Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Tegnap este el lett paypalizva a pénz az eladónak, rögtön vissza is írt hogy hétfőn fel is adja.
Mennyi idő alatt ér ide Dajcslandból egy biztosított csomag?

(#2652) tusi74 válasza Atom Maki (#2650) üzenetére


tusi74
őstag

És mi van akkor ha az illető be van rekedve?

(#2653) juliabrilke válasza tusi74 (#2652) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pont ezen gondolkoztam én is....Egy két koncert, meccs után be szoktam rekedni néha...Addig akkor meg nem tudok fizetni? :D :D

(#2654) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2651) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha hétfőn feladja, akkor pénteken itt lehet. Ha viszont tökölnek egy kicsit a postával, akkor lehe, hogy csak hétfő.

Nekem a pénteken feladott csomag ért ide péntekre. Mondjuk az légipostával jött.

(#2655) tusi74


tusi74
őstag

Colissimo International-lal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Franciaországból velük jön a PDA-m. Mennyire gyorsak, megbízhatóak?

(#2656) Rommel6600 válasza juliabrilke (#2654) üzenetére


Rommel6600
őstag

Bocsi, azt kifelejtettem, hogy DHL-ről van szó :B

Tehát a kérdés újra, de már helyesen: Mennyi idő alatt ér ide Dajcslandból egy biztosított csomag DHL-el?

(#2657) koxx válasza Rommel6600 (#2656) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

2-3 munkanap

(#2658) Gabcsika válasza tusi74 (#2655) üzenetére


Gabcsika
tag

Ezzel a névvel, hogy Colissimo inkább olasznak hat... Biztos, hogy franciából jön a cucc? :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#2659) tusi74 válasza Gabcsika (#2658) üzenetére


tusi74
őstag

100%! :D
[link]

(#2660) ronaldo


ronaldo
őstag

Tegnap nézegettem a telefonokat (tegnap éjjel majdnem teljesen kinyírtam a sajátom, kell egy) angol ebay-en. Ha független, akkor vegyem meg bátran (képek ismeretében)? Nem szánok rá túl sokat, de az itthoni telefon-apró hirdetésekkel 100%-ig szinte soha nem voltam megelégedve, pedig nem egy telefont vettem már úgy.

Más: amikor keresgettem telefonokat akkor azért találtam pár gyöngyszemet. Érdemes megnézni, hogy hongkongból milyen cuccok jönnének £80-130 között. Hihetetlen :D Mondjuk egyiket se venném meg, ''olcsó'' utánzatok.

(#2661) dragonfx válasza Bash (#2648) üzenetére


dragonfx
veterán

'' The seller has marked this item as ''Payment Received'' on Jun-25-07. ''..zöld pipával ez van az eltárolt linkes cuccon.Akkor mér nem küldi???
elméleben elfogadta akkor nema fizetést???
Ha paypalon keresztül fizettem, mert mássla nem is lehetett mér azt írja credit card payment??? :U ...nincs is a paypal tranzakciók között amit fizettem.
Meg érdekes hogy ő 25.én elfogadta a fizetést, err enézem otp-n a számlatörténetemnél 28.án történt meg az utalás.Ja hogy ő már előre tudta, ezért goadta el csak 3 nap volt az utalási idő? :U

Elindítottama dolgot, kíváncsi leszek mi lesz belőle, válasz nélkül tehetetlen vagyok, usa-ba nem is tudnék mással csak paypallal fizetni, azzal is fizettem nem tom mér írja hogy credit card simán.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2662) tusi74 válasza dragonfx (#2661) üzenetére


tusi74
őstag

Ha megkeresel MSN-en, szívesen segítek angolul megfogalmazni a problémád.

Igaz bash, náalm még jobban tud, lehet ő is segít, ha nehéz szótárazni. Én mindenképpne, ha keresel.

[Szerkesztve]

(#2663) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2656) üzenetére


juliabrilke
addikt

3-4 munkanap.

(#2664) juliabrilke


juliabrilke
addikt

tusi74 : Megérkezett a sűrített levegő?

