Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) juliabrilke válasza tusi74 (#3049) üzenetére


juliabrilke
addikt

Viszont ha írsz nekik az ebay-en, akkor arra meg lehet, hogy nem fognak válaszolni.
Lehet egyébként, hogy negatív előtt megpróbálják megoldani békésen a dolgot, esetleg lefizetni valami kis extra dologgal, csak ne legyen negatívjuk. (pl. nem tetszi a csomag, mikor megkapod. Dobsz egyből idegességedben egy negatívot) Utána meg gondolkozol a cserén, meg a többi dolgon)
Milyen értékeléseik van?

(#3052) tusi74 válasza juliabrilke (#3051) üzenetére


tusi74
őstag

Én nem is arra gondoltam, hogy rögtön negatívot dobnék, hanem amit Ebay-en keresztül írok, az hivatkozási alap, amit külön, az semmi....

Az értékelések: háááát.....
Semleges: 33, negatív: 18 1 hónap alatt. Az biztos, hogy nem egy bizalomgerjesztő. Pl. legutolsó negatívja: 5 hétig nem jött meg az áru, és erre semmiféle magyarázatot nem kapott a vevő.

(#3053) juliabrilke válasza tusi74 (#3052) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem sok negatív értékelésnél úgy érezték, hogy nem volt jogos. Bár ezek az értékelések nem a legjobbak. :U Ez egyébként cég vagy magánember? Szerintem nem sokáig lesz ebay tag... :U

Most én is rendeltem hazai webáruházból 4 hűtőt. Még abban a pillanatban át kellett utalnom a pénzt. Azóta semmi visszajelzés vagy valami. Eddigi tapasztalatok webáruházakkal: 5x rendeltem valamit és mindegyik alkalommal közölték 4 nap után, hogy bocs, de nincs ilyen termékük. Remélem most nem ez lesz.

(#3054) koxx


koxx
MODERÁTOR

Újabb pirospont a hong kongi eladóknak, aug. 2-án fizetett fülhallgatómat ma vettem át a postán. Néhány eladónak/postai szolgálatnak lenne mit tanulni tőlük :U

#3053: hirtelen hűtőszekrényre gondoltam, mondom minek neked 4db, aztán rájöttem :DDD

[Szerkesztve]

(#3055) tusi74 válasza juliabrilke (#3053) üzenetére


tusi74
őstag

Az nincs odaírva, hogy private vagy business, de van Ebay-shopja.

(#3056) juliabrilke válasza koxx (#3054) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D :D

Azért ennyire meleg nincs még... :D

u.i.:látod... én mondtam, hogy jók a hong kongiak. :C

(#3057) LuckyL


LuckyL
őstag

Sziasztok!
Nekem egy oylan kérdésem lenne, hogy szeretnék eladni is ebayen, és a vásárlóként kapott feedbackek látszani fognak, ha eladóként jelenek meg? Tehát ha van 100 vásárlásom, akkor egy 100 pozitívval rendelkező eladó leszek?
Egyértelműen látszani fog, hogy mindet vásárlásért kaptam és nem adtam még el semmit, tehát ez lesz az első aukcióm?

cryptot minden termékemért elfogadom

(#3058) Flashcash válasza LuckyL (#3057) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Aki megnézi a visszajelzéseidet az láthatja hogy vásárlóként szerezted a pontjaid.

(#3059) tusi74 válasza LuckyL (#3057) üzenetére


tusi74
őstag

Külön meg lehet nézni, hogy ''Feedback as a seller'' illetve ''Feedback as a buyer''.

Én mindig külön megnézem. Volt (van) egy ír csaj, aki vásárlóként mindig hiper-szuper volt, eladóként meg tele volt negatívval.

[Szerkesztve]

(#3060) pofátlan


pofátlan
csendes tag

sziasztok. segitséget szeretnék kérni . a németen vagyok regizve és a payaplomal hogy tudom összekapcsolni.köszi elöre is.

(#3061) tusi74 válasza pofátlan (#3060) üzenetére


tusi74
őstag

MIt értesz azon, hogy ''összekapcsolni''??

Mert ha csak simán vásárolsz, akkor nincs semmiféle összekapcsolás, hanem amikor megnyersz egy licitet, és rámész a Pay Now gombra, és kiválasztod fizetési módnak a PayPalt, akkor átvisz automatikusan a PayPal oldalra, ott bejelentkezel a PayPal-os adataiddal, és láss csodát, ott van minden összeszámolva. ár, szállítási költség.
Ha nem volt megadva konkrétan Mo-ra szállítási költség, de Te ledumáltad az eladóval, akkor manuálisan beírod a szállítási költséget, és szépen összeadja neked az áru árával.
Ezután nem marad más hátra, mint a Pay gombot megnyomni.

