Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75501) V/ válasza VinoRosso (#75499) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van, ha nem felel meg készítesz "csomag" hirdetést 1 db, 2 db, 3 db, 5 db, 10 db-os tételek.
Valójában a levélküldemény esetén 6 súly szerinti kategória van 50 g-ig, 100, 250, 500, 1000, 1500, 2000g-ig de az adott termék több darabos mennyisége esetleg csak 2-3 kategóriát vált. Nem kell fillérezni a szállítási költségnél, főleg úgy hogy a csomagolási költség külön nem számolható, ha van kategória szállítási maximum azt is figyelned kell, de egyébként senki sem lobogtatja az eBay részéről a MP árlistáját, meg egyébként is rugalmasan kerekítünk.

[ Szerkesztve ]

(#75502) VinoRosso válasza V/ (#75501) üzenetére


VinoRosso
veterán

Valójában a levélküldemény esetén 6 súly szerinti kategória van 50 g-ig

Nem egészen így van, mivel vannak postakész borítékok is aminél nincs súlyhatár. Annyi korlátod van, hogy be kell férjen a borítékba (ezért tudok csak három terméket küldeni egyszerre max). Így jóval olcsóbb, mint 3x a feladási díj, kevesebb mint a harmada a normálnak (hiszen a postakész alapból olcsóbb).

Egyébként olvasva az összefoglalót én pl ilyen vámáru nyilatkozatot soha az életben nem töltöttem ki, pedig vagy 50+ terméket küldtem EU-n kívülre, és csak egy tűnt el, de az már a fogadó országba sem ért oda. Több mint valószínű, hogy a célország vámhatósága lekéri a nagyobb e-commerce oldalaktól a nyomkövetési számot, és ha van rá találat akkor az alapján levámolja. Vagy egyszerűen csak nem foglalkozik vele.

Azért köszi, hogy próbáltál segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#75503) V/ válasza VinoRosso (#75502) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ennyire tisztában vagy a dolgokkal akkor minek kérdezel? Ha te súlyhatár nélkül küldöd akkor nem mindegy hogy mennyi 3 db-nak a postaköltsége?
Egyáltalán nem említettél postakész borítékot, de akkor is igaz amit írtam a levélküldeménynek van súly szerinti kategória, a te borítékod ugye nem ide tartozik, azt a posta így említi külön, az általam írttól: postakész termékcsalád. Az más
Miért kell a másikat hülyének nézni?
Minden EU-kívülre menő küldeménynek ami eladott terméket tartalmaz kell vámárúnyiklatkozat, az itteni export vámolás és a célország import vámolása miatt.
Az értékkel bíró postai küldemények kiviteli vámkezeléséhez elegendő a CN23 vagy CN22 jelű postai formanyomtatvány kitöltése. CN22 nyomtatvány kizárólag levélpostai küldeményekhez, CN23 nyomtatvány pedig valamennyi postai küldeményhez kitölthető.
Ennek van jogszabályi háttere is.
Minden országnak vannak vámtörvényei, így az hogy nem foglalkoznak vele az nem egészen állja meg a helyét.
A vámhatóságok nem kéregetnek le semmit sem, mert egységesen minden országban van egy-két Postai Nemzetközi Kicserélő Központ és ott a postások-vámosok együtt végzik a postai küldemények ki-be vámolását.

[ Szerkesztve ]

(#75504) VinoRosso válasza V/ (#75503) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem értem miért kell kiakadni ezen, nem néztelek hülyének, legalábbis szándékosan biztos nem.

Leírtam, hogy nem mindegy, mert ha a 3 darabot külön küldöm, az 3x annyiba kerül a vevőnek. Ha meg hármat csomagolok egybe akkor harmad annyi. Mivel darabra árulom, ezért a vásárló vehet egyet, kettőt, hármat, négyet stb..

És így szerettem volna megadni, hogy 1-3 db: 1xPK, 4-6 db 2xPK, 7-9 db 3xPK, de ezek szerint ezt nem lehet, csak külön hirdetésekkel.

A posta meg elméletben biztosan nem vámkezel semmit, mivel nem járhat el hatóságként. Az pedig, hogy fizikailag a posta épületében vámkezelnek teljesen mást jelent.

