Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78051) V/ válasza dugynok (#78050) üzenetére


V/
Topikgazda

Bármely eBay oldalon beléphetsz, viszont ott nem látod forintra konvertálva az árakat, de egyébként nincs komolyabb eltérés a nyelven kívül.
Amit nézegetsz az bekerül a kívánság listára -persze van amikor a com-on rákattintva át kell menni az eredetire, eladóknál is van ilyen kiválasztod és aeBay.com 0 item darabszámot ad meg, de ha amott lépsz be akkor látod hirdetéseit.
A kosárba tett dolgok azok mindegyiken a kosárban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#78052) nightzone


nightzone
aktív tag

Ebay-en a keresési lista eredményeknél mindíg forintra konvertált árakat látok, van arra mód hogy USD-ben mutassa az árakat? Hiába veszem ki a pipát jobb fenti sarokban lévő "View"-ben a "Conver Prices to HUF" elől és mentem el a változatásokat, az árakat csak HUF-ban mutatja. Nagyon bosszantó, 2 böngészővel is próbálkoztam, a sütik törlésével is, sikertelenül. Ez vmi bug vagy van gyógymód rá?

(#78053) V/ válasza nightzone (#78052) üzenetére


V/
Topikgazda

Hiba, vagy kedveskedni akarnak hogy forintban jelzik ki. :Y

(#78054) nightzone válasza V/ (#78053) üzenetére


nightzone
aktív tag

Jó, akkor nem nálam van a hiba. :R

(#78055) Pierre75 válasza V/ (#78030) üzenetére


Pierre75
senior tag

Még egy kérdést engedj meg: ha esetemben a tervezett érkezés megrendelésnél október 16-26, akkor USA-ból cirka ekkor megérkezik és ezt követően még megpihen, míg a Postya neki nem veselkedik, ami plusz 1-2 hét?

(#78056) V/ válasza Pierre75 (#78055) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megérkezik akkor 2 óra és 4 nap közt szokták továbbítani az esetek 95 %-ában.

(#78057) Pierre75 válasza V/ (#78056) üzenetére


Pierre75
senior tag

Inkább a paypal fizetést javaslod, vagy nyugodtan lehet bankkártyával fizetni megbízható eladó esetében?

(#78058) V/ válasza Pierre75 (#78057) üzenetére


V/
Topikgazda

Lehetne kártya is, de a PayPal + vásárlói védelmét nem szívesen ajánlom hogy hagyd ki, néha vannak anomáliák az eBay védelemmel és sima kártyás fizetés esetén csak az marad.
Ha bankkártya hozzá van rendelve a PayPal fiókhoz és a kártyánál az van beállítva hogy bankod váltsa a devizát ne a PayPal, akkor technikailag egyezik a fizetés árfolyamilag, de van + védelmed.

(#78059) Pierre75 válasza V/ (#78058) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi!

(#78060) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Kínába való visszaküldésre milyen szolgáltatót ajánlotok?
Melyik a legolcsóbb?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#78061) V/ válasza aleister (#78060) üzenetére


V/
Topikgazda

Mekkora súlyú és méretű, de segítség van az Összefoglalóban a 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.
Még mindig a Magyar Posta 2 kg-ig és 90 cm befoglaló méretig

[ Szerkesztve ]

(#78062) aleister válasza V/ (#78061) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm a választ!
Sem súlyban, sem kiterjedésben nem vészes a termék.
Rákerestem az összefoglalóban, de én a visszaküldés kulcsszóval próbálkoztam. Köszi még egyszer!

ui: egyben óva intek mindenkit, hogy megrendelje a fenti izét

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#78063) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
vásároltam egy 3d nyomtatót spanyolországból visa kártyával fizettem.
Kicsit félrevezető volt a kép és megfogalmazás, klónnak tűnik a termék. Le tudom mondani a rendelést, ha még nem adták fel?
Meddig tehetem ezt meg és hogyan, mikor kerül vissza a pénz a számlámra?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#78064) V/ válasza llacee (#78063) üzenetére


V/
Topikgazda

1 órán belül automatikus, azután az eladót kell megkérni, amíg nem kerül postázásra, a vásárlásnál a Cancel order és írj valami indokot. Ha nem látod a jobboldali menüben akkor a Contact seller opciót válaszd és ott kell lenni.
Ha sztornó lesz a vásárlás akkor pár napon belül a számládon lesz a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#78065) llacee válasza V/ (#78064) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, már csak az üzenetek közül a contact sellert tudtam kiválasztani, megírtam neki.
Ha stornózza azt látom az orderek között és akkor biztosan visszajön, nem kell aggódnom?

