Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) Bash válasza koxx (#2350) üzenetére


Bash
őstag

Ezt nem is vitattam, de kicsit gondolkozzatok a másik fél fejével is, úgy talán könnyebb megérteni a miérteket.

http://bashtravel.com/

(#2352) tusi74 válasza Bash (#2349) üzenetére


tusi74
őstag

Igen koxx, nekem is még csak 12 feedbackem ban, nem több 100, vagy ezer, mint a Powereknek.

Bash: Mire adna negatívot??? Arra, hogy magánlevélben, amikor a PayPal címet kértem, 5€ PayPal díjat csapott hozzá, és nem azt mondtam, hogy ez szabálytalan, hanem, mint a katonatiszt fizettem? Perceken belül fizettem.

A PowerSellereknek lehet nem fontos a feedback, de annak, akinek összesen 12 van, és többnyire kis értékű, annak fontos lenne, ha 1-1 nagyértékűre is ott lenne. Főleg akkor, amikor a németek kiírják, hogy Európai Unió, és amikor meglátják, hogy magyar vagyok szó nélkül törlik a licitemet. Még annyit sem írnak, hogy fakabát. De ha látnák, ha még 90 napig is, hogy magyar ugyan de lecsengette a 200 €-t, akkor másképp állnának hozzám. Másrészt szerintem 2 levél, 1 hónap különbséggel még nem zaklatás.



[Szerkesztve]

(#2353) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy terméket UK sellertől, kifizettem, majd ma, 5nap elteltével, jön a levél, hogy nem küldi Magyar honba. Holott a termék mellet fel van tüntetve, hogy ''shipping to Europe''.

Visszafizeti a pénzem, ami persze a valutakonverzió miatt csak csökkentett értékben kapok meg. (-1500Ft)
Belementem.
Persze írtam neki, hogy vagy ne írja ki, hogy Európába küldi, vagy sorolja fel / ne adjon meg postaköltséget oda, ahova nem postáz. És hozzátettem, hogy nekem ez -4font és egy csöppet sem vagyok boldog.

Kérdésem feedbacket miet kaphatok illetve adhatok ezek után?

Üdv: amdk7

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2354) tusi74 válasza amdk7 (#2353) üzenetére


tusi74
őstag

Erre én már rájöttem. A shipping to Europe önmagában még semmi. Ha lent a shippingnél le tudod gördíteni Hungary-t, akkor 99,99%, hogy elküldi Magyarországra. Ha nem tudod legördíteni, akkor viszont rá kell kérdezni ugyebár a szállításra, és akkor kiugrik a szög a zsákból, hogy hiába írta ki, nem szállít hozzánk. Ezzel a rendszerrel én főleg a német oldalon találkoztam, de szerintem az angoloknál ugyanez a helyzet. Én ha tehetném, mindent az angoloktól vennék, csak vannak olyan spéci német gyártmányok, amik náluk nincsenek, vagy a TV-vel kapcsolatpos dolgok, ahol a különböző PAL szabványok miatt nem merek beleugrani, így ráfanyalodok a németekre.

(#2355) MUŁĐER válasza tusi74 (#2354) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Angoloknál ha küldik európába,mindig ottvan magyarország is.
Náluk is ugyanolyan PAL van mint náluk,rendeltem már több DVD filmet,tökéletesen működnek.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2356) juliabrilke válasza tusi74 (#2354) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem már olyan is volt, hogy worldwide volt odaírva, a listában le tudtam görgetni Magyarországot. Enyéma nyerő licit zárás előtt egy nappal. Közli, hogy nem lesz ok, nem küldi ide. Vettem másik procikat gyorsan villámáron. Mit ad Isten, utána meg küzli, hogy még is tudja küldeni. Első negatívomat eredményezte ez a

(#2357) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Na ezt utálom még... Enyém a nyerő licit, vége előtt egy órával túllicitál egy user. Visszatérek az oldalra, nyomok rá egy nagyobb összeget.2x is licitálok, de mivel nagyobb összeget ajánlott, ezért hagyom az egészet a francba. A termék persze nem az enyém lesz, de zárás után egy órával jön egy mail, hogy az utolsó ajánlatomért elvihetem villámba a cuccot, mert a titokzatos vevő nem vitte el. Elég ''többuseres'' érzésem van ilyenkor. :W :W Az ilyen akkor miért nem tesz fel mininmálárat vagy villámárat egy akkora összeggel, amit ideálisnak lát? :((( :((

