Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) juliabrilke válasza dragonfx (#2500) üzenetére


juliabrilke
addikt

2 nappal elött jött a távirat, hogy várhatóan mikor érkezik a cuccok vámoltatásra az országba. Ki kell tölteni egy lapot, amin rajta lesz rengeteg adat. (UPS-nél ez volt) Emailban megkaptam, kinyomtat, megnéz, firkál, visszafaxol...

A vámoltatáshoz kell. Ha AFA mentesen tudsz hozatni, akkor meg kell hozzá valami nyilatkozat.

(#2502) 1010


1010
őstag

de csak akkor van vám ha eun kivülröl rendelsz?
remélem? anglia még vámmentes?ugye?
mer ha nem akkor :O :O :O :O :W

(#2503) Oliverda válasza 1010 (#2502) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, mivel EU tagok.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2504) juliabrilke válasza 1010 (#2502) üzenetére


juliabrilke
addikt

Pontosabban nem is adót, hanem AFA-t fizetsz 20%-os.
Angliából még szerencsére nem kell fizetni.

(#2505) 1010 válasza juliabrilke (#2504) üzenetére


1010
őstag

ez az :)) yipppiiiiiiiiii :D
zseniális tervem a pénből is pénzt csinálok muháhhháháháháhá ;]

100% hasznot hajtok ;]

''ajndékba kaptam de nem kell'' :U
;]

és a haszonbol megveszem a jobbat és igy folytatom a csúcsig

Anglia örök



[Szerkesztve]

(#2506) dragonfx válasza juliabrilke (#2501) üzenetére


dragonfx
veterán

jujj ha elakadok enged meg hogy zaklassalak majd vele, mert erről semmi fogalmam nincs, nem gondoltam ilyen bonyolult, azt hittem jön a postás kis a5ös papírrla mondja itt van csak be kell mennem érte, személyi+kp-t lecsekkelem oda...és megkapom.de ezek szerint.........

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2507) koxx válasza dragonfx (#2506) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

(#2508) dragonfx válasza koxx (#2507) üzenetére


dragonfx
veterán

azzal fizettem remélem ilyen egyszerű lesz. :U
De tán 55 euro értékű csak kicsi csomag remélem meguszom... :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2509) juliabrilke válasza dragonfx (#2508) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sok sikert!!! :C

(#2510) passatgt


passatgt
aktív tag

Hali!
Rendeltem 2 db 4 gigás nokia akkus mp4 lejátszót, ettől az eladótól szoktam rendelni mindig, eddig semmi baja nem volt egyiknek se, tökéletes minősge volt mindnek.

Most az egyik amit küldött nem kapcsol be, vagyis bekapcsol, és 30 perc után kikapcsol. Próbáltam akut cserélni, nem megy.

Ilyenkor mi a teendő? Írtam már neki 6 napja mailt nem válaszol :O

Előre is köszi

(#2511) juliabrilke válasza passatgt (#2510) üzenetére


juliabrilke
addikt

Van rá gari? Ha nincs, akkor gond van. Írj neki még levelet. Ha utána se válaszol , akkor gyere majd vissza. Írj majd ut'na ay ebaznek, hogy gáz van.

(#2512) 1010 válasza passatgt (#2510) üzenetére


1010
őstag

ismerem a fajtáját annak az mp4nek
nem egy tartós és minőségi konstrukció
nekm is volt és nem is igai mp4 :)
küld vissza

vagykeress bele olyan aksit
ha jol tudom cserélhető
lehet bekotlott a szállitásba

(#2513) passatgt válasza 1010 (#2512) üzenetére


passatgt
aktív tag

Beleraktam a másik akksiját, és így sem megy
Írtam neki mégegy emailt tegnap még nem válaszolt

(#2514) juliabrilke válasza passatgt (#2513) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nyösztesd még mailekkel. Értékelést adtál már neki? Garit modnott rá? Mert ha nem , akkor annyi. Ha viszont vállalt cseregaranciát,akkor jelezd az ebaynek a dolgot.

