Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) ludsimon válasza #85552128 (#11750) üzenetére


ludsimon
veterán

4-6 munkanap általában. Megrendeltem ezt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11752) ludsimon


ludsimon
veterán

Lejárt a 15 perces szerkesztési idő. :W
Ezt akartam még hozzá csapni.

Pár értékelés a vásárlóról és a termékéről:

" Good Quick Delivery. Perfect.
CX380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320520362775)

Thank you. Great dealing with you.
CX380 CX 380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320550928167)

great sounding pair of headphones
CX380 CX 380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320550928167)

Awesome product. Fast shipping and great communication. 5 star!
CX380 CX 380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320535683693)

A+ A great seller very helpful, and great prices Thank you very much
CX380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320495549783)

LOVE THE HEADPHONES!! THEY ARE THE BEST!!
CX380 CX 380 Sport II headphone For iPod, MP3,iPhone (#320482844856)"

Hiszem, hogy eredeti. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11753) ludsimon


ludsimon
veterán

Na ne!
Ez most ledöbbentett!
A paypal küldött egy értesítőt miszerint UPS-el fog jönni. :Y

Magyarországon miért ilyen rohadt drága? :((
Már a kínaiaknak is megéri mezei posta helyett UPS-el küldeni? :((

undefined

(#11754) Dave46 válasza peugeotmate (#11745) üzenetére


Dave46
tag

Én rendeltem már, de az elég drága volt, a legolcsóbb is minimum 80 font...már amennyiben FEJhallgatóról beszélünk.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11755) #85552128 válasza ludsimon (#11751) üzenetére


#85552128
törölt tag

Jó lenne ha tényleg az lenne, de egyébként a Hong Kong és Kínából hozott áruk is megérkeznek ilyen hamar?
A legtöbben 3-5 hetet írnak EU-ba való kézbesítésnél.

(#11756) Winner_hun válasza #85552128 (#11755) üzenetére


Winner_hun
félisten

Változó, legáltalánosabb a másfél-két hét.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11757) spammer válasza spammer (#11685) üzenetére


spammer
veterán

Fejlemény a múltkori esettel kapcsolatban:

A paypal visszafizette a pénzt, az eladó az ebayen már nem regisztrált státuszt kapott és rajtam kívül több embert is átvert, kapott még pár negatívat kitiltás előtt.

Szóval hála az égnek a paypal korrekt volt :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#11758) mokas_gizi válasza peugeotmate (#11745) üzenetére

Ha kinai hong-kong és társai akkor szerintem hamis főleg ha még olcsó is...

(#11759) mokas_gizi válasza ludsimon (#11753) üzenetére

Magyarországon a posta alapból drága, ha meg külföldre szeretnél postázni csomagként akkor dobsz egy hátast...
Külföldön inkább UPS és társaival küldik a csomagokat annyira nem drágák én japánból is rendeltem pár dolgot 2-3 héten belül megjött és a posta sem volt vészes...
Posta általában USA-ból nagyon drága...

(#11760) RexpecT


RexpecT
addikt

Nekem eddig 5 munkanap volt Free shipping -es cuccnál a leggyorsabb(Kínából).

Ha sokat ebayezek(minden héten jön általában csomagom) azt valahol nézik(szóval nem lesz "gyanús")?Mondjuk a vámosok vagy valami?

(#11761) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy annak idején a Német Ebay-re reggeltem, mert onnan akartam rendelni, viszont a Német tudásom kb a Nullával egyenlő :DDD A konkrét kérdés az az, hogy átlehet-e állítani amerikai, vagy angliai accountra a cuccot, mert mindig amikor vmi hivatalos rész jön, hiába az angol oldalról rendelek, mindig átdob németre, és nem értek mindent. Plussz a hivatalos levelek is németül jönnek :)

:R

(#11762) csabeszz


csabeszz
csendes tag

Sziasztok!Eladtam egy terméket a német ebayen és az lenne a kérdésem hogy ilyenkor kell küldeni számlát vagy valamit a vevőnek vagy megvárom míg megérkezik a pénz a paypal számlámra és küldöm a csomagot?Ha kell küldeni számlát azt hogy tudok?A számlán nekem kell leírni az eggyes tételeket vagy csak az árat írom és kész?Bocs a sok kérdésért és köszönöm ha valaki válaszol.