Ha eladni akarsz, akkor pedig a My Ebay résznél a PayPal-os rovatnál egyszerűen beírod, hogy melyik e-mail cíym van a PayPal-on regisztrálva.

(#3062) juliabrilke válasza pofátlan (#3060) üzenetére


juliabrilke
addikt

Kifejted egy kicsit,hogy mire gondoltál?

(#3063) pofátlan


pofátlan
csendes tag

sziasztok segitséget szeretnékkérni , a németen regiztem és nem tudom a payapl számlámat összekapcsolni ebay-al

(#3064) pofátlan


pofátlan
csendes tag

Note: If you registered on Germany, Austria or Switzerland, you can complete verification through PostIdent or ID Verify instead of PayPal. Please click on the site you registered with for instructions. eztirja nekem

(#3065) tusi74 válasza pofátlan (#3064) üzenetére


tusi74
őstag

Ez nem azt jelenti, hogy kapcsold össz a PayPallal. :D

Lefordítva: ''Megjegyzés: Ha Németországban, Ausztriában, vagy Svájcban regisztráltál, akkor a verifikációt postán kiküldött kóddal (Postident), vagy személyi azonosság igazolásával tudod megtenni a PayPal HELYETT.
Klikkelj arra az oldalra, ahol regisztráltál, és olvasd el az instrukciókat. ''

(#3066) pofátlan válasza tusi74 (#3065) üzenetére


pofátlan
csendes tag

a németen regiztem kb 1,5 éve mert akkor sürgösen akartam venni avalamit ,csak németül nem tudok.

(#3067) tusi74 válasza pofátlan (#3066) üzenetére


tusi74
őstag

Milyen nyelven tudsz? Idegennyelv tudás nélkül az Ebay óriási szívás.
Ha legalább egyet tudsz jól, akkor a többit át tudod rá fordítani itt: [link]

Nyelvtudás nélkül, elég nagy az esélye, hogy ha nem is átvernek, de nem tudod elolvasni a rejtett költségeket, a buktatókat, aztán jön a sírás.

(#3068) pofátlan válasza tusi74 (#3067) üzenetére


pofátlan
csendes tag

angolul de nincs nyelvizsgám

(#3069) pofátlan


pofátlan
csendes tag

tudnál esetleg segiteni mit csináljak?

(#3070) tusi74 válasza pofátlan (#3068) üzenetére


tusi74
őstag

Nem is kérnek nyelvvizsgát, csak tudj. De ha tudsz angolul, akkor bocsi, de ezt a fenti szöveget kisujjból...

Tényleg nem bántani szeretnélek, de akkor fogjál bele az Ebay-be, ha tényleg tudsz mondjuk angolul, mert komolyan rá lehet fázni, a ''csak ezt nem olavstam, nem láttam'' dolgokra. Ezt most tényleg jó szándékból írom.

(#3071) Daneeka


Daneeka
senior tag

Még soha nem vásároltam ilyen csatornákon keresztül ezért kérdezném: Mi a garancia, hogy megkapom a cuccot ha nem utánvétellel fizetek hanem átutalás után küldi a cuccot az eladó?
Ilyenekre is a ''nemzetközi jog'' vonatkozik?

[Szerkesztve]

(#3072) tusi74 válasza pofátlan (#3069) üzenetére


tusi74
őstag

Mivel én nem a németen regisztráltam, hanem az amerikain, ezért hiába lépek be a németbe, nekem minden rendben van.

Neked azt javaslom, hogy lépj be a www.ebay.de-re, hisz írta, hogy ott regisztráltál, szerintem válaszd ott a levels ellenőrzést, akkor a kódot postai levélben kapod meg, és gondolom, ott valahol be kell írni. Többet tényleg nem tehetek, hiszen én nem ott regiztem, és nem látom azokat az instrukciókat, amit Te.

(#3073) tusi74 válasza Daneeka (#3071) üzenetére


tusi74
őstag

A garancia az eladó értékelései. Azt tüzetesen el kell olvasni. Mire kapott semlegest, vagy negatívot. És ''sellerként''.

