Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) #32577792 válasza tusi74 (#2588) üzenetére


#32577792
törölt tag

én is inkább itt vásárolok, mint ott is írtam, néha már bolti ár fölött kínálgatnak

én most 2db Holux m1000-est keresek, de rá kellett jönnöm, hogy nincs palpay-om, de dombornyomott kártyám sem, sőt visa sem, amivel regelni tudnék, időm meg nincs, mert 3 hét múlva mennénk nyaralni és ott már szeretném használni

(#2602) dragonfx válasza tusi74 (#2599) üzenetére


dragonfx
veterán

előfordulhat csak válaszoljon már :W

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2603) tusi74 válasza #32577792 (#2601) üzenetére


tusi74
őstag

Igen. Az Ebay-en 37.000 Ft-ba jött ki, egy vadiúj kártyafüggetlen Samsung Z230-as. A Vat-on a minimálára 43.000 Ft.

(#2604) cocka válasza L.T. (#2600) üzenetére


cocka
veterán

Annyit tennék hozzá, hogy nem emelnek le semmiféle 180 Ft-ot. A kártya regisztrációjakor zárolnak 1 dollárnak megfelelő összeget és ülnek rajta 2 hétig. Aztán feloldják a zárolást. Magyarul le se vonják. Nálam legalább is így volt. Vártam, hogy mikor vonják már végre azt az egy dollárt. De 2 hétig csak a zárolt tételeknél állt, aztán utána eltűnt onnan, de a számlatörténetben nem jelent meg, a kártyatörténetből meg simán eltűnt. Csak annyit vettem észre, hogy a netes számlámon lett kb. 1 dollárnyi többlet. :)

Nálam egyébként 5 perc alatt megvolt a kártya regelése és az expanded use-os verifikáció is. Szal. nyertem. :DD

(#2605) tusi74 válasza dragonfx (#2602) üzenetére


tusi74
őstag

Na, ha valami engem is ki tud hozni a sodromból, ha nem válaszol az eladó.

(#2606) ronaldo


ronaldo
őstag

Én eddig kb. 50-50 arányban vásároltam priváttól meg PS-től. Nagy gubanc nem volt. Priváttól sem kell félni, előny ha sok boltja volt már és az értékelések jók. Meg magáról az oldal kinézetéről (mit ír, mit nem) lehet tájékozódni. Végül meg ottvan, hogy kommunikálni kell vele. Abból is rengeteg minden kiderül.

Na csak sikerült.

(#2607) L.T. válasza cocka (#2604) üzenetére


L.T.
aktív tag

Ja lehet, hogy visszakapom még a 180 Ft-ot is de egyelőre minden paypal-os dolog úgy jelentkezik mint ''Befektetési POS terhelés''. Szal semmi zárolás vagy ilyesmi.
Egyébként nekem is meglett volna 5 perc alatt csak az angolom egy kicsit gyenge :F ezért fordítgatnom kellett.

(#2608) Rommel6600 válasza L.T. (#2600) üzenetére


Rommel6600
őstag

Erste Bank.
Ma mondták, mert benn voltam megérdeklődni meg be is fizettem a számlára a pénzt. Elkezdtem neki mesélni hogy mi kéne nekem és egyből rákérdezett a nő hogy paypalról van-e szó? Mondtam neki, hogy igen, és ő felelte hogy 3-4 nap mire leemeli a paypal a pénzt. Szóval valószínű, hogy volt már pár eset onnan tudhatja. Egyébként ezt is írja a paypal hogy lehet hogy csak 3-4 munkanap után fog csak megjelenni a számlatörténetben.
Ha nektek meg max 15 perc volt akkor innentől kezdve nem értem :(

