Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) DJTJ válasza ludsimon (#10497) üzenetére


DJTJ
tag

Így van
a feladási költség 15x-ét, szerencse,hogy nem nagy érték volt benne,mert különben nagyon megjártam volna.

(#10502) DJTJ válasza sbazsi (#10498) üzenetére


DJTJ
tag

Ezt gyorsan felejtsd el mert ez egy nagy átverés! :)

(#10503) DJTJ válasza Bottor (#10499) üzenetére


DJTJ
tag

Sztem azzal beszéld meg először akitől vetted a cuccokat,biztosan segít.

(#10504) sbazsi válasza DJTJ (#10502) üzenetére


sbazsi
veterán

tény, hogy valaki átver valakit. de ügye Te sem hiszed azt, hogy hőn szeretett postásbácsi kibont egy csomagot, kiveszi belőle a kb értéktelen headsetet, és ott hagyja a telefont. :F
ez nagyon sántít...

(#10505) ludsimon válasza Bottor (#10499) üzenetére


ludsimon
veterán

Mondjad neki meg, hogy nem volt benne a headset, és küldjön egyet, vagy adjon értéktől függően kedvezményt/visszafizetést.

Ha nem, jelented a paypal-on, vitát indítasz.

undefined

(#10506) Dave46


Dave46
tag

Most azon gondolkodtam minap, hogy nem kellene írnunk 0. kommentnek egy ilyen mini-wikipedia/FAQ/lexikon szerű valamit? Sok felesleges kérdést lehetne ezzel megelőzni, valamint rengeteget segítene másoknak, vásárlás előtti tanácsok/teendők stb.

Vagy hülye-e vagyok? :F

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10507) ludsimon válasza Dave46 (#10506) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó ötlet, hajrá! :D
Én már kismilliószor leírtam a fontosabb dolgokat, szállítással, vámolással kapcsolatos.

undefined

(#10508) Bottor


Bottor
csendes tag

Ez egy órás telefon volt, Írtam az eladónak, szerinte benne volt minden.
Egy buborékos nagyobb levélben érkezett, és csak a levél gyári ragaszásával volt lezárva, könnyen szétvált, és volt egy kis szakadás is rajta. Persze erre csak utólag figyeltem fel.

Csak a headset hiányzik ami a doboz legfelső részén volt, a headset töltője az alsó részben volt az megvan. Ezért gondolom, hogy itt vették ki.

Persze mindig lefényképezem a kicsomagolási folyamatot csak most nem...

(#10509) sbazsi válasza sbazsi (#10498) üzenetére


sbazsi
veterán

Valaki?

(#10510) Dave46 válasza ludsimon (#10507) üzenetére


Dave46
tag

De azt utólag be lehet rakni az első kommentbe/helyére stb?
Mert akkor ahogy a szűkös időm engedi (ezen a héten 63 órát dolgoztam) elkezdem megírni.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10511) ludsimon válasza Dave46 (#10510) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, meg lehet oldani, módosítani ha jól tudom!

undefined

(#10512) Dave46 válasza sbazsi (#10509) üzenetére


Dave46
tag

Hát...a feedbackjai között van egy-két poz. értékelés az eladott pendrive-val kapcsolatban, de ez tényleg gyanúsan olcsó. Nyálazd át a feedback-eket, valamint google-zz rá a "fake kingston 128gb pendrive" kifejezésre.

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10513) ludsimon válasza sbazsi (#10498) üzenetére


ludsimon
veterán

Ajánlom olvasd át ezt a cikket......

Szerinted ha az eredeti, valódi Kingston 32GB-os kerül 84 USD-be, és a 128GB lentebb 491 USD-be akkor valódi?
Azért nem válaszolt senki, mert nyilván való volt.. :U

undefined

(#10514) sbazsi válasza ludsimon (#10513) üzenetére


sbazsi
veterán

jóvanna, nyilvánvaló volt :B
de legalább nem "becsaptak" topicot kell nyitnom... :U

(#10515) Bottor válasza ludsimon (#10505) üzenetére


Bottor
csendes tag

Leírtam az eladónak, hogy hiányzik a headset. Kap egy pozitív feedback-et, de tudnia kell hogy hiányzott...
Nem vitázok, belefáradtam (szerintem úgy is itt tűnt el).
Ő is irt egy jó feedback-et, és most kaptam egy e-mailt. Arra kért, pontosan írjam le, hogy mi hiányzik mert el fogja küldeni...

