78285) darvinya


darvinya
titán

Bocsánat, de ezt meg kell osztanom.
Van egy eladó és a terméke. [link]
Próbáltam elmagyarázni, hogy rossz a szállítási költség, de szerinte ez így normális.
Igaz a másik termékénél a szállítási költség csak 100 Ft. :D

Miként lehetne jobban elmagyarázni, hogy nem reális a szállítási költség?
Vagy szándékosan nem akarja eladni a termékét, mert ennyiért senki meg fogja megvenni.
Ugye itt sima levélről van szó, nem szuper expressz csomag, ami 7 napon belül megérkezik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78286) Spet válasza darvinya (#78285) üzenetére


Spet
addikt

Sehogy.

Megveszed mástól.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78287) darvinya válasza Spet (#78286) üzenetére


darvinya
titán

Csak más nem árulja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78288) cof válasza darvinya (#78287) üzenetére


cof
veterán

Nem rossz a szállítási költség, csak ez egy madárfogó tétel, pár beesik neki biztos évente, akik nem foglalkoznak vele vagy későn veszik már észre, hogy 20K Ft-nyi összeggel kevesebb van a számlájukon.

Tessék Ali, 1.25$ ingyen posta: [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78290) Spet válasza darvinya (#78287) üzenetére


Spet
addikt

Tessék, nem annyira retro kinézetű, ha szeretnél ebay-nél maradni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78291) darvinya válasza Spet (#78290) üzenetére


darvinya
titán

Bocsánat, de ez adapter.
Én nem adaptert vennék.
Már elengedtem, s csak érdekesség kép írtam be.
+hátha van ötlet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78292) Spet válasza darvinya (#78291) üzenetére


Spet
addikt

Kép alapján mindkettő az, csak az egyik anya-anya másik apa-apa, vagy mi.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78293) Spet válasza Spet (#78292) üzenetére


Spet
addikt

Javítom magam: mindkettő ugyanaz, csak amit én linkeltem ott van mikrofon átmenet is.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78294) darvinya válasza Spet (#78293) üzenetére


darvinya
titán

Ez itt már off.
De a mit linkeltél az adapter, amit vennék az csak szerelvény. [link]
Kettő nem ugyanaz.
Amúgy mindkettő 4 PIN-es, tehát van mikrofon.
Tiedbe kell másik jack-et dugni, enyémbe a kábelt beforrasztani.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78295) 8nemesis8 válasza V/ (#78246) üzenetére


8nemesis8
veterán

Helyben kiviszik, de máshova nem küldenek, ezért gondoltam, hogy Hermes lehet.
Végül nem szenvedtem tovább megrendeltem amazonról. Több mindent vettem így már korrekt a szállítási költség is.

(#78296) V/ válasza 8nemesis8 (#78295) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, ott is érdemes szétnézni. Néha még olcsóbbra is jön ki.

(#78297) 8nemesis8 válasza V/ (#78296) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, köszi a segítséget! :R

(#78298) Gorneck


Gorneck
titán

Sziasztok,

Gyors kérdés. Korábban már rendeltem egy terméket és szerettem volna uazt megrendelni, de ezúttal a kisebbik verziót.
Kiválasztottam, megrendeltem, de mikor fizetésre került volna a sor ezt dobta az ebay:

This item isn't available in the requested quantity. It may have been purchased already, or the listing has expired.

Az eladónak irtam, de válasz még nem érkezett. A hirdetés él és ki is tudom választani a kívánt terméket. (külön is van róla hirdetés)
Ilyenkor mi a teendő? Mert cancel mint opció nincs...

Gorneck#1239

(#78299) V/ válasza Gorneck (#78298) üzenetére


V/
Topikgazda

Két eshetőség a válaszban: nincs belőle annyi amennyit szeretnél- írj kevesebbet,
a másik hogy a hirdetés lejárt. Azt írod hogy van róla külön hirdetés, akkor ott vedd meg, mert csak lejárhatott az eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#78300) Spet válasza darvinya (#78294) üzenetére


Spet
addikt

Tessék szerelhető verzió, ingyen postával, amihez leírja az eladó, hogy arra találták ki. :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.