Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3801) tusi74 válasza Oliverda (#3800) üzenetére


tusi74
őstag

Alapban én is, de attól még 100 EUR-ig, ha a másik fél elfogadja használhatja. De semmiképpen nem azt jelenti, hogy csak verifiedként használhatja a kártyás fizetést. Egyébként én is amellett vagyok, hoyg minél hamarabb meg kell csinálni.

(#3802) joergie válasza tusi74 (#3801) üzenetére


joergie
őstag

Egyébként én is amellett vagyok, hogy minél hamarabb meg kell csinálni.
Erről van szó. Ahelyett hogy vitatkozunk, segítenénk.
Szerintem 100 EUR alatt nem éri meg venni, a posta miatt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#3803) tusi74 válasza joergie (#3802) üzenetére


tusi74
őstag

Oksa, megegyeztünk, szent a béke. :)

Akkor én kivétel vagyok, mert én meg 100 EUR alatt veszem a 90%-ot, és 10%, ami felette van. Mert szerintem az ember bosszúsabb, ha 25.000 Ft feletti cucca tűnik el, vagy pár Ł, € értékű. Most pl. Angliából nem jön meg egy 1,5 Ł értékű cucc, a sztrájk miatt már 2 hete. Ha nem kapom meg ez van, az ember, ennyiért nem replikázik, ha ez 100 € lenne, akkor meg a falat kaparnám.

(#3804) tusi74 válasza joergie (#3802) üzenetére


tusi74
őstag

Viszont, ha valaki kis értékben vásárol az Ebay-en, és a többség az, nyugodtan használhatja azalatt a 4 nap alatt is a PayPal-ját, míg el nem éri a vásárlásainak az összértéke a 100 €. Ha átlag 20 €-ral számolunk, ez akár 5 vásárlást jelenthet.

Egyébként véleményem szerint az összesen kifizetendő összeget kell nézni, nem az áru értéke és a postaköltésg arányt, mert sok eladó azzal variál, hogy olcsón adja a cuccot, kicsit több postaköltséggel kompenzál, de összeségében még így is megéri, neki meg csak az Ebay-es ár után kell jutalékot fizetni az Ebay felé. Hány és hány cuccom lett így, hogy az érték 2x-ese a posta, de összesen még így is a magyar ár töredékéért vettem meg.

(#3805) joergie válasza tusi74 (#3803) üzenetére


joergie
őstag

Nekem eddig se volt veled semmi bajom :DDD
Mivel még nincs önálló jövedlemem, nekem egyértelműen a drágább cuccok a kifizetődőek, amiből több profitot tudok kicsikarni, használati értékkel nem foglalkozok.
Erre mondják hogy kinek a pap, kinek a papné :R

Cserébe viszont jól szétoffoltuk a topikot ;] Bash örülni fog.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#3806) tusi74 válasza joergie (#3805) üzenetére


tusi74
őstag

Ez nem OFF szerintem. Egy példa a 8x-os postaköltségre, ezt tegnapelőtt nyertem. 8x-os postaköltség
0.99 Ł a cucc, és 8 Ł a posta. És már írta, is, hogy feladta. Na ez az eladónak csak úgy éri meg, hogy 0.99 Ł után fizeti a jutalékot, és kb. 4 Ł-ért feladta.

Ha meg az összértéket nézzük, 8.99 Ł kb. 3200 Ft

(#3807) Tüzi válasza joergie (#3778) üzenetére

Nekem meg nem engedték meg, hogy egyszerre fizessük ezt [link]
nem értem miért...
node mindegy is, átutaltuk több részletben ebay-en kívűl, és elküldték. ez a lényeg :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3808) tusi74 válasza Tüzi (#3807) üzenetére


tusi74
őstag

Hú, ha még azt mondod, hogy egy 20 USD-s cuccot Ebay-en kívül intéztél, azt mondom, OK, ha nem kapod, több is veszett Mohácsnál. De egy 1200 USD cucc! Ha nem küldte volna el, hová mentél volna? Még claim lehetőség sincs. Hát én, amíg nem kaptam volna, szerintem nem is aludtam volna, úgy izgultam volna. :R

