Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78501) herrká válasza herrká (#78500) üzenetére


herrká
senior tag

Ez gyors volt! :R
19:42 Email az ebay-tól:
You have asked us to step in and help. We'll make a decision within 48 hours.
We'll get back to you within 48 hours.
You can view the details of this case in the Resolution Center.

19:45 Újabb email: The seller refunded GBP 2.89 to your original payment method. Please allow 48 hours for the refund to process.

19:46 Az összeget visszatérítettük az Ön XXX_CARD x-XXX végződésű bankszámlájára. Eltarthat néhány napig, mire megjelenik a kivonaton. Ha ez hosszabb időt vesz igénybe, vegye fel a kapcsolatot a kártyakibocsátóval közvetlenül.

(#78502) V/


V/
Topikgazda

:)) Black Friday kedvezmény -20% P20BLACK gyorsan fogy! :))
Hurry, your coupon expires 12/1/19. De nem fog eddig kitartani.

[ Szerkesztve ]

(#78503) darvinya


darvinya
titán

Rendelésem dec. 3-ig kellene kiszállítani, viszont e szerint még el sem indult RU312793963NL .
Megvárjam 3-át, vagy már most jelezzem.?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78504) Spet válasza V/ (#78502) üzenetére


Spet
addikt

És egy ideig kirakta automatikusan az ebay, a kupon ajánlást a termék oldalán, most már tesztelni kell van-e még :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78505) V/ válasza Spet (#78504) üzenetére


V/
Topikgazda

2 lehetőség van, én már mindkettőt felhasználtam. Részemről már semmi nézés.

[ Szerkesztve ]

(#78506) Spet válasza V/ (#78505) üzenetére


Spet
addikt

Tudom, de én még egyet sem lőttem el, nem vásároltam :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78507) Ideg válasza V/ (#78502) üzenetére


Ideg
aktív tag

Nekem nem veszi be a kupont, bármire akarom ellőni. :/

(#78508) V/ válasza Ideg (#78507) üzenetére


V/
Topikgazda

Mert elfogynak. Ahol felhasználható ott a terméknél jelezte is hogy olcsóbban lehet beszerezni. 4-5 óra alatt elfogynak

[ Szerkesztve ]

(#78509) Spet válasza V/ (#78508) üzenetére


Spet
addikt

Érdekes, nálam elfogadja.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78510) V/ válasza Spet (#78509) üzenetére


V/
Topikgazda

Én már nem találtam olyanokat, ahol felhozná. Ki is fizetted?

(#78511) Spet válasza V/ (#78510) üzenetére


Spet
addikt

Igen, csökkentett árral megvásároltam.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78512) darvinya válasza darvinya (#78503) üzenetére


darvinya
titán

Mivel válasz nem kaptam, ezért írtam tegnap este neki.
Pár órán belül válaszolt, utána reggel küldött ismét üzenetet, amiben kiderült, hogy megváltozott a nyomonkövetési száma.
Az viszont postán megrekedt kb. 1 hónapja, viszont erről semmilyen értesítést nem kaptam.[kép]
Postának is írtam még reggel, de még azóta sem sikerült válaszolniuk.
1 hetet kértem, hátha megoldodik és megkapom.
Utána visszakérem a pénzt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78513) cof válasza darvinya (#78512) üzenetére


cof
veterán

Az viszont postán megrekedt kb. 1 hónapja, viszont erről semmilyen értesítést nem kaptam

Ne várj az értesítő levélre, küldheted be e-mail-en a vámügyintézéshez szükséges dokumentumokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78514) V/ válasza darvinya (#78512) üzenetére


V/
Topikgazda

Vámeljárás alá vonták a küldeményt, gondolom nem küldted be a papírokat, 20 nap után visszaküldik, de a kézbesítés meghiúsulása az a te hibád. Így az eladó nem köteles a teljes összeget visszaadni, joga van a költségeinek a levonására. Vagy megteszi, vagy nem.
De a posta ilyenkor biztosan küld ajánlott levelet, mivel az ő pénzük is benne van és ezt szokták kézbesíteni. Soha nem volt még olyan hogy ez nem érkezett volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#78515) darvinya válasza V/ (#78514) üzenetére


darvinya
titán

És CoF

Hogyan küldjek bármit be, ha nem értesítenek, hogy ott van Postán a küldemény??????
Ráadásul előző hsz-ben [link] teljesen más nyomonkövetési szám van.
Azon számon még el sem indult a tétel.

