Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) fokukac


fokukac
nagyúr

nyugalom, még nem küldtem pénzt, még azt sem tudom, hova kéne küldenem, egyszerűen nem válaszolt még az eladó.

de ez, hogy nem küld németországból külföldre, amikor egy bécsi koncertjegyet árul, tényleg vicces. pláne, hogy a zenekar megy külön németországba is.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2252) Tüzi válasza fLeSs (#2247) üzenetére

Elballagsz megyei főpostára, viszel magaddal elég valutát, meg egy cd tokot. Cdtokba besajtolod a pénzt, ezt beteszed egy buborékos fóliás borítékba, leragasztod jól, és ajánlva feladod. Ez cirka 1000 forint. Régen mennyi ilyet csináltunk, amíg nem tudtuk, hogy paypal-nél mi az az extended use number :DDD :DDD :DDD (és mindig megérkezett)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2253) Tüzi válasza koxx (#2249) üzenetére

NEM köteles elküldeni :) Ő odaírta, hogy csak Dójtslánd. Akkor csak oda köteles elküldeni. Előtte KELL megkérdezni, hogy küldi-e vagy sem. Ha sem, akkor ne licitálj rá. Ennyire egyszerű.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2254) Flashcash válasza fokukac (#2248) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A mezei német (nem powerseller) eladókat ismerve szerintem syntax errorra futott az eladó és leakadt kékhalállal. :)
Nem hiszem hogy ilyen bonyolult problémát képes lesz megoldani.

(#2255) lesaux


lesaux
veterán

Valahogy nyomon tudom követni, hogy merre jár a csomagom, illetve feladták-e már egyáltalán?

(#2256) koxx válasza lesaux (#2255) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A feladásról az eladónál érdeklődjél. A nyomonkövetés pedig a feladott csomag típusától függ (általában nincs).
Tengerentúli csomagok esetén kétszer kaptam tracking numberes csomagot, de sz.rt se értem vele, annyit láttam, hogy május 16-án elhagyta a cucc a los angelesi repteret, rá 3-4 napra pedig megjött a csomag.

(#2257) lesaux válasza koxx (#2256) üzenetére


lesaux
veterán

Most adták postára, azt írják, 15-18 nap. Ha tudnám, milyen messze van Fehéroroszország, ki tudnám számolni, hogy gyalog hozza-e a postás vagy lovon.

(#2258) koxx válasza lesaux (#2257) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

15-18 elég soknak tűnik ahhoz képest, hogy nincs is annyira messze [link].

lehet, hogy tényleg vmi kerékpáros futár szállítja ki : )

[Szerkesztve]

(#2259) juliabrilke válasza lesaux (#2257) üzenetére


juliabrilke
addikt

15-18 nap??? :Y :Y :Y

Ismerve az itteni viszonyokat a 15-18 az sajnos 18 lesz. A csomagot egyébként egy lerozzant, meghíztott postagalamb hozza? :D :D

(#2260) fokukac válasza lesaux (#2257) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez mondom, azért is gyanús, mert Fehéroroszország egy hermetikusan elzárt világ - teljesen el van szigetelődve, alig vannak gazdasági kapcsolatai a külvilággal. Európa utolsó igazi diktatúrája.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#2261) koxx válasza fokukac (#2260) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ships to: Worldwide
Item location: Ottawa, ON, Czech Republic
Member: since Apr-16-06 in Canada
Registered as a private seller

Most akkor hogy is van ez? :U

(#2262) juliabrilke válasza koxx (#2261) üzenetére


juliabrilke
addikt

Engem akkor földrajzból átvertek az iskolában... :D :D :D

Egyébként nem lehet, hogy csak küldeti valakitől a cuccot? Mondjuk pl. van ott valamilyen lerakata vagy valami?

