Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) juliabrilke válasza tusi74 (#3150) üzenetére


juliabrilke
addikt

''Youtube-on találtam róla egy videót, miszerint ha szétszedem, van benne egy kis csavar, amit ha odébb tekerek, növekszik a hullámhossz és így meggyújtja a gyufát és kilyukasztja a lufit'' :)

Ilyen tuningolt zseblámpa...

(#3152) koxx válasza passatgt (#3148) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

ha a hullámhosszát változtatod akkor max a színe fog változni, 532nm a zöld lézer hullámhossza
ps: nekem 20mW-os van, de nem mernék belenyúlni :)

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#3153) passatgt válasza koxx (#3152) üzenetére


passatgt
aktív tag

Igaz, ennyire nem vagyok tapasztalt, ezt még nem tanultom, majd jövőre:)
De valamit változtat vele, mert simán nem gyújtotta meg a gyufát.

Két videót is láttam, az egyiknél csak simán tekert valamit, a másiknál meg leforrasztott róla még pluszba valamit.
Majd ha megjön próbálkozok:)

[link]
Tényleg ilyen lesz? Ez 5mw-s, és itt a képen nem csak pont van, hanem csíkot húz:)
A miami helyszínelőkbe szokott lenni ilyesmi, ott valamit ráfúj, és akkor nem csak pont lesz, hanem egy csík



[Szerkesztve]

(#3154) Bash válasza passatgt (#3153) üzenetére


Bash
őstag

Szeretném felhívni a figyelmedet a ''játék'' veszélyességére!
Hozzászólásaidból teljesen egyértelmű, hogy elektrotechnikai és angol nyelvi ismereteid hiányosak, egy ilyen eszköz hozzá nem értő kezekbe kerülése baleset- és életveszélyes! Azt javaslom, hogy amint megérkezett a lézerdióda, azt add át egy felnőttnek. A filmekben nem minden úgy történik, ahogyan a valóságban.

http://bashtravel.com/

(#3155) koxx válasza passatgt (#3153) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ilyenre gondoltál? Mert a zöld lézer alapból ilyen erős fényű, sztem nem szabad belepiszkálni kivéve ha nagyon értesz az elektronikához. Ha pedig léggömböt vagy gyufát akarsz vele gyújtogatni akkor egy gyárilag nagyobb (70+ mW) teljesítményűt kell venned.
[link]
[link]

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#3156) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csak egy kérdés....ez pontosan mire is jó? Mert gondolom a tűzhelyt nem ezzel fogjátok begyújtani és bulikon se fogjátok kilukasztani a lufikat vele...
Rosszabb esetben átlyukasztasz vele valamit vagy megvakulhatsz. Ha csak házilag megbabrálod az se túl nyerő ötlet, mert nem tudod ellenőrizni a munkádat kellő ismeret hiányában.

(#3157) passatgt válasza Bash (#3154) üzenetére


passatgt
aktív tag

Már nem vagyok olyan fiatal, tudom, hogy veszélyes.
Érdekelnek a lézerek, nem azért vettem, hogy a játszótéren kiégessem a kisgyerekek retináját :)
Fizikát tanulok, szeretnék érettségizni belőle, de itt még nem tartunk, de majd ha ezt tanuljuk, biztos hasznos lesz :)


[Szerkesztve]

(#3158) tusi74 válasza passatgt (#3157) üzenetére


tusi74
őstag

''Már nem vagyok olyan fiatal, tudom, hogy veszélyes.''

Ha még most fogsz érettségizni, akkor még nem vagy 18, nekem meg múlt hétvégén volt a 15 éves érettségi találkozóm. :( Úgyhogy irigylendően fiatal vagy. :)

(#3159) koxx


koxx
MODERÁTOR

Megint találtam egy német eladót aki
- angolul válaszolt elég gyorsan
- nem 30€ a postaköltség
- van Paypal fizetés!! igaz rá kellett kérdezni, csak azt nem értem alapból miért nem írja ki a termék oldalára :F

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#3160) tusi74 válasza koxx (#3159) üzenetére


tusi74
őstag

Mert miután majd leütötted, előszerettel variál majd a postaköltséggel, mert hozzádobja a PayPal díjat, ami elvileg tilos lenne. Ha kitenné az oldalára a PayPal lehetőséget, akkor ''túl gyorsan'' fizethetnél, hamarabb, mintahogy ő kalkulál. Így meg nem tudsz fizetni, míg meg nem adja a PayPal-os e-mail címét, így egyúttal leírja a plusz járulékos költségeket, amit a Te országodba küldésnél sajnos.... Legalábbis nekem már 3x így volt.

