Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) juliabrilke válasza dragonfx (#2099) üzenetére


juliabrilke
addikt

''Hát azért biztósítás nem olcsó pláne nagy cuccra.''
Nekem 50$ volt a posta gyorsítva UPS-el Amerikából. Szeritnem nem sok...Én ebből fizettem 20$-t. A cucc meg 550$ volt. Ezzel szemben a németek a legkisebb vackot is 15 euro felett küldik... Sima postával persze.

(#2102) juliabrilke válasza koxx (#2100) üzenetére


juliabrilke
addikt

Németek megbízhatóak szerintem, de az amerikaiak sokkal gyorsabbak. Én azt utálom, ha odaírja, hogy postáz a világon bárhova..licitálok...és előtte egy órával szól, hogy bocs...csak USA. :W

(#2103) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

angol ebayt tudom ajánlani, korrektek...és irtó olcsó a posta,+mivel eu ország vám sincs.meg gyors.

[Szerkesztve]

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2104) Tüzi

Vettem két dolgot. Egyet ausztriából, egyet usából. Ugyanakkor lettek fizetve. Az usás már ittvan, a osztráknak se híre, se hamva. Usás került 6 dollárba, a osztrák 25€ba. Ráadásul még lehúzott valami 5€val, paypal átutalási költség címen (vagy mi). Megfogadtam, többet csakis anglia, vagy usa.

Hát, ez van. Smutzigok a németek. Az amerikai meg tudja, hogyha a vevő elégedett, máskor is fog tőle venni. Részben ezért nem jön az ebay magyarországra :C :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2105) intelfan


intelfan
aktív tag

Sziasztok, én az USA-ból történő rendelésről kérdeznék, lehet sőt biztos hogy volt róla már szó de mondjuk egy olyan 1000 dollár körüli értéknek hogy alakúl a vám része, illetve ki lehet a vámot játszani mondjuk ha van kinnt rokonom és ő kapja meg ő meg továbbküldi nekem vagy más módon?
előre is köszi
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#2106) Gabcsika válasza intelfan (#2105) üzenetére


Gabcsika
tag

Elvileg, ha rávezeti a menlevélre, hogy ''gift'', az segíthet. Persze attól függ. Ha nehéz vagy nagy, akkor gyanússá lehet a vámosoknak...

Van kint élő rokonod?

Freedom, Nature, Love & Music

(#2107) Tüzi válasza intelfan (#2105) üzenetére

Ha nagyon közeli rokon (anyu, apu, nagyszülők) akkor eltekint(het)enek a vámtól. 650$os cuccra fizettünk 22-23ezer forintot, szóval nem fog földhöz vágni annyira.
Elvileg hatályos vámtörvény szerint, ha közeli hozzátartozó küldi, akkor vámmentes.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2108) gbacsi válasza intelfan (#2105) üzenetére


gbacsi
csendes tag

Nem a vammal van igazan a gond, hanem az afa-val. A vam az 3-4% korul van (persze attol is fugg, hogy mi a kuldemeny). Az afa viszont fix 20%. Mindenkeppen probald gift-kent behozni.

(#2109) juliabrilke válasza intelfan (#2105) üzenetére


juliabrilke
addikt

A lapot most hozattam be. +20% fix áfa lesz rá (sajnos)

Ezt a giftes dolgot mondták neke, de van esélyed, hogy belekukkantanak a csomagodba. HA van 1000$ a cuccra, akkor áfára is lesz... :))

(#2110) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

UPS trackinget használt már valaki? Tényleg csak ennyi infót jelenít meg, semmi konkrétumot? Nekem elég gagyinak tűnik pl. egy DHL-hez képest. (A csomagot elvileg ma adták fel délután.)
''Tracking Detail

Tracking Number:
Type: Package
Status: Billing Information Received
Shipped to: BUDAPEST, HU
Shipped or Billed on: 05/18/2007
Service Type: STANDARD
Weight: 2.00 Kgs
Tracking results provided by UPS: 05/18/2007 1:35 P.M. EST (USA) ''



