Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) uborka222


uborka222
csendes tag

fedexel ne rendeljetek az képes a giftet is kibontani.

vagy öntessuk viaszba a cuccot és irjuk rá hogy gyertya értéke 10$ meg gift.

pl veszek egy vinyot ameriába beletesz kis nejlonba aztán viasz:D

de a méret elég érdekes mert nekem a telefonom elég kicsike dobozba van és drága
és sztem ma már midet igyekszenek kicsibe csomagolnide lehet átvilágitják mielött kibontják




www.ingyenwifi.atw.hu

(#2452) koxx válasza dragonfx (#2450) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''Remélem a szállítási díjat csak nem áfázzák be..'' nekem volt egy csomagom és a paypalos végösszeg alapján kalkulálták ki a fizetendő összeget :((( , ami persze tartalmazza a pk-t is

(#2453) uborka222


uborka222
csendes tag

paypal os számlát kinyomtatva kell bemutani akkor lemarad egy nulla vagy pár dollár
egyse járnak utána mennyibe kerül egy olyan cucc

www.ingyenwifi.atw.hu

(#2454) juliabrilke válasza koxx (#2449) üzenetére


juliabrilke
addikt

Fene se érti ezeket a postaköltségeket. De legalább a cucc árához is igazítanák.

(#2455) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Mostanában még ezt tartom baromságnak... Kinézek valamit a neten egy számtekboltban, hogy meg akarom venni. Mondom páromnak, hogy menjen be és hozza el a cuccot nekem.
Telefonon hívja őket és közlik vele, hogy először neten meg kell rendelni és majd hívnak, hogy utána mikor lehet átvenni... 2 helyen volt eddig, hogy 5 nap után közölték, hogy sajnos nincs.

Hol van a régi ''bemegyek, fizetek, elhozom'' rendszer? :F

(#2456) uborka222


uborka222
csendes tag

manapság mindeki nyithat boltot meg keresik az olcsó helyeket
bemásolják az árlistát php ba és teljesen komolyna tünik

én is jártam igy bementem nem volt csak másnap volt,
és elöttem kereste ki gondolm egy másik bolt vagy depo listájábol.

a telfonra meg másfél órát kellet várnom mikor azt vette
szal érdemes rájuk telefonálni mert az email se nagyon olvassákmeg hát arra nme kell válaszoni miért is kéne

www.ingyenwifi.atw.hu

(#2457) Tüzi válasza uborka222 (#2453) üzenetére

De a legjobb, ha paypales papírt küldesz be, akkor a postaköltséget is levámoltatják, és rászámolják az ÁFÁt :C :W :W :W

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2458) 1010


1010
őstag

hétfön jön a roham hogy ki mitt ronotott el meg nem tud megvenni figyeljétek meg :))

(#2459) cocka válasza 1010 (#2458) üzenetére


cocka
veterán

Miért pont hétfőn?

(#2460) 1010 válasza cocka (#2459) üzenetére


1010
őstag

legtöbben hétvégén ebayeznek

(#2461) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Érdemes szétnézni az ebay-en, nagyon jó dolgokhoz lehet hozzájutni. Nemrég faterom ebay-ezett egy márkás (Digel) öltönyt. Na azért annyira nem egyszerű a dolog, itthon bement egy boltba és felpróbálta a Digel több fazonját és megjegyezte melyik jó, és a méretet is. Ezek tudatában vadászott a német ebay-en. Nem kellett sokat, ki is szemelt egyet, amit aztán kb 40€-ért meg is nyert. DHL-es csomagként érkezett is, kb max 20€ volt a küldés díja.
Kibontjuk, megnézzük: Totál új, cimkék minden rajta, kicsit gyűrött volt de melyik öltöny nem lenne az egy csomagküldés után. Felpróbálta, teljesen jól állt rajta. Cimkét elnézve teljesen ugyan az mint ami a centrumban a vállfán függ állapítottam meg másnap amikor más ügyben ugyan, de betévedtünk az áruházba. Ekkor mondja fater, hogy milyen jó üzletet csinált mert 60€ért vett egy öltönyt (öltöny=zakó+nadrág, de ehhez még járt a mellény is!), itt meg 49900Ft. Na de mondom neki gyorsan: gyere csak vissza, és nézd meg: az csak a zakó!!! A gatya hozzá külön 19900Ft, a mellény pedig 14990Ft. Ezt add össze!
És ez Digel! Ennyiért itthon rendes öltönyt nem kapni, szabni sem szabnak rád ennyiért, vagy ha igen, az akkor sem Digel.
[kép]

Jó vadászatot mindenkinek! ;)

[Szerkesztve]

(#2462) cocka válasza 1010 (#2460) üzenetére


cocka
veterán

Akkor ezek szerint én vagyok az egyik kivétel. :)

(#2463) tusi74 válasza 1010 (#2460) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, én is mindig vasárnap szoktam. :) Ahhoz nyugalom kell, bogarászni az árukat, hétköznap erre nincs idő, esténként meg már fáradt vagyok.

