Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68501) V/ válasza oke (#68500) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, de lehet, hogy emennél van egyéb opció is. De gondolom azt írtad, ha ingyenes szállítással volt meghirdetve, akkor két választási lehetősége van, vagy elküldi vagy ő törli a vásárlást, mert amit ajánlott az ellentétes az eBay szabályaival.
Nem illik fenyegetni az eladót, de én az ilyen megnyilvánulást előzetes felemlegetés nélkül negatív értékeléssel díjazom és örülhet, ha nem jelentem be az eBay-nek a szabálysértését.

[ Szerkesztve ]

(#68502) oke válasza V/ (#68501) üzenetére


oke
senior tag

Én nem vagyok ennyire tapasztalt ilyenekben :) Először azt írtam neki, hogy törlöm, aztán azt, hogy ezt nem tudtam végrehajtani a leírt okok miatt. Most várom mit válaszol...

(#68503) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szerintetek ha vásárolok egy terméket aminek értéke 460 font, és 19.99 font a hagyományos postája, kapok nyomkövetési számot? Eladótól nem tudok kérdezni mert a rendzser azt írja "nagyon elfoglalt és nézzem meg a leírást"....

(#68504) V/ válasza fulton (#68503) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán a link a termékről segítene a pontos válaszban. De ha nem a 20 Font esetén szokott lenni. Persze, ha nem árazta túl a szállítási költséget az eladó.

[ Szerkesztve ]

(#68505) lenovomen


lenovomen
aktív tag

Sziasztok,
Paypalon nyitni szerettem volna egy vitát, véletlen Unauthorized aktát nyitottan meg az Item dispute helyett. Most ezt az üzenetet kapom, ha szeretnék másikat nyitni: "You have already filed a unauthorized activity case regarding this transaction". Mit lehetne tenni?

(#68507) V/ válasza lenovomen (#68505) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg kell várnod amíg az lefut amit indítottál, általában jóváírják a pénzt, de jobban oda kell figyelned , mert a kereskedőtől a bankon keresztül szedik vissza a pénzt, nagyon kellemetlen helyzetbe hoztad őket és ha igazolja, hogy ez indokolatlan, akkor tőled vonnak le az értéknek megfelelő büntetést.

[ Szerkesztve ]

(#68508) Neul


Neul
csendes tag

Eladtam ebayen egy kis tárgyat és fel is adtam még valamikor április elején. Most visszajött hozzám, mert nem vették át és senki sem kereste. A vevõ nem írt nekem hogy hiányolná, és mivel elmúlt a vásárlás óta 60+ nap, már nincs is a 'sold' listámban a vevõ felhasználója, nem tudom a felhasználónevét. Mit tegyek ebben a helyzetben? Eladhatom újra valaki másnak a cuccot?

(#68509) V/ válasza Neul (#68508) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem indítotak ellened case-t, dispute-t eladhatatod. Ha reklamálna a vevő, akkor is a pénzt kell viszadni, nem újra elküldni a terméket.
De ez nem probléma: nem tudom a felhasználónevét PayPal-el fizetett és ot az azonosító egy élő e-mail cím. Szóval, ha nagyon akarod, akkor azért el lehet érni.
Hozzá teszem a PayPal-n 180 nap a vásárlás napjától a reklamációs idő hossza.

(#68510) Neul válasza V/ (#68509) üzenetére


Neul
csendes tag

Mondjuk azon gondolkodtam hogy ha a vevõ nem vette át a csomagot, akkor is jogosult bármilyen térítésre? Mintha úgy lett volna hogy elveszíti a jogát hogy ha a saját hibájából nem kapja meg. Legalábbis csúnya lenne ha a háromezer ftos postát amit kicsengettem refundolnom kéne.

