Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) ludsimon válasza FuckeR19 (#10200) üzenetére


ludsimon
veterán

Sorry, ha 'támadásnak' vetted.
Máskor olvasd el. ;)

undefined

(#10202) FuckeR19 válasza ludsimon (#10201) üzenetére


FuckeR19
senior tag

:R

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10203) Depression válasza Dexar007 (#10191) üzenetére


Depression
veterán

Fogod a papírkáidat és elmész, bejelented a telefont lopottként, minden adatot, körülményt pontosan megadva. Ott majd adnak tájékoztatást. Hidd el, ennyit megér.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10204) Winner_hun válasza Dexar007 (#10187) üzenetére


Winner_hun
félisten

A fagyi visszanyal tipikus esete:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10205) ludsimon válasza Depression (#10203) üzenetére


ludsimon
veterán

A cím meg van naki, úgyhogy nem lehet rossz ötlet!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10206) Ybron


Ybron
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem hogy ebayen hol/hogy tudom megnézi az összes eddigi sikeres vásárlásomat ? Hiába megyek rá az won fülre és ott állítom melyik periódusban keressen ott max 60 napot megandi.

(#10207) Winner_hun válasza Ybron (#10206) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem fogod tudni visszanézni mert az eBay-ről is törlődnek a hirdetések a leütések után 90 nappal.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10208) Ybron válasza Winner_hun (#10207) üzenetére


Ybron
senior tag

Ok, köszi :)
Más... Melyik a leggyorsabb szolgáltatás USPS-nél ?
Express vagy priority ? Tudom hogy van gyorsabb is, csak nem tudom hogy van e különbség szállításban két szolgáltatás között(lényeges különbség). Úgy gondolom Express-nek gyorsabbnak kell hogy legyen mint a priority.

Valamint, haverom rendelt UK-ból két HTC-t. Nyáron kint dolgozott, ennek csak azért van jelentősége mert erre hivatkozott mikor vette, mivel mind a két eladó csak UK belül postáz.
Megkérte őket azzal a szöveggel mivel most itthon van "szabadságon" ezértküldjék már a Magországi címre. Meg is adta ki is fizette. Egyiket Január 4-én vette meg a másikat Január 10-én. Egyik sincs még itt, ami azért érdekes mert nekem Két dolgom is idért hamarabb az USA-ból és Kinából úgy hogy később is vettem. Ennyire lassú lenne a szolgáltatás ? Rendeltem lcd védú fóliát UK-ból az hamarabb ideért(kb 1 hét).
Szerintetek miért ilyen lassú ?

(#10209) Ybron


Ybron
senior tag

Közben utánanéztem az UK dolognak és már bőven meg kellett volna érkeznie szerintem:
[link]
Legalább is ha ezt nézem. Itt ugye csak az első 3 szolgáltatással lehet nemzetközileg küldeni és ott fel is van tüntetve hogy 5 nap a max..természetesen több is lehet, de szerintem már így is bőven meg kellett volna kapnia. A harmadik szolgáltatás(nemzetközi) "International Signed For™" ez a legjobb szolgáltatásuk ha jól gondolom(követőkóddal).
Tehát ha a 3 közül bármelyikkel is küldte itt kéne már lenni szerintem.

(#10210) Flexy90 válasza Ybron (#10209) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nekem egyszer küldtek Angliából az általad említett International Signed For™ típussal. Feladás után 2 nappal ittvolt, vidékre!!

Xiaomi Fan

(#10211) Dexar007 válasza Dexar007 (#10191) üzenetére


Dexar007
veterán

.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#10212) Dexar007 válasza Winner_hun (#10204) üzenetére


Dexar007
veterán

Mire gondolsz? :U

Give me your cum,bull!

