Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) Gabesz1019 válasza kirkri (#11447) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Maestro van ráírva.

(#11452) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Sziasztok!Rendelni szeretnék a némer ebay-ről és a tapasztaltaktól kérdezném hogy a termék ára mellett van ugye a versand hogy mennyibe kerül a szállítás és ott van mellette hogy alle details anziegen amire ha rámegyek kiírja hogy hová küldi ha jól tudom.Ha nincs kiírva csak deutshland akkor más országba nem küldi el a terméket így hozzánk se :O ?Ezért nem található meg akkor ez a termék az ebay.com-on csak az ebay.de-n vagy csak én keresem rosszul mert ami a de-n fent van annak a com-on is fenn kell lenni?Még egy kérdés ha nem top-sellertől rendelek mire érdemes figyelni az értékelésein kívül?Bocs ha hülyeségeket kérdeztem csak még most vásárolnék először ebayen.Előre is köszönöm a segítséget!Biztos jövök még kérdezni. :B :P

(#11453) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

RR918354374CN 2010 departure from inward office of exchange BUDAPEST HUNGARY 2010-07-07
RR918354374CN 2010 arrival at inward office of exchange BUDAPEST HUNGARY 2010-07-07
RR918354374CN 2010 departure from outward office of exchange HUNGARY 2010-07-05
RR918354374CN 2010 arrival at transit office of exchange HUNGARY 2010-07-05
RR918354374CN 2010 departure from transit office of exchange GUANGZHOU HUNGARY 2010-07-03
RR918354374CN 2010 arrival at transit office of exchange GUANGZHOU HUNGARY 2010-07-03
RR918354374CN 2010 arrival at transit office of exchange GUANGZHOU HUNGARY 2010-07-02
RR918354374CN 2010 posting HUNGARY 2010-07-01

ezek szerint megy ez kinán túl is.

(#11454) kirkri válasza Gabesz1019 (#11451) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos az valóban nem jó :(
A másik két típusú kártya bármelyike jó neked, válaszd azt amelyik a legjobban megéri neked, csak arra figyelj, hogy ne Maestro legyen. Lehet, hogy érdemes lenne az OTP virtuális kártyának is utánanézned, az lehet, hogy még olcsóbb lenne, mint új kártyát csináltatni.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11455) kirkri válasza lumpen_stex (#11453) üzenetére


kirkri
addikt

Persze, működik.
Te melyik oldalon néztél utána? Én ezt használom, több szállítmányozó csomagjait is meg lehet nézni egy helyen.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11456) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Senki nem tud segíteni?

(#11457) Winner_hun válasza csabeszz (#11452) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdezd meg az eladót hogy szállít-e hozzánk. Bár a németek... nehéz egy nép.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11458) csabeszz válasza Winner_hun (#11457) üzenetére


csabeszz
csendes tag

De ugye elvileg jól írtam hogy ha nincs ott csak németország akkor csak helyben küldi el?Amúgy köszi a választ

(#11459) janos666 válasza Winner_hun (#11457) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Érdekességképp rákerestem ott egy cuccra, és az ár+szállítás listázót Ungarn-ra állítva egész olcsón postáznak onnan páran. (Olcsóbban, mint mikor az EK VGA-blokkokat rendelem a német webshopból.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11460) Winner_hun válasza csabeszz (#11458) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudok németül, ami meg beírtál (anziegen) azt a szót nem ismeri a google fordító, így passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11461) Pulsar válasza Winner_hun (#11460) üzenetére


Pulsar
veterán

hírdetést jelent ;)

(#11462) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha sem az eladó, sem a vásárló nem tesz további lépéseket, akkor meddig marad változatlan státuszban egy eBay.com-os tranzakció?
Illetve mikortól nyilváníthatom ki komolyabb huzavona nélkül, hogy ennyi, technikai okokból fenálló késedelem miatt ellállok a vásárlástól?