[Szerkesztve]

(#2111) intelfan


intelfan
aktív tag

igen van kinnt élő rokon, keresztapa, unokatestvér
a cucc pedig nem lenne nagy, 2 program, adobe creative suite CS3 premium és macromdeia studio 2006
szóval elvileg a mérettel nem lenne gond de akkor ha ''Gift'' ajándék fel van tüntetve és ténylegesen rokonok küldik akkor fel vagyok mentve törvényesen a vám illetve áfa fizetés alól?
mert ugye ha belegondolok ők egyszer már kifizették a megvásárolt cuccra a megfelelő helyi jövedékeket és a postai költségeket, mert ugye ha ajándék és én nem fizetek érte neki, márpedig ennek igen nehéz lenne utánna nézni hogy miért küldök neki x pénzt akkor nekem nincs pénzforgalmam tehát nincs miért fizessek...vagy rosszúl gondolom?
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#2112) GSZG válasza Tüzi (#2092) üzenetére


GSZG
csendes tag

szia

köszi, megoldódott, pont ezt mondta a telefonban az illető, én ezt tettem, ma meg is jött a csomag, kifizettem, szóval most már minden oké

üdv
GSZG

(#2113) GSZG válasza Tüzi (#2107) üzenetére


GSZG
csendes tag

hát én 415 $-os cuccra fizettem 18 ezret cuzammen
nem ízlett, még akkor is, ha tudom, hogy ez van :D


[Szerkesztve]

(#2114) GSZG válasza intelfan (#2111) üzenetére


GSZG
csendes tag

csak a vámról tudok nyilatkozni
ha az a rokon EU-s és ő már kifizette a vámot mikor ő megkapta, akkor neked már nem kell vámot fizetni, az EU-n belül nincs vám, csak annak határainál (mondjuk ezt értsd úgy, hogy vámot márpedig valaki fizetni fog)
az ÁFÁról nem nyilatkoznék, hülyeséget nem akarok mondani, kéznél meg semmi anyagom nincs

(#2115) juliabrilke válasza Flashcash (#2110) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lesz a link, (sajnos a nevére nem emoda ráklikkelvlékszek) Erre ráklikkelve írja, hogy merre van a cuccod.(talán valami view....)

(#2116) intelfan válasza juliabrilke (#2115) üzenetére


intelfan
aktív tag

Jó kis géped van földi :D
ennek már azért nem eyszerű leterhelni a számítási teljesítményét, pláne ha elegendő ram is kerül bele :)
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#2117) juliabrilke válasza intelfan (#2116) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R :R

Memóként 2giga ram azért illene... (vagy mint a boltban : 4giga? Maradhat?) :D :D

(#2118) intelfan válasza juliabrilke (#2117) üzenetére


intelfan
aktív tag

mit mérnökösködsz kicsiny városunkban ha nem titok? :D
:R

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#2119) tusi74 válasza MUŁĐER (#2103) üzenetére


tusi74
őstag

Tökéletesen egyetértek. Amit csak lehet, Angliából veszek. Olcsó a posta, 3 nap alatt itt van, nem variálnak. Igen, a német 5 €-t számol fel PayPal költségre, azt is rafkósan. Nem jeleníti meg a fizetési feltételek között a PayPal-t, csak a termékleírásba írja bele. ''Paypalzahlung auf Anfrage'' azaz kérésre van Paypal számla. Beállítja a szállítást az Ebay-en 15 €-ra, majd amikor rákérdezel, hogy akkor mi az e-mail cím, ahová a pénzt küldheted, akkor magán e-mailben átváltozik az összeg 20 €-ra. Én lesz@rom, azt az 1200 Ft-ot a 189 €-hoz képest, de röhögtem, hogy rafkós, rafkós. ;]

Na ilyen az angoloknál nincs. Ott azonnal lehet fizetni a Pay Now gombbal, ott amennyi ki van írva, annyi lesz, és baromi gyorsak. Csak akkor vásárolok a németektől, ha az angoloké nem hazsnálható itthon (legutóbb HDD-s DVD felvevő). Nem mertem megvenni Angliából. Vagy Cherry billentyűzet egér, ami német specialitás. De ahol nincs ilyen, ott csakis Anglia, vagy néha Írország. Ott gyönyörű ékszereket lehet kifogni potom áron.