(#2263) cocka válasza koxx (#2261) üzenetére


cocka
veterán

Úgy, hogy megkérdezte és ezt mondták neki. De már leírta ide a topicba is, csak nem tetszettek elolvasni. :)

(#2264) koxx válasza cocka (#2263) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Átugrotta a szemem :DDD

(#2265) cocka válasza koxx (#2264) üzenetére


cocka
veterán

Ezen egy cseppet sem csodálkozom. A mai információzuhatag közepette az ember azt se tudja, hogy mit olvasson, hol keressen. ;)

(#2266) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ismét meggyűlt a bajom a német ''eladókkal'' (azért csak idézőjel mert aki nem képes egy sz. ros paypalt beregelni az sztem ne legyen eladó) egy power sellertől azt hiszem elvárható lenne, hogy ne csak egy féle fizetési mód legyen (sima banki átutalás). 3 eladóval beszéltem egyik se fogad el paypalt. :(((
Nah jól kidühöngtem magam :)

(#2267) Huggyos


Huggyos
tag

Kene egy kis segitseg,
Rendeltem az e-bajrol cuccosokat egy eladotol, de meg nem adta fel oket postan. Mennyi ideje van vasarlast kovetoen elpostazni oket?
Hogyan tudok majd claimot inditani a paypal-on, vagy az e-bajon, hogy visszakapjam a penzem?

(#2268) hobizoli válasza koxx (#2266) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja, ennek en sem orultem, 3x tobbe kerult csak az atutalas, mint amit vettem...paypal-nal ez sokkal olcsobb. A 100kHUF feletti erteku cuccra sem huznak le annyira, mint igy egy 7EUR-s szarra. :U


hobizoli

több drón kell ;P

(#2269) Gabcsika válasza hobizoli (#2268) üzenetére


Gabcsika
tag

Érdekes lenne valahogy kideríteni, hogy vajon ezek a németek mindenkivel így viselkednek-e (pukkasztott nulla + pókos nyolcas) vagy mi, a Kelet-Európa zóna lakói ''élvezzük'' ezt a ''kegyet'' a rendeléskor...?

Freedom, Nature, Love & Music

(#2270) Huggyos válasza Huggyos (#2267) üzenetére


Huggyos
tag

segitene valaki?

(#2271) cocka válasza Huggyos (#2270) üzenetére


cocka
veterán

Mennyi ideje van a feladásra? Hát lehetőleg minél kevesebb. De elvileg max. 2-3 napon belül fel kell adnia. Vagy hát legalább is illik. Ha meg nem adja, akkor szintén illik megindokolnia, hogy miért nem.

Egyébként a németeket meg hagyd a pibe, inkább angoloktól vegyél cuccot. Százszor értelmesebb nép, ha valamit el kell adni és a paypal az náluk alap. Ha meg nem fogad el paypalt, akkor oda is írja általában, hogy csak csekk vagy kp.

(#2272) Huggyos válasza cocka (#2271) üzenetére


Huggyos
tag

Ebay.com -rol rendeltem, amerikabol-amerikai cimre 12napja, de meg mindig nem jott paypal igazolas hogy feladta postan. Mindig szokott jonni.
Amennyiben nem kuldi el, ugy tudom lehet inditani claimot, de nemtudom hol es mikent. Ebben kene segitseg, nehogy csak ugy elmenjen a penzemmel a mocsok.

(#2273) Tüzi válasza Huggyos (#2272) üzenetére

Türelem a hosszú élet titka :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2274) shev7 válasza Huggyos (#2272) üzenetére


shev7
veterán

mielott claim-et indotasz, probald mar meg tole megkerdezni miert nem adta fel, mikor adja fel.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2275) juliabrilke válasza Huggyos (#2272) üzenetére


juliabrilke
addikt

Azt azért meg kellene kérdezni tőle, hogy küldte-e. Esetleg van rá csomagkövetés?
Ha meg nem válaszol, akkor meg mehet a negatív és aclaim kérése.

(#2276) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

hop rossz hely, sorry

[Szerkesztve]

(#2277) Huggyos


Huggyos
tag

Ok, akkor varok meg egy kicsit, tan a heten megerkezik. Azt ha nem erkezik semmi ezen a heten se, akkor irok neki. Gondolom ha negativ feedbackot hagyok neki, akkor o is azt hagy majd nekem. Ebbol raadasul 2 lenne, mivel 2 cuccot rendeltem kulon-kulon.
De hol tudom majd inditani a claim-ot, ha szuksegem lenne ra, mert se az e-bajba, se a paypal-ban nem talaltam olyan gombot?