Pont egy hete (így éjjel) nyertem meg egy aukciót, és azóta is zárolva van az eladó PayPal accountja. Pedig épp csak belecsusszanhattam, mert közben befutott neki egy pozitív értékelés egy pár nappal korábbi aukcióval kapcsolatban, hogy megérkezett az áru, és rendben van.
Még másnap írtam neki, hogy mi ez, és mi legyen, erre visszírta, hogy ellenőrzi a PayPal, holnap remélhetőleg már jó lesz. Nos, az a tipp annyira nem nyert, hogy további 5 nap is eltelt már. Tegnap megint írtam neki, hogy van-e valami közelebbi becslése (ha már a múltkori tomorrow nem nyert), de semmi válasz.

Közben találtam a Vatera-n is egy ugyan ilyen eszközt, és beszéltem az eladóval, hogy ha pár nap múlva lejár a hirdetés, kirakja egy kicsit olcsóbban, ami így már kb. annyiba kerülne, mint külföldről a drágább szállítással, +ÁFÁ-val, vámmal, stb.
Csak ehhez előbb érvényteleníteni kéne az eBay-es rendelést, mert ott egyelőre fizetési kötelezettségem van...
És persze a két nyereg közt sem szetenék a lófaszra ülni, hogy érvénytelenítem a szerencsésen alacsony áron megszerzett eBay cuccot, vaterán meg elhappolják előlem, mert más is árcsökkenésre vár...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11463) Pulsar válasza janos666 (#11462) üzenetére


Pulsar
veterán

írj neki egy üzenetet, hogy nem tudsz várni rá, zárja la, és persze Te pozitívot adsz neki, és kész.. ő is azt fog adni, és mindenki boldog...

[ Szerkesztve ]

(#11464) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy kérdés:
A ÁFA+vám ~1.3-as szorzóját csak az áru értékére terehlik rá, vagy az áru+szállítási költség együttes összegére?
Mert ha utóbbi a helyzet, és nem sikerül meggyőzni az eladót, hogy írjon rá jóval kisebb összeget, akkor tényleg jobban megérné visszamondani az eBay-est, és elhozni a vaterást.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11465) kirkri válasza janos666 (#11464) üzenetére


kirkri
addikt

A szállítás is beleértendő a számítási alapba. Értékre és terjedelemre mekkora dologról van szó, és honnan érkezne? Már sok dolgot rendeltem külföldről, de még semmit nem vámoltak meg nekem. A keletről vásárolt cuccokra nekem automatikusan ráírta minden eladó, hogy ajándék, anélkül, hogy kértem volna.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11466) wwhy válasza janos666 (#11464) üzenetére


wwhy
veterán

off

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11467) #57833216


#57833216
törölt tag

Szerintetek mennyi az az idő, ami után nem érkezik meg a csomag és visszakérhetem a pénzt?
Mármint pl. Jancsi rendeltem 100 kg uborkát ami tud pattogni, namost Jancsi azt mondta elküldte, de már egy hónapja nem jött meg.
Ilyenkor indíthatom a refund-ot?

(#11468) dudikpal válasza #57833216 (#11467) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Írj rá az eladóra h mi a helyzet, sehol az áru.
Ha nem beszél mellé, pár napot várj még.
Én is így 30 nap körül kezdek kérdezősködni, és 4-5 nap múlva mehet a dispute ha nem jön meg addig sem.

(#11469) kirkri válasza #57833216 (#11467) üzenetére


kirkri
addikt

Igazából refundot indítani nem tudsz. A PayPal-en, vagy az eBay-en tudsz elindítani egy reklamációs folyamatot. Ez nem jár automatikus refund-al, bár dönthet úgy az eladó, hogy egy esetleges negatív értékelést elkerülendő inkább visszafizeti a pénzed.

Egy hónap környékén én már szoktam írni az eladónak, hogy amennyiben max.egy héten belül nem érkezik meg a termék, akkor kénytelen leszek elindítani a hivatalos utat. Ilyenkor azt a választ szoktam kapni, hogy amennyiben az elkövetkező pár nap során nem jön meg az árú, akkor visszafizeti a pénzem.