(#2120) juliabrilke válasza intelfan (#2118) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nem titok, de mérnöki dolgokat csak hobbiból csinálok. A gép meg saját magam szórakoztatására van. :D Egyébként ''a nagy kék óriás '' fedélzetén dolgozok. Ott meg hát nem sok közöm van a mérnöki munkához. :U

(#2121) juliabrilke válasza tusi74 (#2119) üzenetére


juliabrilke
addikt

A németeknél postázás szempontjából tényleg szokott ''pár'' rafinált dolog lenni. Nem egy eladó szerintem irreálisan magas összeget számol postaköltségnek.
Mondjuk a többi szolgáltatásukkal nincs semmi gondom. Korrektek nagyon! :))

(#2122) intelfan válasza juliabrilke (#2121) üzenetére


intelfan
aktív tag

hát..megadod a módjád a hobbid kiélvezéséhez :D

az összes magyar ISP tehet egy szivességet...

(#2123) juliabrilke válasza intelfan (#2122) üzenetére


juliabrilke
addikt

:R :R :R

Jó helyen kell keresgélni és jó cuccokat lehet (persze jó áron találni) :D

(#2124) Tüzi válasza juliabrilke (#2121) üzenetére

Példa:
Vettem biciklire hátsó váltót. 14€ (!!!) postát számolt fel a gyerek érte, ráadásul a banki átutalás költségeit is nekem kellett állnom. Így már teljesen nem érte meg a cucc, de sebaj. Talán jövő héten ideér...

Vettem váltókart. USPS priority mail. Los Angelesből 5 (!) nap alatt ideért, 6.20$ért.

Vicces nem?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2125) Jam.


Jam.
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap vásároltam a német eBay-en egy telefont, viszont Magyarországról, Magyar eladótól.
Banki átutalással fizettem, amint megkaptam az eladó nevét és bankszámlaszámát.
Időközben azonban az történt, hogy ma délután eltűnt az eladó az ebay-ről. Egyszerűen ennyi van kiírva a profiljánál: ''Mitgliedschaft beendet''.
Számíthatok még a telefonomra, vagy elkezdhetek izgulni? :(

És akkor mit lehet még tenni, ha esetleg nem kapom meg a telefont?

[Szerkesztve]

(#2126) tusi74 válasza Jam. (#2125) üzenetére


tusi74
őstag

Hát mondjuk én nem érezném túl jól a helyedben magam. :(((

(#2127) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Nem konrkétan az ebay-hez kapcsolódik, de külföldi rendelésről van szó, és szeretnék segítséget kérni, másnak is hasznos lehet az infó.
Egy USA-beli webes boltból szeretnék mondjuk 70-80000 forintnyi árút rendelni, és a rendelésnél a bolt ezeket a szállítási módokat kínálja fel nekem:

Continental US; no 25 lb bags & noted drinks $5.95
United Parcel Service (1 x 3.06 lb) United Parcel Service
United States Postal Service (1 x 3.06 lb) United States Postal Service
Global Express Guaranteed (1 - 3 Days) $138.00
Global Express Guaranteed Non-Document Rectangular (1 - 3 Days) $138.00
Express Mail International (EMS) (3 - 5 Days) $37.25
Express Mail International (EMS) Flat Rate Envelope (3 - 5 Days) $25.75
Priority Mail International (6 - 10 Days) $29.00
Priority Mail International Flat Rate Envelope (6 - 10 Days) $11.75
Priority Mail International Flat Rate Box (6 - 10 Days) $37.75
First-Class Mail International (Varies) $23.90


