Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68551) Neul válasza V/ (#68550) üzenetére


Neul
csendes tag

Nem fizettem érte, egy barátom küldi ajándékba, dehát nem tudja ő hogy megy ez nálunk magyaroknál (sőt, mivel nagyobb ajándékot még nem kaptam külföldről csak apróságokat amit ebayen vettem, igazából én sem vágtam). ilyenek vannak benne hogy törölköző, leginkább gyerekjátékok gumi kulcstartó, kis plüss, legyező stb, de mindet én kértem a gyűjteményembe, szóval nem eladásra vannak.

(#68552) V/ válasza Neul (#68551) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor lehet hogy nem lesz gond, csak lassú mostanában a Távol-Keletről érkező küldemények feldolgozása.

(#68553) atirag


atirag
őstag

Kis segítségre volna szükségem .
Vásároltam Angliából egy termeket amit mikor megkaptam nem az volt mint a képen .
Írtam az eladónak és mondta küldjem vissza. Ezzel nincs baj meg is tettem. Amit küldött címet
Ida küldtem . Most valahol tőle pár km-re van,de nem viszik ki neki mert nem találják .
Elvileg már kétszer próbáltak kézbesíteni . A levelezésben valami papírt szeretne amivel fel tudja venni a csomagot. Kb 80ezer Ft így azért nem hagynám elúszni .
Van valami módja ,hogy megkapjam a pénzem ? Az eladón valahogy úgy érzem ,hogy nem segítőkész .
Az eBay-nek írtam a történtekről ,de eddig ott tartunk,hogy közvetítőt játszanak csak .
Nincs erre valami lehetőség ,hogy tehessen valamit?

(#68554) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Angliából rendeltem egy terméket, a Global Shipping Program-mal szállítják, Magyarországon belül melyik cég fogja kiszállítani?

(#68555) V/ válasza Fehercsoki (#68554) üzenetére


V/
Topikgazda

De konkrétan mi lett választva szállítási módnak?
Mert hozhatja a Posta és futár cég is, DPD, GLS. Egyébként folyamatosan kapni fogsz értesítéseket a küldemény helyzetéről és a nyomkövetési számból is lehet tudni, hogy ki lesz a szállító.
Ha nem vagy otthon amikor viszik, hagynak értesítést. Így szerintem mindegy, hogy mi a neve.

(#68556) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Rendeltem egy okosórát Angliából Global Shipping Program szállítással.
Gond van az órával (szétesve érkezett a lezárt dobozban :((( ), az eladó további támogatásért az eBayhez küldött.

Azt már megtaláltam itt a topikban (köszi az infókat :R ), hogy vissza kell küldenem postán, amit a PayPal kifizet 14 napon belül. A címet természetesen egyeztetem az eladóval. Jól értettem?

Samsung Galaxy A54

(#68557) V/ válasza Viktor0610 (#68556) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, jól érted. Én akkor tekintem elfogadhatónak a címet, ha van a név is és az utóbbi időben kérek egy telefonszámot is ahol eléri a kézbesítő.

(#68558) Viktor0610 válasza V/ (#68557) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszi a választ!
A cím egyeztetés alatt (érdekes, most nem válaszol olyan gyorsan az eladó, mint korábban :(( ), de akkor kérek tőle egy nevet és tel.számot is.

Samsung Galaxy A54

(#68559) V/ válasza Viktor0610 (#68558) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos a postások mindenhol a nevet is keresik az adott címen, főleg, ha alá kell írni a kézbesítési visszaigazolást, ha nincs név, kapásból visszaküldhetik, hogy a címzett az adott helyen ismeretlen.

(#68560) Neul válasza V/ (#68552) üzenetére


Neul
csendes tag

HUNGARY, BUDAPEST 1005 Departure from inward office of exchange

úgy tűnik megoldódott, mert továbbküldték onnan :)
most jöttem rá hogy nem is ebbe a topikba kellett volna írnom, mert ugye nem rendeltem hanem kaptam ami érkezik, de itt korábban is kaptam segítséget és valamiért ideragadtam. köszi. :)

(#68561) V/ válasza Neul (#68560) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, úgy tűnik hogy már viszi a postás, holnap vagy holnapután nálad lehet. Ennyi elfér ebben a topikban is, nem gond. :)

(#68562) oke


oke
senior tag

Vettem egy terméket 06.14-én, státusza 06.15-én, "Shipped on"-ra változott. Kaptam Tracking number-t is, viszont hiába keresek rá bárhol, nem talál ilyen küldeményt. Elképzelhető, hogy nem jó számot adott meg az eladó? Vagy nem is lehet esetleg nyomonkövetni?