Eddig két dolog jött másfél hónapig :Y de végül azok is megérkeztek.

Szerk: Közben dudikpal fórumtárs hasonlót javasolt. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#11470) #57833216 válasza dudikpal (#11468) üzenetére


#57833216
törölt tag

Csak kérdeztem, a mostani áru még csak 6 napja lett megrendelve Németországból, csak nagyon türelmetlen vagyok. :D

(#11471) #57833216 válasza #57833216 (#11470) üzenetére


#57833216
törölt tag

Csak a drága nem adott Tracking Number-t, így izgulhatok. :O

(#11472) janos666 válasza kirkri (#11465) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Erről lenne szó: [link]

265$ a termék, ami magában simán behazudható (lenne) mérőszalagtoknak, és a gyári doboz is minimalista design, viszont MSRP $499.99$, szóval már a 265$ is baráti, valamit elronthatott az eladó a címzésnél, és mások nem találták meg, mert eBay-en is vastagon 300$ felett kelnek el a használtak is.

Én magam is licitáltam előtte pár darabra, és rendre kibuktam a 330$-os "lélektani határral", ez egy 6 órás aukció volt, ami látszólag érdeklődők nélkül ért véget.
Bár talán a rutinosabbak féltek a friss eladótól, akivel végül én is megjártam, mert több mint egy hete nem tudok fizetni, és a legutóbbi "What do you think about the possibility that we may cancel this transaction?" levelemre sem válaszol két napja.

65$ van megadva, mint USPS First Class Mail International

Vásárláskor így gondolkodtam:
A kettő együtt max 430$ lenne vámmal is, ami még mindig csak ~95 kHUF. eBay-en egy darabig esélytelen lenne ilyen olcsón találni, vaterán van kint a kicsit eltérő Photo verzió 100 kHUF-ért (azonos MSRP), ami nekem ugyan úgy megfelelne (minimális különbség van software oldalon, de olyan feature-ökben, amiket egyiken sem használnék). Viszont:
- Ha mégis megúszom a vámot, már mindenképp olcsóbb kanadából.
- Ez egy friss eladó, frissnek tűnő áruval, és nem tudom mióta porosodik a Vaterás gyereknél az övé. (Ezek a műszerek gyakorlatilag bármeddig használhatók, de a gyártó hivatalosan csak 1 évet vállal a specifikációban feltüntetett mérési határértékekre, ezután sjácban lehet komparáltatni, ami kb annyiba kerül, mint egy új. -> Sőt, ez a ColorMunki a legolcsóbb spektrométerük, így ennél hivatalosan nem is vállalnak hitelesítést, hanem mondják, hogy egyszerűbb venni egy újat.)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11473) dudikpal válasza janos666 (#11472) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Én ilyen árkategóriában legalább 5-6000-es eladóktól vásárolnék kizárólag.
Ha komoly csomagolásban adja fel(bélelt doboz), nagy valószínűséggel fennakad. Amerikai kontinenses cuccokra amúgy is kitüntetett figyelmet fordítanak fináncék.

(#11474) DJTJ


DJTJ
tag

Egy kis érdekesség,elég komolyan nyomja ez az eladó az USA-ban:)

Ma délelött 10-től este fél 9ig 420 értékelést kapott:)
1 hónap alatt 28000 értékelés :Y

ja és 98400 termék:) ezt,hogy lehet nyomon kevetni kiváncsi lennék

[ Szerkesztve ]

(#11475) #57833216 válasza DJTJ (#11474) üzenetére


#57833216
törölt tag

Megnézed a mai 420-at, mind pozitív!
Mehet az üzlet! ;]

(#11476) #57833216 válasza #57833216 (#11475) üzenetére


#57833216
törölt tag

Szó szerint percenként kapja az értékeléseket, szerintem megbízhatsz benne! :DDD

(#11477) Pulsar válasza #57833216 (#11476) üzenetére


Pulsar
veterán

hogy nézhet ki ez a gyerek, mikor nap végén megy 400 termékkel a postára? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11478) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

hmm megkaptam a cuccot kinából, semmi se jött a vámtól, csak kihozt a a postás.. számla az nincs benne. ilyenkor mivan??