A másik ha csak lehet ne utalással fizess, hanem PayPal-lal, mert akkor védelmet élvezel mind az Ebay, mind a PayPal részéről, és ha nem kapsz árut, és azt tudod bizonyítani, akkor visszakapod a pénzed. Ha utalsz, akkor semmiféle védelmet nem kapsz az Ebay részséről. Másrészt az utalásnak +2-4000 Ft a költsége, PayPallal meg ingyen fizetsz.

(#3074) pofátlan válasza tusi74 (#3070) üzenetére


pofátlan
csendes tag

a továbblépésben tudnál segiteni.

(#3075) pofátlan


pofátlan
csendes tag

a mybay nál hol kereseem a levels

(#3076) Daneeka válasza tusi74 (#3073) üzenetére


Daneeka
senior tag

Ezek szerint már van Magyarországon is PayPal? És ha van esetleg egy linket tudnál adni, hogy kell használni, kötődik-e valamely bankhoz,kártyához stb. Köszi! :R
(emlékszem mikor utoljára utánanéztem az ilyesmiknek még nem is volt PayPal az országban)

(#3077) tusi74 válasza pofátlan (#3074) üzenetére


tusi74
őstag

Mint írtam az előbb, NEKED kell belépned az oldaladra a www.ebay.de oldalon, hiszen én a magam regjével hiába lépek be, mivel rám az a szabály nem vonatkozik, ezért nem látom, mit kell Neked csinálni.

Tehát lépésenként:
1. Belépsz a www.ebay.de oldalon a Mein eBay
2. ELOLVASOD, mi van odaírva.

Mivel azt írtad, hogy angolul tudsz, ezért ha németül nem is, egész szövegrészeket át tudsz másolni ide:-->http://babelfish.altavista.com/

Ott kiválasztod, hogy German to English, és hopp már angolul olvasod.
Minden lépést végrehajtasz, amit ott kér, gondolom kéri az adataidat, és a pontos címedet, hogy kiküldhesse a levelet. Aztán várod a postást, abban lesz valami kód, akkor visszamáész az oldalra, megint belépsz a Mein Ebay-be, és beírod a levélben kapott kódot.

A lényeg, nagyon pontosan olvasd el, és értelmezd, hogy mi van odaírva.

(#3078) tusi74 válasza Daneeka (#3076) üzenetére


tusi74
őstag

Van egy PayPal topic: [link]

Ezt érdemes végigolvasni. fel lehet menni a www.paypal.com oldalra, ott lehet látni, hogy mely kártyák jók stb. Egyébként teljesen kezdő Ebay és PayPal-ozóknak, itt egy szuper link: [link]

Érdemes végigolvasni, mert akkor kevésbé kell mindent újból és újból leírni.

(#3079) tusi74 válasza pofátlan (#3075) üzenetére


tusi74
őstag

A NÉMETEN lépjél be, hisz azt írta, ott lépj be, ahol regiztél.

(#3080) Daneeka válasza tusi74 (#3078) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi a gyors segítséget! :R

(#3081) pofátlan válasza tusi74 (#3079) üzenetére


pofátlan
csendes tag

megtaláltam az oldalt http://pages.ebay.de/help/confidence/identity-idverify.html

(#3082) juliabrilke válasza tusi74 (#3079) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én már meg sem szólalok... :D A hölgy megoldja szépen az egészet. :C

(#3083) N4r4ncs válasza tusi74 (#3073) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

''mert akkor védelmet élvezel mind az Ebay, mind a PayPal részéről, és ha nem kapsz árut, és azt tudod bizonyítani''

Ezt kinek kell olyankor bebizonyítani és hogy?

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#3084) pofátlan


pofátlan
csendes tag

szerintem sikerült , küld egy levelelt.

(#3085) tusi74 válasza pofátlan (#3084) üzenetére


tusi74
őstag

Na látod, ment ez, mint az ágyba...s. Csak akarni, kell. Ügyi vagy! ;]

(#3086) tusi74 válasza N4r4ncs (#3083) üzenetére


tusi74
őstag

Ez úgy zajlik, de ebben kiegészít majd, az akinek volt ilyen ügye, hogy a PayPal-on indítani egy kell egy claim-et, az Ebay-en pedig egy dispute-ot. Figyelni kell, mert záros a határideje, úgy tudom, az Ebay-nél a dispute max. a 45. napon lehet az aukció lezárulta után. És legkorábban az aukció lezárulta után a 10. napon indíthatod. Ezekben leírod, hogy Te ekkor és ekkor fizettél, a PayPal-os fizetésnek a tranzakció számát, stb. mindent amit Te megtettél. Ekkor az eladó kap egy értesítést, amiben leírják, hogy te dispute-t indítottál, vagy claim-et.