(#2358) tusi74 válasza MUŁĐER (#2355) üzenetére


tusi74
őstag

Én inkább a HDD-s DVD felvevőre, vagy az LCD TV-re gondolok. Van ugyebár a PAL B/D/K, és nem 2 filléres dolgok, és ha az itthoni kábelTV-vel nem megy.

(#2359) MUŁĐER válasza tusi74 (#2358) üzenetére


MUŁĐER
addikt

aham...hát ezekhez nem értek:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2360) Tüzi válasza amdk7 (#2353) üzenetére

hát...

Mondjuk nekem van egy tuti taktikám.
Mindig megkérdezem, hogy mennyi a ''shipping to Hungary'' :)) Van amikor olcsóbbra jön ki, mint amit az ebay mondd... és sose volt gond. Egyszer vagy talán kétszer kértek még 5-6 dollárt, hogy insurancet rá tudja rakni. Ennyi.

Kérdezd meg mennyi a posta, és ott úgyis kiderül küldi-e.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2361) Tüzi válasza juliabrilke (#2357) üzenetére

Mindig csak annyit rakj rá, amennyit neked megér.
Valamint sose feledd, amit régi jó bohócunk is megmondott:
- Van másik! :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2362) amdk7 válasza tusi74 (#2354) üzenetére


amdk7
aktív tag

De ott volt a Hungary a küldésnél. Nem is kis összeg, 28font ami olyan 12rongy szállításra.
Ki is fizettem a terméket + a szállítást is, ahogy más vásárláskor is megtszem.

Mivel hétvégén ütöttem le, fizettem ki, ma már vártam a küldeményt, de csak egy levél jött, hogy nem küldi, hanem pénz vissza. :(

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2363) juliabrilke válasza amdk7 (#2362) üzenetére


juliabrilke
addikt

Valami indokot is mondott, hogy miért? Szerintem kevésért ütötted le a terméket... :D ILyenkor szoktam kérni egyébként vissza a költségeket + az átutalási összeget. Mert ha csak az átutalt összeget küldöd, akkor bux rajta. Mondjuk mostanában már azt is kell díjjazni, ha nem kell neki könyörögni, hogy küldje vissza a pénzt... :B :U

(#2364) juliabrilke válasza Tüzi (#2361) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ilyenkor van jöbb ötletem...az utolsó ajánlatom -15%. Eddig 5 emberből mind elfogadta. Egyébként már láttam olyan embereket is, hogy csak licitálnak és a végén elborul az agyuk és csak az a lényeg nekik, hogy ''nyerjenek''. A végén meg rájön, hogy már meg se éri ez az ár neki. :))

(#2365) Tüzi válasza juliabrilke (#2364) üzenetére

Ezt kipróbálom legközelebb :)) Köszi az ötletet :DDD

Igaz, tényleg vannak fanatikus idióták. Mit szoktunk röhögni, amikor többért megy el a cucc, mint amennyiért a boltban meg lehet venni. Nem kevéssel megy el drágábban, hanem ilyen 30-40-50%al. Sose értettem mi a biznisz benne :Y :F

[Szerkesztve]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2366) amdk7 válasza juliabrilke (#2363) üzenetére


amdk7
aktív tag

Indokot? Persze. (mondvacsinált indokot)
Azért nem küldi, mert Európán ő Spanyolországot, Franciát, Angliát, meg mittudomén mit értett még. Magyarországra nem gondolt. :(

Valószínüleg kevésért vehettem meg a termékét, különben nem töltötte volna ki a Magyarországra szállítás díját, mikor licitre bocsátotta termékét.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2367) Tüzi válasza amdk7 (#2366) üzenetére

Mondd meg neki, hogy földrajzilag Európa az Urál hegységig terjed, jogilag pedig már Románia is EU tag, nézze meg az EU térképet. Valamint ne ígérgessen felelőtlenül. :W :(((

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2368) juliabrilke válasza amdk7 (#2366) üzenetére


juliabrilke
addikt

Gondoltam, hogy valami ilyesmi indok lesz.Franciaország, Németország , Ausztria, esetleg Olaszország.... Sok embernek ennyi Europa. :D :D Akkor viszont ne legyen lusta megadni ezeket az országokat. Mert semmi gond nincs, ha nem küldi ide, de akkor előtte tisztázza le és ne írja oda, hogy a világon akárhova elkülni.