(#68563) totyak válasza V/ (#68546) üzenetére


totyak
aktív tag

Ma jött a mailemre egy ilyen:
http://kephost.com/images/2017/06/20/ebay.jpg

Sztenderd eBay üzenetnek néz ki, de legalább már van postaköltség Magyarországra. Ilyennek kell érkezni, erre vártam? Magán az eBay rendszerén miért nem értesít?

Ha felmegyek az eBay-re, a termék fizetésénél is ott van már ugyanez az összeg. Ez akkor azt jelenti, hogy az eladó végre hajlandó volt beállítani a dolgokat, fizethetek?

Kicsit tartok tőle, hogy tényleg úgy lesz, ahogy írtad és ennél sokkal drágább a posta és az egész csak arra megy ki, hogy úgy tűnjön, ő elpostázta, de út közben véletlenül elveszett és majd, ha reklamálok, visszaadja a pénzem. Ne így legyen.

(Elnézést a sok buta kérdésért, nekem nem egyértelműek ezek a dolgok)

Köszönöm

(#68564) V/ válasza oke (#68562) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha megadnád a számot esetleg, mert így nem igazán lehet jó választ adni.

[ Szerkesztve ]

(#68565) V/ válasza totyak (#68563) üzenetére


V/
Topikgazda

Magán az eBay rendszerén miért nem értesít? Dehogynem értesít, azt látod, ez így működik.

Igen ezt vártad, az e-mailben lévő Pay gombra kattitnva fizesd ki. Ez az a total request kérés eredménye, 3,8 Font a szállítási költség. Összesen 6,8-at fizetsz.
Lassan lemaradsz a 48 óráról, ez a 21 órája 18:31 tegnapi?

[ Szerkesztve ]

(#68566) totyak válasza V/ (#68565) üzenetére


totyak
aktív tag

Ihen, 19-én 18:31-kor jött. Ma reggel láttam, de idáig melóban voltam.

(#68567) totyak válasza V/ (#68565) üzenetére


totyak
aktív tag

Az előzőt sajnos már nem engedte szerkeszteni.

Nem tudom a 48 óra mire vonatkozik, mindenesetre gyorsan kifizettem, minden rendben levőnek tűnik, köszönöm a segítséget.

Royal Mail International Standard postával érkezik, kezdek egyre jobban kételkedni, hogy 3,8-ért ideér :-(

(#68568) V/ válasza totyak (#68567) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem kell kételkedni, ha többet fizetne érte az már az ő problémája, de esetleg van neki valami céges szerződése és annak keretében olcsóbban veszi fel a Királyi Posta.
Az eBay-n 48 órán belül kel kifizetni a vásárolt terméket, ahol nincs ilyen számlakérés ott a licit megnyeréstől, vagy a Buy It Now gombra kattintástól, míg itt az e-mail megkapásától számítva. Azután az eladó indíthat a vevő ellen case-t a nem fizetés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#68569) flash-


flash-
veterán

üdv

nem találtam Banggood fórumot ezért itt kérdezem:

rendeltem ezt júni 1-jén.még nem jött meg.kezdhetek aggódni?
kaptam tracking számot de nem tudom hova írjam be..kérelek segítsetek.

LINK

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68570) Viktor0610 válasza flash- (#68569) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rosszul kerestél. :P
Először én is. :D

Meg van külföldi rendelős topik is. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68571) flash- válasza flash- (#68569) üzenetére


flash-
veterán

köszi, amúgy oké megoldódott..

alábbi oldal kiadta hogy hol keressem, illetve a magyar posta keresőjébe is benne volt már mert tegnap érkezett hunba...
https://chinapost-track.com/

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#68572) chungee


chungee
addikt

Napot!

Hogy tudok német ebay-en angolul böngészni:F Nulla a német tudásom :B Azért mert kinn dolgozik a tesóm és megspórolnék a postán mert a legtöbb cuccnál belföldre freeshipping van :)

(#68573) oke válasza V/ (#68564) üzenetére


oke
senior tag

Ez a szám:
RG907016778CN

(#68574) V/ válasza chungee (#68572) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, az német nyelvű. Azért annyira nem jellemző nagy arányban a németekre az ingyen posta, inkább a személyes átvételt adják meg, vagy posta.

[ Szerkesztve ]

(#68575) V/ válasza oke (#68573) üzenetére


V/
Topikgazda

A szám formátum jó, ez rendes postai nyomkövetési szám, általában kellhet neki több nap amíg feléled, mert van akinek nem kell elektronikusan igényelni -az azonnal látszódni szokott a nyomkövetési oldalakon- hanem van neki címke ilyenre, majd ha bekerül egy postahivatalba akkor éled fel.
Nyugodtan kérdezz rá a Contact seller általános kérdés kiválasztással, hogy ez jó szám-e, de az is lehet, hogy 1-2 nap és látni fogod.