Nem érdemes valótlanságot írni, mert azért a legtöbb helyen fejlettebb a posta, mint nálunk, az eladó pikk-pakk lekéri szám alapján hogy átvetted-e vagy sem, és ha igen, máris nem adnak Neked igazad.

Ezért nem jó az a gyakorlat, hogy itt nálunk, minden féle meghatalmazás nélkül, a szomszéd Jóska, Pista átveheti. átveszi, nem adja oda Neked, és még Te maradsz a barnában.

Ha nem tudja bizonyítani az eladó, akkor elvileg visszakapod a pénzed. vagy az eladó PayPal számlájáról lehúzzák, vagy a PayPal-nál van erre a célra valami alap, de ebben nem vagyok egészen biztos, ennek Bash a fő tudora.

Amennyiben utaltál, borítékban küldtél pénzt, vagy Western Unionnal, akkor mélységes sajnálatukat fejezik ki, de nem foglalkoznak vele.

Azt azonban nem árt tudni, hogy bár záros határidőn belül, de ez a dispute-claim legyen az utolsó amit meglépsz, mert ez az eladóra sem vet túl jó fényt.

Értem ezalatt, ha van egy többezer értékeléses Power Seller, de akár egy 100 értékeléses, de eddig becsületesen Ebay-ező private, első dolog az eladóval való kommunikáció. Legtöbbjük, segítőkész, utánanéz, ha letelt bizonyos idő, elindítja saját országában a kerestetést, és a kártérítésből kifizet Téged. Sokkal korrektebb megoldásnak tartják, mint egyből szaladni ''feljelenteni'', hiszen ez a dispute, claim, valahol az,

[Szerkesztve]

(#3087) pofátlan válasza tusi74 (#3085) üzenetére


pofátlan
csendes tag

de szerintem jobbanjárok ha csinálok egy uk-s regisztráciot . ugyan azt a kártyát elfogadja a német meg a angol?

(#3088) juliabrilke válasza tusi74 (#3086) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nálad szoktak olyat csinálni az eladók mostanában , hogy kifizeted gyorsan a terméket, feladják postán és egyből küldik a pozitív értékelést? ( a termék még természetesen nincs nálam)

Nem egy nagy dologról van szó, de azért engem ez meglepett. Én azért megvárom, ameddig minden rendben lezajlik.

(#3089) tusi74 válasza juliabrilke (#3088) üzenetére


tusi74
őstag

Egyszer jártam így röhögtem is magamban, hogy hú de biztos a dolgában, de nem jellemző.
Sokkal inkább az, hogy a kis dolgokért az én értékelésem után után perceken belül jön az eladó pozítívja (gondolom, valami automata rendszer), ''nagyokért'', amire meg ''hú de nagyon büszke vagyok, hadd lássák, milyen becsületes vagyok, még ennyit is pikk-pakk kifizetek'', meg tarhálni kell. :(

(#3090) juliabrilke válasza tusi74 (#3089) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem 2 nap alatt 3 ilyen volt. Vagy mindenki elment nyaralni és beállította az autómata értékeléskészítő progiját? :D

Én azért még megvárom a csomagot...

(#3091) cocka válasza juliabrilke (#3088) üzenetére


cocka
veterán

Ajajj, kis milliószor volt már ilyen, hogy a megnyerést követő 2-3 napon belül adott pozitívot. Nekem nincs vesztenivalóm, az eladónak viszont annál inkább, hiszen ha előre pozitívot ad és a cucc meg nem ér célba miegymás, akkor nyugodtan adhatok negatívot vagy semlegest is, mert utána már nem tud viszontnegatívozni. Szóval ez nagy fokú felelőtlenségre utal.

Ha megvárná, amíg a vevő értékel, nem kerülhetne esetleg kellemetlen helyzetbe, mert a vevő értékelése általában igazolás arról, hogy a csomag rendben megjött, köszöni.

Ja újonnan ebayező tagunknak üzenem, hogy tudok németül, ha esetleg valami hót kínai lenne. :)

Bár jobb szeretek angolul olvasni.

(#3092) juliabrilke válasza cocka (#3091) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én nem bukhatok rajta semmit, az tuti. :)) Neked is adtak így értékelést előre? Egyébként csak 5 kábelről van szó, tehát nem egy értékes valami.

