Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78801) francois8 válasza V/ (#78800) üzenetére


francois8
tag

Túlságosan is jó a tapasztalatom az ebay-es vásárlással. Mindenkinek én rendelek mindent, lassan 7-800 rendelésen vagyok túl, ebből 2 termék nem érkezett meg, az is kínából jött (volna). Ám magamnak, amit Németországból rendelek azt a szokásos 8,89€-s küldeménnyel kérem, az eladók sem reklamáltak, hogy kell biztosítás ő így nem adja fel. Emelett Neked van igazad, hogy 11,39€ sem vágna falhoz, meglehet, hogy így fogom ezután kérni.

[ Szerkesztve ]

(#78802) Dr.F.E.R.I. válasza Dr.F.E.R.I. (#78770) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Úgy néz ki, megérte várni, végre életjelet adott a csomag magáról. Bő 3 hét után érkezett meg a NY-i központba, mint elsőbbségi levél. Mit mondjak, nem siették el.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#78803) V/ válasza Dr.F.E.R.I. (#78802) üzenetére


V/
Topikgazda

No ez durva, nekem eddig 14 nap volt a max Los Angeles mellé.

(#78804) Dr.F.E.R.I. válasza V/ (#78803) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Mert tudták a fórumból, hogy veled nem érdemes packázni ;)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#78805) V/


V/
Topikgazda

Kérnék egy kis segítséget. PayPal kapcsán keresek olyat, akinél be van kapcsolva az sms belépési védelem és aki Telenoros, nem szám-hordozott, eredeti 20-as, hogy be tud-e lépni.

(#78806) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hát én próbáltam neki segíteni ahogy tudtam de semmit nem tett amit kértem (infó, fénykép, stb) és mindenáron pénzt akarja vissza.
Utolsó szó jogán annyit írt, hogy szakítsam meg vele a kommunikációt és ne írjak többet és majd Ebay dont :U

(#78807) kissj83 válasza V/ (#78795) üzenetére


kissj83
tag

Kisebb csodaként élem meg de, az ebay felülbírálta az előző döntését és úgy néz ki visszakapom a pénzemet.
Ezt a rövid üzenetet kaptam, hosszas levelezés után:
Hi Jozsef,
After reviewing this case, we decided to refund you for this purchase.
We're sorry you had a problem with this purchase.
A refund of GBP 53.66 will be credited to your PayPal account within 48 hours.

Nagyon köszönöm a segítséget V/! Jövök pár sörrel!

(#78808) gebro válasza V/ (#78805) üzenetére


gebro
aktív tag

Most léptem be telefonon a mobil appba. Pár másodperc és jött a kód sms-ben. Feltöltős, eredeti 20-as szám.

[ Szerkesztve ]

(#78809) V/ válasza gebro (#78808) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm szépen, ezzel már tudok segíteni másoknak, a számhordozósok egy része nem tud belépni.

(#78810) V/ válasza kissj83 (#78807) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez megnyugtató. Kár hogy ennyi kört kellett futnod. Nem tudom hogy ezek után csak megkeresi-e a csomagját az eladó, mert nyilván nem tűnt el.

(#78811) mufi válasza V/ (#78750) üzenetére


mufi
senior tag

Szia, koszi, ez segit. Bar mostanaban eleg gyakran fordul elo konkretan nalam, hogy teljesen mas talalati eredmenyt kapok appon es pl laptopon, pedig mindig egyforma dologra keresek ra...na mindegy...

mas:kepzeld. Visszakanyarodva arra a regi ugyre. Irt a kolleganak a vevo. Azt irta, boldog a termekkel es hogy nem akarja visszaadni. Namost akkor mi a rakot kellene tenni, hogy az a penz ami a levegoben van, vegre lefekudjon a szamlara? A kollega betud lepni az ebay fiokjaba, de csak ennyi, sem uzenetet, sem mast nem tud...a customer service meg egy arrogans bunko banda (lattam hogyan valaszolnak, komolyan mondom szeretnem oket egyszer a sarok mogott megvarni aztan megneznem mekkora pofajuk van eloben), nem igazan segitokeszek.
Csak ugye ha a vevo azt nyilatkozta, irasban, hogy megtartana a termeket, akkor milyen jogon tartja vissza az ebay a "penzemet"?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#78812) V/ válasza mufi (#78811) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az a 21 napos "kezdő eladós" dolog van? Az addig tart, de ha folyamatos az eladás, lesz több és nem reklamálnak a vevők akkor ez megszűnik.

