Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) juliabrilke


juliabrilke
addikt

IBAN kódot, meg a többi hülyeséget, ami az utaláshoz kell, azt a bankban tudják megmondani?
Esetleg valaki tudja ''fejből''?

(#3502) Bash válasza juliabrilke (#3501) üzenetére


Bash
őstag

Közérdekű információ, és mint ilyen az a minimum, hogy a bankintézet honlapján ez fel legyen tüntetve.
Legalábbis az én bankom honlapján könnyen megtaláható a routing number.

Twinsen2, L.T.!
Ez az okfejtésetek elég jó példa arra, hogy a magyar ember nem tud nagyban gondolkodni. Egy termékhez nem csak úgy lehet hozzájutni, hogy besétálok a kiskereskedő boltjába és kifizetem a kereskedelmi árát. A kereskedői láncban vannak nagykereskedők, elosztó központok, esetleges kizárólagos partnerek is... értelemszerűen minél közelebb kerülünk a gyártóhoz annál olcsóbban fogjuk tudni megszerezni a terméket. Ez a végfelhasználó szempontjából 1 vagy néhány darab termék esetén valóban nem járható út, de egy-egy sikeres nagy volumenű eBay-eladó szempontjából nagyon is, sőt egyes kategóriák esetén a gyártót is át lehet lépni...

http://bashtravel.com/

(#3503) juliabrilke válasza Bash (#3502) üzenetére


juliabrilke
addikt

Most találtam egy ilyet, hogy IBAN kalkulátor az otp oldalán. Hmm... A BIC meg feltüntetett adat az oldalon. :C

(#3504) L.T. válasza Bash (#3502) üzenetére


L.T.
aktív tag

Nem osztom véleményed. :( Én eddig csak kiskereskedőtől vásároltam ebay-on és így is olcsobb volt. De vélemény az vélemény...No meg ez azért fórum, hogy itt mindenki kifejtheti másnem nem fogadja el azt a másik

(#3505) tusi74 válasza juliabrilke (#3501) üzenetére


tusi74
őstag

Én ezt használom: [link]

(#3506) Bash válasza L.T. (#3504) üzenetére


Bash
őstag

Az okfejtésetek arra vonatkozott, hogy hogy éri meg nekik, erre vonatkozott a válaszom, de nem igazán értetted miről szól. Elég sok olyan árum volt mostanában pl., ami mire hozzám került már legalább ingyen volt vagy hasznom volt rajta anélkül, hogy eladtam volna...

http://bashtravel.com/

(#3507) juliabrilke válasza tusi74 (#3505) üzenetére


juliabrilke
addikt

Hm...Jól néz ki. Majd összehasonlítom az eredményeket az OTP-s kalkulátorral. Ha. egyezik, akkor :C .
Egyébként elég csak a SWIFT kód, IBAN, banknév és a nevem az utaláshoz, igaz?

Ami kicsit furcsa, hogy a mostani vevőm linket kért a bankról, hogy elolvassa, hogy milyen minőségű a bank, ahova küldi. :Y (mert azt írta, hogy még soha nem hallott ilyen bankról :) ) Egyébként meg sima 1-2 értékeléses ebay-es, tehát még azt sem lehet mondani, hogy valami sok negatív tapasztalatot megért felhasználó.

(#3508) tusi74 válasza juliabrilke (#3507) üzenetére


tusi74
őstag

Én is megnézem, mindig a bank linkjét, és nemcsak a minőség miatt. Pl. a Sparkasse KoelnBonn nemrég SWIFT kódot váltott, így az IBAN generálással már más számlaszám jött ki. Megkérdeztem őket, és visszaírtak, hogy már az újat kell használni. Na bumm, még jó, hogy ennek a barom ''cipősnek'' végül PayPal-lal küldtem, mert jól megfizettettek volna, ha rossz az IBAN.

Ma reggel is ez várt Tőle:
''hallo, hier läuft aber nichts über computer sondern per hand. ich bin dann doch extra zu dhl gelaufen habe noch
ein anderes paar schuhe so beigelegt.''


