Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) Kloden


Kloden
senior tag

Némely termékek nem jelennek meg, kiírja hogy verification kell hozzá.
Rámegyek, erre az eBay kéri a bankkártyaszámom meg a lejárati időt, stb... Ez normális? :F Milyen cuccok ezek amit nem láthat az egyszeri ember?

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#10752) eastsider


eastsider
nagyúr

hali!
van egy eladó, akitől vettem pár cuccot (6 hete), pénzt elutaltam (PayPal), de semmi... nem kaptam semmit, az eladó kilépett az ebayről..
mit lehet ilyenkor tenni?
hova kellene írni?
előre is köszönöm a HELP-et

(#10753) Flexy90 válasza eastsider (#10752) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ide kéne írnod.
Miért vártál ennyit? :S elvileg fizetés után 45napig reklamálhatsz, nyithatsz Dispute-ot PayPal-en: Resolution center/Report a problem

Xiaomi Fan

(#10754) eastsider válasza Flexy90 (#10753) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!
közben megvolt már..
belefér még.. február 27-én fizettem :)

[ Szerkesztve ]

(#10755) Afroninja


Afroninja
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy mi a teendő abban az esetben, h ha rendeltem egy előlapot, de a szállítás közben eltört egy darabja!Nem volt értékbiztosítva.Irjak az eladónak és majd akkor kiderül vagy hogy?
Köszi a segítséget!

(#10756) Wanille válasza Afroninja (#10755) üzenetére


Wanille
csendes tag

Írj az eladónak, mindig ezzel kezdd!
A válasza függvényében lehet csak továbbvinni a gondolatmenetet.

Én az ilyen és hasonló eseteket kivédendő, minden csomag kibontását és átnézését rögzítem kamerával.

(#10757) Winner_hun


Winner_hun
félisten

100 db szállítási címet lehet megadni az eBay-en.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10758) ludsimon válasza Winner_hun (#10757) üzenetére


ludsimon
veterán

:Y - Ezt nem tudtam.

Egyébként meg van olyan eladó, aki tisztán leírja az első értesítő e-mailben, hogy NEM az e-bay címre küldi, hanem a paypal címre.

undefined

(#10759) macikos


macikos
addikt

Hello!

Akinek eladással kapcsolatban van tapasztalata, attól szeretném megkérdezni, hogy a termékek postázásánál hogy és mivel, melyik cégnél érdemes feladni a csomagot, vagx hogy megy ez és mennyibe kerül kb. nagyjábó, stb. hogy ne menjen rá az ember gatyája? :)

(#10760) Winner_hun válasza ludsimon (#10758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az ilyen automata leveleket nem igazán nézegetem..

- igaz ez leginkább azért ennyi mert mindent levelező programban nézek, ha valakinek válaszolni kell csak akkor lesz olvasott az eBay-en az üzenet:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10761) Wanille


Wanille
csendes tag

Ti hogy tudjátok meg hogy a csomag vámköteles-e?
Hétfőn érkezett a csomagom vám elé.
Felhívtam tegnap az orczy vámhivatalt, és azt mondták h telefonon nem adhatnak tájékoztatást a csomagról, meg amúgy nem is tudnak. Elirányított az orczy postahivatalba, ott meg a nőci ugyanazt csinálta mint amit én, beírta a trackingot, és leolvasta h vám elé állítva, amit én is meg tudok nézni.
Levél természetesen nem jött.
Van még vmi lehetőségem h meg tudjam mi a helyzet? Nem szeretnék még több raktározási díjat fizetni...

(#10762) wwhy válasza Wanille (#10761) üzenetére


wwhy
veterán

vám elé állítás után a levél érkezéséig akár 2 hét is eltelhet :U
de ha vámköteles, akkor mindenképpen kapsz levelet

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10763) Flexy90 válasza Wanille (#10761) üzenetére


Flexy90
senior tag

Sajnos ez a Magyar Posta színvonala... :(

Xiaomi Fan

(#10764) Wanille


Wanille
csendes tag

Az előbb változott a státusz: Megőrzésre átadva.
Ez most mi is?

