Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68751) V/ válasza Peti06 (#68749) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ma akkor még nem látható, de a Magyar Posta oldalán már látszik?

(#68752) Peti06 válasza V/ (#68751) üzenetére


Peti06
csendes tag

Még ott sincs semmi róla. De mondjuk azt úgy tudom (belföldi csomagküldési tapasztalataimból), hogy a Magyar Postánál is el kell telnie 1 napnak miután adatokat lehet látni a küldeményről a nyomkövetőben. Tehát a feladás napján úgy rémlik nem lehet még a csomagra ránézni.

(#68753) V/ válasza Peti06 (#68752) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor addig várjál már az értesítéssel amíg nem jelenik meg, mert esetleg rögtön rá akarnak nézni és azt hiszi hogy átverted

(#68754) Peti06 válasza V/ (#68753) üzenetére


Peti06
csendes tag

Megfogadom a tanácsodat köszi.

(#68755) optikus válasza V/ (#68750) üzenetére


optikus
senior tag

de ennyit es kesz is volt, megadtam a kepet aztan kesz. ilyen nem volt:
https://prohardver.hu/dl/upc/2016-10/11/319960_nhicny1popqbe1mk_pp_return_refund_nyomtatvany.jpg
meg emailezni sem kellett.

Buy books not gear.

(#68756) V/ válasza optikus (#68755) üzenetére


V/
Topikgazda

Világos, de akkor annyira nem más, mert az Összefoglalóban is ez van a leírásnál az elején, amit linkeltél kép az B verzió mintája egyébként és a leírás végén van, mert előtte az alap eljárást magyarázom.

De köszönöm a megerősítést, hogy működik.

[ Szerkesztve ]

(#68757) nagy@gmx.com


nagy@gmx.com
tag

Vajon ezek az iPhone 4S-ek bontatlanok, zsugorfóliásak?

[link]

(#68758) V/ válasza nagy@gmx.com (#68757) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen: Verpackung: Neutrale Box (nicht versiegelt), de újnak van írva.
Én még nem láttam igazi kereskedőnél, igazi iPhone-t zsugorfóliában árúsítani.

[ Szerkesztve ]

(#68759) nagy@gmx.com válasza V/ (#68758) üzenetére


nagy@gmx.com
tag

Akkor új, de bontott?
Eddig nem találtam olyat, ami fóliás volna.
Lehet, már nincs is sehol.

(#68760) RM007


RM007
addikt

Hali!

Már jó ideje várok egy már kifizetett (más nem is lehet) csomagra az Ebay-ről. Most kaptam egy üzenetet email-re.

"This sale has been canceled, and an unpaid item has been recorded
Hi Rózsa,
Payment for this item hasn't been received during the past 26 days.
upgradeiteasy has canceled the transaction, and you're no longer entitled to receive the item. Also, an unpaid Item has been recorded on your account.

If you've already paid and think payment should have been received by now, please contact eBay Customer Support."

Ez mit akar jelenteni? :U Az Ebay leveszi a pénzt és aztán azt mondja nincs kifizetve, ja de a csomag állítólag úton, vagy a postán még mindig...... :U Én meg csak várom......

Az azonosító szám is szerepel az árúval a reklamációban, amit pedig visszaigazolásra megkaptam még korábban, ami 12-én feladva megtörtént. Most így se pénz, se árú.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#68761) V/ válasza RM007 (#68760) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eBay mondja, hanem az eladó: upgradeiteasy Csak a pontosság kedvéért.
(A pénzt sem az eBay vonja)
Az eladó megszakította a vásárlást, mert a pénz nem érkezett meg.
Ilyenkor ellenőrizni a PayPal-n hogy rendben volt-e a fizetés, megnézni a bankszámla kivonaton, hogy ténylegesen megtörtént-e a pénz levonása.
Ha tényleg ki van fizetve, akkor a tranzakció azonosító számot és a fizetés dátumát megadva írni az eladónak, hogy ki lett fizetve és ellenőrizze le.
Kérni, hogy igazolja le, hogy miért állítja azt, hogy nem lett kifizetve.
A válaszától függően lehet tovább lépni.
Ha szállítás alatt van, mert kaptál e-mailt is a szállításról akkor meg is érkezhet.
Az is lehet, hogy technikai hiba, vagy trükközik az eladó, viszont ebben az esetben majd más az eljárás.