Ez az ebay... :)) és Kínai eladó

(#10516) DJTJ válasza Bottor (#10515) üzenetére


DJTJ
tag

Vannak még becsületes eladók, egy headsett miatt nem fognak problémázni mikor tonnaszámra gyártanak mindent, inkább elküldi csak legyen a vevő elégedett, ez egy nagyon fontos szempont az üzletben :)

[ Szerkesztve ]

(#10517) Krissz88


Krissz88
csendes tag

Sziasztok!
Vettem angliából 2x2 db Laserdisc filmet. (olyan mint egy DVD csak akkora mint egy bakelit lemez) Az egyik eladó 7 fontért potázza, míg a másik most küldte az invoiceot hogy 16 fontért küldi. "Postage and packaging via Sellers Standard International Rate". A hétfontos pedig Airmail. Nem lehet ilyenkor valahogy reklamálni? Vagy ezt le kell nyelni? :(((

(#10518) Winner_hun válasza Krissz88 (#10517) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kérdezted tőle hogy mennyi lesz a szállítási költség? Ha nem, akkor nem illene reklamálni. Esetleg kérdezd meg tőle hogy mennyi lenne airmail nélkül. A másik eladó is annyiért árulta és olcsóbban postázza? Vagy itt olcsóbb volt a termék ára és mint utólag kiderül, drágább a szállítás?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10519) shift+ő


shift+ő
senior tag

Sikerült nyernem 2 hamis 16 GB-s microSD-t. :W

Amint megjött, és kiderült máris indítottam az "probléma megoldást". Közben az eladót kitiltották az eBAY-ről.
Ment is a dolog lépésről lépésre, az eladó természetesen nem válaszolt, majd kérték, hogy küldjem vissza a kártyákat. Megírtam, hogy vissza küldtem, de nincs nyomkövetés. Aztán kérték, küldjek faxon valamilyen dokumentumot, de más lehetőség nem volt. Próbáltam, írni több panaszt, hogy nem tudok faxolni. Most lezárták az ügyet, és nem tudok sehol ezzel kapcsolatban reagálni.

Nincs valami ötleted? Indítsam el még egyszer a PAYPAL-on az ügyet?

(#10520) beltram


beltram
tag

Lenne egy termékem, amit ebay-en szeretnék eladni (itthon nincs rá vevő), de sem accountom, sem tapasztalatom nincs és emiatt nem is szeretnék regisztrálni, plusz attól is félek, hogy mint friss regisztráció, nem szívesen vennék meg tőlem.
Van esetleg valaki (akár közületek is), aki "közvetítene"?
Természetesen nem ingyen kérem, ha valakit érdekel, keressen meg privátban. :R

pace be with you

(#10521) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt meg tudja nekem mondani valaki hogy bizonyos opciok miért inaktívak? pl szeretném beállítani hogy ne kapjak állandóan minden az eladóhoz intézett kérdésemről emailt de egyszerűen inaktív az opció:

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#10522) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Ez nem egészen Ebay, de Amerikából szeretnék rendelni valamit és "kicsit" sok a szállítási költség.

Egy kard lenne, ami 119 cm magas és kb 15 kg. A szállítási költség 720$-ra jönne ki, ha magától a gyártótól rendelném. Találtam most egy másik helyet is akiktől meg lehet ezt a kardot rendelni, ott 320$ a szállítási költség, nekik most írtam e-mailt, hogy hogyan lehet ekkora különbség a kettő között, sajnos még nem válaszoltak. A 320$ már picit reálisabbnak tűnik számomra.

Szóval szerintetek mi lehet az oka ennek a magas árnak? Mennyire reálisak ezek az árak?

(#10523) kaller1 válasza sbazsi (#10498) üzenetére


kaller1
veterán

Ez engem arra emlékeztet, mikor is kb. egy hónapja láttam KA08 telefont 29.9 dollárért, postával együtt.Két napos regivel, kb. 700db kelt el belőle, aztán kitiltásra került az eladó. Ja, amúgy tízezer darab "volt" neki belőle... :U

.::> <::.

