Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68051) herrká válasza V/ (#68050) üzenetére


herrká
senior tag

Köszönöm!

(#68052) gabor9991 válasza V/ (#68049) üzenetére


gabor9991
őstag

Köszönöm :R

(#68053) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
[Ez] vajon valid?
Sehol máshol nem követhető,csak ezen az oldalon...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68054) V/ válasza atyca (#68053) üzenetére


V/
Topikgazda

Mit ne mondjak Kínából Paraguay-i postával küldemény :F Nem találkoztam ilyennel. Bármi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#68055) parkr


parkr
őstag

ez annyira jó.. nyerjem meg az aukciót aztán majd meglátom hogy mennyi lesz a végösszeg

régebben bezzeg ki volt írva az aktuális ár alapján

(#68056) V/ válasza parkr (#68055) üzenetére


V/
Topikgazda

27% biztos lesz.

[ Szerkesztve ]

(#68057) parkr válasza V/ (#68056) üzenetére


parkr
őstag

global shippinges

(#68058) atyca válasza V/ (#68054) üzenetére


atyca
senior tag

Én hongkonginak nézem a céget [link]
Reménykedésre ad okot,hogy az adott időpontban van repülőjárat.

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68059) V/ válasza parkr (#68057) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor is annyi, Pitney Bowesnél tudják a magyar viszonyokat.

(#68060) parkr válasza V/ (#68059) üzenetére


parkr
őstag

végülis mindegy. így nem venném meg.

(#68061) V/ válasza atyca (#68058) üzenetére


V/
Topikgazda

Vicces vagy, mert ez a 4PX a szállító logisztikai cég lenne, de az árú az bizony Kínából jön. Mert innen indult a motyód Lan Guang, Shenzhen, China.
Más rész a nyomkövetési szám végén a PY az Paraguay rövidítése a nemzetközi postai azonosítók szerint.
És akkor mutatom hogy mit ír erre a nyomkövetési oldal:

Akkor módosítom a #68054 hsz-t ez nem bármi, ez teljes egészében kamu.
Mert ha 8-án megérkezett LONDON-HEATHROW-ra, akkor már itt kellene lenni Mo-n

[ Szerkesztve ]

(#68062) atyca válasza V/ (#68061) üzenetére


atyca
senior tag

Nálad a tapasztalat,én csak erre támaszkodtam

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68063) V/ válasza atyca (#68062) üzenetére


V/
Topikgazda

A 4PX szokott küldeni csomagot, de nem ilyen számmal, mivel Hong Kongi még az a posta is szóba jöhetne, de a PY-os.
Lehet, hogy ez a szám lett neked megadva, de nem a te csomagodé. Az eladóra kellene rákérdezni, hogy biztos benne.
Viszont az eBay nyomkövetése engem is volt amikor "átvert", kézbesítettet mutatott és azután 18 nappal jött meg a küldemény. Kamu volt a bejegyzés, később az eBay is elismerte, hogy nem ők jegyzeték be.

(#68064) bundilolo


bundilolo
tag

Sziasztok,

a vámkezelési megbízáson a számlaértéknél az a szállítási költséggel együtt értendő vagy anélkül. A vámterhet és az Áfá-t remélem a szállítási költség nélkül számolják.

(#68065) V/ válasza bundilolo (#68064) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne reménykedj, a szállítási költség is beszámítandó az áfa alapba és ha lenne vám az is, ahogy az Összefoglaló ezen a részen van leírva: Vám ügyintézés

[ Szerkesztve ]

(#68066) bundilolo válasza V/ (#68065) üzenetére


bundilolo
tag

Köszönöm a választ! :R

(#68067) atyca válasza V/ (#68063) üzenetére


atyca
senior tag

Megy a levélcsata.
Megkértem,hogy ellenőrizze a csomagot,mert nem smakkol a követési szám-futár cég kombó.
Erre megküldte a kezdő hozzászólásomban linkelt nyomkövetést.
Ismét írtam neki,hogy ez így nem jó,erre dobta ezt a linket:
[link]
Hát ez meg nálam nem mutat semmit,ill. nem is működik a keresés.
Megnéznéd esetleg?
Mivel tudnám abba a kis sárga fejébe beleverni,hogy itt valami el lett cseszve?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68068) V/ válasza atyca (#68067) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg neki hogy nem a londoni reptéren laksz és Londonból 5-6 nap alatt Mo-ra kell érnie.
Ugyanaz látható egyébként:

(#68069) atyca válasza V/ (#68068) üzenetére


atyca
senior tag

:R ,hogy megnézted!
Megírtam neki.
Előző levelében bizalmat,és türelmet kért.Még a második meg is lenne,de ötven év felett már kialakult bennem egy kis egészséges paranoia :D
Elvi síkon akkor megjöhet mostanában,10 napos a Heathrow bejegyzés.
Feltéve,hogy nem kamu az egész...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68070) trialboj


trialboj
őstag

RÉg nem ettem semmit innen, pont azért mert rettentessen lemaradottnak tartom a szállítási lehetőségeket.