Minden reggel úgy felb....a az agyam, hogy ne tudjátok meg. Abból a k....a 30 EUR-ból miért nem adta fel GLS-sel, ha már Tőle a GLS minden nap elviszi a csomagokat? NEM!!!! Küldött még egy pár cipőt, de biztosítás nélkül, mert amit a DHL-nél nem lehet követni, azon biztosítás sincs. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :W

[Szerkesztve]

(#3509) juliabrilke válasza tusi74 (#3508) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyébként olvastam valami ilyesmit, hogy plusz költségekkel jár az, ha rossz IBAN vagy SWIFT kódot adtál meg. Ez igaz?

Ezt a felhasználót egyébként szerintem kerülni fogom nagyon. Gondolom legszívesebben már ''bevésted'' volna neki a negatívot. (mondjuk kiváncsi leszek, hogy a kommunikációra és a többi tulajdonságára hány csillagot adsz majd az értékelésnél. :U )

(#3510) tusi74 válasza juliabrilke (#3509) üzenetére


tusi74
őstag

Bizony, bizony. Agyvérzést is kaptam volna, ha még pluszban a hülyesége miatt meg is sarcolnak. Én már tuti bevágnék neki, de lehet kettőt kapásból. Hogy a francba lett neki 13.000 néle több értékelése,. ha ilyen béna??

(#3511) tusi74 válasza juliabrilke (#3509) üzenetére


tusi74
őstag

Már fogalmazom az értékelést:
''Professzionális, stressz- és problémamentes adásvétel.'' :DDD

(#3512) juliabrilke válasza tusi74 (#3510) üzenetére


juliabrilke
addikt

Lehet, hogy tud oroszul és németül, azokkal jobban tud kommunikálni.
Nem baj...lesz ez majd rosszabb is. :)

(#3513) tusi74 válasza juliabrilke (#3512) üzenetére


tusi74
őstag

Most egyébként egy újabb francia adás-vételre készülök. Épp tegnap írtam neki egy ''disszertációt'' az EU tagállamairól, és a Colissimo-ról:
[link]

(#3514) juliabrilke válasza tusi74 (#3513) üzenetére


juliabrilke
addikt

Francia? :Y Sok sikert. Felvilágosítod a francia népet, hogy mi is EU tagok vagyunk. :D

Csinálj egy sablon emailt, ami tartalmazza a különböző országoknak a fontosabb információt.
pl: franciáknak:EU tagok vagyunk + Colissimo, németeknek egy rábeszélés a PayPal-re.

Tényleg van friss tapasztalat izraeli eladótól. Gyorsan feleadta, a trackin numberre se kellett könyörögni és 3 nap alatt itt a csomag.

(#3515) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

NA ez a nem semmi!

''Eladtam'' egy laptopot egy csávónak aki szépen kéri hogy küldjem ki az anyjának nigériába persze ez az átcseszősdi. Jelentettem is az ebay-nek, másnap kaptam választ hogy nagyon sajnálják az esetet és rá 2-3órára már törölték is a user-t és vissza is kaptam a költségeket az ebay-től.
A user 0-feedback volt, gondoltam ha valaki átesik a paypal/telefon filteren akkor az rossz ember csak nem lehet. Rosszul gondoltam.

Másnap ebayen feladtam megint a laptopot és aktiváltam hozzá a filtert hogy legyen legalább 2 feedback-je. Még aznap este eladtam a gépet és ismét egy átcseszősnek aki most az apjának akarja nigériába hogy bmeg mindakettőt. ENNEK is 0-feedback-je van!
Hát mondom ez nem igaz, ismét jelentés ebay-nek hogy aktiválva volt a filter és mégis ez történt (szokásos email,fejléc másolat az ígéeretes nigéria üzletről).
Erre egy flegma választ kaptam az ebay-től hogy vegyem azt tudomásul hogy megnézte a beállításaimat és ott nincs aktiválva ''min 2feedback-je legyen'' szűrő és blablabla, hogyan tudom aktiválni azt.