(#10524) rawe


rawe
tag

Sziasztok Angliábol rendelt már valaki valamit.
érdekelne hogy milyen futárral vagy póstával jött és menyi be jött ki mert az eladó becslést mondott az árra és azt írta 60GBP kb 18e HUF ami szerintem sok.
az cucc amugy 165 ért kb 50Huf nyertem meg és sujra max 5 kg nagyság pedig egy háti táska.
Végülis ez egy kite ernyő és rendeltem már németből meg észtországból is ilyen dolgokat de kb6e Huf fölé egyik sem ment a költsége.
Szóval az érdekelne ott milyen futárszolgálat van ami olcsó stb

(#10525) Depression válasza LucifeI2 (#10522) üzenetére


Depression
veterán

720$-ból megveszed a repülőjegyet oda-vissza, és még költőpénzed is marad. :D

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10526) wwhy válasza rawe (#10524) üzenetére


wwhy
veterán

RoyalMail

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10527) feka007


feka007
nagyúr

Nem tudja vki, hogy hogy lehet kijátszani ezeket az autobidelőket? :F Meg akarok venni egy régi háborús fegyverszíjat, rárakom a licitet, erre a senkiházi antikkereskedők folyamatosan rámlicitálnak abban a mp-ben, az összesnél ezt csinálják.. Nyomom feljebb a tétet, erre egyből jön a magasabb licit automatikusan. De jó, hogy egyeseknek ennyi pénzük van ilyen sz.rságokra, gondolom már egy szoba tele van nekik vele, de azért kell nekik, nehogy legyen a másiknak is. :U De meglátogatnám az ilyet.. :W

[ Szerkesztve ]

(#10528) wwhy válasza feka007 (#10527) üzenetére


wwhy
veterán

sajnos sehogy :( feltesznek x összeget, és amíg el nem fogy, az ebay tolja belőle a licitet.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10529) pityulee™


pityulee™
tag

Hali!

Egy hónapja vettem egy telefont, ami azóta sem érkezett meg. Természetesen ez volt az eddigi legdrágább dolog amit valaha vettem az ebayen.
Pontosan úgy történt, hogy az aukció vége előtt megkérdeztem az eladót, hogy mennyi lenne a posta international signed for-ral, hogy néz ki pontosan az áru, stb. Ez volt az első üzenetem. Az erre érkező válaszban még nem írt semmit a postaköltségre, egy későbbiben viszont írta, hogy £10.
Az aukció lapján fel volt tüntetve, hogy bármilyen értelmes ajánlatot elfogad.Mondtam neki egy összeget, azt mondta ok. Kértem hogy akkor állítson be nekem egy buyitnow-t. Erre azt válaszolta, hogy ebbe az összegbe nem fér bele, csak ha ebayen kívül üzletelünk. Leírta, hogy miért nem fér bele, s ekkor jegyezte meg, hogy a posta is £10 lenne.
A magasabb öszeget először kicsit soknak találtam, de ebayen kívül nem akartam üzletelni.Később rászántam magam a licitálásra. Második lettem. De jött egy second chance offer az eladótól. Ezt már csak akkor vettem észre amikor lejárt. Az eladó újra feltette telefont (relisted). Örültem neki, meg is nyertem. Ennél a második aukciónál nem is kérdeztem semmit. Nekem logikusnak tűnt, hogy ha az eladó, a vevő, és az áru is ugyanaz, akkor nem kell még egyszer megdumálni a dolgot. Hozzátéve még annyit, hogy úgy véltem, ha az előző alkalommal £10-ba belefért volna a signe-for posta, akkor a második alkalommal elkért £11-os P&P is belefér.

Aki végigolvasta az előbbieket, kérem mondjon véleményt, hogy most én vagyok hülye, naív, vagy az eladónál nem stimmel valami.

Jelenleg ott tart a dolog, hogy paypalnél indítottam egy vitát. Az eladó azt mondja nem hibás, ennél az aukciónál nem kértem semmit, hogy hogy postázza, max a £39-ot boldogan visszafizeti, amit royal mail fizet a nem biztosított csomagokra. Na meg persze ő nem hibás én nem kértem az ilyen-olyan postát.