(#68576) Viktor0610 válasza V/ (#68574) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Meg én azt figyeltem, hogy ugyanaz a termék fenn van ingyen postával drágábban vagy fizetős postával olcsóbban. :D
Tehát kb. semmit sem érne vele.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#68577) oke válasza V/ (#68575) üzenetére


oke
senior tag

Akkor ezt a hetet még megvárom, elvileg augusztus 3 a szállítási határidő vége.

(#68578) V/ válasza Viktor0610 (#68576) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen szokott ilyen lenni, :O ez az amin én kiakadok, mert ugyanazt a terméket, de eltérő postázási díjjal nem lehetne meghírdetni.

(#68579) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

A segítségeteket szeretném kérni. Ha Ebayen szeretnék eladni pár kis értékű , nem használt terméket mi érvényes rám adózás szempontjából?

Köszönöm a segítséget

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#68580) V/ válasza GoTReX (#68579) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a topik témája, a magyar adójogszabály alapján kell bevallanod a jövedelmet, az mindegy, hogy az eBay-n vagy a Jófogáson, Vaterán adod el.
Ami különbség, hogy költség az eBay számlája alapján miként számolható el, de ez ugye függ attól, hogy te miként adózól. Egy könyvelővel javaslom, hogy konzultálj.

[ Szerkesztve ]

(#68581) Novics


Novics
senior tag

Üdv szakik!

Mi a tapasztalat mostanában a tyintyinektől érkező cuccok szállítási idejére? Rendeltem egy fényképezőgép tokot május 9-én, hétfőn lejárt a becsült szállítási idő, írtam az eladónak - a trackingje sem működik -, hogy wtf, azt mondta, hogy a China Post trackingje határon kívül nem működik, meg gondok lehetnek a szállítással. Nem vagyok türelmetlen, csak a lóvét nem akarom elbukni, mert drága volt a motyó. Ha elfogadom az eladó válaszát, de utána sem kapom meg a motyót, akkor megint nyithatok case-t? Logikusan igen, de aztán a fene tudja. Gondoltam inkább megkérdezem a hozzáértőket. :) Az Ebayen nem találtam választ, bár tény, hogy annyira nem is ástam bele magamat az apróbetűs részbe. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#68582) V/ válasza Novics (#68581) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló, 2. A problémák megoldása a vásárlói védelem keretében a 3. Mikor nyissunk Case-t? és 8. Határidők a vásárlói védelemmel kapcsolatban.
De adj még 10-12 napot, nekem 3 napja nem tudnak továbbítani a Nemzetközi Posta Kicserélő Központból egy kínai küldeményt, az USA-ból jövő csak 10 órát volt náluk.

[ Szerkesztve ]

(#68583) Destloler


Destloler
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogyan tudok ebay-ről, vagy paypalről hivatalos számlát kérni.
A DHL-nél van egy csomagom és amit elküldtem nekik az nem felelt meg, eddig a magyar psotának mindig jó volt.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Üdv.
Zoli

(#68584) GoTReX válasza V/ (#68580) üzenetére


GoTReX
őstag

Okés. Azért köszönöm!:)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#68585) V/ válasza Destloler (#68583) üzenetére


V/
Topikgazda

Purchase History, Orders, az adott tétel View order details, Printer friendly page és nyomtatás

A PayPal topikban válaszoltam a hasonló kérdésedre bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#68586) atyca válasza atyca (#68518) üzenetére


atyca
senior tag

A fenti ügy folyamodványa:
Ebay case,és villámgyors elutasítás....Gondoltam.
A PayPal-on lehet valami sansz?
Mondjuk még mindig nem értem,hogy egy 3xx dolláros cuccot hogy lehet nem aláírósként feladni...

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#68587) Destloler válasza V/ (#68585) üzenetére


Destloler
tag

Nagyon köszönöm, ezeket küldtem le de nem felel meg DHL-nek, ilyenkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#68588) V/ válasza Destloler (#68587) üzenetére


V/
Topikgazda

Hívd fel őket, mert ugye mást dolgot nem tudsz küldeni, vásárlónak nincs PayPal számla. Az eladóis csak a jutalékról kap összesítettet.
Valamit félreértenek, ugyanis ezek mindig megfelelő okmányok nekik is. A nyomtatvényukat is kitörtve aláírva elküldted? De inkább telefon.

(#68589) V/ válasza atyca (#68586) üzenetére


V/
Topikgazda

Most tényleg nem akarok belemenni, én megnéztem, ez a szabályok szerint kézbesítve lett, az értéke alapján ez még nem aláírós, az adott címen tartozkodó bármely személynek átadva, otthagyva zárt bejárat mögött, akkor kézbesítve.
PayPal dettó az eredménye, mert delivered az állapot, nem pedig a még arrived. De mindenképp legyen dispute indítva, aztán majd kiderül.

