Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68151) mepet


mepet
addikt

Vásároltam egy árut. Sajnos hibásan érkezett. Írtam az eladónak, de nem láttam "case" gombot, így "return"-t indítottam. Most azt írja, hogy várjam meg az eladó válaszát, vagy várjam meg az x időpontot, ami után tudom eszkalálni. Ez a szokásos szüveg, ugyanaz, mint minden case-nél.
Egy kérdésem van: akkor most vissza kell küldenem a cuccot? Vagy csak akkor küldjem vissza, ha az eladó vagy az eBay erre kér?
(A hirdetésnél abszolút nincs return policy vagy akármi ilyesmi feltüntetve.)

(#68152) V/ válasza user112 (#68150) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ott alul az hogy egyezkedj a az eladóval.

[ Szerkesztve ]

(#68153) #54715584


#54715584
törölt tag

Azt lehet látni, hogy egy eladó mikor volt utoljára on-line?

(#68154) V/ válasza mepet (#68151) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs case gomb.
De ha csak vissza nézel 14. és 13. hsz-t, pont erről van szó.
#68137 és #68138

(#68155) V/ válasza #54715584 (#68153) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudok róla. Miért lenne lényeges? Nincs kötelezve az eladó arra, hogy naponta lépjen be.

[ Szerkesztve ]

(#68156) #54715584 válasza V/ (#68155) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak pánikolok. :D

A tegnap reggeli licitet megnyertem, de azóta 0 reakció az eladó részéről. Pontosabban nem kaptam még semmiféle szállítási infót. És amikor megnéztem az értékeléseit, akkor láttam, hogy az utolsó 12 hónapban összesen egy eladása volt.
Nem szeretném, ha elfelejtkezne erről, így is minden szállítás botrányosan lassú.

(#68157) V/ válasza #54715584 (#68156) üzenetére


V/
Topikgazda

Mennyit ír feladási időnek, ha az letelt akkor írj neki.

(#68158) #54715584 válasza V/ (#68157) üzenetére


#54715584
törölt tag

Will usually ship within 2 business days of receiving cleared payment

Paypal-en keresztül fizettem. Aztán lehet csak én vagyok türelmetlen, de azért várok holnap estig.

(#68159) V/ válasza #54715584 (#68158) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkapta az értesítést hogy vásároltál tőle, annyi a kötelezettsége, hogy 2 napon belül feladja, nem kell ehhez bármi egyéb kommunikáció. Van aki beállít egy automata üzenetet, de az sem az ő direkt kommunikációja.

(#68160) zsoltzsolt


zsoltzsolt
addikt

Lehet hülye kérdés, de ebay-ről cigarettát lehet rendelni?
Mármint lehetni lehet, :D de jogszabályba nem ütközik?

[ Szerkesztve ]

(#68161) V/ válasza zsoltzsolt (#68160) üzenetére


V/
Topikgazda

Jövedéki termékkel én kihagynám a próbálkozást :)

(#68162) zsoltzsolt válasza V/ (#68161) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi! De van rá valami megoldás? Hülye jogszabályok miatt nem jutok hozzá a Djarum Black-hez. Évente egy-két dobozt vettem, erre most ennek is annyi.

(#68163) V/ válasza zsoltzsolt (#68162) üzenetére


V/
Topikgazda

Hollandiából nyugodtan, Indonézia és USA inkább nem. Itt egy lista.

(#68164) zsoltzsolt válasza V/ (#68163) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Hollandiából legális?

(#68165) V/ válasza zsoltzsolt (#68164) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül miért ne? Nem azt írtam hogy illegális. Amszterdamban vásároltra ki van fizetve minden adó az árában. Ha kereskedelmi mennyiséget akarnál venni, az a szabályozás miatt egy kicsit bonyolult.

(#68166) zsoltzsolt válasza V/ (#68165) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi szépen! :R

(#68167) embe válasza embe (#68147) üzenetére


embe
nagyúr

Az eladó pozitív válasza ellenére most értesített az ebay, hogy nem törölte az eladó a vásárlást, és feladta. Jó rohadék. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68168) radi8tor válasza embe (#68167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne vedd át, és max a postaköltséget bukod majd.

