Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Flexy90 válasza Taknyoshal (#11300) üzenetére


Flexy90
senior tag

Talán megkérdezed, lehet többféle töltővel árulja az illető, akkor EU-sat kérsz.

Xiaomi Fan

(#11302) nonee26 válasza Soja (#11280) üzenetére


nonee26
csendes tag

Hát erre cak azt tudom mondani ami velem történt..
Vettem egy tagtól I9 telot ,biztos tudod mi az ha ebyezel..na elég olcso volt egyből leütöttem,utalva rögtön a pénzt is..
persze utána nem válaszolt semmilyen formában lévő üzenetre,eltelt egy hónap,és kb akkor kaptam vissza apénzt.de elég bonyolult volt,paypalon keresztül kellett "reklamálni".
egy rendes srác innen a forumról,volt olyan kedves és segitett(amit köszönök is neki megjött a pénz!)
nagyjábol ennyi..vannak kamus dolgok azokkal érdemes vigyázni..
szép napot!

[ Szerkesztve ]

Csak a Barca!!

(#11303)



tag

Eladtam egy cuccot ebayen,megadtam a fizetesi hataridot 24oraban.A vevo nem fizetett
csak, ma ez mar tobb mint 24ora.Gondlom nyugodtan visszafizethetem neki a penzt refundal?Irtam is neki uzenet cancel transactionnal de nem vlaszolt.

(#11304)



tag

Ennyi a paraszt adott negativat,es vagy 600uzenet kudlott hogy ebayen mit lehet es mit nem
persze kb 3honapja van fent ebayen 142 feedbacel 0 negativ.Fossa a 1-5dollar kozti liciteket,ugy licital ahogy mas zoknit cserel.
En azota ebayezek miota itthonrol lehet kb.
Irtam az ebaynek,hogy szedjek le a negativam mert a vevo nem fizetett hataridon belul.Volt valakinek hasonlo?Leszedik?Vagy en is adjak 7nap mulva negativat ennek a parasztnak.

(#11305) Winner_hun válasza (#11304) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vásárlónak nem lehet negatívot adni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11306) dudikpal válasza Winner_hun (#11305) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Én is rácsodálkoztam h miket beszél...
"En azota ebayezek miota itthonrol lehet kb." - mint az ábra is mutatja, ez nem jelent semmit, mert én csak 3 hónapja, mégis tudom h nem tudsz negatívot adni.

(#11307) válasza dudikpal (#11306) üzenetére



tag

Latod ez itt a baj eddig nem is akartam adni senkinek most meg a kurva ebay nem is negedi ezert van az,hogy az ien gorenyek ossze vissza licitalhatnak aztan nem is vizetnek a cuccert,visszatartjak azok elol akik tenyleg megvennek.Ha lehetne negativat adni megint normalis hely lenne az ebay.

(#11308) Winner_hun válasza (#11307) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kicsivel több mint 2 éve nem lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11309) ludsimon


ludsimon
veterán

Ekkora pofátlan eladóval még soha nem találkoztam!

Megvettem ezt, mivel Genuine volt ráírva.

Erre most érkezett meg (Angliából!!!) és egy akkora gagyi kínai hamisítvány, hogy legszívesebben a kukába repíteném bele.... :o
Hihetetlenül ocsmányul szól az eredeti HPM-70-hez képest.

De mit is vártam... tele van negatívokkal.. :(((

Refundot kértem utána egy akkora negatívat írok neki, mint a ház.. :(((
Nem tettem ilyet még soha, de ennek az embernek most nagyon jár a negatív...

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11310) qantum válasza (#11307) üzenetére


qantum
senior tag

én csak azt nem értem , ha végül is megkaptad a pénzt csak később akkor azt miért nem fogadtad el ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11311) Winner_hun válasza ludsimon (#11309) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha jött refund utána már nem tudsz értékelni.
Az eladónak jelezd hogy hamis.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11312) ludsimon válasza Winner_hun (#11311) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez volt az első dolgom. :U

24 óra múlva nem válaszol, felveszem a kapcsolatot az ebay-el.
Múltkor sikeres volt, elég volt csak az ebay-nek jelezni, ez elég jó, fölöslegesen meg a paypal-nak nem csinálok munkát, ha már más is dolgozik az ügyön.

