Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) dragonfx válasza tusi74 (#2949) üzenetére


dragonfx
veterán

köszke, azóta megoldodótt, emrt eddig sosem látott opció lépett be a ebay oldalán :U
custom Versandkostent meg tudtam adni, vagyis én írhattam be.
Eza legzsírabb, mindne eladónak így kellene, hogy a lebeszélt szerint legyen, tán ez akkor van ha nema dja meg az eladó az adott országra és a kalkulátor nem tudja kiokoskodni, vagy ezt az eladó tudja így beállítani?

u.i.:amugy amiről ebszéltünk msn-en párral feljebb írtam egy bzítatót. ;)

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#2952) Bash válasza cocka (#2942) üzenetére


Bash
őstag

Látom abszolút nem érted a lényeget, megpróbálom illusztrálni egy példával.
Tegyük fel van egy áru, nevezzük gumikacsának, ami egyaránt felkeltette cocka és szintén kezdő eBay-ező Gipsz Jakab érdeklődését. cocka eldönti, hogy $20-t szán rá, míg Gipsz Jakab $25-t is hajlandó lenne fizetni érte.

Első esetben vizsgáljuk azt a lehetőséget, amikor cocka napokkal az aukció lejárta előtt megadja eBay-nek maximális licitjét, a $20-t. Örömmel nyugtázza, hogy $5-al jelenleg ő a nyertes licitáló. Gipsz Jakab meglátja, hogy elúszni látszik a gumikacsája, ezért elkezd licitálni az általad is említett araszolgatós módszerrel sikeresen feltornázva az árat $21-ra. Ekkor megnyugszik és reméli, hogy cocka már nem fogja túllicitálni, és övé lész az áhított gumikacsa. Így is történik, cocka pedig nem szomorú, mert $20-nál többet egyébként sem adott volna a gumikacsáért.

Második esetben cocka felhasználó már okosabb, és a fórumon szerzett tanácsok alapján sniper-programot használ, megadja a maximális licitjét, $20-t. Gumikacsára nem nagy az érdeklődés, egészen pár másodperccel az aukció végéig Gipsz Jakab örvendezik, hogy $4-ért övé lesz a gumikacsa. Na de ekkor cocka sniper-programja akcióba lép, és megadja eBay-nek cocka maximális licitjét, ami ugyan $20, de a gumikacsa ára csak a következő léptékig fog felszökni, ami $5. Gipsz Jakab már nem tud reagálni az utolsó másodpercekben leadott licitre, és hiába adott volna a gumikacsáért $25-t is, szomorúan kell nyugtáznia, hogy túljártak az eszén.

http://bashtravel.com/

(#2953) tusi74 válasza Bash (#2952) üzenetére


tusi74
őstag

Igaz, amit leírtál, de ez a sniper-ezés, pont az aukciózás igazi ízét veszi el, hogy valaki ott ül, izgul, és akkor kiderül, hogy valaki géppel nyomja.

Mondjuk ez engem különösebben nem bosszant. Én már 5 napja rátettem egy cuccra 10 Ł-ot. Még csak 3.85-ön áll. De én 10 Ł-nál többet nem adok érte, tehát ha túllicitálnak, úgy jártam, lesz a másik. Röhögtem magamban, hogy ez egy olyan cuccos, ami újonnan villámáron 14 Ł.
Erre az előző ilyen termék is, amit hagytam kifutni 13 Ł-ért ment el licitálós módszerrel használtan. Ilyenkor már csak arra tudok gondolni, hogy az emberi pszichológia lép közbe, hogy csak azért is én akarom megnyerni, és ez felülírja a racionalitást. Mindenesetre érdekes...