Van egy Ázsiai eladó akitől érdekelne pár cucc, de csak 1 ingyenes szállítási lehetőséget adott meg, aminek a leggyorsabb opciója is több mint 1 hónap. Holott, pl baggoodon 7 hét az átlag egy kínai csomagnál.

Van bármi lehetőség, hogy egyéb szállítási opciókat is kapjak egy bizonyos termékre? Mert én eddig még 1x sem találtam olyat akár eun belül, aki 1nél több lehetőséget írt volna be.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68071) tahepa válasza trialboj (#68070) üzenetére


tahepa
senior tag

Banggood-on átlag 7 napos kínai feladású szállítás? Hol ?Mikor?Sosem volt így.

(#68072) V/ válasza trialboj (#68070) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen van rá mód.
Keresel olyan szállítási módot ami neked megfelelne, annak a költségét és azt hogy te kifizeted megírod az eladónak és megkéred hogy állítsa be szállítási lehetőségnek.
Azért szoktak néha elzárkózni ettől, mert a szállítási költség összege is beleszámolódik az eBay-nek és a PayPal-nek fizetendő jutalék alapba vagy valamiért nem éri meg nekik

(#68073) trialboj válasza V/ (#68072) üzenetére


trialboj
őstag

Hol lehet ilyet keresni? Azért a származás nincs valami pontosan feltüntetve
Item location:
shanghai, China

Ez a városka kb akkora lehet mint itt a megye :)) Van erre valami bejáratott út, vagy én kellene végignyálazzam a guglit?

(#68071) tahepa Elírtam, elnézést. 3 hetet értettem, nekem minden csomagomat 1 nap alatt feladták és 18-25 nap alatt megérkezett.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#68074) V/ válasza trialboj (#68073) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy értve, hogy pl: a DHL fel tudja venni ott, van nekik díjszámítójuk is, a kínai postának is van expressz szállítása, van angol nyelvű díjszabása.
Ez pont elég adatnak: Shanghai, Kína.
De az Összefoglalóban ezen a részen Az eBay-n történő eladásról néhány gondolat van két futár díj kalkulátor, a másodikkal számolható ide irányba is.

(#68075) shield válasza V/ (#68072) üzenetére


shield
őstag

Kinéztem magamnak egy autó rádiót az ebay.de-n, ami 46 euro, erre rájön 7 euro szállítási költség. A cuccot a DHL szállítja. Ha fent akad a vámon, akkor csak a szállító céggel lehet csak vámoltatni, ami horror ár a postáéhoz képest?

Közben elkezdtem számolgatni, ebay.com-on rendelem meg ua. cuccot, akkor 2500-3000Ft-tal olcsóbban kapom meg, ingyen szállítással. Ha fent akad a vámon, akkor ha jól tudom max. 15% a vám, ugyanúgy megfizetem az ÁFA-t és a posta 2500Ft díját, akkor így kb. 5-6E Ft-al olcsóbban jövök ki.
Jól számoltam?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68076) V/ válasza shield (#68075) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon nem jól számolsz.
Ami Németországból jön az nem akad meg a vámon, nincs áfa sem vám az EU-s országból érkező árukra.
De mindegy melyik eBay oldalon nézed, jobb lett volna ha a a linkjét adod meg a hirdetésnek.

akkor ha jól tudom max. 15% a vám, ugyanúgy megfizetem az ÁFA-t és a posta 2500Ft díját, akkor így kb. 5-6E Ft-al olcsóbban jövök ki.
Vám nincs, van 27% áfa és a vámeljárási költség, a posta esetén a 2500 Ft.

Akkor számoljunk:
53 € = 16422 Forint, ha németből jön, akkor ennyi és van EU garanciád.
Nem írtál deviza árat de akkor számoljunk 3k-val kevesebbel.
13422 Ft+27% = 17046 Ft + 2500 Ft = 19546 Ft és nincs csak kínai garanciád, ami nehezen kivitelezhető.

[ Szerkesztve ]

(#68077) shield válasza V/ (#68076) üzenetére


shield
őstag

Ez lenne az LINK.