(#2369) amdk7 válasza Tüzi (#2367) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ezt így angolul nem tudom kifejteni. :DDD
Ki tudja mit értene rajta, lehet így fordítaná:
''Az Urál tövénél Románia megtámadja Európát.'' :D :DDD

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#2370) juliabrilke válasza Tüzi (#2365) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ilyenkor indul el a versenyszellem , meg a győzni akarás. Utána már meg nincs pofája visszavonni a licitet. Vagy lusta volt szétnézni. Látott az ebayen 2 ugyanolyan cuccok 2x akkora árért. Most meg ez az ajánlat miylen buli,mert sokkal kevesebb. IGen, csak így is drágább, mint a boltban.

Egyik kolléga járt így...De jó, cuccon lehet spórolni 10.000Ft. Meg is rendelte. Posta kicsit több lett,+átutalás díjja, meg elkapták a vámon is. (+20% rárakva :D ) Így összeségében drágább volta termék, mintha itthon rendelte volna meg... :D :D

(#2371) Tüzi válasza juliabrilke (#2370) üzenetére

Sok buta amerikai :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2372) cocka


cocka
veterán

Mellesleg vannak dolgok, amiket itthon nem árulnak, csak külföldön. Tehát ha akarnám se tudnám olcsóbban megvenni itthon a cuccot, mert nincs. :U

Ezzel most újat ugyan nem írtam, de nem értem azokat, akik azért akarnak ebayről dolgokat megrendelni, mert ott ''jóval'' olcsóbb, mint itthon. A fenti példából is látszik, hogy nem 100%. Azt már inkább meg tudom érteni, ha itthon nincs, csak külföldön.

(#2373) koxx válasza cocka (#2372) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mit nem értesz azon, ha vmi 3-ad annyiba kerül mint itthon és ebayen veszem meg.

(#2374) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Használ itt valaki last minute bidder progit?
Én most a BayGenie eBay Auction Sniper Pro Edition-t tettem fel próbaképp, de nincs semmi amire licitálnék :)
Na mindegy, légyszives írjátok meg a tapasztalatokat, előre is köszi!

(#2375) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2374) üzenetére


juliabrilke
addikt

BayGenie eBay Auction Sniper Pro Edition Nagyon komolyan hangzik. NEm is hallottam még ilyen progiról!

Leszedem és tesztelem is, utána meg írok tapasztalatokat.

(#2376) koxx válasza Rommel6600 (#2374) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak a ''sima'' auction snipert használtam [link] egyszer nyertem vele, végülis bevált.
Az ebay bid assistantját próbálta már valaki?

(#2377) cocka válasza Rommel6600 (#2374) üzenetére


cocka
veterán

Ja eddig vagy háromszor próbáltam leszedni ezt a BayGenie-s szart, mindháromszor vírust is mellékeltek hozzá, úgyhogy lemondtam róla. Igen, valószínűleg a Bid Assistant-nek is hasonló a funkciója, de én pl. nem használom. Ki tudja, hogy milyen adathalász tevékenységet folytat a progi a háttérben. :)

Megteszek egy max. licitet jó előre és kész. Nem spekulálgatok. Ha túllicitálnak, akkor többért úgy se vittem volna, ha meg nem, akkor még egy ésszerű, fizethető határon belül marad az érték és nem kell az utolsó másodpercekben lesni, hogy mi a franc van, ezért nem idegesítem magam feleslegesen.