(#2464) Tüzi válasza Rommel6600 (#2461) üzenetére

Autóalkatrész itthon 300ezer, 112ért jött postával. Hm? :B
Motoralkatrész itthon 56ezer, németből postával 15ezer. Hmm? :))



[Szerkesztve]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2465) Rommel6600 válasza Tüzi (#2464) üzenetére


Rommel6600
őstag

Jaja, autóalkatrészt is vettünk már, itthon 250ezer lett volna + kiegészítők árai (csövek, kábel meg tudod minden kis pár forintos szir-szar amit a márkaszervíz ezrekért ad) de osztrákból megvolt 120ezer körül személyes átvétellel :))

(#2466) 1010 válasza Rommel6600 (#2465) üzenetére


1010
őstag

kár hogy nem tok németül semmit pedig ott is sok jó dolog van.

(#2467) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Üdv kedves fórumozó társak,
előállnék egy olyan kívánsággal, hogy ha valakinek lenne hozzá kellő ismerete és tapasztalata (tehát aki már nyitott ilyet akár magának, akár másnak), akkor Őt megkérném (persze némi ellenszolgáltatás fejében), hogy készítsen nekem egy eladó-státuszú Ebay-regisztrációt.
Bárminemű segítséget szívesen fogadok / fogadnék! :)

Előre is köszönöm fáradozásaitokat!
Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#2468) juliabrilke válasza Victor-y (#2467) üzenetére


juliabrilke
addikt

Német vagy angol ebay oldalon kellene? Milyen angol nyelvtudásod van?

(#2469) Victor-y válasza juliabrilke (#2468) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Szia,
angol oldalon lenne az igazi, de némettel is kinn lennék a vízből:)
Hozzád melyik oldal áll közelebb?
Hát nyelvismeretem angolból az gyenge közép, németből meg gyatra erős kezdő szintre süllyedt.:(

Üdv

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#2470) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

ha azonnali fizetést kér paypallal az eladó, akkro hogy tudok hozzáadni még1 cuccot a végösszeghez????..
én nem találtam ilyne opciót, az eladóval lebezsélük hogy csak a legdrágább cucc költségeit teszi rá, de ugy eha külön cisnálóm, akkor leveszi a másiknak a költségeit is, alapból hozzákalkulálja.

??? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2471) juliabrilke válasza Victor-y (#2469) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én mind a 2 oldalt szoktam használni. Hülye vagyok... Egyébként ha német oldalon jelentkezek be, akkor német, ha USA oldalon, akkor meg angol nyelven írja ki a dolgokat.
A leírtak alapján neked az angol oldal használata lenne a jobb.

Sajnos egy kicsit most el vagyok havazva. Leghamarabb szerintem szerdán leszek gépközelben. Mennyire fontos gyorsan megcsinálni?

(#2472) juliabrilke válasza dragonfx (#2470) üzenetére


juliabrilke
addikt

Úgy emlékszem, hogy van ilyen opció, hogy te adod meg meg az összeget, hogy mennyit fizetsz. (nekem legalább is volt, ahol még én adtam meg a postaköltséget, amiben szóban egyeztünk meg) Ez egyébként paypeles fizetésnél volt.

(#2473) dragonfx válasza juliabrilke (#2472) üzenetére


dragonfx
veterán

hol van ez az opció??? :U
csak recalculate van de azzal nem cisnál semmit.
nem igaz egy nyomorult gombot nem tudtak beleszerkeszteni hogy add item :O

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2474) juliabrilke válasza dragonfx (#2473) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kifizeted paypalival neki a pénzt, hogy az ebay is boldog legyen, ő pedig visszautalja. :U

(#2475) dragonfx válasza juliabrilke (#2474) üzenetére


dragonfx
veterán

igen láttam ilyen opciót, hogy money back a paypalnál...írtam is neki egy levelet, hogy akkor a megbeszéltek szerint legyen szállítási díj, nem nagyöszegről van szó2500ftkb, kíváncsi vagyoka szándékra. :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2476) juliabrilke válasza dragonfx (#2475) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem ez a legsimább megoldás. Csak segít neked ebben. Eseyleg még az ebaynél lehet rákérdezni...