Most meg sikerült megint pár dolgot kifognom megint az ebayen. :DD Persze jó áron. Sajnos fanatikus lettem. :D

(#3093) dbius válasza pofátlan (#3087) üzenetére


dbius
veterán

Szerintem tökmindegy, hogy hol regisztráltál...

Én az ebay.com-on regisztráltam, most pedig kipróbáltam a német ebay.de-n a belépést, és simán beengedett az ebay.com-os regelt usernévvel és pass-al...

(#3094) juliabrilke válasza dbius (#3093) üzenetére


juliabrilke
addikt

Teljesen mind1...Én viszont a leveleket, figyelmeztetéseket, meg minden üzenetet német nyelven kapom. De attól még be tudok lépni az angol, olasz és akár az amerikai ebayre is.

(#3095) cocka válasza juliabrilke (#3092) üzenetére


cocka
veterán

Talán nem fogalmaztam egyértelműen, de az előző hsz.-ben elvileg arra utaltam, hogy már kis milliószor előfordult velem, hogy előre adták a pozitívot.

Hát engem eléggé idegesítene, ha németül kapnám a rendszerüzeneteket. Az amerikain regeltem és az angolt használom. A németek meg mivel utálják a paypalt, azt szinte soha.

(#3096) pofátlan válasza juliabrilke (#3094) üzenetére


pofátlan
csendes tag

tavaly elromlott a cnc gépem és kellett hozzá alkatrész és a németen találtam . egy ismerös regisztrált akkor. az usernevemmel be tudoklépni mindenhova . csak ahogy nézem a német sellereknél kér egy plusstz ellenörzést , küldik postán. nyelvtudás nélkül nehéz. hiába lépek az angolra nem foglalkozik velem. most regisztráltam az angolon . csak ugyanazt a kártyát elfogadja e .????

(#3097) tusi74 válasza pofátlan (#3096) üzenetére


tusi74
őstag

Most akkor Te eladni akarsz?

Mi nem foglalkozik Veled? Ugyanazzal a user-rel pass-sal bármelyik odalra be tudsz lépni.

Én az amcsin reggeltem, de már vásároltam, az olaszon, németen, francián, angolon, amcsin, hong-kongin egy és ugyanaz reggel. Fogod, belépsz, OLVASOL, licitálsz.

Ugyanazt a kártyát elfogadja-e? A válasz egyszerű, próbáld ki! Add hozzá a kártyád, legyen rajta azért pénz, és nézd meg mi történik. 2 lehetőség van. Vagy elfogadja, vagy nem.

És ismétlem, valamelyik nyelvet, legyen az angol, német, francia, olasz bármi, tudd pengén, mert akkor webfordítóval már tudod fordítani, bármely oldalon is vagy. Viszont, ha nem túl jól megy a nyelv, akkor inkább hanyagold az Ebay-t, mert ezeregy buktató van.

Mondok egy példát. Egy srác beregisztrált a PayPal-ra. Elhatározta, hogy azzal fog fizetni. Angolul abszolút, vagy nagyon kicsit tudott. Lecsapott egy cuccra, látta a kártáyk képét, és azt hitte, hogy PayPal-os terméklap. De nem az volt, hanem átvitte egy kártyás fizető oldalra. De mivel angolul, majdnem nyista, még mindig nem vette észre, hogy nem PayPal-lal fizet. Fizetett ott, azon a szedett-vedett fizető oldalon, majd várta az árut. Nem jött, közben az eladót felföggesztették. De SENKIHEZ, értsd sem Ebay-hez, sem PayPal-hoz nem tud fordulni, mert nem PayPal-lal fizetett. Úgy, hogy észre sem vette. Miért, mert azt sem tudta, mi van odaírva. nem kevés pénze úszott el.

Ez itt történt a PH! egyik felhasználójával kb. 1 hónapja, de nem szeretném kiadni a nickjét. Úgyhogy a legjobb szándékkal mondom, hogy akkor Ebay-ezz, ha egy idegen nyelvet oda-vissza kensz vágsz.



Bocsi, de egy kicsit legyél már kreatív! ;)

(#3098) tusi74 válasza cocka (#3095) üzenetére


tusi74
őstag

Webfordító, szerintem a legjobban fordít: [link]

Én pl.mindent angolra fordíttatok vele. A német terméklapokat is.

(#3099) koxx válasza tusi74 (#3098) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez tényleg jó, köszi.

(#3100) juliabrilke válasza tusi74 (#3098) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon szépen fordít. :C Egyébként a francia leveledre azt írták a francia kollégák, hogy jó nagyon. Tehát nem küldtél el rosszat. :))

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.