(#10213) Winner_hun válasza Dexar007 (#10212) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki is akart a haverjával a PayPal-től 2000 eurot lenyúlni? Most más megtette tőled.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10214) Dexar007 válasza Winner_hun (#10213) üzenetére


Dexar007
veterán

Az csak elmélkedés volt,kíváncsi lettem volna h mit csinálna olyankor a paypal.
De ez már nem vicces,mert tényleg az lesz hogy bezárom a számlámat és kész...mért is fizetnék vissza 150ezret ha egyszer elküldtem neki és meg is kapta stb.
Be lehet zárni?lesz valamilyen következménye?
# ha nem akkor meddig lehet törleszteni?hány hetet adnak? - de ez legyen a b terv.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#10215) Winner_hun válasza Dexar007 (#10214) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah, csak a kíváncsiság miatt csináltad volna:DDD Keményen tudsz hazudni:)

Ekkora összegnél nem tudom mi lesz. Amúgy van fellebezésre lehetőség, egy próbát talán megér. Ha jól rémlik akkor e-mailben leírják hogy mennyi idő alatt kell befizetned, különben korlátozni fognak.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10216) Dexar007 válasza Winner_hun (#10215) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezt mondhatnám az őrsön is. :DDD

Korlátoznak = ? Nem fogadhatok/küldhetek pénzt?Vagy jön a feljelentés?Vagy jön egyáltalán valami, mert most én vagyok a szegény és az ártatlan,csak ezt a paypal nem tudja.

Give me your cum,bull!

(#10217) Dave46 válasza Dexar007 (#10187) üzenetére


Dave46
tag

Klasszikus trükk, rengetegszer próbálták ezt már másokkal is megcsinálni a derék török/nigériai/szomáliai barátaink. Keményen kötni az ebet a karóhoz, paypal claim-on belül normális hangnemben vázolni a helyzetet, az eladó feedback-jeit átnyálazni (tényleg, azok egyébként milyenek?), adott esetben az érvelésben az is segíthet. Minél hamarabb vedd fel a kapcsolatot a csomagküldő céggel/postával, legyél tisztában a lehetőségeiddel. Majd ha lesz egy kis időm, akkor átnyálazok pár fórumot az angol kollégáinknál, hogy ők mit tudtak tenni ilyen esetekben.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10218) Dave46 válasza Ybron (#10209) üzenetére


Dave46
tag

Őőőő...a Royal Mailnál egy kis kavar van mostanság. Én 8 napot vártam arra, hogy a Londonban feladott csomagom elérjen közép-Angliába (az lényegtelen hová, a fontos az, hogy belföldi küldés volt, ami max 3 nap). Állítólag valami nagy központjuk elköltözött, azért a sok csúszás.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10219) Dave46 válasza Bottor (#10194) üzenetére


Dave46
tag

A Postage and packaging alatt, azon belül pedig a "Domestic dispatch time"-nál mit ír az eladó, mennyi időn belül adja fel normális esetben a csomagot? Sok mindent sajnos nem tudsz tenni, várd ki, még odaér, majd utána adj neki egy neutral feedback-et, ez ebben az esetben teljesen jogos (mér amennyiben a postaküldés résznél nem volt ez a sok idő külön feltüntetve, csekkold)

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10220) DanielKaiser


DanielKaiser
csendes tag

Sziasztok.

Rendeltem USA-ból egy videokártyát, láttam megérkezett Mo.-ra. Majd jött egy levél a postától, hogy számlát kérnek, tehát gondolom meg fogják vámolni. Na mármost ezt a számlát én honnan szerezzem be? Ebben [link] a hozzászólásban azt írja Bocsek, hogy elég elfaxolni a PayPal-es számlát és a iktatószámot. Nekem csak ilyen számlám van: [link] Ez is elég? Vagy "Packing Slip'-es kell? (amit szerintem csak az eladó tud nyomtatni, legalábbis nekem nem sikerült megtalálnom).

Köszönöm a választ előre is :)

Dani

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#10221) Dexar007 válasza Dave46 (#10217) üzenetére


Dexar007
veterán

4 értékeléses,eddig az összes pozitív.
De mi van akkor ha megszüntette a paypal számláját és a bank számláját is és már rég elköltözött?Vagy mondjuk nem is muszáj ahhoz elköltözni..elég ha megszűntet minden nyomott és kész vége,ha megkeresik azzal érvel h kapott egy üres iphone dobozt,soha nem fog kiderülni az igazság. :F

Give me your cum,bull!