(#3161) koxx válasza tusi74 (#3160) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mindenre rákérdeztem előtte, gyorsan reagált. A fizetésnél az előre megbeszélt díjakat állította be 6,5€ biztosítva. Paypal opció egyből megjelent, holnap ki is fizetem.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#3162) tusi74 válasza koxx (#3161) üzenetére


tusi74
őstag

Oh, akkor Ok, örülök neki, fizesd is ki jó gyorsan, nehogy kitalálja, hogy valamit félrenézett. :) Én a németekkel úgy szoktam.

(#3163) dragonfx válasza juliabrilke (#3128) üzenetére


dragonfx
veterán

Ha mindne igaz holnap újr akihozzák.
De nem hiszem el ennyire tudatlan barmok dolgoznak egy helyen hogy ha netánnem tud felcsnegetni vagy nem tud azonnal bejönni, legalább megvárná amíg valaki jön és 1 cetlit berakhatna a levelesládikóba, ha már enynire lusta feljönni, úgy gondolom enyni elvárható......a dhl-nél a ajtóm előtt csengettek mindig, és mikor kérdeztem hogy jött be, azt mondta, megoldotta...... :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3164) juliabrilke válasza dragonfx (#3163) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként embere válogatja...én egy-két hülye életunt munkás miatt azért még megbízok mindegyik csomagküldőben. Nekem eddig csak pozitív tapasztalataim voltak. :DD

(#3165) juliabrilke válasza tusi74 (#3162) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ilyen elő se fordulhat... :U Szerintem soknak van egy ilyen sablon levele, hogy sajnos félrenéztem, meg nem láttam, hogy ennyi a postaköltség a te országodba... :D

(#3166) tusi74 válasza juliabrilke (#3165) üzenetére


tusi74
őstag

Ááááá, dehogy. :D

Pl. Itt: [link]

Odaírva, hogy ''Paypalzahlung auf Anfrage'', azaz kérésre van PayPal számla, de a fizetési opciók között nincs bejelölve.

Beállítható, szállítás 15 €, nekem több sem kellett, osztottam, szoroztam, fú ez tök jó ár, és már vásároltam is Sofort Kaufen-nel, úgy voltam vele, minden adat megvan, minek kérdezősködjek.

Majd írtam egy mailt az eladónak, hogy akkor jöhet a cím. És a címmel együtt sajna az én országomba már 20 € lett a szállítás, holott az Ebay-en 15 volt. :( Benyeltem, mit tudtam tenni. Nem az az 5 € fog földhöz vágni, hanem maga az elv nem tetszett.

[Szerkesztve]

(#3167) juliabrilke válasza tusi74 (#3166) üzenetére


juliabrilke
addikt

:U

Engem se az az 5€ érdekelne, hanem az, hogy át akarnak vágni.

Egyébként kipróbáltam ez az auctionsniper.com-ot ésnyertem. Jól működik nagyon. :C :DD

(#3168) L.T. válasza juliabrilke (#3167) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nálam is jól működött :C :R

(#3169) Gabcsika válasza passatgt (#3153) üzenetére


Gabcsika
tag

JÉZUS ISTEN! Miket beszélsz, ember?
''Fizikát tanulok - ebből szeretnék érettségizni...''

Nézd, felebarátom!

Nekem van szerencsém oktatni azt, amiről te még csak álmodsz és hidd el, az érettségi (ami már megbocsáss, de manapság a kalapkakival egyenértékű nehézségű) kevés ahhoz, hogy optikából, atom- és lézerfizikából felkészült legyél. Az, hogy a középiskolában megtanulod, hogy milyen optikai törvények léteznek, valamint esetleg a tanárod jóvoltából látsz néhány lézersugarat az osztályteremben a falon ugrálni, még nem bátorít fel arra, hogy meg is értsd, mivel is játszol.

Majd, ha te is elvégzel 5 év fizikát + egy PhD-t, akkor esetleg sejtesz majd valamit (hacsak nem lézerfizikával fogsz foglalkozni szakirány gyanánt, tudom javasolni a Szegedi Egyetemet és Bor professzort, akinél Mo-on senki sem ismeri jobban e területet).

Én nem is engednék ilyet forgalomba hozni, ez egyáltalán nem vicces és nem is játék a szememben. A ''médincsájná'' meg egyenesen elriasztana a vásárlástól (látatlanban is lefogadom, hogy onnan származik)

Ez egy jótanács, teljesen egyetértek Bash hozzászólásával, aki szintén erősen óva int téged én is ezt teszem!