(#11479) Flexy90 válasza lumpen_stex (#11478) üzenetére


Flexy90
senior tag

és mi a gond?:)
ha számla kell, paypal-ről kinyomtatod, mást ők se adnának.

Xiaomi Fan

(#11480) Pulsar válasza lumpen_stex (#11478) üzenetére


Pulsar
veterán

ennyi.. végeztél :D

mekkora az értéke a cuccnak?

(#11481) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma lesz 10 napja, hogy nem bírok fizetni egy eBay-es eladónak. Sőt, egyáltalán nem reagált az üzenetemre, hogy inkább töröljük ezt a megrendelést (ez úgy 2 napja volt).
Pedig már rég itt kéne lennie nálam annak a cuccnak, mert használni akarom. Viszont túl drága ahhoz, hogy egyszerre kettőt vegyek. Sőt, közben elutazott egy hétre az a magyar gyerek, aki eladott volna nekem egyet hasonló áron (bár még mindig valamivel drágábban), ha sikerül visszamondanom az eBay-est.
Meg úgy őszintén, kicsit már félek is fizetni neki így, hogy nem reagál az üzeneteimre. (És mivel majdnem minden nap írtam neki, lassan már "zaklatásnak" vagy "nyaggatásnak" tűnhet, ha majd egyszerre látja meg...)

Tipp?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11482) janos666 válasza dudikpal (#11473) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Megkockáztattam, ha már van eBay buyer protection, mert olcsón akadt horogra, illetve gyorsan, ami fontos lett volna.
Ez kanada, nem USA. (Jó, tudom, az is amerika, de "csak" kanada. :DDD )

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11483) Pulsar


Pulsar
veterán

Ti vennétek 25$ értékbe olyat akinek 0 értékelése van, és kb 1 hónapja reggelt?

(#11484) kirkri válasza janos666 (#11481) üzenetére


kirkri
addikt

Én a helyedben már inkább elállnék az üzlettől. Ahogy írtad is, én sem szívesen fizetnék egy olyan eladónak, aki nem reagál a leveleimre. (Bár lehet, hogy csak nyaral és nincs gépe előtt).
Kicsit necces az is, hogy összesen két értékelése van.

Az eBay buyer protection dologban meg én nem bíznék 100%-ban. Egy ismerősöm vett 3 pendrive-ot 18.000 forint értékben (bár óvtam tőle), aztán hamis volt az összes és az eladó nem akarta visszafizetni a pénzét. Nyitott egy claim-et a PayPal-en és több hét után az lett a vége, hgy nem kapott vissza semmi pénzt senkitől. Pedig a PayPal már közben megsemmisíttette vele a pendrive-okat, hogy ne kerülhessen újra forgalomba, illetve az eladót ki is tiltották, mert pár nap alatt eladott több száz ilyen hamis terméket.
Ettől függetlenül a végén lezárták az ügyet és azt mondták neki, hogy a továbbiakban az eladóval egyezkedjen.

Viszont nekem 15$-omat amiért egy kozmetikumot vásároltam, csak az eladó nem küldte el, a PayPal fizette vissza, miután az eladó eltűnt. Semmit nem kellett bizonygatnom, egyszerűen csak kifizették, miután az eladó nem reagált a claim-re.

Ebből nekem az jött le, hogy a pár dolláros dolgokat kifizetik ők, ha az eladó felszívódik, de a nagyobb összegeket nem vállalják be.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11485) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

200$ :DDD

szóval akkor nem kell sehova mennem?

(#11486) kirkri válasza lumpen_stex (#11485) üzenetére


kirkri
addikt

Nem kell semmit intézned, már csak örülni kell. :)

Ha vámolták volna, akkor akkor addig nem kaptad volna meg, amíg ki nem fizeted a vámot.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11487) Winner_hun válasza lumpen_stex (#11485) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11488) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Van egy olyan problémám, hogy eltelt 2 hét és még mindig nem kaptam vissza a paypaltól a 400Ft-om. Ez normális?