(#3809) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Kaptam egy "figyelmeztetést" az ebay-től, mert az eladó szerint még nem fizettem.
Írtam neki emailt, miszerint már elutaltam a pénzt, és meg kellett volna kapnia, amire ma jött a válasz, hogy tényleg így van, ne haragudjak, a csomag már úton is van.
Mivel nem volt dolgom még ilyennel, az lenne a kérdésem, hogy van-e valami teendőm a továbbiakban? Nincs tapasztalatom az ilyenekkel, és nem szeretném, ha kitiltanának, vagy vmi hasonló történne.
Az ebay által küldött levélben ez áll: Erinnerung an einen nicht bezahlten Artikel mit der Nummer xxxxxxxxxxxx
Szóval most esetleg nekem kellene erre reagálni, vagy az eladónak, vagy senkinek mert ez "csak" egy figyelmeztetés?

(#3810) tusi74 válasza Rommel6600 (#3809) üzenetére


tusi74
őstag

Gondolom, utaltál, mert a németek azt szeretik, az eladó meg nem állította át fizetettre a terméket, az Ebay meg az eladó tudta nélkül automatikusan figyelmeztetett.

Én eddig egyszer utaltam németnek (de utoljára), akkor is a Pay Now gombra mentem, és valami olyasmi üzenetet adott ki az Ebay, hogy ez most jelzi az eladó felé, ha megkapja a pénzt. De mivel a néméetek nálam a legmacerásabbak (a franciák után persze), ezért ha nem fogadja el a PayPal-t, akkor majd más elfogadja. Eddig még nem volt olyan áru, amit ne találtam volna meg másnál, aki meg elfogadta.

(#3811) Rommel6600 válasza tusi74 (#3810) üzenetére


Rommel6600
őstag

Átmentem az angol ebay-re, ott jobban megértem az ilyen hivatalos és magasröptű szövegeket, és az van a Dispute konzolban, hogy van 1 nem fizetett termékem. Alá viszont az van írva megjegyzésként, hogy amire nekem kéne reagálnom az félkövérrel lenne írva, de nálam ilyen nincs, tehát elvileg jó vagyok, feltéve ha jól értelmezem a dolgokat.
Mivel válaszoltam az ebay által küldött figyelmeztetésre, most az eladón lenne a sor, amint írja is a státusznál: Other party's action needed
Szóval, innentől kezdve nem cseszhetek el semmit, mert majd egyszer átállítja fizetettre a terméket és/vagylezárja a Dispute-ot, és mindenki örülhet. Jól értelmezem? :F

(#3812) Tüzi válasza tusi74 (#3808) üzenetére

Volt para, de sok levélváltás után normálisnak tűnt az ember. Az is volt. Teljesen korrekt.
Amíg más mondott ilyen 4-500$ shippingre, ő valahogy kihozta 160$ból. Pedig 20kilós nem kicsi dobozban volt a cucc.
hiába, ilyenek a japánok :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3813) tusi74 válasza Rommel6600 (#3811) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, én is így gondolom, de mivel ilyen esetem nem volt még, ezért hátha jön ezügyben tapasztaltabb.

Az előző hozzászólásom annyiban módosítom, hogy jelzi az eladó felé, hogy pár napon belül meg fogja kapni a pénzt.

(#3814) Oliverda válasza Tüzi (#3812) üzenetére


Oliverda
félisten

Vám volt?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3815) Tüzi válasza tusi74 (#3810) üzenetére

Én többet némettől soha többet...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3816) Tüzi válasza Oliverda (#3814) üzenetére

persze, hogy volt... persze okosban :K

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3817) tusi74 válasza Tüzi (#3815) üzenetére


tusi74
őstag

Valahogy én is így vagyok vele. Csak azt, amit csak nálióuk tudok megvenni.