(#10530) feka007 válasza wwhy (#10528) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát ez jó. :( Sok pénzes gy.kér nem tudja mire költeni a pénzét, vagy ezekre elégíti ki magát nem tudom.. :W Nekem airsoft fegyverhez kéne, de így nem lesz :U
Az úgy nem működik, hogy a végén az utolsó mp-ben leteszek egy nagyobb licitet?

[ Szerkesztve ]

(#10531) wwhy válasza feka007 (#10530) üzenetére


wwhy
veterán

lehet, de ahhoz te kell legyél az utolsó ezredmásodperces licitáló :)
a bid now (az a kisablakos) ilyenkor jól jön, de ha szar a net, akkor mire befut az ebay szerverére, már tól leszel az utolsó másodpercen. Illetve "mindegy" hogy 1USD-al teszel-e többet vagy 100al, mert ha ennél nagyobb összeget tett meg, akkor úgyis felüllicitel (kivéve ha tényleg te vagy a legutolsó).

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10532) feka007 válasza wwhy (#10531) üzenetére


feka007
nagyúr

Hát akkor majd megpróbálom, ma jár le az egyik.
Ez a bid now micsoda, én nem találtam. Vagy csak az, hogy felteszem a licitet, és már a continue-n van az ujjam, a másikon meg megy a countdown? :)

(#10533) wwhy válasza feka007 (#10532) üzenetére


wwhy
veterán

amikor beteszed megfigyelésre a cuccot, akkor a more options-ban van/lehet egy olyan, hogy azonnal licitel, nem kell megerősíteni.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10534) Flexy90 válasza feka007 (#10530) üzenetére


Flexy90
senior tag

Ez direkt van így, és szerintem jobb mint mondjuk a vaterás megoldás...

Indul egy termék $1-ról, és te aztmondod h neked megér $20-t, így egészen $20-ig fogsz licitálni automatikusan, és így mindig a licitlépcsővel ugrál az ár.

Szerintem ez így nagyon is korrekt dolog. :)

Xiaomi Fan

(#10535) Ybron


Ybron
senior tag

Hi,

Vettem egy 4gb-os sandisk sdhc memkártyát.
Direkt németből, mert nem bízom a kínaiakban és ált Németben a legolcsóbb.
Megvettem, utána néztem meg jobban a hirdetést hogy Kínából jön.. na mondom király.
Egy esélyt adok neki, megjött, mondom direkt nem értékelem 1hétig csak utána hátha valami baja lesz netán. Eltelt 1 hét semmi gond akkor értékeltem is.
Rá egy hétre azaz két napja be is döglött, formázni se lehet, próbáltam két telefonban, kártyaolvasóval gépen... Érdemes ezzel foglalkozni, van rá esély hogy kapjak másikat, vagy visszaadja a pénzem ? Tud valaki programot esetleg amivel meg tudnám nézni mi lehet a baja a kártyának ?

[link] ő lenne.

(#10536) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ha ebay-ről akarok vga-t vásárolni akkor vám mennyi lenne?Mert láttam elég kedvező árú vga-t

(#10537) Koczka válasza ToBeY (#10536) üzenetére


Koczka
tag

50$ alatt nincs vám felette meg gift-ként nincs vám persze vannak eltérő esetek

[ Szerkesztve ]

(#10538) Bottor


Bottor
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy fóliát a telefonomra egy amerikai eladótól. Ingyenes szállítással hirdette. 0.99 dolcsiról indult a licit, de nem volt más érdeklődő. Elküldtem a pénzt erre most kitalálta, hogy Magyarországra nem szállítanak, és inkább visszautalná a pénzt.

Mit lehet ilyenkor tenni, hová írjak és főként mit?

(#10539) wwhy válasza ToBeY (#10536) üzenetére


wwhy
veterán

vám nincs, hanem +25%ÁFA. És jan. 1-től sajnos már 22USD a limit nem 50USD:(
Bottor: indíthatsz dispute-ot,hogy nem akarja átadni az árut, de jobb ha elfogadod a pénzt, max. írdd meg neki, hogy neked van xy Ft (USD) banki költséged és azt is fizesse ki.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10540) ToBeY válasza wwhy (#10539) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát akkor már egyáltalán nem buli mondjuk 5-10k-val olcsóbban venni egy vga-t :W

(#10541) wwhy válasza ToBeY (#10540) üzenetére


wwhy
veterán

hát nem :( ha meg tudod dumálni az eladóval h giftként és pl. "mp4 player" ként és "Total value" ~30-40 USD körül adja el, akkor átcsúszhat ...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10542) ToBeY válasza wwhy (#10541) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát egy vga biztos nem jön ki 30-40$-ból...