(#78813) mufi válasza V/ (#78812) üzenetére


mufi
senior tag

De az, de az a 21 nap mar lassan 2 honapja van....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#78814) V/ válasza mufi (#78813) üzenetére


V/
Topikgazda

A 22 napon jön a PayPal értesítés hogy hozzáférhető. Biztos rendben van a dolog? Nézd már meg hogy nem valami más oka van.

(#78815) mufi válasza V/ (#78814) üzenetére


mufi
senior tag

Nem elerheto. Ugye mint mondtam, zarolva lett az account es igy gyakorlatilag nincs semmi az eladott cuccoknal. Mintha mindent toroltek volna, amit vett, es azt az egy dolgot amit eladott.
Azt irja paypalnal, hogy dispute opened. De persze, a vevo mar nem is latja a termeket, item not available... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#78816) V/ válasza mufi (#78815) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs ötletem, de a PayPal-nál ha nyitott dispute van rá, akkor azt aki indította be kéne hogy zárja.

(#78817) mufi válasza V/ (#78816) üzenetére


mufi
senior tag

Konkretan ugye az ebay... Vagy maga a buyer?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#78818) V/ válasza mufi (#78817) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt csak a vevő nyithat és neki kell bezárni.
Normál esetben ott az összegnél hogy hold (függőben) és nincs más, amikor letelik az idő küldenek egy értesítőt hogy a rendelkezésre áll az összeg és felszabadítják. Nincs dispute, case semmi.
Ha van erre a vásárlásra megnyitott valami akkor az gond.

(#78819) mufi válasza V/ (#78818) üzenetére


mufi
senior tag

Van persze, ugye gondolom mert a gyoker azt hitte hamis a cucc. Aztan most irt email, hogy faza minden.... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#78820) V/ válasza mufi (#78819) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg nem törli addig élő, végén lesz egy döntés a PayPal részéről ami nem biztos hogy kedvező lesz. Írni kellene neki ha elégedett akkor zárja már le.

(#78821) Hack3er


Hack3er
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés: Szeretnék ebayről venni egy erősítőt, de a hirdetésben azt írja hogy nem szállít Magyarországra, de az eladóval megbeszéltem hogy elpostázza de azt írta hogy benne van az árban (220eur) Én lenyomtam a hirdetést, de ebayen keresztül nem enged fizetni mivel azt írja hogy nem postáz a címemre. Közben meg elküldte a paypalos email címét hogy küldjem el neki a pénzt.

Ez így részemről mennyire biztonságos?
2006-os tag, 164 értékelés, 0 negatív

A gyors segítséget előre is köszönöm! :R

(#78822) darvinya válasza Hack3er (#78821) üzenetére


darvinya
titán

Ha nem számla bekérőt küldött, akkor nincs PayPal védelem sem.
Így kihagyva eBay-t sem korrekt, mikor ott hirdet és még nem vette le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78823) Hack3er válasza darvinya (#78822) üzenetére


Hack3er
őstag

Nem küldött semmit, de a hirdetés már nincsen listázva, mivel rányomtam hogy megveszem.
Ebayen keresztül nem engedi a rendszer hogy kifizessem.

Ezt írta magyarra fordítva:

"Nem tudom, mit mondjak neked. Megpróbálok kapcsolatba lépni az eBay-támogatással.
Tudsz fizetni paypal-nal?
Biztonságos és a fizetés kézbesítés után történik.
Meg kell adnom az e-mail címemet.
És megvan a mobiltelefonszáma, amely hasznos a szállításhoz."

Meg adta az email címét is az üzenetben.

[ Szerkesztve ]

(#78824) darvinya válasza Hack3er (#78823) üzenetére


darvinya
titán

Hirdetést tud szerkeszteni, ahol szállítási régiót tud változtatni és ki tudod fizetni.
PayPal-en csak akkor van védelem, mikor szolgáltatást/árut vásárolsz.
Ha barátiként fizetsz, akkor nincs védelem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78825) Hack3er válasza darvinya (#78824) üzenetére


Hack3er
őstag

És úgy is tud még változtatni a szállítási région hogy lenyomtam a hirdetést?
A harangnál megjelenik hogy "PAY NOW"

(#78826) somnia válasza Hack3er (#78825) üzenetére


somnia
őstag

...kérj tőle számlát!...a megvett terméknél a legördülőben ott van...