(#3818) Rommel6600 válasza Tüzi (#3815) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nemtom mit vagytok úgy oda, szerintem semmi baj nincs velük, az meg hogy nem paypaloznak egyrészt érthető (eladóként én sem nagyon komálnám), másrészt nem nagy tragédia, pláne nagyobb összegnél.
Szerk.: Ja, az hogy nem kapta meg időben a pénzt, rajtam is múlott, több mint egy héttel az aukció lejárta után utaltam csak el, és még pár nap átfutási idő a bankok miatt, szóval kicsit siethettem volna jobban az tény. Aztán hogy esetleg még határidő előtt pont megkapta a pénzt, de nem vette észre szerintem bocsánatos bűn, nem is hepciáskodott, a csomagot is feladta már. Csak ez a dispute idegesít egy kicsit, mert ez az első ilyenem :B

[ Szerkesztve ]

(#3819) Tüzi válasza Rommel6600 (#3818) üzenetére

Én már kb 90 eurót buktam miattuk... "persze, fizesd ki" aztán baszott küldeni a cuccot, meg a levelekre sem válaszolt. Aztán repültek a negatívok feléjük 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3820) tusi74 válasza Rommel6600 (#3818) üzenetére


tusi74
őstag

Nézd egy angol vásárlás a nyeréstől számított 4 napon belül garantáltan lezajlik, (kivéve ha sztrájkol a posta, de erről nem az eladó tehet), nyerek, fizetek, aznap, vagy másnap küldi is. Mindenfél levelezgetés nélkül szó nélkül. Az angoloknál annyi a postaköltség, amennyit kiír, utólag nincs módosítás.
Egy német-magyar tranzakció, átlag 10 nap, persze közben még levelezgetni kell az eladóval, utólag még hozzácsapódik 2-5 EUR, a franciák, meg maga az ideggyilkolás.

(#3821) Tüzi válasza tusi74 (#3820) üzenetére

Jó példa. Hétfőn fizettem, Péntekre itt volt a cucc. Meg is lepődtem, (ünnepek miatt) Szerdára, vagy Csütörtökre számítottam. 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3822) Rommel6600 válasza Tüzi (#3819) üzenetére


Rommel6600
őstag

Gondoltam, hogy valami ilyen (is) van a háttérben. Véleményem szerint, ez a lehető legrosszabb érv, mert ilyet akármelyik nemzet ebayezője megcsinálhat veled!
Mit fogsz mondani, ha a jövőhéten például egy angol átver? Soha többet nem üzletelsz angolokkal? Na látod, nem vezet jóra az általánosítgatás.

(#3823) Rommel6600 válasza tusi74 (#3820) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez már jobb érv, el is fogadom, mert el tudom képzelni, hogy neked számít a gyorsaság. Nekem annyira nem. (Most például kültéri melegítőt keresek decemberre -Terassenstrahler keress rá- annyira mindegy hogy hány nap alatt zajlik le abiznyák :) ) A levelezgetésről meg annyit, hogy nekem a legtöbbször csak azért kell levelezni, mert olyan dolgokat veszek, amelyeket elvileg nem küldenek magyarba (csak Németo, vagy Németo. és Ausztria van megjelölve), így nyilván le kell beszélni, hogy mondja meg mennyi a postaköltség, és küldeni fogom a pénzt. Eddig egyik eladó sem akart átverni a szállítás költségét illetően, ami mondjuk könnyen ellenőrízhető is.
Franciákkal meg elvből szóba sem állunk, nem, hogy üzleteljünk velük, ezt nem tudtad? ;]

(#3824) Flashcash válasza tusi74 (#3820) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ismerősnek most vezényeltem le egy német vásárlást kb. 600€ értékben.
Kb. ilyen volt az időbeli leosztás:
-ebayen nyertünk
-paypal fizetés azonnal
-egy hétig semmi nem történt -> írtunk ebayen és privát emailen keresztül is az eladónak, ebay, paypal tranzakció azonosítókkal
-még két hétig semmi -> paypal claim indítása
-2nap hirtelen előkerül az eladó, szerinte mi nem rendeltünk tőle semmit mert nem látja a rendszerében, de azért refundolja a paypalt és felajánlja hogy újra elküldi a kívánt cuccok egy részét mert 1-2 cucc közben már nincs neki raktáron
-rendben újra rendeltünk tőle most kb. 500€ értékben
-3hétig semmi nem történt annyit nem írt hogy röff vagy valami
-végül megérkezett a rendelés

Összegezve katasztrófa, amerikából 3-4 egymás után rendelt csomag vámmal együtt hamarabb itt van mint ettől a némettől egy.