(#68511) V/ válasza Neul (#68510) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen jól gondolod. Nincs nála a termék, a pénz visszajár.
De én a vevővel fizettetem a postát, nincs ingyen posta és ha visszajön a termék, akkor visszaadom a pénzt. Persze ha lenne valami költségem a visszaérkezés miatt, azt neki kell fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#68512) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Valaki járt már úgy, hogy PayPal-tól kapott egy emailt, hogy UK-eBay-EOM-Fees@ebay.com eladónak küldött egy bizonyos összeget? Nekem ma hajnalban leemeltek a kártyámról PayPal-on keresztül 14 GBP-t "eBay Seller Fees and Reimbursements" címen, miközben soha az életben nem adtam el semmit eBay-en keresztül és hónapok óta nem is vettem semmit.
Valószínűleg feltörték a fiókom...

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#68513) V/ válasza Mulderpapa (#68512) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jártunk, a PayPal-n indítanod kellene erre a tranzakcióra nem engedélyezett tranzakció dispute-t.
Azonkivül meg kellene nézned hogy nincs-e állandó jelelgű levonásként ilyesmi engedélyezve, ha van azt cancelezni.
Mindkét helyen változtass jelszót, biztonsági kérdéseket.
Jó lenne, ha az eBay fiókod nem gyorsfizetés funkcióval működne és a PayPal-n az SMS belépési védelmet is javaslom bekapcsolni.

(#68514) Mulderpapa válasza V/ (#68513) üzenetére


Mulderpapa
aktív tag

Állandó levonás természetesen nincs, soha nem volt ilyen beállítva.
Persze, PayPal-on azonnal indítottam dispute-ot, illetve a jelszó változtatás is megvolt.
Tuti, hogy scam lesz az egész, már az email cím alapján is. Remélem a PayPal intézkedik.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#68515) gabo91


gabo91
aktív tag

Új rekordom lett:
licitáltam 06.07-én egy termékre, 06.08-án fizettem ki, fel is adták. Estimated delivery: Wed. Jun. 21 - Wed. Jul. 12
tegnapi napon vagyis 06.15-én megérkezett már a csomag!!! 7 nap Kínából! :DD

(#68516) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Nem érkezett meg egy 4e Forintos termék, az eladó azt mondja, újraküldi, csak erősítsem meg a címem.
Inkább erőltessek egy refundod, vagy általában ilyenkor tényleg újra küldik? (mert később ugye már nem tudok reklamálni). 27062 értékelése van, 98.8%.

Köszi.

(#68517) fireman123 válasza RAiN91 (#68516) üzenetére


fireman123
őstag

egyszer kértem újraküldést, ...persze az se jött meg soha, valszeg nem postázta újból, ....azóta ilyen esetben mindig visszatérítést kérek

(#68518) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
A párom lánya külföldön él.(USA)
Rendelt az Ebayről egy terméket,amit a FedEx szállított.
A nyomkövetés szerint kiszállították,és átvevő hiányában az ajtó előtt hagyták.(nem volt aláírós)
Persze,hogy lába kelt.
Hol kopogtasson a pénzéért?
Az eladónál,és az majd behajtja a FedExen,vagy a futárcégnél?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68519) V/ válasza atyca (#68518) üzenetére


V/
Topikgazda

A futár céggel egyezkedj, az eladó erről nem tehet.

(#68520) atyca válasza V/ (#68519) üzenetére


atyca
senior tag

Max annyiban,hogy egy 360 dodó értékű cuccot nem adok fel aláírós nyomkövetés nélkül.....[link]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68521) V/ válasza atyca (#68520) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem én, de a kézbesítés megtörtént, ha azután ellopják az már nem az eladó problémája. Nálunk sem kell mindent aláirni, csak szoktak értesítőt hagyni, vagy eleve azt visznek.

