Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68601) oke válasza V/ (#68600) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm, akkor a párom írja alá és az ő igazolvány számát írjuk mellé ugye?

(#68602) V/ válasza oke (#68601) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, mert a küldemény az ő nevére szól.

(#68603) oke válasza V/ (#68602) üzenetére


oke
senior tag

Mit kapok ezért tőle :)

(#68604) Novics válasza V/ (#68593) üzenetére


Novics
senior tag

Köszi. Elhiszem, de ezt nem láttam leírva sehol, csak azt, hogy ennyi meg annyi napom van rá, hogy nyissak, meg utána ennyi meg annyi nap amíg elbírálják, stb. De akkor nem zárom.
:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#68605) V/ válasza Novics (#68604) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlói védelem gyakori kérdéseinél írják és a ygakolrlat is ezt támasztja alá:
The seller resolved my issue or asked me to close my request. What should I do now?
If you’re happy with the solution from your seller, and you don’t need eBay to review your request, go to My eBay and close the request. Before you close the request, you should make sure it’s fully resolved—for example, that you received all refunds promised. Once a request is closed, it’s not possible to open it again.

De jó lenne ha tényleg beírnák a vásárlói védelem szabályai közé, emlékeim szerint benne volt, most én sem találtam meg.

(#68606) totyak


totyak
aktív tag

Az eladónak nincs semmi korlátozása, hogy mikor adja fel a vásárolt terméket a postán? Két napja kifizettem, de a rendszer még mindig nem jelzi, hogy feladta, nem is írja, hogy dispatched.

Tudtam, hogy baj lesz ezzel az eladóval, már az elején nehezen indult a dolog.

(#68607) radi8tor válasza totyak (#68606) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Túl negatívan állsz hozzá. :)
Nem kötelező bejelölnie a feladást. Amúgy meg annyi napja van rá amennyit a termék adatlapján írt. Ez lehet 1-5 nap is.

⭐ Stella

(#68608) V/ válasza totyak (#68606) üzenetére


V/
Topikgazda

A Dispatch time vagy Domestic handling time lehet 1-5, 10, 15, 20, 30 nap is. Akkor szoktunk reklamálni ha az már letelt, de én akor is csak meg kérem, hogy legyen szíves és adja fel.

(#68609) atyca válasza V/ (#68589) üzenetére


atyca
senior tag

Minden jó,ha jó a vége.
Megvan a csomag.
Mondjuk ahhoz képest,hogy kézbesített a státusz,a lakóparkban lévő officeban lett leadva.
Miután a többi futárcég oda szokta leadni a kézbesíthetetlen küldeményeket a párom lánya automatikusan hívta őket,de nem találták.
Aztán most meg hip-hop meglett.Hmmm.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68610) V/ válasza atyca (#68609) üzenetére


V/
Topikgazda

kézbesített a státusz,a lakóparkban lévő officeban lett leadva.
Erre a fajta csomagra igaz a kézbesített állapot így is és akkor mégsem az ajtó elé rakta, hanem egy embernek adta át, kézbesítve.

(#68611) atyca válasza V/ (#68610) üzenetére


atyca
senior tag

Ok,így van.Ez már egy kicsit off,hiszen nem az ebay-t,hanem a FeDexet minősíti,hogy ez nem látszik a nyomkövetésben,és értesítést sem hagyott róla.
Mindegy,az a lényeg,hogy megvan a cucc.

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68612) -KP-


-KP-
addikt

tesóm kérésére rendeltem unokaöcsémnek egy cipőt kínából 44-es méretben. Próbáltam lebeszélni őket, de hajthatatlanok voltak. Még sógoromnak is kicsi, akinek 43-as lába van. Ebay ilyet ajánl fel, hogy termék visszaadása. Ez azt jelenti, hogy vissza kellene postázni a cuccot kínába az eladónak?