[ Szerkesztve ]

(#68762) RM007 válasza V/ (#68761) üzenetére


RM007
addikt

:R :R Az eladó pedig mindent tud, többek között azt is hogy nem töröm az angolt. Lehet téged privátban zavarni? Mert ha igen ott bővebben ki tudnám fejteni és megmutatnám mit írt, visszaigazolásokat a fizetésről stb.....

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#68763) optikus válasza V/ (#68756) üzenetére


optikus
senior tag

lenyeg hogy nem kell kitoltogetni semmit eleg a szkennelmeny, ma jott is az ertesito hogy pp szamlamra refunbdoltak a posta koltseget.

Buy books not gear.

(#68764) V/ válasza optikus (#68763) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha jelölök valamit az űrlapon, az már űrlap töltögetés mifelénk, az hogy egyrésze előre fel van töltve az nem egészen az.
De elbeszélünk egymás mellett, a lényeget én is leírtam már régeben és az nem változott, annak ellenére hogy arra utaltál.

[ Szerkesztve ]

(#68765) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Május 7-én rendeltem egy órát ami 3 hét után prímán megjött viszont törött volt az üveg. Küldtem képet eladónak, hogy ez igy nem kóser kérek újat. Először csak fél refundot akart aztán írtam neki, hogy mire megyek egy törött órával féláron?
Oké akkor küld újat 40-45 nap mire ide ér de akkor adjak neki pozitívat, és ha netán nem jönne meg akkor írjak vissza küldi pénzt. Így is tettem, ment a pozitív.

Mai napig semmi nem jött meg tegnap írtam neki, hogy akkor kéne az a full refund viszont válasz egyenlőre semmi.

Még holnapig várok válaszol e ha semmi akkor szerintem gond nélkül mehet a case ebay felé?

Szerintetek? Előre is köszönöm :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#68766) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

pár napja lejárt egy ügyem ebayen, amit azért nyitottam mert egy hibás fejegységet küldött az eladó, kibontástól a beüzemelésig videót készítettem róla (nem volt 2ft a cuccos) ezt fel is töltöttem stb. stb. és az ebay már múlt hónap végén "lezárta az ügyet" megtudom nézni az eddigi "eszmecseréket" de semmiféle egyéb értesítést stb. nem kaptam

ilyenkor mi a teendő?

volt régebben is egy olcsón elkapott fejegységem, az fogta magát első bekapcsoláskor pukkant egyet, arról se videó se semmi és mégis térített az ebay javítási költséget....

arra gondoltam, hogy írok nekik valahol valamit, mert igazából nem értem, az eladó persze kapálódzott, hogy így meg úgy meg amúgy jó de hát.... na mindegy

köszi előre is a tanácsokat

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#68767) oke válasza V/ (#68733) üzenetére


oke
senior tag

Köszi a segítséged még egyszer, már rendeződött is, visszakaptam a pénzt:

Good news! We issued you a full refund of $5.98 on Jul 03, 2017. The refund includes the purchase price plus original shipping and has been credited to your PayPal account. Please log in to PayPal and view the History page if you don't see it in your PayPal balance.

(#68768) Schimi070 válasza V/ (#68659) üzenetére


Schimi070
tag

Megoldódott az ügyem, vettem egy készüléket amihez nem küldött az eladó távot. Írtam neki és visszatérített. 06.25-től 07.03.-ig pending volt a státusz a paypalon, tegnap törlődött a státusz és átváltott teljesítettre. Viszont nem töröltem, mint ahogy javasoltad aOTP-s mastercard webkártyához tartozó net webkártya számlát a paypalról, gondoltam majd később megteszem. Most arra a számlára érkezett vissza a pénz, úgy néz ki OTP esetén működik, ha onnan ment el a pénz, refund esetén oda vissza tud menni.