[ Szerkesztve ]

(#68522) radi8tor válasza V/ (#68519) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pedig pont, hogy az eladó van szerződéses viszonyban a futárcéggel (ő fizetett nekik a feladásért), szerintem az eladó tud ilyenkor reklamálni.

atyca: párod lányát meg védi PayPal védelme, ami pont arról szól hogy megtérítse a kárt.
Oda van írva trackingnél, hogy az ajtó előtt hagyta viszont "release authorized" arra utalhat, hogy erre engedélyt kapott a címzettől?

⭐ Stella

(#68523) totyak


totyak
aktív tag

Elnézést, hogy ilyen apróságot kérdezek itt tőletek, de sajnos nem vagyok nagy barátságban az angol nyelvvel. Jól értem, hogy az eladó azt írja, hogy a nem nyomkövetett postaköltség nem több, mint 4 font? A mondata középső része az igazából, amivel nem tudok mit kezdeni.

"Hi,
I can do. I can't remember the postage off the top of my head but I know untracked it's no more than £4."

Köszönöm

(#68524) #54715584 válasza totyak (#68523) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ezt írja.
Az " off the top of my head" pedig azt jelenti, hogy hirtelen fejből nem tudja.

(#68525) totyak válasza #54715584 (#68524) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm szépen. Igen, a kiemelt részt nem értettem.

(#68526) totyak


totyak
aktív tag

Még egy gyors kérdés.

Megvettem a tételt, amire az eladó azt írta, hogy a postaköltség nem több, mint 4 font. Alapból nem szállít Magyarországra, erre írta a 4 fontos postát, mert mégis hajlandó. Most a fizetés résznél ugye nem tudok fizetni, mert a megadott címem nem megfelelő így. Válasszam a "Request total from seller" lehetőséget és akkor ő küld nekem egy (remélhetőleg) 4 fonttal megtoldott számlát, vagy várjak, hogy magától lépjen valamit?

Köszönöm és elnézést a dupla postért.

(#68527) ANOka válasza totyak (#68526) üzenetére


ANOka
őstag

Igen, válaszd azt.

(#68528) #54715584


#54715584
törölt tag

Szeretnék aukciót indítani. Elolvastam a kapcsolódó anyagokat és nem tűnik vészesnek. Játék kódot szeretnék eladni, van valami, amire figyelni kell ilyenkor vagy úgy általában?

(#68529) V/ válasza #54715584 (#68528) üzenetére


V/
Topikgazda

Könnyen átverhetnek a vevők.

(#68530) V/ válasza radi8tor (#68522) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az ottani szabályok normál kézbesítés:
12:48 pm Delivered, Austin, TX Left at front door. Package delivered to recipient address - release authorized
Az eladó felelőssége a kézbesítésig terjed az eBay és a PayPal szabályai szerint. Ez itt megtörtént.
Most abba nem menjünk már bele, hogy az USA szállítási szolgáltatók miként működnek, de lehet egyeztetni, kérni e-mail értesítést valamint megadható a kézbesítés ideje előre, hogy mikor hozzák.
Lehet reklamálni mind az eBay és a PayPal felé, de a valószínűsége a kártérítésnek nagyon csekély, az eladótól nem követelhető vissza semmi.
Most őszintén, nagyon nem tartanám korrekt eljárásnak, amikor eladóként funkciónálok, hogy a vevő reklamáljon felém, amikor azt igazolják vissza hogy kézbesítve. Megy is ellene a megfelelő eljárás mindkét helyen.
Volt ilyen próbálkozás, nekem nem lett eladóként problémám belőle.

[ Szerkesztve ]

(#68531) #54715584 válasza V/ (#68529) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt el lehet kerülni valahogy, van valami védelem, amit használhatok átverés esetén?