⭐ Stella

(#68169) embe válasza radi8tor (#68168) üzenetére


embe
nagyúr

Megírtam, hogy csalódott vagyok, mert nem ezt beszéltük.
Erre jött a hülye vaálasz azonnal:
"Don't worry. I haven't sent but just mark shipped by mistake.
I can cancel again by tomorrow or latest Friday.
System doesn't allow to cancel today.
Don't worry, I will do it for you and sen the cancellation request to you latest on Friday once system allows me to do so.
Thanks."

Egyébként kell a termék, csak nem magamnak rendeltem. A barátom adta a linket. Én rábeszéltem, hogy memkarit sinecertradinngtol veszek inkább, mert olcsóbb, és tuti megbízható.
Meg az 22€ alatt van, ennél meg 24€. Addig kavartam, amíg innen sikerült megvennem. Azonnal kértem a törlést, rögtön reagált is rá, hogy ma megoldja.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68170) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Ebayen vettem egy cipőt,UK9es méretben,de lemértem,és minimum UK10-es méretnek felelt meg,ezért a refound mellett döntöttem,az eladóval való levelezés után.
Nem tudok dönteni,gls futárral adjam fel a csomagot,vagy postán?
Mivel a szállítás díját paypaltól ugyis visszakapom,az ár különösebben nem szempont nekem.
(postával kb. 4ezer ft,futárral kb. 7)
Az adott terméknél ezt látom:
After receiving the item, contact seller within
Return shipping
30 days
Buyer pays return shipping

Még igy is fizeti a paypal a futárt?

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#68171) V/ válasza promagus00 (#68170) üzenetére


V/
Topikgazda

Te fizeted, de a PayPal visszaadja, ezt az eBay-n olvasod, nem a PayPal-n, ez egy általános üzenet. De valójában még a fogyasztóvédelmi szabályok szerint is a vevő fizeti a vissza postát
Röviden, ez a szöveg nem befolyásolja a költség visszatérítést.
9300 Ft-ig és lehetőleg a normál díjazást, a "szuperexpress" postát azért nem.

[ Szerkesztve ]

(#68172) user112


user112
senior tag

Sziasztok!

Az email címet lehet módosítani ?
Ha átírom a "Registered email address" akkor az újjal tudok majd be is lépni?

(#68173) V/ válasza user112 (#68172) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, lehet módosítani és azután azzal tudsz belépni.
Belépsz, Account settings, Personal Information, Registered email address végén Edit

(#68174) embe válasza V/ (#68145) üzenetére


embe
nagyúr

Szia!
Szerinted van még esély a törlésre, és arra hogy visszakapjam a pénzt?
Az eladó ezt írta először:
"Don't worry. Our finance colleague will cancel the order and refund to you by tomorrow once they get back to office.
Thanks."

Ezután a termék tracking numbert kapott, és kiszállítási státuszba került az Ebay-n.

Ezután az Ebay értesített, hogy nem lehet törölni, mivel a terméket kiszállították.

Majd miután tovább aggódtam, ezt írta a kínai:
"Don't worry. I haven't sent but just mark shipped by mistake.
I can cancel again by tomorrow or latest Friday.
System doesn't allow to cancel today.
Don't worry, I will do it for you and sen the cancellation request to you latest on Friday once system allows me to do so.
Thanks."

Szerintem itt már csak kamuzik a kínai, ebből visszatérítés már nem lesz.
Szerinted?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68175) radi8tor válasza embe (#68174) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg a termék adatlapját. Ha ott van refund lehetőség akkor természetesen vissza lesz térítve.

⭐ Stella

(#68176) embe válasza radi8tor (#68175) üzenetére


embe
nagyúr

Erre gondolsz? Ez a visszaküldésre vonatkozik nem?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68177) V/ válasza embe (#68174) üzenetére


V/
Topikgazda

Van mindig átfutási idő, azt nem igazán értem, hogy miért jelölte be a szállítást.
Így szól a szabály: If you haven't shipped the item, you can cancel the transaction up to 30 days after the buyer has paid for the item.
Ha nem jelöli szállítottra, akkor 30 napig törölheti a rendelést
Simán törölhette volna a rendelést. Bár ez akkor az ő hibája lesz és a minősítésénél számít.
Ez már kamuzásnak tűnik.
A pénzt visszakapod mindenképp, mikor telik le a várható szállítási idő utolsó napja? Mert azután kezdhetsz a nem érkezett meg request-be.
Bár történhet csoda és pénteken még is törli.