(#10765) wwhy válasza Wanille (#10764) üzenetére


wwhy
veterán

visszaadták a postának, aki majd küldi a levelet vagy kopog a postás, h xy-t kell fizetni:)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10766) Wanille válasza wwhy (#10765) üzenetére


Wanille
csendes tag

Szóval akkor megvámolták. Franc...
Első vásárlásom, oszt nesze neked. Ilyen az én szerencsém :W

[ Szerkesztve ]

(#10767) Xmodule


Xmodule
őstag

sziasztok. ma regisztraltam ebay meg paypay accountot. ezek utan kell valamit fizetni eves szinten vagy ilyesmi?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10768) Flexy90 válasza Xmodule (#10767) üzenetére


Flexy90
senior tag

nem

Xiaomi Fan

(#10769) Xmodule válasza Flexy90 (#10768) üzenetére


Xmodule
őstag

köszi

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10770) johnrep


johnrep
csendes tag

uj vagyok az ebayn --kérdésem ha rendelek egy terméket mondjuk/ 50 usd/-az usa.-ból
ezt még terhelik vámmal vagy a postán kivül egyébb költséggel???
ha valaki válaszol megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10771) Wanille válasza johnrep (#10770) üzenetére


Wanille
csendes tag

A fenti keresőbe beírod h "vám", és olvashatod is.

(#10772) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

üdv! néztem ki magamnak e-bay-en. ez lenne az [link]
szerintetek ez korrekt? itt hogy megy a vásárlás hogy jut el hozzám a cucc, mennyit kell rá várni, mennyi a postaköltség?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10773) ollie válasza Ap3x89 (#10772) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak az USA-ba postáz, de oda ingyen.

Egyébként jobban jársz, ha a uk (ebay.co.uk) oldalon nézelődsz és rendelsz, mert az USA-ból még vámot is kell fizetned, és sokan nem postáznak Magyarországra.

[ Szerkesztve ]

***

(#10774) Ap3x89 válasza ollie (#10773) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

és azt hol tudom megnézni hogy hova postáznak? valamilyen szűrést nem lehet erre beállítani?

[link]

ez például jó nem?

és ha az árakat nézem akkor átváltáskor az angol fontot kell nézni igaz?

[ Szerkesztve ]

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10775) Flexy90 válasza Ap3x89 (#10774) üzenetére


Flexy90
senior tag

Szerintem nyugodtan böngéssz az ebay.com-on.
Szűrés természetesen van. A sort by-nál válaszd a Price+Shipping: Lowest first, ekkor kidob majd egy kis ablakot ahol kiválasztod Hungary-t :)
én ezt találtam neked, ő top rated seller, és szállít Magyarországra. (A szállítás plusz $5)
Ha giftként($50 a hátár, csomag+szállítással együtt), adja fel, nem vámolják, meg a csomag is kicsi. :)

Xiaomi Fan

(#10776) Afroninja


Afroninja
csendes tag

Sziasztok!Még múltkor irtam hogy, rendeltem egy előlapot, de az mire megérkezett egy darabja el volt törve:S Nem volt értékbiztosítva..Irtam az eladónak h sajnos eltört és hogy tud-e vmi megoldást rá de nem akar visszaírni!Ez esetben teendő?Maximum egy rossz vélemény?Köszi a segítséget!

(#10777) Flexy90 válasza Afroninja (#10776) üzenetére


Flexy90
senior tag

Írd neki h negatívot adsz neki, ha nem adja vissza pénzed. Ha erre sem ír vissza akkor PayPal-en nyiss egy Dispute-ot.

Xiaomi Fan

(#10778) Ap3x89 válasza Flexy90 (#10775) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

ez jónak tűnik köszi hogy rákerestél nekem. akkor ez összesen 4600 ft-ban lenne postaköltséggel együtt? a regisztrációról meg a fizetésről tudnál írni nekem még? és kb mennyi idő alatt érne ide?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10779) Sifre


Sifre
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy ebayes probléma miatt.