Most válaszoltam neki hogy azért álljon meg a menet, hülye azért nem vagyok.
A beállításomban nincs aktiválva de külön hírdetésekre viszont tudom aktiválni és aktiváltam is!
Mikor feladtam másodszorra akkor jópárszor visszaellenőriztem sőt megnéztem azt hogy ha most visszaraknám eladásra akkor ugyanúgy ott lenne aktiválva ez a filter is mivel már előzőleg aktiválva volt.

Ja a user még mindig aktív és próbálom terelni ameddig nem törlik mert ugye ha érzi a genya hogy vesztve az üzlet akkor benyom egy negatívot.

Aláírás

(#3516) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Vámoltatáson elkapták a csomagomat. :O Hogyan lehetne a leggyorsabban megkapni? Mint dolgozó ember nem tudok bemenni érte 15.15-ig. Csak az a lehetőség marad, hogy a pípírokat elküldöm és ők meg továbbítják a csomagot a lakcímemre?

(#3517) koxx válasza juliabrilke (#3516) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

igen

[link]

(#3518) Szollar


Szollar
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen új vagyok, most regisztráltam az ebayre.
Hol találok valamilyen információt a legalapvetőbb dolgokról? Pl. Mire kell figyelni, stb ?

Előre is köszi..... :)

(#3519) Oliverda válasza juliabrilke (#3516) üzenetére


Oliverda
félisten

Amnézia?

[link]
''akkor kifizetem a vámot''

[link]
''most vámolják az alaplapomat''

[link]
''2 nappal elött jött a távirat, hogy várhatóan mikor érkezik a cuccok vámoltatásra az országba. Ki kell tölteni egy lapot, amin rajta lesz rengeteg adat...''

[Szerkesztve]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3520) tusi74 válasza Szollar (#3518) üzenetére


tusi74
őstag

Kezdőknek: [link]

(#3521) juliabrilke válasza Oliverda (#3519) üzenetére


juliabrilke
addikt

Az alaplap teljesen más helyre, Vecsésre érkezett, az alaplap meg a Nemzetközi Posta Kicserélő Üzembe.
A kérdésem az volt, hogy Hogyan lehetne a leggyorsabban megkapni? Nem az, hogy milyen módon kell az egész folyamatot végigcsinálni. Tehát nekem az az érdekem, hogy hétfőn megkapjam és nem az ''elküldöm a papírokat, utána majd valamikor küldik a csomagomat verzió legyen.'' Ezzel veszítek vagy 2 napot egy olyan terméknél, amit a tulajdonos már kifizetett. Mert ha nem kapja meg a terméket, akkor esetlegesen mondhatja azt, hogy kéri vissza a pénzt. ---> tehát megszívom.

Tétel, levezetés, bizonyítás, megfordítás....

(#3522) L.T. válasza Bash (#3506) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én úgy érzem, hogy tökéletesen értettem a kérdést, meg az okfejtést is. Nyilván minél kevesebb kézen jut át egy áru annál olcsóbb. És inkább Tüzi ''LeHúzom BT foreva'' megjegyzésével értek egyet. Én azért kezdtem ebayezni mert nagyon felhúztam magam egy eseten ami saját magammal történt meg. Tavaly vettem egy Casio órát a városban ahol lakom . Á: 21e ft. Ugyanaz az óra USA-ból a lakásomra szállítva 9ezer. És ebben benne van a az ottani kereskedő haszna plusz a postaköltség. Akkor hova lett a maradék 12e? Na erre mondjon valaki valamit. Még ha hozzászámoljuk a vám, áfa, mufa, köfa, meg mittudodom én milyen költséget ez akkor is lehúzás a kereskedő részéről. De offoljuk a témát mert úgysem értünk egyet.

juliabrilke!
Sok szerencsét a magyar hatósághoz :C

(#3523) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Erről mi a vélemény...Szinte semmi negatívja nincs.(1 éve volt 2) 392$-t kellene kifizetnie. Válasz:

So, the complete amount would be $392.-; would you accept to split payments?
Because this item is rather expensive and I prefer doing two transfers, one
right now and the other one after I received the item. It has nothing to do
with you, it is just that I had some bad experiences on eBay.
I can send the wire transfer right away, after I have your confirmation.