[Szerkesztve]

(#2954) koxx válasza juliabrilke (#2948) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez sztem mindent elárul az olaszokról :)

Shipping Fee
Worldwide : $9 USD (anywhere)
5-12 working days
Except - Italy : $15 USD (phone number requested by Italy Custom) [link]

Elég sok amerikai és hong kongi eladónál olvastam: Ships to worldwide, except Italy



[Szerkesztve]

(#2955) tusi74 válasza koxx (#2954) üzenetére


tusi74
őstag

Nem semmi! :D

(#2956) Bash válasza koxx (#2954) üzenetére


Bash
őstag

Szállítottam már többször is Olaszországba, nem volt semmi gondom velük. Viszont rengetegszer olvastam PowerSeller fórumon is, hogy sokan panaszkodnak az olasz vám borzasztó lassúságára, illetve nagyon sokféle áru importja tiltott. Nem ritkán hetekig ülnek az importálni kívánt árukon, a vevők meg ugye türelmetlenek és reklamálnak... tökéletes recept egy potenciálisan sikertelen tranzakcióhoz.

http://bashtravel.com/

(#2957) juliabrilke válasza tusi74 (#2950) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hááát...akkor lehet, hogy az olaszokat is meggondolom.... Náluk egyébként páran arra panaszkodnak, hogy eltünik néha a csomag.

Ja... azt nem is mondtam, hogy a német banki adatoknál BECENEVET ADOTT MEG :Y és az egyik kódja egy számmal rövidebb volt. 3 mail kellett, hogy kiszedjem belőle az adatokat...

(#2958) juliabrilke válasza koxx (#2954) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen...pont a csomagok eltünése miatt. Meg gondolom a lassú vámoltatás miatt is. (mondjuk Európaiaktól is láttam, pedig nincs vám...)

(#2959) cocka


cocka
veterán

Értem, hogy így működik, csak éppen a program használatának nem látom értelmét. Illetve nem tudok olyan kirívó esetről, amikor program nélkül egyszerűen képtelen lettem volna megnyerni a cuccot. Magyarán: nincs rá szükségem. Meg őszintén szólva ennyire betegesen nem ragaszkodom egy adott cucc megnyeréséhez.

Ha már az egyéb nemzeteknél tartunk, az osztrákok pl. milyenek ebay tekintetében?

[Szerkesztve]

(#2960) tusi74 válasza cocka (#2959) üzenetére


tusi74
őstag

Nincs különbség a németekhez képest, ha csak annyi nem hogy még annyira sem akarnak nekünk küldeni, mint a németek. Általában csak Ausztia, Németország.

A PayPal-t sem szeretik.

Az egyik osztráktól, aki Bécsben lakott, venni akartam egy mobilt. És bár nem volt Mo. a célországok között megkérdeztem, hogy azon a héten szombaton nem vehetném-e át a terméket Bécsben, ha én nyerem meg. A válasz, rövid és tömör volt. NEM.

Még annyit sem írt, hogy szombaton nem alkalmas, de esetleg más napon jó. Semmit, csak ezt az egy szót.

Azóta az osztrák oldalt nagyon ritkán látogatom. De azt láttam, hogy Überweisung (átutalás) a sláger, ugyanúgy mint a németeknél.

(#2961) juliabrilke válasza tusi74 (#2960) üzenetére


juliabrilke
addikt

''A PayPal-t sem szeretik.''

Lusták és túl smucigok ahhoz, hogy fizessenek érte. :B :U

(#2962) Tüzi válasza tusi74 (#2946) üzenetére

Teljesen egyetértek Veled, nekem is hasonlóak a tapasztalataim :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2963) Tüzi válasza cocka (#2959) üzenetére

Szerinted az normális, hogy jópár dolgot drágábban vesznek meg, mint amennyiért megvehetné a sarki boltban? Mondjuk ez főként az amerikaiakra jellemző :DDD A hülye meg még a postát is kifizeti :))

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2964) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Szasztok! Bocsi, hogy ide irok, de vatera-s topicot nem talaltam.
Lenne itt valaki, aki licitalna/megvenne nekem egy-ket (igazabol 3) cuccot a vateran?
Elegge surgos lenne, mert ha jol lattam az egyik cuccnak csak tizenvalahany oraja van hatra!
Nemigazan ertek a vaterahoz, es nem is akarok nagyon belemelyulni harom darab regi ISA-slotos kartya miatt!
Tehat, ha van itt valaki aki vallalna nekem a vaterazast, akkor annak nagyon halas lennek!
:R :R :R
Elore is koszi a valaszt! :R
Tenyleg igen surgeto lenne a dolog!!! Es megegyszer bocsi, ha rossz helyre irtam...