Vásároltam az ebayen egy nagyobb értékű autórádiót, a pénzt előre utaltam (az eladó 98% feletti pozitív értékelésekkel rendelkezett, több mint 4000 eladás után, tehát megbíztam benne => hiba volt). Az árut nem küldte, azt állította, hogy a DHL elkavarta, de biztosítva volt, bla bla bla.

A lényeg hogy már 2 hónap eltelt az utalás óta, már az emailekre sem válaszol, az ebayen törölte a profilját és zárolta az értékeléseit.

Mit lehet ilyenkor tenni? Kihez lehet fordulni segítségért?

Róla lenne szó: [link]

(tudom, balek voltam :( )

(#10780) Flexy90 válasza Ap3x89 (#10778) üzenetére


Flexy90
senior tag

Őszintén szólva eddig még nem rendeltem USA-ból, ezért kérdezd meg az eladót, hogy feladja e Gift-ként címkézve. Ha igen, akkor valószínüleg nem fogják vámolni, ha nem akkor sajna plusz 30%al számolj. A szállítás kb 2 hét lehet, de írja is h kb 6-8 munkanap.

Fizetés: Regelsz PayPalen és Ebayen. A kártyádat amivel fizetni akarsz beregisztrálod PayPalen, majd ők levonnak 400ftot(nálam még ennyi volt), de vissza is utalják majd. A közleményben pedig megadnak egy kódot, neked ez a kód kell majd a hitelesítéshez. Ha nincs netbankod, akkor ez az egész művelet elhúzódhat a következő számlakimutatás megérkeztéig. Ha ez megvan akkor az ebay acc-odat összekapcsolod a PayPal-essel.
Ezek után a fizetéshez nem kell feltölteni a PP egyenlegedet, automatikusan levonják az összeget a kártyádról(kártyás tranzakciónak lesz feltüntetve).

Xiaomi Fan

(#10781) Flexy90 válasza Sifre (#10779) üzenetére


Flexy90
senior tag

Nem voltál balek, előfordul sajnos az ilyen, a baj az, hogy ennyit vártál.
Írj ide

Xiaomi Fan

(#10782) Afroninja válasza Flexy90 (#10777) üzenetére


Afroninja
csendes tag

Üdv!KÖszi a segítséget!Tehát akkor az nem gond h nem volt értékbiztosítva?Anélkül is jogosan indítható dispute?

(#10783) Ap3x89 válasza Ap3x89 (#10778) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

hát ez így nem tűnik egyszerűnek. e-bankom meg nincs hát így meg azért nem akarok rá várni 3 hónapot.

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#10784) Barett 50cal válasza Flexy90 (#10780) üzenetére


Barett 50cal
senior tag

mielőtt kérdeztem volna, olvasgattam a hsz-eket és ezt vontam le belőlük :DD :Tehát a lényeg,hogy ha megvan a fix ár(a termék ára+ postaköltség) akkor arra még 30%ot rárakhatnak,hacsak nemugy adják fel mintha GIFT lenne??
:U

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#10785) Sifre válasza Flexy90 (#10781) üzenetére


Sifre
senior tag

Köszi! Megpróbálom...
A licit a német ebayen volt, ez számít? Vagy akkor is jó ez a cím, amit írtál?

[ Szerkesztve ]

(#10786) Wanille


Wanille
csendes tag

Usa gift témában:
első vásárlásom onnan, hiába gift, a vámon figyel.
Kína, HK, Szingapúr már rég ideért simán, postás kihozta és kész.
Usaban USPSel adják fel, és sztem ez a tényező növeli meg nagyon az esélyét a vámolásnak.
Nem biztos, csak gondolkodom.

(#10787) Flexy90


Flexy90
senior tag

Nah Sorban :D
Afroninja: Gondolom amikor megjött a csomag nem kellett aláírni semmit, ergó az eladó azt sem tudja bizonyítani, hogy feladta a csomagot... :) (adu ász :D)
Úgy hogy igen, nyugodtan indíts dispute-ot ha nem adja vissza pénzed, veszteni nem veszthetsz semmit, eladó nem tud negatív feedbacket adni a vásárlónak, csak "nem fizetett"-et.

