Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) wwhy válasza ludsimon (#10250) üzenetére


wwhy
veterán

nem hiszem, mivel xyz törvény értelmében adás-vételi szerződés jön létre és köteles vagy átadni az árut; A vateráról sem lehet ilyen esetben; max. úgy , ha egyeztetel a vevővel, h visszalép és ilyenkor az üfsz ellenőrzi a terméknél szereplő üziket, és ennek +kérésed alapján törlik a liciteket;

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10252) ludsimon válasza wwhy (#10251) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi az a ÜFSZ? :F

undefined

(#10253) wwhy válasza ludsimon (#10252) üzenetére


wwhy
veterán

ügyfélszolgálat :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10254) ludsimon válasza wwhy (#10253) üzenetére


ludsimon
veterán

Ja jó. :D
Mindegy, nem olyan nagy baj, remélem fellicitálják keményen, elvégre eBay....
Elég sok mindenre olyan licitek érkeznek, hogy ámulok..
Remélem szerencsével járok.

undefined

(#10255) Winner_hun válasza ludsimon (#10246) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha minden gond nélkül visszaadja a pénzt akkor nem kell negatívat adni, egy semleges is megteszi.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10256) amargo válasza Dave46 (#10249) üzenetére


amargo
addikt

Szia nos, ezt írta:
$35 is the price for shipping of this item to your address. You will need to send an additional $28.50.
Ebből számomra egyértelmű, ahhoz, hogy elküldje kell neki még a további összeg. Ez az után jött, hogy megírtam nem kell a magasabb szállítás: Let it be an original shipping(that the "Standard Int'l Flat Rate Shipping").

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10257) Winner_hun válasza amargo (#10256) üzenetére


Winner_hun
félisten

hogy elküldje kell neki még a további összeg.

Ezt valamelyik netes fordítóval hoztad össze?:DDD:P

Ezt küldd neki vissza:

I accept your apology but I don't need the Item after these
changed or mistakable conditions.

In Shipping and payments, I set Change country to Hungary.
Pressing Get Rates I got for Shipping and handling US $6.5.
You replied to my e-mail, when I was just about to pay for the
item, that the shipping for this item was actually $35 (as stated
lower down in our listing in the Payment and Info section).

So this was an ambiguous auction for me, at least regarding the
shipping costs. Of course I cannot accept US $35.00 for S&H,
therefore I do not want the item, thank you.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10258) Ybron válasza Dave46 (#10248) üzenetére


Ybron
senior tag

Írtam is neki. Aukción nyertem és nem egyből fizettem ki,mert ugye éjszaka 22 kor lett vége és ki van fent azért addig. Lényeg hogy másnap megkérdeztem pár dolgot tőle még, erre írja "minek most kérdezek, miért nem aukció előtt" Meg siettette hogy fizessem ki a pénzt, ki is fizettem hagy örüljön, erre meg b*ssza feladni nekem, csak írja a hülye kifogásokat... Fel is húztam magam, hogy akkor mi a asznak hirdet, meg nem igaz hogy nincs valakije akit megbíz hogy adja fel...

(#10259) amargo válasza Winner_hun (#10257) üzenetére


amargo
addikt

Magyarul sem tudok, ezért a szerencsétlen szó összetétel, így vissza olvasva elég értelmetlenül hangzik, de inkább csak a rövid értelmére akartam utalni, a két mondatot összevonva a felesleget elhagyva.

Ilyen szép kerek mondatokban még magyarul sem tudnám leírni, hogy mit akarok, köszönet érte!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10260) KaLeun


KaLeun
senior tag

Üdv!

Először szeretnék eladni néhány cuccot az ebay-en. Kérnék egy rövid kiokosítást, hogy mire érdemes vigyázni? Mivel érdemes küldeni (posta?) és hogyan lehet kivédeni Dexar007 esetéhez hasonlókat?
Előre is kösz.

Cila

(#10261) Dave46 válasza KaLeun (#10260) üzenetére


Dave46
tag

Arra vigyázz, hogy amikor megírod a listing-et, akkor lentebb alatta lesz egy olyan rész, ahol a potenciális vásárlókat tudod szűrni (nem tudom fejből mi az, de elég eldugott helyen van valahol alul), ott be kell állítani, hogy csak olyan embertől fogadsz el licitet, akinek van paypal accountja, legalább 20 pozitív értékelése, nem kapott az elmúlt hónapokban "unpaid strike-ot", stb. Ha ezeket beállítod, akkor sok kellemetlenséget tudsz megelőzni elvileg biztonságosan tudsz majd eladni. Sok szerencsét.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10262) KaLeun válasza Dave46 (#10261) üzenetére


KaLeun
senior tag

Melyik oldalra érdemes feltölteni (ha jól tudom van pl. uk, global, de)?