Nem okoskodni akarok, de amikor meglett a nyomkövetési szám, már akkor lehet a kézbesítésről egyezkedni velük, mielőtt a címzett városába megérkezne. 13-án már volt szám és 15-én vitték ki.

[ Szerkesztve ]

(#68590) Novics válasza V/ (#68582) üzenetére


Novics
senior tag

Megvolt. Most reggel újra, de abban nem látok semmit arra vonatkozóan, hogy ha már nyitottam egyet, azt lezárom azzal, hogy megegyezünk abban, hogy még várok, de később sem jön meg, akkor tutira lehet ugyanolyant caset nyitni. Nyitottam egyből, mert a tracking nem működött és van pár negatívja azért, mert nem érkezett meg a termék. Azt akartam, hogy nyoma maradjon a dolognak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#68591) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

New Yorkból GSP-al küldött csomag kb mennyi idő alatt ér ide? 2 hét?

⭐ Stella

(#68592) V/ válasza radi8tor (#68591) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem a 06.15-én feladott 06.20-án a kezembe volt, igaz New York alatti Lakewood-ból (New Jersey) jött, de New York-on keresztül.

[ Szerkesztve ]

(#68593) V/ válasza Novics (#68590) üzenetére


V/
Topikgazda

Hidd el, ha egyszer már lezártad, akkor az eBay nem lehet újat nyitni, még más témában sem arra a vásárlásra.

(#68594) oke


oke
senior tag

Jelenleg rendelésem ezen a státuszon áll, mit kell tennem?

Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure

23 800 Ft (C$ 116,95) volt a teljes ár, amit fizettem ebay-en - szállítás ingyenes. Vámot ugye nem kell fizetnem?

(#68595) somnia válasza oke (#68594) üzenetére


somnia
őstag

...azt nem, csak a 27% áfát meg a kezelési költséget...

(#68596) V/ válasza oke (#68594) üzenetére


V/
Topikgazda

Összefoglaló 15. pont
C$ 116,95 esetén úgy számolj, hogy kb. 6562 Ft Áfa és a 2500 Ft vámeljárási költség ( kb. 9062 Ft) megfizetése után a kezedbe nyomják. Persze előtte be kell küldened az igazolásokat és a vámkezelési nyomtatványt.

[ Szerkesztve ]

(#68597) oke válasza V/ (#68596) üzenetére


oke
senior tag

Köszönöm! Nem túl jó hír :(. Kell várnom valami értesítésre? Az nem gond, hogy más a szállítási név/cím?
Ha rendezem velük ezt elektronikusan, akkor kihozzák az árut és a futárnak kell fizetni?

Érdekes, rendeltem már idén a banggood.com-ról hasonló összegért és az simán kihozták.

U.i.: Hát elég alacsonyak a határok, ha alig 6000 Ft felett rendelek, az Áfa mellett még fizethetem a 2500 Ft-os kezelést, ami százalékban elég jelentős..

(#68598) V/ válasza oke (#68597) üzenetére


V/
Topikgazda

más a szállítási név/cím?
Ez most hogy értendő? Annak kell küldeni a vásárlásról szóló igazolásokat akinek címezve van, ő fog értesítőt kapni ajánlott levélben.
Elektronikusan nem lehet intézni, csak e-mailben is le lehet küldeni, de a vámkezelésit ki kell nyomtatni és aláírva, fényképezve, szkennelve csatolva be küldeni.
A postás viszi és neki kell fizetni.
A BG esetén trehány volt a munkavégzés a postán és így nem vámolták. De ez azért jóval az értékhatár felett volt.

(#68599) oke válasza V/ (#68598) üzenetére


oke
senior tag

Úgy értettem, hogy az én ebay-es regisztrációm, de a párom nevére és munkahelyére rendeltük az árut.
Az elektronikust úgy értettem, hogy e-mailon el tudok küldeni mindent, nem kell személyesen bemenni. Nyilván van amit be kell szkennelni.

Ezt hogy értelmezzem a vámpapíron?
"Küldeménytartalom, áruk pontos magyar megnevezése": ide ne a megrendelt termék pontos nevét írjam, hanem pl műanyag makett?

Bocs hogy ilyen értetlen vagyok, de nem vagyok nagy vásárló, ilyen esetem meg nem volt még :)

(#68600) V/ válasza oke (#68599) üzenetére


V/
Topikgazda

Pl ezt így írnám:
Revell 1/144 General Dynamics F-16A Falcon repülő modell készlet.
Személyesen nem is lehet ezt intézni, de ahogy írod úgy lehet. Lényeg az hogy a vámkezelési aláírva, melette a szig szám beírva legyen elküldve.
Megjegyzésbe akkor ezt hogy más a fizető, mint a címzett és ezért olvasható másik név.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.