Az érdekelne, hogy melyik mit jelent? A vastagon kiemeltek közül melyikre lenne érdemes befizetni ahhoz, hogy a csomag meg is érkezzen hozzám és ne vesszen el vhol az út során?... :U
Előre is köszi a segítséget.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2128) koxx válasza fLeSs (#2127) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bash összefoglalta a postázási módokat [link] EMS-sel már rendeltem csomagot, minden gond nélkül megkaptam, 3 nap alatt ideért.

(#2129) Flashcash válasza fLeSs (#2127) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ezekből én is az EMS-re szavazok, velük még nem volt gondom.

(#2130) Flashcash válasza Jam. (#2125) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha van egy bakszámlaszámod, és nem jön a telefon/kiderül hogy csaló az illető, akkor rendőrségi feljelentés, nemrég volt a vaterán egy memkártyás csaló akit elkaptak és végül visszafizetett minden pénzt.

Emellett ha van lehetőség valamilyen ebay reklamációra akkor azt is meg kell próbálni, ebben nincs tapasztalatom, kérdezd meg Bash-t, vagy ha jól emlékszem Tildy-nek is volt valami hasonló ügye.

(#2131) Jam. válasza Flashcash (#2130) üzenetére


Jam.
aktív tag

Igen, igen.
A név meg a bankszámlaszám megvan.
Ez alapján fel is lehetne jelenteni?

Mindenesetre, remélem megérkezik hozzám a telefon és nem lesz szükség a feljelentésre, se az ebay-es reklamálásra. :U

(#2132) dragonfx


dragonfx
veterán

Na megjött a 3. csomagom is a németektől, semmi gond nincs vele, kicsit lassú+bonyodalmas volt aze laód de azért megkapja a pluszt, mert mindne rendben van a cuccokkal :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2133) Flashcash válasza Jam. (#2131) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Persze egy bankszámlaszámot azért könnyebb visszanyomozni, és mostanában jobban is ugranak a netes csalásokra.

(#2134) Jam. válasza Flashcash (#2133) üzenetére


Jam.
aktív tag

Értem. Köszönöm.

(#2135) fLeSs válasza Flashcash (#2129) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hmm, és mi a különbség a kettő között?

Express Mail International (EMS) (3 - 5 Days) $37.25
Express Mail International (EMS) Flat Rate Envelope (3 - 5 Days) $25.75

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2136) Jamesch


Jamesch
tag

Hello
Egykb 30$-os cuccotszeretnék az amcsi ebayről. 22$ a szállítás. Még így is jobb lenne mint itthon 6-7k-val ha nincs vám meg áfa. Konkrétanez lenne a kérdésem hogy az utóbbi 2 hogy alakul ebben az esetben? Sztem ha egyáltalán bármit rátesznek akkor már lemondok róla ugy nem éri meg.
előre is kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#2137) Flashcash válasza fLeSs (#2135) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A flat rate envelope az egy boríték amit a szolgáltató ad, a másiknál pedig csomagként küldheti a cuccot a feladó. A boríték sérülékenyebb lehet.

(#2138) Flashcash válasza Jamesch (#2136) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Erre pedig biztosat senki nem tud mondani, nekem EMS-el nagy 60ezerFT értéknél nagyobb csomagom is simán átjött a vámon, másnak meg jóval kisebb csomagot is megfogtak. A vámmentes limit ajándék küldeményeknél 45$.
Nézz körül a topicban elég sokat írtak a vámról: [link]

(#2139) juliabrilke válasza Tüzi (#2124) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez elég kellemetlen. Ezért nem zseretem a németeket. Viszont korrektek nagyon. Van pár eladó aki egy egész csomagot képes feladni 10 euroért, de sajnos olyan is, aki 15-20 eurot is elkér. :(((

Meg volt olyan eset, hogy egyszerre jött meg a csomag Miskolcról és egy amerikai kisfaluból. :D :D

(#2140) juliabrilke válasza fLeSs (#2127) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha ezek a lehetőségek, akkor EMS.