(#3825) geza_25


geza_25
csendes tag

Sziasztok!

Tuti hogy máér kérdezte valaki de nem találom rá a válszat pedig böngészek már egy órája.

Úgy tudom, hogy eun belul a DPD val érdemes szállítattni de az el is hozza nekem? ha megkérem a feladót hogy ezzel küldje?

A másik amerikából hogy kerül hozzám a cucc, ha pl a felhasználó külön nem írja de ha rát tudom venni hogy küldje mennyi rá az esély és hogy éri meg?

Igazából gépet szeretnék tudom hogy a garancia csak ott érvényes de még így is jobban megérni. Kb mennyi a posta vám nemtom én milyen költség.Ha valahol már le van írva akkor lágyszi valaki linkelje be már az is segítség nekem

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3826) tusi74 válasza Flashcash (#3824) üzenetére


tusi74
őstag

Ugyanez a tapasztalat. Angolok, sőt a hong-kongiaknál is semmi probléma. És a németek még ráadásul szarrágók is, de nagyon.

(#3827) tusi74 válasza geza_25 (#3825) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, a DPD kiszállítja. neten követheted a csomagot (ezt mindenképpen kérdd el az eladótól), amelyik nap reggelén Budapesten van, vagy amikor azt írja, ki, hogy kiszállításra kész, vagy valami hasonló, felhívhatod az irányítószámodhoz tartozó depót (rákereshetsz a DPD oldalán), és még a kiszállítód mobilját is megadják, és frankón lezsírozhatod vele, hogy hánykor jó neked is, és a futárnak is.

[ Szerkesztve ]

(#3828) Tüzi válasza Rommel6600 (#3822) üzenetére

Az lehet, de hogy eddig 3ból kettő átvert, azért elég szar arány, ismerd el.
Többiből meg eddig csak egy. Pedig volt már pár vásárlás 8)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3829) Rezi


Rezi
tag

Valaki közületek nincs kint esetleg Amerikában ? :) Van egy bolt ami oda szállít csak ki, nagy kár :W

(#3830) tusi74


tusi74
őstag

Ti mit csinálnátok? Vettem egy angol eladótól egy 1,5 Ł értékű dolgot, ami így első olvasatra piti összeg, de ritkaság az Ebay-en, RSS-feeder is van ráállítva, hogy azonnal lecsapjak rá, ha megjelenik.

Az eladó feladta aznap, ahogy fizettem, tuti fix, mert még ez az automata levele is jelezte, a PayPal-on is látszik a küldés dátuma, meg mindenki írja róla, hogy very quick dispatch. Igen ám, de beleesett az az 1 hét postai sztrájk. Az egy dolog, hogy késnek a csomagok, de már szép lassan futnak be a sztrájk után vásárolt cuccok, ennek meg nyoma nincs. Nem is az értéke bánt, hanem, hogy mikor lesz ebből a termékből megint az Ebay-en.

Maga az eladó, minden levelemre azonnal válaszol, mindig türelemre int, meg bizonygatja, hogy feladta, sűrű elnézéseket kérve. Eddig én is tök kedves voltam vele, de nekem a termék kellene nagyon. Ti megkérnétek, hogy küldje el mégegyszer, vagy hagynátok a fenébe.

(#3831) ollie válasza tusi74 (#3830) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mikor volt ez a sztrájk? Kint Angliában?

És mikor rendelted meg az említett cuccot?

***

(#3832) tusi74 válasza ollie (#3831) üzenetére


tusi74
őstag

Október 5-én rendeltem, fizettem, és aznap fel is adta. Ez egy pénteki nap volt, és a rákövetkező hétfőn kezdődött a sztrájk. Október 8-12-ig, teljes hétig tartott. Ezt követtem a Royalmail honlapján. 15-én jelentették be, hogy visszaáll a rend.

"Service Type: RM Airmail (Small Packets) (3-5 working days)" , és hogy "posted". Ezt írja a PayPal.

(#3833) ollie válasza tusi74 (#3832) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem ezt a hetet még várd ki.