(#68532) V/ válasza #54715584 (#68531) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben az eladói védelem már erre is kiterjed, ha ilyet adsz el.
De én nem igazán látom azt, hogy miként tudnám igazolni, hogy működő kódot kapott és azzal sem tudok mit kezdeni, ha a bankján keresztül nem engedélyezett tranzakciós dispute-t kezdeményez a PayPal-n.
Mindkét esetben a pénzt visszaadatják.
Arról nem is beszélve, hogy a kezdeti időkben 21 napig nem is férsz hozzá a pénzhez, addig az egyenlegeden "pihen" függő állapotban.
Részemről ilyenek eladása nem eBay üzlet, inkább tárgyasult dolgokat adok el.
De van más is aki ilyet ad el, remélhetőleg ad majd az enyénél értelmesebb tanácsot.

(#68533) atyca válasza radi8tor (#68522) üzenetére


atyca
senior tag

Köszönöm V/-nek,és Neked is.
Az első mondatoddal teljesen egyet értek,a második részre pedig rákérdezek.
Azt nem tudom,hogy PayPallal fizetett e.
Az árú mindaddig az eladóé,amíg nincs igazolhatóan kézbesítve.
Ha ezt nálunk megengedné magának a futárcég,vagy a posta vajon hány csomag érne célba?
Azt mondjuk kötve hiszem,hogy mint jó neveltetésű magyar kislány az ajtó elé kézbesítésre tette volna le a voksát....
Ha mégis erre hivatkozna a FedEx,akkor annak nyoma kell hogy legyen(hangfelvétel,SMS)

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68534) totyak


totyak
aktív tag

Mi van akkor, ha hiába irkálok az eladónak, hogy küldjön egy teljes számlát, postaköltséggel együtt, de ő meg nem reagál rá semmit? Így nem tudom kifizetni a tételt, mert csak a termék árát engedi, a postaköltséget nem, mivel abban csak üzenetben egyeztünk meg.

Előzmény pár hsz-szel feljebb, #68526-ben.

(#68535) V/ válasza totyak (#68534) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt elküldted: Request total from seller?
Ha igen neki erre küldeni-e kell számlát, a rendszer nyaggatja őt is.
Ha így nem tudod kifizetni, mivel te kértél számlát, de ő nem küldött, nem lesz semmi hátrányod belőle. Nem ide értve, hogy nem lesz a tied a dolog. Egyébként minimum 6,7 Font ide a posta.

[ Szerkesztve ]

(#68537) da.


da.
tag

Sziasztok,
Használ valaki eBay-hez snipert? Elég sok találat jön gugliban, melyikkel érdemes foglalkozni?
Rákerestem itt a fórumban, de alig esik szó erről, pedig hasznosnak tűnik vásárlói oldalról.

köszönöm,
a.

(#68538) V/ válasza da. (#68537) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen van használatban, ezt javaslom 1 évre 6$, nincs mennyiségi korlát és meg is teszi a liciteket, ez a másik többet kér és nem "üzembiztos" licit szempontjából, vesztettem már úgy, hogy enyém volt a legmagasabb licit.

[ Szerkesztve ]

(#68539) Camembert válasza V/ (#68452) üzenetére


Camembert
tag

Szia,

kérted, hogy jelezzek vissza a Spring Global Mail küldeménnyel kapcsolatosan.
Nos, a Magyar Posta hozta ki a csomagot, de valóban a Holland Postához került át előtte (postnl), kapott is egy szabványos TN-t (azonban ezt a tracking oldal nem jelezte, amikor kézhez kaptam a csomagot, akkor láttam rajta).

A csomagot lehetett követni a http://www.trackitonline.ru/ oldalon is,
azonban a http://www.17track.net oldalon nem lehetett követni.

[ Szerkesztve ]

(#68540) V/ válasza Camembert (#68539) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon szépen köszönöm, már be is dolgoztam a 9. ponthoz.

(#68541) Camembert válasza V/ (#68540) üzenetére


Camembert
tag

Szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#68542) Vertigo18 válasza V/ (#68538) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az első linkeden lévő Gixen azt írja, hogy ingyenes...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#68543) V/ válasza Vertigo18 (#68542) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze ingyenes. De van amit célszerű pénzért igénybe venni és akkor már nem lesz az. :)
De, nem akartam magyarázkodni emiatt a szolgáltatásuk miatt: Fault tolerance? = Gixen Mirror ($6/year)
Ha érdekel, megnézed.