Mielőtt felveszem a kapcsolatot szerinted írjak negatívat, vagy várjak válaszra?
Nem akarom kihagyni se, mert ez aztán különös pofátlanság, hogy egy gagyi kínai kakit hirdet genuine-ként.

undefined

(#11313) Winner_hun válasza ludsimon (#11312) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet nem árt neki bevágni egy negatívat, bár lehet akkor a pénzed nem fogod viszont látni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11314) qantum válasza ludsimon (#11312) üzenetére


qantum
senior tag

ez az angol, biztos kínai ?!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11315) Winner_hun válasza qantum (#11314) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is találkoztam már ilyennel. Angol termékmegjelölés, de kínai. Nem is egyszer...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11316) ludsimon válasza qantum (#11314) üzenetére


ludsimon
veterán

Elég jó hallásom van, nem kell tesztelni engem.
De azért megmutattam öcsémnek is, még ő is észre vette a kettő közötti hatalmas különbséget... Eredeti vs utánzat

undefined

(#11317) qantum válasza ludsimon (#11316) üzenetére


qantum
senior tag

már nem a termékre gondoltam, az eladóra :)

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11318) ludsimon válasza qantum (#11317) üzenetére


ludsimon
veterán

Angliából jött, ennyit tudok.
Címet ne adjak? :))

undefined

(#11319) ludsimon


ludsimon
veterán

Hát ezt meg kell veletek osztanom.

Ilyen pofátlan emberrel se találkozik sűrűn az ember.

Én:
Dear cheapgadget,

It's arrived, but it's a crap shit from china, this is not genuine Sony-Ericsson!!!!!!!
Please refund my money, I'm not pay for a copy headset.

Ő:
Hi,

We?re sorry to hear about the problem. We got our stock from local supplier and they said the item is genuine. We have sold many of these and there is no problem so far. May we know does the item working fine? May we know why you say that it?s not genuine products?

Thanks.

Teressa
Customer Services

Hát, pedig a feedback listájáról nem ez jön le és a fülem se csal.
Most megy egy hatalmas negatív, majd indítom az ebay refundot.

undefined

(#11320) qantum válasza ludsimon (#11318) üzenetére


qantum
senior tag

és a fülesre is rá volt írva, hogy sony ?
én most egy HTCn gondolkodom, Hongkongból , de elég olcsó

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11321) ludsimon válasza qantum (#11320) üzenetére


ludsimon
veterán

A jel volt rajta, Sony-ra nem emlékszem.
A jel iszonyat gagyi, ráragasztott valami volt, szerintem ha egy kicsit alá próbálok körömmel nyúlni le is jön.....

Ilyen volt, mint a hirdetésben:

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11322) qantum válasza ludsimon (#11321) üzenetére


qantum
senior tag

húúú akkor ez valami olyasmi mint az adidas zoknin a pipa :)
nem is érti az eladó mi a gondod :) gondolom miért van neki annyi negatívja

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11323) ludsimon válasza qantum (#11322) üzenetére


ludsimon
veterán

Remélem gyorsan elintézik az ebay-esek.
Nincs kedvem most 1300Ft-al tökölni, írogatni, válaszolgatni..

undefined

(#11324) válasza qantum (#11310) üzenetére



tag

Ja hat ezt en se ertem tenyleg mi a fenert nem is?Talan mert szorakozik valaki es meg se akarja venni.Meg talan mert az a fizetesi hatarido, es az ebay nem egy jatek amit nyomokdoni elhet ossze vissza kovetkezmenyek nelkul.

(#11325) qantum válasza (#11324) üzenetére


qantum
senior tag

értem, persze igazad van, csak megér neked ez ennyi macerát ?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11326) válasza qantum (#11325) üzenetére



tag

Nem nem er meg,es elegem is lett az ebay bol,hogy oda tartjak egyik arcukat aztan a masikat,mindegy csak fizessel listazasi dijat a tobbit meg old meg ahogy tudod es ha nem tortent valami iszonyatos nagy baj akkor semmit nem csinalnak.Tele van lopott cuccal aminek utana se jarnak semmi rendszeruk nincs csak az autokanal van amerikaiban valami lehetoseg de ugy gaz ahogy van.Vevokent meg el lehet lenni de ahogy egyre jobban elmerulsz benne meglatod,hogy egy mocskos ceg.

(#11327) Asifan


Asifan
tag

Üdv!
Ebay-en mi az AU price?
Miért több mint az US? Akkor lényegében melyiket kell fizetnem?
Bocsi a tudatlanságomért...:)

[ Szerkesztve ]

(#11328) Winner_hun válasza Asifan (#11327) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ausztrál dollár.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11329) ludsimon válasza (#11326) üzenetére


ludsimon
veterán

Bővebben elmondanád mitől olyan 'mocskos cég' az ebay? :F

undefined

(#11330) #57833216


#57833216
törölt tag

Sziasztok!