Épp valamelyik nap mentettem el ezt:
Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)

0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
22,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt
150,1-700 euró között kereskedelmi vámtarifa* + 27% áfa terheli a küldeményt
700,1 euró felett kereskedelmi vámtarifa* + 27% áfa terheli a küldeményt

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68079) V/ válasza shield (#68077) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kellett volna ez vámos dolog. Jobb szélen fent a Téma tudnivalókban is szerepel, 2017-es vámhatárok néven, ugyanúgy az Összefoglalóban is benne van.
Én ezt ettől venném meg, mert Hamburgból jön és annyit fizetsz érte amit írtam. A másik kínai linkes, az olcsóbb az mennyibe kerül?

[ Szerkesztve ]

(#68080) shield válasza V/ (#68079) üzenetére


shield
őstag

Most akkor 150 euro-ig nem kell vámot és Áfát fizetni EU raktárról?

Akkor ezt mire kell érteni?
22,1-150 euró között vámmentes, de 27% áfa terheli a küldeményt

Azért írtam, hogyha Áfát kell fizetnem és azt a futár cég intézi (olvastam hogy 6-7ezret is elkérnek), akkor már többe kerül.
Ezt nem értettem, hogy most kell Áfát fizetni vagy nem kell?

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68082) V/ válasza shield (#68080) üzenetére


V/
Topikgazda

Most miről beszélsz?
Elég egyértelműen írtam már itt is:
Ami Németországból jön az nem akad meg a vámon, nincs áfa sem vám az EU-s országból érkező árukra.

Az Európai Unió országaiból történő vásárlás nem tartozik az általad említett dolgok közé mivel mi is EU-s ország vagyunk.
Ezek a szabályok csak az Unión kívülről érkező küldeményekre vonatkoznak.
Vám és áfa felszámítása.
A németországi Hamburg és a kínai Shenzen nem azonos kategória.
2004 óta olyan, mintha bemennél a sarki boltban és ott vásárolsz. A megvett termék árában benne van az adott ország áfája.

Újból neki futva a dolognak, ha azt veszed meg amit linkeltél, kifizeted az 53,25 €-t és azért házhoz viszik neked mindenféle + költség nélkül.
És a postás lesz az, mivel ilyen a német postánál van: DHL Paket International

(#68083) shield válasza V/ (#68082) üzenetére


shield
őstag

Köszönöm a segítséget, akkor megrendelem. Bocsi az értetlenségemért. :B

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#68084) DJ. Ru$y válasza V/ (#68082) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudom elhinni, hogy 13 év után (nyilván már előtte is így volt, csak nem kis hazánkkal kapcsolatban) valaki nem tudja, hogy mi "értelme" van az Uniónak.

Senki ne vegye magára...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#68085) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Eladtam egy alkatrészt az ebay-en és USA-ba küldeném EMS-el, 200 USD az értéke, szükséges cn22/cn23-at kitöltenem hozzá? Nélküle nem lesz gond a kézbesítéssel?

(#68086) V/ válasza p87 (#68085) üzenetére


V/
Topikgazda

Minimum a CN22 kötelező az EMS-hez is, angol nyelven, de ennek semmi köze a kézbesítéshez, az USA vámnak kell.
Viszont előfordulhat hogy az alkatrészre a CN23 van előírva, biztonság kedvéért én eleve a CN23-at mellékelném.
Egyébként 1000 €-tól (kb 1100$) a CN23 a kötelező.

A Posta az EMS-hez ingyen adja a dobozt és az alapárban 50000 Ft-ig biztosítva, nem kell + bizt díj. és ki is mennek érte.

[ Szerkesztve ]

(#68087) p87 válasza V/ (#68086) üzenetére


p87
senior tag

Köszönöm a részletes tájékoztatást! :R

(#68088) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Nem igazán kapcsolódik szorosan a topikhoz, de vett már vki eBay -ről NOD32 licenszt?
Ha igen, van-e ajánlott eladó akitől érdemes venni?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#68089) V/ válasza pvt.peter (#68088) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ajánlom, ha azt akarod használni csak tőlük vásárolj.
14 214 Ft, de vannak kedvezmények:

(#68090) V/


V/
Topikgazda

Június 20-tól változnak a szerződési feltételek, szigorítják az eBay-n kívüli adás-vétel megelőzésére vonatkozó szabályokat.
Jobban ellenőrzik a felhasználók egymás közti üzenet forgalmát, hogy ne legyenek benne a szabály kijátszásra vonatkozó adatok, a megvalósítás mikéntjét nem publikálták, de nem hiszem, hogy minden üzenetet el fognak olvasni.
Eladóknak lényeges, hogy a fix áras hirdetés 30 naponként automatikusan megújul, ha nem sikerül eladni vagy nem töröljük a hirdetést. Itt talán akkor van gond, ha a következő hirdetési ciklusban nem akarjuk az addig használt fizetős opciót igénybe venni. Normál esetben ez csak pozitívum.