(#11763) Dave46 válasza RockHaRD (#11761) üzenetére


Dave46
tag

A nyelvet a beállításokban tudod megváltoztatni, ha valamiért nem működik, akkor jelentkezz be a http://signin.ebay.com oldalon, és remélhetőleg ott már angolul el tudsz jutni a beállításokig.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11764) Dave46 válasza csabeszz (#11762) üzenetére


Dave46
tag

Ún. Invoice-t küldhetsz neki (azt nem tudom, hogy van németül), ez egy emlékeztető szerű dolog. "Számlát" majd ő fog kapni a paypal-tól, miután kifizette a terméket (inkább nevezném fizetési bizonylatnak). Azt pedig, hogy mennyit kell fizetnie, azt értelemszerűen láthatja a vásárolt termékre kattintva.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11765) RockHaRD válasza Dave46 (#11763) üzenetére


RockHaRD
addikt

nem igazán találtam nyelv változtatásra lehetőséget. Le tudnád írni, hogy pontosan merre van? Amint primary címet akartam változtatni, egyből át dobott a német oldalra -.-

(#11766) csabeszz válasza Dave46 (#11764) üzenetére


csabeszz
csendes tag

Danke :)

(#11767) Dave46 válasza RockHaRD (#11765) üzenetére


Dave46
tag

Na utánanéztem ennek kicsit jobban, mert számomra sem volt 100%-ig tiszta. Az a helyzet, hogy ha német ebay-re regeltél, akkor azt nem tudod átállítani más nyelvere, mivel ezek önálló oldalak, természetesen az átjárhatóság megoldott, de a német ebay soha nem lesz angol, hacsak nem használsz fordítóprogramot. Azt, hogy accuntokat lehet-e átvinni, erről sajnos nem találtam semmi infót, de ha valami felbukkan, majd beírom ide.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11768) RexpecT válasza RexpecT (#11760) üzenetére


RexpecT
addikt

Erre valaki?Ti mennyit szoktatok Ebayezni?:D

(#11769) tjb007


tjb007
nagyúr

Aug. 25 -én vettem egy SD kártya -microSD kártya tokot kemény 3 Ft -ért (free shipping) és ma már meg is érkezett :)

(#11770) ludsimon válasza RexpecT (#11768) üzenetére


ludsimon
veterán

Volt olyan, hogy heti szinten hétfő, kedd, szerda, csütörtök és péntek is jött Hong-Kong-i cuccom..

[ Szerkesztve ]

undefined

(#11771) RexpecT válasza ludsimon (#11770) üzenetére


RexpecT
addikt

Akkor nem aggódom.Ha ismerősnek kell és lehet akkor már úgy csinálom, hogy az Ő címére menjen a csomag. :R

(#11772) ludsimon válasza RexpecT (#11771) üzenetére


ludsimon
veterán

Így a célszerűbb.

De mindenképpen jelezned kell az eladónak, hogy NE a paypal címedre küldje ki, hanem a (megváltoztatott) ebay címre.

undefined

(#11773) RexpecT válasza ludsimon (#11772) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi ezt nem is tudtam,akkor ezek szerint nem elég ha csak a rendelésnél változtatom meg a szállítási címet.

(#11774) kirkri válasza RexpecT (#11773) üzenetére


kirkri
addikt

Az esetek 90%-ában elég.

21 éve a Prohardveren! ™

(#11775) WhoIsNormen


WhoIsNormen
csendes tag

Sziasztok.
Visszaolvastam kb 1000 hozzászólást, de mint az első vásárlásom előtt állva, Azt hiszem az a biztos, ha megkérdezem a saját problémámat itt :) Szóval nemtudom hogy az olcsó (<15$) értékű dolgoknál mennyire kell plusz költséget fizetni, a termék ára, illetve a Shipping áron felül. Konkrétan ez az item[link] 0.01$-ba kerül, plusz 13$ a posta Hong Kongból. Szóval ha elviszem pl 0.5$ -ért (~150FT) akkor nekem a postaládámig történő szállítása csak 13$ (3k huf)-ba fog kerülni? és tényleg megvehetem az órát pár száz forintért?
Továbbá Ha találok ugyan ilyen árfekvésben órát, 1-2 dollár és Free Shippinges, ugyan úgy pl Hong Kongból akkor az is kijönne pár száz forintból?
Vagy ezekre az összegekre is kell vámot, meg áfát fizetni?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#11776) Winner_hun válasza WhoIsNormen (#11775) üzenetére


Winner_hun
félisten

25 dollár felett kell vámot fizetni, már ha megfognak. Sokan alacsony árat írnak a csomagra, pont a vám miatt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11777) ludsimon válasza WhoIsNormen (#11775) üzenetére


ludsimon
veterán

Általában utolsó napon szoktak licitálni, szóval azt a 150 Ft-ot szerintem már most elfelejtheted. :)

Amúhy meg nem kell parázni, mert értéknek általában az összes kínai kevesebbet ír a valóságnál, vagyis szinte 99%, hogy átjön még egy nagyobb érték is.

undefined

(#11778) Flexy90


Flexy90
senior tag

Megtudjátok mondani h ez pontosan mit is jelent?