(#11489) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Van egy olyan problémám, hogy eltelt 2 hét és még mindig nem kaptam vissza a paypaltól a 400Ft-om. Ez normális?

(#11490) tjb007 válasza Asifan (#11488) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hova vissza ? A bankszámládra ? Oda nem is fogod. Jelentkezz be PayPal fiókodba, ott meg fogod találni.

(#11491) Kloss válasza tjb007 (#11490) üzenetére


Kloss
őstag

Nekem is a bankszámlámra jött vissza. 4.-én levonták, 8.-án visszajött.

(#11492) Asifan válasza tjb007 (#11490) üzenetére


Asifan
tag

Nos igazad van, tényleg a paypal accomra rakták!
Ilyenkor mit kell csinálni, hogy visszakerüljön a bankszámlámra?

(#11493) tjb007 válasza Asifan (#11492) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hagyd csak rajta, nem lesz ott semmi baja sem.
Ha vásárolsz valamit és PayPal -el fizetsz akkor először (ha van rajta) a PP számládról vonják le ha pénzt, ha nem elég az összeg akkor a bankkártyádhoz tartozó számláról.
(Magyarán ha veszel egy 800 forintos órát akkor először a PP számládról fogják leemelni azt a 400 forintot, a maradékot meg a bankszámládról.)

(#11494) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok!

akarok egy órát venni az ebay-ről. Az ára szállítással 205$ + 30 $ szállítás!
Kell erre vámot áfát, vagy mittoménmit fizeti? Ha igen, hogyan, illetve mikor, és mennyit? :)
Illetve minden esetben? És mi alapján állapítják ezt? gondolom a paypal-os számla alapján!

Köszi

(#11495) #57833216 válasza Pulsar (#11494) üzenetére


#57833216
törölt tag

Attól függ, gondolom USA-ból jönne az óra, nem?
EU-ban nincs vám, USA-ból jövőre viszont van, elég sok. :(

(#11496) dudikpal válasza Pulsar (#11494) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ha kell fizetni, levélben értesítenek, meg leírják a tennivalót.
(ár+pktg)*1,3 durván.
Megnézik mennyi van a csomagolásra írva, ha felnyitják és van benne számla akkor az alapján, vagy bekérik tőled a pp számlát. Vagy-vagy. Véletlenszerű.

(#11497) Pulsar válasza #57833216 (#11495) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, usa-ból kellene...

(#11496) dudikpal Aha.. és ha megkérem a gyereket, hogy a borítékra értéknek valami kis összeget írjon? Vagy akkor meg a csomag érték biztosítást bukom?
Egyébként mekkora az értékhatár?

[ Szerkesztve ]

(#11498) dudikpal válasza Pulsar (#11497) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Megkérheted, de nem mindenki fogja, főleg usából. Próba szerencse.
Az érték biztosítást nem te bukod baj esetén, hanem ő. Ezért nem preferálják.
Értékhatár vámnál 100 ojró, áfa fizetésnél meg 40.
A számok csak tippek, nem emléxem pontosan. Kollegák majd javítanak.

(#11499) Pulsar válasza dudikpal (#11498) üzenetére


Pulsar
veterán

köszi, ez nagyságrendileg elég infó nekem! köszönöm :R

még egy kérdésem lenne.
Vettem egy napszemüveget egyik barom kérésére (ő küldte a linket) de sajna buta fejemmel, csak a fizetés után néztem, hogy a csávónak 0 értékelése van. Mondom sebaj, hátha... csakhogy a minap nézem, és eddig volt fent pár eladó cucca, ami mára 0-ra redukálódott..
Kezdhetek izgulni?

(#11500) kirkri válasza Pulsar (#11499) üzenetére


kirkri
addikt

Nincs minden veszve, ha mégsem jönne meg még mindig van remény, hogy az eBay visszafizeti a pénzed.

21 éve a Prohardveren! ™

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.