(#68769) férfiállat


férfiállat
tag

Hali!
rendeltem asszonynak pár ékszert.
Első körben nem jött meg a megadott idő intervallumban.
felvettem a kapcsolatot az eladóval, hogy küldje újra.
újra küldte.
de az sem érkezett meg.
most írtam neki hogy 2.-ra sem érkezett meg ezért jó lenne ha visszaküldené az árát.
erre ezt az üzenetet kaptam.

New message from: internetplus15 (180,648RedShooting Star)
Dear friend,

Sorry,we tried to refund you ,but unsuccessfully,paypal has freezed the money ,because it has past two months,we can not refund you.

I understand you.You spend time and money to wait the items.
We apologize for this.

So we suggest,
we resend you another one ,but there is no tracking number,because the logistic company do not provide a tracking number if the item price is under US$50

Is the suggestion ok for you?

Waiting for your reply to follow up.

Best regards,

a kérdésem az lenne, hogy igaz amit mond?
vagy indíthatok reklamációt?
ha indíthatok kinél indítsam?? ebay vagy egyből paypal?

(#68771) V/ válasza férfiállat (#68769) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán javaslom az újraküldést, pénz vissza és legfeljebb újból megveszem.
Első körben indíts pénzvissza requestet az eBay-n mert nem érkezett meg, ha ez sikertelen -nem kapod vissza a pénzed- akkor a PayPal-n dispute.
A vásárlói védelem független attól hogy a fiókja be van fagyasztva vagy nincs. A vevőnek ilyen ellenőrzési köteleztsége nincs ha igénybeveszi a vásárlói védelmeket. Sajnálatos hogy így járt, de az téged nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#68772) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok!
A posta oldalára mikor kerül be egy nyomkövetési szám? CN végű

[ Szerkesztve ]

(#68773) V/ válasza Tomika86 (#68772) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó kérdés. Amikor ott (Kínában) konkrétan átveszi az adott posta a küldeményt és frissül a nemzetközi adatbázis a Magyar Postán azután általában látható.
24 órától 6 nap is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#68774) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ez valami újítás eBay részéről, hogy akkor kapok értékelést az eladótól, ha én is leadtam rá az értékelésemet?
Úgy emlékszem korábban ez nem függött ettől.

Vettem egy terméket múlt hó végén, nem volt rajta értékelés. Megérkezett a termék, leadtam az én értékelésemet és megjelent eladó értékelése is. A pontokra kattintva meg múlt hónapot ír, tehát már akkor leadta vagy a vásárlás dátumára utal a múlt hónap.

⭐ Stella

(#68775) lupus_l válasza radi8tor (#68774) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Egyszerűen eladó válogatja. Végülis jogos lehet: negatív értékeléses nem kap pozitívat az eladótól :)

(#68776) radi8tor válasza lupus_l (#68775) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mármint van ilyen opció nekik? Fura lenne.
Nem hiszem, hogy pont miután leadtam az én értékelésemet értékelt volna az eladó. Én pl sosem kaptam értesítést arról, ha értékelték egy eladásomat.

⭐ Stella

(#68777) ademfire


ademfire
csendes tag

Sziasztok!

Ebay-ről rendelnék, de az eladó nem vállal nemzetközi szállítást. Tud valaki ajánlani olyan megbízható (magyar) céget aki tud nekem biztosítani egy angol címet ahová mehet a szállítás és utána el is küldik nekem Magyarországra az árut?

Előre is köszönöm!

(#68778) V/ válasza radi8tor (#68774) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem változott semmi az értékelésnél, amelyik eladó akar értékelést adni az már a vásárlás után megadhatja.
Nekem most így van egy ami még nem érkezett meg, már 06.29-én a feladás napján értékelt:

Az hogy megvárja a vevő értékelést és utána ad, valójában lényegtelen, mert vagy pozítiv értékelést ad, vagy semmit. Ha pozítiv, akkor mindegy mikor adja, ha meg nem ad akkor még inkább.
Ha negatívan értékelném, akkor nem ad értékelést, legfeljebb csak reagál az enyémre.

Esetleg böngésző süti és gyorsítótár törlés, de hibaként sem vettem még ilyet észre.