(#2477) Victor-y válasza juliabrilke (#2471) üzenetére


Victor-y
aktív tag

Hát eléggé fontos lenne, de így is köszönöm, hogy segítenél!:)

Akkor majd szerdán visszatérünk rá!
Üdv,
Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#2478) pofátlan


pofátlan
csendes tag

Üdv a csapatnak. segitségetszeretnék kérni , régen regiztem a németen , de csak angolul tudok,viszont most meg kellett váloztatnom a emilemet mert a szolg. megszünt, sikerült is csak most kapta egy levelet eBay-Hinweis zu geänderter E-Mail-Adresse, és nem tudom mit tegyek. segitségetelöre is köszönöm. Ü :R

(#2479) juliabrilke válasza pofátlan (#2478) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lépések:

1. www.ebay.com beír ( ha tudsz jenghongul, akkor http://twexport.ebay.com/ :D :D )
2. Sing in feliratnál bejelentkezel (lap teteje)
3. Lap tetejenén my ebay
4. My Account
Personal Information a bal oldalon.
5. Email and Contact Information kés sorban lesz egy
Registered email address felirat. A sor végén ráklikkelsz az edit-re.
6. Megadod még 1x a jelszavadat, ha kéri.
7. Ha gonosz lesz, (és az lesz, akkor kidob egy Geben Sie die neue E-Mail-Adresse ein feliratot. Beírod az új emailedet oda és a Geben Sie die neue E-Mail-Adresse erneut ein mezőbe is és kisilabizálod az alatta lévő ellenőrző kódot, amit szintén be kell írnod. Utána ráböx a Weiter gombra.
8. Utána tapsikolni fog, ha nem már egy regisztrált mailcímet adtál meg.
9. Elméletben küldeni fog egy ellenőrzőlinket a mailcímedre. Ezt megnyitod és ráklikkelsz a linkre.

Kb. ennyi. :C Ezúton szeretném megköszönni szüleimnek és a német tanáromnak, hogy 7 éve németet tanulhattam és segíthettem ezzel a hozzászólással. :D :D

[Szerkesztve]

(#2480) pofátlan válasza juliabrilke (#2479) üzenetére


pofátlan
csendes tag

eddig megvan csak ha belépek akkor kiirja hogy kaptam egy levelet FELKIÁLLtojellel




Hallo

Vielen Dank für Ihren Antrag auf Änderung Ihrer E-Mail-Adresse. Die Anleitung zur Durchführung der Änderung wurde an Ihre neue E-Mail-Adresse gesendet. Sobald der Vorgang abgeschlossen ist, werden Ihre E-Mails von eBay nicht mehr an diese E-Mail-Adresse weitergeleitet.

Wenn Sie diese Änderung nicht veranlasst haben, fragen Sie bitte zuerst Familienmitglieder oder andere Personen, die evtl. auf Ihr Mitgliedskonto zugreifen könnten. Wenn Sie glauben, dass eine nicht autorisierte Person Ihre E-Mail-Adresse geändert hat, gehen Sie bitte zu:
http://pages.ebay.de/help/confidence/isgw-account-theft-reporting.html

Vielen Dank,
eBay

(#2481) juliabrilke válasza pofátlan (#2480) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezek ilyen h*lye levelek, amiket el kell olvasnos. Ilyenkor próbálj frissítést nyomni a böngésződön. Elvileg tovább fog engedni.Ha nem ok, akkor írj, addig megnézem ezt a levelet.

(#2482) pofátlan válasza juliabrilke (#2481) üzenetére


pofátlan
csendes tag

iköszi a segitséget , irtam pivit . :R

(#2483) juliabrilke válasza pofátlan (#2482) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes, la'tom sikerrel ja'rta'l. :C Ha ma's va'ltoztatta volna meg az emailt, akkor kellett volna felkeresni ezt az oldalt : [link]

(#2484) 1010


1010
őstag

na majd segithetnétek nekem is fényképezőt venni mert egy kukott se tudok németül

(#2485) Rommel6600 válasza 1010 (#2484) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ennyi a lényeg: Top Zustand :DDD
Ez legyen ott, akkor már gond nem lehet (akkora) :D

[Szerkesztve]

(#2486) Tüzi válasza 1010 (#2484) üzenetére

Nem biztos, hogy megéri (látatlanban műszaki cikket szerintem cinkes)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2487) Rommel6600 válasza Tüzi (#2486) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem értelek.