(#78066) V/ válasza llacee (#78065) üzenetére


V/
Topikgazda

De a contact sellernél volt törlési opció? Majd átkerül a Returns and canceled orders listára alul.

(#78067) llacee válasza V/ (#78066) üzenetére


llacee
őstag

Request to cancel this order (1)
Other (0)
Please wait...
Request to cancel this order: We found 1 answer(s)Ask to cancel this order
You can contact the seller directly and ask them to cancel this order.

(#78068) V/ válasza llacee (#78067) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, erre gondoltam. Néha eltüntetik.

(#78069) cbmfan válasza atua (#77358) üzenetére


cbmfan
senior tag

Kaliforniában élő ember pampog nekem, hogy 10.25%-ot kell fizetnie, amit eddig soha. a lista alapján elsejétől kell neki, de módosítani vagy eltávolítani nem tudom. valami ötletetek van rá? kell csinálnom valamit utána egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#78070) V/ válasza cbmfan (#78069) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit szeretnél eltávolítani? Ha olyan államban lakik ahol van ez az Internetes adó azt az eBay felszámolja neki, az eladónak nem kell.Én így értelmezem.
Itt alul azt írják.

(#78071) cbmfan válasza V/ (#78070) üzenetére


cbmfan
senior tag

szóval a vevő lakhelyétől függ, nem az eladóétól. oké, akkor nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#78072) V/ válasza cbmfan (#78071) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha oda eladjuk mi exportálunk, nem kell ott sem vámot, sem áfát fizetni nekünk mint eladó, hiszen az a törvény magyar személyre nem vonatkozhat. A nagy eszű büntető vámjait is a végfelhasználók, nem a kínaiak fizetik meg.
Annyi a hátrány ezzel az Áfával hogy emiatt mi elveszítjük az esetleges kedvezőbb ár miatti előnyünket mert végső soron annyival többe kerül neki.
Most megnézve lejjebb az oldalt ez olvasható: Value Added Tax in the EU, akkor megint mi magyar vásárlók is szívni fogunk, mert fel fogják számolni a 27% Áfá-t nekünk is.
Hát eBay akkor csökkenni fognak a bevételeitek.
Bár inkább ez cégekre vonatkozna, magánszemély nem fog áfáztatni.

(#78073) V/


V/
Topikgazda

(#78074) petakpa1


petakpa1
őstag

Rendeltem egy kb 20 eFt értékő ip kamerát egy lengyel tagtól. Bankkártyával fizettem, tegnap érkezett meg. Sajnos még aznap kiderült, hogy hibás, egyáltalán nem működik, ezt meg is írtam neki, de egyenlőre nem Return-t kezdeményezve hanem üzenetben. Ma reggelre válaszolt is és ajánlott egy másikat, ami specifikációban teljesen más mint amit rendeltem. Ezt nagyon udvariasan visszautasítottam válaszüzenetben, és kértem, hogy vagy ajánljon egy hasonló tudásút hasonló árban vagy kezdeményezni fogok egy Refund-ot.
Erre azt válaszolta, hogy rendben visszaküldi a, de én ne küldjem vissza a kamerát.
Erre visszakérdeztem, hogy biztosan ne küldjem vissza, illetve, hogy hány nap alatt fogom visszakapni a pénzem?
Erre várom most a válaszát.
Fontos, hogy az egész kommunukáció egyenlőre eBay üzenetküldö funkciójában zajlik.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e most hivatalosan a Return funkción is kezdeményeznem a Refund-ot vagy sem?
Várjam meg mit válaszol, és ha az ott ígért reális határidőn belül megkapom a pénzt akkor rendben vagyunk, ha nem akkor kezdeményezzem a hivatalos Return & Refund-ot?
Van valami jogvesztő határidő, hogy meddig kezdeményezhetem a Refund-ot?

Nem szeretnék abba a szituba kerülni, hogy végül nem adja vissza a pénzt, és az ebay-től sem kérhetem.

