Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68351) V/ válasza salieri. (#68348) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem is tudsz, mert ha nyitva van egy az eBay-n, akkor nem lehet és sorrendben is az eBay célszerű ha első.
Annyit írhatsz neki, hogy vársz még egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#68352) V/ válasza darál0w (#68349) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen az új reg, nekem is több dolgot kellett eladnom, hogy ez legyen You can sell up to 100 items or up to $ 5013,58 per month pénzes limit emelés nélkül.

(#68353) V/ válasza zsoltzsolt (#68350) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm, :R

(#68354) darál0w válasza V/ (#68352) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

értem

és a pénzes limit emelés hogy történik, illetve mennyibe "fáj"?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#68355) V/ válasza darál0w (#68354) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézz már körbe a Seller-es menüpontoknál, valamelyiknél a limit emelés írva van, csak most ezen részen új a felület és nem tudom beazonosítani, mert nekem nem adja fel.

(#68356) darál0w válasza V/ (#68355) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

van olyen menupont, de ott csak Talk to us on the phone opcio van...csak így lehet?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#68357) V/ válasza darál0w (#68356) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezen a linken próbáld:
If your account meets all of these conditions, follow the instructions on the Request higher selling limits page to confirm that you already have an established seller account.
Akkor a konkrét lehetőségek láthatóak lesznek.
Persze ott a lehetőség még az üzleti fióknak, de ahhoz azért tényleges vállalkozás kellene, nem egy darab eladás.
De az 5000$ az túllépi a PayPal éves határát is, ha ottnibóncs a limited törölve, akkor nem tudod a pénzt a PayPal-ra fogadni és ezt mivel meghaladja a 300K-t, a tranzakció adatait PayPal továbbítja a NAV illetékes részlege felé a törvényi előírások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#68358) V/ válasza darál0w (#68354) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez lemaradt: eBay shop nyitás, ami havidíjas. Itt az információ a feltételekről.
És itt lehet a lehetőségeket tesztelni, hogy melyiknél mennyi a költség egy adott terméknél.

Pl:

[ Szerkesztve ]

(#68359) DJ. Ru$y válasza V/ (#68345) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nagyon vidéki vagyok itt mindenki ismer mindenkit, és a postás simán becsenget, ha valamit nem tud betenni a postaládában így az én válaszom valószínűleg nem lesz mérvadó, de eddig soha nem hagytak még ilyen miatt értesítőt, de ez nem a postán, hanem a mi postásunkon múlt nagy valószínűséggel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68360) V/ válasza DJ. Ru$y (#68359) üzenetére


V/
Topikgazda

Köszönöm, :R.
Ennél az a probléma hogy a mérete miatt az ilyen nem került eddig sem a postásomhoz, hanem a gépjárműves kézbesítőkhöz és arra vonatkozóan, hogy ők miként könyvelik az új szabályok szerint az ilyeneket senki sem tudott válaszolni.
Ez a részleg megírná az értesítőt, de azt át kell adni a másik részlegnek és itt már előjöhet a hibázási lehetőség.
Nálunk még ott tartanak, hogy mivel nem tudják tárolni ezeket a küldeményeket, mert nincs hely, ezért nem képesek betartani a vezetőség által kormány rendeletben előíratott szabályt és kihozzák. De ez a másik részleg.

[ Szerkesztve ]

(#68361) zsoltzsolt válasza V/ (#68360) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#68362) V/ válasza zsoltzsolt (#68361) üzenetére


V/
Topikgazda

Lesz, mert ezeknél így működik: See import charges at checkout Amikor kifizetnéd, akkor számolja hozzá.
Ennyi lesz:
Import charges: US $23.74
Total: US $134.79, Ez kb 36997.19 Hungarian Forint lesz, de itthon már nem fizetsz érte semmit.

[ Szerkesztve ]

(#68363) zsoltzsolt válasza V/ (#68362) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi. :R
Akkor lehet marad a német Amazon, ott is ekörül van.
Vagy honnan érdemesebb, megbízhatóbb?

(#68364) V/ válasza zsoltzsolt (#68363) üzenetére


V/
Topikgazda

Az is megbízható, nekük is van vásárlói védelmük, bár PayPal-l nem fizethetsz.

(#68365) Silious


Silious
tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne.
Rendeltem egy pár dolláros cuccot (max 1500 Ft). (Ebay)
Megérkezett, de egyértelműen kisebb, mint a leírásban és képeken szerepel (pontos méretek vannak írva)
Írtam az eladónak, mondta küldjem vissza, nyitottam Ebay-en Case. A Case-be csak annyi lehetőségem van, hogy visszaküldöm, de mivel a posta összege jóval több, talán kétszerese is, én nem akarom visszaküldeni, főleg, hogy egy pár dolláros cuccról van szó. Mivel a mérete se jó, így használni se tudom.
Van így lehetőség, hogy valahogy refundod kapjak?
(tehát Pl. ha a request el van küldve, vissza postázásra, azt meg tudom változtatni, hogy refund legyen?)