(#2665) 1010


1010
őstag

jaj ugylátom egyre veszélyesebb ebay ozni

ha valami fontosat rendeltek hozzátok dhl el és biztositva nyomkövetve +10 euro de ha gubanc vana akkor szólnak és megoldják

[Szerkesztve]

(#2666) tusi74 válasza juliabrilke (#2664) üzenetére


tusi74
őstag

Köszi, pont ezt akartam írni, hogy IGEN!
És egy kis adalék.
Ahogy gondoltam ilyen terrorveszélyes időkben onnan ilyesmit nem érdemes rendelni, mert megfogják. Igazam lett, de mégis kellemes meglepetés. Valóban ki volt csomagolva, majd átborítékolva, és egy piros szigetelőszalaggal leragasztva, amire az volt ráírva, biztonsági ellenőrzés.

És most figyeljetek! Volt benne egy plusz papír szabályos leltárral. Mi volt a csomagban, hány darab, ki ellenőrizte a csomagot, mikor és hány órakor. És most kapaszkodjatok meg! NEM LOPTÁK KI A TARTALMÁT! Pedig megtehették volna. Egy 4 Ł-os cucc, ha eltűnik, a kutya nem keresi ilyen értékben. és mégsem lopták ki.

Én azt mondom van még mit tanulnunk tőlük.

(#2667) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Az mitől lehet, hogy relatíve rövid időn belül (pár hét) már másodjára kell jelszót változtatni?
Az lehet a gond esetleg, hogy az account több gépről (leginkább itthonról, bár router mögött vagyunk úgyhogy az ip ugyan az, esetleg a különböző böngésző és hasonlók tűnhetnek fel) is használva van? :F

[Szerkesztve]

(#2668) ronaldo válasza tusi74 (#2666) üzenetére


ronaldo
őstag

Én azt mondom van még mit tanulnunk tőlük. - ez genetika...

(#2669) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok teljesen új vagyo kebben a témában! Nem sokszor rendeltem cuccokat a netről de ahogy elnézegettem jóval olcsóbb kint mindent! Annyi lenne a kérdésem hogy ha pl ezt szeretném [link]
megrendelni mit kell tennem! Gondolom regizni de a pénzt előre kell utalnom? esetleg valami biztosítás féle vagy ilyesmi létezik? Mennyi idő alatt szállítják ki?
Előre is köszönöm szépen a váalszokat!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2670) koxx válasza kavicssli (#2669) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

- Ezt konkrétan nem tudod megvenni mert csak US-en belül postáz
- Paypalt érdemes használni ahol csak lehet, pénzt természetesen előre fizeted
- Létezik biztosítás mind postai illetve az ebay és a paypal részéről is
- Ha szállítanák ide akkor gyorspostával 3-5, más esetben 7-10 munkanap
- Valamint ekkora értéknél és súlynál/méretnél számolni kell vám+áfával is

(#2671) kavicssli válasza koxx (#2670) üzenetére


kavicssli
addikt

és zat hol tudom megnézni hogy ide is küldjenek csomagot! ? ne csak amcsin belül? :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2672) koxx válasza kavicssli (#2671) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rákeresel az adott termékekre és megnézed a leírásban, ha Ships to: Worldwide vagy EU szerepel akkor ok.

(#2673) kavicssli válasza koxx (#2672) üzenetére


kavicssli
addikt

...és általában mennyiért szoktak cuccokat hozni a tengeretúlról mármint mennyi a postaköltség? hogyan szokták számolni? thx :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2674) koxx válasza kavicssli (#2673) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Súly és méretfüggő, de általános dolgokat pl.: kisebb számtech cuccok, cipő, ruha 15-35$-ért szállítanak, néztem egy komplett fotós felszerelést gép+tartozékok+táska 99$-os pk-val.
szerk: ezek USA-ra vonatkoznak, UK és más EU-s országokban ennél olcsóbb is lehet.

[Szerkesztve]

(#2675) kavicssli válasza koxx (#2674) üzenetére


kavicssli
addikt

értem!köszönöm szépen...még annyi gondom lenne hogy a keresőbe beírom pl hogy poker chips és ott kidob 1 millió találatot :D de azokat azok szerint rendezni hogy worldwide lehet? mert egy kicsitt hosszas amíg megnézegetném az összeset! ...vagy esetleg ötlet? Találtam ott jobb oldalon oylat hogy Search Options de ott hiába pipálom ki a wordwideot semmi....