Nagyon megköszönném egy profi ebayező javaslatát!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#78075) V/ válasza petakpa1 (#78074) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg az Összefoglalóban a probléma rendezési dolgokat, 30 napig reklamálhatsz a várható érkezési idő végétől, vagy a kézhezvételtől. Szerintem nem futsz ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#78076) darvinya


darvinya
titán

Import charges
Includes international tracking.
51,273.77 HUF (approx) import charges confirmed at checkout.
Learn more.

Ez azt jelenti, hogy benne van vám+áfa?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78077) V/ válasza darvinya (#78076) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de majd a végösszegnél látod, úgy 20-21% még erre.

(#78078) darvinya válasza V/ (#78077) üzenetére


darvinya
titán

Tehát 51eFt-re jön még 20-21%, vagy összesre?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78079) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Rendeltem egy csomagot szeptember 3án amiről azóta sincs semmi update és vészesen közeledünk az estimated delivery időkerethez amit az ebay belőtt.

Szerintetek ennek letelte után érdemes várni vagy rögtön nyissak ebayes "dispute"-ot? Mert jelenleg már kb keresztet vettem a csomagomra főleg hogy Hong Kongból rendelt

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#78080) V/ válasza Corleone33 (#78079) üzenetére


V/
Topikgazda

Az időkeret végétől van 30 napod reklamálni. Kaptál esetleg valami nyomkövetési számot? De az ismert okok miatt a 30 egynéhány nap még nem igazán gond, az politikai helyzeteket az eBay nem tudja kalkulálni

[ Szerkesztve ]

(#78081) V/ válasza darvinya (#78078) üzenetére


V/
Topikgazda

A szokásos, van az eladási ár, van a szállítási költség és azokra az egyéb költségek (vám, áfa). A hirdetésnél most szerintem a csak azt a kettőt látod.
Itt ami nem keletkezik költség mint a vámeljárás díja, ami a posta esetén a +11 $, a 3500 Ft lenne.

(#78082) darvinya válasza V/ (#78081) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78083) Corleone33 válasza V/ (#78080) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Követési számot kaptam, amely szerint a csomag még mindig vhol egy PostNl raktárban csücsül(?), ready for delivery státuszban, amely azóta nem változott lassan egy hónapja már.

Az világos hogy Ebaynek nincs ilyesmire ráhatása, csak azon agyalok hogy kérhetek e refundot arra hivatkozva, hogy jelenlegi körülmények miatt nem biztos hogy valaha megérkezik a csomagom.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#78084) V/ válasza Corleone33 (#78083) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd ha letelik az idő és nem érkezik meg. De nem kell kapkodni.
Holland eladótól vetted meg? Ha nem, akkor előbb oda kell érni és azután kezdi kezelni a Holland posta, ez lehet ennyi idő is ami már eltelt, ez így működik. Ha a nyomkövetésiszám első betűje nem L vagy R akkor nem igazi postai nyomkövetési számod van. Itt is ugyanazt látod?

[ Szerkesztve ]

(#78085) Corleone33 válasza V/ (#78084) üzenetére


Corleone33
aktív tag

követési számom: UD181014645NL

és igen, itt is ugyanazt mutatja mint a 17Tracking oldalán

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#78086) V/ válasza Corleone33 (#78085) üzenetére


V/
Topikgazda

Nyugi ez nem "igazi" nyomkövetési szám, csak küldemény azonosító, ha ezen az oldalon a jobb oldalt nem látsz hozzá másik azonosítót akkor ennek akár 45 nap is lehet a megérkezése.
De keresek neked olyanokat amelyek ilyesmi számmal már megjöttek és tudsz viszonyítani.
UD272335066NL 09.12 vettem és 10.02 kaptam kézhez.
UD236502662NL 08.15 és 09.06

(#78087) cof válasza V/ (#78086) üzenetére


cof
veterán

Azért a te számaidon volt is élet, legalább az országba érkezésig. Ez ki sem került hollandiából, fel sem adták vagy még ott elveszett.

Szeptember 3-a óta, már nem így kellene kinéznie.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78088) V/ válasza cof (#78087) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem érkezett oda. Amikor letelik az idő akkor még várok pár napot és csak azután reklamálok, mindig veszteséges ha a pénzt visszakapom, ezért inkább ésszerű határidőn belül adok még esélyt arra hogy megérkezzen. Az is lehet ha Hong Kong lenne a kiindulás hogy ki lett kérve a szám és aztán nem jutott el a reptérig.
Nekem egy másik cég visszaigazolta hogy kifosztották a szállítójukat a "tüntetők" és ezért nem kaptam meg.