(#68366) somnia válasza Silious (#68365) üzenetére


somnia
őstag

...egy gyors kérdés...topic összefoglalót olvastad?....

[ Szerkesztve ]

(#68367) V/ válasza Silious (#68365) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy miként kell érteni ezt a return requestet, itt leírtam.
Nem kell változtani semmit.

[ Szerkesztve ]

(#68368) echterion


echterion
nagyúr

Sziasztok!
Vettem egy cuccot, ami nem működik megfelelően. Angliai rendelés volt. Az eladó szeretné, hogy visszaküldjem, ami számomra nem is lenne akkora gond, csak a visszaküldés postaköltsége a kérdés számomra. Azt is visszakapom refund esetén? A visszaküldés költsége számomra kb. akkora lenne, mint a termék árának 1/3-a, így ha nem muszáj, nem küldeném vissza, csak ha fizeti az árát.
Előre is köszi a segítséget.

**********

(#68369) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Kedves itteni topikgazda úr.
Jelenleg így áll a csomagom.
Már a posta alkalmazásban is benne van.


Ez már akkot azt jelenti hogy Pesten van?
Várható hogy kedd vagy szerda meg is jöhet?
A google fordító érdekesen fordít.
'A szállítmányt szállítják a lezúduló telepen.'

Ez azt jelentheti hogy úton van szegedre?
Előre is köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68370) V/ válasza Lacielvtárs (#68369) üzenetére


V/
Topikgazda

A Nemzetközi Posta Kicserélő Központban van, onnan viszik ki a Posta Logisztikai Központba és majd onnan jön. Általában, amikor már úton van a lakóhelyed felé akkor ez olvasható: Belföldi feldolgozásra továbbítva

[ Szerkesztve ]

(#68371) Lacielvtárs válasza V/ (#68370) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, ismét köszönöm az infód :R
Tehát akkor még mindig varakozok...
Remélem azért belehuznak, mert várom mint a messiast :D
De akkor gondolom ennél sem lesz telefon vagy előre értesítés, sms vagy mail, hanem mint a babánál, egy szelvény fogad hogy itt voltunk es annyi...
Mert ez azért egy 15-20kg-os csomag, csak nem 'levélként' jön, vagy mégis? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68372) V/ válasza echterion (#68368) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 14. pontjában részletezve, hogy a visszaküldés költségét miként lehet rendezni, ezt még hamarabb megkapod mint a refund összeget, mert azt csak akkor kapod meg, ha az eladó átvette, ezt meg a feladás után ha elküldöd a szükséges dolgokat és rendben van 5 napon belül a PayPal egyenlegeden.
Neked nem kerül pénzben és egyébként neked kell állni a visszaküldés költségét a Fogyasztóvédelmi szabályok szerint is. Konrét küldemény ssúly ismeretében meg tudom mondani, hogy mennyit kell megelőlegezned pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#68373) V/ válasza Lacielvtárs (#68371) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez könyvelt küldemény, erre nem vonatkozik a nem kivitel a lakásra. Értesítőt akkor kapsz, ha nem lennél otthon amikor kiviszik.
A Magyar Posta csak a MPL futáros küldeményekre vállal alapból értesítési dolgot, a te csomagodra szerintem a feladó nem fizetett elő ilyen szolgáltatást, mert akkor kaphatnál.

[ Szerkesztve ]

(#68374) Lacielvtárs válasza V/ (#68373) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jaaa ertem, oke, mondjuk az is igaz hogy én mindent mpl futár / vatera futárral küldök belföldre es abban ez a szolgáltatás benne van.
Köszönöm, mindig tanul az ember :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#68375) echterion válasza V/ (#68372) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszönöm. Ezen valahogy átsiklottam. :B
Elolvasom és ha van még kérdésem, jövök. :R

**********

(#68376) darál0w válasza V/ (#68357) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

köszi, majd alakul valami :R

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#68377) promagus00


promagus00
tag

Ez mit takar?
Átment a vámon?
Vagy ezek után még számithatok vámolásra?

2017-06-01 11:21 HU, Departure from Office of exchange
2017-05-29 17:47 AMSTERDAM AIRPORT, Custom clearance completed.
2017-05-29 14:06 HU, Delivery at office of exchange
2017-05-29 14:01 AMSTERDAM AIRPORT, Custom clearance processing.
2017-05-25 07:14 AMSTERDAM - NETHERLANDS, Arrived at AMSTERDAM AIRPORT

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#68378) V/ válasza promagus00 (#68377) üzenetére


V/
Topikgazda

Át, a holland vámon. Eddig nem ők szabták ki a vámot, hanem továbbították ide. Az lesz a meghatározó, amit majd az 06.01-utáni bejegyzés mutat.