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2676) juliabrilke válasza tusi74 (#2666) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes! Látom, hogy minden biztonsági szabályt pontosab betartottak. Egyébként kiványcsi vagyok rá, hogy mi alapján választották a Te csomagodat. (vagy rá volt írva, hogy sűrített levegő? Mondjuk szerintem ők sem hitték el, hogy ilyet rendelsz Európa másik feléről :D )

Itt a Magyar Királyi Posta csak akkor csomagolja át, ha a csomagodat bezúzták, eltörték vagy megsemmisült a csomagolása. Térdés, hogy ''kicsúszik-e valami'' a csomagból az átcsomagolás során.. ;) :B :U

(#2677) juliabrilke válasza kavicssli (#2675) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem se csinál semmit,ha ezt az opciót bepipálom... Manuális keresés a tökéletes megoldás. :D

De az se rossz ötlet, ha az ebay.de vagy ebay.co.uk oldalról rendelsz. Ott a legtöbben szállítanak Európába is, postaköltés kevesebb és nem is kell ÁFÁ-t meg ilyen vackokat fizetned a vámoltatásnál.

(#2678) kavicssli válasza juliabrilke (#2677) üzenetére


kavicssli
addikt

aham ebay.co.uk nagyon szépen köszönöm! bel ei s vetem magam! mégyegyszer thx mindenkinek!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2679) juliabrilke válasza kavicssli (#2678) üzenetére


juliabrilke
addikt

Úgy látom, hogy nálad a német nyelv hiánya lesz majd a probléma. :D
Egyébként az angolok szoktak olyat csinálni, hogy negatív vagy 0 értékeléssel nem licitálhatsz a termékeikre. Erre figyelj majd!

[Szerkesztve]

(#2680) kavicssli válasza juliabrilke (#2679) üzenetére


kavicssli
addikt

Ha kiválasztom a terméket majd inen Ph-ról megkérek valakit pl téged hogy segítsen a lebonyolításban... :R :U :B

ja és ha több dolgot rendelek az hogyan műxik?

[Szerkesztve]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2681) juliabrilke válasza kavicssli (#2680) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elég elfoglalt vagyok, de esténként ok lenne. Viszont szombaton megyek Franciaországba. Utána egy ideig nem leszek elérhető. De sok rendes kolléga van itt, aki akár a fizetésben, akár a megrendelésben tud neked segíteni.

(#2682) kavicssli válasza juliabrilke (#2681) üzenetére


kavicssli
addikt

esetleg ha Franciaországba olcsóbbak lennének a póker zsetonok szólj :DDD addig is köszike! :R :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2683) koxx válasza kavicssli (#2682) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

miért kerül ilyen sokba a póker zseton? :U

(#2684) juliabrilke válasza kavicssli (#2682) üzenetére


juliabrilke
addikt

Esetleg vannan műanyag roulett zsetonjaim. :U Inbább kezdjél el gyűjteni 1,2,5 és 10 forintosokat. :D :D :D

(#2685) kavicssli válasza koxx (#2683) üzenetére


kavicssli
addikt

Attól függ! Ha sima műanyag zsetont vennék aminek a közepén van egy kis rézmag vagy ólom hogy súlya legyen az szinte semmi pl ilyen van25db/600ft de ami kerámiából meg agyagból van az 25/5000ft is lehet minőségre olyan mint nike/nika vagy adidas/adiods! :DDD Csak mindenki beleesett ebbe a nagy póker mániába amit Korda Papa behozott magyarba azórta már a csecsemők is pókert akarnak jáccani :DDD én egy klubbot szeretnék itthon létrehozni ahhoz kellenének a jó minőségű zsetonok! :B

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2686) kavicssli válasza juliabrilke (#2684) üzenetére


kavicssli
addikt

az a korszak évekkel ezelőtt megvolt! :DDD

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2687) tusi74 válasza juliabrilke (#2676) üzenetére


tusi74
őstag

Nem volt ráírva. Nem értek hozzá, de nem jelez ilyenkor valamilyen műszer? Ha spray, vagy egyébb robbanásveszélyes cucc van? Tényleg nem tudom, hogy megy ez, de a józan ész azt diktálta, ha nagy a fenyegettség, akkor valami ilyesmi lehet emögött.