***

(#3834) tusi74 válasza ollie (#3833) üzenetére


tusi74
őstag

Hát jobbat valóban nem fogok. Claimezni ennyiért biztos nem claimezném, összesen szállítással fizettem 1200 Ft, meg tényleg annyira igyekezett.

(#3835) Tüzi válasza tusi74 (#3834) üzenetére

Szerintem az buktad :(
Kérdezd meg, hogy elküldené-e megint, ha kifizeted mégegyszer. Jobb ötletem nincs, ha annyira kell. Ilyen összegen nem érdemes összeveszni valakivel szvsz... :F

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3836) Syron


Syron
tag

Üdv mindenkinek.
Egy terméket szeretnék megvásárolni villámáron, az Ebay-en, Ausztráliából.
Mivel még sosem vásároltam innen, mások jóindulatára kell hogy támaszkodjam.
Erről lenne szó:[link]
Tudnátok segíteni benne ?

(#3837) adam1 válasza Syron (#3836) üzenetére


adam1
aktív tag

Szállit ez magyarországra vagy ausztrálián kivülre tisztázni kéne vele. :F

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#3838) ollie válasza adam1 (#3837) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"Ships to: Worldwide"

***

(#3839) Syron válasza adam1 (#3837) üzenetére


Syron
tag

Azt írja Worldwide. Szóval elvileg...
Nem tudok angolul, ezért kérek segítséget. :U
Így kissé nehéz, ha még az elaóval se tudok szót érteni. :(

(#3840) tusi74 válasza Syron (#3839) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt a worldwide kérdést azért tisztázd. Elég érdekesen tudják a worldwide kérdést kezelni más országok népei. Kb. úgy, mint a ship to Europe. :D

(#3841) adam1 válasza Syron (#3839) üzenetére


adam1
aktív tag

Elöször kéne neki irni egy levelet tisztázni ezt és a posta költséget is ha szállit.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#3842) Syron válasza adam1 (#3841) üzenetére


Syron
tag

Ezekre én is gondoltam. Visszábbolvasva meg is van angolul amit kérdeznék...
A "sosem vásároltam innét" alatt az Ebay-t értettem. ;)
Látom regisztrálni kell ha levelet akarok írni neki. És akkor még hol vagyok a vásárlástól. :F

(#3843) adam1 válasza Syron (#3842) üzenetére


adam1
aktív tag

Már irtam neki ha válaszól szolok irj egy privit.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#3844) adam1 válasza adam1 (#3843) üzenetére


adam1
aktív tag

Na irt is itt van
Hi,
$25(Aus) to post air mail...

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#3845) Syron válasza adam1 (#3844) üzenetére


Syron
tag

Remek, írtam egy P.Ü.-t.THX ;)

(#3846) Oliverda válasza tusi74 (#3840) üzenetére


Oliverda
félisten

12 nap alatt megjött a csomag a franciától. :) Több idő alatt érkezett meg mint a sima first class mail az USA-ból. :DDD

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3847) Tüzi válasza Oliverda (#3846) üzenetére

Azért, az sem rossz, amikor a közel 20kilós doboz megjött Kaliforniából 5(!!!) nap alatt, majd pedig a magyarok 26 napot ellettek rajta, mire minden klappolt, és végre kihozták házhoz. :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3848) Oliverda válasza Tüzi (#3847) üzenetére


Oliverda
félisten

Vám?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3849) tusi74 válasza Oliverda (#3846) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, a kanadai pulcsimmal együtt nyertem a francia cuccot. Egyszerre adták fel, a kanadai pulcsit már egy hete boldogan viseltem, mire nagy nehezen befutott a francia. Én már azt mondom, Franciaországból csak erős idegzetűeknek.

(#3850) #32577792


#32577792
törölt tag

tapasztalat érdekelne: kanadából jönne egy használt alaplap és memória 51usd értékben. az eladó vissza is jelzett, hogy feladta, de azt mondták neki, hogy 2-3 hónap alatt kézbesítik :Y
reális ez? ezt nagyon sokallom.
a másik a vám és tréfa összege. kértem, hogy írja rá a csomagra, hogy ajándék. szerintetek mire számolhatok.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.