(#10222) Winner_hun válasza Dexar007 (#10216) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem küldhetsz és fogadni se fogadhatsz, még refundot se. Mailt majd kapsz, többit passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10223) Dexar007 válasza Winner_hun (#10222) üzenetére


Dexar007
veterán

Fogadni se tudok?Pff..nem értem hogy miért,az nekik csak jó lenne mert akkor legalább nem -550euro lenne hanem egyre kevesebb,azt még megértem hogy küldeni nem lehet...
Kb hány hetet/hónapot adnak hogy kiegyenlítsem a számlámat?
Rögtön zárolni fogják,vagy még 1hónapig fogadhatok pénzt stb?

Give me your cum,bull!

(#10224) Winner_hun válasza Dexar007 (#10223) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azt hiszem egyből le vagy tiltva, de ez a PayPal oldalán ki is van írva... ha semmit se írtak ki, minden ugyan úgy néz ki akkor még használhatod.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10225) Dave46 válasza DanielKaiser (#10220) üzenetére


Dave46
tag

Előző tapasztalatokra gondolván szerintem elégnek kell lennie egy paypal-os számla nyomtatva, valamint én azért magát a listing-et is kinyomtatnám(azt az oldalt, amin a megvásárolt kártya van), ott is rajta van az ár, pk, meg minden.
Faxold el, aztán majd megmondják, hogy jó lesz-e.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10226) Dave46 válasza Dexar007 (#10223) üzenetére


Dave46
tag

Azt nézd már meg, hogy paypal-on belül mi a status-od, ott majd minden veled kapcsolatos infót megtudhatsz. Ha korlátozva vagy, akkor valószínűleg olyen lesz ott, hogy "limited".

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10227) ans válasza DanielKaiser (#10220) üzenetére


ans
aktív tag

Megkérdezhetném, hogy milyen szállítással jött?

(#10228) DanielKaiser válasza Dave46 (#10225) üzenetére


DanielKaiser
csendes tag

Rendben. Remélhetőleg nem fognak mást is kérni (mert nem nagyon van, vagy nem tudok róla). Köszi. :)

Ans: USPS Express Mail International-al.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli. A java a föld alatt van.

(#10229) Dexar007


Dexar007
veterán

Új infók:

What can't I do while my account access is limited?

* receive payments
* send or request money
* close your account

:R Ámen.

Most mi legyen?Mert az biztos hogy nem fogok 150ezret kidobni az ablakon.Mint kiderült az ebay-es aki tőlem vette,most már nem is tag. :F

Give me your cum,bull!

(#10230) Winner_hun válasza Dexar007 (#10229) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mint írtam van lehetőség fellebezésre, még egyszer kivizsgálják az ügyet, próbáld meg azt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10231) Dave46 válasza Dexar007 (#10229) üzenetére


Dave46
tag

Le merném fogadni, hogy a pozitív feedback-jeit filléres tételek megvásárlásával szerezte.
Jól értem,törölte magát? Mert innen több új lehetőség is nyílik. Írtál már neki feedback-et? Mert ha nem, akkor ott is lehet valamit variálni a dologgal. Javaslom, hogy olvasgasd az ebay saját fórumait (jobb felső sarokban megtalálod), mert messze nem te vagy az első, akivel ezt történt.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10232) Depression válasza Dexar007 (#10221) üzenetére


Depression
veterán

Ugye megvan az emei száma a mobilnak? Ha nincs, akkor szerezd be onnan, ahonnan vetted. Egy adás-vételin (számlán) rajta kell legyen, ha nem nálad, akkor náluk. A rendőrség megkeresi neked. Vond be a paypal-t is, tájékoztasd őket a lépéseidről. Hidd el, nem ússza meg, egy mobilt a legkönnyebb megtalálni.
Persze kivéve, ha közben még tovább postázta Törökországba.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10233) Talisman


Talisman
csendes tag

Hali!