A jó nyomonkövetési számot ma küldte el a eladó.

Tehát egyáltalán nem az én hibám, hogy nem kaptam meg a rendelt tétel:
1. Posta semmilyen értesítést nem küldött, miközben másikról küldött
2. Eladó nem valós nyomonkövetési számot adott meg, s még most is az van feltüntetve [kép]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78516) V/ válasza darvinya (#78515) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az amit linkeltél az nem a te csomagod akkor tárgytalan amit írtam. Nem kaptál értesítőt mert akkor az más személyé, annak küldtek.

(#78517) darvinya válasza V/ (#78516) üzenetére


darvinya
titán

Én csomagomhoz azt a nyomonkövetési számot adott, de az nem mozdult sehova.

Tegnap este és ma reggel írta nekem ezt:
Hi there,

Thanks for letting us know this and we are really sorry about that. We will look into this issue and get back to you as soon as possible.

sorry for any inconvenience.

Thanks,
Lumini Tech

Dear buyer,

We followed up on the item, it seems the tracking number has been changed by the postage without telling us that. Here is the detail:
the transfer number of your package is LX334371661NL, it shows it was held by customs, please contact with them to have a check and make clearance, thanks:
Telephone: +3613016951
Website: http://vam.gov.hu/welcomeEn.do

Ekkor tudtam meg elvileg az én küldeményem azonosítóját.

Valamikor nov. 6-án volt LX799288995NL vám eljárásom, amit még Ganggood-os volt.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78518) V/ válasza darvinya (#78517) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt írta hogy ez tied LX334371661NL és lehetséges hogy igaz. Rá kellene kérdezni a Posta telefonos ügyfélszolgálatánál hogy meg lehet-e tudni hogy ez a tied lehet-e.
Ezt nem vámoltak mert EU-s küldemény LX799288995NL, kamuzik a nyomkövető oldalad.

(#78519) darvinya válasza V/ (#78518) üzenetére


darvinya
titán

alt="" title=""

Pedig a posta vám eljárás alá vonta, és ráadásul erről nem értesítet.
18h felé jött email posta válaszként küldjem el a papírokat.
Amit megtettem, s jött megerősítő email, hogy megkezdték.

LX799288995NL ez volt az első és ebben kértem segítségedet PÜ-ben.
Nem vámolták, s papírt és igazolást be kellett küldenem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78520) mondok1986


mondok1986
újonc

Sziasztok.
Rendeltem egy laptopot ebayen Amerikából, de sérült szállítás közben. Az eladó nem hajlandó kártérítést fizetni, mert állítja hogy ő mindent megtért. Azt mondta hogy a usps től tudok kártérítést kérni. Valaki csinált már ilyet? Be regisztraltam a usps oldalára és van egy pont ahol elakadtam:

Would you like to waive payment rights to addressee?
Yes or no
Ezek közül választhatok.
Mit kell be x-elnem, hogy még kapjam a pénzem, mivel biztosítva volt a csomag.

(#78521) V/ válasza mondok1986 (#78520) üzenetére


V/
Topikgazda

Aki feladta az tud reklamálni, vagy hivatalos iratban ezt a jogot átadja, minden postánál ez így működik. A feladási okmányok nála vannak.
Ez a mondat a feladó lemondása a kártérítési jogáról a számodra. Remélem világos.

(#78522) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Egy 30 perccel korábban rendeltem valamit az eBay-ről, viszont még sincs szükségem rá. Valahogy ezt lelehet mondani, vagy nem lehet ilyenkor már semmit sem tenni ?