(#2609) dragonfx válasza tusi74 (#2605) üzenetére


dragonfx
veterán

lehet megint 2 hetet kell rá várnom :W

1x úgy jártam egy korábbi powerrel ebay írja fuu van a kérdés az eladónak ott írjak mert hú dej ó meg mindne,..németeknél kibövül egy még fúú de közvetlenebb móddal nem is tom van 1 neve, meg ikonja is, külön ablakot is feldob..stb.... hogy azt tuti megkapja olvasni fogja, meg volt a cégük emailje..mind3ra küldtem, végén kiderült az üzletvezető privát mélcímére érkező leveleket olvasta csak mert arra válaszolt még az nap többire azóta se. :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2610) cocka válasza Rommel6600 (#2608) üzenetére


cocka
veterán

Igen. Tulajdonképpen attól is függ, hogy hétvégén vagy hétköznap fizeted ki. Hogy van akinek erre 4 napot is várni kell netbank megléte mellett, az azért lehet, mert a netbankja a zárolt tételeket nem írja ki, csak a levontakat.

Az otpnél van ugyan egy Zárolások rész, de én ott még egyszer sem láttam, hogy netes vásárlásoknál ott maradt volna valami. Csak levonták x nap múlva.

Na értelemesebb netbankokban ez úgy néz ki, hogy van zárolások rész, kártya- és számlatörténet. A fizetés pillanatában (asszem valami mnbs devizaárfolyamon) zárolódik a lóvé. Magyarul levonásra előkészítve, de még a számládon van, csak nem férhetsz hozzá.

Hogy egy friss példával éljek. Hatodikán fizettem paypalon cuccot.

Hatodika:
Zárolás napja, Zárolások részhez azonnal bekerül (az összeg persze nem azonos a ténylegesen levonttal, mivel ez mnb árfolyamon megy)

Kilencedike (közben ugye 2 nap hétvége):
Kártyatörténetben: Tranzakció dátuma: 06. Könyvelési dátum: 09.

Tizedike:
Számlatörténetben: Könyvelési dátum: 10. A tényleges levonás napja a 09-ei banki (nem mnb) árfolyam szerint.

Hát hétvégével így jön ki a 4 nap. Egyébként hétköznapokon max. 2-3 nap.

(#2611) tusi74


tusi74
őstag

Szerintetek a sűrített levegőt felengedik a briteknél a gépre? Eddig még minden 3 nap alatt megérkezett Angliából, az eladó fel is adta hétfőn reggel 1/2 10-kor elvileg ma kellett volna megérkezni. Persze még nincs semmi késve, meg nem is nagy összeg, szállítással 8 Ł, inkább csak kíváncsiságból kérdezem.
[link]

(#2612) kraftxld válasza tusi74 (#2611) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Csomagként tuti, hogy felengedik. De ilyet miért nem itthon veszel? :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2613) tusi74 válasza kraftxld (#2612) üzenetére


tusi74
őstag

Pontnövelőnek jó. :D A francia PDA-mért már jobban izgulok. :) Nagyon várom!

(#2614) juliabrilke válasza tusi74 (#2611) üzenetére


juliabrilke
addikt

Már pont akartam kérdezni, hogy miért onnan rendeled a sűrített levegőt.. :D Egyébként szerintem nem nézik...

(#2615) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez se semmi...
Lenne egy eredeti Tyan Transport VX50 ház S4881 lappal. :B

999$ lenne az ára. Még talán bele is férne. De a postaköltség 1500$ :Y :Y Mi a franc a postában 280.000Ft?? :F :F

(#2616) koxx válasza juliabrilke (#2615) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a módszert a hong kongi eladók szeretik, kint van a termék 2-3$-ért (persze máshol 15-20 ba kerül), csak amikor megnézed a pk-t akkor derül ki, hogy még drágább is. A másik lehetőség, hogy elírta.

(#2617) dragonfx válasza tusi74 (#2613) üzenetére


dragonfx
veterán

tényleg értelmetlen de annak jó.