(#2515) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Mostanában téma volt a vám, munkatársam most kapott amerikából egy power commander motorprogramozó elektronikus kütyüt ami 55000FT volt postával mindennel.
USPS Express Mail International-al küldték a cuccot, ami érdekes hogy már itt is működik a nemzetközi csomagkövetés, azaz látta mikor érkezett meg magyarországra a csomag és mikor adták át a vámosoknak. A vám 11000FT volt és ami a legviccesebb emellett még felszámoltak 400FT-ot ami 1 hónapi csomagtárolás díja. Az nem számít hogy rögtön 1-2 napon belül mész-e a csomagodért 1 hónapot mindenképpen felszámolnak.

Úgy látszik nálunk még mindig megy ez a balkáni stílusú korlátlanul húzzuk le mindenkit taktika állambátyó és szervei részéről. :(

(#2516) lesaux válasza Flashcash (#2515) üzenetére


lesaux
veterán

Igen. Én már azt se értem, miért kell áfát fizetni, hiszen azt a külföldi vevő egyszer kifizette.
Nálam amikor a postás hozta a csomagot, x Ft volt a vám, valamennyi az áfa, y az akármilyen költség plusz z Ft a postaköltség. Érted, baszki? Postaköltség. Amikor már egyszer fizettem a postáért, konkrétan azért, hogy a házamig elhozzák. Nem hozzák el, feltartják a csomagot, akadékoskodnak, és a kurva állam után még ők is megsarcolnak.

(#2517) kraftxld válasza lesaux (#2516) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sőt, a postaköltségre még áfát is számolnak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2518) 1010 válasza lesaux (#2516) üzenetére


1010
őstag

ezért kell unibol rendelni :)) amit lehet
csak sajnos nem midnen van itt.

és us be még olcsobb lenne ha nem lenne lehuzás.
mocskosok
:((( szomszéd is vámos és nem szegények

(#2519) koxx válasza lesaux (#2516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

''Postaköltség. Amikor már egyszer fizettem a postáért, konkrétan azért, hogy a házamig elhozzák'' Engem is ez dűhít a legjobban.
Kollégám rendelt egy sigma órát, 239+32$ EMS-sel jött, fél kilós lehetett a csomag, értéknek sztem feltüntettek 30$-t és mégis megfogták vámon. Persze a vám+áfa a végösszegre jön rá. :(((

Nekem eddig ami express maillel jött, szerencsére mind elkerülte a vámot, pedig nem 10$ értékű volt a csomag.

(#2520) 1010 válasza koxx (#2519) üzenetére


1010
őstag

10dodo az semmi nekm egy 50esjött kínábol az is átment

persze kitudja átvilágitják-e csomagokat mint a reptéren :)
sztem azt is megcsinálják.

meg kell probálni megdumálni a sellert hogy barna pairba tegye zsirrfoltal és tartlama játék
40$ értéke
és igy dhl :))

(#2521) L.T.


L.T.
aktív tag

Szevasztok. Még új vagyok itt. Olvasgatom ezt a fórumot is és látom, hogy rendesen ki vagytok akadva arra, hogy a vámba beletartozik a szállítás költsége is. Sajna ez az EU. Nézegetem a vámosok oldalát és megtaláltam a rendelkezést: [link]
A 10.oldalon találjátok azt a pontot ami ide tartozik, de idézek belőle:
''32. cikk (1) A vámértéknek a 29. cikk alapján történő megállapításakor az importált áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árhoz hozzá kell számítani:
i. az importált áru szállításának és biztosításának költsége, és
ii. az importált áru szállításával kapcsolatos rakodási és anyagmozgatási költségek,
amelyek a Közösség vámterületére történő beléptetés helyéig merültek fel.
Sőt még egy roszz hír:
[link]
nem vagyok sem vámos sem jogász habár néha jogászkodom egy kicsit, de olyankor a haverjaim leállítanak :DD

(#2522) 1010 válasza L.T. (#2521) üzenetére


1010
őstag

EU ba nincs vám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
EURPIAUNIO=VÁMUNIÓ=VÁMMENTESSÉG :))

(#2523) koxx válasza 1010 (#2522) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Látom nem olvastad el, sztem már mindenki tudja, hogy EU-n belül nincs vám.
'' Az inteneten, vagy csomagküldő szolgálattól harmadik országból rendelt áruk vámeljárás alá vonása során - mivel ezek nem ellenszolgáltatás nélkül érkeznek - vámmentes kedvezményt nem lehet igénybe venni. A szabadforgalomba bocsátás során az általános szabályok szerint kell kezdeményezni a vámeljárást, és megfizetni a vámot, valamint a nem közösségi adókat és díjakat.''

