Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) tusi74 válasza koxx (#3099) üzenetére


tusi74
őstag

Szívesen. :) Szerintem sokkal jobb, mint a webfordítas.hu, ami értelmetlenségeket fordít.

(#3102) tusi74 válasza juliabrilke (#3100) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, de rendes vagy. :R Szerintem is nagyon jó oldal. :)

(#3103) juliabrilke válasza tusi74 (#3102) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jó nagyon. Már csak azt a 4-5 évet kell megvárni és utána már magyar nyelvről/nyelvre is fordít. :D

Egyébként van olyan, hogy az ebay hibás üzenetet küld ki? MErt kaptam egy ilyen üzenetet, hogy gratula, mert nyertem. De a terméknek még van hátra 6 órája. :F A licitált termékeknék is megnéztem és biztos , hogy nem néztem el.

(#3104) cocka válasza tusi74 (#3098) üzenetére


cocka
veterán

Az egy rakás szar. Szerintem a szenvedő szerkezeteket 90%-ban eltolja.

De mindegy, már fordítottam neki belőle pár sort és kiderült, hogy eladóknak van valami rizsa, hogy regisztráljanak valami PostIdent nevű ökörségre, melynek segítségével a személyazonosságukat tudják a németek igazolni.

A PostIdent eljárásban való részvétel feltételeiben meg le van írva, hogy német lakhellyel kell rendelkezni. Na innentől kezdve miről beszélünk? :D


Gondoltam angolul is megvan átírtam co.uk-ra, de nem jött be, úgyhogy neki álltam fordítani. Lényeg, hogy ha ő venni akar, akkor ezzel nem is kéne foglalkoznia. Ha meg eladni, akkor inkább az angollal kellett volna kezdeni.

És mindent megértesz a babelfish által összeállított zagyvalékból? :DD

(#3105) tusi74 válasza cocka (#3104) üzenetére


tusi74
őstag

Amire nekem szükségem van azt igen.

Fizetési feltételeket nézek, mennyire használt stb. Engem az igeidők messzire nem érdekelnek csak az infó. Egy értetlen francia kivételével írni sohasem írok webfordítós szöveget, csak és kizárólag angolul, ott pedig igyekszem helyesen használni az igeidőket. És mint olvashattad fentebb, juliabrilke francia kollégái szerint jó francia szöveget kreált az angol szövegemből.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy én angolul beszélek, és az alapregisztrációmat angolul csináltam (azaz beszélt nyelvemen) az amerikai oldalra, tehát terméklap, és feedback-ek fordításán kívül nekem másra nincs szükségem. Esetleg még arra, hogy az amazon.de-n lehet olvasni a termékekről fehasználói véleményt, de ott sem fontos az igeidő. Bár én azért túl nagy hibákat nem vettem észre, inkább azt, hogy bizonyos német szavakat németül hagy, de akkor azt az egy szót a webfordítással magyarra fordítom.

Próbáld ki a www.webforditas.hu-t, annál ezerszer pontosabb a babelfish.

Nekem a babelfish segítségével sikerült egy német fórum kb. 50 hsz-ából kivadászni, hogyan kell a PDA-mon ROM-ot frissíteni, úgy hogy a kapott PDA-n minden francia volt, És 20 perc múlva angol. Pedig elszúrhattam volna, akkor a PDA=kuka.

[Szerkesztve]

(#3106) cocka válasza tusi74 (#3105) üzenetére


cocka
veterán

Nem baj, majd kérj meg, hogy fordítsam le, ha valami német rizsa van, amit nem értesz. ;)

(#3107) tusi74 válasza cocka (#3106) üzenetére


tusi74
őstag

Oksa, köszi, de a németet nem túlzottan komálom. Ott csak olyan dolgot veszek, amit Angliából nem merek megkockáztatni, pl. eltérő PAL szabvány, vagy egyszerűen német specialitás. Minden mást Angliából, vagy ha valami nagyon szuper áron van, akkor más Ebay-en, olasz, francia. A németek nem szeretik a PayPal-t csak az ''Überweisung''-ot. Én meg azt nem komálom.

Másrészt ha ügyet kell intézni, pl. írni levelelet DPD-nek Hermesnek, azért angolul mindig tudok kommunikálni, angolul válaszolnak. www.computeruniverse.net egyik kedvenc német áruházam alapban angolul jön be, mindent tudok angolul intézni, alapszavakat meg azért tudok németül, hogy név, város, irányítószám stb., mert azért nekem volt német barátom is anno, tehát valamennyi német a kosszal együtt ragadt rám, bár vele is angolul beszélgettünk.