Amugy mikortól kapok kis csillagot? :B

u.i.:hongkonghoz>>bimmer krómkilincs 3$ :Y ...szállítás $25 :))

[Szerkesztve]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2618) koxx válasza dragonfx (#2617) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

a 10. visszajelzésed már csillagozott lesz

szerk: a teljes lista

Yellow star = 10 to 49 points
Blue star = 50 to 99 points
Turquoise star = 100 to 499 points
Purple star = 500 to 999 points
Red star = 1,000 to 4,999 points
Green star = 5,000 to 9,999 points
Yellow shooting star = 10,000 to 24,999 points
Turquoise shooting star = 25,000 to 49,999 points
Purple shooting star = 50,000 to 99,999 points
Red shooting star = 100,000 points or more



[Szerkesztve]

(#2619) juliabrilke válasza koxx (#2616) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sajnos nem írta el. Megnéztem, és a többi európai országba is 1500$. Rá is kérdeztem mailben és azt írta, hogy nem tévedés... :W

mod: honkongi téma...nem lehet, hogy a vámmegkerülés miatt csinálák így? Mert nem egy aukciónál láttam pl. hogy 40$ áron köldik el és rá lesz pingálva a csomagra, hogy ajándék...
Milyen kedvesek, hogy még spórolni akarnak nekünk pénzt... :B

[Szerkesztve]

(#2620) koxx válasza juliabrilke (#2619) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1500$ az nagyon sok, annyiért kihozza személyesen házhoz és beszereli? :)

Most kaptam egy csomagot Szingapúrból, gift+60$-t írt rá az eladó, nem ment vámra pedig kellett volna. Ki érti ezt :U

(#2621) juliabrilke válasza koxx (#2620) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ennyiért nincs az a csinos nő, (még 10 se :D ) akinek 1500$-t fizetnék ,hogy helybe hozza ki... :DDD

Ez a vámoltatásos dolog is csak véletlen műve... Vagy szerencséd lesz vagy nem. :DDD

(#2622) Rommel6600 válasza tusi74 (#2611) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ahhoz képest hogy 1200ért vettem ilyet a múltkor egy szerszámos üzletben elég drága egy pontnövelés :D
És miért lesz jó ha van több pontod és/vagy csillagod? :U

(#2623) tusi74 válasza Rommel6600 (#2622) üzenetére


tusi74
őstag

Megmondom. Mert a németek még ship to Europe esetén is előszeretettel törölgetik szó nélkül a licitemet. Ha megjön a PDA-m, fú nagyon várom, akkor lesz egy 126 €-s vásrlásom, hogy nőjön a bizalom.

(#2624) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali

van valakinek német ebay accountja? találtam egy teleszkópot a bringámra, de nem vagy regisztrálva és nincs megfelelő bankkártyám csak visa electron.
az lenne a kérdés, hogy tudna-e vki segítene a kegytárgy megszerzésében? :)

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#2625) juliabrilke válasza tusi74 (#2623) üzenetére


juliabrilke
addikt

A németek többször bebizonyították, hogy a ''ship to Europe'' náluk csak Németország, Franciaország, Spanyolország, Anglia és esetleg Hollandiát jelenti... :W

Nekem is ezzel az indokkal töröltek már pár licitemet. :(((

(#2626) #32577792


#32577792
törölt tag

ha nem juropból rendelek, akkor milyen plusz költségre lehet számítani egy 6-7ezer ft-os vásárlás esetén?

(#2627) L.T. válasza juliabrilke (#2619) üzenetére


L.T.
aktív tag

mod: honkongi téma...nem lehet, hogy a vámmegkerülés miatt csinálák így? Mert nem egy aukciónál láttam pl. hogy 40$ áron köldik el és rá lesz pingálva a csomagra, hogy ajándék...
Milyen kedvesek, hogy még spórolni akarnak nekünk pénzt...

A vám meg áfa témát elég jól körbejártuk már a #2521 és #2535 hozzászólások között.
Nem sajna a vámba beletartozik a szállítási költség is, mert ha nem így lenne mindenki 1$-ért küldene árut :DD
Hogy bemegy-e a vámra az attól is függ, hogy a vámosok milyen gatya van aznap reggel :D
Ez Mo...

(#2628) juliabrilke válasza L.T. (#2627) üzenetére


juliabrilke
addikt

Én nagyon jól tudom, hogy mi a különbség a vám és az áfa között. De a terméket vámoltatod, amikor bejön az országba. Én erre gondoltam.