Ap3x89: Miért 3 hónap? Én úgy tudom, havonta kötelesek számlakivonatot küldeni.

Barett 50cal: Elvileg úgy van, mint már sokszor leírtuk, hogy $50ig Giftként/Commercial Sampleként feladva nincs vám+áfa. Egyéb esetben $20 vagy $25. Biztosat senki nem tud mondani, szerintem valahogy úgy működik, hogy a nagyobb csomagokat vámolják, ami látszatra is nagyobb értékű.

Sifre: Igen, jó ez is. Nem mondom, hogy biztosan foglalkozni fognak veled, mert elvileg Dispute-ot 45napon belül lehet indítani, de jobbat nem tudok.

Wanille: Valóban, lehet ez is az oka, régebben írták itt, hogy pl a DHL-es küldeményeket is nagyobb arányban vámolják.

Xiaomi Fan

(#10788) Moric


Moric
aktív tag

Tegnap kellemes meglepetésben volt részem. Az egyik eladó érdeklődött, a termékről amit vettem, minden rendben van-e.
Szeretnék neki válaszolni, de nem találom a replay gombot az ebay messages-en belül.
A kérdés feltevésen keresztül tudok neki üzeni, ott viszont nincs előzmény, új kérdésként jelenik meg.
Hogy tudok neki válaszolni úgy, hogy az előzmények is láthatóak legyenek?

(#10789) Wanille válasza Moric (#10788) üzenetére


Wanille
csendes tag

Ha megnyitod az üzenetet, ott van felül h delete, reply, stb...

(#10790) Moric válasza Wanille (#10789) üzenetére


Moric
aktív tag

Ennél az üzenetnél nincs ilyen opció. Delete, Forward, Flag, Move, van a fejlécben.
A respond nyomó gomb sincs, ami a levél bal felső részében szokott lenni.

(#10791) Flexy90 válasza Moric (#10790) üzenetére


Flexy90
senior tag

Akkor My Ebay/Won és ott az adott terméknél válaszolj, így tudni fogja, mert minden terméknek külön azonosítója van.

Xiaomi Fan

(#10792) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Radikális változások előtt áll az eBay

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10793) Wanille válasza Winner_hun (#10792) üzenetére


Wanille
csendes tag

Nem értem ebben mi a radikális.
Csak hagyják meg nekünk ezt a "bonyolult" részét, és annyi :)

(#10794) tukko1


tukko1
aktív tag

Hogy lehet értékelést megváltoztatni az ebay-en? Negatívot adtam de mégis pozitívot szeretnék!

(#10795) Flashcash válasza tukko1 (#10794) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

My ebay / fent a reg. neved mellett levő számra kattintasz (feedback profile) / lent: Follow up to Feedback left

(#10796) ludsimon


ludsimon
veterán

Sürgős, fontos!!!

Ha a PayPal úgy van beállítva, hogy a bank konvertálja át a pénzt, akkor ha PayPal küld nekem x USD-t, az nem fog magától átvezetődni a számlámra ugye?

Egy nagy értékű refund-ot várok, és marhára nem akarok a banknak 2x fizetni az átkonvertálásért!

Köszönöm a gyors választ!

undefined

(#10797) wwhy válasza ludsimon (#10796) üzenetére


wwhy
veterán

nekem is így van beállítva, és a refound simán a számlámra került (K&H)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10798) ludsimon válasza wwhy (#10797) üzenetére


ludsimon
veterán

Közben a paypal topicban kaptam választ, hogy ugyan azt a pénzt fogom vissza kapni, amit elküldtem, szóval elvileg nem fog még egyszer átkonvertálódni.

undefined

(#10799) Winner_hun válasza ludsimon (#10798) üzenetére


Winner_hun
félisten

Gyakorlatilag se:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10800) ludsimon válasza Winner_hun (#10799) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszi a megerősítést! :)

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.