(#68379) stufen2


stufen2
tag

Sziasztok! Vásárolni szerettem volna egy terméket, kis hazánk nem volt megadva postázási állomásként, de más európai ország igen, rákérdeztem az eladóra postáz-e hozzánk,azt mondta igen. Leütöttem, írtam neki, hogy adja hozzá a posta díját, illetve az ebay felületén belül, ráklikkeltem a "send a request total amount" feliratra. És felvettem vele a kapcsolatot, mondta utána jár a dolognak, felhívja az ebayes supportot,hogy hogy lehet utólag a postát hozzáadni. Sajnos MO. nincs benne az ebay global shipping programba (nem tudom miért, mellesleg). Eközben az ebay beledobta terméket az "unpaid items case"-be. Az eladótól meg ezt az üzenetet kaptam:
"HI!
I contacted eBay and they unfortunately told me that the item does not fall into the global shipping program. You can cancel the order and after the unpaid item case is closed, you can call eBay and have them remove it with no penalty. I did not initiate the unpaid case, eBay did it automatically. I explained our situation and everything will work out with no penalty to either party. "

Természetesen a terméket nem fizettem ki.
Na szóval a kérdésem az lenne hol tudom törölni a leütést, mert nem találom,hogy hol lehet.

Köszi.

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#68380) fioka válasza V/ (#67957) üzenetére


fioka
csendes tag

Tiszteletem!

A múltkori megjegyzéseid alapján kerestem egy másik lehetőséget.

- itt vannak saját képek, ami alapján szép a latop
- több száz eladása van az illetőnek 97,4% + feedback
- van 14 napos visszaküldési lehetőség is

+ a húgival vetetném meg amcsiba :)

Kérlek néz rá,ha időd engedi. [link] Előre is köszi!

gyári gari az nincs, de "new other" státuszúnál lehet nem is jár :U

[ Szerkesztve ]

(#68381) V/ válasza stufen2 (#68379) üzenetére


V/
Topikgazda

Contact seller opciói közt a legalsó

(#68382) V/ válasza fioka (#68380) üzenetére


V/
Topikgazda

Délután ránézek, most csak mobilról vagyok.

(#68383) GAbre válasza V/ (#68288) üzenetére


GAbre
veterán

Elérkezett a 3. megrendelésem érkezési ideje vége.
Pár napja még megvolt eladó,mostanra törölte magát.
Ugyanazt a hibaüzenetet kapom,mikor refundot akarok,másik ebay,másik böngésző.
Ez rendszerszintű probléma,ha törli magát az eladó.

Avatar

(#68384) ademfire


ademfire
csendes tag

Hello!

Most rendeltem először az ebay-ről.
A kártyámról más összeget vont le, mint ami ki volt írva (beleszámoltam a szállítást is): 106.000 volt a termék + 18.000 a szállítás és 129.000 ft lett levonva kártyámról. Még most a tranzakcio után is ez a 106+18 van feltüntetve a purchase history-ba....Szóval nem értem miért vont le többet....
A végén a fizetésnél van ez amit ki kell pipálni: "By clicking Confirm and pay, you agree to the PayPal terms and Privacy Policy. Payment processed by PayPal. No PayPal account required."
Emiatt lehet? Mert nincs paypal account-om...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#68385) WayneGace válasza ademfire (#68384) üzenetére


WayneGace
őstag

Ekkora összegnél szerintem a valutaátváltás miatt is lehet az eltérés akkora.

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#68386) ademfire válasza WayneGace (#68385) üzenetére


ademfire
csendes tag

Miért, akkor kisebb összegnél nincs ez a pár % plusz...?

Szóval arra vagyok kíváncsi, hogy van e valaki akinek többet vont le a kártyájáról mint amit az ebay a tranzakcio előtt teljes árként feltüntetett? Ennek az okát szeretném tudni....Hogy jobban járok e ha csinálok paypal fiókot, stb....

(#68387) WayneGace válasza ademfire (#68386) üzenetére


WayneGace
őstag

De igen. Csak, ami egy dollárnál mondjuk 10 forint az 400 dollárnál 4000. Jobban feltűnik. legalábbis szerintem. Egyébként van olyan opció tudtommal, hogy nem paypal, hanem a bankod váltsa a valutát.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#68388) ademfire válasza WayneGace (#68387) üzenetére


ademfire
csendes tag

Aha értem. Na engem az az opció érdekelne, hogy közvetlenül a bankon keresztül menjen a fizetés....Valaki esetleg tudja, hogyan kell ezt beállítani az ebay-en?