Egyébként meg töm mind1, hogy vámot vagy áfát fizetek, nekem úgy se lesz jó. :D :D

(#2629) pityulee™ válasza L.T. (#2627) üzenetére


pityulee™
tag

A vám meg áfa témát elég jól körbejártuk már..
szerintem még lehetne róla beszélni, simán...

Nem sajna a vámba beletartozik a szállítási költség is..
pl ez sem igazán állja meg a helyét. nem egyforma súllyal számít bele a vámalapba (vagy vámértékbe)

..mert ha nem így lenne mindenki 1$-ért küldene árut
a hong kongiak sztem inkább azért csinálják ezt, mert ugye az ebaynek az eladott termék árától függően fizetnek, és ebbe tudtommal nem számít bele a száll. költség
a ''kedvesség'' inkább az h a legtöbb árus definíció szerint ikszeli be a gift-et

(#2630) pityulee™ válasza #32577792 (#2626) üzenetére


pityulee™
tag

sztem 80% h 0ft plusz megy rá (már ha te is az vámra gondoltál plusz költség gyanánt)

de ha ebben a 6-7K-ban már a postakötség is benne van, akkor 99.9%
(mivel ebben az esetben az áru értéke valószínűleg 22€ alatt van)

(#2631) L.T. válasza pityulee™ (#2629) üzenetére


L.T.
aktív tag

szerintem még lehetne róla beszélni, simán...
Hát, ha akarunk beszélni róla, hát beszéljünk. Pedig éppen juliabrilke mondta a #2536-ban, hogy nem kéne már.
pl ez sem igazán állja meg a helyét. nem egyforma súllyal számít bele a vámalapba (vagy vámértékbe)
Mégegyszer:
''32. cikk (1) A vámértéknek a 29. cikk alapján történő megállapításakor az importált áruért ténylegesen kifizetett vagy kifizetendő árhoz hozzá kell számítani:
i. az importált áru szállításának és biztosításának költsége, és
ii. az importált áru szállításával kapcsolatos rakodási és anyagmozgatási költségek,
amelyek a Közösség vámterületére történő beléptetés helyéig merültek fel.
[link]

Ha ez nem így lenne akkor egy 50$ értékű áru számláján 1$ lenne az áru tényleges ára és 49$ a szállítási költség. És akkor az 1$ után kéne a vám meg az áfa. hehehe. Azért Brüsszelben sem idióták dolgoznak :)

juliabrilke! szerintem mi elbeszélünk egymás mellett. Én elhiszem, hogy tudod mi a különbség a vám meg az áfa között. De Te nem ezt kérdezted és Én nem erre válaszoltam. A terméket egyébként nem vámoltatod hanem vámolják. Az áru teljes árára (szállítás, csomagolás, stb) jön 3 % vám. Erre a vámmal növelt értékre jön a 20% áfa.
Abban igazad van, Hogy tökmind1 fizetni kell, de mindig. :)

Valamelyik nap megkérdeztem a vámosokat (VPOP), hogy mi van az ajándékokkal. Válaszoltak is egy nap alatt:

A 29. cikk szerint magánszemély által magánszemélynek harmadik országból a Közösségbe küldött csomagküldemény importvámoktól mentesen hozható be, amennyiben az ilyen behozatal nem kereskedelmi célú.

Nem kereskedelmi célú egy küldemény, ha

- alkalmi jellegű,

- személyes használatra szolgál,

- pénzbeli ellenszolgáltatástól mentesen küldik,

- küldeményenként a 45 € összértéket nem haladja meg.


Amennyiben az egy küldeménybe tartozó tételek összértéke meghaladja a 45 €-t, akkor a mentesség azokra a tételekre vonatkozik, amelyek külön behozatal esetén részesülnének a mentességből. Az egyes áruk értékének megosztása nem megengedett.