[ Szerkesztve ]

(#68178) embe válasza V/ (#68177) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyen visszalépésem még nem volt, kíváncsi vagyok a végkifejletre.
Ha mégis törlésre kerül, akkor a kifizetett vételárat kb. mennyi idő alatt kapom vissza?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68179) V/ válasza embe (#68178) üzenetére


V/
Topikgazda

10 napon belül kell visszaküldenie az eladónak.

(#68180) embe válasza V/ (#68179) üzenetére


embe
nagyúr

Rendben. Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68181) Petike168


Petike168
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég rendeltem ebay-ről, a tracking szerint május 22.-én megérkezett Budapestre. Elvileg DHL hozza, de még nem tette. Mennyi idő kb míg kihozzák? Kapok értesítőt, ha nincs otthon senki hogy átvegye?

(#68182) V/ válasza Petike168 (#68181) üzenetére


V/
Topikgazda

Elvileg nem biztos a DHL, mi a szám? Mert lehet a futáros DHL és lehet a posta DHL.
Bár ki visz neked csomagot, ha nem vagy otthon és be tudnak a címen azonosítani, hagyniuk kell értesítőt.

[ Szerkesztve ]

(#68183) [KgP].Robot


[KgP].Robot
aktív tag

Sziasztok!

Visszakuldessel kapcsolatban erdeklodnek. Ugy nez ki vissza kell kuldenem egy csomagot. Beszeltem mar az eladoval, azt mondta teriti a postakoltseget. Elso kerdesem, hogy mivel kuldjem vissza, hogy koltseghatekony legyen? Olvastam az osszefoglalot es csak 9300-ig van elvileg visszaterites. Jo lenne ebbe beleferni. Kis csomagrol van szo.(ora)
A masik pedig, hogy a return policy-juknel 14 nap van irva es, hogy a vevo fizeti a postat. Ehhez kepest mindkettonek ellentmond az, amit uzenetben irtak. Vagyis kicsusztam mar a 14 napbol es felajanlottak, hogy visszafizetik a postat.
Ebben az esetben ha megsem kapnam meg a postakoltseget, lehet a privat uzenetre hivatkozni?

Koszonom!

(#68184) embe válasza V/ (#68177) üzenetére


embe
nagyúr

Azt ígérte hogy ma vagy pénteken meg fog történni a visszautalás. Ráírtam, és vagy 10 per múlva megtörtént a visszautalás. A PP számlán is látom.
Vannak még csodák. :D

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68185) Weareus


Weareus
addikt

Sziasztok!
Ha ebay-ről (Németország!!!) veszek egy használt I7 4790k processzort, akkor lesznek még járulékos költségeim ezzel? (Nem a postára gondolok!).
Vám, áfa, egyebek!
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68186) embe válasza Weareus (#68185) üzenetére


embe
nagyúr

Ha valóban Németország akkor nincs ilyen költség.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#68187) Weareus válasza embe (#68186) üzenetére


Weareus
addikt

Ezt úgy érted, hogy német telephellyel tünteti fel magát, de valójában kínai telephelyű? Ha igen, ezt ki tudom szűrni valahogy? Előzetes telefonos egyeztetés, ilyesmi? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68188) V/ válasza [KgP].Robot (#68183) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen a részen tovább olvasva az Összefoglalót van információ a postázásól: Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat

Egy küldemény esetén a szállítási költségből maximum 9300 Ft.
9140 Ft egy 2 kg-os levélküldemény Kínába.

(#68189) V/ válasza Weareus (#68187) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy szoktuk érteni, ha látjuk a hirdetést, akkor egyszerűbb a válasz. Az hogy a cég mely országba van bejegyezve vagy mely országból küldi a terméket az két különböző dolog.