32. cikk
(1) A vámértéknek a 29. cikk alapján történő megállapításakor az importált áruért
ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árhoz hozzá kell számítani:
a) a következőket, olyan mértékben, ahogyan ezek a vevő számára felmerülnek, de nem
szerepelnek az áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árban:
i. jutalék és ügynöki jutalék, a vételi jutalékok kivételével,
ii. azoknak a tárolóeszközöknek a költsége, amelyek vámszempontból a szóban forgó
áruval egy tekintet alá esnek,
iii. csomagolás költsége, beleértve a munkabért és az anyagköltséget egyaránt;




[Szerkesztve]

(#2524) 1010 válasza koxx (#2523) üzenetére


1010
őstag

msot nem vágom
eu akkor is vám mentes

midegy valaki igy valaki ugy

(#2525) L.T. válasza 1010 (#2524) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igen, vámmentes ha két EU ország közötti kereskedelemről van szó. Pld rendelsz valamit, ami Nagy-Britanniából jön akkor vámmentes. De, ha harmadik országból Pld. USA, Ausztrália, stb. tehát minden nem az EU-ban levő országból rendelsz akkor van ez.
Harmadik országnak nevezik mindig azt az országot ami nem EU (''első'' ország), nem tagállam (''második'' ország pld Magyarország) hanem ezeken kívüli. Tudom jogi szakszöveg, de koxx értette.

(#2526) tusi74 válasza tusi74 (#2201) üzenetére


tusi74
őstag

Na kutya legyek, ha ezt most értem. Van egy eladó, akinek egyszerűen fáj adni nekem egy pozitív értékelést. Nekem ez a legnagyobb értékű vásárlásom, nem azt mondom, nem egy Ferrari, de nekem 200 € is pénz. Mit látok tegnap, hogy 28-án kiosztott legalább 5 oldalnyi pozitív értéklést, egészen május 19-ig bezárólag, engem a május 12-i vásárlásommal megint kihagyott. 1 hónapja is ez volt, kiosztott egy csomó pozitívot, engem akkor is kihagyott, holott, már akkor is 10 nap eltelt a tranzakciótól. Írtam neki, a terméken keresztül, nehogy keresgetni kelljen neki, hogy miről van szó, hogy miért hagyott ki engem, illetve, mivel nekem fontos, és ö már kapott tőlem, esetleg adhatna is nekem egyet.

Ez a válasz jött ma reggel, de még az értelmét sem tudom, hogy mit akar kifejezni:

''Hello,
Of course you also get a positive assessment.
I have not simply arrived yet.
They have made everything right.
Thanks.
Best regards...''


Német az illető, rendben van, hogy az angol nem az erőssége, biztos én sem írok tökéletesen angolul, de ezt a 2 mondatot még értelmezni sem tudom:

''I have not simply arrived yet.
They have made everything right.''

Tudom ''elfoglalt'' power seller, de amíg ezt a számomra értelmezhetetlen választ megírta, akár az egérrel rábökhetett volna arra a nyamvadt pozitívra, ha már a vevőnek ez annyira fontos. Mivel a Vaterán, mint eladó vagyok jelen, nálam, ahogy a vevő megadja az értékleést, én már nyomom is. Ha meg csoportosan osztja, akkor engem megint miért hagyott ki, 1 hónap különbözettel másodjára?

(#2527) tusi74 válasza tusi74 (#2526) üzenetére


tusi74
őstag

Ezt helyesbítem. Még 2 levelet váltottunk ma, és végül megkaptam a pozitívomat. :D

(#2528) Tüzi válasza 1010 (#2524) üzenetére

Nézz meg egy EUs térképet.
Na, ha azon a sárga vonalon kívűlről rendelsz, az vámköteles. Belül nem.
Amúgy elvileg minden neten rendelt cucc után kellene vámot fizetni (jogszabály szerint).
Elvielg Eun belül is, de hát most bizonyítsák be, hogy neten vettem :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2529) tildy válasza juliabrilke (#2493) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja úgy. Kicsit furcsállottam mert én tivéknek (vagy bashnak?) küldtem anno csomagot velü(n)k és szerda este adtam fel, péntek reggel már meg is kapta.
Mondjuk nekem az az éves keretemből ment akkor.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2530) L.T. válasza Tüzi (#2528) üzenetére