Szegénykém amerikai német címre kéri. Vélemény?

(#3524) Bash válasza juliabrilke (#3523) üzenetére


Bash
őstag

Nem tudom, hogy mit határoztál meg fizetési feltételnek, de én simán megmondanám neki, hogy amíg nincs nálad a teljes összeg, addig nem szállítasz. Egyébként azt, hogy mennyire drága ez neki gondolom tudta akkor is amikor megnyerte az aukciót.

http://bashtravel.com/

(#3525) juliabrilke válasza Bash (#3524) üzenetére


juliabrilke
addikt

PayPal és átutalás volt megadva. Ő az átutalást mondta,mint lehetőség. Mondom ok.
350$ a termék és 42$ a posta. Ő licitált csak a termékre és 350$ volt a minimálár. Tehát tudta, hogy mennyiért veszi. Védve vagyok valahogyan, ha csak egy részét küldi előre?
Ha bele is mennék, akkor ~70-80%-ot előre kérnék. De eléggé gyanus nekem ez a helyzet. :F

(#3526) Bash válasza juliabrilke (#3525) üzenetére


Bash
őstag

Nem véd semmi. Alapvetően mindenkit aki ilyesmit kér gyanúval kezelem feedback-től függetlenül. Ha engem átvágna az engem soha nem vigasztalna, hogy előtte 1000 embert nem vágott át.

http://bashtravel.com/

(#3527) juliabrilke válasza Bash (#3526) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szuper... Akkor hiába küldök el akármilyen számlakivonatot, amire utatlta a pénzt, nem érek vele semmi? PayPal esetében se jobb a helyzet gondolom. Bár ott az áron nem módosíthat, csak a postaköltségen.

Csak idegesít nagyon, mert napi egy email-nél többet nem tud magából kipréselni. :W

(#3528) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Regarding protection, you have to keep in mind, that there is no protection
at all for me, so the person who takes the higher risk would be me, not you.
I was thinking about transferring $250.- for the first transaction and
$130.- for the second, so this would be almost 3/4 of the amount in the
first transaction.


És ki nem sz@rja le? Az ilyennek eléállni és :W . Gondolom ezt a maszlagot senki nem venné be itt a topikból..

(#3529) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Egy kérdés: ha elküldi a 300$-t előre és utána küldöm a kártyát neki, a maradék 80$-t meg amikor megérkezett a kártya, akkor meg lehet-e azt csinálni, hogy amikor megkaptam, akkor jelzek az ebaynek, hogy a kolléga nem akar fizetni és csak 300$-t küldött? Vagy utána még rábírni, hogy küldje a maradékot vagy nem kapja meg a kártyát. Ebay mit szól hozzá?

Ti mit csinálnátok? :F

(#3530) Bash válasza juliabrilke (#3529) üzenetére


Bash
őstag

Te vagy az eladó, te szabod meg a feltételeket. Legyél határozott, és ne engedj. Ha nem akar kockáztatni fizessen PayPal-al, úgy védve lesz, ennyire egyszerű.

http://bashtravel.com/

(#3531) tusi74 válasza juliabrilke (#3525) üzenetére


tusi74
őstag

Ne menj bele! Egyetértek azzal, aki korábban írta. Tudta mire licitált, ha drágállotta, akkor nem kellett volna megvennie. Mostmár ne variáljon! Nekem az az alapelvem, hogy előtte lehet gondolkodni, vacillálni, kell, nem kell, van-e rá pénzem, nincs rá pénzem, eladóként, tudja-e küldeni, nem tudja küldeni, de az aukció lezárulta után vitának helye nincs. A vevő fizessen, az eladó meg küldje, lehetőleg ''as soon as possible'' módon. Na ez is csak a mesében van, amit leírtam, pedig így kellene lennie.