(#2688) juliabrilke válasza kavicssli (#2685) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként azért van ilyen anygból ,hogy jobban csússzon az asztalon, meg lehessen jobban dobni? Mert az addig ok, hogy tartós. Mert amikor pókereztem, akkor meg mindenki azzal volt elfoglalva, hogy kocogtatta a zsetonokat, meg ''jajjj de szépek!'' :W :DDD

(#2689) kavicssli válasza juliabrilke (#2688) üzenetére


kavicssli
addikt

nem rég vettem az öcskösnek egy póker zseton készletet pedig csak 11 éves :DDD a lényeg 10k volt a készlet ami magyar pénzbe elég sok! Szép is a zseton meg minden rendbe van vele de 2*játszottam a haverokkal vele és már most vannak rajta karcnyomok,ütődések meg ilyesmik... ne legyen szép na jó az se baj ha szép csak időtálló legyen...

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#2690) juliabrilke válasza tusi74 (#2687) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az elég jó meló lehet, ha mindegyik csomagot át akarják nézni. :U
Esetleg jelzi valami kütyü, ha valami gáz van a csomagban?
Egyébként repülön szállítva (már ha azzal érkezett) jót tesz neki a légnyomás? :U

(#2691) Rommel6600 válasza Rommel6600 (#2667) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem mondjátok, hogy csak engem szívat az ebay a jelszócserével? :Y :W
Nálatok még semmi ilyesmi nem fordult elő?

Ekkora balfasz is csak én lehetek :W [link]

[Szerkesztve]

(#2692) Szabtom válasza Rommel6600 (#2691) üzenetére


Szabtom
senior tag

Az eBay ugyanúgy, mint rengeteg más oldal, ahol pénz forog, soha nem kéri a jelszódat e-mailben és soha nem kér jelszó változtatást. Ez a phishing melegágya lenne, bár még így is bedőlnek az emberek. Ugye nem adtad ki a jelszavadat?

(#2693) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2691) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az ebay soha nem ír neked ilyet, hogy változtasd meg... :(

A link, meg amit írtál, azon mit kell nézni? :F

(#2694) tusi74 válasza juliabrilke (#2690) üzenetére


tusi74
őstag

Pont ezt mondtam, hogy szerintem valami elektronika jelez. Eddig ez a csomag jött először így, amit előre gondoltam is.

(#2695) L.T. válasza tusi74 (#2687) üzenetére


L.T.
aktív tag

Csomagröntgenről még nem is hallottatok? Már 3D-s is van
[link]

(#2696) N4r4ncs


N4r4ncs
aktív tag

Az angolról rendelnék játékokat,kiszámoltam hogy kb 5000-el olcsobb lenne,ez reális???na most a fizetést azt nem vágom,hogy lenne a legegyszerűbb? készpénz is lehet?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2697) 1010


1010
őstag

készpénz lol :)) max western union pénz küldés de az is pénzbe kerül ha pénzt küldesz.

pay pal oszt csók max vége a számládnak

annak pedig nagyon örlük hogy a csoamgom kap egy adag sugarat biztos jót tesz az erzékeny műszaki cikekenek meg a ruháknak

főleg ugy hogy: jeoska gyere mán ide he nézzük már emeg még egyszer(20x nézik meg)
hogy mostan akkor fő boncsuk vagy nem me há ha lüfegyver.



[Szerkesztve]

(#2698) N4r4ncs válasza 1010 (#2697) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

Tehát akkor csak hozzak létre egy számlát?
bár e nélkül tényleg kínszenvedés az ebay,de akkor remélem meg is jön az áru.



[Szerkesztve]

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#2699) 1010 válasza N4r4ncs (#2698) üzenetére


1010
őstag

hát.. figy ez mindig rizikos hogy megjön-e vagy nem
köss rá biztositást,

többynire megjön, de van hogy nem.
rendelj olyantol aki soakt adott már el és jó %-a van

bár ez se jelent semmit :))

volt hogy amcsi postás nem tudta hol van mogyorország :) és puff

(#2700) koxx válasza 1010 (#2697) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Rendeltem vga-t usából, vámon is volt, működik :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.