[ Szerkesztve ]

(#68779) V/ válasza ademfire (#68777) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó a kérdésedre, hogy nem-e küldi Magyarországra mereven elzárkozott a dologtól?

(#68780) ademfire válasza V/ (#68779) üzenetére


ademfire
csendes tag

Szia, nem írtam rá, mert a contact the seller résznél ez van kiírva neki: Do you offer international shipping?
This seller doesn't offer international shipping.

Szerinted tegyek azért egy próbát?

De egyébként létezik ilyen cég Angliában ami ezzel foglalkozik amit leírtam?

[ Szerkesztve ]

(#68781) Tamy válasza ademfire (#68780) üzenetére


Tamy
senior tag

Én egyszer szállíttattam velük, minden simán ment: [link]

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#68782) V/ válasza ademfire (#68780) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ezt látod akkor rá lehet kérdezni:
Shipping: May not ship to Hungary - Read item description or contact seller for shipping options.

(#68783) V/ válasza Tamy (#68781) üzenetére


V/
Topikgazda

Gondolom az Angliai szállítást is fizetni kell és még akkor a 3500 Ft. Hogy lehet náluk fizetni?

(#68784) Tamy válasza V/ (#68783) üzenetére


Tamy
senior tag

Igen, az angliai szállítást kifizeted az eladónak, az annyi amennyi. Erre jön rá az ő szállítási költségük. Az oldalon mindent leírnak részletesen, én még tavaly hozattam velük haza egy csomagot (azóta kicsit drágábbak is lettek), lényegében kapsz egy angliai címet, ezt adod meg az eladónak, ők ha kell összegyűjtik, és akár egybe juttatják el neked (egy csomag árát fizeted feléjük). Havonta egyszer jönnek Magyarországra, akkor személyesen is átveheted a megadott útvonalon adott időben, vagy utána postázzák is neked (benne van az árban). Feléjük PayPallal fizetsz.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#68785) zeon.hu válasza Tamy (#68784) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez jól hangzik!
Bár a weboldaluk magyar nyelve komoly kívánnivalókat hagy maga után, ez kicsit el is tántorít :)

#?*@&!

(#68786) somasz


somasz
addikt

Üdv!

Ki kéne fizetnem az ebayes eladásról a számlát, mert nem vonta le automatikusan a paypalemről, vagy mert nem volt fedezet, vagy volt valami szerződésmódosítás, passzolom.
Megpróbáltam egyszeri befizetésként intézni, 12,21 GBP a fizetendő, rámegyek, hogy ok, fizetném, erre kiírja, hogy error, csak EUR és USD az elfogadott.

Hogyan fizessem ki? Azóta beállítottam ismét a paypeles automata levételt, de nem vett le semmit. :W

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#68787) bippeti


bippeti
tag

Hülyeséget csináltam az ebay-en. Egy csónakot nézegettem és láttam, hogy a shipping 15 euró. Szerettem volna egyben látni a fizetendő összeget, ezért rányomtam a buy-ra, mert teljesen abban voltam, hogy az aliexpress-hez hasonlóan lesz egy megerősítés a következő lapon a fizetés előtt, szóval egyelőre nincs fizetés, szóval visszacsinálható a művelet. (Fizetés valóban nem történt, de úgy tűnik, hogy vásárlási kötelezettségem keletkezett.)
Most azzal szembesültem, hogy elköteleztem magam a vásárlásra és várják, hogy fizessek.
A purchase history-ban nem láttam arra lehetőséget, hogy töröljem a rendelést, vagy elálljak a vásárlástól. Most ott tartok, hogy 2 napja írtam az eladónak, hogy tévedés történt és nem szeretnék vásárolni, de egyelőre nincs válasz.

Mire számítsak? Illetve mit tehetek?
Igen, tudom, hülyeség volt. :W Ha tudtam volna, hogy így működik, nem nyomok rá, most ez van.