Eddig egyetlen esetben nem sikerült az angolt használni, az az ominózus francia eladó volt, akiről itt sokat sztoriztam. Ritka egy értetlen. Na neki kénytelen voltam babelfish-ses szöveget küldeni franciául.

(#3108) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Vettem még 3 terméket a német ebayen és most látom, hogy az egyiknél FrAnCiA az eladó. :O :W

Na... kezdhetek és is francia leveleket fordítgatni és idétlen levelekre válaszolgatni. :W

(#3109) tusi74 válasza juliabrilke (#3108) üzenetére


tusi74
őstag

Hihi, lélekben veled vagyok. :D Első, szólj, neki, hogy EU-ban vagyunk!!! Halál komoly, nem vicc. És ha Colissimo-val küldi, írdd meg neki, hogy olyan papírt töltösön ki, hogy Colissimo International-EU, és a papír színe KÉK, és még véletlenül sem narancssárga!!! Ezt írdd meg neki, mert az idegeid látják egyébként kárát.

[Szerkesztve]

(#3110) juliabrilke válasza tusi74 (#3109) üzenetére


juliabrilke
addikt

Üdvözlet és köszönet a tanácsokért a nagy francia szakértőnek! :R :R

Jól hangzik. Ezt sajnos elnéztem, de csak magamat okolhatom. Mondjuk vannak francia kollégáim. :D

''Első, szólj, neki, hogy EU-ban vagyunk!!!'' :D :D
Már látom a levelem elejét : ''Good day! I'm Viktor from EU! '' :D


[Szerkesztve]

(#3111) tusi74 válasza juliabrilke (#3110) üzenetére


tusi74
őstag

Legjobb, ha színnel demonstrálod neki, hogy ''blue paper''.

(#3112) juliabrilke válasza tusi74 (#3111) üzenetére


juliabrilke
addikt

Na ilyenkor mit lehet tenni? Kaptam egy levelet az egyik germántól, hogy kellene még 10€-ót küldeni, mert több a posta, mint gondolta... :W

10€ a termék ára és 17€ lenne a posta. Egyébként 6.99€ volt feltüntetve Magyarországra postköltségnek. Ilyenkor ki lehet szállni, hogy nem ok már így az üzlet?

(#3113) tusi74 válasza juliabrilke (#3112) üzenetére


tusi74
őstag

Attól függy micsoda, mert én a németektől egy billentyűzetet és egy egeret rendeltem, 2 különböző eladótól, és mindkettő 15-20 € között volt DPD-vel, és a DPD olcsóbb, mint a posta. De pl. a HDD-s DVD felvevő is 20 €-ért jött el.

Viszont a PDA fólia 5 € sima postával, és nem ajánlottan. Úgyhogy a méret a lényeg. ;)

(#3114) juliabrilke válasza tusi74 (#3113) üzenetére


juliabrilke
addikt

:B :B

Egy alaplap lenne, tehát elég méretes.De 17€ már ott van nála PayPal-en elküldtem neki.Írtam neki, hoyg keressen valami olcsóbb megoldást.

Emailben meg ezt kaptam:
Preis: EUR 10,00
Menge: 1
Betrag: EUR 10,00
Verpackung & Versand:
Versicherter Versand: EUR 7,00

KIfizettem gyorsan, ezért érzem most azt, hogy egy kicsit lehúzás szaga van az egésznek. :(((

(#3115) tusi74 válasza juliabrilke (#3114) üzenetére


tusi74
őstag

Nem hinném, hogy átverés. 6.90 €-ért egy alaplap tuti nem jön el. Másrészt, ha találtál egy olyan németet, aki használ PayPal-t, az tuti DPD-vel küldi, főleg számtech cuccot. Ott meg 15 €-nál kezdődik a szállítás. Ha még rádterheli a PayPal díjat, amit a németek előszeretettel megtesznek (2-5 €), akkor már ott vagyunk, hogy 17 €.

(#3116) juliabrilke válasza tusi74 (#3115) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tényleg...kimaradt az örömünnep a ''PayPal-t használó német'' miatt. :C :DD

Mondtam neki, hogy övé a 2x-es költség PayPal miatt. Arra mondta, hogy ok. Na mindegy.
Elküldöm neki az összeget, de többet nem csinálok ilyet, hogygyorsan utalok, mert csak nekem gond.