(#3532) juliabrilke válasza tusi74 (#3531) üzenetére


juliabrilke
addikt

Bash Köszi a válaszodat! :R

tusi74:De ez kicsit drasztikusabb megoldás lenne, ha 300$-t elküld és közlöm vele, hogy kérem a maradék 80$-t. Ebay felé nem szövegelhet, mert nem kaptam meg egyöszegben a vételárat.

(#3533) tusi74


tusi74
őstag

Hú kifogtam egy értelmes franciát. Azonnal válaszol, tudja, hogy az EU-ban vagyunk, így kék Colissimo-val küldi, fogja küldeni a számot stb. Neki is volt egy ''apró'' tévedése, de hamar tisztáztuk. Megkérdezte, nem járnék-e jobban, ha Bukarestbe küldené el a csomagot, és onnan én hoznám el.
Írtam neki, hogy egy kicsit messze lenne nekem, küldje csak a címemre, egyébként meg Budapest közelebb lenne. Bár a célzást nem értette meg, de megállapodtunk, hogy a lakásomra küldi. Azért már fejlődés, az eddigi francia tapasztalatomhoz képest, és azért ne legyünk nagy igényűek. Ő már majdnem teljesen ''európai'', a honfitársaihoz képest.

[Szerkesztve]

(#3534) kapcs-ford válasza juliabrilke (#3529) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Szerinted majd az ebay-t érdekli? majd a robotuk küld neked egy faq másolatot hogy hogyan nyiss vitát és hogy legközelebb mire ügyelj.

Véleményem szerint a srác le akar húzni. Adj neki egy napot hogy fizessen egyben és kész vagy ha nem akkor passzolod a következőnek.

Aláírás

(#3535) juliabrilke válasza tusi74 (#3533) üzenetére


juliabrilke
addikt

Helyes, helyes...
Bár túl simán ment. :U Angol megértéssel mi volt a helyzet?

(#3536) juliabrilke válasza kapcs-ford (#3534) üzenetére


juliabrilke
addikt

Szerinted majd az ebay-t érdekli? majd a robotuk küld neked egy faq másolatot hogy hogyan nyiss vitát és hogy legközelebb mire ügyelj. Tehát akkor csináljam meg azt, hogy ha megkaptam a pénzt,akkor kérjem a többit vagy nincs cucc?

ha nem akkor passzolod a következőnek. Pont ez a lényeg... Nem olyan termék,amit akármikor könnyen el lehet csak úgy adni. Ez itt a gondom. Mondjuk itthon kevesebbért tudnám eladni.

(#3537) tusi74 válasza juliabrilke (#3535) üzenetére


tusi74
őstag

Alapból franciául írtam neki. Babelfish forever. Nem vagyok én mazochista, hogy szerencsétlenkedjek a franciákkal az angollal. Úgysem érti. Nyomtam neki franciául, és kb. 2 percre a válasz is itt volt. Sőt még azt is írta, hogy ahhoz képest, hogy nem vagyok francia, egész jól beszélem a nyelvüket. Ha tudná, hogy a köszönésen, meg a köszönömön kívül mást nem értek... . :D Sőt még azt írta, ha Toulouse környékén járok, ugorjak be egy kávéra. Úgy megeredt a nyelve, hogy az anyanyelvén írtam neki, hogy a fél életét leírta. :) Csak remélem a Colissimo-s csomagja, amit ugyancsak kitárgyaltunk, hogy ugye akkor a kék papírral küldi, meg EU-s legyen, és bőszen helyeselt, hogy persze, persze, majdhogynem hová gondolok, hogy erre őt figyelmeztetem, is nem kirándul a nem EU-s csomagokkal 1-2 kört, mint a PDA-m. Mert akkor vége ennek a ''fenenagy barátságnak'' ám, és akkor morcos leszek. :)

Azt mondjuk magam is mókásnak tartom, de hát az ember okul a saját hibájából, hogy én magyarázom a franciának a francia Colissimo rendjét. Amíg az ember nem szemebsül a túloldalon levő sötétésggel, eszébe sem sem jut, hogy mi mindent kell tisztázni, mert egyébként jön a szívás ezerrel.