[ Szerkesztve ]

(#68091) Vertigo18 válasza V/ (#68090) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is ezt vettem ki az emailből, most érkezett nemrég.

Szerintem átlag usernek/vevőnek semmi sem változik ezzel.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#68092) V/ válasza Vertigo18 (#68091) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem számolod be az átlagba azokat, akik ingerenciát éreznek az eBay-n kívüli megegyezésre. Mert azért vannak.

(#68093) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Nem kaptam meg egy terméket (10 napja volt a maximális kézbesítési dátum), nyitottam egy "case"-t. Az eladónak előtte nem írtam külön (nem tudtam, hogy úgy szokás).
Válaszolt, hogy utánanéz. (Bár szerintem nem volt tracking, most meg nem látom a vásárlás részleteit).

Zárjam le, hogy elégedett vagyok és ha nem jutunk dűlőre, akkor nyissam újra a case-t (már ha lehet)?

Köszönöm!

(#68094) V/ válasza Panthera (#68093) üzenetére


V/
Topikgazda

Közben megkaptad?
De egyébként még maradt 20 napod a reklamációs időből. Ha lezárod nem nyithatód újból.

(#68095) Panthera válasza V/ (#68094) üzenetére


Panthera
őstag

Nem kaptam még meg. Egyébként március 26-án rendeltem meg, másnap adták fel. Szerintem az már nem jön meg, általában 3 hét alatt minden itt van, max 4 hét.

Ok, erre gondoltam, hogy nem szabad lezárni. Ez gond lehet neki, hogy a Resource Center alatt reklamáltam?

(#68096) V/ válasza Panthera (#68095) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem gond, mert ott is lehet. De ha elindítod, akkor 30 napon belül kérned kell az eBay döntését vagy bezárul automatikusan.
A 3-4 héttel nem egészen van igazad, gyakran van 40-50 napos szállítási idő, előfordulhat hogy 1 héten belül megkapod és a Magyar Posta is lehet a késlekedés oka, mert nem minden küldemény kerül ki azonnal a Nemzetközi Posta Kicserélő Központból a Postához kézbesítésre.

(#68097) gabor9991 válasza V/ (#68094) üzenetére


gabor9991
őstag

Csak meg szeretném kérdezni tőled, szerinted az eladók miért csinálják azt az ebay-en, hogy alacsony áron hirdetnek dolgokat paypal fizetési móddal, kevés pozitív eladói értékeléssel, és nem küldik el a terméket?
Többször jártam már így mostanában, hogy ilyen dolgokba botlok, és ha pár nap múlva megnézem, az eladó már el van tüntetve.
Rendeltem mostanában ilyen eladótól németországból és nem kaptam meg, refund lett a vége.
Rendeltem kínából, viszonylag jó áron, de már gyanús volt, hogy expressz postával volt a szállítás megadva, ma lett volna az utolsó napja a megadott időn belül hogy megérkezzen, de még fel sem adta, üzenetre nem válaszol, rajtam kívül már sokan negatívval értékelték ezt az eladót emiatt.Én is nyitottam case-t.
Szóval szerinted ezt miért csinálják?Mire jó ez?

Szerk: pl .ilyenre goldolok
ez kb. 3-4 szer ennyiért van más eladónál

[ Szerkesztve ]

(#68098) V/ válasza gabor9991 (#68097) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom, én évek óta nem futottam bele ilyen dologba -gyakran vásárolok- egy alkalom volt amikor nem küldték el azt amit kifizettem mert elírták az árat, de szólt és amit kifizettem azt visszakaptam.
Mindenhol vannak csalók, akik a meggazdagodás ezt az útját látják célravezetőnek.
Viszont ha az eBay-n vásárolsz akkor 2 vásárlói védelem is minimális csökkenti a veszteséged, ellentétben néhány Mo-n működő hirdetési oldaltól eltérően.

(#68099) Panthera válasza V/ (#68096) üzenetére


Panthera
őstag

Értem. Lehet hogy jelentkezek még, ha elakadok, addig is köszönöm a segítséget!

(#68100) gabor9991 válasza V/ (#68098) üzenetére


gabor9991
őstag

Értem, csak nem tudom nekik mi ebben az üzlet, gondolom pénzük ebből nekik nem lesz.
Majdnem napi szinten látok ilyeneket, smart box még olcsóbban :)
Lehet meg is rendelem, ha nem kapom meg akkor sem került semmibe. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.