Freedom, Nature, Love & Music

(#3170) tusi74 válasza Gabcsika (#3169) üzenetére


tusi74
őstag

Hihi, az egyik szakom nekem is fizika (a másik, meg a matek, harmadik meg az informatika) csak ELTE. :D Te Szegeden végeztél? Milyen kicsi a világ! :DD

(#3171) passatgt


passatgt
aktív tag

4 évig tanulok fizikát, másokkal ellentétben, akik két évig.
Környezetvédelmi és vegyész technikusnak tanulok, kémia és fizika alaptantárgy.

Ennyire nem kell felkapni a vizet, kár volt megemlítenem mit vettem :)

(#3172) Gabcsika válasza tusi74 (#3170) üzenetére


Gabcsika
tag

Igen, kicsi a világ... :D

Te is segíthetnél kis barátunkkal megértetni, hogy van felelőssége a dologban... Nem is tudom, kb. 2000 körül jöttek be (először a fekete) piacra ezek a diódalézerek, de már akkor nagyon ellenük voltam és most sem gondolom másképpen. A baj nem az, hogy ilyenek léteznek (ilyennel tartok ea-t és gyakorlatot is), hanem az, hogy bárkinek elérhető... :(

Freedom, Nature, Love & Music

(#3173) Gabcsika válasza passatgt (#3171) üzenetére


Gabcsika
tag

Nos, ha a középiskolai 4 év fizikát, valamint azt, hogy az oktatás is egyfajta tanulás is beleszámítjuk, akkor épp 15 éve ''tanulom a fizikát''.

''Ennyire nem kell felkapni a vizet''

Nem kapom fel, de láttam már felelőtlen embert eleget és hallottam róluk (net). Még ezek a kisteljesítményű lézerek is képesek maradandó károsodást okozni akkor is, ha történetesen reflektáltan jutnak ''csak'' valaki szemébe...

Freedom, Nature, Love & Music

(#3174) juliabrilke válasza tusi74 (#3170) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nagyon jó a t-online oldalon az önvallomásod! :D
Most direkt nem linkelem be, nem tudom, hogy mennyire publikus.

(#3175) L.T. válasza Gabcsika (#3173) üzenetére


L.T.
aktív tag

Asszem kicsit elmentünk az eBay tapasztalatok fórumtémától az elméleti fizika irányába :(((

(#3176) N4r4ncs válasza L.T. (#3175) üzenetére


N4r4ncs
aktív tag

egyetértek :U kutyát nem érdekli itt az érettségi

Mátyással együtt az igazság is meghalt

(#3177) tusi74 válasza juliabrilke (#3174) üzenetére


tusi74
őstag

Nem titkos, de már így is eleget OFF-oltunk. Akit érdekel, úgyis megtalálja. :)

(#3178) juliabrilke válasza tusi74 (#3177) üzenetére


juliabrilke
addikt

OFF kezdete...''Érdekelt és megtaláltam. Egyébként teljesen igazad van benne'' OFF vége..

Egy újonc jellegű kérdés...ha DHL hozza a csomagot és nem vagyok otthon, akkor kihozza még egyszer vagy hagy valami papírt? Mert eddig mindig itthon voltam, de most nem leszek sajnos.

u.i.: a paradicsomtrancsírozóval mi a helyzet? :D

(#3179) tusi74 válasza juliabrilke (#3178) üzenetére


tusi74
őstag

Nem is válaszolt. :( Mindegy, mintahogy a mondásban szerepel, lesz máááásik!

(#3180) juliabrilke válasza tusi74 (#3179) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lehet, hogy a világ egyetlen viszonteladóját most találtad meg és ő látja el az egyé Földet paradicsompaszírozóval. :D Biztos lesz másik is...

(#3181) koxx válasza juliabrilke (#3178) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A futár 2x kísérli meg a csomag kézbesítését, a 2. után már fizetős. Nekem egy matricát ragasztott ki, hogy sikertelen kézbesítés pl 2007.08.01 14:05, ráírta a mobilszámát, felhívtam és egyeztettem vele másik időpontot.

Eladó ASUS TUF 4070 Ti OC gaming, doboz, új, gari

(#3182) juliabrilke válasza koxx (#3181) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ez pozitív hír nagyon. De remélem nem csinál olyat, hogy odaadja a szomszédnak vagy iylesmi. Ilyet ügye csak a Magyar Király Posta csinál...

(#3183) cocka válasza L.T. (#3136) üzenetére


cocka
veterán

És a hongkongi csomag hány nap alatt ért Mo.-ra?