Ha rendelek egy 30.000 Ft értékű árut Németföldről, akkor nem kell semmit utána fizetni, nem?

(#11331) ludsimon válasza #57833216 (#11330) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem.

undefined

(#11332) #57833216 válasza ludsimon (#11331) üzenetére


#57833216
törölt tag

Köszi a választ.
Már csak winner-re várok hogy visszaírjon, mert nincs Paypal-om.

(#11333) válasza ludsimon (#11329) üzenetére



tag

Ha lopott cuccott veszel nem adjak vissza a penzt ha kiderul.
Listazd ujra a termeket ingyen ha nem tudtad eladni es nem kerul semmibe ha most eladod.
Leszarjuk a feedback rendszert.kaptal negaivat?Te ugyse adhatsz a vevonek.Ne pattogj.
Ja es a kedvencem ez nagyon szemet es mocskos dolog,az automata listafigyelo patkany.
Kiteszel egy termket es ha a cimben olyan szo vagy marka van ami "nem utal konkretan a meghirdett termekre"akkor torlik a listabol, es lehet ujra dijat kell fizetni.
Pl iphone tok
iphone szo
leica ,sony ipod,ford,stb
persze ez a domain nevekenel szerintem hatlams gond lehet,hogy elhet eladni ugy domaint hogy viragnyelven irod korul mire utal
jaaj ez (F)ordos domain... jpegben meg biztos a teljes nev fordcars.com vagy valami hasonlo.Ja es meg a snipe programok hasznalata,hogy az mennyire jo aha persze.En is snipeoltam nem egyszer de ezt ki kell venni mert a kevesbe jaratosak kedvet veszi el.

(#11334) dudikpal válasza (#11333) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nem igazán értelek.
"Ha lopott cuccott veszel"
"Listazd ujra a termeket"
Most akkor vevőként vagy eladóként vagy felháborodva?!
"Pl iphone tok"
Amíg az iPhone árul saját maga tokot(ez az iPhone tok, teccik vagy sem), addig te árulj ájfónként. De hadd ne adjak tippeket, a kínaiak találtak erre is megoldást. Lesd el :)
Ha meg nem éri meg, akkor ne csináld! Nem értem mi itt a probléma. Végre 1 hely, ahol azokat védik aki fizetnek a cuccért, és nem fordítva.
Nem nekünk van szükségünk az eladókra(max a párnánkba dugjuk a pénzt), hanem nekik ránk. Ez van.

(#11335) Norbi_888


Norbi_888
csendes tag

Heló,

Angliából rendeltem egy kisebb csomagot. Royal Mail, sima levélként adták fel, ennek hétfőn lesz 3 hete és még mindig nem kaptam meg :-(

Eddig az ilyesmi mindig megjött 4 napon belül, de volt, hogy 2... Mondjuk az signed for volt. Sztetek van még valami esély rá, hogy megjön?

(#11336) Asifan


Asifan
tag

Emberek!
http://cgi.ebay.com/128GB-USB-FLASH-DRIVE-USB-2-0-PEN-STICK-MEMORY-128G-/260615777209?cmd=ViewItem&pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item3cade92bb9
Létezik az, hogy ne hamisítvány legyen? Egy jó seller-ről van szó közel 600 pozitívval, aki nyilván nem akarja elrontani a hírnevét, de nem hiszem el, hogy ne lenne hamis egy ilyen termék ilyen áron.

(#11337) horvathd válasza Asifan (#11336) üzenetére


horvathd
aktív tag

Szerintem biztosan hamisítvány. Ennek a pendrivenak a bolti ára több mint $500. Az eladó pedig a 600 pozitívat nyakláncok, meg gyöngyök eladásáért kapta.

"The Kid just rages for a while."

(#11338) dudikpal válasza Asifan (#11336) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Nemhogy 600, de többezer pozitívos eladóktól is hamisítványt fogsz kapni.
Én nemrég vettem asszem 30000-estől sd-t, és nem találod ki h hackelt volt-e :)

(#11339) Asifan válasza dudikpal (#11338) üzenetére


Asifan
tag

Nehéz az élet rohadjanak meg. Most komolyan: honnan tudja az ember, hogy a memóriakártya amit árulnak fake vagy nem? A vatera is azokból táplálkozik, amik ebayről jönnek. Az is fake az összes?