(#2965) tusi74 válasza Tüzi (#2963) üzenetére


tusi74
őstag

Gyűjti a pontot. :D Én is Angliából vettem Ebay-en sűrített levegőt, még az angol postát is fizettem. Kaptam érte egy pontot, pár napig ugyan terrorveszél miatt parkoltatták, ellnőrizték a csomagot, de épségben ideért, kaptam egy pontot, és a hülyének is megérte. :D

(#2966) Hosssszu válasza Hosssszu (#2964) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mar megoldodott... bocsi az offert

(#2967) Blaise


Blaise
veterán

hi !

Német ebay-ről rendelve kb mennyi a szállítási költség Budapestre egy ilyen cuccra ?
[link]

Tényleg 13.9 Euro lenne ? :F

(#2968) koxx válasza Blaise (#2967) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen annyi, sokallod vagy kevesled?

(#2969) Blaise válasza koxx (#2968) üzenetére


Blaise
veterán

ööö..hát így kevésnek tűnik :B

Egyik ismerősöm szinte totál elmebetegnek nevezett, hogy elhiszem hogy ennyiért elhozzák ide Magyarországra. :U

Németek megbízhatók ebay tekintetben ?


(#2970) koxx válasza Blaise (#2969) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit ugyan körülményesek, de ettől függetlenül megbízhatóak. Ha pár oldalt visszaolvasol eléggé kibeszéltük a német, francia ill angol ebayezőket.

szerk: kevéés? :) sztem inkább sok, ennyi pénzért usából és hong kongból szállítanak

[Szerkesztve]

(#2971) Blaise válasza koxx (#2970) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi a választ !

Majd ha visszajöttem nyaralásból 1 hét múlva akkor kérdezgetek még :)

Megtetszett ez az ebay vásárlás :B

[Szerkesztve]

(#2972) rulez001


rulez001
csendes tag

Sziasztok! :) Megrendeltem egy pólót Angliából, az eladónak 99% felettiek a feedbackjei( és jönnek folyamatosan a +-ok), a kummunikáció 5ösre van osztályozva, én Augusztus 1.-jén tettem fel egy kérdést, nem válaszolt. 2.-án reggel megvettem a pólót, írtam neki 2szer is, semmi válasz. Ma 4.-e hajnal van, még semmi válasz. Ez ebayen 5csillagos communicationnak számít? Mert kezdek mérges lenni :)) De az is lehet, hogy csak túl ideges vagyok, az első-második vásárlásom miatt :)

(#2973) Gabcsika válasza juliabrilke (#2948) üzenetére


Gabcsika
tag

Tényleg....olaszok?

Nos, én most vettem egy olasztól. Teljesen korrekt. Előtte rákérdeztem, hogy mennyi idő alatt ér majd ide, még aznap visszaírt, 5 felkiáltójeles örömujjongásba tört ki, hogy venni akarok tőle... :)
Nagyon rendes tag, bár ez az első olasz bizniszem volt csak.

Az áru rendben megérkezett, annyiért amennyiért leütöttem, semmi fifika és term. az jött meg, olyan minőségben, amiről szó volt az oldalon.

Gracie!

:)

Freedom, Nature, Love & Music

(#2974) Gabcsika válasza Tüzi (#2963) üzenetére


Gabcsika
tag

Mondjuk ez főként az amerikaiakra jellemző

Én is tapasztaltam, hogy vannak áruk, amik drágábbak. De ami engem érdekel, azok mind olcsóbbak, SOKKAL olcsóbbak, még agyonbiztosított csomagküldés mellett is, mint idehaza vagy úgy általában Európában.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2975) juliabrilke válasza Gabcsika (#2973) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes...megnézem akkor az olaszokat is, hogy milyen eladók. Németek helyett kell valakit találni... ;]

(#2976) Rommel6600 válasza Blaise (#2967) üzenetére


Rommel6600
őstag

Elképzelhető hogy annyi, mert ez egy kis vacak, a tömege is elhanyagolható.
Nekem a fényképezőm jött 17€-ért, az is biztosítva és németből.