[ Szerkesztve ]

(#68613) V/ válasza -KP- (#68612) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, úgy van.
Akkor lehet egyértelműen reklamálni az eladónál, ha cm-ben írná a méretezést és attól nagyobb mértékben tér el az, amit küldött, de a hirdetés megnézése nélkül nem igazán tudok bővebben mit írni.
De az eladó nem mindig ragaszkodik a visszaküldéshez. Ad valamennyi "kárpótlást" és a cipőt meg eladod. Persze ha felróható neki valami hiba.

[ Szerkesztve ]

(#68614) V/


V/
Topikgazda

Posta tájékoztatás:
Tájékoztatjuk, hogy a keresett küldemény a nyilvántartásunk szerint a ami napon: 2017.06.19-én érkezett be Magyarországra.

Minden nemzetközi forgalomból érkező küldeményt be kell mutatnunk a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak, a küldemény további kezelése a NAV döntésétől függően változik:
- ha a küldeményt vámmentesen továbbengedik, továbbításra kerül a cím szerint illetékes kézbesítő postára
- ha azonban vámvizsgálatot rendel el a NAV, akkor a címzettet erről és a további teendőkről írásban értesítjük. A küldemény vámkezelése a szükséges dokumentumok beküldését követően történik meg és ezután tudja a Posta a küldeményt a cím szerinti kézbesítő postaszervhez továbbítani.

Tájékoztatjuk,hogy a megnövekedett küldeménymennyiség miatt hosszabb kezelési idő is előfordulhat.

"TISZTELT ÜGYFELEINK! A MEGNÖVEKEDETT KÜLDEMÉNYMENNYISÉGEKRE VALÓ TEKINTETTEL, AZ ESETLEGES HOSSZABB KEZELÉSI IDŐ MIATT MEGÉRTÉSÜKET KÉRJÜK!"

Küldeménye, vagy a vámkezelésről szóló értesítés megérkezéséig kérjük szíves türelmét.

(#68615) totyak válasza radi8tor (#68607) üzenetére


totyak
aktív tag

De ha az eBay rendszerében még nem jelölte be, hogy feladta, akkor az Estimated delivery-t honnan veszi? Lehet, hogy a végső dátum előtt egy nappal adja fel.

(#68616) V/ válasza totyak (#68615) üzenetére


V/
Topikgazda

Onnan veszi, hogy amikor kifizeted az eBay általános szállítási statisztikáiból készít egy becslést. Az eladó még nem is tud a te vásárlásodról, de már van egy szállítási időtartam, ami nem véletlenül így van írva:
Estimated delivery = Várható érkezési idő
Köze nincs az eladó bármely kötelezettségéhez, egyszerű becslés.
De mennyi nap konkrétan amit vállalt feladásra, mert ahhoz sincs igazán köze a Estimated delivery-nek?
Ezen a részen látható: Seller ships within X days after receiving cleared payment vagy Shipping and payments fül, Domestic handling time, Will usually ship within X business days of receiving cleared payment

Ez a vásárlás napjától, a pénz megérkezésétől számított X munkanap, tehát ha pénteken (szombat, vasárnap) veszed meg akkor az bizony hétfőtől ketyegő X munkanap.

[ Szerkesztve ]

(#68617) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Még május 10 -én rendeltem egy terméket, aminek elméletileg június 15 -ig megkellett volna érkeznie.
Közben már az eladóval felvettem a kapcsolatot, hogy vmi nem okés.
A kérdésem az lenne, hogy mi az a legvégső időpont amikor még reklamálhatok az eBay -nek, hogy küldje vissza a pénzemet az eladó?
(Még nem értékeltem a vásárlást, illetve nem is indítottam el semmilyen folyamatot.)

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#68618) V/ válasza pvt.peter (#68617) üzenetére


V/
Topikgazda

Öszefoglaló 2. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében és 3. Mikor nyissunk Case-t? pontok.

(#68619) pvt.peter válasza V/ (#68618) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi, tény hogy korábban már elolvastam, csak hirtelen nem ugrott be, hogy ez az infó le van írva az összefoglalóban :B
Akkor ezek szerint az én esetemben július 15 -ig nyithatok Case -t, ugyanis a legkésőbbi becsült érkezési dátum az június 15 volt ...