Az ebay úgy is automatikus biztosítékot ad azáltal, hogy amíg el nem érik a licit max.-odat, addig vezeted az aukciót. Ezt használom ki. Minek erre progi? :D A progiban is ugyanúgy megadod a licit max.-od. Így aztán oly mindegy, hogy az utolsó 10 másodpercben teszi meg neked a max.-ot vagy jó előre.

Azért nagyon nem kell óvatoskodni, mert különben sose lesz a tiéd a cucc, én inkább nagyobb tétet rakok és ha szerencsém van spórolok is rajta. Kevesebb idegeskedés és 70%-ban garantált a siker.

(#2378) fokukac


fokukac
nagyúr

múlt kedden írt az eladó, hogy megkapta a zsét, és k üldi a jegyet.

most ugye csütörtök van, és még nem jött meg.
kezdek aggódni. :(

tényleg, mi van olyankor, ha nem érkezik meg a csomag, mert lenyúlja pl. a postás, vagy elkallódik?

elvileg ''versichertes Versand''-ként adta föl, azaz biztosítva van.
namost, mit jelent ez a biztosíás? ha nem kapom meg a jegyet, akkor van rá esély, hogy viszontlátom a pénzem?
100 eurót fizettem vmiért.

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2379) juliabrilke válasza fokukac (#2378) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha minden igaz, akkor a ''versichertes Versand'' olyan, mint nálunk amikor értéket mondasz a csomagodra. Ha elveszik, akkor ezt az összeget vagy ennek a 2x,3x vagy esetleg a többszörösét kapod meg. (meg talán a postaköltséget is) Itt nálunk valami 4x-es összeget fizet a Magyar Királyi Posta? :U

(#2380) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tegnap elfaxoltam a kapott levelet és a paypal log-ot.
Kiváncsi vagyok, hogy mi lesz.

(#2381) lesaux válasza (Kolombusz) (#2380) üzenetére


lesaux
veterán

Csak tegnap? Ez aznap, amikor beszéltünk róla. Két nap múlva itt volt a cucc. Bár én pesti vagyok.

(#2382) Tüzi válasza fokukac (#2378) üzenetére

Azt meg fogod kapni, mivel az azt jelenti, hogy biztosítva van, és ha jól tévedek, akkor egyuttal ajánlott is. Azaz nem tudja lenyúlni a postás, mert nála érne véget az aláírásos lánc =)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2383) a.i.


a.i.
csendes tag

sziasztok

tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok vásárolnia ebay.com-on

(#2384) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Na megjött a csomag.
500 forint körli vámot és 3200 forint áfát kellett fizetnem.
Hurrá... :(

(#2385) a.i. válasza (Kolombusz) (#2384) üzenetére


a.i.
csendes tag

ebay.com on rendeltél?

(#2386) Bash válasza a.i. (#2383) üzenetére


Bash
őstag

Kb. az egész topic erről szól, itt kezdődik: [link]. Jó olvasgatást!

http://bashtravel.com/

(#2387) a.i. válasza Bash (#2386) üzenetére


a.i.
csendes tag

:)) :R :W :D

(#2388) Bash válasza juliabrilke (#2357) üzenetére


Bash
őstag

Ne legyen semmilyen ''többuseres'' érzésed, én is sokszor használom a Second Chance Offer-t, nagyon hasznos lehet, ha pl. többtíz vagy többszáz ugyanolyan árum van. Ha nekem még elfogadható a második-harmadik, akár sokadik bid is, akkor felajánlhatom azonnali megvételre a licitálónak, a listázás ingyenes.
Miért nem rakja fel villámárral? Vagy nem tudja beárazni, vagy aukcióval többet kaphat érte, nem beszélve arról, hogy a listázási költsége is sokkal kisebb...

http://bashtravel.com/

(#2389) juliabrilke válasza Bash (#2388) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez tényleg lehet praktikus is. De azért érdekes, hogy az állítólagos vevőnek kell a termék és harcol is érte keményen, fölüllicitál mindig. Utána meg 20 perc alatt valamiért nem kell neki és nem is akarja megvenni.

Az ilyenek szoktak gyanusak lenni...