Cila

(#10263) Dave46 válasza KaLeun (#10262) üzenetére


Dave46
tag

Végül is majdnem mindegy, mivel minden egyes régióban be lehet azt állítani, hogy global legyen a hirdetés, vagy csak arra a területre vonatkozzon.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10264) ludsimon


ludsimon
veterán

Indítottam egy case-t az ebay-en, és utána a paypal-on is egy dispute-t.

Már csak idő kérdése, hogy vissza kapjam a pénzem.
3 munkanap után lezárom, és átadom a PayPal-nak az ügyet.
Eddig 4 nap alatt egyáltalán nem válaszolt.

undefined

(#10265) KaLeun


KaLeun
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Már csak egy kérdésem lenne: Az ebaynek fizetendő jutalékot külön kell fizetni vagy a paypalos számlámról vonja le?

Cila

(#10266) Dave46 válasza KaLeun (#10265) üzenetére


Dave46
tag

Ez szintén beállítás kérdése. Levonhatja paypal-ról is automatikusan, illetve lehet direct debit-tel közvetlen a kártyáról.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10267) ludsimon válasza wwhy (#10251) üzenetére


ludsimon
veterán

Mi az amit a másik topicban írtál?
Hogy tudtad 3 USD-vel olcsóbban megvenni? :F

undefined

(#10268) Winner_hun válasza ludsimon (#10267) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem érthetően leírta: best offerrel lenyomtam

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10269) ludsimon válasza Winner_hun (#10268) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem azt kérdeztem, hanem ez mit jelent?
Mi a jelentősége, és miért jó az az eladónak, hogy olcsóbban eladta?

undefined

(#10270) wwhy válasza ludsimon (#10269) üzenetére


wwhy
veterán

A buy now mellett ha az eladó is úgy hirdeti, meg lehet adni az általad javasolt árat, ez a best offer. Ezt több módon is kiteheti az eladó: automatikus: ilyenkor max. 3 ajánlatot tehetsz, és a rendszer automatikusan válaszol is, illetve 'manuális': megteszed az ajánlatod és az eladó eldönti. Ez esetben 9.99-re volt hirdetve a 2 akksi és volt best offer. Mivel láttam, h a 4x csomit 13.99-ért hirdeti, ajánlottam 7USD-t a 10 helyett, amit elfogadott. Tudni kell még, h ha elfogadja az eladó a best offert, akkor ugyanolyan, mintha nyertes licitet tettél volna, azaz létrejön a vásárlás.

Az, h az eladónak miért jó nem tudom :) sok best offert kipróbáltam, de alig néhány jött be, a legtöbb helyen alig pár dollár 'kedvezményt' jelent. Itt is úgy tippeltem, h 10 helyett 8-ért adja, de elfogadta a 7-et, hurrá :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10271) Winner_hun válasza ludsimon (#10269) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ajánlattétel. Szótár rulz:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10272) Depression


Depression
veterán

FAKE!:

Na megérkezett a 16 gigás mp3 lejátszóm. Persze kamu, 700 mega rámásolása után 15,5 gigából már csak 2,7 giga szabad helyet ír. Amikor elsőre teszteltem simán rámásolt 12 gigát, de vissza persze már nem lehetett. Az összes szám néhány bájtosnak látszott, de már csak azután, hogy írta a hibákat a visszamásolásnál. Tényleg nehéz kiszűrni a kamut. Persze gondolom egytől egyig az. 22$-ért mit vár az ember.

Viszont most várom a tanácsokat. Persze vissza postázni nem fogom, mert az elég drága mulatság lenne, arról nem is beszélve, hogy simán letagadhatják a megérkezését.
A kamu méretet meg lehet szüntetni? Sajna nem tudom, hogyan lehetne leellenőrizni a tényleges memória méretet.

Sajnos nem nekem lesz a cucc, hanem egy barátomnak rendeltem, így most nekem ég majd az arcom emiatt.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10273) PoLizei válasza Depression (#10272) üzenetére


PoLizei
aktív tag

A hamis memóriák tesztelését és újrapartícionálását a valós méretre Bocsek nemrég nagyon jól összefoglalta ITT.