Szeretnék az ebay-n eladni, de mivel gőzöm sincs az egészről, így segítségetekre lenne szükségem. Konkrétan a kosárlabdakártya gyűjteményemet szeretném árverésre bocsájtani, mivel itt Mo.-n nem nagyon van rá kereslet. :) Visszakeresve a topikban nem nagyon találtam erről érdemi információt, hogy egyáltalán lehet-e és ha igen mégis mibe fájna, és egyáltalán érdemes-e próbálkoznom a dologgal.

Előre is köszönöm válaszaitok! ^^

Adelante tormenta!

(#10234) Dave46 válasza Talisman (#10233) üzenetére


Dave46
tag

Hali,

Mibe fájna a dolog:
A leírtakból nem derül ki a gyűjtemény értéke, tehát arról sajnos semmit nem tudok mondani, hogy az ebay mennyit fog levonni, mint "invoice" (azaz a "felhasználási" költség, nemtom vateránál ezt hogy hívják), de pl egy 100 fontos valami eladása után a paypal olyan 3,5 fontot, az ebay pedig olyan 8 fontot von le. (azért ez nem kevés, de az eladásra szánt áru sokkal nagyobb eséllyel kelhet el, mint bárhol máshol hirdetve). Erről részletes információt itt találhatsz
Ezeken a költségeken kívül egyetlen egy van, az pedig a "listing fee", amit akkor számol el az oldal, amikor a hirdetésed oldalát megszerkeszted, itt fogja azt felszámolni, hogy pl vastagon kiemelt hirdetést szeretnél, vagy extra képgalériát, stb stb stb. Ez nem akkor tétel egyébként, ha például nem akarsz semmi csicsát, akkor ilyen 20-40p között szokott lenni, ha teletűzöd extrákkal, akkor sem lehet több pár fontnál.Ezen kívül semmi más nincsen.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10235) szasse


szasse
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég rendeltem az usa-ból terméket,ami most a vámnál van,küldtek egy levelet,hogy :"vámkezeléshez számlát kérünk".
Én felhívtam őket,és azt monták levélben is elküldhetem.
A gondom az,hogy én Paypal-on keresztül fizettem,és csak a "Transaction Details"
tudnám csak elküldeni.
A kérdésem csak az lenne,hony ez elegendő-e,vagy valami másra gondoltak?

Üdv.

(#10236) Pista78


Pista78
csendes tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem,a kérdésem a következő szeretnék rendelni az ebay-ről egy terméket aminek az ára 30 euró kb 8100Ft a szállítást ingyenesnek írják azzal nincs gond ,a termék helyét Spanyolországnak irják viszont az ár illetve szállítási költség alatt lévő rublikában már HONG KONG-ot irják tehát akkor most honnan jön az árú hogy kell e rá ÁFÁ-t fizetni vagy nem,mert úgy tudom hogy az Eúropai Unión belül nem kell ÁFÁ-t fizetni de lehet hogy rosszul tudom kérlek válaszoljatok ha valakinek van már e téren tapasztalata.

(#10237) Winner_hun válasza szasse (#10235) üzenetére


Winner_hun
félisten

Amit a PayPal-től kaptál e-mailben azt juttasd el hozzájuk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10238) Winner_hun válasza Pista78 (#10236) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kínából jön, ha megfognak akkor kell rá fizetni de a kínaiak előszeretettel írnak 10 dollárt és ajándékot a csomagra.
A Spanyolország csak a hirdetés feladásának helye.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10239) szasse válasza Winner_hun (#10237) üzenetére


szasse
csendes tag

Köszönöm a választ. :)
Üdv.

(#10240) Pista78


Pista78
csendes tag

Köszönöm a segítséget Üdv.

(#10241) ludsimon


ludsimon
veterán

Idén jött már valakinek Amerikából kis levele /csomagja/ Priority, és registered airmail-ként?