Compare Gixen sniper to Other Sniping Services

[ Szerkesztve ]

(#68544) Vertigo18 válasza V/ (#68543) üzenetére


Vertigo18
addikt

Aha, megnézem!

Köszi! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#68545) totyak válasza V/ (#68535) üzenetére


totyak
aktív tag

Persze, az megvolt, azzal kezdtem. Írta is a rendszer, hogy erre 1-2 napon belül reagálnia kell az eladónak. Ma küldtem neki egy sima üzenetet is, amiben kértem, hogy lépjen valamit. Nem tudom mennyi hozzánk a posta, múltkor 5.5 volt ráírva egy angol csomagomra, 2 DVD volt benne. De nem is lényeges igazán. Bár privátban direkt megkérdeztem és ő szó szerint azt írta, hogy nem több, mint 4 font a nem nyomkövetett posta hozzánk, de ha úgy lenne, talán még a 6.7-et is kifizetném. Vagyis most már nem biztos, mert inkorrekt dolognak tartom, hogy nem reagál (persze lehet valami nyomós oka is, nem tudom). Az milyen már, ha én nem fizetek valamiért, amit megvettem, akkor kapom az ejnye-bejnyét az eBay-től, ő meg lazán elsumákolhatja a küldést, mert valami nem tetszik neki.

(#68546) V/ válasza totyak (#68545) üzenetére


V/
Topikgazda

Remélem csak küldi majd és ha 4-t mondott akkor annyi is lesz. Lehet, hogy valami közbejött neki.
Ha nem fizetsz 48 órán belül az eladó az aki indíthatja a case-t, nem az eBay.

[ Szerkesztve ]

(#68547) Neul


Neul
csendes tag

Sziasztok, az "in customs" trackingben azt jelenti hogy csak ott van a központban de majd jön, vagy konkrétan hogy megfogták a vámon a csomagot és fizetni kell?

2017-06-19 13:35 HUNGARY, BUDAPEST 1005, Arrival at inward office of exchange
2017-06-19 14:52 HUNGARY, BUDAPEST 1005, In Customs

[ Szerkesztve ]

(#68548) V/ válasza Neul (#68547) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt jelenti, nézd meg a Magyar Posta nyomkövetőjében is, vagy itt
Általában minden csomaghoz beírják ezt, mert a vám engedi be. Ha ezután adatbekérés szöveg látható, esetleg kapsz sms-t, akkor majd vámeljárás lesz, de tovább is engedhetik.

[ Szerkesztve ]

(#68549) Neul válasza V/ (#68548) üzenetére


Neul
csendes tag

értem, köszi.
csak remélem hogy nem akarják ott tartani, mert ajándékba kaptam olcsó cuccok tömkelegét ami van pár kiló, szóval nem vámköteles amúgy de biztosan lelassul a folyamat ha befogják és igazolást kell kéregetni ázsiai haveromtól hogy tényleg ígymegúgy küldte ajándékba.

(#68550) V/ válasza Neul (#68549) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha 24,74 $-nál több az értéke a küldeményednek és fizettél érte, vagy 50,4 $ és van ajámdékozási nyilatkozat az érték megjelöléssel akkor még vámeljárás is lehet belőle, de ha ez alatt van az érték, attól függetlenül si kérhetnek be igazolást.
De akkor nem fizettél érte egy fillért sem? Ha ajándékba küldte, akkor miért nem csatolta hozzá az igazolást? Köztudott, hogy nálunk ez a módi.
Egyébként becsülhetik is az értéket a belföldi forgalmiérték alapján. És ha meghaladja a személyes szükségletre kategória mennyiségének fogalmát, akor biztos vámelejárás lesz a vége.
De lehet reménykedni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.