Az áfát azért majd ne felejtsd el számításba venni, amit majd a behozatalkor számítanak fel neked kedvesen. :D

''First-Class Mail International (Varies) $23.90'' Erre azért kiváncsi lennék,hogy ez mit takar...

(#2141) juliabrilke válasza Jamesch (#2136) üzenetére


juliabrilke
addikt

2 lehetőség van...45$ alatt nem lesz gond. Ha fölötte van, akkor ráiratod, hogy ''GIFT'' , meg összeteszed a két kezedet... hátha szerencséd lesz vele. :D :D

(#2142) Gabcsika


Gabcsika
tag

Szerintem, ha ilyen gyorsan és lendületesen kapcsolódik be a világ az internetes rendelésekbe, mintahogy mostanában teszi, a különféle postai szolgáltatók előbb-utóbb úgyis eltörlik a GIFT opciót, csakhogy azért is fizetni kelljen. Szerintem esetleg, jó esetben nehány évünk van még a jólétből...

Freedom, Nature, Love & Music

(#2143) didros válasza juliabrilke (#2141) üzenetére


didros
senior tag

Namost én ezt pont úgy tudom, hogy a ''gift'' opció is csak 45 dollár ALATT érvényes, ennél nagyobb értékű holmit nem kezelnek ajándékként bármi is van ráírva... de mindjárt utánanézek.

(#2144) juliabrilke válasza didros (#2143) üzenetére


juliabrilke
addikt

De azt csak onnan tudják meg, hogy ''GIFT'' van-e benne, ha kibontják... gondolom nem fognak minden csomagot darabonként kibontani. Ezért lehet az, hogy megússzák sokan. A honkongi ebay-esek mindenre ráírják, hogy ''GIFT'' , veszíteni nem lehet vele semmit, maximum kifizeted a jogos díjjat. :D :D Eddig mondjuk minden díjjamra fizettem, de nem gond. Mert inkább fizetek mindenre és akkor nem lesz gond az esetleges reklamálásnál. :B

(#2145) fLeSs válasza Flashcash (#2137) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Köszi az infókat!
Mivel kis dobozokról van szó, a boríték szóba sem jöhet.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2146) fLeSs válasza juliabrilke (#2140) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Milyen ÁFA? Az mennyi?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2147) fLeSs válasza fLeSs (#2146) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Visszaolvastam a topikban, és egyesek vámot, mások áfát emlegetnek.
Namost ha én rendelek kintről vmit, akkor ha tegyük fel minden sz@rt kifizettetnek velem a vámosok (vám, áfa, adó, akármi) akkor az mennyi plusz költséget (%) jelent? Ezt mondja meg vki. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#2148) MUŁĐER válasza fLeSs (#2147) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Szerintem a legtisztább ha a postán megérdeklődöd.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2149) tr00p3r válasza juliabrilke (#2144) üzenetére


tr00p3r
őstag

a ''commercial sample'' még lehet megoldás, ha a ''gift'' nem jönne be.

(#2150) Ősember válasza fLeSs (#2147) üzenetére


Ősember
őstag

van az áfa +20% (gondolom ezért értik ado alatt) és ''posta kezelési költség'' néven emlegetett szuperhülyeség (ami általában 1k körül mozog, nem tudom mi alapján számolják ki). velem ennyit fizettetnek a külföldi motyok után. :U
ma is megyek és megig végigszenvedem az egész mizériát :B

mod: már probáltam giftet és commercial sample-t is, de egy bizonyos érték alatt semmit sem jelten.

[Szerkesztve]

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.