Mi persze beleférünk a négy feltétel egyikébe természetesen :DD

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2632) #32577792 válasza pityulee™ (#2630) üzenetére


#32577792
törölt tag

az nincs benne :(
ahogy számolta, kb 12k körül jön ki összesen

(#2633) 1010


1010
őstag

még mindig ez a vámolás a téma
a legtöbb probláma abbol adódik hogy vásárolgattok össze-vissza és azt se nézitek honnan jön a cucc.megrészegültek az alcsony áraktol és gyermeki felfogással rendeltek.
ismételgetitek a vám szabályoakt de akkor se lesz vámmentes.

www.ebay.co.uk[link]

ezt használjátok ne az amcsi ebayt és sok kellemetlenség elkerül. itt ki lehet választani az uniót

(#2634) cocka válasza 1010 (#2633) üzenetére


cocka
veterán

Amióta regisztráltam az ebayre, szinte azóta csak ezt az UK-sat használom. Eleinte persze az amerikait használtam, de ott valósággal vadászni kellett az angol cuccokra, aztán rájöttem, hogy totál idióta voltam, hogy nem mindjárt az ebay.co.uk-val kezdtem. :)

(nem is rendeltem semmit Amerikából :D )

(#2635) dragonfx


dragonfx
veterán

Na akkor 1 szöszenet, ebay-paypal-ról:

Ma reggel hívtak az otp biztonsági szolgálatától hogy tegnap 22.31kor amerikából, egy M...... betűvel kezdődö városban fax tudja nevét nem figyeltme oda visszaélést próbáltak mega bankszámlám terhére, 1ftos utalást sikerült végre hajtaniuk, utána ezt észrevették és zároltak mindent, most le kellett tiltanom a kártyámat, szerencsére pont új már nálam. Na ennyit az amerikai nembízom szimpla átutalásban emberekből, meg fúúú nekik csak paypalos kell mert fúúú de überisten faxa biztonságós :((( :((( ...ujból biizonyítótták az amcsik hoyg egy oylna mellett állnak ki, hisznek ami nem mükődik....újból estek a szemem előtt kb -2öt.

Szóval vigyázzatok, tanulság ilyen vásárlásokra ahol nem te vagy jelen cak kódók, sorok, számok, csináltass egy külön kártyát amire rányomod a vásárlás előtt azt az összeget, az cumizhat mindneki.Szerencsére mindne pénz megvan ami a kártyámon volt, az otp nőtt a szemembe 1et.

Amugy érdekes ez a dolog, ie7 alatt, az uj biztonságos mindennlap ellenőrzéssel, meg high security szinttel mindenhol. Usa ebay számomra meghalt amíg enm lesz ezen célra kártyám és a apypalos accountom valszeg törlöm, szal ne én adjak adatot magamról hanem ők, iban/swift...stb....

Nem rémültem meg, nem felindultságból írok, csak kicsit meghökkent, hoyg egy szimpla kis nulla usert is ilyne veszélyek fenyegethetik.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2636) tusi74 válasza dragonfx (#2635) üzenetére


tusi74
őstag

Fú nem semmi, mondjuk én IE-et elvből nem használok, bármilyen biztonságosnak is hirdetik a 7-et. Opera forever.

Szerintem az internetre a netkártyánál nincs jobb. Szó szerint 1 perccel a PayPal előtt teszem rá a pénzt, Majd nyomok a PayPal-lal egy Pay gombot, majd a maradék összeget vissza.

Azért jó, hogy megúsztad. Azért én pénzes kártyát nem nagyon mernék megadni a neten.
Nem semmi, az biztos.

[Szerkesztve]

(#2637) Flashcash válasza dragonfx (#2635) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lehet hogy ez egy kicsit elhamarkodott.

A paypal pont azért jó mert egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait egy biztonságos oldalon és ezután már csak a paypal kódoddal vásárolsz. Ha a paypal kódodat valamilyen módon ellopják a bankkártya számodat még mindig nem tudják visszafejteni, csak a paypal accountotad kell letiltanod.

Elég valószínűtlennek tartom hogy valaki a paypal rendszeréből lazán kiszed bankkártya adatokat amerikában és pont téged választ.

Ha pedig esetlegesen egy jelszóvadász program vagy egyéb weboldalon keresztül kerültek ki a bankkártyád adatai 3. személyhez ahhoz a paypalnak semmi köze.