(#75505) darvinya


darvinya
titán

Vásároltam 1 eladótól több tételt, s írtam neki, hogy küldje egy csomagban.
Ilyenkor hogyan lesz feladásról üzenet?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75506) V/ válasza darvinya (#75505) üzenetére


V/
Topikgazda

Egybefoglaló üzenet jön. Több item egy eladótól az általában egy üzenet, ha a szállítási költség azonos.

[ Szerkesztve ]

(#75507) darvinya válasza V/ (#75506) üzenetére


darvinya
titán

Egy B5-ös bubisborítékba elfér minden, mert nem nagy alkatrészek, szállítási díj azonos.
Akkor várom ezt az üzenetet.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75508) attila157


attila157
tag

Sziasztok
V/ tőled kérdeznék. Miért van az hogy a fizetésnél nem lehet választani a "megerősít és fizet" gombot.
Illetve volt egy visszatérítésem forintban de az egyenlegnél nem jelenik meg az összeg, csak a tevékenységeknél látható.
Válaszodat előre is köszönöm

(#75509) V/ válasza attila157 (#75508) üzenetére


V/
Topikgazda

Van a gyorsfizetés opció, véletlenül engedélyezted.
Összefoglaló, 16. Az eBay-en a PayPal gyorsfizetés kikapcsolása
Ha kártyával fizettél az megy tovább a bankkártya mögötti számlára, 2-5 munkanap mire a bankod le is könyveli attól a naptól számolva hogy megjelent visszatérítésként.

[ Szerkesztve ]

(#75510) attila157 válasza V/ (#75509) üzenetére


attila157
tag

Februárban volt a visszatérítés és írtam a paypal -nak de nem válaszoltak értelmeset.

(#75511) V/ válasza attila157 (#75510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd meg a dátumot amikor megjelent a zöld refund tétel, attól a naptól számolva 10 napon belül a bankszámládon az összeg. Nem a kártyaszámlán.
Ha lenyitod a PayPal tételsort ott látnod kell a képen láthatóhoz hasonlót:

Ha nem kártyával fizettél akkor az egyenlegre kerül, de a következő vásárlással el is költheted.

[ Szerkesztve ]

(#75512) Ijk


Ijk
nagyúr

Elolvastam az összefoglalót, usa ebay-en vagyok, és nem mindegy a szállítási díj. Hogy érdemes beállítani, mert EU-n belül megáll 50 dollárból, USA már 75 lenne, ilyen isten hátamögötti országok pedig még több.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#75513) V/ válasza Ijk (#75512) üzenetére


V/
Topikgazda

Erre a kategóriára nincs maximálva a szállítási költség? Mégis milyen súlyú és mekkora lenne, mert ez az ár egy kicsit soknak tűnik. A postai szállítás nem olcsóbb? 2 kg-ig nem csomag a javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#75514) Ijk válasza V/ (#75513) üzenetére


Ijk
nagyúr

Fényképező 2 objektívvel. 4,5kg a csomag 36x32x28cm.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#75515) V/ válasza Ijk (#75514) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-ba a futár cégekkel olcsóbb. Németországba GLS 7000 Ft, a posta csomag meg 11200 Ft. USA esetén meg a posta az olcsóbb. Az sem mindegy hogy mennyi az alap értékbiztosítás küldeményre, a kegészítő értékbiztosítás is megdobja az árat.
Hogy ne legyen riasztó az összeg, a szállítási költség egy részét az eladási árba beépíted.
Azután meg az adott országra az oda elérhető szállítási mód legolcsóbb verzióját állítod be. A nagyon távoli és drága szállítású országot meg kizárod, mert azért az rizikósabb a elvesztés szempontjából.
Szóval számolgatni kell és megfelelően kigondolni.
Lehet hogy a vásárlói szegmenst Európára kell korlátozni a kizárással.

[ Szerkesztve ]

(#75516) Ijk válasza V/ (#75515) üzenetére


Ijk
nagyúr

USA-t hogy tudom kizárni ha oda regisztrált az ebay-em?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#75517) V/ válasza Ijk (#75516) üzenetére


V/
Topikgazda

Jogos, oda kell egy minimum szállítás. Viszont az angol oldalon is adhatsz fel hirdetést és ott már az USA is kizárható. Én az angol oldalon adok fel többet, az ugrott be hogy ott az USA kizárható, elnézést a pontatlanságért. Bármely nemzeti eBay-en lehet feladni.