(#2977) tusi74 válasza tusi74 (#2902) üzenetére


tusi74
őstag

Oh, rekordidő alatt, 2 hét után értékelt. Igaz 4 levél után, ebből 3 angolul, reakció semmi, 1 babelfish-sel lefordítva franciára, másnapra itt volt az értékelés. Csak annyit láttam, hogy osztja az értékeléseket másoknak, engem kihagy. Ezt soha nem tudom megérteni, de ha nagyobb értékben vásárolok, értsd 100 € felett, mindig tarhálni kell az értékelésért, 10 Ł körül meg jön azonnal. Ki érti ezt?

(#2978) tusi74 válasza tusi74 (#2953) üzenetére


tusi74
őstag

Hihi, amire már pár napja rátettem a 10 Ł-ot azon tegnap este törölték a liciteket. 5.51 Ł-on állt, holnap járt volna le. Egy nevetséges indokkal, hogy nem az a gyári száma, mint amit kiírtak. Egy használt termékről van szó, ami újonnan 14 Ł. Gondolom, keveselte a licit állását, vagy nem tudom. Vagy csinálhatott volna egy hozzáfűzést a terméklaphoz, hogy ez és ez van, és akit ez zavar, annak kérésre törli a licitjét. Pl. nekem megfelelt volna, más sorozatszámmal is, 5.51 Ł-ért. :D

(#2979) juliabrilke válasza tusi74 (#2977) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak nem a francia adott értékelést. Nagyon helyes! +1 pont a franciáknak. Már ''csak'' -567 pont maradt nekik. :DDD :D

Egyébként lehet, hogy csak nem értette az angol szöveget? Azért egy pozitív pontért se harcoltál még szerintem ennyit.. :D

Indoknak : más a sorszáma, mint amit megadott és ezért törölte a terméket? :W

[Szerkesztve]

(#2980) tusi74 válasza juliabrilke (#2979) üzenetére


tusi74
őstag

De de a PDA-s! :D Oh, ez rekordidő volt, egy németnek 2 hónapig könyörögtem, hogy ki ne fussunk a 90 napból, amíg az értékelés alatt látszik, hogy mire kaptad. Ott is láttam, hogy nyomja ezerrel az értékeléseket másoknak, engem meg kifelejtett. Ehhez képest ez a 2 hét a franciával már csak egy kis ujjgyakorlat. Nála a francia nyelvű levél lágyította meg a szívét. Bár nem vagyok oda ezekért a gépi fordításokért, mert olvastam már gépi fordított magyar szöveget, és elég nevetséges volt. Nem tudom mi van odaírva, ezért zavar. Na mindegy, most biztos megértette, mert értékelt.

Igen engem is bosszant, hogy ilyen átlátszósággal törölte. Pedig ez egy agyondicsért angol. :) Na mindegy.

(#2981) juliabrilke válasza tusi74 (#2980) üzenetére


juliabrilke
addikt

Csak két hét? :D Nagyon gyorsan sikerült megpuhítanod. Egyébként lehet, hogy a levél tök olvashatatlan volt, csak megunta, hogy írogatsz neki. ;)

Volt egy olyan angol is, akinek licitáltam a termékére és töröltette szintén nevetséges indokkal. Mert nincs 5 pozitív értékelésem...Megkaptam a hiányzó értékeléseket és visszamentem. Akkor látom, hogy másnak is törölve lett a licitje olyan indokkal, hogy nem Angliából licitál... :W Ezeket szépen odaírogatta, hogy most ezért, most meg azért törölte a licitet. (persze úgy volt megadva, hogy a világon bárhova szállít :) )

kiegészítés:arra nem szab határidőt az ebay, hogy mennyi idő alatt kell kötelezően értékelést adni? Van olyan, hogy egyátalán nem ad?