(#2488) 1010 válasza Tüzi (#2486) üzenetére


1010
őstag

hát becsületes népek azok :)
amcsik szemtek nagyon, flegmáznak, meg leszarnak, nem válaszolnak
nem küldenek :Y

sztem annyira em gáz a látatlanso dolog ha olyantol vesszük a kinek új és több van belőle nagy baj nem lehet
mert akkor ad garit, is és nem tünik el ügy csak.

ezért is van az hogy az eby regisztrációt 2hét késéssel törlik.

[Szerkesztve]

(#2489) dragonfx


dragonfx
veterán

Taiwanról és usaból kb mennyi idő alatt ér ide egy air mail csomag??
Mennyi idő után kezdjek gyanakodni hogy vámon fogták???vagy erről kapok értesítőt mindent? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2490) koxx válasza dragonfx (#2489) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

kb. 2-3 hét, ha vámra bekerül akkor kapsz egy értesítőt a postától

(#2491) juliabrilke válasza dragonfx (#2489) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kb. 2 hét a vámoltatással együtt. Jobb esetben már a csomag megérkezése előtt kapsz egy táviratot, hogy elkezdhezd intézni a papírokat.

(#2492) 1010 válasza dragonfx (#2489) üzenetére


1010
őstag

2-3 hét ig ne gyanakodj
nekem 50 dollár értékbe jött kíábol
és megse ment vámra de eddig tartott ien sokáig
és mint megtudtam munka szüneti napok ünnepnapok és egyéb inek nem szmáitanak bele a napokba szal ezért van az hogy a 15 nap nem 2hét hanem 3 :)

(#2493) juliabrilke válasza 1010 (#2492) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem DHL-el Amerikából volt 5 munkanap +2 nap hétvége. Ebben benne volt a vámoltatás, és hogy a csomagot visszavitték neki, mert elcseszte a feladást. :DDD :DDD

(#2494) 1010 válasza juliabrilke (#2493) üzenetére


1010
őstag

dhl ről csodákat zengenek hogy mien gyors.
már alig várom hogy rendelhessek velük egyszer.

hátha még aznap megjön londonból :))

(#2495) juliabrilke válasza 1010 (#2494) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ezeket próbáltam. DHL, UPS (ez szerintem jobb) meg valami DLD-vel küldtek Németországból. Mindegyik elég gyors volt. De az árai...

Ebayen amikor vettem a lapot, akkor mondta a koma, hogy küldjek 550$ + 20$ postaköltséget.(kis naív) Utána meg mondta, hogy a postaköltség majdnem 100$ volt. :Y
De ezt ő fizette, tehát legyen az ő gondja. ;] :U

(#2496) Tüzi válasza juliabrilke (#2495) üzenetére

DLD rohadt drága.
Kis pici dobozt, (amiben bicikliváltó elfér, gondolhatod mekkora) 14€-ért küldték :Y :W Németből...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2497) Flashcash válasza 1010 (#2494) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Párizsból rendeltem egy Ipod Nanot DHL-el nemrég, délután 14:00 körül adták fel és másnap délben nyomták a kezembe a csomagot Budapesten. Persze előtte 9:00 körül felhívtak telefonon időpontot egyeztetni az átadáshoz.

[Szerkesztve]

(#2498) tusi74 válasza Flashcash (#2497) üzenetére


tusi74
őstag

Akkor ez a DHL tényleg nagyon gyors.

(#2499) juliabrilke válasza Tüzi (#2496) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az árát sajnos nem tudom, mert a posta ajándék szokott lenni onnan, ahonnan rendelem a cuccokat. Azért volt ennyi szerintem, mert egséges ára van szerintem a csomagoknak 3kg-ig. Mondjuk szerintem nem olyan drága az a 15 euro. A Magyar Királyi Postával is ennyi Németországba és a 2 szolgáltatás nem ugyanaz. :U :U

[Szerkesztve]

(#2500) dragonfx válasza juliabrilke (#2491) üzenetére


dragonfx
veterán

áljj milyen papírokat? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.