[ Szerkesztve ]

(#75518) attila157 válasza V/ (#75511) üzenetére


attila157
tag

Ezt a fizetési módot miért nem tudom használni ?

Válaszodat előre is köszi

(#75519) somnia válasza attila157 (#75518) üzenetére


somnia
őstag

...tán mert nem jelölted be, hogy mivel szeretnél fizetni?...

(#75520) attila157 válasza somnia (#75519) üzenetére


attila157
tag

Annak semmi köze hozzá. Bejelöltem de semmi nem változott.

(#75521) V/ válasza attila157 (#75520) üzenetére


V/
Topikgazda

Komolyan kérdem mivel ráadásul magyarul is van kiírva, nem egyértelmű?

Mielőtt fizetnél csak az egyik tételt jelöld be, vagy $-os tételeket, vagy €-os tételeket lehet fizetni, ha nem jelölöd egyiket sem akkor is ez az üzenet jön.
De somnianak is igaza van, rossz a képed, mert erre mindenkinek az ugrik be, hogy nincs jelölve a fizetés módja, mivel az látszik a képen.

[ Szerkesztve ]

(#75522) attila157 válasza V/ (#75521) üzenetére


attila157
tag

Lehet hogy elbeszélünk egymás mellett, ha csak az egyik terméket szeretném kifizetni akkor sem lehet választani a megerősít és fizet opciót.
Azért szeretem ezt a fizetést választani mert a PayPal számlára előre utalt összegből tudok fizetni és nem kell bankszámla adatokat megadni.

(#75523) V/ válasza attila157 (#75522) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor több termék a kosárba, jelölted hogy ennél az eladónál fizeted csak az ő termékét, ami 1 item és $-os fizetésű.
Az eBay és a PayPal az eBay fiókban össze lett rendelve?:
A kosaradban nincs több termék? A mobil app-ban sem legyen.
Ha nincs akkor egy új böngésző ahol nincs akármi blokkoló, meg anonim böngészés.
Kiveszed ezt a kosárból, hogy az üres legyen, kilépsz , majd újból be és fizeted.
A PayPal részlet nem igazán érdekel, de gondolom élő, aktivált fiók és van az egyenlegen forint vagy $ pénz, $ esetén az az elsődleges.
7 éve van eBay fiókom de ilyen hibát én nem láttam és más sem jelzett.

[ Szerkesztve ]

(#75524) domos


domos
senior tag

Sziasztok!

Kapott már valaki Orange Connex-szel küldött csomagot? Nekem elvileg ezzel jön de dec. 4. óta Ferihegyen áll. TN: EE1000101456803DH01030003D0A

Köszi ha valaki válaszol. :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#75525) V/ válasza domos (#75524) üzenetére


V/
Topikgazda

Ormosbánya az jó irány? Előfordul hogy egy kicsit több napot dekkol, ha igaz a nyomkövetés, az biztos hogy nem az itteniek írták a végét.

(#75526) domos válasza V/ (#75525) üzenetére


domos
senior tag

Igen, az lenne a cél. Van valami tracking oldal ahol ez látszik? :R

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#75527) V/ válasza domos (#75526) üzenetére


V/
Topikgazda

Van, de mint írtam ez egy nem könyvelt postai küldemény lesz, így nem igazán látsz magyarországi bejegyzést, a megérkezést is Hong Kong-ban írták be. Főleg úgy a nem Ferihegy a hivatalos név több éve.
Ezek mutatják:
trackitonline és a 17track.net

(#75528) attila157 válasza domos (#75524) üzenetére


attila157
tag

Bocs Domos de V/ nek írtam.
Élő aktívált fiók, van rajta pénz is. Bankszámlával engedne fizetni de én ezt a fajta fizetést itt nem használom.
Mindíg utalok a a számlára és úgy fizetnék ha adna rá lehetőséget. Csak a "megerősít és fizet" opció nem választható. Egy termék van a kosárban és úgy sem.