(#2278) shev7 válasza Huggyos (#2277) üzenetére


shev7
veterán

hat elmondom neked, hogy mit csinaltam:

- beirtam a help-be hogy claim. Es kidobott egy todo list-et. Vagyis mit kell tenned ahhoz, hogy claim-et indits. Ezen az elso lepes ez volt: ''Report an Item Not Received or Not as Described'' Ezt pedig a myEbay profilodon a Dispute Console-on lehet megtenni. De erdemes vegigolvasni a helpet, le van irva, hogy milyen feltetelek eseten vagy jogosult claim-et inditani....

''Azt ha nem erkezik semmi ezen a heten se, akkor irok neki.''

Ez nagyon rossz hozzaallas. Addig itt orlod magad, hogy mi a fene van? Az eladonak jeleznie kellett volna, hogy mikor fogja feladni, es ha feladta, akkor azt is illik jelezni. Ha ezt nem tette meg, nyugodtan rakerdezhetsz nalla, hogy mi a helyzet, mikor er ide a csomagod...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#2279) juliabrilke válasza Huggyos (#2277) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerintem még most (ma) kellene írni neki! Rákérdezni, hogy jött -e a csomag, egyátalán feladta-e. Nem érdemes örlődni rajta még egy vagy 2 héten át. :(

(#2280) Tüzi

Lehet, azért nem érkezik meg, mert megfogták vámon, és most jön az ajánlott levél a részedre :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#2281) juliabrilke válasza Tüzi (#2280) üzenetére


juliabrilke
addikt

:D :D :D Ez is egy lehetőség. Ilyenkor van valami kis ''többletköltség'' a vámosok részéről?

(#2282) wmarci


wmarci
senior tag

Ha megvenném ezt a játékot akkor nem kellene vámot sem áfát fizeni nem?[link]

[Szerkesztve]

(#2283) wmarci


wmarci
senior tag

Ha hong kongból jönne a játék akkor mennyi a határ hogy nem áfázzák meg vámolják?MOndjuk ez...[link]

[Szerkesztve]

(#2284) juliabrilke válasza wmarci (#2282) üzenetére


juliabrilke
addikt

Érték alapján nem, viszont nem tudom, hogy postával vagy posta mentesen nem lehet több, mint 45$. Mert a szállítási költségekkel együtt több lenne szerintem,mint 45$. Mosnjuk úgy lenne értelm, hogy csak a termék árát számolnák bele.

(#2285) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Ez egyszerűen nam vagyok képes megérteni, hogy a németek miért nem képesek egy nyanvadt paypal felhasználót beregelni és azt használni? Ennyire lusták lennének? A többi ebayes szinte minden orszában ezt használja, de a németek? Ők neeeem.... :W :W

(#2286) kisbergics


kisbergics
tag

Van itt valaki, aki pécsi vagy Pécs környéki, (szóval jár erre) és szokott ebayen vásárolni és segítene nekem megrendelni valamit? Az ebay.com-ról szeretnék rendelni valamit, de mostmár olyanokat is hallottam, hogy onnan nem lehet. Hogy is van ez? Tudna közületek valaki nekem rendelni onnan? Az a baj, hogy az aukció 3 napon belül lejár, de egyenlőre valami szemtelenül olcsó a cucc és bűn lenne otthagyni....
Előre is köszi!

http://kisbergics.hu

(#2287) koxx válasza juliabrilke (#2285) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezen már nem is idegeskedem, el kell fogadni, hogy ennyire balf.szok :W

#2286: egy linket kérhetnénk?

vettem egy szemüveget 150é-ért, kifizettem május 27-én, tegnap rákérdeztem az eladónál, hogy mi van a csomagommal (ugyanis global express maillel kértem) erre jött a válasz: ''I ship all orders out within twenty four hours of payment, Thanks'' :U

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2288) kisbergics válasza koxx (#2287) üzenetére


kisbergics
tag

Jah, bocs.Kihagy az agyam. :)
Az amcsi: [link]
Közben találtam egy németet is, bár ez még sokkal följebb fog menni gondolom: [link]

http://kisbergics.hu

(#2289) koxx válasza kisbergics (#2288) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az amerikai kell mindenképp ugyanis a német csak No-ba postáz.