(#3117) Bash válasza juliabrilke (#3114) üzenetére


Bash
őstag

Nem vagy köteles fizetni egy extra centet sem. Az eladónak a leírásban meghatározott szállítási díjért szállítania kell a megnyert terméket. Ha erre nem hajlandó lehet jelenteni, mint Non-selling Seller: [link].

http://bashtravel.com/

(#3118) juliabrilke válasza Bash (#3117) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes! Ennek örülök. Mert már lassan azon gondolkoztam, hogy visszakérem az eddig odaadott 17€-t és hagyjuk egymást. Pedig nem is arról volt szó, hogy nem néztem meg a postakültságet, csak eléggé félreinformáltak...

''Non-selling Seller'' Ezt hogyan fordítanád le? :D

(#3119) tusi74 válasza juliabrilke (#3118) üzenetére


tusi74
őstag

''Non-selling seller''=''nem-eladó eladó'' szó szerint. :D

[Szerkesztve]

(#3120) juliabrilke válasza tusi74 (#3119) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen..ezért kérdeztem én is... :D :D Pontosan elolvasom, hogy mit is kell csinálni, hogy valaki nem-eladó eladó legyen. :D Aranyos megfogalmazás nagyon.

Na megyek és csinálok magamból nem-vevő vevőt. :D

(#3121) tusi74 válasza juliabrilke (#3120) üzenetére


tusi74
őstag

Szerintem egyébként úgy értik, hogy eladó, aki nem akarja eladni a cuccát, csak így egy kicsit rövidebb. :)

(#3122) Tüzi válasza PEPE85 (#30) üzenetére

Ja én is olyanokat rendelek... :) Kenyér, tej, paprika... carbonkormány, greddy turbó, meg tein lengéscsillapító :DDD

jóvan, jóra válaszoltam :W :R

[Szerkesztve]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3123) rulez001


rulez001
csendes tag

Sziasztok. Eddig nekem nagyon jól sül el minden. 2 terméket rendeltem, mindkettőt azonnal kifizettem, a mai napig egyik sem érkezett meg, ez emailekre egyik eladó sem hajlandó válaszolni, közben akitől a felsőt rendeltem kirúgták az ebayról, a másiknak pedig eddig 600pozitív feedback után most egymás után 10 negatív jött különböző felhasználóktól. Én már nem reménykedem semmiben, a termékeket nem is várom már, ha megjön akkor örülök, ha nem akkor nem.

(#3124) juliabrilke válasza tusi74 (#3121) üzenetére


juliabrilke
addikt

Érdekes. Jeleztem a germán ebayes kollégának, hogy ez így nem igazán ok...
Nekem nem ezeket az adatokat küldték el, amiket most ő próbál bemesélni nekem. Közöltem vele normálisan, hogy kifizettem a terméket, tehát próbálja megoldani a postát vagy a cucc nem igazán kell.
Érdekes, hogy talált egy megoldást 8€-ért, ami lehet, hogy működni fog... :B :U Vannak még véletlenek... :U
Ezek után most ne gondoljam azt, hogy át akart verni?

(#3125) juliabrilke válasza rulez001 (#3123) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lassan (értsd: most) szerintem akkor ideje lesz szólni az ebay-nek. Emlékszem, hogy azt javasoltuk, hogy várd meg a hétfőt, hátha. Egyébként olyan lehet, hogy az egyik eladó elmegy nyaralni vagy valami, de ilyen esetben az én ügyfeleim szoktak szólni ELŐRE, hogy legyek türelemmel, ameddig nem érkezik vissza.

Az ebay-es emberek elérhetőségét meg nem igazán tudom, de szerintem a főoldalon rajta van az összes infó, maivel kapcsolatba lehet velük lépni ilyen esetekben.

(#3126) dragonfx


dragonfx
veterán

Ezt nem hiszem el :(

Lehet visszavitték a fényszórókata németnek, mert elméletben azt írta a ups nem talált a mega címem, faxa, pedig mindent megadtam pontosan, paypallal fizettem ott is a címem :(((
Ennyire nyomorékok most komolyan? :O
Már elöző is rázós volt velük, a dhl meg a dpd sokkal jobb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3127) Tüzi válasza dragonfx (#3126) üzenetére

Nekik ebben van a pénz, meg a raktározásban...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3128) juliabrilke válasza dragonfx (#3126) üzenetére


juliabrilke
addikt

Talán egy telefonnal meg lehetne oldani az egészet. Csak időben kellene őket felhívni. Ha visszavitték, akkor meg elküldeted még 1x velük, persze az ő költségükön.
Ezt az infót a csomagkövető írta egyébként ki?