P*L****

(#10274) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Kaptam 2 hdd eSata dokkolót pár napja. Szépen becsomagolva dobozában bontatlan csomagban. Eladó kapta a pozitív visszajelzést, de jöttek a gondok. Bontatlan csomagba votl így én nem bontottam ki mert nem nekem lett rendelve.
Elméletileg Esata kompatibilis gyakorlatban se kép se hang. Dispute ment neki válaszolt rá hogy próbálkozzak más kábelekkel + kér 1-2 infót a vinyó/oprendszerről.
Leírtam neki még nem kaptam választ de ilyenkor mit tehetek?
12K volt a 2db. Mi van ha visszapostázást kér? Nem fenyegethetem azzal hogy megy a negatív ebayen... :W :W

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#10275) Ybron


Ybron
senior tag

Ebay-en, miért nincs olyan, hogy látom mikor lépett be az eladó ?
Szerintem ez egy igen fontos dolog lenne, főleg mikor probléma van...
Ha lenne világosítsatok fel hogy hol találom :)

(#10276) Dave46 válasza Ybron (#10275) üzenetére


Dave46
tag

Nincsen sajnos,ezt sokan sokszor szóvá-tették és hiányolták.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10277) Ybron válasza Dave46 (#10276) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszi, szerintem ez egy igen fontos "funkció" lenne. számomra fontosabb mint az hogy mikor regisztrált, mivel úgy se az alapján döntök hogy vásárlok-e tőle.

(#10278) Luc001


Luc001
tag

Hali!

Bocsi nincs időm visszaolvasni. :B
Megmondaná valaki, ha megérkezik a megrendelt áru azt vissza kell jelezi valahol?
Ha igen akkor hol.
Válaszokat előre is megköszönném. :R

(#10279) ollie válasza Luc001 (#10278) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

nem kell

***

(#10280) Winner_hun válasza Luc001 (#10278) üzenetére


Winner_hun
félisten

My eBay / Won - a termék mellett jobb oldalt ott van a Leave feedback, arra kattints, onnantól egyértelmű.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10281) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Üdv!

A vámot a vételár, vagy a postaköltség és a vételár összege alapján állapítják meg?

Azaz ha van egy cucc ami 90 dollárba kerül és 30 dollár a shipping, akkor várható rá a vám, mert 120 dollárt érőnek számít így, vagy marad 90 dollár és vámmentes?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#10282) Winner_hun válasza adnoctum18 (#10281) üzenetére


Winner_hun
félisten

A kifizetett összeg után vámolnak, amiben a termék díja, szállítás, biztosítás, minden benne van.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10283) adnoctum18 válasza Winner_hun (#10282) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Köszi a gyors választ!

Ez esetben rohadjanak el... :O

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#10284) Depression válasza adnoctum18 (#10283) üzenetére


Depression
veterán

Annyit írhatnak csomagolás és postázásra, amennyit nem szégyelnek. Ha nem vennék figyelembe a szállítást, akkor minden 1¢-be kerülne az ebay-en, plusz persze a több száz dolláros posta.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10285) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!
Vettem eBay-en egy ebook readert 303$-ért és mondtam a texasi eladónak, hogy jelölje meg ajándékként, hátha tudok spórolni. FedEx-el küldte és elméletileg 11.-ére ér ide.
Ez az első cucc, amit vásároltam eBay-en és érdeklődnék, ha megakad a vámon, akkor mennyi ideig babrálnak vele, illetve honnan hámozzam ki, hogy megakadt e?
Üdv!

(#10286) wwhy válasza Kal-El (#10285) üzenetére


wwhy
veterán

Ha megakad, akkor hivatalból küldenek egy ajánlott levelet, amiben leírják, hogy mit kell tenned. A vámra kerüléstől a levél kiküldéséig akár több nap is eltelhet (személyes: 2-9 nap)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10287) Winner_hun válasza Kal-El (#10285) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha a posta hozza akkor kapsz róla papírt, ha futár akkor passz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10288) Ybron válasza Kal-El (#10285) üzenetére


Ybron
senior tag

Hello,

303$ biztosan megvámolják, viszont nem kérnek be számlát elvileg(tapasztalat) bár ha bekérnék úgy is az eredeti ár van ráírva tehát mind1.
Elvileg kellett volna kapnod követőkódot "tracking number" és azzal nyomot tudod követni hogy éppen hol jár a csomag. Vámon nem hiszem meg fog akadni, mivel nekem átvételkor kellett kifizetnem a vámot.
Ha netán még is kérnének a vámosok számlát akkor majd értesítenek levélben.
Általában 1-2 napig szokott a vámosoknál időzni.(saját tapasztalat ez is)

[ Szerkesztve ]

(#10289) Kal-El válasza wwhy (#10286) üzenetére


Kal-El
senior tag

Ez jó sok idő :F .
Köszi

Ybron:
Akkor mindenképp kell vámot fizetni, ha FedEx hozza? Na ez nem jó hír.