[Szerkesztve]

(#3538) Oliverda válasza tusi74 (#3533) üzenetére


Oliverda
félisten

''így kék Colissimo-val küldi''

Ez mit jelent? Pusztán csak azért mert éppen én is vásárolni akarok onnan...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3539) tusi74 válasza Oliverda (#3538) üzenetére


tusi74
őstag

Nagyon fontos! 2 féle Colissimo-s papír van. A kék, az EU országaiba szól, a hivatalos neve Colissimo International EU. Szállítási idő 3-4 nap!
Van egy másik papír a Colissimo International, a színe narancssárga, a nem EU országaiba szól, szállítási idő 10-14 munkanap!

Én már megszívtam velük, a PDA-m, több mint 10 napig jött. Tudnod kell, a franciák egy picit sötétek. Szájukba kell rágni, hogy ''vazze EU tagok'' vagyunk, meg amit írtam, mert úgy jársz, mint én, hogy az agyvérzés kerülgetett. Ha levelezel velük, rájössz, hogy ami Neked természetes, arról, tisztelet a kivételnek, fogalma sincs. Én még fórumoztam is velük, tudom mit beszélek. csapatostul estek nekem, hogy Mo. nem EU tagállam.
A Colissimo a francia posta csomag üzletága, de mivel egy átlag francia fejében, van Franciaország, meg a futottak még, azért, arra sem számíthatsz, hogy a postán figyelmeztetik. Én kb. 3 napig fordítottam a Colissimo oldalán a szöveget, úgyhogy már kívülről fújom, a szabályukat. A magyar partnerük a DPD, ők fogják kiszállítani.

[Szerkesztve]

(#3540) tusi74 válasza tusi74 (#3539) üzenetére


tusi74
őstag

Ja és árban teljesen ugyanaz, tehát nem fizet rá, ha EU-val küldi, csak az EU-st azonnal adják át a DPD-nek, sé már jön is, míg a NON-EU először elmegy vámolásra, persze ott már észreveszik, hogy EU-s, de addigra eltelik egy 1 hét. Én követtem az intereneten a PDA-mat, azt elszállították Franciaország Mo-től még távolabbi pontjára, mint ahonnan indult, ott pihent 5 napot, majd visszavitték Párizsba, onnan Strassburgba, és onnan már jött, de addigra a vérnyomásom tartósan beállt 200-ra.

Én leveleztem a Colissimo-val és ők maguk is írták, hogy at EU-s papírral sokkal gyorsabb, és legközelebb erre figyeljek. ÉN! Nem aki küldi, hanem én.

[Szerkesztve]

(#3541) kapcs-ford válasza juliabrilke (#3536) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Ja már úton van a pénz feléd? Akkor mégjobb. Ha megjött akkor mond meg neki hogy csak akkor küldöd a cuccot mikor megjött a másik fele is. Meggondoltad magad mert már megjártad ezelőtt te is és így a korrekt.


So, the complete amount would be $392.-; would you accept to split payments?
Because this item is rather expensive and I prefer doing two transfers, one
right now and the other one after I received the item. It has nothing to do
with you, it is just that I had some bad experiences on eBay.
I can send the wire transfer right away, after I have your confirmation.


Ha rossz tapasztalata van akkor miért nem paypal-t használ? Akit már valóban rászedtek az tudja hogyan kell fizetni.



Regarding protection, you have to keep in mind, that there is no protection
at all for me, so the person who takes the higher risk would be me, not you.
I was thinking about transferring $250.- for the first transaction and
$130.- for the second, so this would be almost 3/4 of the amount in the
first transaction.