(#11340) dudikpal válasza Asifan (#11339) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Mondanám hogy az árából, de nem.
Ugyanis a fékesek nem átallanak kitenni ajánlatokat a valós méretű kategóriába is!
Tehát ha pl egy valós 32gbos sd ára 100$, akkor raknak ki 90-100$-ra is a fék készletükből.
Pont azért, hogy aki árban gondolkodik("ennyiért már tuti nem fake")az is bekapja a horgot.
Kivédeni lehetséges(nem 100%ban persze), időigényes, de megéri.

A vaterát meg hagyjuk. A sok vérpistike felfedezi az ebayt, meglátja hogy 30-40$-ért van 32gbos kártya, és ész nélkül nyitja az aukciót. Legtöbbször úgy, hogy majd ebayről megrendeli a vevőnek. Kvázi nem is tudja h őt is átverik, így ő is a vevőjét.

Vaterán keress rá 32gbos sd-re, és vmelyik olcsónál kérdezz rá hogy lett e a kártya tesztelve mondjuk h2testw-vel. Láttam már ilyet hogy kérte vki a teszt eredményt, érdekes módon ekkor vhogy megszakadt a kommunikáció eladói részről :)
De az eddigi legmulatságosabb az volt, mikor az eladó benyögött egy ilyet:

"32GB SD kártya tesztelve! Beraktam a fényképezőmbe, és 12000 képet készíthettem volna a gép kiírása szerint!"

Kicsit lol. Na ilyenek árulgatnak ott az olcsó kategóriában.

(#11341) Asifan válasza dudikpal (#11340) üzenetére


Asifan
tag

Értem! Elég gáz, hogy ez megy. Onnantól kezdve, hogy a paypaltól csak akkor kapsz lóvét, ha visszaküldöd, el van veszve az egész. De az nem jelent problémát valakinek, hogy a linken szereplő most 200 negatívot fog kapni elvileg?

(#11342) Asifan


Asifan
tag

Esetleg nem lehet, hogy a márkajelzés nélküli kártyák nagyobb eséllyel jók, mint amik van állítólag Kingston vagy Sandisk márkájúak?

(#11343) dudikpal válasza Asifan (#11341) üzenetére


dudikpal
aktív tag

200 ilyen eladásból kb 10 negatívot fog kapni. De lehet még annyit sem.

(#11344) dudikpal válasza Asifan (#11342) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Ugyanaz a f*s mind.
Valahogy így zajlik:
-megvesz a gyártótól egy tonna 0,5-2GB-os cuccot fillérekért. Felhúzza 16-32GB-ra, ráragasztja a kis matricáját(noname vagy márkás, esetleg mind2őben utazik), és ontja ebayen.
Az enyémnek még a hátulján is ott van az az apró betűs festés h 32GB, serial meg minden.
Magas fokon űzik a csimoták :)
A szomorú az, hogy sokan, nagyon sokan hülyék hozzá(már bocsánat), és rádugják a gépre, s lőn nagy öröm: 32GB-.ot mutat!
Innentől élik tovább az életüket, használják a kártyát, soha nem fogják tele írni, ha mégis túlírnak a valós méreten, annyival konstatálják az adatvesztést h biztos a gép rontott.
Az ilyenek pl pozitívat adnak.

(#11345) DJTJ válasza dudikpal (#11344) üzenetére


DJTJ
tag

Ez így van nagyon igaz amit a kollega mond:)

(#11346) Asifan válasza dudikpal (#11344) üzenetére


Asifan
tag

Értelek! És mégis milyen tanácsot tudtok adni memóriakártya vásárlás esetén?

(#11347) Flexy90 válasza Asifan (#11346) üzenetére


Flexy90
senior tag

boltba vegyél :)

Xiaomi Fan

(#11348) Asifan válasza Flexy90 (#11347) üzenetére


Asifan
tag

köszi:P

(#11349) DJTJ válasza Asifan (#11346) üzenetére


DJTJ
tag

Ment Pü:)

(#11350) válasza dudikpal (#11334) üzenetére



tag

Ja azoknak nyalnak akik vesznek akik eladnak azok csak fizessek a listazasi dijat.
Tudod miert nem lehet negativat adni?Tudod?!
Hogy az eladokat ezzel is arra sarkaljak,hogy jobb szolgaltatast adjanak a vevoknek.Ezzel vannak oszontozve.Miutan Masodik eamilt kudlem az ebaynek csak kibukott beloluk. :Y

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.