[ Szerkesztve ]

(#10290) Ybron válasza Kal-El (#10289) üzenetére


Ybron
senior tag

Ahogy írtam is ez saját tapasztalat.
Hozattam japánból gépet aminek eredeti értéke 700$.. Az eladó 165$ írt rá(plus ugye a postaköltséh) és ajándék.
Megérkezett vámon eltöltött 2-3 napot, majd kipostázták (nem értesítettek) és átvételkor kellett fizetnem 11 000ft. Ez azért volt mert GIFT-ként jött, ha nem jelölte volna be az eladó hogy ajándék tuti bekérték volna a számlát. Ez volt az első vámom.
Most jött USA-ból két nagymértékű cuccom és nem vámolták meg, mivel megkértem az eladókat 45$ értékkel és ajándékként küldjék.
De ahogy írtam is és mások is ezek saját tapasztalatok, itt csak erre tudunk/tudsz hagyatkozni. Persze vannak egyértelmű dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#10291) ludsimon válasza wwhy (#10270) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi!
Próbálkoztam, de nem volt képes 3 termékre 0.5 USD engedményt adni, pukkadjon meg!

Megvettem buy it now-al.

undefined

(#10292) wwhy válasza ludsimon (#10291) üzenetére


wwhy
veterán

szívesen! sajnálom, h nem jött össze, volt nekem is úgy (nem itt), h kb. 2 centre volt a best offer beállítva :( kíváncsi vagyok, h mennyi idő alatt ér ide, én kb. pénteken tudok csak fizetni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10293) Depression


Depression
veterán

Kisérleteztem tegnap licitálásokkal. Semmi sem jött össze, a rengeteg licitáló mind fölément a fix áras kinálatnak.
Amit meg végképp sajnálok, az az, hogy a wholesale (buy a lot) drágább, mintha egyesével vásárolnék. Arról nem is beszélve, hogy azt tuti elkapnák a vámosok.

Ha az mp3 lejátszó tárát formáznám, akkor elveszhet a szoftver?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10294) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

1 hete elnyerten egy aukciót, az eladóval eddig 3 levelet váltottunk minden levele 2 naponta jött meg kivéve az utolsó, amire már 4 napja nem válaszol. Én már kifizettem az árút 6 napja, de sehol sincs, hogy feladta volna. Nem is reagál.
Mit érdemes ilyenkor csinálni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10295) Ybron válasza amargo (#10294) üzenetére


Ybron
senior tag

Hello,

Én még ennyit se vártam, igaz összesen már eltelt ennyi idő.
Kértem zárja a tranzakciót, azt nagy nehezére sikerült és azt írta ha zárom azonnal küldi vissza a pénzem. 3 levelet írtam neki hogy mi lesz küldi már(nem most kértem először, meg küldik vissza a pénzem, ahogy lezártam egyből kaptam is meg). Indítottam paypal-on
"Resolution Center - Dispute"
A te döntésed mit teszel.
Írj neki egy még egy levelet amiben felszólítod hogy küldje vissza a pénzed(vagy az árut) vagy ha ezt nem teszi meg adsz neki negatívot. Persze ezt úgy kell megfogalmazni, nehogy fenyegetésnek tűnjön.

[ Szerkesztve ]

(#10296) wwhy


wwhy
veterán

úgy néz ki, ha Hongkongi registered airmail-es csomagok 1 hét alatt jönnek (27-03); most a posta csatolt egy sajnálkozó cédulát is, hogy ramaty állapotban vették át, de leragasztották, és sajnálják; du. ha lesz időm csinálok egy képet, megéri :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10297) Ybron válasza wwhy (#10296) üzenetére


Ybron
senior tag

:DDD Az komoly.

Nekem is új fejleményem van. Megfenyegetett az eladó hogy ha nem vonom vissza a negatív visszajelzést nem kapom vissza a pénzem. Érdekes hogy egyből reagálnak ilyenkor, itt irkáltam neki 3 napon keresztül és semmi, most meg...

Viszont írt egy ilyet amit nem teljesen értek:
"I TRANSFERRED THE MONEY TO MY BANK ACCOUNT< THEREFORE I HAVE TO TANSFER IT BACK. WHICH TAKES 3-5 WORKING DAYS TO DO AS MY BANK SEt UP WAS NOT COMPLETE. CHECK WITH PAYPAL!!"

[ Szerkesztve ]

(#10298) wwhy válasza Ybron (#10297) üzenetére


wwhy
veterán

Íme:
:

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10299) Ybron válasza wwhy (#10298) üzenetére


Ybron
senior tag

Korrektek, szerintem markolóval rakodjak Kinban a csomagokat, rengeteget küldhetnek szerte a vilgába. Azért van ennyi a sérülés :D Nekem is jött onnan az is meg volt tépázva.

[ Szerkesztve ]

(#10300) ludsimon válasza Ybron (#10297) üzenetére


ludsimon
veterán

Az próbálja elmagyarázni, hogy visszautalta a pénzt, és ellenőrizd, 3-5 munkanapon belül rajta lesz a számládon.

Te meg adtál neki negatívat. Gratulálok! :W

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.