Paypal-al fizettem.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#78523) V/ válasza Directors (#78522) üzenetére


V/
Topikgazda

60 percen belül törölhető, Cancel order, azután meg az eladótól kell kérni a törlést.

(#78524) darvinya válasza Directors (#78522) üzenetére


darvinya
titán

1 órán belül törölhető a rendelés, utána eladónak kell írni, hogy törölje a rendelést, mert… indok rád van bízva.

Én megírtam, hogy nincs szükségem rá.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78525) Directors válasza V/ (#78523) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!
Neked is darvinya.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#78526) D@ny7 válasza D@ny7 (#78493) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Reagált az értékelésemre, ami végül semleges lett (de csak azért nem negativ mert visszaküldte a pénzem). Ma küldött egy levelet, de nem értem pontosan mit akar.
Ha valaki tud segíteni megköszönném.

Hello Dániel,

Bother you again.
Can the white parcel bag be found again? Can you help us, tear off the face sheet above, and then pat the content behind. We suspect that the logistics provider may have mistaken the package.
Of course, if you can't find it, forget it.
Whatever the reason, I'm very sorry to bring you a bad shopping experience, I hope you can forgive us.

Best regards
Alice

(#78527) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha egy termékre teszek egy ajánlatot (Make Offer), és azt elfogadja az eladó, akkor mennyi időm van rá, hogy azt kifizessem, megvegyem?

(#78528) V/ válasza Intruder2k5 (#78527) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos 48 óra, de ha valami gond van ezért lehet egyezkedni, de ha rövidebb lenne az idő azt írja hogy meddig tartja fent azt az értéket az eladó. Offer expires: dátum, idő. De az elmúlt években talán 1-nél volt 24 óra.
De jártam úgy hogy másnak is megajánlotta és akkor aki hamarabb fizet az viszi el.

[ Szerkesztve ]

(#78529) anadroid válasza D@ny7 (#78526) üzenetére


anadroid
senior tag

Kellene neki az eredeti csomagcímke tartalma, ami felül lett ragasztva. Tépd le óvatosan az újat és fotózd le ami alatta van. Azt gyanítják, hogy a szállítmányozó elszúrta.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#78530) Intruder2k5 válasza V/ (#78528) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Köszönöm! Hát majd meglátjuk, megtettem az ajánlatot, meg is nyertem, hétfő estig van időm fizetni. Nekem ez így meg is felel, csak egyelőre nincs pénz azon a számlámon (pontosabban hiányzik ~2000Ft a ~23000-ből) amiről fizetni szoktam eBay-en, másikat meg semmi esetre sem adom meg sehol a neten. Hétfőn teszek rá pénzt, és ha addig nem adja el, akkor kifizetem.

[ Szerkesztve ]

(#78531) D@ny7 válasza anadroid (#78529) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Köszi.

Biztos hogy a szállítmányozó szúrta el.
3 címke is van rajta. az egyiken egy UK cím van, a legalsót nem sikerült leszedni de picit átlátszik, de az tök kínai az egész. :DD

(#78532) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Családban történt egy ebay rendelés, melyet sajnos ilyen-olyan okok miatt nem tud elpostázni az árus. Próbáltam alternatív megoldástalálni, de az árus egyre kevésbé volt partner bármiben is, nem adta meg a csomag pontos méreteit, stb. ugyhogy nyomtam egy disputeot, miuután 2 hetig nem reagalt. Most azt mondja, hogy visszaadja a penzt, csak vegyem le a dispute-ot, mert igy sajnos nem tudja visszautalni. Sajna nem paypallala toretnt a fizetes, hanem bankkártyaval.
Vegyem le vagy ne?

(#78533) Intruder2k5 válasza Kephamos (#78532) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Én biztosan nem venném le, szerintem ez kamu, hallottam már ilyenről. Gondolom ha visszavonod, akkor utána már nem indíthatsz ilyet újra, és ez benne a trükk. De majd a többiek megmondják a tutit.