(#3129) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!
Amerikából rendeltem egy kütyüt, 10$ volt, 17$ a posta, meg volt valami Postal Insurance, 1$,tehát összesen 28$.

Szerintetek levámolják?

(#3130) koxx válasza passatgt (#3129) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

röviden: nem :)

hosszabban: #798
''Elmélet:
Ajándék küldeményekre vonatkozó váminformációk: [link]
Tehát a nem kereskedelmi célú ajándék küldeményeket ÁFA illetve vám nem terheli, ha az értéke nem haladja meg a 45 ECU-t (gyakorlatilag 45 EUR, ami jelenlegi árfolyam szerint 54 USD). Ha az összérték meghaladja a 45 ECU-t, akkor mentesség adható a 45 ECU alatti értékű árukra, tehát elvileg 3 db egyenként 40 ECU értékű árucikk ajándék küldeményként szintén mentesülhet az ÁFA és vám fizetési kötelezettség alól. Természetesen mindez csak akkor igaz, ha a linken részletesen taglalt árucikkekre vonatkozó mennyiségi korlátozásnak eleget teszünk.

Biztosításra vonatkozó információk: [link] [link]
Magyarországra postázott küldeményekre biztosítás a küldemény értékétől függetlenül maximálisan $5000-ig opcionálisan köthető, ami elveszett, megfosztogatott, illetve sérülten érkezett küldemények esetén egy hosszadalmas folyamat (bizonyítékgyűjtés, értékmegállapítás stb.) után elvileg visszakapható.

Gyakorlat, jótanácsok:
Ajándék küldeményeket megfelelően alacsony értékmegjelöléssel nem szokták bántani, de a Vám- és Pénzügyőrség félelmetes pallosa bármikor lecsaphat, ez benne van a pakliban.
Ha van rá lehetőség, mindenkinek a Global Express Mail-t (EMS) [link] ajánlom, $100 biztosítást tartalmaz. Egyrészt nem kell hetekig izgulni a küldemény miatt, általában 4 nap alatt kézbesítik. Másrészt online nyomon követhető, bár tény, hogy ritkán frissítik. Nagymértékben megnöveli az ÁFA és vám fizetési kötelezettségek alól való ''megmenekülés'' esélyét.
Az évek során a rengeteg Magyarországra küldött (több tízezer dollár összértékű) csomagjaim kivétel nélkül mind sértetlenül megérkeztek, közülük összesen hármat vámoltak meg, ami egy körülbelüli százalékos aránynak is tekinthető.
''

(#3131) juliabrilke válasza passatgt (#3129) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tessék egy kicsit keresgélni benne...

[link]
[link]
[link]

Jó olvasást. :)) A megoldás is benne van.

(#3132) L.T. válasza juliabrilke (#3131) üzenetére


L.T.
aktív tag

Így van :R

(#3133) passatgt


passatgt
aktív tag

Értem, akkor nem izgulok, köszi:)

Shipping insurance

Ez mit jelent?

(#3134) passatgt válasza passatgt (#3133) üzenetére


passatgt
aktív tag

És utólag írjak neki, hogy írja rá a dobozra, hogy gift?
Vagy ez természetes már, hogy ráírja?

(#3135) tusi74 válasza passatgt (#3133) üzenetére


tusi74
őstag

Biztosítás a csomagra.

(#3136) L.T. válasza passatgt (#3134) üzenetére


L.T.
aktív tag

Shipping insurance: szállítási biztosítás. Ha lehet rá kötni és nem túl drága köss rá sose lehet tudni... :U
A Hong Kong-ból érkező cuccokra nekem mindíg ráírták, hogy gift. Amikor fizetsz paypal-al akkor üzenhetsz az eladónak, hogy írja rá.
Azt vagy bejön, vagy nem. De általában igen.

(#3137) juliabrilke válasza tusi74 (#3135) üzenetére


juliabrilke
addikt

Látom megérkezett a ''francia ellenállás egyik jeles képviselője''. :D :R

(#3138) juliabrilke válasza passatgt (#3134) üzenetére


juliabrilke
addikt

Utólag is rá lehet írni, (lehetőleg az feladás előtt, mert akkor már nem annyira hatékony... :D

Shipping insurance-t meg már látom, hogy elmagyarázták. Azért ezekkel jó lenne tisztában lenni még előtte, mert lehet ezen bukni.