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#68620) V/ válasza pvt.peter (#68619) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen

(#68621) totyak válasza V/ (#68616) üzenetére


totyak
aktív tag

Domestic handling time
Will usually ship within 2 business days of receiving cleared payment- opens in a new window or tab.

A terméket 18-án, azaz vasárnap ütöttem le, de mivel a megbeszélt magyarországi postaköltséggel megtoldott teljes számláért még könyörögnöm kellett neki, így a fizetés csak 20-án történt meg.

(#68622) V/ válasza totyak (#68621) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor mehet neki az udvarias üzenet, hogy mikor szeretné elküldeni. Ma már késésben van.

[ Szerkesztve ]

(#68623) Schimi070


Schimi070
tag

Vettem Angliából egy műholdvevőt, az eladó nem küldte el a távirányítót. Küldtem neki egy üzenetet és azt a választ adta hogy elküldi, vagy ha nekem jobb akkor visszatérít és akkor itthon veszek egyet, én az utóbbit választottam, amire azt írta intézi a visszatérítést. Azt kérdezném hogy hány nap múlva látom a számlámon, vagy a paypalon is látom? Vagy kell-e nyitnom case-t, ha mégsem érkezik pár napon belül a pénz. Csak videót készítettem a csomag nyitásról, azzal is tudom bizonyítani vagy csak képekkel, hogy táv nem volt a dobozban.
Köszönöm.

(#68624) V/ válasza Schimi070 (#68623) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha elküldi a PayPal-n a pénzt azt pár mp múlva látod és kapsz értesítést.
Valójában a hiányzó dologra én elküldtem volna ehy requestet, az mindig megelőzi a case-t, mert az csak akkor lesz, ha nem tudsz megeygezni és az eBay segítségét kéred. Ha van kérés, akkor annak van nyoma, de ebből egyik félnek sincs hátránya.
Várj 2-3 napot, azután érdeklődj, ha nem jönne meg, hogy mi a gond és csak azután menjen a "hivatalos út".

(#68625) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Rendeltem e-bayről egy terméket, Global Shipping Programmal lesz szállítva, az állapota jelenleg "IN TRANSIT", azaz már szállítás alatt van, viszont épp az előbb írt az eladó, hogy lehetséges hogy nem azt küldte amit rendeltem, ebben az esetben mit érdemes tennem? A termék egyébként még a Global Shipping Centerben van, bár nem tudom hogy ez számít-e. Ez az első rendelésem és az eladó miatt úgy tűnik hogy meg fogom szívni.

[ Szerkesztve ]

(#68626) V/ válasza Fehercsoki (#68625) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ő vissza tudja fordítatni akkor nincs gond, de te nem igazán tudsz semmit sem tenni. Megjön és azután reklamálsz hogy nem az jött, vagy amiben megegyezel vele, de nála a kezdeményezési lehetőség.

(#68627) totyak válasza V/ (#68622) üzenetére


totyak
aktív tag

Ma magától írt az úriember és sűrű elnézésemet kérte. Állítólag nem vette észre, hogy már fizettem és amúgy is netmentes helyen volt napokig, stb-stb. Elvileg, az ő állítása szerint ma elküldte a cuccot, be is jelölte eBay-en. Már csak az a fura, hogy hétvégén posta? Vagy csak nálunk nincs, angoloknál van?

(#68628) V/ válasza totyak (#68627) üzenetére


V/
Topikgazda

Ma szombat van, nálunk is lehetett küldeményt feladni 12:00-ig. Szeged.