[Szerkesztve]

(#2982) tusi74 válasza juliabrilke (#2981) üzenetére


tusi74
őstag

Ez volt a szöveg:

Bonjour Didier, je vous vois avoir laissé 3 rétroactions positives à des autres membres. Pourquoi ne me laissez-vous pas aussi ? Je payed pour l'article immédiatement, je vous ai laissé immédiatement quand j'ai reçu l'article. Je serais très heureux si j'obtiendrais une rétroaction positive aussi. Merci à l'avance, meilleur considérer....

Remélem, nem valami őrületes baromság.

(#2983) juliabrilke válasza tusi74 (#2982) üzenetére


juliabrilke
addikt

A francia nyelvtudásom egy kicsit gyenge. (értsd: nulla :D ) Annyit tudok megtenni, hogy hétfőn munkahelyen rekérdezek a munkatársaimra Franciaországban, hogy egy kis véleményt írjanak már róla.

Egyszer próbáltam ilyen fordítást angolról magyarra...Szörnyű volt, csak a szavak voltak egymás után pakolva. Semmi ragozás,névelő.. :D Azóta nem használok ilyen progikat.

(#2984) tusi74 válasza juliabrilke (#2981) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, van olyan, hogy nem kapsz értékelést, nem igazán tudsz ellene mit tenni. Itt Bash már a power sellerek szemszögéből felvázolta, hogy milyen idegesítő, mikor a vevő az értékelésért könyörög, meg lehet más dolga van, felborul a ''munkarendje'' (már mint az Ebay-jel kapcsolatban) stb.

Csak én erre azt mondom, hogy nem mindegy, hogy valakinek 10 értékelése van, vagy 15, viszont az már valóban mindegy, hogy valakinek 7523, vagy 7526 van. Ezért nem érti sok power seller, hogy főleg nagyobb értékű árunál fontos az értékelés, mert azzal is a felén irányuló bizalom nő. Pont pár hete volt, hogy pont az a 200 €-s 2 hónapig kikönyörgött értékelés segített, hogy egy német eladó küldjön Mo-ra cuccot. mert tudtam neki mutatni, hogy ez is Németországból volt, több mint 200 € és simán ment. Volt mire hivatkozni. Mert hiába mutatom én neki a linket, ahol megnyertem, ha nincs értékelés, honnan tudja, hogy rendben mentek-e a dolgok?

(#2985) tusi74 válasza juliabrilke (#2983) üzenetére


tusi74
őstag

Ha viszont jó, akkor le lehet menteni, mint sablont. Az a lényege egyébként, hogy látom, hogy már 3 másik tagnak adtál pozitív értékelést, és nekem miért nem adsz, mikor én is azonnal fizettem, és azonnal adtam értékelést, amikor az árut megkaptam. Előre is köszönöm, üdv...

(#2986) wwenigma válasza tusi74 (#2982) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

translate.google.com , aszerint jónak tűnik. :D

Elkezdtem én is garázdálkodni, aksik terén nem tudjátok, mennyire érdemes vásárolni? Itthon nem nagyon találtam telómhoz nagy méretűeket (1400mAh Li-Polymer vagy 1700mAh Li-Ion)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2987) juliabrilke válasza tusi74 (#2984) üzenetére


juliabrilke
addikt

Sokan sajnos úgy vannak vele (erre párszor rá is kérdeztem), hogy mi mivel kicsik vagyunk (nem powerseller) ezért nem is kell értékelést adni, mert csak hobbivásárlók vagyunk.
De a powersellernek meg nem mind1, hogy 6789 vagy 6801 értékelése van összesen. :W Előnyben részesítik azokat, akik ezzel foglalkoznak munka szinten. :(((
A szemükben én csak egy olyan vevő vagyok, aki havonta 1x vesz valamit 10€ értékben.