(#10543) Bottor válasza wwhy (#10539) üzenetére


Bottor
csendes tag

Meg tudnád mondani, hogy mi történik itt?
1. levél: 'I will send you another email when I ship the item.'

2. levél: 'sorry that we don't ship to Hungary. ebay charges seller transaction fee for every item that we sold. Since we issued you refund, please reply the ebay unpaid dispute that we filed. This will not affect your feedback. It is only for us to receive the credit of the fee that ebay charges us. Please reply the cancellation request that is sent by ebay to confirm that we both agree to cancel transaction mutually. Thanks!' ?????? :(

(#10544) Bottor


Bottor
csendes tag

ja és 198Ft-ért folyik a csata.

(#10545) wwhy válasza Bottor (#10543) üzenetére


wwhy
veterán

ahogy én értem:

1. küldök egy másik emilt, amikor postázom a cuccot.
2. sajnáljuk nem postázunk HU-ra, mert az ebay minden eladott cuccra tranzakciós díjat számolt fel. Miután visszautaltuk a pénzt, válaszoljon az ebay ki nem fizetett dispute-ra. Ez nem befolyásolja a te értékelésedet. Kérjük válaszolj a "cancel' kérésünkre amelyet az ebay küldött, hogy negerősítsd, hogy hallgatólagosan mindketten beleegyezünk a tranzakció 'cancel'-jébe. (bocs, cancel-re nem jut eszembe jó szó, talán megszakítás)

ToBeY:nem az a lényeg, h kijön-e, hm h mit ír a csomira:) te kifizeted, és küldheti hajnyíróként is, ált. a kis értékű csomikat nem bontják ki. Neeeem, ha küldi okosba, akkor nagy az esély, h megkapod :) csak sajnos nem mindegyik megy bele, sokan már aleírásban feltüntetik, h NO GIFT.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#10546) ToBeY válasza wwhy (#10545) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ja értem akkor csak az eladóval kéne megbeszélni hogy okosba küldje.
De nem világítják át vagy ilyesmi?Mert akkor kiderűlne hogy vga lapul a dobozba.

(#10547) Flexy90 válasza wwhy (#10545) üzenetére


Flexy90
senior tag

cancel: mégse
jelen esetben viszont inkább visszavonás, ez a dispute arra jó hogy te visszaigazolod az ebay-nek is, hogy igen visszakaptad a pénzt és az eladó nem küld semmit. (persze h nem mer maga a szállítás többe fájna neki mint amit ér a cucc:)))

ToBey:Nemtudom tudod-e:) de az Európai Unión belül nincs plusz költség!
ezen felül amcsiknál törvény bünteti ha kissebb összeget írnak a csomagra, ezért sokan nem is vállalják be. A kínaiak meg szinte minden kis dologra $10-t írnak, és gift/commercial sample-ként küldik.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Fan

(#10548) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Szeretném megrendelni ezt: [link]

Szerintetek be fogok vele fürödni? Erre most kell vámot fizetni?

(#10549) ludsimon válasza spyduck (#10548) üzenetére


ludsimon
veterán

99,9%, hogy vám, és áfa köteles lesz. :D
Összesen számolhatsz +30%-al.

Hogy miért is?:
-Nagy dobozba fog jönni, súlyos egy átlag levélhez képest.
- Az amerikai eladó nem írhat rá kissebb összeget, mert megbüntetik.
-Meg ha úgy is vámra kerül úgyis számlát kérnek.

undefined

(#10550) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot!

Megegyeztünk az eladóval szóban. 2 terméke is érdekelne és a postaköltséget elengedi. De azt mondja, hogy akkor nem teszi fel egyben, hanem fizessem ki Paypal segítségével.

Ilyen esetben akkor semmilyen védelmet nem élvezek, igaz? Értékben 575$ lenne.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.