(#68389) V/ válasza GAbre (#68383) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt írja hogy menj a PayPal-re?
Én meg szoktam kapni az eBaytől olyat, hogy attól függetlenül, hogy a ffelhasználó törölve és szállításra került, ha a megérkezési idő utolsó napja leteleik, menjek az eBay Resolution Centebe. No ez évek óta így van és nme változott.
Csak emlékeztető, ha nincs végdátum, akkor a vásárlás napjától számított 30 nap a várható szállítási idő. A 31. nap mehet a reklamáció.
És nem lehet hibaüzenet. Két napja tökéletesen működött.
De milyen böngészőt használsz egyébként?
De mindegy, indíts a PayPal-n dispute-t.

[ Szerkesztve ]

(#68390) V/ válasza ademfire (#68384) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon sokszor írtam már, amit forintban látsz kiírva az eBay felültén köze nincs a vásárlás forintértékéhez amit a bankod fog levonni. Nincsenek össszeköttetésben és az eBay-n egy saját devizaárfolyam számító kalkulálja ki a tájékoztató értékeket.

(#68391) V/ válasza ademfire (#68388) üzenetére


V/
Topikgazda

Félreérted amit írtak, az eBay-n te nem tudsz ilyet állítani, a PayPal-el fizetsz és ott lehet kártyakonverziót a bankodra állítani.
Viszont nincs PayPal fiókod, ezért ha kártyával fizetsz akkor eleve a bankod devizaárfolyamával vásárolsz és azt nem látod az eBay-n kiírva és nem is kell semmit sem állítani.

[ Szerkesztve ]

(#68392) ademfire válasza V/ (#68391) üzenetére


ademfire
csendes tag

Nagyon köszönöm, így már tiszta minden.

(#68393) V/ válasza fioka (#68380) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ mikor vették, a gyáriak 2 év garanciát adnak, írtad nem lesz szállítva, de a magyar költség az úgy 80$-al több, mint amit az USPS kér valójában ehhez a szállítási módhoz. USA-ba New York-ba már 15 $, ami az igazi érték.
Egy hónapon belül 1 negatív, az illető azt kifogásolta, hogy az SSD hangos. Ami álatlában nem lehet az. :)
Jónak tűnik.

(#68394) V/ válasza ademfire (#68392) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit még hozzátennék, hogy javaslom a PayPal fiókos regisztrációt és azon keresztüli fizetést, mert lesz egy + vásárlói védelmed és így egy adott probléma esetén, ha vissza kell küldened azt, amit vásároltál az eBay-n, akkor megnyílik az lehetőséged, hogy évi 12 alkalommal, alkalmanként 9300 Ft-ig a visszaküldés költségét a PayPal megtéríti neked.

[ Szerkesztve ]

(#68395) fioka válasza V/ (#68393) üzenetére


fioka
csendes tag

Köszönöm a válaszod! :)

(#68396) stufen2 válasza V/ (#68381) üzenetére


stufen2
tag

Sajnos ott ilyen nincs... :( , a return this item, meg gondolom a már feladott csomagra vonatkozik?

Ha nem írom oda a poszthoz, hogy a posztban szereplő dolog-dolgok eladásra kerülnek, akkor nem eladó-eladók.

(#68397) GAbre válasza V/ (#68389) üzenetére


GAbre
veterán

Azt írta,amit képet linkeltem hetekkel ezelőtt.
Érdekes módon 3. alkalomra engedted ebayen(ma).
Talán rájöttek erre a hibára azóta,és korrigálták a rendszert.
Firefox és chrome-ot.

Nagyon lassú folyamat a paypal ügy.Több,mint 1 hete nyitottam,5-6 nap utam claimeltem.
De így is várnom kell 12.-ig akkor nézik meg újra.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#68398) V/ válasza stufen2 (#68396) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlásnál a fizetést jelölö $ ikon utáni csomag ikon az szürke vagy fekete?

(#68399) V/ válasza GAbre (#68397) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lassú, csak ki kell várni a megfelelő lépéseket, 20 nap után automatikusan törlödik, ha nem kéred a PayPal segítségét. Eleve azt javasoltam, hogy ha nem reagál az eladó, akkor a 7. napon lehet továbblépni, mivel 6 napja van az eladónak reagálni.

Elsőre beenged az eBay. Bármely böngészővel és minden működik, nem változtattak semmit.
Mobil app-al próbáltad már, mert szerintem a gépeden a böngésző, tűzfal, vagy valami reklám blokkoló, "szuper" karbantartó kavar be a dolgokba.

[ Szerkesztve ]

(#68400) GAbre válasza V/ (#68399) üzenetére


GAbre
veterán

Úgy emlékszem igen,de ott vagy nem volt ez az opció,vagy nem jutottam tudtam továbblépni.
Nem szeretem használni apk-t.

Avatar

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.