(#78534) Spet válasza Kephamos (#78532) üzenetére


Spet
addikt

Tudja utalni, csak nem akarja. Mond meg neki ha megkapod a pénz visszavonod a dispute-t.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78535) autolab


autolab
csendes tag

Sziasztok,
Az Ebay vásárlói védelemmel kapcsolatban megosztanám veletek, hogy vesztettem el vásárlóként 178 $-t (kb.54eft-ot) egy ebayes csalóval szemben...
Licitálással nyertem egy terméket amit a nyomkövetés szerint SPEEDPAK szállított.
A probléma az volt, hogy a szállítás megakadt és a nyomkövetés szerint DELIVERY ATTEMPTED-nél ragadt a státus a mai napig... viszont a sikertelen kézbesítésről sem én de még a helyi posta sem tudott semmit...
Egy sor levelezés a magyar postával, kerestetés de a csomagról nincs információ...
Az eladó soha nem válaszolt leveleimre.

(Itt megjegyzem: Az eladót időközben felfüggesztették majd törölte is az ebay mert hirtelen kapott 95 negatív értékelést 20-300$-os eladások miatt ahol téves címzés,
nem postázott stb. indokok voltak. Mellesleg 98.5% pozitív értékelése és havi 1800 eladása! volt de ezek 95%-a 0,5-2 $ eladások voltak amit nem vettem észre sajnos vásárláskor, vagyis
a nagy értékű eladásai mind negatív értékelést kaptak!!...)

60 nap után kértem full refund-ot mivel nem kaptam meg a csomagot de pár órával később el is utasították mondván a nyomkövetés szerint megpróbálták kézbesíteni a csomagot de sikertelenül így én mint vevő vagyok a hibás nem az eladó. A feladat adott volt, vevőként bizonyítsam be az igazam amiről senki semmit sem tud.
Fellebbezni próbáltam ami csak szóba jöhetett, mert mivel is tudnék vevőként... más nyomkövető oldalak UNDELIVERED vagy DELIVERY ATTAMPTED FAILED írtak, a magyar posta adott angol nyelvű nyilatkozatot, hogy a rendszerükben nincs információ a csomagról. Rendőrségi feljelentést nem tudtam tenni mivel ez így nem bűncselekmény még, ez érthető is. (megj. minden tőlük telhető módon rendőrként és mint magánemberként is próbáltak segíteni), jobb híján azzal vigasztaltak, hogy legrosszabb esetben peres úton a magyar postától követelhetem a kártérítést...

- Az Ebay ismét elutasította a pénz visszafizetést ezek ellenére és elvesztettem a pénzem... de ne gondolja senki, hogy a paypal fizetni fog majd 50-50 % esélyes ügyekben, ugyanúgy elutasítja majd szokás szerint épp ezért leszoktam már a paypal használatáról nem is paypallel fizettem viszont most épp jó lett volna... (15 éve ebayezek)

A fellebbezés elutasítása után nemsokkal az egyik külföldi !! nyomkövető oldal válaszolt a levelemre, hogy megvan a csomag... A helyi posta visszaküldte a feladónak "hibás címzés" miatt...Az eladó rég átvette a csomagot németországban mikor az ebay 2 héttel később döntött az ő javára, a fellebbezés elutasítással még meg is fejelte aztán...

Az ebay tudtára adtam ezt, mire közölték gépies módon, hogy nem tudnak mit tenni ők bizony jogszerűen és következetesen döntöttek... értem, no comment
Most folytathatom a magyar postával. Normál esetben a nyomkövetés végig követhető szokott lenni, de itt elakadt vmi okból, más kérdés, hogy a magyar posta belföldi csomag ragszámát egy külföldi partner tudja, a magyar posta meg nem...

Vonja le a tanulságot mindenki magának, mit jelent egy szándékos hibás címzés, hiába a nyomkövetés ha elakad félúton, hiába a vásárlói védelem is, még most is a feedback-ben és a józan észben kell bízni leginkább...

(#78536) atua válasza autolab (#78535) üzenetére


atua
aktív tag

Kártyával fizettél? Ha igen, a bankoddal egyeztettél chargeback ügyben?