[ Szerkesztve ]

(#78089) cof válasza V/ (#78088) üzenetére


cof
veterán

1 hónap alatt? Én ezt kétlem, hogy nem érkezett volna oda, ez elveszhetett szerintem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#78090) V/ válasza cof (#78089) üzenetére


V/
Topikgazda

Igényelve a nyomkövetési szám és az nem igazán van könyvelve amíg Hollandiába ér.
De ezek az U-val kezdődőek inkább kamuk pl amit írta, elsőt annál a szeptember24-i- megérkezés ide az nem igaz, Hollandiába megérkezhetett.

(#78091) Pierre75 válasza V/ (#78058) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ma kaptam 2 e-mailt: az egyik az ebay csomagkövetője, amely szerint még amerikai turnéján a csomag és egy másikat a DHL Express-től, akik arról értesítenek, ha nem nyammognak a vámkezeléssel, akkor jövő hét kedden kézbesítik az okt. 7-én rendelt küldemény.
Melyiknek hihetek?

[ Szerkesztve ]

(#78092) V/ válasza Pierre75 (#78091) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor átadják a DHL-nek akkor kapsz tőlük értesítést, onnantól az lesz az igaz, azzal a csomagazonosítóval kövesd az oldalukon, emez már nem érdekes.

(#78093) Pierre75 válasza V/ (#78092) üzenetére


Pierre75
senior tag

A DHL levelében szerepel a További kézbesítési lehetőségekért kattintson ide. Ahol a küldeményadatoknál ez szerepel:
Feladó címe1850 Airport Exchange Suite 20 KY ERLANGER
Átvétel 11 okt. 2019
Várható kézbesítés 15 okt. 2019 nap végéig

(#78094) V/ válasza Pierre75 (#78093) üzenetére


V/
Topikgazda

Erlanger a Nemzetközi Kicserélő Központjuk helye, ahonnan általában Európába küldik a csomagokat. Mi a gond? Átadták nekik szállításra. De ezzel már nem kell vámolásilag foglalkozniuk, a Postára kérdeztél rá, ott lenne 1-2 nappal több. Itt ha nincs hurrikán meg ilyesmi akkor tartják amit írnak. Legrosszabb esetben pénteken viszik ki.

[ Szerkesztve ]

(#78095) Pierre75 válasza V/ (#78094) üzenetére


Pierre75
senior tag

Első rendelésem és ilyen gyors tempót nem vártam.
Naponta kaptam az e-maileket ahogy new jersey-ből bejárta Ohio-t majd Kentucky-ban turnézott a csomag, egyre távolodva a K-i parttól. Hosszabb várakozásra készültem a dhl leveléig, és biztos ami biztos rákérdeztem.
Köszönet a segítőkészségedért!

[ Szerkesztve ]

(#78096) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Szerintetek ebből lesz még valami? UD111814406NL
Augusztus 26-án vásároltam 09.10-óta elvileg célországban van és semmi hír róla.
Irtam az eladónak és azt mondta maximum 45 nap.

(#78097) V/ válasza llacee (#78096) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez U-s kezdetű, valahol máshol van az megérkezés, nem Magyarországon. Ez nem igazi nemzetközi postai azonosító.

(#78098) llacee válasza V/ (#78097) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm, ez mit jelent? Nem tudom követni, vagy megjön vagy nem?
Nincs szerencsém mostanában az ebay-el, a 3d nyomtatómmal is megszívtam.

(#78099) V/ válasza llacee (#78098) üzenetére


V/
Topikgazda

Némely postánál az országon belül követhető mert belső azonosító lenne, de nemzetközi viszonylatban nem értelmezhető, nem könyvelt küldemény.
Ez nem jelenti azt hogy nem kapod meg, a kérdés inkább az hogy mikor.

[ Szerkesztve ]

(#78100) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Ha egy eladót a rendelés óta kihajítottak ebay-ről, akkor nem tudok a termékre értékelést leadni?
Ez nem is volna túl meglepő, viszont így a termék még egy darabig virítani fog a Leave Feedback oldalon. Onnan ugyanis nincs eltüntetve :W :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.