(#78827) V/ válasza Hack3er (#78825) üzenetére


V/
Topikgazda

Felejtsd el ezt a változtatást, ahogy somnia is írja látnod kell egy olyat hogy request total és akkor ő küld egy számlát.

[ Szerkesztve ]

(#78828) Hack3er válasza somnia (#78826) üzenetére


Hack3er
őstag

Erre a legördülő menüre gondolsz?
Én itt ilyen opciót nem látok.

(#78829) V/ válasza Hack3er (#78828) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyomjál már rá a Pay Now-ra

(#78830) Hack3er válasza V/ (#78827) üzenetére


Hack3er
őstag

Nem tudok rányomni.

[ Szerkesztve ]

(#78831) V/ válasza Hack3er (#78830) üzenetére


V/
Topikgazda

Pirossal volt írva hogy nem szállít ide vagy csak az volt hogy nem adott meg Magyarországra szállítás és vedd fel vele a kapcsolatot. Nem azonos a kettő.
Az első esetben nem nyomkodunk vásárlást mert így jársz mint most. Írj neki, lehet hogy be tudja nyomni még Magyarországot, mert ezt itt nem tudod kifizetni. Remove, aztán tudja mókólni a hirdetést.

[ Szerkesztve ]

(#78832) SI-ZO


SI-ZO
csendes tag

Sziasztok!
8 nappal ezelőtt kaptam az értesítést, hogy az Ebay vissza fogja utalni a pénzemet a Paypal számlámra,mivel nem kaptam meg a csomagot. Az Ebay-es profilomban azt írják, a fizetést már végre hajtották, de a PayPal számlámra még mindig nem érkezett meg a pénz..... Mi ilyenkor a teendő? Elméletileg 3-5 munkanapon belül végre kelett volna hajtaniuk az utalást.....

(#78833) V/ válasza SI-ZO (#78832) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel fizettél eredetileg és a PayPalon nincs értesítő hogy refund-ot kaptál? Kártya esetén pénzt nem fogsz látni a PayPalon csak az értesítőt. A 8 nappal előtt követő 2-3 munkanapon a bankszámládon lenne a pénz.

(#78834) francois8


francois8
tag

Nem semmi ez a magyar posta. A dec 18.án feladott csomag mai napig nem érkezett meg, mint kiderült a cím alapján nem is a belvárosi központba kell, hogy megérkezzen.. A Seller elküldte a blokkot, hogy feladta, de ez alapján nincs olyan szám rajta, ami postának kellene.

Mégis hol érdeklődjek, hogy egyáltalán megérkezett-e, vagy ez már biztosan elveszett, ha eddig nem érkezett meg?

[ Szerkesztve ]

(#78835) SI-ZO válasza V/ (#78833) üzenetére


SI-ZO
csendes tag

Köszönöm a választ. Nincs értesítő sajnos, és már arra sem nagyon emlékszem, hogy Paypallal, vagy bankkártyával fizettem. November elején történt a vásárlás, tehát nem valami friss dolog.... :(

(#78836) V/ válasza francois8 (#78834) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy nem könyvelt küldemény, még előkerülhet.

(#78837) V/ válasza SI-ZO (#78835) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor nézd meg a banki könyvelést az értesítést követő naptól máig.

(#78838) merqree


merqree
őstag

Kedves V/!

Talán az összefoglalóba is be lehetne tenni, mint jó tanács.
Addig nem szabad visszajelzést/feedback-et hagyni, ameddig a csomag meg nem érkezett. Így az ebay is tudja, hogy a csomag még nem érkezett meg. Ha a végső szállítási határidő is letelt, az ebay automatikusan küld egy emailt/üzenetet, hogy az adott vásárlásról nem hagytunk visszajelzést. Az ebay meg is kérdezi, hogy nem kaptad meg az árut? Volt, hogy igen-re kellett kattintanom, és 1-2 nap alatt visszakaptam a pénzemet.
A lényeg: amíg nincs áru, addig nincs visszajelzés sem!

(#78839) francois8


francois8
tag

Köszi! Bocsánat, azt nem vettem észre, hogy Te már írtad egyszer: a héten ennek meg kell érkeznie. Az is előfordul, hogy az ünnepek miatt ebből már csak jövő hét lesz?