(#3184) Tüzi válasza cocka (#3183) üzenetére

6-9

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#3185) tusi74 válasza cocka (#3183) üzenetére


tusi74
őstag

Én is várok onnan. :)

(#3186) juliabrilke válasza cocka (#3183) üzenetére


juliabrilke
addikt

Nekem gyorsabb volt, mint a német csomag. Mind a kettőt pénteken rendeltem meg, a hong kongi csomag csütörtökre a másik pedig péntekre érkezett meg. :DD

Egyébként jó, mert a hong kongiak előszeretettel segítenek ''gift''-es csomagot küldeni. Sajnos másokra nem mindig jellemző. :(((

(#3187) juliabrilke válasza tusi74 (#3185) üzenetére


juliabrilke
addikt

Naa... csak nem leteszteli a hölgy a hong kongi piacot? :) Eddig 3 üzletből pozitív tapasztalataim vannak szerencsére. :C

(#3188) dragonfx válasza juliabrilke (#3164) üzenetére


dragonfx
veterán

Hát ne embere válogassa már mert mostmár üvölteni fogok a telefonba ha nem azt mondja amit várók :((( :(((
Tegnap lebeszéltem tel.számmal mindennel ma hozzák, erre mondom azért ma felhívom őket, és azt mondja gőze nincs hola csomagom, lehet futárnál sincs :((( ...
Ilyenkor komolyan mit kell csinálni??? :( ...bemenni és belkurni valakineka pofájába vazzee? :((( ....mindig felbaxxák az ember agyát esküszöm....ekkora 1 tetves fos országot már, utálóm mint a xart.Annyi alatt hozzák ki hozzám mint amennyi idő alatt németből mo.ra ér :O ....ez mostmár tényleg intő jel befejezzem az ebayezést, mert ez így nem rendszer :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3189) juliabrilke válasza dragonfx (#3188) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ha nagyon nem tudják, hogy merre is van csomagod, akkor egy telefon kell, hogy hogyan tudod elintézni a biztosítás kérését a csomagodra. Egyébként kétlem, hogy elhagyták volna...
Ott lesz a futárnár, csak valami béna operátort fogtál ki. Ha esetleg megtörténne, hogy elkavarják, akkor viszont a csomagod tutira biztosítva volt. (a mértékére sajnos fejből nem emlékszem, ennek utána kell nézni)
Az operátor egyébként nem tudta megadni a szállító nevét? Mert NoRmÁlIs esetben megadja a telefonszámát és tudsz vele egyeztetni.

A biztosításról itt egy link:
[link]

(#3190) waccamár


waccamár
senior tag

hahó mindenkinek !

lenne egy pár kérdésem az ebay-ről illetve a paypal-ról. lehet, sőt szerintem biztos hogy már itt kérdezték, de emiatt ne essetek nekem, nem volt kedvem több mint 3000 hozzászólást átböngészni.

tehát.
a postaköltséget nekem kell majd utólag kifizetni, mikor kihozzák a csomagot, vagy már eleve az eladónak azt is kifizetem?

hogy működik ez a paypal rendszer? regelem magam, megadom bankszámlaszámom, és kész?(gondolom nem csak ennyi, de nem hiszem hogy bonyolult) bankszámláról utalok rá pénzt gondolom... de ft-ban kell rárakni, vagy dollárban, vagy hogy van ez?

bocs ha amatőrök a kérdések, nem igazán merek addig rendelni semmit, még nem tiszta minden...

(#3191) waccamár


waccamár
senior tag

előző hsz-ben elfelejtettem kérdezni: paypal reg.-nél 3 féle acc. van? melyik mire jó, melyiket érdemes regelni?

köszönöm szépen előre is

(#3192) garben válasza waccamár (#3191) üzenetére


garben
csendes tag

Szia!

Paypalhoz dombor kártya kell pl VISA classic, Mastercard, American Express...
Vagy van az OTP-nél ill. K&H 1 un. internetes kártya asszem azzal is megy.

Ezt a kártyát kell a paypal nál regisztrálni (kb 400Ft) amit visszakapsz.
A visszautalt pénzel azzal együtt a kódot (4 szám) amit a hóvégi elszámoláson lesz rajta. vagy ha elekronikusan megtudod nézni akkor 5-6nap mulva.