[ Szerkesztve ]

(#75529) V/ válasza attila157 (#75528) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy érted ezt a bankszámlával engedne fizetni?
Akkor pontosan mely országhoz tartozik a PayPal fiókod? Magyar vagy külföldi?
Erre sem lett válasz: Az eBay és a PayPal az eBay fiókban össze lett rendelve?:[/I
De megadnád a linkjét a hirdetésnek amit megvennél, mert esetleg ott van a valami beállítás ami miatt nem megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#75531) attila157


attila157
tag

Bankszámlánál kéri az adatokat de én ezt nem szeretném. Én a PayPal számláról szeretném a fizetést.

(#75532) V/ válasza attila157 (#75531) üzenetére


V/
Topikgazda

A másik két kérdésre esetleg?
Megnéztem a linket amikor kiválasztom a PayPal rádió gombot, rögtön a PayPal belépési ablak jön elő. Neked is annak kell jönni. A böngésződben engedélyezve van a felugró ablak? Ha van valami gagyi reklám blokkoló azt is gyilkold le.

[ Szerkesztve ]

(#75534) attila157 válasza V/ (#75532) üzenetére


attila157
tag

nem bankártyával akarok fizetni hanem a PayPal számlával.

(#75535) V/ válasza attila157 (#75533) üzenetére


V/
Topikgazda

Adok egy képet, erről van szó:

(#75536) V/ válasza attila157 (#75534) üzenetére


V/
Topikgazda

Ahhoz is be kell lépni a PayPal-ra, ha még nem ment volna át. Majd ott választod a pénzforrást.
A PayPal-on ha van pénz az egyenlegen, akkor az az elsődleges pénzforrás mindig, ha nincs rajta pénz vagy kevesebb akkor használatos a bankkártya.
Persze az az egyenleg legyen az elsődleges és haladja meg a rendelkezésre álló pénz a fizetendő összeget. Ez is jó kör volt egynek.

[ Szerkesztve ]

(#75538) attila157 válasza V/ (#75536) üzenetére


attila157
tag

Mindíg így vásárolta de most nem adja azt a lehetőséget amit fent írtam

(#75539) V/ válasza attila157 (#75538) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem hiszem el.
Van legalább 1000 Ft a forint egyenlegen és az az elsődleges?
Tehát jelölöd a PayPal gombot és belépsz a PayPal fiókodba?

[ Szerkesztve ]

(#75541) attila157 válasza V/ (#75539) üzenetére


attila157
tag

Több van, meghaladja a vásárolni kívánt termék árát.

(#75544) V/ válasza attila157 (#75541) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon lassan értjük meg egymást.
Leírtam hogy milyen beállításoknak kell lenni. Leírtam a hiba lehetőségeket. Ha ezek rendeb és kizárva akkor vidd már végig a folyamatot.
A termék a kosárba vagy Buy It Now
A Checkout képernyőn PayPal melletti gomb jelölés.
Belépés a PayPal-ra, ott választani az egyenleget fizetőeszköznek (ha magyar fiók akkor forint egyenleg és az a primary, eleve azt adja fel.)
Ezután vissza kerülsz az eBay oldalra és Confirm and pay.
Ha felhasználóként sehol sem vagy korlátozva akkor ez a fizetési folyamat.

De eBay magyarul, ugye a PayPal sem az? Biztos hogy jól kezeli a böngésző fordító az oldalt?
Nem törölgethetek csak úgy, egyiknél sem történt szabálysértés.

[ Szerkesztve ]

(#75545) attila157 válasza V/ (#75544) üzenetére


attila157
tag

Köszi.
Próbálkozom tovább.

(#75546) attila157 válasza V/ (#75544) üzenetére


attila157
tag

Sikerült :C : :R
Köszi a segítséged.

[ Szerkesztve ]

(#75547) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok,

angliáből, ha rendelek valamit 100 fontért, azért kell majd vámot fizetni?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#75548) pulutodurumo válasza mufi (#75547) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha nem cigi vagy pia, akkor nem. De még az ÁFA sem jön rá. Az ugyanis adó, és nem vám.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#75549) V/ válasza mufi (#75547) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg egy ország EU-tag nincs itthon fizetendő vám és áfa egy magánszemély vásárlására.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.