20.án adák fel és még nem jött meg, egy másik csomag amit 26.án postáztak, ma hozta a postás..

Xiaomi Fan

(#11779) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Üdv!
Valaki küldött már vissza hibás terméket postán HK-ba ? Mik a tapasztalatok ?

(#11780) Winner_hun válasza _ATi_1 (#11779) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jah.
A termék árát + a visszapostát is kifizették. De ez egyénfüggő, valaki csak a termék árát fizeti vissza, a szállítási díjat nem. Elég drága a posta amúgy, de van hogy megéri visszaküldeni. Mielőtt a leveleddel mennél a postára, mérd le hogy milyen nehéz a cucc amit visszaküldenél és kérdezd meg a postán hogy mennyiből jutna vissza.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11781) Pulsar


Pulsar
veterán

Üdv!

Vettem egy cuccot. Konkrétan asszonynak egy nyakláncot. 6-án kifizettem, 10.-én shippelte is a csávó, de még nem kaptam meg. Írtam neki levelet, azt mondta, hogy ő feladta.
Ilyen esetben mi van? Ilyenkor is lehet indítani claim-et?
Mondjuk nem nagy összeg 1500-1700 forint kb.

(#11782) Winner_hun válasza Pulsar (#11781) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11783) Pulsar válasza Winner_hun (#11782) üzenetére


Pulsar
veterán

de van értelme? szóval mondjuk ha a szerencsétlen tényleg feladta, csak mondjuk a posta lenyúlta, és közbe meg a csávótól levonják az összeget. Vagy ilyenkor a PayPal állja a cehhet?

(#11784) Winner_hun válasza Pulsar (#11783) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megkaptad a cuccot? Nem. Akkor hajrá. Vagy vársz még, a dispute-ot a fizetéstől számított 45 napon belül indíthatod el.
Az eladótól jön vissza a pénzed.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11785) _ATi_1 válasza Winner_hun (#11780) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi a választ :R
Már feladtam pár napja, csak kíváncsi voltam, hogy mire számíthatok, mennyire korrektek.
Azért arra nem mertem gondolni sem, hogy a vissza postát is kifizetik. :D
Bár én a termék cseréjét kértem.

(#11786) ludsimon


ludsimon
veterán

Megérkezett rendben a Sennheiser CX380.

undefined

(#11787) Winner_hun válasza _ATi_1 (#11785) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ritka hogy kifizetik. Igaz amit kifizettek azt nem is az eBay-en vettem.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11788) _ATi_1 válasza Winner_hun (#11787) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nekem elég, ha kicseréli a terméket :)
Egyébként ma írt, hogy már küldi is a cserét. (Pedig még nem kaphatta meg amit visszaküldtem)
Eddig elég pozitív tapasztalataim vannak az eladókkal.

(#11789) RockHaRD válasza Flexy90 (#11778) üzenetére


RockHaRD
addikt

Erre valaki?

Nekem pont ugyanezt írja a saját csomagomnál, és én sem egészen értem, h ez most mit jelent.

(#11790) barnati


barnati
csendes tag

Üdv Mindenkinek! Igazából csak érdeklődnék. Aug.26-án kifizettem a laptopot amit megnyertem a liciten. Kaptam hozzá tracking number-t. Szeptember 4-én a következőket írták: Class: Priority Mail International Parcels
Service(s): International Parcels
Status: Acceptance
ami ugye azt jelenti, hogy elfogadták. A kérdésem, hogy akkor innentől kezdve, számolhatom a napokat....? jah és körülbelül mennyi idő alatt ér ide, ha minden jól megy? előre is köszi;)

Ati

(#11791) Flexy90 válasza RockHaRD (#11789) üzenetére


Flexy90
senior tag

Senkinek semmi tippje? Szerintem azt jelenti h elhagyta kínát, de még nem érkezett meg az országba, ami azért elég valószínűtlen ennyi idő alatt..