L.T.
aktív tag

Elvielg Eun belül is, de hát most bizonyítsák be, hogy neten vettem
EU-n belül nincs semmilyen vámteher!!!! (vonatkozik ez Svájcra, Norvégiára, Izlandra meg Liechtensteinre is, habár nem hiszem, hogy onnan sokan rendelnének).
Ne keverd ezt össze!!
Elvileg ÁFA-t kéne fizetni, de ennek még bonyolultabb szabályai vannak. Azért majd utánanézek.
A vámosok (vagy pénzügyőrök) is úgy vannak vele, hogy egy kis értékű áruért nem érdemes nagyon kaparni, mert kevés a bevétel és sok a papírmunka. Ezért mérlegelnek ők is.

(#2531) tildy válasza L.T. (#2530) üzenetére


tildy
nagyúr

Elvileg ÁFA-t kéne fizetni , max akkor, ha a vásárlási országból visszaigényelted az áfát.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2532) L.T. válasza tildy (#2531) üzenetére


L.T.
aktív tag

Még egy kicsit az ÁFA-ról…
EU-n belüli beszerzésnél:
Elvileg ÁFA-t kéne fizetni , max akkor, ha a vásárlási országból visszaigényelted az áfát.
Mi magánszemélyek (akik e-bay-ről rendelnek általában azok) nem vagyunk ÁFA alanyok. Tehát visszaigényelni sem tudjuk.
Az uniós állampolgárok nem igényelhetik vissza a belföldi vásárlásaik után az áfát. Az áfa visszatérítés megszűnik magyar állampolgár által EU tagállamban vásárolt termék után is.”
„ A természetes személy, nem adóalanyok – ugyancsak fő szabályként – a vásárlás helye szerinti áfát fizetik.

Ezeket a PM oldaláról böngésztem ki, innen:
[link]

[link]

EU-n kívüli beszerzésnél:
Már leírtam, hogy minden árura amibe beletartoznaka szállítási, csomagolási költségek is, vámot+20% ÁFA-t kell fizetni Magyarországon.
Amire igaz, hogy „A vámosok (vagy pénzügyőrök) is úgy vannak vele, hogy egy kis értékű áruért nem érdemes nagyon kaparni, mert kevés a bevétel és sok a papírmunka. Ezért mérlegelnek ők is.
Szerintem ennyi…


[Szerkesztve]

(#2533) Tüzi válasza L.T. (#2532) üzenetére

Akkor ma megint megérte felkelnem :B Köszi :R

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2534) tildy válasza L.T. (#2532) üzenetére


tildy
nagyúr

upsz, kicsit felreolvastam, norvegiat neztem, amivel ugye vamunio van, mi megis tudtunk visszaigenyelni afat a csatlakozas utan is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#2535) L.T. válasza tildy (#2534) üzenetére


L.T.
aktív tag

Igen, jól írtad Norvégiával vámunió van és nem áfaunió.
Megint a PM oldal:
''Az általános forgalmi adóról szóló 1992. évi LXXIV. törvény termékimport után fizetendő adó teljesítésére vonatkozó rendelkezései 2005. július 1-jei hatállyal módosultak.''
Nem tudom mikor jártál arra, de végül is mindegy. Szerintem elég jól körbejártuk ez a vám meg áfa témát le is zárhatnánk.
Akár

(#2536) juliabrilke válasza L.T. (#2535) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már akartam javasolni... lassan elmehetnénk vám és pénzügyőrnek. :D :DDD

(#2537) dragonfx


dragonfx
veterán

hi!

juli 1gyle lejárt a kártyám, megkaptam az ujjat, régit töröltem, az ujjnaka számát amit megkaptma beírtam mindent de azt írja rá ''denied'' mi a teenedő? :U
(mert fizenem kéne, de honnan így? :O )

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2538) pityulee™ válasza dragonfx (#2537) üzenetére


pityulee™
tag

lehet h aktiválnod kell a kártyát (főleg ha postán jött meg) vmi olyan tranzakcióval, aminél meg kell adnod a pin kódot (pl: akármilyen atm-es művelet, vagy esetleg kártyás vásárlás vhol)

nekem tutira volt h kellett ilyet, de akkor le is írták a levélbe amivel a kártya jött

[Szerkesztve]

(#2539) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ezt a mondatot már nem először látom, főleg amerikai ill hong-kongi eladóktól ''I NO LONGER SHIP TO Italy! I accept Paypal, money orders....'' vagy ''shipping $9 worldwide, except Italy - $15'' vajon mi bajuk lehet az olaszokkal?