[Szerkesztve]

(#3139) tusi74 válasza juliabrilke (#3137) üzenetére


tusi74
őstag

:D És tényleg mi van a francia eladóddal? Küldte már a cuccot?

Most egyébként egy angollal ''szenvedek''. Kinéztem egy olyan paradicsompasszírozót, amit anyukám évek óta keres. Mindenben pont olyan. De 35.95 Ł-ért akarja küldeni, holott, 23.98 Ł maga a cucc is.

[link]

[Szerkesztve]

(#3140) juliabrilke válasza tusi74 (#3139) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kifizettem, feladta a csomagot. Nem nagyon beszélünk egymással. Aki meg növelni akarta a postaköltséget, ő meg talált egy olcsóbb megoldást (érdekes :) )

Msot egyet nem tudok elérni, mert állítólag nyaral, de 2 napja vissza kellett, hgoy jöjjön. Előre nem akarok fizetni, mert kitalál még valami hülyeséget. Viszont így nem tudok licitálni, mert a kifizetetlen áruk értéke nagyobb egy adott összegnél. :(((

:Y A paszírozó aranyból van? Fém és nehéz? Vagy köt törés ellen rá biztosítást? ;)

(#3141) tusi74 válasza juliabrilke (#3140) üzenetére


tusi74
őstag

Műanyag!!! :D megírtam neki, hogy a RoyalMail Smallpacket még a legrosszabb 2 kg-os esetet véve is 10.88 Ł, ha Signed for-ral szeretné, akkor +3,50 Ł, de semmiképpen nem 35 Ł. na azóta nagy csend és hullaszag. :(

(#3142) koxx válasza tusi74 (#3139) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet, hogy ebben az árban benne van
- házhoz szállítja személyesen
- ledarál 10kg paradicsomot, ebédet főz, tálal majd mosogat :DDD


kicsit húzós az a közel 14ezer ft-os pk :/

(#3143) tusi74 válasza koxx (#3142) üzenetére


tusi74
őstag

Na ez az!!! Szerintem úgy gondoltal hülye magyar. Ráadásul ezt írta:

''Hi
You can buy all of our products in our On Line Shop at www.ascott.biz you can pay by Paypal. The shipping to your area is £35.95
Regards
- ascottltd''


Vagyis, hogy az online shopjában vegyem meg. Én vagy az Ebay-en veszem meg, vagy sehol. De azért próbálkozott.

(#3144) juliabrilke válasza tusi74 (#3141) üzenetére


juliabrilke
addikt

Jaa... :D Nagyon speciális lehet, ha Angliából akarod megrendelni a paszírozót. 2 kg alatt tényleg ~11ł lenne a postaköltség. Ez is le akar nyúlni... :(((

Miért nem jó a nagy vödörben mezítlábas módszer? :D :D

(#3145) tusi74 válasza juliabrilke (#3144) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt vadásszuk már évek óta! És! Megvan! Még a 10 Ł körüli postaköltséget rászánnám, és mondjuk eldugnám, jó lenne karácsonyra, de 35 Ł-ot nem.

(#3146) juliabrilke válasza tusi74 (#3145) üzenetére


juliabrilke
addikt

Tudsz linkelni egy képet vagy valamit. Már komolyan kiváncsi vagyok rá. :D

(#3147) tusi74 válasza juliabrilke (#3146) üzenetére


tusi74
őstag

(#3148) passatgt


passatgt
aktív tag

Már feljebb linkelte:)

Egyébként egy lézert rendeltem, zöld, 5mw-os.
Youtube-on találtam róla egy videót, miszerint ha szétszedem, van benne egy kis csavar, amit ha odébb tekerek, növekszik a hullámhossz és így meggyújtja a gyufát és kilyukasztja a lufit :DD

(#3149) juliabrilke válasza passatgt (#3148) üzenetére


juliabrilke
addikt

Láttam, csak valami superzoomos 1024x768-as képre gondoltam, hogy jobban láthassan, hogy mit is tudhat ez a csoda. :)

A videót most mutatta a kolléga... :D

[Szerkesztve]

(#3150) tusi74 válasza juliabrilke (#3149) üzenetére


tusi74
őstag

MIlyen videót?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.