(#68190) [KgP].Robot válasza V/ (#68188) üzenetére


[KgP].Robot
aktív tag

Koszonom a valaszod!! :R

(#68191) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Vettem egy cuccot ebay-en márc 11-én, aminek szállítási ideje ápr. 20. volt.
Vártam türelmesen, mivel nem érkezett meg, így május 17-én elindítottam egy folyamatot az eladó irányába nem érkezett meg tárggyal.

Egy hete levelezgetésben vagyok az eladóval, mert első kanyarban újra akarta küldeni és kérte volna a posta címem. 3-4. válaszomnál már felfogta, hogy kérem vissza az árát (minden egyes üzenetemben ezzel zártam a mondandom amúgy), erre - szerintem - húzza az időt, mert megkérdezte, hogy érdeklődtem-e a postán - válaszoltam, hogy többször is voltam érdeklődni, de nem érkezett a nevemre küldemény, így most kéri, hogy várjak, míg utánajár a szállítási infóknak, ami pár napot is igénybe vehet.

Igen ám, de most a resolution centerben az én aktivitásom szükséges - Your action is required. Ha most ugye nem válaszolok semmit és záródik automatán az ügy, akkor mi lesz/lehet a végeredménye?

Köszönöm a rutinosabbak segítségét előre is :R

ui.

12 dolcsis 5 db-os vaporizer cuccról van szó amúgy, kisebb boríték nagyságú lehet a küldemény

read-only mode on the forum

(#68192) Weareus válasza V/ (#68189) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm én is.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#68193) V/ válasza AtHoS (#68191) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt nem látod ami ebben a leírásban van? ÖF: Az eBay case továbbvitele eBay döntéséig, ha nem tudtunk megegyezni az eladóval.

(#68194) V/ válasza Weareus (#68192) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra utaltam, hogy pl. Tomtop's Store az kínai cég és ez olvasható az adatlapon, viszont németből és Angliából is tudja küldeni.

(#68195) Petike168 válasza V/ (#68182) üzenetére


Petike168
aktív tag

Köszi a gyors választ. Nem tudtam, hogy DHL-ből van posta is.

Tracking szám: HKADMPKD160517004

(#68196) AtHoS válasza V/ (#68193) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, lehet, hogy kimeríti a "nem tudtunk megegyezni" fogalmát, így továbbmentem az ajánlottak szerint (bár némi változás lehetett már azóta a felületen, de vezetésnek mindeképpen jó volt)

Köszönöm :R

read-only mode on the forum

(#68197) V/


V/
Topikgazda

No ilyennel sem találkoztam.
eBay stimated delivery Apr 13, 2017 - May 08, 2017, oké eddig vártam, nyitnám a request-et írja: PayPal reports that a case should not be opened
Június 8-ig eBay védelem él.(-ne)

Megyek akkor a PayPal-re, ott ezt olvasom:
Need help?
First contact the seller through eBay to try resolving the problem. If it's still not resolved, go to the eBay Resolution Center. You may be eligible for purchase protection.

:F

Más kérdés: mostanában Angliából jött valakinek küldemény? Eddig 7-8 nap alatt itt volt, de ez amit várok már a 18. napja jön.

(#68198) V/ válasza AtHoS (#68196) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom hogy mi változott mert nekem az képernyőkép van ami a leírásban is látható, holnap lesz egy másik problémás dolog továbblépés, amelynél elő kell jönni a Ask us to step in and help gombnak, de majd figyelem.
Most ez van:

Csak a fent említett gomb hiányzik még

(#68199) AtHoS válasza V/ (#68198) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csak apróságok, ....az indításkor a Status oszlopban See details helyett Take Action szöveg van, majd az Ask us to step in and help választása után egyből indokolni kellett, aminek a felülete teljesen másként nézett ki, mint linken lévő hozzászólásban látható Respond to your case (lenyíló menüből választható az eljárás és alatta az indoklás mező, majd submit gomb)

De a fő vonulat az teljesen rendben volt :R

Szerk.

Közben meg is érkezett a Refund a Paypal-omra, köszi :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#68200) V/ válasza AtHoS (#68199) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez van, nincs változás, mert a Status oszlop az aktuális helyzetnek megfelelő kiírás van, nálad épp más volt, már kezdtél megijeszteni, hogy lemaradtam valamiről :), de akkor holnap a további képet frissítem arra ha lenne eltérés.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.