Egyszer nekem is volt egy postázási problémám amerikai eladóval.MEgmutattam neki, hogy a lapot is onnan rendeltem 550$ + posta áron. Másnap szó nélkül küldte a csomagot. :D

(#2988) tusi74 válasza juliabrilke (#2987) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, pontosan erről beszélek. Főleg, mi azért egy kis ''minusz''-szal indulunk, hála 1-2 ügyeskedő honfitársunknak, pl. ő is emelte egy kicsit az országimázst az Ebay-en:
[link]

Meg az olyan kedves ''honfitársaink'' akik nagy pofával hirdetik más fórumokon, hogy ha alá kellene írni a csomagot, és apostás mégis bedobja a postaládába, megkapjuk sértetlenül, akkor egyszerűen vissza kell követelni a pénzt, hisz semmi sem bizonyítja, hogy átvettük. És még büszke is rá, milyen kiba...leleményes. Csak arra nem gondol, hogy ezzel nem éppen a megítélésünket növeli.

Ugyanebben a témában volt már itt a PH!-n is vitám valakivel. Visszaküldte a teméket Franciaországba, mert nem volt benne magyar menü. Ugyan a terméket hihetetlen áron megkapta 3 napon belül, minden rendben volt, a termék sértetlen, de hát a lelkem sem angolul, sem németül, sehogy nem értett. Az ilyen ne rendeljen külföldről műszaki cikket, mert csak azt éri el, hogy sok ilyen és levesznek a célországok közül bennünket.

Nekem is sikerült Németországból vadiúj HDD-s DVD felvevőt szállítással 50.000-ért megvenni, aminek a netes legolcsóbb ára még mindig 72.000 Ft körül van. Nincs benne magyar menü? Na és? Van benne német, angol, francia, olasz, svéd. Én az angol menüvel tökéletesen tudom kezelni. MIntahogy a francia PDA-m egy ROM frissítés után angolul ''beszél'', és tökéletes. Fel sem tételeztem, hogy Franciaországból magyar menüs terméket veszek. Ezért visszaküldeni pofátlanság netovábbja.

(#2989) juliabrilke válasza tusi74 (#2988) üzenetére


juliabrilke
addikt

electronetshop Jó értékelései vannak... :)

Viszont az értékelések 70%-ánál az indok... ''no PayPal vagy pay pal geht nicht wollen nur überweisung!''

Tehát ez az ő hibájuk is, mert kereshettek volna más normális megoldást.Itt mind a 2 fél hibás szerintem.

Nincs benne magyar menü? :D Ilyen indokkal azért én is forgatnám a szememet, ha visszaküldenének egy csomagot. :D

u.i.: most látom az értékeléseknél, hogy van olyan német, aki hasznél PayPal-t? :Y Azért ezt se hittem volna. :C

(#2990) Flashcash válasza juliabrilke (#2989) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is vásároltam már némettől aki elfogadott paypalt. Hüseyn Arici vagy valahogy így hívták. ;)

(#2991) tusi74 válasza Flashcash (#2990) üzenetére


tusi74
őstag

Mintha egy kicsit törökös hangzású neve lenne. :D

(#2992) cocka válasza tusi74 (#2988) üzenetére


cocka
veterán

Egy dolog nem fér a fejembe ezzel az eladóval kapcsolatban. A legtöbb vevő azt írja, hogy no paypal, no money stb..

Ha tudtak neki paypallal fizetni, akkor elvileg a paypal biztosított volna nekik pénzvisszafizetési garanciát (ha nem kapnak semmit), tehát nem kéne azt írniuk, hogy no money.

Ha nem tudtak paypallal fizetni, csak átutalással, akkor miféle moneyt várnak vissza? Egy sima átutalás nincs biztosítva, a bank meg gondolom mossa kezeit.

Ha meg egyáltalán nem tudtak fizetni, akkor is miféle pénzt várnak vissza? Akkor ügylet sem volt.

Meg aki eladni készül, annak minimum premier account, de leginkább business. :U

Azt sem értem, hogy ha azt írták (there was) no deal (bár itt leginkább there has been), akkor mire fel adják a negatívot? Arra, hogy nem fizettek és nem is kaptak a nem fizetésért semmit? :DDD

Meg ezt úgy is meg lehetett volna oldani, hogy az igen tisztelt vevő közli, hogy próbálja meg upgrade-elni/rendezni a paypal accountját, vagy ha ez nem megy x.y. okokból, akkor meglépni egy kölcsönös elállást az üzlettől, amennyiben az eladó ebbe nem egyezik bele, úgy repül a negatív.