Xiaomi Fan

(#11792) barnati


barnati
csendes tag

jah és még:

Detailed Results:

Acceptance, September 04, 2010, 9:23 am, HIALEAH, FL 33015
Electronic Shipping Info Received, August 26, 2010

ez azt jelenti hogy a szállítási infókat elfogadták 2010 augusztus 26-án és szeptember 4-én postázták? vagyis szeptember 4-től hány nap míg ideér? :)

Ati

(#11793) _ATi_1 válasza Flexy90 (#11791) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szerintem nem feltétlen azt jelenti, hogy elhagyta Kínát, csak annyit, hogy a postát hagyta el, ahol feladták. A végállomás pedig Magyarországon van. Nagyon nagy a szórás a kézbesítési idő terén, de ne aggódj. Az ajánlott levél nem fog elveszni :)

(#11794) footy


footy
addikt

Kicsit OT de hátha van valakinek tapasztalata.

Az amazon.co.uk-ről szeretnék rendelni apple kábelt, mert az ebay-en nem találtam olyat ami egyértelműen eredeti lenne, vagy ami eredetinek tűnik az elég drága. Lényeg a lényeg, hogy van rá mód hogy paypallal fizessek? Ha nem akkor drága lenne hogyha a magyar kártyámmal fizetném a terméket? Postaköltség mennyi lehet? (Nem találok olyan részt az oldalon ahol egyértelműen le lenne írva)

(#11795) Dave46 válasza Flexy90 (#11778) üzenetére


Dave46
tag

Volt egy ugyanilyen kérdés nem is olyan régen, csak ott inward volt, az azt jelentette, hogy a vámon már elengedték a dolgot és szállítás alatt áll, tehát ennek fényében ezt úgy értelmezném, hogy az általad vásárolt akármi még mindig vámolás alatt áll (értelemszerűen itthon).

[ Szerkesztve ]

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#11796) Winner_hun válasza footy (#11794) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem szállítanak hozzánk.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11797) Pulsar válasza Winner_hun (#11784) üzenetére


Pulsar
veterán

ok, köszi, akkor ez lesz. :R

(#11798) wwhy válasza footy (#11794) üzenetére


wwhy
veterán

Nézd át az összes ajánlatot, már van aki szállít hozzánk is, igaz a postaköltség az én esetemben kb. horror volt (41USD, termék ára 9,90). A pk csak akkor számolódik ki, amikor már fizetni akarsz, gondolom nincs egységes ára. PP-al tudtam volna fizetni, de természetesen nem érdekelt ilyen áron.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#11799) Hintalow válasza barnati (#11792) üzenetére


Hintalow
senior tag

Ez még csak annyit jelent, hogy elkezdték a szállítást, itt szépen látni fogod, sorjában, hogy mi történt, elhagyta az adatott országot, esetleg lehet még olyan, hogy valahol átrakják útközben, megérkezik magyarországra, bekerül-kikerül a vámból, posta átveszi, megpróbálják kikézbesíteni stb.

Nem érdemes naponta nézegetni, csak görcsöl az ember, 2-3 naponta ránézel és jóidő, max akkor idegeskedni, ha 5-6 napnál tovább dekkol valahol.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11800) Taru


Taru
tag

Látom nektek már van tapasztalatotok, ezért kérdeznék 2 dolgot is mert nem vagyok biztos a válaszban..

1., EU-n kívülről szeretnék rendelni SMD LED csíkot, saját felhasználásra a teljes összeg (postával) $8.66, DE UPS-l jönn. Ezt elméletileg biztosan végig viszik a vámhatáron, és a kérdés, hogy kell-e vámot fizetnem érte? Esetleg ha ráíratattom, hogy ajándék az változtat-e valamit (akkor esetleg nem kell)?

2. Amazonról fogok rendelni egy Kínai hangszert (Kínából fogg jönni, 1db, nem ritkaság oda kint, nem műtárgy) a teljes értéke postával együtt $46. Ez már vámköteles (Standard Shipping, tehát nem UPs vagy DHL)? Esetleg ebben az esetben is megoldható, hogy ráírják, hogy ajándék (talán rátudom beszélni), az változtatna valamit?

Bárki ötletét, tapasztalatát szívesen veszem, próbáltam megtalálni a választ, de LED-t illetve fényforrást nem találtam felsorolva a vám oldalán, az UPS meg csak arról írt, hogy szívesen intézik a vámot helyettem (ami nagyon kedves de nem én döntöm el, főleg nem amikor az eladó elvállalta az UPS-s posta díját). Előre is kösz a segítséget. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.