(#2638) Gabcsika válasza tusi74 (#2636) üzenetére


Gabcsika
tag

Jaja! Opera-val a https dolgok (pl. netbankozás), összes többi TűzRókával.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2639) Rommel6600 válasza tusi74 (#2623) üzenetére


Rommel6600
őstag

Még mindig nem értem :F
Eddig akárhányszor licitáltam (német/osztrák/svájci) dolgokra, soha semmi megkülönböztetést nem tapasztaltam még 0 ''véleménnyel'' se. A legelső vásárlás pont 500€-ért történt :D . Az meg hogy mennyi €-ért vásárolsz szerintem édesmindegy, max a pozitív pontoknál kereshető vissza sorszám (atikelnummer :) ) alapján az aukció végétől számítva 90 napig, utánna törlődik. Vagy esetleg van amiről nem tudok, hogy be lehet állítani hogy a vélemények mellett meglátszódjanak az árak is?

(#2640) dragonfx válasza Flashcash (#2637) üzenetére


dragonfx
veterán

Akkro vajon honnan tudhatták meg ha nem onnan? :U
ez elég valószínűtlen, mikor máshol meg sincs adva...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2641) tusi74 válasza Rommel6600 (#2639) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem nem egy volt ilyen. Csak a németeknél, osztrákoknál, angoloknál, olasz, francia, soha.

Másik. A sűrített levegő ma sem jött meg. :( Már volt a postás, kérdeztem tőle. Valami gebasz, tényleg lehet ezzel a sűrített levegővel, mert eddig Anglia 100% volt. Tuti fix, hogy nem engedik fel a gépre. Londoni reptereken fokozott ellenőrzés, állandó terrorkészültség, nem hinném, hogy a sűrített levegő jöhet. Úgy látszik, ezt bebuktam, de ezért senkit nem hibáztathatok, csak magamat. Az eladó egy power seller, nagyon pozitívan állt a dolgokhoz, ha nem kapom meg jövő péntekig visszaadja a pénzt. Egy több ezres eladó nem 8 Ł-ért adja el a becsületét. Megvan neki mindene, ragszám, mindene, tuti, hogy hétfőn feladta.

[Szerkesztve]

(#2642) Bash válasza dragonfx (#2635) üzenetére


Bash
őstag

Idestova 6 éve vásárolok online, élelmiszeren és néhány ruhán kívül mindent. Mind a 3 kártyám használom felváltva attól függően, hogy melyikkel kapok több pénzt vissza. Többezer online boltban vásároltam már az évek során, PayPal account-omon átlag havi 3-400 tranzakció megy át.
Soha egyszer sem történt semmilyen visszaélés egyik kártyámmal, accountommal sem. PayPal mögött olyan vállalatok állnak, mint a JPMorgan Chase vagy a VeriSign, szerintem nem kell bemutatni őket. Biztos lehetsz benne, hogy ők megteszik a részüket, ehhez viszont az is szükséges, hogy te biztonságos jelszót válassz és azt biztonságosan kezeld, ne ugorj be phishing oldalaknak, e-mail-eknek...
OTP biztosít már ilyen vagy ehhez hasonló kis eszközt: [link]? PayPal itt tart a biztonságban.

http://bashtravel.com/

(#2643) dragonfx


dragonfx
veterán

Jó mind1 hagyjuk, szerencsére nem lett baj, max. elvitte tőle a kedvem, tanulság csináltatok másik kártyát és kész ezen célra.

Engem az érdekel most hogy fogom a 10e-met visszakapni, mert a figura nem képes válaszolni, kezdek elég ideges lenni tőle :W :(((

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2644) cocka


cocka
veterán

''Szóval vigyázzatok, tanulság ilyen vásárlásokra ahol nem te vagy jelen cak kódók, sorok, számok, csináltass egy külön kártyát amire rányomod a vásárlás előtt azt az összeget, az cumizhat mindneki.''

Nem tudom ki hogy van vele, de szerintem nyitott kapukat döngetsz. Pont a netes vásárlások miatt csináltattam a cibes netkártyát. Aztán később kiderült, hogy újabban már az otp visa electronja is jó netes vásárlásra, merthogy ugye ebből ügy volt, hogy minek okán írják ki honlapjukra, hogy valamennyi visa electronjuk alkalmas netes vásárlásra holott ez nem igaz. Aztán gondolom a sok panasz eredményeképp engedélyezték ezen kártyákkal is a netes vásárlásokat.