Posta mindig előrte megy a eladónak.(Külföldről nincs utánvét) :) magyara forintban kell fizetni
feltéve ha nem nyitsz külön devizaszámlát amin mondjuk dollárt vagy eurót tartasz.
[link] itt nézhetsz kártyát



[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Ben

(#3193) dragonfx válasza juliabrilke (#3189) üzenetére


dragonfx
veterán

megjött igaz késve, legszívesebben elküldtem volna anyányjába az oprerátort és a futárt is..de á mondom nem ér annyit hogy felidegessítsem magam.... :( ...amugy ma bedobta az ups-s levelezőlapot hogy tegnap itt járt!! :((( :((( ..egyenesség rulezzz....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3194) dragonfx válasza garben (#3192) üzenetére


dragonfx
veterán

én visa electronnal intéztem eddig simán müxik.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#3195) garben válasza dragonfx (#3194) üzenetére


garben
csendes tag

Ok ezt nemtudtam.

Ben

(#3196) cocka


cocka
veterán

Azt hiszem nálam is kezd esedékessé válni ez nem jön a csomag mi a fenét lehet csinálni téma, úgyhogy utána olvastam egy kicsit és hát kissé meglepődtem mikor

[link] Itt azt írja, hogy a Paypal buyer protection keretében évente csak három alkalommal kaphatod vissza a pénzed. Vagyis akkor ezek szerint nem érdemes pazarolni.

(#3197) juliabrilke válasza cocka (#3196) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már régen rossz, ha ezt egy év alatt legalább 4x kell igénybe venned. Igazából a legtöbb embernek max. 2 alakalommal fordul elő ilyen eset, de ezeket is meg lehet gyorsan oldani.

(#3198) juliabrilke válasza dragonfx (#3193) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ma bedobta a lapot, hgoy tegnap volt itt? Ez most komoly? :W
Akkor a kollégam marhára elfelejtette odaadni a lapot, hogy már egyszer próbálkozott. :D
Azért ez se semmi... te valami nagyon dinka párost fogtál ki az operátor és a szállító személyében.

(#3199) cocka válasza garben (#3192) üzenetére


cocka
veterán

A panaszbejelentésnél találtam még egy érdekes mondatot a paypal honlapján:

If our investigation team finds the claim in favour of the buyer, the amount of the transaction, if available from the seller, will be transferred back to the buyer.

Vagyis, ha jól értem, csak akkor kapod vissza a lóvét, ha terhelhető az eladó paypal számlája.

Legjobb tudomásom szerint nem kell hozzá feltétlenül dombornyomott kártya. Íme a módszerek a dombornyomott kártyák elkerüléséhez:

Jók lehetnek a netes kártyák és egy pár Visa Electron vagy a Mastercard unembossed verziója, aminek az éves díja jóval olcsóbb.

Mellesleg ha jól tudom a K&H Visa netes kártyája már nem igényelhető és legutóbb is úgy nyilatkoztak, hogy aki neten szeretne fizetni, használjon dombornyomott kártyát.

Netes kártyákat igényelhetsz: CIB-nél, OTP-nél (csak elektronikus számlacsomaghoz), MKB-nál és IEB-nél lehet egyszer használatos kártyaszámot smsben kérni, ami paypal esetében nem a legkényelmesebb. Erste is kínál netkártyát, de minden egyes tranzakció előtt telefonálni kell a limit átállítás miatt (hogy ezt miért nem lehet neten megcsinálni azt a fene se tudja). Ja egyébként a Citibank után az egyik legrosszabb árfolyama az Erstének van, pont ma néztem meg. :DD

Neten is elfogadott Visa Electronokból egyre több van. Itt a lista, amikről tudok:

Budapest Bank, K&H, IEB, OTP és Erste. A többi bank Visa Electronján a 3 jegyű cvc kód csak dísz.

Mastercard unembossed meg teljesértékű Mastercard (magyarul lehet vele neten fizetni) a dombornyomást kivéve, és igényelheted a CIB-nél, Raiffeisennél és Ersténél.

A többi kártyatípus meg egyáltalán nem jó netes fizetésre, mivel cvc kód sincs rajtuk: sem a Maestro, sem a Mastercard Electronic nem jó.

Ezeket most csak a betéti kártyákra írtam, a hitelkártyákat nem tudom.

(#3200) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem, próbáltam rákeresni a topicban de nem jártam sikerrel, szóval még csak ismerkedek az ebay-el

egy láma kérdés: be lehet állítani (egyelőre nem találtam ilyen opciót) pl német ebay-on az angol nyelvet (mint álltalában egyéb weblapon)? vagy csak regisztrálás után? vagy ez itt nem megy?

ill. most jut eszembe
az ebay-re való regisztrálás független attól melyik oldalról GB USA DE stb regelek be tehát mindenhova egységessen érvényes lesz ugye?

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.