Itt ennél a ''keep in mind''-nál már elküldtem volna a hal.fa-ára mert mit kell nyűglődni meg gondolkozni ezen. Vásárolt valamit, fizessen vagy menjen a boltba. És még ő meri szabni a feltételeket??

Egyébként szerintem egy kanyit nem fogsz látni, feladja a pénzt és majd küld valami hamis másoltatot róla és majd elkezd gyorsítani hogy add már fel mire vársz etc..



[Szerkesztve]

Aláírás

(#3542) tusi74 válasza kapcs-ford (#3541) üzenetére


tusi74
őstag

Ez tényleg nagyon jó ötlet!

(#3543) juliabrilke válasza tusi74 (#3537) üzenetére


juliabrilke
addikt

Babelfish power. :D

Ha ez kell nekik, akkor csacsogok majd én is velük franciául. (persze egy kis babelfish segítséggel)

Németországba Colissimo-val lehet küldeni vagy inkább DLD?

(#3544) tusi74 válasza juliabrilke (#3543) üzenetére


tusi74
őstag

DPD német cég, ott van a központjuk elvileg simán lehetne küldeni DPD-vel, de nem nagyon komálják.

Most is egy kis nyomást akartam rá gyakorolni a DPD irányába, mert ugyebár a Colissimo-s szám addig működik, míg át nem adta a DPD-nek, aztán új számot kap. Meg a DPD nagyon gyors, és olcsóbb is. Hiába, egy lépcsőfok kimarad, kevesebben veszik le a sarcot. Hát nem nyerte el a tetszését, így maradtunk a ''kék papíros'' Colissimo-ban. Nem kell itt holmi EU-ról csacsogni, jobban megragad benne a probléma lényege, ha azt ''verem belé'', kék papírral küldd vazze. Jobban megjegyzi.

Ja és a német ''cipős'' pár perce kellemes hétvégét kívánt! :Y Miután egész héten mnidennap kihozott a sodromból.

[Szerkesztve]

(#3545) juliabrilke válasza kapcs-ford (#3541) üzenetére


juliabrilke
addikt

Elvileg úton van.De a paypalt eröltetem most vele. Abban csak a postaköltslget lehet módosítani, igaz?
Egyébként 300$ jönne elős körben, utána meg 80$ így egyeztünk meg. Ha átjött a pénz, akkor meg kérem a többit. ;]

(#3546) juliabrilke válasza tusi74 (#3544) üzenetére


juliabrilke
addikt

Ja és a német ''cipős'' pár perce kellemes hétvégét kívánt!
De kedves... (anyukád.... :W)

Már csak az lett volna jobb, ha közli : ''Remélem üzletelünk még.'' :D

A csomagküldőt azért kérdezem, mert a legolcsóbb megoldás kellene Németországba, ill. Hollandiába.

(#3547) tusi74 válasza juliabrilke (#3546) üzenetére


tusi74
őstag

Te most Franciaországban vagy? Csak mert onnan szeretnéd küldeni?

(#3548) juliabrilke válasza tusi74 (#3547) üzenetére


juliabrilke
addikt

Egyik csomag Németországba, másik Hollandiába menne. (mind a kettő Magyarországról) A posta szolgáltatásával a csomagküldés légivel 10k lenne. Egy kicsit sokallom.

(#3549) tusi74 válasza juliabrilke (#3548) üzenetére


tusi74
őstag

Itt vannak a DPD árai: [link]
Én nagyon megvagyok velük elégedve. Gyorsak, korrektek, neten trackelhető.

(#3550) juliabrilke válasza tusi74 (#3549) üzenetére


juliabrilke
addikt

Köszönöm nagyon! :R :R Szuper vagy!

Ezzel a céggel a postaköltség 6000Ft.tal lenne kevesebb. Egyébként hol vesznek fel csomagot? Mert az ott feltüntetett címet Pesten az utcakereső 3 teljesen eltérő helyen adja ki. Valami publikus csomagfelvételi helyük van?

Mert nekem (Fehérvár) Siófokot adja ki, mint depóhely.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.