''Fú nem semmi, mondjuk én IE-et elvből nem használok, bármilyen biztonságosnak is hirdetik a 7-et. Opera forever.''

Na az IE7-ről csak annyit, hogy ha kb. 10 fület megnyitsz, akkor a böngészés közben ok nélkül és hibaüzenet nélkül egyszercsak kilép. Na ez megtörtént vagy háromszor, azóta se raktam fel újra. :D Az opera viszont 30 fültől sem halt be, de nekem túl sok a felesleges funkció, úgyhogy maradtam a SeaMonkeynál.


''A paypal pont azért jó mert egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait egy biztonságos oldalon és ezután már csak a paypal kódoddal vásárolsz.''

Ez egy valamirevaló külföldi webáruházban is így van. Egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait. Ha viszont vásárolsz, akkor minden vásárláskor meg kell adnod a CVC2 kódot, egyéb adatokat nem szoktak már újrakérni.




(#2645) Flashcash válasza cocka (#2644) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

''Ez egy valamirevaló külföldi webáruházban is így van. Egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait. Ha viszont vásárolsz, akkor minden vásárláskor meg kell adnod a CVC2 kódot, egyéb adatokat nem szoktak már újrakérni.''

A paypalnál egyszer kell megadnod a bankkártyád adatait, én ezt megtettem valamikor X évvel ezelőtt, azóta vásároltam amerikából,angliából,ausztráliából,hongkongból rengeteg magánszemélytől, webshoptól stb. Egyszer adtam meg az adataim, ezután már csak a paypalon keresztül történt a fizetés. Remélem így érthető mire gondoltam, a valamirevaló külföldi webáruház nem egyenlő a paypallal.

(#2646) cocka válasza Flashcash (#2645) üzenetére


cocka
veterán

Na ja, de amiről én írkáltam az a sima webáruház, ahol nincs feltétlenül biztosítva a paypalos fizetés lehetősége, csak simán a közvetlen kártyásé.

Sokáig nem is ebayezetem mikor már megvolt a kártya, a paypal accountom kizárólag az ebay miatt készült. És amíg nem volt paypal account, addig is tudtam a webáruházakban fizetni. A regisztrációkor ugye megadod a kártyaadatokat egyszer és kész. Utána már csak cvc2-t kérnek. Bár tény, hogy ha így paypal nélkül tévedésből kétszer szipkáznak lóvét, akkor nehézkesebb visszakövetelni a pénzt.

(#2647) dragonfx


dragonfx
veterán

Most öszintén mondjátók meg mit tegyek? :(((
lassan 3 hete rendeltem mega tükröt, pont meg is találtam juni 25.én utalodott átt a zsét, erre azóta 1 mailt kaptam jó 2 hátre rá, amit nemrég írtam a szállítási gondosat, össz vissz írtam neki avgy 5öt, most is egyet baxik válaszolni, hogy lesz ebből sikeres üzlet??mikor és milyne áron és állapotban fog ideérni hozzáma cucc???mikor fog válaszolni???mi lesz a 10e-mmel??így küldjek még neki +25öt hogy még válaszolni sme képes, lehet cak behúzza a lét? :(((

Ilyen ok miatt lehet reklamálni hogy nem válaszol az eladó??

hol???és ott mit hogy írjak válasszak, mert eddig ilyennel nem volt dolgom :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2648) Bash válasza dragonfx (#2647) üzenetére


Bash
őstag

[link]

http://bashtravel.com/

(#2649) dragonfx válasza Bash (#2648) üzenetére


dragonfx
veterán

oksa megpróbálóm, nagyvonalakban átfutottam, de ehhez nekem kell 1 szótár :B

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2650) Atom Maki


Atom Maki
tag

Ha biztonságról van szó...
ezt: [link] ismeritek?

Mit hallott a Terminátor utoljára? Dik'má szinesfém!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.