(#68629) V/


V/
Topikgazda

A hétfőn hajnalban megérkező 5$ értékű küldemény a Nemzetközi kicserélő központban Belföldi feldolgozásra továbbítva péntek 17:30-kor. Semmi dolguk nem volt vele, de ilyen lassan dolgoznak most. :O

(#68630) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

ma 2 perc elteltével két olasz nyelvű sms-t kaptam ezzel a tartalommal:
"Il tuo codice ebay é "6 karakteres kód"

ez mi lehet?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68631) V/ válasza Debilon (#68630) üzenetére


V/
Topikgazda

Ki küldte? Milyen mobilszámról jött?
Nem tudom mi lehet, de lépj be és változtasd meg a jelszavadat. Az eBay nem szokott sms-t küldeni, én még 2012 óta egyszersem kaptam tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#68632) Debilon válasza V/ (#68631) üzenetére


Debilon
addikt

erről: +36303444223
rákeresve, ez egy "Hivatalos Magyar tömeges SMS küldő szolgáltatás, nem kell tőle félni. ;)"

erről a számról jön a steam app megerősítő kód, uniqa-s időjárás figyelmeztetők (viharra meg ilyesmire)

de most végignézve, 05.20.-án is jött egy angol nyelvű, amiben "your single use ebay pin is "4 karakter"

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#68633) oke válasza V/ (#68575) üzenetére


oke
senior tag

Még mindig nem adott adatot ez a tracking number:RG907016778CN. Írtam az eladónak:

"This tracking numbe not work: RG907016778CN
It's correct? Why can not I find it anywhere?"

Ez jött válasznak, amit nem igazán értek, én fogalmaztam rosszul. A kérdésre mem igazán válaszolt:

"I can't exchange it
Your complaint I exchange
PAYPAL new policy
I keep the oath
If you don't trust
I'll refund your money
You receive the product
Come back, my money
What do you think?
Thank you"

Mit írjak neki?

[ Szerkesztve ]

(#68634) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mostanában ha veszek bármit, kétszer kell rányomjak a Confirm and pay-re, mert elsőre mindig hibát dob ki.
(Mastercard, a Maestro-val felhagytam)

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68635) V/ válasza flymi (#68634) üzenetére


V/
Topikgazda

Böngésző és adblocker vagy tűzfal probléma lehet.
Töröld a az eBay, PayPal sütiket, böngésző gyorsítótárat és a tárolt könyvjelzőt, vedd fel újból.
De ha leírtad volna a hiba üzenetet, a böngészőt amit használsz az segíthetne a pontosabb válaszban.

(#68636) V/ válasza Debilon (#68632) üzenetére


V/
Topikgazda

No erre biztos nem fizetett elő az eBay.

(#68637) V/ válasza oke (#68633) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg ezt:
global.cainiao.com Sorry, no tracking information is available now. RG907016778CN
és azt hogy úgy tűnik rossz nyomkövetési számot adott meg.
Nem tudom mit nem tud kicserélni,a nyomkövetési szám átírható mindkét helyen, ha esetleg elírta volna. De elküldi és ha nem érkezne meg fogadja, hogy visszadja a pénzed.

[ Szerkesztve ]

(#68638) flymi válasza V/ (#68635) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Chrome. Napokon belül lesz még 1-2 vásárlásom, majd bemásolom a hibaüzenetet.
Kösz a tippet! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68639) V/ válasza flymi (#68638) üzenetére


V/
Topikgazda

Firefox inkább, van egy kis problémája a Chrome-nak a PayPal klienssel és néha előjön. Gondolom a felugró ablak engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

(#68640) flymi válasza V/ (#68639) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Milyen felugró ablak? Paypal login? Igen.
Mondjuk nem egy katasztrofális hiba, ezzel együtt lehet élni, csak megemlítettem, hogy minden vásárlásnál kétszer kell kattintani a Confirm and pay-re.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68641) V/ válasza flymi (#68640) üzenetére


V/
Topikgazda

A Chrome böngészőben alapból tiltva van az összes felugró ablak, nem csak a PayPal.

A kivétel kezelése nem mindig pontos.

[ Szerkesztve ]

(#68642) flymi válasza V/ (#68641) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megnéztem, tiltva van.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68643) V/ válasza flymi (#68642) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor engedd ki :)

(#68644) flymi válasza V/ (#68643) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Megvolt, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#68645) oke válasza V/ (#68637) üzenetére


oke
senior tag

Ok, köszi, megírtam neki. Nem nagy összeg, csak furcsa hogy nem jelenik meg sehol a nyomonkövetés.