Egy kérdés: Ha Hong Kongból postázzák a cuccot az átlagban hány nap alatt ér ide és főleg mennyire megbízhatóak? A vámot szerintem ezesetben el lehet felejteni, mert 5 ezer Ft-os tételről van szó. Vagy mégse? :B

(#2993) tusi74 válasza cocka (#2992) üzenetére


tusi74
őstag

Az volt a gond, hogy minden termékét PayPal lehetőséggel hirdette, de nem is volt neki. Amikor a delikvens megnyerte, akkor azt írta neki, hogy ''zárolták'' a PayPal-ját fizessen utalással. Ezt onnan tudom, hogy egy Index-es fórumtárs csinált nála egy próbavásárlást.

Ráadásul azt csinálta, hogy filléres termékekből beszerzett pár pozitívat, majd kivárta, míg nem látszanak, hogy mit vett, majd meghirdetett egy rakat terméket (megjegyzem netes képekkel), baromi jó áron. Ezek főleg TFT monitorok, drága digitális fényképezőgépek, digitális kamerák voltak. Ezek kb. egyszerre jártak le. Mindnek megírta, hogy techniaki gond van a PayPal-jával fizessen átutalással, és akkor borult a bili. Egy pénteken kezdődőtt, ömlöttek neki a negatívok, és ha jól emlékszem hétfő dél körül inaktiválták. Az Index-en többen végigkísértük a ''pályafutását''.

Nem semmi, az biztos, hogy de hogy a megítélésünkön nem lendített pozitív irányba, az szent.

Én még Hong-kongból nem rendeltem, de itt dícsérik őket. Az biztos, hogy hamarabb ideér, mint a franciáktól, pedig pár kilométerrel messzebb van. :D

[Szerkesztve]

(#2994) juliabrilke válasza Flashcash (#2990) üzenetére


juliabrilke
addikt

Olyan tipikus németes csengése van ennek a névnek... :D

(#2995) tusi74 válasza juliabrilke (#2994) üzenetére


tusi74
őstag

Igen, olyan igazi Stephan, Dieter, Karl stb. :DDD

(#2996) juliabrilke válasza tusi74 (#2993) üzenetére


juliabrilke
addikt

Támogasd te is a fejlődő keleti piacot! :D Egy próbát megér.
)itt jegyezném meg , hogy sűrített levegőt nem lehet náluk venni :D :D )

(#2997) Victor-y


Victor-y
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy milyen bankszámlaszámról tudok eladói-státuszú regisztrációt csinálni eBay-re?
Jelenleg egy OTP-Junior kártyám van. Ha csináltatok mellé OTP-nél egy MasterCard-ot, akkor azzal már tudnék eladni eBay-en?
Vagy más egyéb ötlet...?

Köszi előre is!

Üdv,
Viktor

''Hiszek egy Istenben, hiszek egy hazában, / Hiszek egy isteni örök igazságban, / Hiszek Magyarország feltámadásában.''

(#2998) Flashcash válasza Victor-y (#2997) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Dombornyomott mastercard-al nem lehet gond az eladás. Az OTP Juniort nem ismerem de nem hiszem hogy bankkártyás fizetésnél elfogadná az ebay.

(#2999) cocka válasza Flashcash (#2998) üzenetére


cocka
veterán

Érdekes módon a paypalon lehet regisztrálni. Sőt fizetni is lehet vele. :P

(#3000) juliabrilke válasza cocka (#2999) üzenetére


juliabrilke
addikt

A junior semmiben nem különbözik, csak nem kell éves díjjat fizetni rá. (ha jól emlékszem addig lehet ilyen kártyád, ameddig tanuló vagy)

Egyébként lehet PayPal-en regisztrálni vele és el is fogadja.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.