(#78840) V/ válasza merqree (#78838) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát nem tudom ez hogy merült fel, eszem ágában sincs értékelést adni amíg nem kapom meg a megvett dolgot, ha a megérkezési idő túllép az értékelési határidőn akkor meg nem kap.

(#78841) merqree válasza V/ (#78840) üzenetére


merqree
őstag

Mivel Te vagy a topicgazda, ezért címeztem Neked.
Lehet, vannak akik ezzel nincsenek tisztában.

(#78842) V/ válasza V/ (#78840) üzenetére


V/
Topikgazda

Máshol már írtam, ma bementem a Postára egy küldeményért, ezres nagyságrendben az átvehető küldeméynek, több "konténer2 az udvaron és várja hogy elkezdjék feldolgozni., szortírozni és írogatni az értesítőket azokról amit nem lehet kivinni. Kezelhetetlen.
A te küldeményedet is elsőként a NPKK-ra viszik, ahova jön a töménytelen Távol-Keleti küldemény, ott is kezelhetetlen ennyi dolgozóval ez a mennyiség és ezért a kuli munkáért nem igazán akaródzik nekik megfizetni az embereiket, így belefulladnak a melóban mert nincs elegendő dolgozó.

(#78843) V/ válasza merqree (#78841) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, értem. Igazad van, természetesen beírom. Nehogy tényleg valaki elhamarkodottan csinálja meg.

(#78844) Spet


Spet
addikt

Kedves V/

Tettem egy ajánlatot egy óra számlapra, ahol leírtam, hogy az ajánlott összeg tartalmazza a postaköltséget.

Viszont a rendszer ugye hozzávágta a csillagászati postaköltséget. (12k egy levél méretért Amerikából, ami kb magyar posta árszabás :DDD )

Az eladó tudja módosítani az összeget, vagy kérni kell az elfogadás törlését, és egy új ajánlatot kell küldenem?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78845) V/ válasza Spet (#78844) üzenetére


V/
Topikgazda

Az ajánlat érvényes licitnek minősül és akkor már a szállítási költséget nem tudja módosítani, a szállítási költség nem számol bele az ajánlatodba mert a termék árára teszel.
Valahogy tudatnod kellene az eladóval a félreértést és azt kérni hogy ne fogadja el és azután tehetsz még egy másikat.

(#78846) Spet válasza V/ (#78845) üzenetére


Spet
addikt

Az a baj, hogy elfogadta az ajánlatot.

Kérdeztem tőle, hogy a különbözetet vissza tudja-e utalni (választ még nem küldött)

Ha azt mondja, hogy igen, akkor kifizetem a teljeset.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#78847) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Még decemberben rendeltem Angliából egy pulóvert, persze nem lett jó a méret. Még akkor jeleztem, hogy vissza fogom küldeni, de csak az ünnepek után tudtam postázni (01.15. volt a feladási határidő).
Most nézem, hogy a tracking szerint nem tartózkodik ilyen néven azon a címen senki ezért visszaküldik.
"Recipient not at address. Returned to sender.. Sorry, we were unable to deliver this item at 11-01-2020 as the recipient is no longer at that address. We're returning the item to the senderManchester North DO"
Címzés biztos jó, ebayről nyomtattam, sőt ugyan ez volt azon a borítékon amiben kaptam.
Vissza fogják adni ilyen esetben a pénzt, vagy így jártam? PayPal a feladás díját állni fogja így is?
Köszi előre is.

(#78848) V/ válasza flegga92 (#78847) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor feladtad rögtön utána kérheted a pénz vissza a PayPal-tól, nem kell megérkeznie a csomagnak és szerencsére már 30 nap áll rendelkezésrwe az igényléshez a feladástól, régebben 15 nap volt.
Ha visszajön akkor kérned kell megint az eBay közbeavatkozását

(#78849) flegga92


flegga92
senior tag

Köszi! Paypaltól egyből kértem vissza, el is fogadták másnap, akkor az legalább megjön majd egyszer.
Most rákérestem a címre, egy sima lakóház, eladó pedig rengeteg ruhát árul, nem is magánszemély névre ment vissza. Lehet vissza sem szeretné venni.

(#78850) tbalint3 válasza Dr.F.E.R.I. (#78802) üzenetére


tbalint3
tag

Nekem is volt mostanában egy ilyenem, posta.hu-n ha bejelentkezel kicsit több infót ad az országba érkezésig. Utána persze már nem mutatja.
[kép] [kép2]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.