Az lemaradt, hogy az eladó a fizetés után 1 nappal + feedbacket írt nekem.

(#2290) kisbergics válasza koxx (#2289) üzenetére


kisbergics
tag

Az nem baj, mert Németbe van ismerős. És rendszeresn ebayezik. Szóval egyre hajlok afelé, mert ott vám sincs...És mert az amcsi túl komplikált...És a német lehet olcsóbb lesz...Meglássuk....

http://kisbergics.hu

(#2291) Gabcsika válasza wmarci (#2282) üzenetére


Gabcsika
tag

Tuti, hogy lazán átjön. Semmit nem kell plusszba fizetned. Nyugi.

Freedom, Nature, Love & Music

(#2292) Gabcsika válasza kisbergics (#2290) üzenetére


Gabcsika
tag

A németekkel csak nagyon óvatosan! Amcsiországból majd' mindig egyszerűbb a dolog, de persze, ha Dajcslandban van ismerős, aki rendelje meg ő magához, majd passzingolja át neked Ungarnra. Ezzel a megoldással billió ft-os brilliánst elküldhetsz vám és illetékek nélkül, csak a kérdés az marad, ami Csernus jelmondata: BEVÁLLALOD-E? :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#2293) juliabrilke válasza Gabcsika (#2292) üzenetére


juliabrilke
addikt

Viszonylag gyakran rendelsz gondolom billió forintos brilliánst Az U.S.A.-ból. :D :D
Egyébként a németek szeritenm nagyon megbízhatóak, csak sajnos lusták. Az amerikaiak gyosrsak, de nem nagyon törődnek a vásárlókkal. A brittekkel meg minden rendben volt eddig. Gyorsak és figyelnek a vásárlókra. Persze ezek ez én tapasztalataim. Gondolom vannak kivételek.

(#2294) cocka válasza kisbergics (#2286) üzenetére


cocka
veterán

Egyet mondj meg. Miért feltétlenül szükséges, hogy pécsi legyen az illető?

Szerintem bármelyikünk meg tudná neked rendelni. Csak akarat kérdése. :D

(#2295) kisbergics válasza cocka (#2294) üzenetére


kisbergics
tag

Csak utána én nem tudom átvenni tőle...:)

http://kisbergics.hu

(#2296) cocka válasza kisbergics (#2295) üzenetére


cocka
veterán

Szállítási címnek bármilyen cím megadható. Tehát megkéred azt aki megrendeli neked (aki akár én is lehetek :) ), hogy küldje a címedre. Ilyen egyszerű.

Persze az más kérdés, ha vmi miatt nem akarod a saját címedre kérni. Akkor sem kell hozzá pécsi illető. Ilyenkor a fentihez hasonló módon a rendelést végző a haverod címére kéri a cuccot. Ennyi. :)

Vagy azért kell, hogy pécsi legyen, hogy ha esetleg nem érkezik meg a cuccod tudjad hova kell menni bunyózni? :D Vagy nem tudom. Hülyeség az egész, mert bárki el tudja neked intézni. :U

(#2297) wmarci


wmarci
senior tag

És akkor ha innen rendelném, ez hong kongból jön akkor sem kellene vámot meg áfát fizetni...és akkor mennyi a felső limit amin még át tud jönni?...[link]

(#2298) cocka válasza wmarci (#2297) üzenetére


cocka
veterán

Ez kb. 7872 Ft

De inkább nézz ki egy britet, ne hongkongit és kérdezz rá, hogy honnan küldi a csomagot. No meg persze azt is, hogy hajlandó-e ide küldeni.

A britek közül sokan írják, hogy csak UK-ba küldik, de ha rákérdezel általában küldik ide is. Legalább nem kell vámot fizetni. :)

Az a hongkongi vásár meg bevihet a sűrű erdőbe. :) De te tudod.

(#2299) wmarci válasza Gabcsika (#2291) üzenetére


wmarci
senior tag

És ha ezt veszem meg akkor is átjön vám és áfa nélkül?[link] Ez nagyon jó lenne..szerintem átjön nem mert a font a kétszerese a dollárnak és akkor 46$...az akkor átjön nem?

(#2300) koxx válasza wmarci (#2299) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem lesz vele gond, ráírja, hogy gift - értéke 10$ :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.