(#68646) V/ válasza oke (#68645) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi időben egy másik helyen vásárolva megadják az ilyenfajta nyomkövetési számot -ingyenes- azután amikor megérkezik nyomkövetési lehetőség nélküli számmal érkezik meg. Lehet, hogy itt is divat lesz?
Addig nem foglalkozom vele amíg nem fizetek + költséget a regisztrált számért, ha megkapom acsomagot.
Logikáját azért nem értem, mert ha az adott helyen reklamálok és az ügyfélszolgálat is leellenőrzi, mivel nem látható mozgás mögötte kapásból visszaadják a pénzt. Ha a valódit, amivel feladta írná be, akkor talán el is hinnék neki hogy feladta, de így?

(#68647) Schimi070 válasza V/ (#68624) üzenetére


Schimi070
tag

Úgy látszik visszaadja amennyit kérek, mondjuk üzenet nem jött. Paypalon látom pending a státusz tegnap óta. Csak az még gond lehet, hogy a webkátya számlája van hozzáadva a paypalhoz. Aliról visszajött számlára a refund és amerikából is.

(#68648) V/ válasza Schimi070 (#68647) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj de ezt nem egészen világos: Csak az még gond lehet, hogy a webkátya számlája van hozzáadva a paypalhoz
Ha a PayPalhez kártya van hozzáadva, akkor a refundok mennek automatikusan arra a számlára amihez tartozik a kártya, azt a számlát nem kell a PayPal-n megadni, mert nincs rá szükség.
Ha viszont adsz hozzá számlát az csak eígy lehetséges:
A virtuális bankkártya, virtuális számlája nem adható hozzá, mert nem fogad bankon kivülről pénzeket, nem önálló számlának tekintendő.
Csak a fő pénzforgalmi számlát lehet hozzáadn, amelyre a jövedelem érkezik és amelyről az utalások történnek.
Ha ehhez adtak bankkártyát, az nem befolyásolja azt, amit a virtuális bankkártyáról és számlájáról írtam.

Remélem a PayPal e-mail címed meg van erősítve, mert ha nincs, akkor lehet pending állapotban a bejövő pénz.

[ Szerkesztve ]

(#68649) Graf-X


Graf-X
csendes tag

Sziasztok! Már kérdeztem korábban, de azóta sem oldódott meg a problémám.
Eladó feladott egy terméket (elektromos gitár tokkal) Angliából Global Shipping Programmal.
Megadott egy tracking numbert, ami ebay-en nem frissül, levelet sem kaptam.
Pitney Bowes trackerén annyi látszik, hogy az eladó feladta és 05.18-án, de a "Processed at the Global Shipping Center" státuszig sem jutott el. Más nyomkövető nem is látja egyáltalán.
Eladónak írtam emailen, nagyon sajnálja, hogy még nem érkezett meg, elkérte újra a címem, mert azt mondta, elvesztette a feladó vényt, rákérdez a postán.
Azóta eltelt több mint egy hét, válasz semmi, pedig többször rákérdeztem, mire jutott.
Hol lehet utána érdeklődni, hol akadhatott el?
Kerületi postahivatalomat ma felkeresem.
Esetleg bekerülhetett vámra? De akkor kaptam volna értesítést, meg EU-ból nincs vámeljárás, eddig miden simán jött.
Global Shipping Center UK-nak van valami publikus elérhetősége? Eddig nem találtam sajnos.
Ha esetleg nem posta hozná, akkor melyik futárcégnél érdemes érdeklődni?
Meddig tudom jelenteni ebay-en, hogy nem érkezett meg?

Köszönöm ismét a segítő válaszokat!

(#68650) V/ válasza Graf-X (#68649) üzenetére


V/
Topikgazda

Meddig tudom jelenteni ebay-en, hogy nem érkezett meg? Van a várható érkezési idő vége dátum, attól számított 30 nap.
Nem a posta fogja szállítani, oda hiába mész.
Mi a nyomköbóvetési szám?
Nem neked kell nyomozni hogy hol akadt el, ha nem kapod meg mehet a request és a case.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.