(#68788) zsolt19900 válasza zsolt19900 (#68766) üzenetére


zsolt19900
őstag

#68766

semmi ötlete senkinek?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#68789) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ha egy újként hirdetett napszemüvegről kiderült, hogy az egyik zsanérja ragasztva volt, akkor ha return-t kezdeményezek vissza kapom majd az USA-ba küldés költségeit is?
Azért kényes téma ez, mert az eladó tudta mit adott el, nem írt erről semmit a leírásban. Nem akarnám fizetni a visszaküldés díját (ki tudja az mennyi most tracking-el USA-ba).

⭐ Stella

(#68790) bippeti válasza bippeti (#68787) üzenetére


bippeti
tag

Na a 2 nap után csak 2 órával többet kellett volna várnom...
Az eladó kezdeményezte a vásárlás törlését, amit jóvá kellett hagynom, így törölve lett, minden ok.

(#68791) V/ válasza radi8tor (#68789) üzenetére


V/
Topikgazda

PayPal 9300 Ft-ig kifizeti, abba bőven belefér a visszaküldés ára. 2960 Ft (250g) 3950 Ft (500g) nem kell elhinni, hogy elsőbbségi ajánlott tértivevényes csak csomagként küldhető az USA-ba, hogy legyen nyomkövetés, az előbbi összegekért is van. De nem biztos, hogy ragaszkodni fog a visszaküldéshet, ez a menü pont megnevezése, de nem jelent automatikus viszaküldést. Azért így nevezték el, mert általában a teljes refund kérés visszaküldéssel jár és valaki náluk ezt a megnevezést találta megfelelőnek.

[ Szerkesztve ]

(#68792) V/ válasza bippeti (#68787) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor megoldodott, de későbbiek esetén ezeket kell keresni:
More actions, Request to cancel this order vagy a Contact seller, Request to change an order

[ Szerkesztve ]

(#68793) V/ válasza somasz (#68786) üzenetére


V/
Topikgazda

Hagyd automatán és abban a pár napban amikor előzetesen jelzik a levonást legyen rajta annyi pénz, nem volt szerződés módosítás ebben a tekintetben, jövő hónapban majd levonja, az a fizetés az UK regisztrációknál nem használható, ezért írt error-t.

[ Szerkesztve ]

(#68794) bippeti válasza V/ (#68792) üzenetére


bippeti
tag

Köszi a választ, ugyanezt én is megtaláltam és ugyanaz az üzenet jelent meg, mint neked. De ezzel nem oldódott meg, így tovább kellett görgetnem és nem maradt más, mint Contact the seller.

(#68795) chatran


chatran
őstag

Nektek előfordult már, hogy sincerity-től nem érkezett meg egy nagyobb értékű cucc? Visszaadta az árát?
Sokat tzigánykodott?
Lassan 5 hete várok egy kb hatezres memkarit, nagy eséllyel ennek már annyi.

(#68796) V/ válasza chatran (#68795) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor telik le a várható szállítási idő utolsó napja? Onnantól adhatsz még 10-12 napot és nyugodtan mehet a nem érrkezett meg request. A vásárlói védelem keretében visszakapod a pénzed.
A szállítást nem ők végzik, akár el is veszhet a dolog, ez sajnos benne van a pakliban. Nem szokott gond lenni a refund-al. Nem csak az eladón múlik a visszafizetés.

[ Szerkesztve ]

(#68797) chatran válasza V/ (#68796) üzenetére


chatran
őstag

Expected: július 4. Akkor várok még egy hetet, köszi. Kellene ez a memkari. Full refund-ot vagy Still want The item-et válasszam?

(#68798) radi8tor válasza V/ (#68791) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi az infót. 105 dolláros szemüvegről van szó, szerintem vissza fogja kérni.
A refund mi alapján történik meg? Amint kézbesített megkapom az összeget vagy a fogadó félnek kell valamit visszaigazolnia PayPal-ban?

⭐ Stella

(#68799) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet úgy digitális terméket (accountot) árulni ebayen, hogy ne kelljen megadni postázási opciót? Hiszen ezt lehetetlen postázni...

(#68800) Vertigo18 válasza knoxhu (#68799) üzenetére


Vertigo18
addikt

Általában az ilyen accountokat alapból tilos árulni. Milyen accról van szó?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.