(#2540) Krix válasza koxx (#2539) üzenetére


Krix
őstag

Én azt olvastam, hogy sok csomag ''eltűnik'' a postán. Ezért extra biztosítást rak rá aki egyáltalán küld Olaszo.-ba, de többen inkább nem vállalják be a rizikót.

If it is not broken then don't fix it!

(#2541) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Na kipróbáltam ezt az aukció mesterlövészt :D
Kurva jó, de jól megijesztett mert csak számolt vissza, lejárt az aukció és nem írt semmit.
De aztán frissítettem az oldalt és ott vigyorgott a zöld pipa hogy megnyertem a cuccot, 2 másodperccel a vége előtt rátette :Y

Kérdés: Ez az egész paypal hogy épül fel és mire jó? Mert most merült fel bennem hogy lehet hogy olcsóbb lenne paypallal intézni a dolgokat, de aztán rájöttem hogy valószínűleg oda is el kéne utalni a pénzt. Tehát ha utalok akkor ugyan ott vagyok mintha az eladónak utalnék, csak azért meg nem éri meg pénzt pihentetni paypal számlán hogy majd egyszer hátha kell :F

(#2542) kraftxld válasza Rommel6600 (#2541) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Paypal topik olvasása? :U

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2543) juliabrilke válasza Rommel6600 (#2541) üzenetére


juliabrilke
addikt

Itt szerintem minden kérdésedre választ kaphatsz. [link]

A progit, amit kipróbáltál, annak mi volt a neve?

(#2544) tusi74 válasza Rommel6600 (#2541) üzenetére


tusi74
őstag

A PayPal, valójában a mi esetünkben dombornyomott kártyás fizetés, csak nem közvetlenül az eladó terheli meg, hanem a PayPal, és az a pénz megy tovább az eladónak. Tehát a pénzt nem kell utalnod, hanem a kártyádon tartani, és onnan emelődik le. Szerintem külföldre a legolcsóbb fizetési mód. Én pl. külföldre sosem utalok.

(#2545) L.T. válasza Rommel6600 (#2541) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nekem a paypal reg-em kb. negyed óra alatt megvolt (tegnap csináltam). Szóval egyszerű.
Olvasd el ezt:
[link]

(#2546) koxx válasza juliabrilke (#2543) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Auctionsniper [link] eddig 2x nyertem vele :), 3 ingyenes licit van utána fizetős

(#2547) juliabrilke válasza koxx (#2546) üzenetére


juliabrilke
addikt

hmm...jól hangzik. Letsztelem ma este. De akkor mi van, ha ketten ''sniperkedtek'' egyszerre? :U

(#2548) kraftxld válasza juliabrilke (#2547) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Aki többet írt be az nyer.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2549) pityulee™ válasza juliabrilke (#2547) üzenetére


pityulee™
tag

''De akkor mi van, ha ketten ''sniperkedtek'' egyszerre?''
#2548 vagy az nyer aki hamarabb írta be ugyanazt az összeget
tehát nem mindig nyerő dolog az uccsó másodpercben licitálni... ;]

de én tok jobbat is az Auctionsnipertól:
-Prospector [link] (havi 15 lövés ingyé, csoportok, extra keresések max 30/nap)
vagy még jobb
-eBay bid assistant-ja [link] (tök ingyé van, itt is lehet csoportokat létrehozni)

[Szerkesztve]

(#2550) david4u


david4u
csendes tag

REndeltem Hong Kongból kb 9000 ft értékben xbox 360 játékokat,szerintetek megfogják vámon?Többet is rendeltem onnan más vásárlóktól is,de külön időpontokban hogy ne egyszerre küldjék ki(ráadásul a legtöbbre asszem gift lesz írva,valaki tud segiteni ezügyben)ha pedig kell akor mennyit perkálok:9000 nek a 20százaléka?Köszi a választ!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.