(#2390) Bash válasza juliabrilke (#2389) üzenetére


Bash
őstag

Ez nem azt jelenti, hogy a nyertes bidder nem akarja megvenni, nem értetted meg a lényegét. Azt a szöveget eBay biggyeszti oda automatikusan, azt nem az eladó írja.
Az eladó simán eladhatja a nyertes bidder-nek, és emellett még felajánlhatja a Second Chance Offer-t a második, harmadik... akárhanyadik bidder-nek, ha a legmagasabb licitjük még megfelel neki.

http://bashtravel.com/

(#2391) juliabrilke válasza Bash (#2390) üzenetére


juliabrilke
addikt

Megértve! :DDD Eddig egyébként 2 ilyen ajánlatot kaptam csak. Ha viszont valaki vinné 200$ ért én meg 190$-os offert kapok és elfogadom, akkor neki is el kell fogania még az ajánlatomat? Vagy ha kifizetem, akkor már tutira az enyém lesz?

(#2392) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Létezik ez vagy csak elírás?? :F :F
1500$ !!!! dollár egy gép elhozatala Amerikából. :Y :Y Egyik fórumkolléga nézte ki a gépet, de ez azért duuuurva.
Ennyiért én a legtöbb fórumozó is elvinné. :D :D :D

(#2393) Bash válasza juliabrilke (#2391) üzenetére


Bash
őstag

Onnan kezdve, hogy az eladó felajánlotta ugyanazok a szabályok, a különbség csak az, hogy csak az eladó és az a felhasználó látja a listázást, akinek fel lett ajánlva.

http://bashtravel.com/

(#2394) juliabrilke válasza Bash (#2393) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R az infókat. Az eladónak hasznos, az biztos, de a vevőnek... Mert ha egyszer én mint vevő megnyertem egy terméket, akkor szeretném eldönteni, azt , hogy az adott terméket megveszem-e. Nem igazán örülnék neki, hogy elviszik az orrom elől annak ellenére, hogy megnyeretem. Az eladónak meg mondjuk tök mindegy, hogy nekem adja el, vagy 5 dolcsival kevesebbért.

(#2395) Bash válasza juliabrilke (#2394) üzenetére


Bash
őstag

:D Csak nem érted. Nem értem milyen kára lehet ebből a vevőnek. Ha egy vevő megnyerte a licitet, akkor már eldöntötte, hogy megveszi-e vagy sem, az eladó pedig köteles neki eladni. Pont.
Ha az eladónak van több ugyanolyan áruja, akkor felajánlhatja a második-harmadik... legmagasabb licitálónak ugyanazt a terméket villámáron, mindezt ingyen. Ha a vevők úgy döntenek, hogy kell nekik, akkor megvehetik a terméket.
Mi ezen a bonyolult?

Előfordulhat még azon eset is, hogy az eladónak valóban csak egy olyan terméke van, és valóban nem tud megegyezni a nyertes licitálóval, vagy nem fizet... Ilyen esetben is használhatja a Second Chance Offer-t, de nyilván ez esetben nem 20 perccel az aukció lejárta után fogja felajánlani, hanem mondjuk egy hét múlva.

http://bashtravel.com/

(#2396) koxx válasza Bash (#2395) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

smileyt is igen ritkán látni tőled :)

A többuseres licitre, ismerős licitált egy szemüvegre, de a végén lecsúszott róla majd rá 30-40 perce kapott egy s.c. offert. Egy darabos tételről volt szó.

(#2397) Bash válasza koxx (#2396) üzenetére


Bash
őstag

Honnan tudod, hogy az eladónak csak 1 darab volt belőle?

http://bashtravel.com/

(#2398) juliabrilke válasza Bash (#2395) üzenetére


juliabrilke
addikt

''Ha az eladónak van több ugyanolyan áruja,'' Na ezt nem tetted hozzá. :DDD :DDD

(#2399) Bash válasza juliabrilke (#2398) üzenetére


Bash
őstag

Már a legelső hozzászólásban is így kezdtem: [link].

http://bashtravel.com/

(#2400) juliabrilke válasza Bash (#2399) üzenetére


juliabrilke
addikt

:B Akkor bocsi érte! :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.