(#78537) cof válasza autolab (#78535) üzenetére


cof
veterán

Mi a nyomkövetési szám? Paypal-al fizettél akkor még lehet egy köröd ott is, ha az ebay, végleg lezárta.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78538) V/ válasza atua (#78536) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem azzal kifutott már az időből legtöbb banknál maximum 56--60 nap. De persze ránézhet az Összefoglaló, 22. A kifizetések védelme Internetes vásárlás esetében „chargeback” eljárással részre.

(#78539) V/ válasza cof (#78537) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ezt van a szövegben: nem is paypallel fizettem

(#78540) cof válasza V/ (#78539) üzenetére


cof
veterán

Valahogy átsiklottam felette elsőre.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78541) Spet


Spet
addikt

Ha van egy sejtésem, hogy az eladó nem fogja küldeni számomra a rendelt terméket (aktiváló kód, nem nagy pénz 3500 Ft, illetve azonnali küldést írt), akkor valahogy lehet rövidíteni a 30 napot? Mert ugye nem adott meg szállítási időt, így az ebay, automatice bedobja jelentés esetén, hogy ha december 28-ig nem érkezik meg, akkor jelezzem a dolgot.

Paypal-al lett fizetve, szóval duplán vagyok védve (elméletileg).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78542) darvinya válasza darvinya (#78517) üzenetére


darvinya
titán

Vám-olják a $39.99 (szállítással együtt) rendelt terméket.

Ez beleesik vagy nem?
TÖ-ben az van, hogy ez pont nem, de akkor miért?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78543) Spet válasza Spet (#78541) üzenetére


Spet
addikt

Nos megválaszolom magamnak a kérdést ( :DDD ).

Eladó visszatérített, ebay-re hivatkozva, miszerint kértek volna dokumentációkat, hogy az üzleti profilját igazolja (gondolom személyi stb.), de ő ezt megtagadja, így lezárja ebay-s pályafutását. (1 darab eladással)

Persze felajánlotta, hogy üzletelhetünk ebay-t kizárva. :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78544) V/ válasza darvinya (#78542) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán értelek, mivel ez meghaladja a 22 €-ot (kb 24,5$) vámeljárás alá kell hogy vonják. Ennek során ha az értéke nem haladja meg a 40,98 $-t, akkor nem kell az áfát megfizetni, azt elengedik. Ekkor a Magyar Posta sem számolja fel a vámeljárási költséget. De a vámeljárást azt meg kell csinálni.
Ez így működik.
Ezt az Összefoglalóba a 19. Vámügyintézésről néhány gondolat részhez egyértelműen leírtam. Remélem mellékelted az ott említett kérelmet is.
Egy kiegészítés, mert más már belefutott, ez a áfa elengedés mentesség nem vonatkozik az alábbiakra, közük az e-cigi folyadék is.
- alkoholtartalmú termékek,
- parfümök és kölnivizek,
- dohány vagy dohánytermékek.

[ Szerkesztve ]

(#78545) Vertigo18 válasza darvinya (#78542) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most tényleg senki sem olvas összefoglalót? :((

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#78546) V/ válasza Vertigo18 (#78545) üzenetére


V/
Topikgazda

Én legalább hetente 2* ;]

(#78547) Spet válasza Vertigo18 (#78545) üzenetére


Spet
addikt

Az a reklám helye ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78548) darvinya válasza V/ (#78544) üzenetére


darvinya
titán

Átolvastam TÖ-t, s írtam, hogy szállítással együtt $39.99-be került.
Viszont nem tudtam, hogy mindenféleképpen lezajlik a vám eljárás.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78549) V/ válasza darvinya (#78548) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahol kérnek igazolást ott nem tudják máshogy lezárni, végig kell vinni a folyamatot és a végén lesz egy vámmentes határozat.

(#78550) cof válasza darvinya (#78548) üzenetére


cof
veterán

Bekérhetik a papírokat akár egy 1$-os akármire is, ha határ alatt vagy és ezt leigazolod, akkor nem kell semmit sem fizetni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.