Várok egy ilyet, amit 19-én adtak fel.

undefined

(#10242) Flashcash válasza ludsimon (#10241) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Los Angeles / New York és környékéről feladva kb. 2 hét. Egyéb helyekről feladva kb. 3 hét.

[ Szerkesztve ]

(#10243) ludsimon válasza Flashcash (#10242) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi!

Akkor még bőven bele esik a normál szállítási időbe.
Csak olyan lassúnak tűnik.

Lehet talán azért, mert az eladóval elpofáztuk az időt, és amíg nem beszéltük meg a dolgot, addig nem akarta postázni. :((
Majdnem 5 munkanapot pofáztunk.

undefined

(#10244) Bottor válasza Dave46 (#10219) üzenetére


Bottor
csendes tag

Időközben megérkezett a teflon, :)
Akkor kaptam értesítőt a paypal-tól amikor már Magyarországon volt (?).

Unlock-ként hirdette, de nem az volt. Nem értek hozzá, így kénytelen voltam venni egy unlock kódszámot kb 450Ft-ért. Szuper! Egy villámgyors eladó hibátlan kódja. ++++++++

(#10245) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, elnyertem egy licitet. Akkor a kiírásban szállítási költségre 6.5$ volt írva. De megkérdeztem az eladótól, hogy mennyi lenne nyomkövetéssel, ekkor írt egy árat, de azt nem fogadtam el, de megkérdeztem, mivel nagy csomag lenne, hogy biztos 6.5$ a szállítás, erre visszaírt, hogy a szállítás 35$ lenne így még szüksége van a többi pénzre. Nagyobb csomag így meg is értem, de direkt olyan szállítást kerestem, ami olcsó lesz..

Csak így már plusz 4e több lenne, noha egy 20e eszközt így is féláron tudnék megvenni. Csak ez már annyira nem kecsegtető.
A kérdésem az lenne, hogy ezek után dönthetek akár úgy, hogy el állok az üzlettől? Az megnyert árú költségét már átutaltam, azaz már kifizettem az eszköz és a szállítási költséget, csak nem az "új" szállítási költséget.

Köszönet

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10246) ludsimon válasza amargo (#10245) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha kifizetted PayPal-on az ő általa feltüntetett értéket, akkor nem kérhet azon felül nagyobb összeget, Te teljesítetted a rád eső részét, kifizetted, neki kellett volna előbb gondolkodni, hogy nem ennyibe kerül a szállítás..

Szóval kérd meg, hogy küldje el, mert Te kifizetted a feltüntetett pénzt.
Az már egyéni probléma, hogy nem annyi a szállítás.

Ha nem tetszik neki, akkor mond meg neki, hogy visszakéred a pénzt, és küldeni fogsz neki egy negatívat a fals adatok miatt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#10247) Ybron


Ybron
senior tag

Kérdésem most az lenne hogy ha én veszek ebay-en és kifizettem a lovét, de meggondoltam magam mert az eladó lusta volt feladni és visszakérem inkább a pénzem, akkor mit kell tennem. Írtam neki hogy a pénzt küldje vissza, de esetleg lehet mást is tenni ? pl zárom a tranzakciót akkor automatikusan visszakapom(elindul a refund) ?

(#10248) Dave46 válasza Ybron (#10247) üzenetére


Dave46
tag

Ha Te éppen eleget vártál/többször normális hangnemben felszólítottad az eladót, aki ennek ellenére sem teljesítette a kötelezettségét/nem válaszolt, akkor teljesen jogos és indokolt a negatív feedback, melynek megadása után a pénzedet azonnal vissza fogod kapni a paypal-accountodra.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10249) Dave46 válasza amargo (#10245) üzenetére


Dave46
tag

Nem lehet, hogy simán félreértettétek egymást? Segítene, ha copyznád a beszélgetéseteket...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10250) ludsimon


ludsimon
veterán

Egy fontos kérdés!

Ha Feltettem valamit az eBay-re, licitesre, és közben találtam rá vevőt, tudom valahogyan törölni a liciteket, ha már licitáltak?
Segítsetek!!!!

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.